S I A VANARKFI JULIANASTRfifiT 24 Tapijten - Gordijnen Meubelen Dixiaansche Rijmen. Begunstig de winkeliers te dezer plaatse. Zij kunnen U óók voordeellg bedienen! Joh. v. Schalkwijk Jr. uainvMx si VSOIUOO ALLE cigari/fos ZOO Mr. I PR/ EH K K 38 38 f W.M. VHIHHl\r\[.L TEL2217.SOESTDIJK Filiaal N.V, Stoonvververij en Chemische wasscherij BEHANGERIJ Gebr. Hoeksema, Utrecht STOFFEERDERIJ S UIT DE SOESTER RAAD 't Voorstel Funke-Bleeker, Waarlijk sympathiek, Was van z'n geboorte Reeds 'n weinig ziek. 't Politieke vuurtje, Straft z'n eigen kwaad; En om t'rug te treden, Was het toen te laat. 't Voorstel werd verworpen, Negen tegen vijf; Voor dat aardig tweespan, Jammer, buiten kijf. Laan der Koninginne, Rijwielpad vaarwel Nog zoovele wegen Vragen even fel. Boompjes wat ter zijde, Spaarzaam met het geld; Wee, die thans zijn guldens Niet voor dubbel telt. Bleeker en Gasille Gaan er mee accoord; In de hoop op later: Toegezegd zoo 't hoort. 't Amersfoortsche pompje, Willig aangeboón, Kon zich niet verkoopen Aan de wijze goön. Grootewal, de kenner, Gaf 'n overzicht; En z'n woorden wogen Zwaar als schaalgewicht. Bleef 't nog bij 't pompje, 't Zou zoo erg niet zijn; Maar juist in z'n staartje Schuilt het grootst venijn. Wil dus eerst bereek'nen 't Heele ruim-geval; En dan pas beslissen, Wat er komen zal. En de putten lachen, Rieken uren ver; Dampen hare geuren Tot de avondster. Pieter Hoogh moet liggen Op z'n and're zij; 'k Hoor hem stiekum fluisteren: Och, wat ben ik blij. Nog veel and're zaken Werden afgepraat; 'k Ging op 't lest maar schuiven, 't Werd me wel wat laat. De Zweminrichting wordt een feit, Qe Raadscommissie slooft zich uit: Nu worden wij uit dankbaarheid, Lid van de Vereeniging „Soest-Zuid". Kr. de tentoonstelling gehouden wordt van 16 -17 Jan. a.s., terwijl de keuring 15 Januari plaats heeft. De konijnen keurt de heer J. Graauman alhier, kippen, duiven e.d. de heer J. v. d. Brode te Haarlem. Ofschoon „de Zwaluw" niet mede doet, verwacht men toch veel dieren. Ook niiet-leden mogen tegen ver hoogd tarief inzenden. Vele eereprijzen zijn reeds toegezegd. San u>s-f ees t a v o n d Tot steun aan het Santos-fonds was tegeD j.1. Zondagavond een feestavond belegd, wel ke uitermate is geslaagd. Na een openingswoord van den Voorzit ter werd een opwekkend woord gesproken door den geestelijk adviseur der vereeniging, den WelEerw. Heer Bouwmeester. De .inzet van het programma, de bloemen meisjes, sloeg direct in. De aardige voor dracht van deze dames was ongetwijfeld oor zaak, dat geen der bezoekers, die het St. Joseph-gebouiv geheel gevuld hadden en zon der aankoop van een bloempje afkwamen. Door een a,antaJ dames werden op zeer verdienstelijke wijze een 5-tal kamerstukjes vertokt. Het steeds volgend applaus bewees wei, dat het gebodene op prijs werd gesteld. Ook de voordrachten van den heer A. v. d. Weert kregen veel bijval. Zooals altijd was zijn beschaafd werk, tot in de puntjes verzorgd. De muziek was in handen van Mej. en den heer Stalenhoef, terwijl de heer Tolboom voor een aardige versiering had zorg ge dragen. Het geheel was een aardige avond. Er is volop genoten en aan het T.B.C.-fonds voor onbemiddelde middenstanders zal een aardig sommetje kunnen worden afgedragen. Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, van welke de afzenders onbekend zijn, werden terug ontvangen in de 1ste helft der maand November 1931: Brieven Binnenland. 1. Alg. Burg. Pensioenfonds, Den Haag. Mevr. Bor en familie, Haarlem. 3. Raad van Arbeid, Amersfoort. Briefkaarten Binnenland. 4. J. van Eden, Veenendaal. K.R.O.-avo|nd Dinsdagavond had in het St. Joseph-ge- bouw de tweede K.R.O.-avond plaats in onze gemeente. Mede waren aanwezig de ZeerEerw. Hee- ren Pastoors dei beide parochies en de WelEerw. Hea-en Kapelaans. De opening werd verricht do,or pastoor Voss. Het bekende K.R.O.-orkest, onder leiding van Piet Lustenhouwer, liet zich gedurende den geheelen avond op verdienstelijke wijze hoor en. Pater Dito, de spreker van dien avond, sprak een warm woord van aanbeveling voor van de Jeugdraad (de heer Kerkhof), van genabuurde. en plaatselijke J. V.s, van een kn a penv er gade r in g en gemeenschappelijk zin gen van Bonds- en andere liederen. Onge twijfeld zullen de aanwezigen „Calvijn" dank baar zijp voor d'ezen genotvollen avond, waar zij met voldoening op terug mag zien. Te ongeveer half twaalf sloot de Eere- Voorzitter Ds. Wouters met dankzegging, na eerst gewezen te hebben, op de noodzakelijk heid alle jongelingen lid eener J. V. Tooneelavond Belangstellenden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie betreffen' de den tooneelavond in „Bosch en Duin". Centrale Winkelïers vereen Nu de campagne der winkeliers aangesloten bij bovenstaande vereeniging is ingegaan om door middel van bonnen zoo mogelijk alle kinderen in deze gemeente, die een leeftijd hebben van 6—14 jaar, een "St. Nicolaasfeest e .geven, me enen we goed te doen nog een verzoek te nichten tot die ouders, wier krocyst reeds de kiniderythoenen is ontwassen. IJ kunt meeheipen, ,om kinderen van' ge zinnen. die zich de weelde van bijzondere üiikoopen voor St. Ni cola as moeten ontzeggéii, ook blij te maken, door Uw bonnen niet wig te doen, maar aan zulke gezinnen uit te reiken. Indien U deze niet kent of bang zfjt uw neus te stooten, dan gelieve li ze in handen te stellen aan een der zeven com missie-leden op de bonnen vermeld, die gaarne op discrete wijze er voor willen zor- gen, dat aan uw wensch wordt gevolg ge geven. Nader vernemen we nog, dat zeer ver moedelijk in drie deelen onzer gemeente gelegenheid zal worden gegeven om het St. Nicolaasfeest bij te wonen. Dit zal gehou den worden in de week na St. Nicolaas. De bonnen zijn tot en met Zaterdag 5 Dec. overal verkrijgbaar bij aankoop vanf Gevonden voorwerpen Ceintuur, vulpotlood, huissleutel, 4 sleu tels, zakmes. Inlichtingen bij de politie te Soest. Groot Zangconcours te Soesterberg Soesterbergsch Gemengd Koor bereidt een groot nationaal zangconcours voor, dat ge houden zal worden op Hemelvaartsdag en 2den Pinksterdag van het volgende jaar op een terrein van het landgoed „De Oude Tempel", voor dit doel wederom welwil lend beschikbaar gesteld dooor den eigenaar Jhr. van Holthe tot Echten. De K.L.M. heeft voor die gelegenheid we derom toezegging gedaan voor het houden van passagiersvluchten, terwijl iedere prijs winnende vereeniging door S. G. M- (Soes- terb. Gemengd Koor) een gratis vlucht zjd worden aangeboden. Bovendien heeft het bestuur een wissel- wedstrijd van den Bond van Koordirigenten in Nederland aangevraagd, waarvoor twije bekers zijn beschikbaar gesteld. Het sec-'' tar.iaatvan het concours is gevestigd bene dezelfde personen, die in een andere kwaliteit, namelijk van bestuurslid, in eerste instantie Mr. van Doorne hebben veroor-j deeld. Uit de uitspraak der commissie blijkt, in tegenstelling met wat van belanghebbende zijde steeds is beweerd, dat veroordeeHng zonder onpartijdig onderzoek heeft plaats gevonden. Dat van de zijde van Mr. van Doorne op zoodanig onderzoek steeds is aangedrongen, doch het AVRO-bestuur hier op niet wenschte in te gaan, geeft zéér te denken. Terecht heeft de commissie een en ander scherp belicht en daarover haar afkeuring uitgesproken. In de geschiedenis van de AVRO zal de behandeling van de zaak Mr. van Doorne een harer donkerste bladzijden blijven. Mr. R. VAN WOELDEREN. Feestavond „ESVAC" De Voetbalvereeniging „Esvac" gaf ter ge- tegenheid van het 8-jarig bestaan een feest avond in de fleurig versierde zaal van ho tel „Eemland". De praeses, de heer P. J. Clements, stel de voor, om mr. v- Doorne tot eere.voor- zitter te benoemen, waarop dadelijk een da verend applaus volgde. Mr. van Doorne zeide, dat het wel onverwacht komt, maar daar de sport hem lief is en hij bij Esvac altijd gezellige samenwerking aantreft, zal hij het eere-voorzitterschap aanvaarden. Hij hoopte dat Esvac I binnen korten tijd uit den U. P.V.B. zal overgaan naar den K-N.V.B, en hoopte nog lange jaren de club te dlienen. De Gebr. Polak uit Amersfoort brachten dan met hun „band" de stemming er in. Het humoristische deel was toevertrouwd aan den heer Jotonny Rova uit Amsterdam. Na de pauze ging de leuke klucht „De Oom uiit AmeriKa". De oom was zeer goed', ook tante Betje, de gedienstige, de mama en de dochter. Aan applaus was geen gebrek. De spelen den kregen een geschenk. „Esvac" kan op een geslaagd feest terug zien. Voerkeuring De Pluimvee- en "Konijnenfokkersvereeni- ging „Soest e.o." hield in „De Gouden Ploeg" 'n tafelkeuring van kippen en konijnen, waar bij als keurmeester voor de konijnen fun geerde de heer Graaumans. Allereerst werden de konijnen gekeurd, w. o. een blauwe Weener, een 4-tal Chincilla's, een fransche Langoor en een mooie witte Vlaamsche Reus. Een der Papillons en de Vlaamsche reus verwierven een prijs. Vervolgens werden gekeurd Witte Wyan- dotte krielen, witte Leghorns, Orpingtons, zwarte Minorca's en bonte Leghorns. Een mooie Leghorn verwierf eveneens een prijs. Na deze opmerkingen, die zeer leerzaam waren, werd medegedeeld, dat men een vuile kip goed wasschen kan in Lux, daarna flink naspoelen en laten drogen in stroo. Om weg vliegen te voorkomen, trekt men de 3e en 4e pen uit den vleugel. Vervolgens deelde de praeses mede, dat noemde een groot hotel, alwaar zeer sma kelijke spijzen worden bereid. Het stoken van het fornuis, waarmede zeer bekwame koks omgaan, kost niet minder dan f60.— per uur. Bovendien Zijn er nog zeer veel vaste obers, die de kosten door hun sa laris enz. nog aanmerkelijk verhoogen. Spr. wees er verder op, dat in bedoeld hotel ook steeds veel wordt gebruikt door per sonen, die weggaan zonder hun hotelreke ning te voldoen, om daarna te eindigen met een opwekkend woord, om niet langer bui ten de gelederen der K.R.O. te blijven. Nadat tot slot de K.R-O-marsch had weer klonken, werd de avond door Pastoor Voss met gebed gesloten. Muzikaie Rondgang A.s. Maandagavond te 7 uur zal de Soester Harmonie vanaf den Koremveg een muzi kale rondwandeling maken als reclame voor de St. Nicolaas-actie der centrale Winkeliers- Vereeniging alhier. Geref. J. V. „Calvijn" J.1. Maandagavond hield bovengenoemde vereeniging haar 2e jaarvergadering in „Re ligie en Kunst" te Soestdijk. 't Gebouw, dat tot in alle hoeken gevuld was met vrienden en belangstellenden bood met de bloemen op 't podium een feestelijken aanblik. Te half acht opende de voorzitter der vereeni ging de vergadering, liet zingen Ps. 89 1 en 7. Las Matth. 7; sprak daarna een ope ningswoord naar aanleiding van het gelezene, waar sprake is van 2 bouwmeesters, die bauwden elk op hun wijze, doch waar bleek, dat de eerste bouwde zonder hechte fun deering, zoodat het niet bestand bleek te gen de natuurkrachten, die zich lieten gel den, terwijl de andere bouwde op de rot sen, die de strijd met de natuur het hoofd honden bieden. Zoo, aldus spr., gaat het ook in de geestelijke bouworde. Alleen dan kunnen we vruchten bouwen, wanneer we zulks doen op het e enige fundament 'twelk gelegd -is, n.i. Jezus Christus- Al wat daar buiten gebouwd wordt, zal blijken niet be stendig te zijn. De J. V. werd opgeweld; alleen op deze fundeering te bouwen en anderen aan te sporen zich bij deze bouwers aan te sluiten-. Op de ouderen werd een beroep gedaan de J. V. te steunen met ge bed en gaven. Uit de verslagen van Secretaris en pen ningmeester, die bij monde van den sec retaris op vaak humoristische wijze wer den uitgebracht, bleek dat het ledental met ruim 100 pioccnt was gestegen, n.l. van 13 op 28 en dat de bodem van de kas nog niet geheel zichtbaar was niettegenstaande de malaise. Alleen was versterking der Bi bliotheek hard noodig en daarom werd aan bevolen de collecte die gehouden zou wor den. Van Tiet programma 't welk niet minder dan 19 punten bevatte, verdiend bijzondere vermelding de inleidingen die gehouden wer den door een drietal leden, n.l. Gewijde geschiedenis: „De jongeling in het verleden". A.R. program: „De jongeling in het heden" en M.O. „De jongeling in de toekomst". Ieder op eigen terrein, hadden de inleiders er werk van gemaakt en een woord van lof mag niet onthouden worden voor het geen hier gepresteerd werd. Verder werd en we vergast op voordrachten, samenspraken, zang van dubbel-mannenkwar- tet, felicitaties van Kerkeraad (Ds. Alkema), nuize van J. Kaars, ICampweg 16, Soesu Tg. Soester Winkelweek De Soester Winkelweek 1931 nadert mèt rassche schreden. Binnen eenige dagen zal men daarvan de groote biljetten op de ramen der deelnemende winkeliers zien prijken, ter wijl de speciale winkelweek-courant na het midden der volgende week verschijnen zal. Onnoodig zal het wel zijn de deelnemende winkeliers op -te wekken hun etalage extra te verzorgen en gedurende de winkelweek de vaderlandsche driekleur uit te steken. Door een en ander krijgt de gemeente tevens een feestelijk aanzien. De opgave tot deelname is gesloten. Velen hebben zich laten inschrijven. Wanneer men gezamenlijk medewerkt, vertrouwen we 'ten volle, dat deze winkelweek zal slagen. Ook de schoolgaande Soester jeugd wachten eeni ge aangename uren en naar wij vernemen nog een prettige St. Nicolaas-verrassing. Vertegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhofstr. 55 - Tel 2299 Reparatie-Inrichting. Baldadigheid Bijtijds werd nog ontdekt, dat door de bal dadige jeugd een z.g. muursteen was gesto ken tusschen een wissel op de spoorlijn tus- schen Soest ,en Den Dolder. Ware het niet mogelijk geweest deze -nog vroegtijdig te verwijderen, dan zouden ernstige ongelukken niet zijn uitgebleven. Een onderzoek wordt ingesteld. De Arka Zaterdagmiddag te 4 uur vergaderden de R.K. gemeente- en rijksambtenaren in onze gemeente in het St. Ludgardishuis, onder praesidium van den heer H. J. van Schevik- hoven, voorzitter der afd. Utrecht. Spr. deelde mede, dat hij is overgekomen op initiatief van den heer v. d. Brink, daar het noodig was, dat de R.K. ambtenaren zich vereenigden. De Bond telt plm. 5000 leden, maar nog groote gedeelten liggen braak voor beWerking. Het is het belang van den R.K. ambtenaar zelf, dat hij zich' organi seert en het is ook de eisch der kerk. Daarop wordt het woord verleend aan den inleider, den heer Heijtveld, algem. secr.-pen- ningm. van den Bond te Den Haag, welke in groote trekken het nut der R.K. vakorga nisatie voor ambtenaren uiteen zet, daar er voor hen naast materiëele ook bijzondere belangen op het spel staan. Organisatie is noodig, daar men van nature is aangewezen op elkander. De ambtenaar, die zich niet orga niseert, parasiteert op de vruchten, de zorg en de offers der anderen. Voor de katholieke ambtenaar is het een gewetenszaak, dat hij zich moet organiseeren. Met kracht is voor heen voor den R.K. ambtenaar opgekomen, door wijlen Dr. Schaepman, daar hij steeds werd achtergesteld. Maar ook aan de S.D.A.P. heeft hij veel verplichting, ofschoon aan haar niet alleen de pluim toekomt. De Arka hul digt eerbied en volgzaamheid aan het wet tige gezag, zoodat in moeilijke tijden op de christelijke ambtenaren kan worden gerekend. Daarna gaat spr. de oprichting na door wijlen wethouder Freytag Drabbe te Am sterdam. Thans telt de Bond 53 afd., welke allen autonoom zijn. Het bestuur staat zeer sterk, ook in de Centrale; het geeft ook een orgaan uit. Na deze uiteenzetting werd de afd. Soest opgericht. De afd. Amersfoort was ook te genwoordig. Nieuwjaarscorrespondentie Om de hieronder vermelde bestemmingen nog vóór 1 Januari 1932 te bereiken, gelden de daarachter vermelde tijdstippen als laat ste buslichting (ten hoofdkantore). Australië (Tremantle) gewone mail: 3 Dec. a.s., 11 uur; nazending: 4 Dec. a.s., 16.55. (Adelaïde, Melbourne, Sijdneij en Brisba- ne) gewone mail: 26 Nov. a.s., 11 uur; na- zendin: 27 Nov. a.s,, 16.55 uur. Britsch-Indië (Bombay en Calcutta) gewo ne mail: 10 Dec. a.s., 11 uur; nazending: 11 Dec. a.s., 16.55 uur; luchtpost: 23 Decem ber a.s., 21.10 uur. Canada (Montreal) gewone mail: 22 Dec. a.s., 5.50 uur; nazending: 22 Dec. a.s., 16.55. Curagao (Willemstad) gewone mail: 17 De cember a.s., 5.50 uur. Ned.-Indië (Sabang, Medan en Batavia) zeepost: 1 Dec. a.s., 21.10 uur; mail: 9 Dec, a.s., 21.10 uur; luchtpost: 16 December a.s., 21.10 uur. Suriname (Paramaribo) gewone mail: 7 De cember a.s., 21.10 uur; luchtpost: (Lucht- Jrnsip fe'Ynr|-iii -lJiirimaritvi^i7 B-csa- Aanrij'dingen Vrijdag had op den hoek Burg. Grothe- straal -Anna Paulownalaan een aanrijding plaats tusschen 2 autos, resp. bestuurd door A. D. uit Drumpt en M. J. A. V. uit Uit hoorn. Doordat eerstgenoemde auto komen de uit de A. Paulownalaan de bocht te veel naar de linkerzijde nam, was de aanrijding met de andere auto, gaande in de richting Amersfoort, onvermijdelijk. Beide auto's wer den vrij ernstig beschadigd. A. D., de schuld erkennende, zal de schade vergoeden. Zondagmorgen had werderom een aanrij ding tusschen 2 auto's plaats; ditmaal op den hoek van de Koninginnelaan en Wilhel- minalaan, doordat de bestuurder der auto, zekere W. v. di. A., komende uit de Wiïbel- minalaan, aan den anderen bestuurder P. v- d. S. uit Den Dolder, niet de voorrang liet bij het passeeren. Eerstgenoemde verklaarde zich bereid de schade te vergoeden. De derde aanrijding had plaats in de T.o- renstraat tusschen A. C. uil Amsterdam, be stuurder van een auto, gaande in de rich ting Amersfoort en een berijder van een driewielig transportrijwiel van de fa. v. O., kruidenier alhier, komende van den Veldweg. Doordal het uitzicht aldaar door de op- slagplaatc van de fa. S. zeer slecht is, was de aanrijding onvermijdelijk. De schade, wel ke zoowel aan de auto als het transportrij wiel werd toegebracht, zal onderling worden geregeld. Assistentie verzocht Dinsdag werd politie hulp ingeroepen voor een 3-tal personen, welke onder den invloed van sterken drank bleken te zijn en hand gemeen waren geworden op den Noorderweg1. Toen de politie arriveerde, was de voor stelling nog gaande, waarom het trio in ver zekerde bewaring werd gesteld. Procesverbaal werd opgemaakt. ber a.s., 5.50 uur. Ver. Staten van Amerika (New-York) ge wone mail: 22 Dec. a.s., 5.50 uur; nazending: 22 December a.s., 16.55 uur. Zuid-Atrika (Kaapstad) gewone mail: 10 Dec. a.s., 5.50 uur; nazending: 10 Decem ber a.s., 16.55 uur. De overtochtsduur voor de gewone verzen ding is berekend tot de plaatsen achter de landen vermeld. Voor verder gelegen bestem mingen is in het algemeen verzending met een vroegere gelegenheid gewenscht. Feestavond V.V. „Soestdijk" Donderdagavond j.1. hield de voetbalvereen. Soestdijk" in de stampvolle zaal van den heer Verschoor haar schitterend geslaagden feestavond. Na het welkom door den voorzitter, die in zijn openingswoord de aanwezigen op wekte dezen avond te vieren op Soestdijk's eigen wijze, dus als allen behoorende tot het groote gezin der vereeniging, bracht hij dank voor de geweldige medewerking van het publiek, die het mogelijk gemaakt had, den avond op deze wijze te vieren. Vele vreemde gezichten mochten we in de zaal ontdekken, wat een bewijs was van het zich steeds uitbreidende vriendental, waarover al len zich verheugen. Opgeluisterd door muziek en voordracht van het „Soester trio", heerschte er spoedig een echt gezellige stemming. Over dit trio dan ook alle lof. De gespeelde tooneelstukjes waren goed gekozen, liepen zeer vlot en oogstten allen een welverdiend applaus. Vooral het laatste „De Schoenmaker op visite" viel bij de aan wezigen zeer in den smaak. Heel mooi wer den de rollen vertolkt, terwijl de grimme in handen van den heer Rouwendaal zeer goed was toevertrouwd. Aan de meespelende dames werden onder luiden bijval namens „Soestdijk" bloemen overhandigd. Een gezellig bal besloot dezen feestavond, welke niet zal nalaten den goeden naam der vereeniging steeds meer te verbreiden. Ghr. Besturenbond Door de afd. Soest van 3e Chr. Best. Bond was in Religie en Kunst een groote propaganda-vergaderisng belegd. De praeses, de heer J. C. Zonneveld her innerde aan de zware tijden die beleefd wor den, wat zal uitloopen op groote veramde ringen in het productie- en 1-oonstelsel, waar tegen de arbeiders paraat moeten zijn. Daarop verkrijgt de heer G. Hordijk uit Rotterdam het woord, die tot onderwerp kiest „Vakbeweging in crisistijd-". Spreker stelt voorop dat men geen enkel gesprek be luistert of in 't midden staat 't woord crisis, dat alles geheel en al beheerscht. 't Eenige bedrijf dat er niet onder lijdt is de vakbewe ging, die loopt als gesmeerd, want alleen in 't 2e kwartaal '31 zijn de Chr. landarbei ders te Rotterdam vooruit gegaan met 4000 leden en telt het C.N.V. ongeveer 100000 georganiseerde chr. arbeiders. Maar al is men dankbaar, toch niet voldaan, zoolang er nog een ongeorganiseerde chr. arbeider rond loopt, hij hoort er ook bij, want de Bond moet straks zoo sterk mogelijk staan, om zijn taak te vervullen. En nu is de taak in crisistijd dezelfde als in no,rmale tijden, n.l. opkomen voor het recht van den Chr- arbeider, gegeven door God en Zijn Woord, dat de arbeider zijn loon waard is. Daartegen over staat, dat men zijn plicht moet doen, maar dan ook etschen kan stellen. Het doel moet zijn 't verkregene niet uit de hand la ten slaan, maar daarvoor moet gestreden warden, want het levenspeil en de Werkloo- zen verzekering komen in 't gedrang. Maar, vraagt spr., is men daartoe in staat? Want als yvij terug moeten met het levenspeil, zal dat zijn in den weg van het recht van onzen God, overeenkomstig Zijn wil totheij der menschheid. De heer L. Oosterhuis uit den Haag sprak over „Voorwaarts, juist nu". Spr. zegt, -dat dit woord in dezen tijd op zijn plaats is, nu er duizenden werkloos zijn, velen zuchten en overal onstandvastig- hei is. Want-d er moet gebouwd worden, daar er nog veel te doen is in het sociale leven, maar dan kracht gezocht in Gods Woord. De christelijke vakbeweging wil het recht Gods uitdragen in het dagelijksch le ven. Het doel moet zijn de sociaal zwakken te steunen, de weggedrevenen terug te bren gen en de zwakken te helpen. De Bond acht het noodig, dat de gehuwde vrouw uit het productie-systeem wordt gezet en de wer- keloozenkas wettig wordt erkend. Verder dat er zal komen medezeggenschap in het be drijf en den Bond uit te bouwen tot heil der gansche wereld. De Band heeft een be warende en een bouwende taak, ook tegen over -de jeugd; werkt gij allen daartoe mede. Ds. E. Groeneveld wil dan spreken over „Opwaarts", om met God voorwaarts te gaan en als het moet in Zijn kracht achter waarts. Al is het C.N.V. nog ver verwjjderd van het ideaal dat het zich stelt, het doel moet zijn Gods wil werkelijkheid te doen worden en te gelooven in Zijn kracht. Dit moet zoowel de werkgever als de werknemer zich tot taak stellen. In de heg Door het verblindend licht van 'n tegemoet rijdende auto. reed Vrijdagavond de bestuur d-er van een andere auto, bestuurd door C. G. -uit Amsterdam in een heg van den heer B. in de Kerkstraat, waarbij de auto -in- het achter de heg gelegen bouwland terecht kwam en wegzakte. De 2uto, die een en ander veroorzaakte reed door. Nadat de wagen was afgeladen, opgetakeld en weer opgeladen, kon men den weg ver- volgen. De bestuurder heeft de schade vergoed. NaaaiaiNO a± sihh nvv 0Z NWinvSSVN DNDDI3W M fiq JBBq§fijjtJ3j\ N3HV9IS - 0V3V3 - 31330}) - 33HX tt st SPORTKRONIEK V.V. „SOEST" Zondag j.1. Soest IKampong l 4—3. Soest III—Bussum III 80. Onder veel belangstelling speelde ons le elftal j.1. Zondag tegen Kampong uit Utrecht. Tot nu toe was „Soest" niet in staat van deze vereeniging ook maar één puntje binnen te halen; j.1. 'Zondag echter zijn de bordjes verhangen. Als ,om 2 uur scheidsrechter Staflen Iaat beginnen, zit de „Soest"-voorhoede direct voor het doel der gasten, welke aanval met moeite wordt afgeslagen. Het blijkt al spoe- dat Kampong- .het nipt cadeau /al krii- gen. Het wordt een snelle wedstrijd, met Soest het meest in aanval. Bij een dezer aan vallen, bezorgt van Asch zijn club de leiding. 1—0. Deze vreugde is echter van korte duur. Een hard en zuiver schot verrast de Bree en het is 11. Niet ontmoedigd gaat Soest voort en weet den stand nog vóór rust op 3—1 te brengen. Na de thee is Soest minder als voorrust tvaarvait Kampong een dankbaar gebruik maakt, er wordt door de thuisclub wel hard gewerkt, maar het wil niet meer vlotten, Kampong speelt rustiger en verdeelt het spel prachtig, een kwartier na rust is de stand 3—2, waarna we voor Soest het erg ste vreezen. Bij een Soest-aanva-1 doet v. Eg-dom de hoop weer herleven, door on houdbaar den stand te brengen op 42. Kampong konit steeds meer opzetten en geeft onze achterhoede en keeper handen werk. Zeven min. voor het einde wordt de stand 43, in welke stand geen verande ring komt, zoodat „Soest" voor het eerst van Kampong heeft gewonnen. Soest 111 was j.1. Zondag niet te spreken en sloeg Bussum III met 8—4). A.s. Zondag aanvang 2 uur aan den Koud- hoornweg Soest I—Woerden I. Woerden afkomstig uit den Goudschen Voetbalbond, speelt dit jaar voor het eerst in den K.N.V.B-, en zijn niet te onderschat ten tegenstanders. We vertrouwen, dat Sojestf: I evenals tegen Kampong, een sportieve wedstrijd zal spelen. Wanneer er gewerkt wordt, is een overwinning niet uitgesloten. Het publiek verzoeken wij beleefd, zichniel binnen de afzetting of achter de doelen op te houden. R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" De Ploeg IOlympia 57. Eemlartd jun.De Ploeg jun. 06- Wat niemand zoo direct had kunnen ver onderstellen is geschied. De Ploeg moest aan Olympia beide punten afstaan. De hoofd zaak zit hierin, dat de keeper zeer slecht op- direef was en een paar bflunders maakte, wat tenslotte De Ploeg beide punten kost te. De stand was met rust 63 in hef voor deel van Olympia. Na de rust stond een overfreMfFt N.V.HOUBAER Cl AMERSFOORT, andiere keeper in het Ploeg-doel en was De Ploeg dan ook beslist de meerdere. De stand werd opgehaald tot 6—5, terwijl 1 miim. voor het eind Olympia nog een doelpunt toe voegde en den stand op '7—5 bracht. De junioren deden weer schitterend werk en wonnen in Baarn met 6—0. Dat is-keurig gedaan jongens. Het programma voor a.s. Zondag: S D. O. 3—De Ploeg 1 12 uur te Bussum. De Ploeg II—Olympia II 2 uur, te; Soest. De Ploeg jun.—Acfif jun. 12-30 uur, te Soest. Een mooi program voor onze vereeniging. Gaan we de uitslagen na, dan kan het met wat goeden wil het 1ste elftal in Bussum wel eenige winst behalen. We zullen probee- ren met een andere keeper iets meer succes te hebben. Het 2e elftal achten we wel ;in staaf Olympia op eigen terrein ook te kloppen. In Hilversum konden ze dit tenminste ook doen. Wat de junioren betreft, hopen we, dat ze op den ingeslagen weg zullen voortgaan. We hooren zoo nu en dan nog wel eens een woordje onder het spelen. Dat komt niet van pas. Laten allen trachten zooveel mo gelijk hun mondje dicht te houden. V.V. SOESTDIJK Vergezeld van een flink aantal supporters, vertrok „Soestdijk" I Zondag j.1. naar Put ten, om „Steeds Voorwaarts" te bekampen. Voor de wedstrijd een aanvang nam, werd er vriendelijk verzocht, om niemand aan te moedigen en geen luidruchtige uitroepen te doen, daar er op nog geen 150 Meter af stand een stervende was, n.l. de rechtsbuiten van „Steeds Voorwaarts". De wedstrijd was nauwelijks 10 a 12 mi nuten gaande, toen iemand den spelers kwam verzoeken niet verder te spelen, daar de zieke er heel erg aan toe was. Direct werd door spelers en scheidsrechter besloten het spel te staken. Prachtig, eerste elftalspelers. Voor deze daad van piëteit ons compliment. Maar nu vraag ik mij af: waarom aan onzen secreta ris Vrijdag of Zaterdag geen bericht gezon den; die zieke was toch Vrijdag ook reeds stervende en waarom liet „Steeds Voor waarts" niettegenstaande het advies van den dokter toch spelen. „Soestdijk" is hierdoor onnoodig op kosten gejaagd, waarom "dit ge val in handen is gesteld van het U.P.V.B.- bUestuur. De wedstrijd was van korten duur. Reeds 5 minuten na het begin kreeg „Soestdijk" reeds door toedoen van den linksbuiten een doelpunt; de resteerende minuten was „Soest dijk" sterk in de meerdere. Gedurende de 12 minuten is er door „Soestdijk" weer prachtig gespeeld. De spelers hadden er wel zin in. Zondag a.s. speelt ons eerste thuis tegen D.E.V. I uit Doorn. Heeren, gij weet, wat er op 't spel staat, dus van het begin tot het einde wederom flink aangepakt. De wedstrijd Soestdijk ID.E.V. I wordt gespeeld 22 Nov., op het terrein der V.V. Soestdijk. Aanvang 2 uur. Mij is ter oore gekomen, dat j.1. Zondag verschillende personen een vergeefsche reis naar het „Soestdijk"-terrein gemaakt heb ben, niettegenstaande duidelijk in de courant was vermeld, dat „Soestdijk" uit moest spe len. Nogmaals wordt er daarom aan herin- nerd, dat, indien „Soestdijk** I of II op,eigen Terrein aan den Kostverlorenweg speleÉ, aan het begin van dezen weg, onze vlag, zijnde rood.wit geblokt geplaatst is. Om een ver geefsche reis te besparen, wordt echter aan bevolen het verslag der V.V. „Soestdijk" goed te lezen. Steeds wordt daarin vermeld, of „Soestdijk" uit of thuis moet spelen. Nog maals: a.s. Zondag te 2 uur, speelt „Soest dijk" I thuis tegen D.E.V. I uit Doorn. Het 2e elftal heeft Zondag vrijaf. Ten overvloede wenschen wij er nog op te wijzen, dat de wedstrijd tegen „Steeds Voorwaarts" alleen om de in het verslag ge noemde reden is gestaakt. Zulks als gevolg van de praatjes, welke enkele personen blijk baar meenden te moeten lanceeren. EÜ.V.A.C. Esvac Z—C.J.V.V. III 4—1. H.V.C. jun.Esvac jun. 22. Hilversuirj-adsp.Esvac adsp. 04- Eliinkwijk IV—Esvac III 71. Esvac I—Scherpenzeel I 21. Zooals uit bovenvermelde uitslagen blijkt, is er -door -de Esvaccers over 't algemeen niet slecht gespeeld. Alleen het derde elftal moest te Utrecht de vlag strijken. Voor a.s. Zaterdag en Zondag is slechts een klein programma vastgesteld. Zaterdag: 2.30 uur, C.J.V.V. jun. Esvac jun te Amers foort. Zondag: 12 uur 't Gooi VEsvac 11, te Hilversum. De overige elftallen zijn vrij. KERKBERICHTEN SOEST Zondag 22 November 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. Snoep, van Zeist. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. Emma-kerk Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Nam. 6 uur Ds. Van Schaick. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-sch'ooI, Spoorstraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur De Eerw. Heer R. Mekenkamp, van Harderwijk. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm .10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Dinsdag 24 November, 's avonds 7.30 uur, Ds. L. S. den Boer, van Leerdam. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Ds. A. D. Wempe, Amsterdam. SOESTERBERG Zondagsschool van 23 uur. Nam. 6 uur Ds. J. G. W. Goedhart, van Zeist. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Dinsdag 24 Nov., 's avonds 8.15 uur Bij bellezing. Alde T Vrijdag 6.z.a.. monteui Adres Groote Waterpr Soesterb 9 jonge ca's) ae liefst Zi Zondag. 20d, Sof Te koop klein uitsteken Paulown

Soester Courant | 1931 | | pagina 2