ll. 'I PETROLEUM N.V. O.B.I. VAN DEN BERG&Co. ALLE BANKZAKEN SAFE-DEPOSIT Banketbakkerij „Rieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Botergebak Vele malen bekroond Met ingang van 1 Dec. j.l. hebben wij den detail-straatverkoop in handen gesteld van J. Herman Dooier. IJ Gulden Mis*) Uitgave: G. J. Smit, Soestdijk. Bureau: Van Weedestr, 35, Tel. 2181 JOH. DE HEER jj Piano's - Orgels - Radio 20 procent korting PALTHE Depot W.P.J.VENEAM üe Katholieke Kerk. D. F.V0IGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK CORTOSA SIGAREN W. ME.KiNG Het loonpijl in Nederland. Dixiaansche Rij ment Soester Bankvereeniging ALLE BANKZAKEN SAFE DEPOSIT TELEFOON 237 1e JAARGANG VRIJDAG 11 DECEMBER 1931 No. 24 DE SOESTER POST H Katholiek weekblad voor Soestdijk, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Uitgebreide sart. bonbons, chocolade en dessertwerken. Gereduceerde prijzen TELEFOON 2232. Koopt in Soest. AANBEVELEND, F. H. EUWE O Mis, gemerkt met gulden letterpracht, Die luidt de weke in, wachtensbang verbeid, O gulden voorspel van den heil'gen nacht, Die de aarde meer dan 't dagelicht verblijdt Visioen der glorie, groeiend naar den tijd Dat de al-nacht wordt tot eeuwig licht [gebracht: O zalige intreê van de zaligheid, Waar de eng'len zingen wijl er 't Kindje [lacht De gulden kelken van mijn zielsverlangen, De gulden bloemen van mijn liefdezangen, De gulden ranken mijner minnebeden Gaan smachtend open in uw wonderheden, Straks blinkend, goud en parelvof behangen, In 't zonnestralen van den Kerstmisvrede FELIX RUTTEN Op Quatertemper-Woensdag vóór Kerst mis wordt in vele kerken de Mis „Rorate" opgedragen met buitengewone plechtigheid, ter eere van Christus' Menschwording. De beginwoorden dezer Mis waren in de oude missalen geschreven met gulden letters; van daar de naam: „Gulden Mis". EPISTEL EN EVANGELIE. D-eróe ZcvniLag van eten Advent. Les uit den brief van dien H. apostel! Paulus aan de Phïiïppensen-, IV, 47. Broeders! Verblijdt u in den Heer te al len tijde! nogmaals zeg ik u: verblijdt u! Uwe gewilligheid zij allen menschen be kend; de Heer is nabij. Weest over niets bekommerd, maar laat, wat gij begeert, steeds door bidden en smeeken met dankzegging bekend worden bij God. En de vrede Gods, die alle begrip te boven gaat, beware uwe harten en uw verstand, in Christus Jezus onzen Heer. Evangelie volgens den H. Joannes, I, 1928. In dien tijd zonden de Joden uit Jerusa- u.-m'Y-i em nriesters en Levieten tot Joannes. nm veT?c 1 ?J genheid dat ook sommigen van hunne partij het doopsel kwamen vragen, onbarmhartig de waarheid had gezegd, wendden zich, toen Joannes' aanhang steeds grooter werd, tot den Hoogen Raad de opperste recht bank in godsdienstzaken met het verzoek, te willen onderzoeken, of die vreemde boe teprediker aan de Jordaan werkelijk de Godsgezant was, waarvoor hij zich uitgaf. Het eenvoudigste en in zulke gevallen ge bruikelijke zou nu geweest zijn, den Dooper voor den Hoogen Raad in Jerusalem te dagen. Onidat men echter de onvoorzich tigheid van zulk een optreden wel inzag, werd besloten, dat men een deputatie uit naam van den Hoogen Raad naar de Jor daan zou s.uren, oin den al te invloedrijken Dooper naar zijn persoon en zijn zendin_ te vragen. Men was er niet heelemaal ge rust op, of hij niet de Messias zou kunnen zijn, waarvoor het volk hem hield. En dit is het getuigenis van Joannes, toen de Joden uit Jeruzalem priesters en levieten tot hem zonden, om hem te vragen: Wie zijt gij? Ofschoon die vraag voorloopig nog heel algemeen was, gaf Joannes door zijn ont- woord duidelijk te verstaan dat hij vol doende begreep, dat 't Sanhedrin vóór alles bedoelde le weten te komen, of hij zich inderdaad uitgaf voor den Messias, waar voor het gewone volk hem aanzag. Van daar dat de Dooper op htm algcnvecnc vraag terstond antwoordde, dat hij niet de Messi as zelf was: En hij beleed en ontveinsde niet. En hij beleed: Ik ben de Christus niet! Nu verwachten velen Joden in die dagen den terugkeer van den profeet Eldas, die onder den goddeloozen koning Achab op een geheimzinnigen wagen van vuur ten hemel was opgevaren. Sprekende n.1. over de tweede komst van Christus op het einde der tijden, had de profeet Malachias voorspeld: „Zie, Ik zal u zenden Elias den profeet, alvorens de groote dag des Heeren komt, de groote en Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG Naast „DE SOESTER POST", R.K. Weekblad, worden door ons mede uitgegeven „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad en het „SOESTR NIEUWSBLAD", Al- gemeen Christelijk Weekblad. Varkensmarkt b, A'foort, Tel. '1309 Vakkundige reparaties BURGERLIJKE STAND lem priesters en Levieten tot Joannes, om het hem te vragen: Wie zijt gij? Hij nu beleed en ontkende het niet; en nij beleed: Ik ben de Christus niet. En zij vroegen hem: Wat dan? zijt gij Elias? En hij zeide: Ik ben het niet. Zijt gij de Profeet? En hij antwoordde: Neen. Zij zeiden dan tot hem: Wie zijt gij? opdat wij antwoord geven aan degenen die ons gezonden hebben; wat zegt gij van u zeiven? Hij zeide: Ik ben de stem van een roepende in de woestijn: maakt recht den weg des Heeren! gelijk de pro feet Isaias gezegd heeft. De afgezondenen nu waren uit de Pharizeën. En zij vroegen hem en zeiden tot hem: Wat doopt gij dan, indien gij de Christus niet zijt, noch Elias, noch de Profeet? Joannes antwoordde hun en zeide: Ik doop met water; doch midden onder u staat Hij dien gij niet kent; Hij is degene, die na mij komen zal, die vóór mij geweest is, wiens schoenriem ik niet waardig ben te ontbinden. Dit is gebeurd te Bethania, aan de overzijde van den Jordaan, waar Joannes het doopsel toediende. op alle stoomprijzen van 7 December tot 6 Februari F C. Kuijperstraat 10, Telef. 2169 Daar echter sommige Rabbijnen die woor den van Maldachias ten onrechte toepasten op den tijd aan het eerste optreden van den Messias voorafgaande, Vroegen zij hem: Wat dan? Zijt gij Elias! Hoewel de Dooper in geest en werken de meest treffende gelijkenis met dien groo- ten ijveraar voor de eer van Jahweh ver toonde, zóó dat Jezus zelf hem later eens „Eldas" zal noemen, hield Joannes rekening met de bedoeling der vragers en hij zeide: Ik ben het niet! Volgde een derde vraag, welke verband hield met sommiger uitleg van deze woor den van Mozes: „Een profeet uit uw volk, uil uw broederen, aan mij gelijk, zai Jah weh, uw God verwekken Hoewel die woorden rechtstreeks den toe- komsiigen Messias zelf golden, hielden eeni- gen het er voor, dat die „profeet" de voor- looper van den Messias was. Vandaar dat Joannes op de vraag: Zijt gij de profeet? (En hij) antwoord de: Neen! EVANGELIE-VERKLARING, Namens den Hooge Raad ondervraagd Uitgaande van en teugelloos maar voort- fantaseerend op wat de Profeten over den toekomstig en Messias hadden voorspeld en geschreven, leefde het Joodsche volk en bij zonder zijn meer met de Heilige Boeken Vertrouwde leiders, ten tijde van het op treden van Joapnes in een toestand van hooggespannen verwachting. De meest bizar re en opgeschroefde voorstellingen van de zegeningen, welke met den Messias zouden komen, deden opgeld bij de massa. Zoo kan het niet verwonderen, dat het optreden van den wonderen Dooper de volksverbeelding in hooge mate prikkelde. Algemeen hield men hem dan ook voor den Messdas. Doch. die Pharizeeën, die hij eens bij gele- Zij zeiden hem dan: Wie zijt gij? Dat wij antwoord geven aan die ons gezonden hebben: Wat zegt ge van u zeiven? Aldus officieel en wettig ondervraagd na mens het Sanhedrin, gaf de Dooper een kort maar voor die Schriftkundigen alles zeggend antwoord: Ik ben „de stem van een roepende in de wildernis: Maakt recht den vveg des Heeren!" zooals Isaias, de profeet, gezegd heeft. Maar de gezondenen uit de Pharizeeën wilden niet begrijpen: En zij ondervroegen hem en zeiden hem: Waarom doopt gij dan, indien gij niet de Christus zijt, noch Elias, noch de profeet? Dan zijn doopsel als de zinnebeeldige1 aan kondiging van het door den Messias in te stellen Doopsel aanduidend antwoordde Joannes hun en zeide: Ik doop in w(ater, doch midden onder u staat Hij, Dien gij niet kent. Hij is 't Die na mij komt, Die vóór mij was, Wiens schoenriem ik niet waardig ben te ont binden. (Hij zal u doopen met den Hei ligen Geest en met vuur. Matth. 3. 11). Dit gebeurde te Bethanië, over den Jor daan, waar Johanmes toen het doopsel be diende. HAAR EENHEID. De ware Kerk van Christus moet één zijn, in leer, in gezag, in eeredienst Er moet onderzocht worden, welke der bestaande Christenkerken aan al deze voor waarden beantwoordt. Diepzinnige studie is hiervoor in 't geheel niet vereischt. Noodig is alleen: oogen openzetten en zien. Wat bespeurt men dan? Hopeloos ver warde begrippen en een ontstellend meenings- verschil over 't geen Christus leerde; abso lute onafhankelijkheid van alle Kerkelijk ge zag of althans '11 onwil zich onder één ge zag te buigen, bindend voor allen; groote onzekerheid over de door Christus ingestel de genademiddelen. Moge dit alles niet steeds, te samen ver- eenigü, gevonden worden in ieder kerkge nootschap afzonderlijk, toch draagt elk er iets van mee. Dat getuigen de Gostersche |£erk, de Protestantsche en de Engelsche Kerk. Slechts ééne kerk bezit deze fouten niet, maar draagt daarentegen alle éénheidsken- merken, welke Christus gewild heeft. En die ééne kerk is: de Roomsch Katholieke. 't Is te duidelijk, te opvallend. Een dispuut hierover zou een onvergeeflijke dwaasheid wezen. Terwijl de Oostersche kerk in 't algemeen, zich over een zekere eensgezindheid harer onderdanen verheugen kan, wat de geloofs leer en de eeredienst betreft, is ook zij nog verdeeld in zeker veertien sekten, welke van elkander geheel onafhankelijk zijn. De Engelsche kerk met haar High Church, Lord Church en Broad Church is weer in andere sekten uitééngevallen. Maar bij het zoogenaamde Protestantisme is de éénheid nog veel verder te zoeken. Zestig jaren geleden moest het Protestant sche blad „De Heraut" al bekennen: „dat de Protestantsche kerkgenootschappen het beeld vertoonen van een grenzenlooze ver warring en verschikkelijke verwoesting". Nu is het natuurlijk nog veel erger gewor den. En die oneenigheid bebreft niet alleen de geloofsleer in punten van zoogenaamd on dergeschikt beiang, zelfs leerstukken worden verworpen, door welker ontkenning er van het Christendom niets meer overblijft Vanaf den preekstoel wordt verkondigd, dat men niet meer aan een persoonlijken God gelooft en het bestaan van Jezus voor 'n fabel, 'n mythe houdt Dat alles nu, is niet te verhinderen, 't Is een noodzakelijk gevolg van 't hoofdbegin sel van het Protestantisme „het vrije onder zoek". Huldigt men dit princiep, dan behoeft men in geloofszaken ook geen enkel gezag boven zich te erkennen. Nu kan men wel om alle twisten te einde gen en alle kloven te overbruggen vergade ringen bijeen roepen en geloofsformulieren opstellen, doch dat zal weinig baten. Daarbij is 't beginselverzaking. Want krachtens het vrije onderzoek heeft niemand 't recht voor 'n ander te bepalen, wat hij geiooven moet. Wat Tertulliaan in de 3e eeuw van zijn afgedwaalde tijdgenooten schreef, „hun één heid bestaat in scheuring", dat is ook nu nog ten volle van toepassing op al die Chris tenkerken, die zich van de Roomsch Katho lieke hebben afgescheiden. In de R.K. Kerk nu straalt die éénheid, welke Christus voor Zijn Kerk gewild en afgebeden heeft, in onverduisterde glanzen over de eeuwen heen. Haar kinderen belijden allen het ééne Credo. „Ofschoon over geheel de wereld ver spreid", zoo zegt Irenaeus, „bewaart de Kerk het geloot, dat zij van de Apostelen ontving, als bewoonde zij één en hetzelfde huis; ge looft zij overal dezelfde waarheden, als hadde zij slechts één ziel en één hart; leeraart zij overal hetzelfde, als hadde zij slechts één mond". Het beginsel van die onverwoestbare een heid is het Kerkelijke gezag, belichaamd in dat. ééne Opperhoofd, den Paus van Rome. De kracht om dat ééne geloof te belijden en volgens dat ééne geloot te leven, vinden de 320 millioen Katholieken in dezelfde H. Sacramenten of genademiddelen, welke zij, waar ter wereld ook, ontvangen kunnen. Zóó is in de R.K. Kerk en in haar alleen de bede van den Goddelijken Meester ver hoord geworden: „opdat allen één zijn". GEBOREN: Adriaan Gijsbert, zoon van J. G. Wijnands en C. v. Doorn, Bifkstraat 31a. Gijsbertus, zoon van G. v. Munster en H. B. Uythoven, Soesterbergschestraaat 26- Dirkje, d. van E. Kamphorst en D. v. d. Hoef, Akkerweg 10. Anna Elisabeth, d. v- J. Kraayenhagen -en J. M. Oostenrijk, Steen hofstraat 1. Lou'ise Johanna, dochter van J. A, Bever en E. Th- v. Haag, BeetZlaan 20. ONDERTROUWD: H. v. Kooy en W. J. v. Leeuwen. H- J. Stroband en H. L Schoen maker, OVERLEDEN: Neeltje van den Broek, 68 jj.ar, weid. J. Woudenberg, Nieuweweg 23- Pieter den Duin, 83 jaar, wedmr. van A. Ka merling, Julianastraat 18. GEVESTIGD: Wed. C. de Heer, Juldana- siraat 8. T. S. Else met gezin, Kampweg 30. P. Glaeser, Kampweg 44. G. Spijker. Birkstraat 73. A. P. Baasdorp, Steenhofstraat 73. Chr. C'. Wolhoft en M. W. C- Wolhoff, Sleenhofstraat 73. H. Niezen m- g., Amersf. s r. 91a. H. Th. Dufrenne m. vr., W, Pyr- tnontlaan 46. H. F- v. Haarlem, Van Len- neplaan 5. VERTROKKEN: H. v. Dijk, van Isseltsche- weg 3 naar Eenines, Wakkerendijk 76. F. Altena m. g., van Den Bliekiaan 46 naar Maartensdijk, Dorpsweg 41. VERHUISD: W. H. Flick, van F. C. Kuy- perstraat 1 naar Nieuweweg 99. D. Mole naar, van F. C. Kuyperstraat 1 naar Driftje 6- M. E- v. Raalten, van B. Grothestraat 24a, naar Heuvelweg 11. W. F- Jasper, van Koniinginnelaan 22 naar Steenhofstraat 44. L. A. H. Hendrickx, van Amersf.str. 70a naar Ga. T. Post, van Bosstraat 11 naar Xerk- dwarsstraat 14. C. G- v. d. Vaast, van Bos straat 115 naar Soesterb.str. 5. J. F. Hat- tink, van Kon.laan 135 naai- W. Toplaan 5 H. Kolkman, van Molenstraat W.Z. 64 naar Van Maaremsfraat 19. H. v- d. Broek m. gez., van Hartweg 4e naar 38. J. J. G. G. A. Damniimg-Huyer, van Klaarwaterweg 17 t aar Steenhofstraat 42. J. A. Slager m. gez., van Nieuweweg 93 naar 92. M. Gppenheimer, \an Nieuwstraat 6a naar Koninginnelaan 11. E. P- Jouk-es, van Koninginnelaan 80 naar Nieuwstraat 6a. FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS JULIANAPLEIN 5 - TELEFOON 2163 SOEST dat, ingevolge de trekking van 8 Dec., de navolgende nummers van hare oranjekleu rige winkelbons recht geven op den daar voor vermelden prijs. De prijzen kunnen tot en met Woensdag 16 Dec. 1931 worden afgehaald, tegen af gifte der desbetrefïenden bon bij den heer J. Onwezen, Steenhofstraat 30, naast het ge bouw der St. Jozef Jongelingenvereeniging alhier. Niet afgehaalde prijzen vervallen na dien datum aan liet comité. verkrijgbaar AÜ&Cii ftassautaan No, 20 »(Let op het goede nummei.) MF" Ook aan huls te ontbieden. Ons werd gevraagd naar het loonpeil in Nederland. De opmerking was gemaakt, dat Nederland een bedroevend figuur maakte. We zijn zoo gelukkig al dadelijk die aan klacht te kunnen weerspreken met de feiten. In het maandblad van het Centraal Bu reau voor de Statistiek komen vaak leerzame cijfers voor. Ook betreffende het loonpeil. Daarbij wordt als grondslag aangenomen niet het nominale loon, maar het reëele loon, d.w.z- de hoeveelheid levensmiddelen, die tnen voor het loon kan koopen. De vergelijkende cijfers van het maand schrift van 31 Augustus 1.1. zien er aldus uit: Mjs 1. No. Ameublement 14327 2 Thcekast naar keuze 22258 3 Theekast 17855 4 Electrische lantaarn 19528 5 Strijkijzer 25301 6 Sigarendoos Kunstvoorwerp 2U562 7 Schemerlamp 22092 8 Een paar Damespantoffels 16413 9 Zilveren potloodhouder 14658 10 Klokje 17850 11 Klokje 22444 12 Koekoekklokje 31793 13 Wekker 12985 14 Likeur buffetje 22076 15 Kamerplant 14400 16 Kamerplant 11898 17 Sigarettendoos 10874 18 Kistje Sigaren 12839 19 Tabakspijp 10836 20 Kistje Sigaren 12836 21 Kistje Sigaren 25724 22 Kistje Sigaren 18577 23 Kistje Sigaren 6385 24 Toiietdoos 16189 25 Sigaren a an-s t eker 20566 26 Horloge 27961 27 Bus poeder chocolade 17434 28 Een vaas naar keuze 8338 29 Een vaas naar keuze 35084 30 Een doos zeep 187 31 Een vaas naar keuze 20567 32 Een vaas naar keuze 18578 33 Een doos zeep 31483 34 Een vaas naar keuze 5535 35 Een vaas naar keuze 22073 36 Een doos zeep 9341 37 Een vaas naar keuze 31325 38 Een vaas naar keuze 1036 39 Een paar manchetknoopen 6484 40 Een vaas naar keuze 28295 41 Een paar manchetknoopen 28643 42 Een vaas 32407 43 Een paar manchetknoopen 12812 KOOPT IN SOEST Koopt in Soest je etenswaren, Sigaretten en sigaren; Pijpen, rook- en pruimtabak, Wijdvermaarde Soester lak. Koopt er knollen, appels, peren, Ondergoed en bovenkleeren; Op zijn tijd een nieuwe fiets, Melk en boter, haast voor niets. Hazelnoten en tabletten, Hoeden, mutsen, winterpetten; Ringen, wekkers of 'n klok, Mantels en 'n hoepelrok. Boeken, postpapier en kaarten, Boterletters, koek en taarten; Balkenbrij en leverworst, Limonades voor de dorst. Porcelein en aardewerken, Doosjes pillen, om te sterken; Hoestpastilles en odeur, Elke prijs en fijn van geur. Boonen, erwten, specerijen, Poppenwagens, tollen, leien, Stoelen, tafels, theeservies, Uniform, met gouden bies. Pull overs en wollen wanten, M.oussclinc, fijne kanten, Ratiné of winterjas, Kookfornuizen, liefst op gas. Erwten-, boonen-, hoendersoepen, Crème kransjes, om te snoepen Houd je van 'n mag're disch: Paling, brasem, ansjovis. Lampenkappen, ijzerwaren, Zijden en katoenen garen; Meubels, schoenen en 'n ford, Astrakan en huishoudschort. Geur'ge koffie, thee en wijnen, Hazen, eenden, duinkonijnen; Eigenheimers, Brusselsch lof, En de elegantste stof. Koopt in Soest, m'n waarde vrinden, 't Best adres is steeds te vinden; In de krant van G. J. Smit, Waar je in te lezen zit INGEZONDEN STUKKEN Geachte Heer Redacteur. Beleefd verzoek ik U onderstaande in Uw veel gelezen bladen op te nemen, waarvoor bij voorbaat mijn dank. Aan H.H. Winkeliers te Soest. Mijne heeren. De door U ook in de bladen gevoerde actie „Koopt in Soest" is mij zeer sympa thiek. Veel te veel wordt tot nu toe in andere plaatsen gekocht. Om deze stelregel echter in zijn geheel door te voeren, doe ik een beroep op U, om U voor wat Uw verkoopen betreft, ook tot Soest te bepa len en dat grondgebied, dat men Soesterberg noemt, over te laten voor de winkeliers, die daar gevestigd zijn. Heusch, in het aan tal winkeliers is Soesterberg ook niet slecht bedeeld. Gaarne maak ik daarom vatn deze gelegen heid gebruik, de inwoners van Soesterberg te verzoeken, eveneens te koopen in de plaats der inwoning. Aan hen zeggen wij daarom: „Koopt ïn Soesterberg". Ook daar is men in staat U zeer voordeelig te bedienen. H. TAMMER, Raaemakerstraat 16, Soesteifberg. zicht. In de eerste plaats blijkt er uit, dat Duitschland, Polen, Oostenrijk, Italië en Span je een zeer laag peil hebben. Het zijn juist de landen, waar inflatie werd toegepast. In flatie is dus niet alleen een ramp voor den bezitter van kapitaal. Zij is blijkens de cij fers een even groote ramp voor de arbeiders. In de tweede plaats valt het op, dat alleen Denemarken^ Zweden en Engeland in loon peil boven Nederland uitsteken. Evenwel is men daar thans ook tot inflatie overgegaan. Het reëeie loon zal daarvoor ook aanzienlijk worden verlaagd. Het gevolg is: Nederland komt geheel alleen bovenaan te staan. Denemarken 115 Zweden 109 Engeland 100 Nederland 84 Duitschland 74 Polen 66 Oostenrijk 50 Italië 45 Spanje 43 Minderjarig meisje aangehouden Door de poiitie te Soesterberg is aange houden een minaerjarig meisje G. C. R. uit Baarn, dat ruim 14 dagen geleden de ouderlijke woning had verlaten en sedert dien tijd Ywervende was geweest. Zij is ter beschikking van den burgemeester van Baarn gesteld. PLAATSELIJK NIEUWS Werkverschaffing Donderdagavond heeft de plaatselijke raad van S.D.A.P. en N.V.V, in café Verschoor een protestvergadering georganiseerd, waar het woord werd gevoerd door den heer C. v. d. Lende, secretaris N.V.V. Amsterdam- Aan hel slot der bijeenkomst werd de vol gende motie aangenomen: De arbeiders van de werkverschaffing bij de gemeente Soest, aanwezig op> de open bare vergadering op Donderdag 3 December 1931, waarde eren de houding van het Dag. Bestuur der gemeente, waarbij het loon van f 18 met kindertoeslag is vastgesteld voor gehuwde georganiseerde arbeiders. Keuren ten sterkste af de houding van den Minister van Financiën om de loonen tot f 14.40 te verlagen en de werkverschaffing voor de on gehuwd en stop te zetten en hesluiten deze motie ter kennis te brengen van de Regeering. Soester Winkeïweiek 1931 Het comité der Winkelweek deelt mede, Voorheen Sukkel Co. Ruwe Huid I ip U ROL Ruwe Handen Doos 30 cent Ruwe Lippen Bij Apoth. en Drogist Onbestelbare stukken Lijst van onbestelbare brieven en brief kaarten, van welke de afzenders onbekend zijn, werden terugontvangen in de 2e helft der maand November 1931. Brieven Binnenland Mej. J. Havimga, Bussum. Briefkaarten Binnenland Fam. v. d- Broek, Den Haag. Brieven Buitenland J. C. Nakken, New-York. G. Roeten, Tourna. Mieke Pin, Duitschland. Aanrijding Zondagavond ongeveer half zeven reed een auto, bestuurd door den heer H. K- de Vr. uit Amersfoort, op de Vrede hofstraat in de richting Baarn. De heer P. Hornsveld, die zich per rijwiel ook op dien weg bevond, werd door de automobilist niet opgemerkt, met het gevolg, dat Hornsveld werd aange reden en wel zoodanig, dat hij zich onder geneeskundige behanueüng moest stellen. Dr. Rupert liet Hornsveld per ziekenauto naar huis vervoeren, waar bleek dat hij verschil lende kwetsuren had opgeloopen. Het rij wiel is totaal vernield. De bestuurder van de auto was bereid de schade te vergoeden. De eerste vergadering Eenige weken geleden heeft de heer Rinke Tolman een oproep geplaatst in dit blad, betreffende de oprichting van een afdeeling Soest van de Nederlandsche Natuurhistori sche vereeniging. Thans kan worden mede gedeeld, dat de eerste vergadering heden- avond zal worden gehouden ten huize van j den heer W. H. B Stoof, Nieuweweg 111. Deze oprichtingsvergadering zal tevens wor den bijgewoond door den heer Dr. Joh. H. van Burkom, algemeen voorzitter van de Ned. Nat. Hist. Ver. in den Haag. Nieuwe zaak Zaterdagmiddag had de opening plaats van de dezer dagen gereed gekomen auto garage van den heer Van Kooy aan de Birk straat, waartoe zich een 50-tal dames hadden vereeniigd in een houten gebouwtje achter de garage. De heer Veenstra sprak den heer Van Kooy en zijn bruid toe, hem feliciteerende met de groote verbetering. De naam Van Kooy heeft in de Hollandsche automobiel wereld, aldus spr., een goeden naam. Spr. hoopt, dat ook de hier gevestigde heer Van Kooy zich dien naam steeds meer waar dig zal toonen. Spr. offreerde den heer Van Kooy na mens zijn bruid een mooie garageklok, ter wijl aan het personeel namens den heer Van Kooy eveneens aardige geschenken werden geboden. De bruid knipte hierna het oranjelint door, waardoor toegang tot de nieuwe garage werd verkregen. De garage, waarin een 6- tal auto's, werd hierna bezichtigd en de eerewijn rondgediend. De nieuwe zaak van den heer Van Kooy, is op waardige wijze geopend. De architect van dezen nieuwbouw was de heer Beekman; uitvoerder de heer Jorna. Veroordeeld Wegens het doen van valsche aangifte ter verkrijging van steun van het Burgerlijk Arm bestuur, werd een broodventer alhier de zer dagen door den Politierechter veroordeeld tot een voorwaardelijke straf van 3 maanden en een geldboete van f 60.met een proeftijd van drie jaar.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1