J.A. VAN ARKEL H. i. Stroband Huis te huur uolle melk ie koop (/erlegenuioordiger tiet meisle F. B Tapijten - Gordijnen - Meubelen ■RIJ Uw zenuwen C„ van Vliet Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Joh. v. Schalkwijk Jr. xiaxnvMx si «iVSOJLHOO" GEVESTIGD: ARTS P.ften Berge Kerstnummer Te koop Vrouwelijke Hulp ie Zeiistandig Huishoudster Net meisje Pension gevraagd. IKIAnUFACTUREIt JULI* f ASTRAAT 24 TEL .7 - SOEST DIJK Filiaal N.V. Stoom-ververij en Chemische wasscherij BEHANGERIJ Gebr. Hoeksema, Utrecht STOFFEERDERIJ IJK I 9rij De heer ENDENDIJKacht den aanleg niet diiingend. Spr. maakt van. dit pad veel gebruik. Ook op deze wijze is het zeer goed als rijwielpad te gebruiken. Alleen wil spr. wijzen op ee,n paaltje, dat midden in het pad staat, ter hoogte van het perceel van den heer Schimmel. De heer GASILLE meent, dat het prestige van den raad eischt, dat het oorspronkelijk plan alsnog geheel wordt uitgevoerd. De heer BUSCH bestrijdt dit. Ook was voor die uitvoering van het oorspronkelijke plan het crediet te laag. De heer v. d. BREMER vraagt, waarom met aan één zijde een rijwielpad en aan de andere zijde een wandelpad. Met zwarte grond kan dan zeer goed worden gewerkt. De heer LODEESEN wil het werk uitstel len. Spr. acht de breedte van het pad te smak De heer BLEEKER wil met het oog op de financiënhet voorstel van B. en W. steunen, doch wenscht dan nu de boomen achteruit te plaatsen, om altijd klaar te zijn. Verplaatsing is nu goed mogelijk. Dit voorstel wordt gesteund door de hee- ren Endendijk en Lodeesen. De heer BUSCH wil dan gelijktijdig de trottoirbanden waarover de wielrijders moe ten gaan iets lager leggen en het pad tot rijwielpad bestemmen. De VOORZITTER wil uitbreiding geven aan deze gedachten en wil O. W. opdracht geven een rapport samen te stellen met be trekking tot meerdere wegen in deze gemeente. Besloten wordt de boomen achteruit te plaatsen, de rijwielpaden niet te verharden, doch wel ais zoodanig te bezigen en hier voor enkele trottoirbanden iets te laten zak ken. 12. Behandeling van aanvragen om ont heffing van art. 15 der Bouwverordening. De heer Th. de Goede te Soesterberg, heeft zich met een adres tot den raad ge wend om ontheffing der Bouwverordening ten behoeve van den bouw van een blok van vijf woningen onder één kap, op een perceel aan den Verlengde Postweg. Aangezien B. en W. geen bezwaren heb- ben tegen den voorgestelden bouw, geven zij jn overweging de ontheffing te verkenen, wanneer door hem vrijwillig van genoemd perceel een strook grond ter lengte van 30 M. en ter diepte van ongeveer 6 Meter, kosteloos aan de gemeente in eigendom wordl aangeboden, teneinde nu ter plaatse een weg- breedte te kunnen verkrijgen van 10 Meter. De heer GROOTEWAL meent, dat vroe ger raar met de Gemeentebelangen is omge- sprohgen. Spr. betwijfelt het, of de 7 wo ningen reeds in andere handen zijn overge gaan en stelt voor alleen dan ontheffing te ver- fceenen, wanneer opk de grond voor de 7 woningen aan de gemeente wordt aangebo den. De heer BLEEKER meent, dat ook voor de uitmonding van den weg nog een oplos sing mogelijk is, wanneer de gemeente een 'stuk grond koopt van de wed. Zieltjes én afstaat aan den heer Pothumus. De heer NÖODER wil dit punt aanhou den. Op voorstel van den VOORZITTER wor- den de besprekingen omtrent 3it punt ge staakt, om straks in geheie zitting te worden vervolgd. 13. Behandeling van eenige aanvragen om huur en koop van gemeentegrond. Door G. Visch is in huur gevraagd plm. 1200 M2. gemeentegrond aan den Lange Brinkweg. B. en W. stellen voor het vraagde te verhuren voor een bedrag van f25.— per jaar. Door de N.V. Maatsch. „Jacaher" te Am sterdam werd opgave van den koopprijs ge vraagd van een perceel aan den Korte Hart- weg. B. en W. stellen voor den prijs te be palen op f 1.50 per M2. Beide aanvragen goedgekeurd. 14. Voorstel van B. en W. tot aankoop van een pomp met ketel voor het ledigen van beerputten. B. en W. zijn thans in de gelegenheid van de gemeente Amersfoort over te nemen een tank van 2500 liter inhoud, een sihipomp met zuigleiding, met bijbehoorende bok en dek zeilen, zulks voor het ledigen van beerput ten. De prijs is door het gemeentebestuur van Amerstoort bepaald op f600.—. De heer GROOTEWAL acht diit te haas tig. We zijji niet klaar. Waar moeten we b.v. met de falcaliën naar toe. Besloten wordt, bedoelde inrichting niet aan te koop en. Met de plannen zal groote spoed worden 'betracht. Ï5. Voorstel van B. en W. om geen Ont heffing te ver!eenen, van de verbodsbepa ling der verordening ex-artikel 4 der Hin derwet benoodigd voor een door de N.V. O.B.l.Mij. voorgenomen uitbreiding van haar benzinebewaarplaats aan den Veldweg. Bij nader schrijven stellen B. en W. voor toestemming te verleenen tot een hoeveelheid van 74000 L. De tot heden toegestane hoe veelheid bedraagt 54000 L. De heer GROOTEWAL stelt de vraag, of het hier gevraagde gevaar oplevert of niet. Spr. heeft het bedrijf thans gezien en moet adviseeren het gevraagde te verleenen. De heer ENDENDIJK wenscht zich onge acht welke hoeveelheid ook wordt aange vraagd, zich aan het benzine-rapport te hou den. De heer BUSCH noemt een aantal plaat sen, waar in drukke stadsgedeelten zelfs tan ken zijn van 1000000 L. De VOORZITER zegt, dat bij hem geen bezwaar zou bestaan, wanneer de opslag plaats buiten de kom was gelegen. De heer GASILLE meent, dat 2 tanken niet meer gevaar opleveren dan 1 exemplaar. Als de meerderheid van B. eni W- het voor stel van B. en W. intrekt, wordt de gevraagde ontheffing verleend. 16. Benoeming van een vakonderwijzeres aan de openbare U.L.O.-schooI. De voordracht hiervoor luidt: 1. Mej. E. Pas, tijd. vakonderwijzeres aan de openb. U.L.O. school; 2. Mej. Th. den Boer; 3. Mevr. A. A. Rademaker- v. d. Perel; allen wonende te Soest. Mej. Pas wordt met algemeene stemmen gekozen. 17. Vaststelling ingevolge art. '208 der gemeentewet van een verordening aanwjj zende de nog geldende strafverordeningen in deze gemeente. Z. h. st. vastgesteld. 18. Vaststelling van het 1ste suppl. ko hier Straalbelasiing dienst 1931. Eveneens vastgesteld. De raad gaat hierna in geheim, ter be spreking van de door den heer De Goede gevraagde ontheffing. Na heropening wordt besloten, dit punt van de agenda af te v,oer en. Aan den heer Gerritsen wordt de ontheffing verleend. Na de rondvraag, waarbij het hoofdzake lijk gaat over het aanbrengen van lichtpunten, wordt de vergadering gesloten en gaat raad voor de 3e maal in geheim. De Honingmarkt Verleden week Vrijdag en Zaterdag is te Zeist een honingmarkt gehouden. Van de 8 stands waren er 5 uit Soest (3 uit Soes terberg en 2 uit Soest). Er is goed verkocht. Het bezoek was schitterend. Ruim 2000 per sonen bezochten de markt. Ulslag stemming kiescollege Maandag had alhier de stemming plaats voor 5 gemachtigden in het kiescollege der Ned. Herv. gemeente. De uitslag is als volgt: Totaal uitgebrachte stemmen 463; van on waarde 3; blanco 1. Uitgebracht op: P. H. Brans 325 stemmen, B. J. Buxtorff 318, K. de Hartog 123, Jac. van Herwaarden 315, P. A. J. Holst 124, M. Hornsveld 316, A. Spelt 122, C. W. Vee- nendaai 310, W. van der Velden 121, H. van de Werken 117. De aftredende leden zijn alle herkozen. Zonnegloren De collecte voor Zonnegloren (suppletie- fonds) door middel van de bekende speldjes heeft opgebracht f350.In 1930 was dit bedrag f332. Jeugddienst Vrijdag 13 Nov-, 's avonds om "7.30 uur, zal een gezellige avond gehouden worden in het catechesatielokaal -der Emmakerk. Op het programma staat muziek en declamatie. komen tot rust; slaap, kalmte, zelfbeheer- sching, arbeidslust en levensvreugde'keeren weer door het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten voorheen De Rond Btttelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522. Soest: NIeuwstraat 36 en Vlsser's Boekhan del, Telefoon 2272 Vertegenwoordiging van Eiectrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhofstr. 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Ik heb ondervonden dat het goed is om een ol twee maal per week des avonds het gelaat •en paar minuten met Purol te masseeren, waar na ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met een zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behandeling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint. B. en W. van Soest brengen ter openbare kennis, dat door hen op heden is afgekon digd een verordening, strekkende tot intrek king van de verordening op het venten met melk op Zondag, vastgesteld 2 Maart 1931 en tot wijziging van de Algemeene Politie verordening voor de gemeente Soest, vast gesteld den Wen December 1923 en gewij zigd bij besluit van 10 Februari 1930, bij besluiten van 28 Juli 1930 en bij besluii van 8 December 1930. Soest, 12 November 1931. o Stremming verkeer B. van W. van Soest maken bekend, dat in verband met de vernieuwing van hei wegdek van den Gallenkamppelsweg, deze weg voor alle rijverkeer gesloten zal zijn vanaf heden voor den tijd van 6 weken- Soest, 10 November 1931. PLAATSELIJK NIEUWS Aangezien B. en W. voornemens zijn bin nenkort voorstellen bij den Raad in te die nen met betrekking tot de invoering eener regeling inzake het van gemeentewege ledi gen van beerputten e.a. bij de perceelen der ingezetenen, en de aanbieding van de gemeen te Amersfoort zeer aannemelijk blijkt, stel len B. en W. den Raad voor te besluiten tot bovenbedoelden aankoop. De heer GROOTEWAL heeft een onder zoek ingesteld en kan niet adviseeren tot koop over te gaan. Het materiaal is goed, er zijn nog eenjge onderdeden, maar deze zijn niet meer verkrijgbaar. Ook zal voor on geveer f600.— slangen moeten worden bij- gtekochf, terwijl de tank zoodanig is, dat wel een kraan zal moeten worden aange kocht, om deze van en op de wagen te, brenr gen. Met het in orde brengen van het ge heel is veel geld gemoeid en dan geeft spr. de voorkeur aan een moderne installatie. De heer BUSCH dringt er bij B. en W. op aan, zoo spoedig mogelijk met voorstellen te komen voor een afdoende regeling, ook voor asch en vuilnis. Het is te gek-, dat men nog f250 moet betalen voor het alhalen hiervan. (De VOORZITTER zegt dit toe. Voor deze zaak is reeds veel wefk verricht. De heer DE BRUIJN wenscht een instal latie als door een particulier hier voor eeni- ge jaren werd gebruikt. De heer LODEESEN deelt mede, dat de heer Meurs momenteel met een rapport over deze zaak bezig is. De heer VAN KLOOSTER wil het daar heen leiden, dat in de volgende vergadering piguwe verstellen \ej tafel komen. KOOPT TE SOEST Ziedaar geachte lezer, een leuze, welke wij heden en voortaan niet genoeg tegenover U kunnen voeren. Wij weten wel, dat het gros v,an U werkelijk te Soest koopt, maar er zijn ook nog genoeg Dames en Heeren, die hun inkoop en elders gaan doen-. Daar om vragen wij van U koopt allen te Soest, doe het tenminste zooveel mogelijk. Hier door helpt U zelf -een winkelstand vormen, die goed gesorteerd en tevens concurree- rend is. De winkeliers van de Centrale Win- keliersvereeniiging geven U de verzekering, dat zij allen zullen medewerken, om U tot Uwe volle tevredenheid te bedienen. Wij stellen ons voor, hier op deze plaats in de komende weken een en ander over den winkelstand naar voren te brengen en hopen, clat gij, die dit leest, ook daaraan Uw welwillende aandacht zult kunnen en wallen schenken. In diit blad zal Uw aandacht gevraagd worden voor een groot St. Nicolaas kinder feest. Hiervan kunnen Uw kinderen profi- beeren door Uw inkoopen te doen bij die winkeliers, welke aangesloten zijn bij de Cen trale Winkeliersvereeniging. Wij vragen dus geen bijdrage van U, in welken vorm ook, maar wijzen U nogmaals beleefd op onze leuze: Koopt te Soest De Centr. Winkeliers-Vereendging. Kerkconcert Op Dinsdag 24 November a.s., 's avonds 8 uur, wordt in de oude kerk een concert gegeven ten bate van het Orgelfonds, waar aan zullen medewerken o.a. de dames Willy Veenendaal en Tine van de Wal, piano. Te vens een gemengd- en vrouwenkoor, onder leiding van Ferd. Breekveldt. Pluimvee-tentoonstelling De Pluimvee- en Konijnenfokkers-vereeni- ging „Soest en Omstreken" is voornemens op 16 en 17 Januari a.s. een pluimvee-ten- toonstelling te houden. Tevens verwijzen wij naar een in dit blad voorkomende advertentie, waarbij tegen Maandag 16 November, in „De Gouden Ploeg" een z.g. voorkeuring voor bovenge noemde tentoonstelling zal plaats hebben. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie. Inwijding orgel in de Emmakerk Donderdagavond werd het nieuwe orgel de Emmakerk ingewijd. Om 8' uur besteeg ds. Groeneveld den kansel om na gebed een korie toespraak te houden. Spreker stelde het licht het doel van een orgel in! d)e ketk: De zang te begeleiden, te verbeteren en wijding te geven aan onze gedachten. Door de muziek ons te voeren tot -God.. De heer Geruit van den Burg, organist van de Groote Kerk te Amersfoort, zou de zen avond het orgel bespelen. Allereerst werd gezongen met begeleiding van het or- giel Ps. 31 1 en 2. „Zingt vroolijk, heft de stem naar boven". En vervolgens werd op zeer verdienstelijke wijze ten gehoore ge bracht: 1. Eerste deel van het Concerto lm F (G. F. Handel). Hierin werd de Koekoek en de Nachtegaal gehoord. '2. Koraalvoorspel„Schmucke dach, o lde- be Stele, J. S. Bach. 3. Koraal in a, Gesar Franck. 4. Cantilene, Th. Salomé- 5. Eerste deel van de 5e symphonie, Ch. M. Widor. 6. Sluiting door gemeenschappelijk staan de te zingen gezang 180 1,,'k Wil U, o God, mijn dank betalen". Met dankgebed werd de plechtigheid ge sloten. Het -orgel heeft een mooie klank. ^Noodlanding 'Gisterenmiddag moest een vliegtuig van de Uuchtvaart afdeeling alhier een noodlan ding maken dm een weiland aan de. Eem, de z.g. Lage Birkt. Nadat de bestuurders eenige tijd aan het toestel hadden gewerkt, kon de reis: wordem vervolgd. jL Hollaindsch Tooneel Het Hollandsch Tooneel speelt 24 Nov. in Bosch en Duin. Opgevoerd wordt Sous les toits de Paris. (Onder de daken van Parijs). Wapenstilstandsdag 11 November 1918 Medemenschen, herinnert gij U dezen dag? Weet ge het nog, hoe verheugd wij opke ken, toen de blijde mare van den wapen stilstand tot ons kwam? Was het niet of een zware last ons van de borst was geval len, ot we eindelijk weer konden ademha len? Nu zou alles goed worden, nu zouden we ervaren, dat de regeeringen hunne gelof ten gestand zouden doen. Was den volken niet voorgehouden, dat deze laatste oorlog nog noodig was, om het militairisme te vernietigen, om verdere oorlogen onmogelijk te maken? Hoeveel dui zenden jonge mannen waren met dat ideaal voor oogen, ten strijde getrokken, in het begin van den oorlog. Zouden al die offers zijn gebracht, enkel voor een waan, zou al dat gruwelijke leed voor niets zijn gelêden? We konden, we wilden het niet gelooven. Aan die illusie van een betere toekomst klampten wij ons, als aan een stroohalm vast, wanneer de wanhoop over zooveel na meloos wee ons dreigde te overmeesteren. Maar nu was alle leed geleden. Waren daar niet de 14 punten van den nobelen Wil- son, die de voorwaarden aangaven voor het sluiten van een eervollen vrede? Want, niet waar, allereerst moest worden voorkomen, dat de overwonnenen te veel vernederd wer den. Door ervaring wist men het: uit iede- ren oorlog komen haat en wraakzucht voort, met als gevolg een nieuwe oorlog. Daarom, nu men werkelijk den vrede wilde, moest men den moed hebben, dien noodlottigen keten van oorzaak en gevolg te breken. En vol hoop keken wij uit naar Versailles. Maar hoe gruwelijk werden we teleurge steld. Niets, letterlijk niets is er van al die sehoone beloften terecht gekomen. De over wonnenen werden tot het uiterste vernederd, hun werden ondragelijke lasten opgelegd. Alleen één punt gaf nog eenige hoop: men eischte van de overwonnenen nagenoeg vol ledige ontwapening en afschaffing van den militairen dienstplicht, met de belofte, dat dit voorbeeld zoo spoedig mogelijk door de andere staten zou worden-gevolgd. Wat is er ook van die belofte geworden? We weten het maar al te goed: de bewapening ver slindt op het oogenblik het dubbele van voor 1914. En weer is het 11 November geweest, en weer werd die dag allerwege herdacht. Ook hier in Soest willen wij dat doen, al is het dan ook met bitterheid in het hart. Maar naast die verbittering blijft toch ook de hóóp leven, de hoop, dat als de volken het maar oprecht willen, als de geest van den Christus alles bezielt, en daarmede de bereidheid tot het offer, dat dan eenmaal alles anders moet worden. allen hooren, wat Marytje U van oorlog en vrede weet te vertellen. Mogen velen aan onze roepstem, dezen avond te komen bijwonen, gehoor geven en allen naar huis gaan, in de vaste overtuiging: „Ja, zoo is het: het kan anders worden, als de menschen maar den moed hebben, de eischen van het Evangelie ook toe te passen in de praktijk van het leven, ook in de ver houdingen tusschen de volken". Als dit de uitkomst is, dan is het doel ven dezen avond bereikt. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie in dit blad. Werkversch a f f ing Van de 1S8 personen, welke bij de gem. arbeidsbeurs stonden ingeschreven, werden deze week een 90-tal bij de werkverschaffing te vverlc gesteld. Aangenomen De heer W. van Oest, can-d. the.ol. alhier, heeft het beroep ais hulppredikant naar Us- selo aangenomen. Geslaagd De heer B. v. d. Lelie te Soesterberg, is te Amsterdam geslaagd voor het examen voor marconist 2e klasse. Overleden Volgens ons gedane mededeeling zou een der twee slachtoffers van het vorige week te Soesterberg plaats gehad hebbende auto ongeval in het Ziekenhuis „Lichtenberg" aan de bekomen verwondingen zijn overleden. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Verzoeke voor onderstaande regels eenige plaatsruimte. In verband met de eerst j.1. Woensdag in „De Soester" verschenen vervolgrep-liek van den heer Doorman-, neem ik mij voor, hier op a.s. Vrijdag terug te komen. Tot mjjn spijt heeft de redactie van „De Soester", ondanks toezegging, mijn verweer op de open brief van den heer Doorman tot op heden nog niet doen plaatsen. Waar het hier een aanval op de levensstan daard van de arbeiders betrof, getuigd het niet van een ruime opvatting van de Redac tie van „De Soester", een verweer daarop niet te plaatsen. Inmiddels schijnt de redactie van „De Soester" haar fout te hebben ingezien, zie de correspondentie in „De Soester'" d.d- 11 Nov. 1.1., waaruit ik mag coneludeeren, dat iets dergelijks -niet meer plaats zat vinden. Met dank voor de plaatsing, K. F. MUD. •NaaaiaiNo 31 sihh nvv 0Z NVVlflVSSVN - DNIMM3W M fiq Jeeq§ju)jJ3y\ N3HV9IS - 0V3V3 - 31330» - 33HX BURGERLIJKE STAND Leeuwen en W- ONDERTROUWD: C. Bosmen. OVERLEDEN: Sophia Maria Susana Mul ler, 73 jaar, wed. v- J- H- Wreesman, Burg. Grothestraat 38. Hiltje van der Kooi, 62 •jaar, geh. met G. H. v. d. Laan, Klaarwater- weg 11. Jantina Francisca van Raaliten, 63 jaar, geh. met J. L. Bronchel;, Julianaplein 6. Maas Maassen, 65 jaar, geh. met H. Veld huizen, Wiekslooterweg 25 W.Z. Helena Jo- hamva Klaasen, 85 jaarwed. v. H. G. Hengel, Heideweg 52. GEVESTIGD: J. A. v. d- Heuvel, Veen- zoom 2. J. J- v, Baaren. Klaarwaterweg 37. L. Hamelink m. vr., Dorresteinweg 15. G. H. A. Simon met gez., BirkL Hulst m: gez., Verl. Postweg 92. D. Oldenburg, Burg, Grothestraat 17. F. M. C- Ledeboer-de Boer, Burg. Grothestraat 25. H. J. Schoenmaker, Van Weedestraat 24. O. v. Noggeren, Van Weedestraat 45. G. Westra m- vr., Parklaan 12c. W. A. N. Klaassen, Dijkhuisstraat 4. VERTROKKEN: M. K- Wientzek, van Amersf.str. 121 naar Utrecht, La Croiestr. 44. B. Fijma met gez., van Eigendomweg 104 naar Amsterdam, N. Teertuinen 22. M. E. Gaastra, van Kolonievveg 5 maar Hilversum, Boomberglaan 19. S. v. d. Kooij, van HeL- lingweg 3 naar Maasland, Huize Rusthoff. A. J. Dijkstra, van Nieuweweg 52 naar Utrecht. WÜhelminapark 28a. H. v. Duin kerken, van Birkstraat 63 naar Hoevelaken A 37. A. D. v. Kootien1, van Paltz 10 naar Hoofddorp, Kruisweg 1270. P. M. Castelijns, van Rademakerstraat 25a naar Zuilen, Joh. Uitenbogaardstr. 40 bis. W. F. de Laat m, gezin, van A. Paulonalaan 30 naar Hilversum, Geuzenweg 22. W. W. Butzelaar, van Burg. Grothestraat 25 naar Amsterdam, Plantage Muider gracht 147. J. v. Hamersveld, van Laarstraat 62a naar Eemnes, Wakkerdijk 136. VERHUISD: Th. M. A. Snijders met ge zin, van Kerkstraat 23 naar Verl. Postweg 9. J. F- v. d. Ham1, van Nieuweweg 120 naar Dniehoeksweg 12. P. v. Hofslot, vamj Birkstraat 75 naar 72. Y. Jaarsma, van Kerk straat 1 naar Spoorstraat 18. C. Leys m. vrouw, van Klaarwaterweg 21 naar Talma- laan llb. H. Elschot, van Eemstraat" 8 naar Nieuweweg 42a. W. F. de Radder m- gez., van Dijkhuisstraat 24 naar Verl. Postw. 36- Wed. F. H. Wehman, van Kon.laan 15 naar Van Weedestraat 39. S. v- d. Schagt m. g., van Soesterb.str. 162 «aar Kerkdwarsstr. 4. nog geen 15 minuten oud of Am erom gen had al een 2—0 voorsprong. De keeper van „Soestdijk" was niet bij machte, deze coals tc houden, maar indien de rechtshalf den bal vlugger had weggewerkt, was het m.i. een kwartier tijd geen 2—0 geworden, „Soestdijk" komt echter daarna overrompe lend opzetten en spoedig ligt de bal achter dien Ani.-keeper 2—1. Na den aftrap het zelfde spelletje, prachtig samenspelend gaat de voorhoede van „Soestdijk" er van door en wederom heeft de keeper van Amerongein geen kans. 22. Aan het oorverdoovend hoe- ra-igeroep is het te merken, dat de angst eenigszins uit de harten van spelers en pu bliek geweken is. Kort na den gelijkmaker fluit de scheidsrechter rusten. Met bange voorgevoelens wordt de tweede helft be gonnen; men is bang voor een nederlaag en met recht. Amerongen komt direct weer flink opzetten en wederom moet v. d. Broek voor een onhoudbaar schot zwichten. 32 voor Amerongen. Menig aanhanger van Soestdijk ziet zijn club al verliezen, maar de spelers denken daar anders over. Flink aan gemoedigd door de toeschouwers komen zij opzetten. De voorhoede, prachtig gesteund poor de half linie gaat weer op het Am. doel af; een schot volgt en de gelijkmaker ligt in de touwen 33. Door dit succes aangemoe digd komt „Soestdijk" overweldigend op zetten, maar verscheidene goed opgezette aanvallen stranden op het hechte verdedigen der Am. backs. Wederom een aanval van „Soestdijk"; schitterend samenspel over alle ILmiëin en onder uitbundig gejuich ligt de bal voor de vierde maal achter den Am. keeper. 4—3 voor „Soestdijk". Het spel verplaatst zich vliegensvlug, prachtig wordt er gespeeld aan beide kanten. Nog lang is „Soestdijk" niet binnen en het spel staat op zeer hoog peil. „Soestdijk" komt weer gevaarlijk op zetten en op waarlijk schitterende wijze wondt po. 5 jgeseoord. 53. „Soestdijk" maakt even later aan alle onzekerheid een einde met een 63 voor „Soestdijk". De wedstrijd stond op zeer hoog peil. een eerste klas wedstrijd waardig.. A.s. Zondag gaat het eerste elftal naar Putten, om St. Voorwaarts te bekampen. In dien er gespeeld wordt zooals tegen Ame rongen, dan is ook hier de kans tot winnen groot. Vertrek per bus om half één vanaf het terrein. De opstelling v,an het eerste elftal is: Doel: G. H. v. d. Broek. Achter; A. Rademaker en G. v- Wiföum. Midden: J. C. Kooge- W- Broerze J. Ploeg. Voor: J. G. v. d. Steeg. A. Woudenberg, J. H. v. Dort, J- Koffrie, M. v. Rouwendaal, ES.VAC. Uitslagen gespeelde wedstrijden: Esvac jun.\—Amsvorac jun. 23- Esvac III—D.O.K- II 0—3- Esvac IIAmsvorde II 12. Veenendaal I—EsVac I 41. Behoefden wij de vorige week geen enkele wedstrijd te verliezen, thans boekten de Es vac elftallen alle een nederlaag. Wij zullen maar hopen, dat de resultaten a.s. Zaterdag en Zondag wat beter zullen zijn. Alle elftal len komen in 't veld en onder deze wed strijden zijn er zeer belangrijke. Het pro gramma luidt: Zaterdag: Esvac Z-C.J.V.V. 111 2.30 uur, B. Dekethp. H-V.C. jun.—Esvac jnu. 2.30uur, Birkhoven, Hilversum adsp:Esvac adsp. 3.30 uur in 't Sportpark te Hilversum. Zondag: Elir.kwijk IV- -Esvae III 2 uur te Utrecht. Amsvorde II-Esvac II 2 uur te A'foort. Esvac I— Sc|herpenzeel I, 2 uur, B. De- kethpark. Zooals uit het bovenstaande blijkt, krijgt het eerste elftal bezoek krijgt van Scherpenzeel' I. Scherpenzeel was evenals Esvac het vorige seizoen kampioen van hare afdeeling, zoocfat in "het Burgem. Dekethpark a.s. Zondag zal moeten blijken, welk elftal 't sterkst is. Een spannende wedstrijd staat ons dan' ook fce wachten; de Scherpenzeelers spelen een snel en verrassend spel, zoodat de Esvaccers geweldig hun best zullen moeten doen om de winstpimten te veroveren. De Esvac voor hoede komt uit in een nieuwe samenstelling, met de verwachting, dat de productiviteit grooter zal zijn als in de vorige wedstrijden. De wedstrijd vangt te 2 uur aan en staat onder de bekwame leiding van den heer C, W. Lieffning uit Utrecht. Daar de weersomstandigheden de laatste dagen zeer slecht zijn, maken wij' het publiek er nogmaals attent op, dat de autobussen van den dienst BaaraAmersfoort Zondags aan de voorzijde voorzien zijn van een bordje met den naam E.S.V.A.C. indien de wed strijd doorgaat. Wordt het terrein Zondag morgen afgekeurd, zoodat de wedstrijd niet doorgaat, dan bevinden zich geen bordjes op de autobussen. Wij hebben deze maatregel genomen om het sportlievend publiek een vergoefsche tocht naar het Esvac terrein in het Burgem. De- kethpark te besparen. 23 November a.s. hopen onze geliefde ouders D. LAMMERTSE en F. LAMMERTSE-DE GRAAF hun 25-jarige echtvereeniging te herdenken. Hun dankbare kinderen, D. LAMMERTSE. E. LAMMERTSE— v. d. Broek en Kind. 'EVA en Verloofde. REINTJE en Verloofde. ELS. Beetslaan 82. KERKSTRAAT 50 (na 1 Januari KERKSTRAAT 57) TELEFOON 2391. Spreekuur: 8—9, 1—2 uur, be halve Zondags. Ook voor fondsleden. TANDARTS houdt, wegens het vervullen van militaire diensten, van 16 tot en met 20 Nov. geen spreekuur. Spoedgevallen tusschen 78 uur nam. REGENJASSEN I Groote keuze. Alle maten. Waterproof. Beenpijpen f3.75. „HANDELSHUIS" Soesterbergschestraat 51 Soest Haagsche Post, voorhanden bij VISSER S BOEKHANDEL Indianen costuum voor jongen van 7 a S jaar. Zeer billijk. Ko- ninginnelaan 38. KERKBER/CHTEN Bovengenoemde vredesbijeenkomst zal wor den belegd op den avond van 18 Nov., in de groote zaal van „Religie en Kunst". Namens de vereeniging „Kerk en Vrede" zal daar optreden Ds. Vermaat uit Baarn, met als onderwerp: „Zwaard of Kruis?" ter wijl namens den Alg. Ned. Vrouwen-Vrede bond zal spraken Mevr. C. Groot, over: „Wat Marytje over de oorlog docht". U kent Marytje toch wel, dat geestige boerinnetje, dat in haar N.-Hollandsch dia lect zoo goed het hart vooral van 'de vrou wen weet te treffen? Vrouwen, komt dan SPORTKRONIEK Correspondentie Correspondent V.V. „Soest": Wegens late 'inzending kunnen wij Uw verslag heden niet opr.emem. V.V. SOESTDIJK Soestdijk il-D.U.C. II 3—1- Soestdijk I—Amerongen I 63. Flet was Zondag j.1. wel een zeer gunstige dag voor onze vereeniging. Beide elftallen zijn met een overwinning uit dein strijd ge komen en nog wel op overtuigende wijze. Wat het tweede elftal betreft, ja, dat begrij pen wij nu niet érg best. 'Dat verliest in et sprekende cijfers van de zwakste club en van die sterkste winnen zij en dat nog wel van een vereeniging, die in de zélfde klas kampioen9-ideeën heeft, want D.U.C. II stond nog ongeslagen bovenaan. Gefeliciteerd jon gelui. Bij het eerste elftal zag het er in den; aan vang al aardig triestig uit. De wedstrijd was" Bijbellezing. SOEST Zondag 15 November. 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Torenbeek, A'foort. Nam. 6 uur Ds. Van Schaick. Emma-kerk Voorm. 10 uur Prof. Dr. B. Geneser, van Pretoria. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-schooI, Spoorstraat Voorm. 10 uur Ds. G. v. Montfrans, van Barneveld. 's Avonds 6 uur Ds. R. Bartlema, Zeist. - GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm .10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Woensdag 18 November, 's avonds 7.30 uur Ds. D, J. van Brummen, van Driebergen. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Geen dienst. SOESTERBERG Zondagsschool van 2—3 uur. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. J. L. Purson, van Bilthoven. Nam. 6 uur geen dienst. Dinsdag 17 November, 's avonds 8.15 uur Soesterbergschestraat 160. Aan 't zelfde adres gemeub. zit.slaapka- mer te huur. De R.K. VEREENIGING „HET WIT-GELE KRUIS" vraagt voor hulp in de huishouding, bij tijdelijke ongesteldheid van de huisvrouw (ziekte en bevalling). Zich in persoon te vervoegen bij de Eerw. Zusters N. Mariënburgh, bij voorkeur van 12—2.30 en des avonds na 7 uur. HET BESTUUUR. 8 cent per Liter, afgehaald van de boerderij A. Verhagen, 1ste Heeserlaantje 1. voor gezin z. k. Prijs billijk. Br. no. 337 bureau van dit blad. gevraagd. Aanmelden Zaterdag middag na 3 uur. De Beaufort- laan 20, Soestduinen. MOTORJEKKERS warm gevoerd, f8.50 en hooger. Manch. broeken f2.95 en hooger. „Het Handelshuis voldoet U". gevraagd voor Brand- en Levens verzekering Mij. Br. onder no. 326 bureau van dit blad. Ondergeteekende biedt zich aan voor Beleefd aanbevelend O. v. Wijnen, stoffeerder, Waldeck Pyrmont- laan 65. Chr. Geref. weeshuis. biedt zich aan, zelfstandig kun nende werken en koken. Liefst in gezin zonder kinderen, voor dag en nacht. Br. fr. onder no. 330 bureau van dit blad. Net stillevend heer zoekt pension bij alleenw. onafhankelijke Dame, van middelbaren leeftijd. Ver- eischt wordt: ruime zit-slaapkamer met veel zon. Niet boven f50.— per maand. Br. fr. onder no. 331 bureau van dit blad. zag zich gaarne geplaatst in een manufacturenzaak of op atelier; is goed bekend met naaien en stof. Br. fr, onder no. 334 bu- van dit blad. B.z.a. juffrouw, G. G., voor Heele of halve dagen. Goed kun nende naaien. Liefst hulp voor ruw werk aanwezig. Br. fr. onder no. 332 bur. van dit blad. Gevraagd flinke aank. juffrouw of leerling. Br. met uitv. inlicht, en verl. sal. onder no. 1131 aan v. d. Ven's Boekh., Baarn. BURGEM. gevraagd voor halve dagen. Mid delwijkstraat 28.

Soester Courant | 1931 | | pagina 6