I PIANO ONDERWIJS Eet nu HAM. 'I V- E. van üfieurs Bij gevatte Koude Joh. v. Schalkwijk Jr. D. C. van Vliet Oagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Koopt in Soett Te huur Te koop Te hoop gevraagd Kerstgeschenken Fline versteinaaisier Ford Sedain Kortmachine Kerstgeschenken Kerstnummers Te huur Statenbijbel Kerstgeschenken Inboedel Orgel R, HAGENBEEK Jongste bediende Nette jongen Kerstgeschenken Te huur Si Ruime sorteering Kerstkaarten oranje Kater. Flinke Dienstbode Net meisje Kalenders as voor "huiskamer en salon. K VISSER'S BOEKHANDEL H KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Kachel te koop Geurts KUIJPER5 as Nieuwerhoekstraat 2 f6.-, f 4.&0, f3.- per maand. Eerste Huip bij ongelukken Voor de leden der Vrijvv. Brandweer te Soesterberg zal door Dr. Brouwer kosteloos eeu cursus worden gegeven in eerste hulp bij ongelukken. De cursus zal aanvangen den eersten Woensdag in Januari en wekelijks gegeven worden in een der lokalen der Openbare school. Lezing Dr. Vriesendorp Dinsdagavond hield Dr. Vriesendorp uit Baarn een lezing voor de Pluimvee- en Ko nijnenfokkers Y'ereeniging „Soest en Omstre ken" over het onderwerp: „Raskippen". Door ziekte waren én Voorzitter en Secre taresse afwezig. De heer Piomp presideerde. Na een inleidend woord van den waarnemen- den Voorzitter, gaf hij Dr. Vriezendorp ge legenheid zijn onderwerp te behandelen. Wat zijn raskippen? aldus de spreker. „Jongen van dieren, die in bepaalde ras eigenschappen overeen komen. Met hoenders is het fokken van mooie rasdieren altijd moei lijk. In de vrije natuur is dit anders. Spreker wijst op inusschen, vinken, putters, spreeu wen. Omdat bij hoenders steeds kruisingen worden toegepast, krijgt men altijd weer te rugslag. Dr. Vriezendorp tracht het oude Holland- sche of Brabantsche hoen weer terug te tokken. En hij meent daarin betrekkeiijk te zijn geslaagd. Met een schilderijtje van Al- bert Cuyb uit 1740, toont spreker aan, dat hij dezelfde typen heeft teruggefokt als toen ter tijd bestaande. Vele dieren worden op tafel gebracht. Ook vertelt spr. aan de hand van figuren op pla ten, van kruisingen. De tegenwoordige rassen als witte leg horns zijn zwakke dieren en lijden veel aan verschillende ziekten. Vroeger waren de hoen ders veel sterker. Na de pauze was er gelegenheid vragen te stellen. Een 3-tal personen gaven ziich hier voor op. Na beantwoording vertrok Dr. Vrie zendorp, evenwel niet, voordat de Voorzitter den spreker een hartelijk woord van dank had betuigd voor zijn belangrijke lezing. Daarna werden nog enkele huishoudelijke zaken afgedaan. Een 2e tafelkeuring zal nog plaats hebben,, mits voldoende belangstelling daarvoor be staat. Niet-leden moeten daarvoor iets be talen. Ook mogen niet-leden, mits in Soest wonende inzenden op de tentoonstelling. De voorzitter herinnert nog eens aan de gelegenheid, om door een gave of prijsje belangstelling te toonen voor de tentoonstel ling. Kappersvexeeniging Naar ons wordt medegedeeld is in Soest een kappersvereeniging opgericht. In ver band daarmede, moeten hun zaken wegens de bepalingen der arbeidswet een halve dag per week gesloten zijn. Te zijner tijd zal door het bestuur van bo vengenoemde vereeniging het publiek met de getroffen regeling in kennis gesteld wor den. Dammen Maandag j.l. speelde de Soester Damclub haar eersten competitie-wedstrijd tegen de Amersfoortsche Damvereeniging. Het mocht Soest niet gelukken de overwinning te be halen en moest beide punten in Amersfoort achterlaten. De uitslag luidt als volgt: Soest I Amersfoort 1 H. Bakker Sr.E. Kroes xx. D. StaalJ. Hoesmeyer 20. H. Bakker Jr.A. P. Bey 11. S. de ZoetePh. Rintel xx. Chr. BakkerJ. v. d. Velde 20. J. de BoerTh. Berkenbosch 11. D. F. Voigt—E. v. d. Wart 0—2. D. Waal—C. B- v. d. Bent 0—2. P. FloorA. Ploeg 02. P.ReeringhG. J. Stappershoef xx. Vermoedelijke uitslag 812. A.s. Dinsdag speelt Soest thuis tegen Baarn 1. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, daar beide ploegen in speelkracht elkander weinig ontloopen. Belangstellenden hebben vrijen toegang tot 't clublokaal van de Soester Damclub, hetwelk gevestigd is in Hotel Ockhuysen, Burgemeester Grothe- straat te Soestdijk. De aanvang van den wedstrijd is bepaald op 8 uur. Aanbesteding Bij de vorige week door de Genie gehou den aanbesteding voor het onderhoud van de werken in de Legerplaats bij Zeist, werd door Th. de Goede te Soesterberg inge schreven voor f4977.door J. J. in '1 Hout te Soesterberg voor f4005.25. Gemeenteraadsvergadering Dee Raad onzer gemeente is in openbare vergadeering bijeengeroepen tegen Donder dag 17 December 1931, des nam. 1.30 uur, met voortzetting des avonds en zoo noodig Vrijdag 18 December d.a.v. te 1.30 uur, ter behandeling van de volgende agenda: I. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 31 Octobeer en 11 Novem ber j.l. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Behandeling van een voorstel van B. en W. inzake a. de regeling der werkverschaffing; b. aanwijzing van uit te voeren werken; c. vaststeelling van de loonen der arbei- deers. 4. Vaststelling van besluiten tot kasgeld opname voor den dienst 1932. 5. Behandeling van bedrijfsbegrootingen en gemeentebegrooting voor 1932. Nazorg Te Baarn is op initiatief van Mevrouw de Jonge van Zwijnsberg-.en een comité ge vormd, dat zich wil belasten met de propa ganda en leiding eener Bazar, ten bate van de fclazorginriehtingen te Gennep, die zal ge houden worden in Hotel Zeiler te Baarn op 16 December a.s. 's avonds van 2021.30 uur en op 17 Dec. van 1018 uur. Nog te weinig is bekend het doel van Na zorg, het steunen van T.B.C- patiënten, die. na een voor bun herstel berekenden nor malen kuurtijd, nog niet in staat zijn, hun werk in de Maatschappij weder op te vatten Deze patiënten blijven dus nog een tijd in de Nazorginrichtiingen om te werken on der leiding en bescherming, opdat zij hun door ziekte lichamelijk en geestelijk verlo ren geestkracht, hun vertrouwen in eigeh kunnen, terug vinden. De bron waaruit de verpleegkosten van deze laatste groep worden bestreden, raakt ondertusschen maar al te vaak uitgeput.. Daar om wordt als arbeid een zoodanige gekozen, die profijt oplevert. In de Gennepsche Na- zorgir.richtingon werd Kunstnijverheid geko zen, die beter rendeert dan de productie van massa-artikelen. Deze Kunstnijverheidsvoorwerpen zullen tij dens de bazar worden tentoongesteld, ze zijm keurig, nuttigden, laag in prijs., De op brengst dezer voorwerpen wordt gebruikt tér bestrijding der verpleegkosten van de her stellenden. Patiënten van alle richtingen en uit alle "kringen worden opgenomen. Het comité van aanbeveling verzoekt met grooten nadruk op veler sympathie en mede werking te mogen rekenen, ten einde deze tentoonstelling te doen slagen en zoo het prachtig sociaal werk, dat door nazorg wordt verricht, te steunen. Tot het comité zijn toegetreden: Mevrouw Deketh, Mevrouw Lothen van Doelen Grothe, Mevrouw Hooft Graafland, Mevrouw Insinger, Mevrouw Landweer, Me vrouw van Lenncp, Mevrouw Meyer Foc- kema, Mevrouw Pierson, Mej. Poelman, Me vrouw Quarles van Ufford, Mevrouw Van Reenen, Mevrouw Rutgers v. Rozenburg^ Mevrouw Rentmeester, Mevrouw Tegelberg, Mevrouw den Tex, Mevrouw Willeumier, Mej. Zwier. in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan- gezichtspijn en vastzittende Hoest, zullen ^sijnhardl's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Gevomden voorwerpfen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie te Soest. Jongensjasje, taschje met schoonmaak be- noodigdheden, streng houten koralen, kinder- hanaschoen, 3 portemomnaie's met geld, da- mespa rap luie. Aangeloopen een varken. Hoog bezoek op St. Jam Vorige week bracht Z. H. Excellentie Mgr- Fr. Wolf, Apost. Vic. van Üud-Guinea, een bezoek bij zijn ordegenooten, de paters van St. Jan, aan de Amersfoortsche straat te Soes.erberg. Z. Exc hield een toespraak tot de studenten over zijn missie en zijn volk. Dii is in korten tijd de vijfde Missiebis schop van deze congregatie die St. Jan be zoekt. Sint Nicoliaas op de O. L. School Zaterdagmorgen hebben wij een kijkje ge nomen in de openbare 9chool aan de Beetz- laan, alwaar in het hal de kinderen der le, 2e en 3e klasse waren opgesteld onder.toe zicht van het onderwijzend personeel. Toen de Sint arriveerde, werd hij luide toegezon gen, waarvoor de oude Sint buigend dankte. Daarop begaf hij zich naar een der lokalen, hetwelk keurig versierd was en waai- alle kleuters samen kwamen. Nadat ook hier de Sint Nicolaasversjes waren gezongen, keek de Bisschop het klachtenboek in, door Piet opgesteld. Er werden goed. en afkeuringen uitgedeeld. Door middel van het St. Nicolaasfonds. konden hierna aan de kinderen aardige ca deautjes worden uitgereikt, terwijl de meest behoeftige kinderen van St. Nicolaas warme onderkleeding ten geschenke kregen. Ook dit St. Nicolaasfeest beeft wederom ve;le blijde gezichten gemaakt en de groote ellende, die thans in zoo menig gezin, heerscht, even doen vergeten. Melden we nog de aardige pastel-teekenin- gen, welke door het onderwijzend personeel op de schooiborden waren geteekend, waar van die van Mej. O. zeker de kroon spande. Toen St. Nicolaas aan de school arriveerde, had hij reeds een bezoek gebracht aan de openbare schooi in de Kerkebuurt, bij welk kinderfeest wij helaas niet aanwezig konden zijn. Oneenigheid op het voetbalveld Op het voetbalveld van- de V.V. „Soest" aan den Koucthoornweg, werd Zondag zeer enthousiast gespeeld. Scheidsrechter was de heer S. uit Utrecht- Zijn uitspraken waren evenwel niet naar den zin van- de vele toe schouwers en zoo ontstond er een onge- wenschte stemming, die ten slotte zoo hoog liep, dat gevaar voor S. dreigde. Men belde de politie op> .en onder diens geleide is S. naar het Station vertrokken. St Nicoïaas bij de S.D.A.P. Vrijdagavond hebben, p-lm. 230 kinderen-der leden van de afd. Soest prettig St. Nicolaas feest gevierd in de zaal Verschoor. De heer tanker verzorgde het muzikale gedeelte, ook bij de St. Nicolaasliedjes, die uit volle borst werden gezongen. Voor de komst van Sint, vermaakte Prof. Müilens de schare op ver scheidene goocheltoeren, waarvoor steeds hulp bij de hand was. De Sint werd met gejuich en gezang ont vangen en deelde met kwistige hand de ge sel enken itü. Tusschen üe bedrijven door werden de kleinen volop onthaald op aller hande lekkernijen, welke zeer begrijpelijk in den smaak vielen. Het was een leuk feest voor de kleintjes en in dezen tijd zeer zeker welkom. Losgebroken Bij de politie alhier werd aangifte gedaan dat een 5-tal paarden van de militairen uit Amersfoort waren losgebroken en zich in de Soester duinen hadden verspreid. Procesverbaal Tegen v. d. B- alhier werd procesverbaal opgemaakt terzake het bij herhaling rijden met een auto zonder wegenbelastingkaart, rij- en nummerbewijs. Mutaties Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht: Bij het wapen der infanterie, tot reserve eerste luitenant bij hun tegenwoordig korps, de reserve tweede luitenants L. T. C. J. M. van Pootegem en S. de Mul, vliegers van de Luchtvaartaf deeling alhier. Idem bij het wapen der artillerie: Jhr. H. J. M. van Asch van Wijk, eveneens vlieger van de Luchtvaart afd. alhier. Opbrengst Bazar De door de Meisjes-Ver. „Tabitha" ge houden bazar heeft een batig saldo opge bracht van f537.50. St. Nicoiiaasfeest In. de zaal van de R-K- Militatrenvereeni- ging te Soesterberg had voor de kinderen der R.K. school en die der Kindsheid een Sint Vertegenwoordiging van Eiecirolux en Volta STOFZUIGERS Steenhofstr. 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. Nicolaasfeest gehouden, waaraan ongeveer 150 kindeten deelnamen. De leiding tot dit feest was, evenals al tijd, iin handen van de dames der Maria vereeniging. Te ongeveer half vier kwamen de kinderen onder geleide van het hoofd der school en d-e dames der Marlavereeniging [n de feest zaal, alwaar onder deskundige leiding met bet zingen van verschillende St. Nicolaas- üederen en aanbieding van tractaties werd begonnen. St. Nicolaas werd verwelkomd door den ZeerEerw. heer pastoor Mocking uit Soes terberg. Sint Nicolaas het woord nemende, wist veel te verhalen en ook had hij in Zijn boek de betreffende op- en aanmerkingen verzameld en menig kind daaruit kreeg een compliment terwijl anderen over kleine te kortkomingen werden onderhouden. Na geruimen tijd van samenzijn werden aan de kinderen cadeau's uitgereikt, waarmede zij zich hoogst voldaan toonden. Te onge veer 6 uur werd St. Nicolaas door den Pastoor dank gebracht voor zijn bezoek aan Soesterberg en hem een goede reis toege- d'-enscht, waarmede het interessante St. Ni colaasfeest was geëindigd. De dames der Mariavereeniging 'kunnen met voldoening terugzien op het verdien stelijk werk voor de kleinen verricht. Brandweer Soesterberg Gp de door de leden der Vrijw. Brandweer te Soesterberg gehouden vergadering, werd tot voorzitter gekozen de heer Ant Tammer. St. Nicoïaasavond voor de Militairen In een der ruime hangards, daarloe ecnigs- zins in een feestkleed gestoken, werd Vrij dagavond ter gelegenheid van het St. Ni colaasfeest voor de militairen van het garni zoen Soesterberg, een ontspanningsavond ge organiseerd. Daartoe verleende o.m. medewerking de amusementsclub „Ernst en Luim" uit Zeist, die opvoerde een vroolijk blijspel iri 3 be drijven, genaamd „Gebroeders Kalkoen" van Gerard Nielen. In grooten getale waren de dienstplichti gen opgekomen en door een daartoe ge vormde commissie bleek alles tot in het kleinste geregeld. Te ruim 8 uur opende de le luitenant- vlieger S. Mante den feestavond en wensch- te allen een gezelligen avond. Na een aanvang te hebben gemaakt mei de smaakvol samengestelde tombola te ver- deelen, nam dc opvoering van het tooneel- stuk een aanvang. Mei een ietwat primitief tooneel en aan kleeding kon al spoedig worden geconsta teerd, dat de opvoering aan goede krachten was toevertrouwd en weldra waren de aan dachtige toeschouwers vol spanning over het gebeuren. Vlot en goed werden daarna de drie be drijven met een kleine pauze uitgevoerd, waarbij onder deze rust. extra versnaperin gen werden uitgedeeld. Tot aan liet einde wist het in mTe op zichten goed voor zijn taak berekende too- neelgezelschap, een ieder te boeien en te vermaken, waarbij zij na ieder bedrijf, een overweldigend applaus in ontvangst had te nemen. Een der dienstplichtigen bood aan 't ein de aan de dames onder dankzegging na mens alle militairen, bloemen aan, terwijl hij mede de St. Nicolaascommissie dank bracht voor de bijzondere zorgen aan dezen avond besteed. Jeugdherberg-avoind Woensdagavond werd In „Religie en Kunst" door 't jeugdherberg-comité een bonte avond gegeven, welke zeer goed was bezocht. Na mens de plaatselijke afdeeling roept de heer A. van Asselt allen en vooral d,e jeugd een hartelijk welkom toe, waarbij spreker wijst op de groote vlucht, die de jeugdherberg niet allen in het buitenland, maar ook in ons land heeft genomen. Ook in deze gemeente wordt een jeugdherberg aangetroffen („de Heide bloem") welke sinds haar opening 180Ó gasten heeft geherbergd. Om deze herberg te ope nen, gaf men de vereeniging een voorschot. Nu is het de bedoeling door dezen, avond en door verkoop van bouwsteerten de zaak te verstevigen. Vervolgens dankt spreker alle medewerkers op dezen avond, waarna hij het woord geeft aan den heer Ed. v. Zin deren Bakker uit Bussum, w;elke een over zicht geeft van het verblijf in een jeugdher berg, o.a. over de aankomst, het middagmaal en het verstrijken van den avond. Spr. wijst er vooral op, dat men door trekker te zijn, de natuur en de samenleving meer en meer ziet als een leerschool en de ontwikkeling der persoonlijkheid meer tot uiting komt door kameraadschap en door den band der eenheid. Het doel is tevens, om dp jeugd echte intense vreugde te doen genieten. In d(e 3 jaar dat hier het Jeugdherberg-vraagstuk aan de orde is gekomen, zijn er reeds 35 huizen geopend en gaan allen steeds voor waarts. Spr. wees er op, vooral goed contact te houden met de Overheid, met de vereeni- gingen, die meestal uit jongelui bestaan en ten slotte om voor -de zaak te willen offeren. Na deze uiteenzetting gaven enkele licht beelden een beter inzicht in het gesprokene. Voortgaande, werd de avond gevuld met tenorzang door den heer P. Schaaf en J. v. Syn, pianospel door Mej. Jet v. d. Es, Declamatie door den heer G. J. de Voogd en schimmeelspet' en folklorische beelden onder leiding van de heeren Houtman en Roelofs. Het was een goede avond voor de jeugd herberg-gedachte. voorheen De Rond Beatelk.: Amsterdam, Singel 307, TeL 34522. Soest: Nieuwstraat 36 en Vfeser's Boekhan del, Telefoon 2272 INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd opname van onderstaan de, in de door U uitgegeven bladen ^,De Soes ter Courant" en „De Soester Post". „De Soester" tracht zich met allerlei kron kelingen en draaierijen uit te werken onder den strop, dien hij zich heeft omgedaan met zijn de Katholieken-kwetsend geschrijf. „De Soester" heeft priesters beschuldigd hun hei ligste gelofte der kuischheid te schenden dit feit kan door al het water der zee niet worden afgewasschen. Men had eenigen tijd geleden zgn. „inktwerpers", dat waren per sonen, die stiekum iemand een klad op zijn kleed wierpen, er wel voor zorgend in het verborgene te blijven. Niemand zou er toch aan gaan denken met dergelijke personen te gaan debatteeren. Als men ze te pakken krijgt geeft men ze een duchtig pak slaag, zonder meer. Er zijn ook „journalistieke" inktwerpers; personen, die heel heldhaftig(l) hun persoonlijkheid schuil houden en door middel van een krant een smet op iemands kleed trachten te werpen. En al weet men dan ook dat aan zoo'n blad meerdere per sonen medewerken, in casu aan „De Soester" Maarten Iburg, eigenaar en uitgever, de heer Gasille, bezoldigd redacteur en derhalve dienaar van Maarten Iburg, en dan nog een klerk van een of ander tweedehandsch be middelingsbureau, die alle hun verheffend ca chet op genoemd blad drukken, laten de heer Van Stralen en alle anderen, die neiging mochten gevoelen in „De Soester" te gaan schrijven, bedenken: „Met inktwerpers de batteert men niet". In een courant debat teeren doet men alleen met personen, die men niet beneden zich acht. Dankend voor de opname, Uw abonné, G. o ,Er woond' in Soest een jeugdig paar Heel knusjes, pas getrouwd, Ze hadden saam hun huisje, op De Soester hei gebouwd. 't Beviel Tien daar zoo wonder wel, Ze waren zóó tevree, Alleende prijzen daar in Soest Die vielen hen niet mee! Ze werden altijd afgezet Zoo dachten ze althans Die slagers en die winkeliers, Die waren héél wat mans! Die overvroegen gruwelijk En sloegen telkens op Ja, 't wonen stond hen aan in Soest, Maar 't koopen was een strop. Zij zuchten telkens iot elkaar: „Wat is het hier toch duur!" Toen kregen z' op een kwaden dag Een goeden raad van buur: „Doe toch als wij, in Amsterdam Daar kost het zoowat niks, Daar koop je voor een gulden wat Je hier koopt voor een riks!" Ze volgden clra dien goeden raad En tweemaal in de week, Trokken ze saam naar Mokum toe, Wat vooral haar wel leek! Daar kochten ze hun kalfsgehakt, Hun kousen en hun kaas, Hun dassen en hun ondergoed, Hun heele Sinterklaas! En als haar man soms eens niet kon, Ging vrouwlief wel alleen, Ze was niet bang, ze wist den weg Door héél groot Mokum heen! Ze winkelde dan uren lang Fijn -in de Kalverstraat En thee'de in De Bijenkorf, Zooals 't met dames gaat. Ze geurde graag met wat ze kocht En steeds was 't „spotgoedkoop", Groot-Mokuin was haar imkoopstad In Soest kocht ze geen knoop. En steeds als ze visite kreeg, Of er familie kwam, Dan was't: ik koop nooit wat in Soest, Alleen in Amsterdam Maar toen ze, na een half jaar, Weer eens visite had, Toen toonde zij vol trots toch iets Wat niet kwam uit „de stad"; Dat was met recht „import uit Soest", Dat 't nu niet had verbruid! En lachend toonde zij daarop Hun eerste kleine spruit! Het was van dien tijd af gedaan Met reisjes naar „de stad", De kleine hield zijn moeder thuis, Die 'r heusch geen spijt van had. Ze kochten niet meer elders in Wat het ook wezen moest, Hij wijst nu op zijn half dozijn En lacht: „Gekocht in Soest". Natuurlijk, lezers, is dit rijm, Niet slechts als 'n grap bedoeld, Ik hoop, dat gij nu allen ook De strekking hebt gevoeld: Stoor je maar niet aan wat mien kletst Of j' in de oor en smoest, Maar: Steunt de Soester Middenstand, Derhalve: Koopt in Soest! J- J- SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" T)e uitslagen van Zondag: De Ploeg 2—R.K. B-V.V- 2 4-^3. De Ploeg juni.E.M.M. jam. B 41. Beide elftallen hebben de punten in Soest eten te houden. De Junioren, welke om half één speelden wisten reeds voor de rust een 40 voorstand te behalen. Na de rust gingen de partijen meer gelijk op en wisten de Hilversummers 1 maal te doelpunten. Het 2de elftal verkreeg meer tegenstand. Wel vuisten zij spoedig met 30 voor te staan, doch voor de rust was de stand reeds 32. Na de rust wisten beide elftallen een maal te doelpunten, zoodat het einde kwam met een 43 zege voor De Ploeg. R.'K- B.V.V. 2 staat nu slechts 1 punt' boven De Ploeg 2. Nu Volhouden spelers. De Blaricummers kunnen nog best een keer strui kelen. Zondag a.s. gaat het 1ste elftal naar Bliari- cum, om R.K. B-V.V. te bekampen Er zal met 2 invallers moeten worden gespeeld.i De spelers zijn met goede moed bezield en zul- a trachten de punten naar Soest t-e brengen. Om half één speelt het junioren-elftal te gen R.K. B.V.V. jun. Een moeilijke wedi- st-rijd junioren. Indien deze wedstrijd gewon nen wordt, is de bovenste plaats bereikt. Aanpakken dus. Doet het echter zoo min mogelijk zelf, maar speelt samen. Het 2de elftal ontvangt E.M.M. 4 en we vertrouwen, dat zij de punten zullen weten te veroveren. Het 1ste elftal vertrekt per rijwiel om kwart voor één vanaf het gemeentehuis. KERKBERICHTEN SOEST PAROCHIE VAN DE H.H. PETRUS EN PAULUS. Pastoor W. M. Voss. 3e Zondag van den Advent. ZONDAG de H.H. Missen te 7 uur en 9 uur en te 10.30 uur Hoogmis. 6 Uur Lof. Van Maandag tot en met Zaterdag de H.H. Missen te 7 uur en 8.15 uur. MAANDAG, 's Avonds 7 uur Vrouwen congregatie der H. Familie. WOENSDAG. Quatertemper. VRIJDAG. Quatertemper. ZATERDAG. Quatertemper. Biechthooren Donderdagmiddag van 34 uur en Zaterdagmiddag te 3.30, 4, 5, 6, 7, 8 en 9 uur. SOESTDIJK PAROCHIE O.L.V. ONB. ONTV Pastoor: H. S. Mölder. 3e Zondag van den Advent. Vroegmis te half 8. Hoogmis te 10 uur. Uitreiking der H. Communie voor en na de Vroegmis en om kwart voor 9. Om 7 uur Lof met de litanie van Alle Heiligen. DINSDAG, 's Avonds om 7 uur Lof ter eere van den H. Antonius. WOENSDAG. Quatertemper. VRIJDAG. Quatertemper. ZATERDAG. Quatertemper. ZATERDAG, 's Avonds om 7 uur Lot met de litanie van alle Heiligen. Gelegenheid om te biechten: Dagelijks voor en na de H. Mis. Vrijdagmiddag voor de kinderen der Ma- riaschool. Zaterdagmiddag om 4, 5 en 6 uur en na het Lot zoolang er opeenvolgende paeniten- ten zijn. SOESTERBERG PAROCHIE VAN DEN H. CAROLUS Pastoor H. Mocking 3e Zondag van den Advent. ZONDAG: 7.30 uur Vroegmis; 10.30 uur Hoogmis. Voor en na de H. Mis van 7.30 uur wordt de H. Communie uitgereikt. Nam. 3.30 uur catechismus. Daarna Lof. In de week de H. Missen om 8.15 uur. Tevens schoolmis. WOENSDAG. Quatertemper. VRIJDAG. Quatertemper. ZATERDAG. Quatertemper. ZATERDAG. Biechthooren om 3, 4, 5, 6 en 7 uur. Heden overleed te Amster dam tot onze diepe droef heid, zacht en kalm, onze lieve zorgzame Moeder en Behuwdmoeder JOHANNA MARGARE- THA FRANCISCA KNOP- VAN DER TOUW, in den ouderdom van 72 j. C. J. KNOP. A. J. KNOP— MEENEN. Soest, 9 Dec. 1931. Talmalaan 31. 840 roeden weiland, gelegen Nieu- weweg. Te bevragen Steenhof straat 42. 1 Waschmachine, 1 groot Kinder ledikant, 1 kleermakers Trapnaai- machine, 1 oude Viool, 1 groo te rieten Waschmand. Vosseveld- Iaan 34. 100 kippen (Barnevelders). Ook bij partijen, eerste leg gedaan. Adres te bevr. bur. van dit blad. Nuttige cadeaux voor DAMES. „Het Handelshuis voldoet U". AanmeldenNieuwe weg 29C, Soest. Te koop Ford Sedan, 4 portieren, 1926; prijs f175.—. Adres: Van Lenneplaan 2 bij Eikenlaan. Te koop een beste kortmachine en een mooie haard met plaat; wil ook ruileen voor kippen, konijnen of wat anders. Sportweg No. 1, Soesterberg. Nuttige cadeaux voor JONGENS. „Het Handelshuis voldoet U". Haagsche Post en andere diverse tijdschriften. VISSER S BOEKHANDEL KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Burgerwoning, 5 kamers, keuken, tuin, schuur, enz. Gas, waterlei ding en electra, f6.p. w. Br. no. 421 bureau van dit blad. te koop, met koperen sloten en 100 platen van G. Doré. Prijs f35.—. Adres: Ferd. Huijcklaan 6. Nuttige cadeaux voor HEEREN. „Het Handelshuis voldoet U". Heden overleed onze trouwe Vader, Behuwd- en Groot vader PIETER DEN DUIJN, weduwnaar van Aartje Kamerling, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Amsterdam, J. W. DEN DUIJN. Enschede, Ds. P. DEN DUIJN. J. DEN DUIJN— WOLZAK. Amsterdam, P. DEN DUIJN. Enschede, A. H. DEN DUIJN. De teraardebestelling heeft plaats gehad Woensdag 9 Dec. 1.1., des nam. halt één, op de Protestantsche Be graafplaats te Blaricum. Heden overleed mijn geach te Mijnheer, den Heer P. DEN DUIJN. M. HEERE. Soestdijk, 5 Dec. 1931. Julianastraat 18. Wegens sterfgeval 'fe koop, Vrijdag (heden) na 1 uur. Krommeweg 29. te koop, zeer mooi. Nassaulaan 20, Soestdijk. KERKPAD Z.Z. 49. colporteur van „De Telegraaf" en „De Courant-Het Nieuws van den Dag" neemt abonnementen op deze bladen aan. Briefkaart wordt vergoed. gevraagd op druk kantoor. Leef tijd circa 16 jaar. Liefst Mulo-op leiding. Br. onder no. 415 bur. van dit blad. b.z.a., oud 16 jaar, om in het monteursvak te worden opgeleid. Adres: Steenhofstraat 58, Soest. Uw keus is niet moeilijk: „Het Handelshuis voldoet U" Soesterb.str. h. Gallenk. Pelsweg. Onze 4 etalages zijn 's avonds tot 10 uur verlicht. ruime gemeub. of ongemeub. Zit- Slaapkamer, voorz. van stroomend w., aan straatweg te Soest, met of z. pension. Br. Iett. S 548 Vis- ser's Boekhandel, Kerkstr. 20a. 9S VISSER'S BOEKHANDEL 3E KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Sedert Dinsdagavond vermist 'n Groote belooning bij terugbezor ging, hetzij levend of dood, of eenige aanwijzing. Aangifte aan het bureau van dit blad. gevraagd, P.G., niet beneden 18 jaar. Adres Heideweg 52, Soest. zoekt betrekking voor dag en nacht tegen 1 Jan., liefst in gezin zonder kinderen. Br. onder no. 420 bureau van dit blad. zoo goed als nieuw. Duinweg 12, hoek Heideweg, Soest Half pond p. ons Prima Ham 0.50 Extra fijne Ham 0.70 Blaasham 0.55 0.25 Leverkaas 0.20 Procureur 0.20 Ontbijtspek 0.35 0.16 Baconspek 0.24 Sauci de Bologne 0.35 Bakbloedworst 0.25 Boterhamworst 0.30 Plockworst 0.45 0.20 Tongeworst 0.22 Metworst 0.40 0.18 Haagsche Leverworst 0.25 Berl. Leverworst 0.24 Rookworst (Stegeman) p. p. 0.60, 2 pond 1.10 STEENHOFSTRAAT 27, SOEST TELEFOON 2294 Speciaal adres voor fijne Vleeschwaren. Het Beste en Goedkoopste adres voor Markiezen, Kleeden, Linole- ums, Matrassen en Meubelen fe Woninginrichting Spoorstraat 26 - Soestdijk

Soester Courant | 1931 | | pagina 2