'I PIANO ONDERWIJS E. van ürleurs Bij gevatte Koude 4" D. C, var» Vliet Kerstgeschenken Eet nu HAM. Geurts Joh. v. Schalkwijk Jr. Dagelijksche Expeditie op AMSTERDAM. Inboedel Te huur Te koop Te hoop oeuraagd Kerstgeschenken Fline uersieinaaisier Ford Sedan Kortmachine M Kerstnummers Te huur Statenbijbel Kerstgeschenken Te huur Kerstkaarten oranje Kater. Flinke Dienstbode Net meisje H Kalenders Orgel R. HAGENBEEK Jongste bediende Nette jongen Kerstgeschenken Kachel te koop KUIJPERS Nieuwerhoekstraat 2 f6.-, f 4.60, f3.- per maand. Eerste Huip bij ongelukken Voor de leden der Vrijw. Brandweer te Soesterberg zal door Dr. brouwer kÖSteloo's een cursus worden gegeven in eerste hulp bij ongelukken. De cursus zal aanvangen den eersten Woensdag in Januari en wekelijks gegeven worden in een der lokalen der Openbare school. Lezing Dr. Vriesendorp Dinsdagavond hield Dr. Vriesendorp uit Baarn een lezing voor de Pluimvee- en Ko nijnenfokkers Vereeniging „Soest en Omstre ken" over het onderwerp: „Raskippen". Door ziekte waren en Voorzitter en Secre taresse afwezig. De heer Plomp presideerde. Na een inleidend woord van den waarnemen- den Voorzitter, gaf hij Dr. Vriezendorp ge tegenheid zijn onderwerp te behandelen. Wat zijn raskippen? aldus de spreker. „Jongen van dieren, die in bepaalde ras eigenschappen overeen komen. Met hoenders is het fokken van mooie rasdieren altijd moei lijk. In de vrije natuur is dit anders. Spreker wijst op musschen, vinken, putters, spreeu wen. Omdat bij hoenders steeds kruisingen worden toegepast, krijgt men altijd weer te rugslag. Dr. Vriezendorp tracht het oude Holland se he of Brabantsche hoen weer terug te fokken. En hij meent daarin betrekkelijk te zijn geslaagd. Met een schilderijtje van Al- bert Ouyb uit 1740, toont spreker aan, dat hij dezelfde typen heeft teruggefokt als toen ter tijd bestaande. Veie dieren worden op tafel gebracht. Ook vertelt spr. aan de hand van figuren op pla ten, van kruisingen. De tegenwoordige rassen als witte leg horns zijn zwakke dieren en lijden veel aan verschillende ziekten. Vroeger waren de hoen ders veel sterker. Na de pauze was er gelegenheid vragen te stellen. Een 3-tal personen gaven zich hier voor op. Na beantwoording vertrok Dr. Vrie zendorp, evenwel niet, voordat de Voorzitter den spreker een hartelijk woord van dank had betuigd voor zijn belangrijke lezing. Daarna werden nog enkele huishoudelijke zaken afgedaan. Een 2e tafelkeuring zal nog plaats hebben,, mits voldoende belangstelling daarvoor be staat. Niet-leden moeten daarvoor iets be talen. Ook mogen niet-leden, mits in Soest wonende inzenden op de tentoonstelling. De voorzitter herinnert nog eens aan de gelegenheid, om door een gave of prijsje belangstelling te toon en voor de tentoonstel- ling. Kappersvereeniging Naar ons wordt medegedeeld is in Soest een kappersvereeniging opgericht. In ver band daarmede, moeten hun zaken wegens de bepalingen der arbeidswet een halve dag per week gesloten zijn. Te zijner tijd zal door het bestuur van bo vengenoemde vereeniging het publiek met de getroffen regeling in kennis gesteld wor den. Dammen Maandag j.(. speelde de Soester Damclub haar eersten competitie-wedstrijd tegen de Amersfoortsche Damvereeniging. Het mocht Soest niet gelukken de overwinning te be halen en moest beide punten in Amersfoort achterlaten. De uitslag luidt als volgt: Soest I Amersfoort I H. Bakker Sr.E. Kroes xx. D. StaalJ. Hoesmeyer 20. H. Bakker Jr.A. P. Bey 11. S. de ZoetePh. Rintel xx- Chr. BakkerJ- v- d. Velde 20. J. de BoerTh. Berkenbosch 1—1. D. F. VoigtE- v. d. Wart 02. D. WaalC. B- v. d. Bent 02. P. FloorA. Ploeg 02- P. ReeringhO. J. Stappershoef xx. Vermoedelijke uitslag 8—12. A.s. Dinsdag speelt Soest thuis tegen Baarn I. Dit belooft een spannende wedstrijd te worden, daar beide ploegen in speelkracht elkander weinig ontloopen. Belangstellenden hebben vrijen toegang tot 't clublokaal van de Soester Damclub, hetwelk gevestigd is in Hotel Ockhuysen, Burgemeester Grothe- straat te Soestdijk. De aanvang van den wedstrijd is bepaald op 8 uur. Aanbesteding Bij de vorige week door de Genie gehou den aanbesteding voor het onderhoud van de werken in de Legerplaats bij Zeist, werd door Th. de Goede te Soesterberg inge schreven voor 14977.door J. J. in Hout te Soesterberg voor f4005.25. Gemeenteraadsvergadering Dee Raad onzer gemeente is in openbare vergadeering bijeengeroepen tegen Donder dag 17 December 1931, des nam. 1.30 uur, met voortzetting des avonds en zoo noodig Vrijdag 18 December d.a.v. te 1.30 uur, ter behandeling van de volgende agenda: I. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 31 Octobeer en 11 Novem ber j.I. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Behandeling van een voorstel van B. en W. inzake: a. de regeling der werkverschaffing; b. aanwijzing van uit te voeren werken; c. vaststeelling van de loonen der arbei- deers. 4. Vaststelling van besluiten tot kasgeld opname voor den dienst 1932. 5. Behandeling van bedrijfsbegrootingen en gemeentebegrooting voor 1932. Nazorg Te Baarn is op initiatief van Mevrouw de Jonge van Zwijmsbergen een comité ge vormd, dat zich wil belasten met de propa ganda en leiding eener Bazar, ten bate van de Nazorginrichtingen te Gennepi, die zal ge houden worden in Hotel Zeiler te Baarn op 16 December a.s. 's avonds van 20—21-30 uur en op 17 Dec. van 1018 uur. Nog te weinig is bekend het doel van Na zorg, het steunen van T.B-C- patiënten, die. na een voor 'hun herstel berekenden nor malen kuurtijd, nog niet in staat zijn, hun werk 'in de Maatschappij weder op te vatten. Deze patiënten blijven dus nog een tijd in de Nazorginrichtingen om te werken on der leiding en "bescherming, opdat zij hun door ziekte lichamelijk en geestelijk verlo ren geestkracht, hun vertrouwen in eigen kunnen, terug vinden. De bron waaruit de verpleegkosten van deze laatste groep worden bestreden, raakt ondertusschen maar al te vaak uitgeput. Daar om wordt als arbeid een zoodanige gekozen, die profijt oplevert. In de Gennepsche Na zorginrichtingen werd Kunstnijverheid geko zen, die beter rendeert dan de productie van massa-artikelen. Deze Kunstnijverheidsvoorwerpen zuilen tij dens de bazar worden tentoongesteld, ze zijn keurig, nuttig en laag in prijs. De op brengst dezer voorwerpen wordt gebruikt ter bestrijding der verpleegkosten van de her stellenden. Patiënten van alle richtingen en uit alle "kringen worden opgenomen. Het comité van aanbeveling verzoekt met grooten nadruk op veter sympathie en mede werking te mogen rekenen, ten einde deze tenttoonstelling te doen slagen en zoo het prachtig sociaal werk, dat door nazorg wordt verricht, te steunen. Tot het comité zijn toegetreden: Mevrouw Dcketh, Mevrouw Lothen van Doelen Grothe, Mevrouw Hooft Graafland, Mevrouw Insinger, Mevrouw Landweer, Me vrouw van Lennep, Mevrouw Meyer Foc- kema, Mevrouw Pierson, Mej. Poelman, Me vrouw Quartes van Ufford, Mevrouw Van Reenen, Mevrouw Rutgers v. Rozenburg, Mevrouw Rentmeester, Mevrouw Tegelberg, Mevrouw den Tex, Mevrouw Wil'leumier, Mej. Zwier. Vertegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Steenhofstr. 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aan gezichtspij n en vastzittende Hoest, zullen t^ijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden voor werpen zijn inlichtingen te bekomen bij de politie te Soest. Jongensjasje, taschje met schoonmaak be noodigdheden, streng houten koralen, kinder- hanctschoen, 3 portemonnaie's met geld, da- mesparapluie. Aangeloopen een varken. Hoog bezoek op St. Jan Vorige week bracht Z. H. Excellentie Mgr. Fr. Wolf, Apost. Vic- van Ouid-Guinea, een bezoek bij zijin ordegenooten, de paters van St. Jan, aan de Amersfoortsche straat te Soesterberg. Z. Exc- hield een toespraak tot de studenten over zijn missie en zijn volk. Dit is in korten tijd de vijfde Missiebis- ;chop van deze congregatie die St. Jan be zoekt. Sint Nicoilaas op de O. L. Schoof Zaterdagmorgen hebben wij een kijkje ge nomen in de openbare school aan de Beetz- laan, alwaar in het hal de kinderen der le, 2& en 3e klasse waren opgesteld onder toe zicht van het onderwijzend personeel. Toen de Sint arriveerde, werd hij luide toegezon gen, waaivoor de oude Sint buigend dankte. Daarop begaf hij zich naar een der lokalen, hetwelk keurig versierd was en waar alle kleuters samen kwamen. Nadat ook hier de Simt Nicotaasversjes waren gezongen, keek de Bisschop het klachtenboek in, door Piet opgesteld. Er werden goed- en afkeuringen uitgedeeld. Door middel van het St. Nico laasfonds, kondien hierna aan de kinderen aardige ca deautjes worden uitgereikt, terwijl de meest behoeftige kinderen van St. Nicolaas warme onderkleeding ten geschenke kregen. Ook dit St. Nicolaasfeest heeft wederom vele blijde gezichten gemaakt en de groote ellende, die thans in zoo menig gezin, heerscht, even doen vergeten. Melden we nog de aardige pastel-teekenin- gen, welke door het onderwijzend personeel op de schoolborden waren geteekend, waar van die van Mej. O. zeker de kroon spande Toen St. Nicolaas aan de school arriveerde, had hij reeds een bezoek gebracht aan de openbare school in de Kerkebuurt, bij welk kinderfeest wij helaas niet aanwezig konden zijn. Oneenigheid op het voetbalveld Op het voetbalveld van de V.V. „Soest" aan den Kouahoornweg, werd Zondag zeer enthousiast gespeeld. Scheidsrechter was de heer S. uit Utrecht. Zijn uitspraken waren evenwel niet naar den zin van de vele toe schouwers en zoo ontstond er een onge- wenschte stemming, die,ten slotte zoo hoog liep, dat gevaar voor S. dreigde. Men belde de politie op en onder diens geleide is S. naar het Station vertrokken. Collecte Kerstfeest Voor de kinderen van de Zondagscholen en Evangelisatie-cursussen, uitgaande van de Geref. Kerken te Soest, zal een collecte wor den .gehouden. Deze collecte zal D.V. worden gehouden op Maandag 14 en Dinsdag 15 December Het gaat om aan de veelal arme kinde ren een prettig Kerstfeest te bereiden. Wan neer de busjes gepresenteerd worden, wilt dan medewerken door er uw gaven in te doen. Er wordt vooral voor dit doel in Soest mild gegeven. Wij hopen dat wij ook dit jaar niet worden beschaamd. De Commissie. Losgebroken Bij de politie alhier werd aangifte gedaan dat een 5-tal paarden van de militairen uit Amersfoort waren losgebroken en zich in de Soester duinen hadden verspreid. Procesverbaal Tegen v. d. B. alhier werd procesverbaal opgemaakt terzake het bij herhaling rijden met een auto zonder wegenbelastingkaart, rij. en nummerbewijs. Mutaties Bij Koninklijk Besluit zijn benoemd bij het reserve-personeel der landmacht: Bij het wapen der infanterie, tot reserve eerste luitenant bij hun tegenwoordig korps, de reserve tweede luitenants L. T. C. J. M. van Pootegem en S. de Mul, vliegers van de Luchtvaartafdeeling alhier. Idem bij het wapen der artillerie: Jhr. H. J. M. van Asch van Wijk, eveneens vlieger van de Luchtvaart afd. alhier. Opbrengst Bazar De door de Meisjes-Ver. „Tabitha" ge houden bazar heeft een batig saldo opge bracht van f 537.50. St Nicoiiaasfeest In. de zaal van de R-K- Militairenvereeni- ging te Soesterberg had voor de kinderen der R.K- school en die der Kindsheid een Sint Nicolaasfeest gehouden, waaraan ongeveer 150 kinderen deelnamen. De leiding tot dit feest was, evenals al tijd, iiin handen van de dames der Mar ia- ver eeniging. Te ongeveer half vier kwamen de kinderen onder geleide van het hoofd der sch&ol en de dames der Maria vereeniging in de feest zaal, alwaar onder deskundige leiding met het zingen van verschillende St. Nicolaas- liiederen en aanbieding van tractaties werd begonnen. St. Nicolaas werd verwelkomd door den ZeerEerw. heer pastoor Mocking uit Soes terberg. Sint Nicolaas het woord nemende, wist veel te verhalen en ook had hij in, Zijn boek de betreffende op. en, aanmerkingen verzameld en menig kind daaruit kreeg een compliment terwijl anderen over kleine te kortkomingen werden onderhouden. Na geruimen tijd van samenzijn werden aan de kinderen cadeau's uitgereikt, waarmede zij zich hoogst voldaan toonden. Te onge veer 6 uur werd St. Nicolaas door den Pastoor dank gebracht voor zijn bezoek aan Soesterberg eti hem een goede reis toege- wenscht, waarmede het interessante St. Ni colaasfeest was geëindigd. De dames der Mariavereeniging kunnen met voldoening terugzien op het verdien stelijk werk voor de kleinen verricht. Brandweer Soesterberg Op de door de 'eden der Vrijw. Brandweer te Soesterberg gehouden vergadering, werd tot voorzitter gekozen de heer Ant Tammer. St. Nicoïaasavond voor dc Militairen In een der ruime hangards, daartoe eenigs- ilns in een feestkleed gestoken, werd Vrij dagavond ter gelegenheid van het St. Ni colaasfeest voor de militairen van het garni zoen Soesterberg, een ontspanningsavond ge organiseerd. Daartoe verleende o.m. medewerking de amusementsclub „Ernst en Luim" uit Zeist, die opvoerde een vroolijk blijspel in 3 be drijven, genaamd „Gebroeders Kalkoen" van Gerard Nielen. In grooten getale waren de dienstplichti gen opgekomen en door een daartoe ge vormde commissie bleek alles tot in het kleinste geregeld. Te ruim S uur opende de le luitenant- vlieger S. Mante den feestavond en wensch te allen een gezelligen avond. Na een aanvang te hebben gemaakt mei de smaakvol samengestelde tombola te ver doelen, nam de opvoering van het too-neet stuk een aanvang. Met een ietwat primitief tooneel en aan kleeding kon al spoedig worden geconsta teerd, dat de opvoering aan goede krachten was toevertrouwd en weldra waren de aan dachtige toeschouwers vol spanning over het gebeuren. Vlot en goed werden daarna de drie be drijven niet een kleine pauze uitgevoerd, waarbij onder deze rust, extra versnaperin gen werden uitgedeeld. Tot aan het einde wist het in alle op zichten goed voor zijn taak berekende too- neëlgezélschap, een ieder te boeiej. en te vermaken, waarbij zij na ieder bedrijf, een overweldigend applaus in ontvangst had te nemen. Een der dienstplichtigen bood aan 't ein de aan de dames onder dankzegging na mens alle militairen, bloemen aan, terwijl hij mede 'de St. Nicolaascommissie dank bracht voor de bijzondere zorgen aan dezen avond besteed. Jeugdherberg-avond Woensdagavond werd in „Religie en Kunst" door 't jeugdherberg-comité een bonte avond gegeven, welke zeer goed was bezocht. Na mens de plaatselijke afdeeling roept de heer A. van Asselt allen en vooral d,e jeugd een hartelijk welkom toe, waarbij spreker wijst op de groote vlucht, die de jeugdherberg niet allen in het buitenland, maar ook in ons land heeft genomen. Ook in deze gemeente wordt een jeugdherberg aangetroffen („de Heide bloem") welke sinds haar opening 1800 gasten heeft geherbergd. Om deze herberg te ope. nen, gaf men de vereeniging een voorschot. Nu is het de bedoeling door dezen avond en door verkoop van bouwsteenen de zaak te verstevigen. Vervolgens dankt spreker alle medewerkers op dezen avond, waarna hij het woord geeft aan den heer Ed. v. Zin deren Bakker uit Bussum, w,elke een over zicht geeft van het verblijf in een jeugdher berg, o.a. over de aankomst, het middagmaal en het verstrijken van den avond. Spr. wijst er vooral op, dat men door trekker te zijn, de natuur en de samenleving meer en meer ziet als een leerschool en de ontwikkeling der persoonlijkheid meer tot uiting komt door kameraadschap en door den band der eenheid. Her doel is tevens, om de jeugd echte intense vreugde te doen genieten. In die 3 jaar dat hier het Jeugdherberg-vraagstuk aan de orde is gekomen, zijn er reeds 35 huizen geopend en gaan allen steeds voor waarts. Spr. wees er op, vooral goed contact te houden met de Overheid, met de vereen i- gimgen, die meestal uit jongelui bestaan en ten slotte om voor de zaak te willen offeren. Na deze uiteenzetting gaven enkele licht beelden een beter inzicht in het gesprokene. Voortgaande, werd de avond gevuld met tenorzang door den heer P. Schaaf en J. v. Syn, pianospel door Mej. Jet vh d. Es, Declamatie door den heer G. J. de Voogd en schimmeelsper' en folklorische beelden onder leiding van de heeren Houtman en Roelofs. Werkverschaffing Donderdagavond heeft de plaatselijke raad van S.D.A.P, en N.V.V, in café Verschoor een protestvergadering georganiseerd, waar het woord \verd gevoerd door den heer C. v. d. Lende, secretaris N-V.V. Amsterdam- Aan het slot der bijeenkomst werd de vol gende motie aangenomen; De arbeiders van de werkverschaffing bij de gemeente Soest, aanwezig op de open bare vergadering op Donderdag 3 December 1931, waarde eren de houding van het Dag. Bestuur der gemeente, waarbij het loon van f 18 met kindertoeslag is vastgesteld voor gehuwde georganiseerde arbeiders. Keuren ten sterkste af de houding van den Minister van Financiën om de loonen tot f 14.40 te verlagen en de werkverschaffing voor de on gehuwd en stop te zetten en besluiten deze motie ter kennis te brengen van de Regeering. Nood in veie gezinnen Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende: Evenais anaere jaren, heeft het Leger des Hei is, de stienting van William Booth, hef initiatief opgevat, de bekende, reeds tradi tioneel geworden Kerstmanden uit te dee- ten aan de armste gezinnen, welke na over leg met de plaatselijke armenraden daar voor in aanmerking komen. Tegen het Kerstfeest komen dan bij de officieren de briefjes en de mondelinge aan vragen binnen. Vooral dit jaar zijn de vra gers bijzonder vroeg. Dit is niet te verwon deren. Allerlei vragen zijn het. De een is geschreven met een sierlijke, de andere met een ongeoefende hand. Vaak zijn de briefjes niet te ontcijferen, soms onleesbaar en on duidelijk, Er zijn brieven onder, waarin met een de_vraag gedaan wordt: „of er misschien werk is". Immers men kon niet weten Die van schrïftbeoordeeling houdt, kan hier zijn hart ophalen. Men zou dan tot de ontdekking komen, dat de eene brief is ge schreven door een werkeloos grondwerker en die andere door de ruwe knuist van een met selaar, die de pen niet meer zoo vaardig kan hanteeren dan in zijn schooljaren. Alle zijn doordrongen van de kreet: „help ons". Vaders zijn. er mei groote gezinnen. Wei nig steun. Bij een half of nu en dan bij een in het geheel niet verwarmden haard. De tijd van werkloosheid is een tijd van naden ken. Is het wonder, dat de gedachte der werkeloozen uitgaan naar de plaatsen waar barmhartigheid wordt getoond? Ieder goed mensch met een hart in zijn lijf, ieder goed Nederlander weet zulks te toonen. In dagen van nood, in tijden van ramp en leed, als de nacht dreigde over een ge deelte van ons volk, heeft menigeen weten te helpen. Dan heeft men geleerd handen ineen te leggen, handen, die nooit in el kaar hadden gelegen. Dan heeft men. gezien, hoe goed het is, te blikken in oogen, waar in men nooit blikte. Dan heeft ons volk zichzelf teruggevonden en een band weten te vormen, even hecht en sterk als in ver vlogen eeuwen van benauwdheid en druk. Zou het dan een wonder zijn, als wij hier in onze woonplaats en in de heele om geving, waar zooveel gebrek heerscht, el kander wedervonden in dezen angstigen win ter? Zou het dan niet goed zijn, als wij onze krachtigen steun verleen en aan organisaties, die de sporen verdiend hebben? Is het dan niiet goed ons tot hen te wenden met een open hand en met een open beurs? In vele gezinnen van rijk? menschen is even eens een benauwd gevoel en een vraag: „waar zal het heen"? Gelukkig echter dat er altijd zijn, die ster ker zijn dan de armen. Terecht zegt een Vlaamsche dichteres Alice Nahon; „In de rijkste zonne-dagen, In den zwaarsten tegenspoed. Altijd is er iets te vragen, Altijd is er overvloed?'. „Iets te vragen, daar toch .immer Ziele draagt eeen stil gemis' Iets te geven, daar toch nimmer 't Herte zonder geven is. Die /elf een zwaar kruis te dragen heeft, heeft het meest krachtige gevoel in zijn binnenste voor anderen en is het eerste ge neigd om anderen, die in lijden zijn te hel pen. Het Leger des Heiis, gevestigd te Baarn, de Wetstraat 25, waarvan als penningmeester optreedt de heer Wiilh. Loois, Sophialaan 34 te Baarn, heeft een vrij groot re.so.rt te bewerken, wat de KerstuiddeeJing betreft. Terwijl \vij dit schrijven, zijn reeds twee weken vroeger dan andere jaren de vragen om een mand binnen gekomen. Op' 4 De cember zagen wij reeds 40 briefjes en op 7 December reeds meer dan 70 stuks, uit de gemeente Baarn, Soest, Soestdijk en om geving. Men wil gaarne 200 der allerarm ste gezinnen helpen en een mand sturen. In zoo'n mand zit spek, boonen, erwten, koffie, thee, boter, een of andere kleine versnapering voor de kinderen, een flink krentenbrood, een ontbijtkoek en nog en kele andere dingen, kortom het allernoodig- ste wat een arme huismoeder voor haar gezin kan gebruiken, tijdens de feestdagen. En, dat zijn er dit keer nog wel .drie. Laat ons dit jaar, dit Kerstfeest, voor hen die in armoede gedompeld zijn, maken tot een feest van liefde en van vrede. Dan zal' het kerstfeest ook voor de arme een feest van licht en van geschenken zijn. Hoe meer geld er inkomt bij den. Penning meester, hoe meer manden wij kunnen uit reiken, hoe minder vragers wij behoeven te leur te stellen en hoe beter de inhoud der manden kan zijn. Helpt mede allen, die u het lot aantrekt van de zoovelen. Geef met een dankbaar gemoed, geef opgewekt, wacht niet tot men het antwoord bij U komt vragen. Reeds is aan velen een circulaire verzonden. Er is blijdschap in het wèl doen. Bij velen is er nog een drang tot geven. Immers dit drukt een waardig stempel op den mensch. De postrekening van den Penn. 19 152945; kantoor Baarn. Aangifte Door v. D. alhier werd bij de politie aangifte geffaan van de vermissing vaii een bedrag van f30.— uit zijn portefeuille. EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. Ais iemand kwaad van u spreekt laat hem stil begaan. Het eenige wat ge doen moet, is zóó te leven, dat niemand hem gelooft. MAANDAG. Een gerust geweten schenkt u een genisten slaap en doet u den dag vroolijk begroeten, DINSDAG. De maatschappij vraagt niet wat ons dien stig is, maar waartoe wij dienstig zijn. WOENSDAG. Het is niet genoeg den zwakken op te helpen; men moet hem Ook verder onder steunen. DONDERDAG. Er moet voor hen, die op het glibberig pad des levens zijn gevallen, doch zich willen opheffen en daartoe de hand uitstrekken, ook een hand zijn, blij gereed om de anderen te vatten. VRIJDAG. Is de goede naam een loon, hij is ook een teugel. Het goede, dat men omtrent ons gelooft, legt ons den plicht op, dat ver trouwen te verdienen. ZATERDAG. Het is een groot ongeluk, dat de levens der menschen niet meer avontuurlijk zijn, terwijl het hart dat is gebleven. voorheen De Rond Beatelk.: Amsterdam, Singel 307, Tel. 34522 Soest: NIeuwstraat 36 en Visser's Boekhan del. Telefoon 2272 KERKBERICHTEN Zondag 13 December 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Nam. 6 uur Ds. Van Schaick. Emma-kerk Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat Voorm. 10 uur Ds. R. Bartlema, van Zeist, 's Avonds 6 uur Ds. H. A. de Geus, van De Bilt. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Prof. Dr. G. Ch. Aalders, van Hilversum. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Prof. Dr. G. Ch. Aalders, van Hilversum. Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam- 6 uur Godsdienst oefening. Donderdag 17 December, 's avonds 7.30 uur Ds. L. S. den Boer, van Leerdam. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIG EN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Geen dienst. SOESTERBERG Zondagsschool van 2—3 uur. Nam. 6 uur de Heer H. v. d. Heuvel, van Utrecht. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Dinsdag 15 December, 's avonds 8.15 uur Bijbellezing. Heden overleed te Amster dam tot onze diepe droef heid, zacht en kalm, onze lieve zorgzame Moeder en Behuwdmoeder JOHANNA MARGARE- THA FRANCISCA KNOP- VAN DER TOUW, in den ouderdom van 72 j. C. J. KNOP. A. J. KNOP- MEENEN. Soest, 9 Dec. 1931. Talmalaan 31. Heden overleed onze trouwe Vader, Behuwd- en Groot vader PIETER DEN DUIJN, weduwnaar van Aartje Kamerling, in den ouderdom van ruim 83 jaar. Amsterdam, J. W. DEN DUIJN. Enschede, Ds. P. DEN DUIJN. J. DEN DUIJN— WOLZAK. Amsterdam, P. DEN DUIJN. Enschede, A. H. DEN DUIJN. De teraardebestelling heeft plaats gehad Woensdag 9 Dec. I.I., des nam. half één, op de Protestantsche Be graafplaats te Blaricum. Heden overleed mijn geach te Mijnheer, den Heer P. DEN DUIJN. M. HEERE. Soestdijk, 5 Dec. 1931. Julianastraat 18. Wegens sterfgeval 'fe koop, Vrijdag (heden) na 1 uur. Krommeweg 29. 840 roeden weiland, gelegen Nieu- weweg. Te bevragen Steenhof straat 42. 1 Waschmachine, 1 groot Kinder ledikant, 1 kleermakers Trapnaai- machine, 1 oude Viool, 1 groo te rieten Waschmand. Vosseveld- Iaan 34. 100 kippen (Barnevelders). Ook bij partijen, eerste leg gedaan. Adres te bevr. bur. van dit blad. Nuttige cadeaux voor DAMES. „Het Handelshuis voldoet U". gevraagd. AanmeldenNieuwe weg 29C, Soest. Te koop Ford Sedan, 4 portieren, 1926; prijs f175.—. Adres: Van Lenneplaan 2 bij Eikenlaan. Te koop een beste kortmachine en een mooie haard met plaat; wil ook ruileen voor kippen, konijnen of wat anders. Sportweg No. 1, Soesterberg. Nuttige cadeaux voor JONGENS. „Het Handelshuis voldoet U". SS Haagsche Post en andere diverse tijdschriften. 3G VISSER S BOEKHANDEL 3f KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Burgerwoning, 5 kamers, keuken, tuin, schuur, enz. Gas, waterlei ding en electra, f6.p. w. Br. no. 421 bureau van dit blad. te koop, met koperen sloten en 100 platen van Q. Doré. Prijs f35.—. Adres: Ferd. Huijcklaan 6. Nuttige cadeaux voor HEEREN. „Het Handelshuis voldoet U". ruime gemeub. of ongemeub. Zit- Slaapkamer, voorz. van stroomend w„ aan straatweg te Soest, met of z. pension. Br. Iett. S 548 Vis- ser's Boekhandel, Kerkstr. 20a. Ruime sorteering VISSER S BOEKHANDEL KERKSTR. 20a. TEL. 2272 Sedert Dinsdagavond vermist 'n Groote belooning bij terugbezor ging, hetzij levend of dood, of eenige aanwijzing. Aangifte aan het bureau van dit blad. gevraagd, P.G., niet beneden 18 jaar. Adres Heideweg 52, Soest. zoekt betrekking voor dag en nacht tegen 1 Jan., liefst in gezin zonder kinderen. Br. onder no. 420 bureau van dit blad. 3S voor huiskamer en salon. VISSER'S BOEKHANDEL 3E KERKSTR. 20a. TEL. 2272 te koop, zeer mooi. Nassaulaan 20, Soestdijk. KERKPAD Z.Z. 49. colporteur van „De Telegraaf" en „De Courant-Het Nieuws van den Dag" neemt abonnementen op deze bladen aan. Briefkaart wordt vergoed. gevraagd op druk kantoor. Leef tijd circa 16 jaar. Liefst Mulo-op leiding. Br. onder no. 415 bur. van dit blad. b.z.a., oud 16 jaar, om in het monteursvak te worden opgeleid. Adres: Steenhofstraat 58, Soest. Uw keus is tiiet moeilijk: „Het Handelshuis voldoet U" Soesterb.str. h. Gallenk. Pelsweg. Onze 4 etalages zijn 's avonds tot 10 uur verlicht. zoo goed als nieuw. Duinweg 12, hoek Heideweg, Soest Half pond p. ons Prima Ham 0.50 Extra fijne Ham 0.70 Blaasham 0.55 0.25 Leverkaas 0.20 Procureur 0.20 Ontbijtspek 0.35 0.16 Baconspek 0.24 Sauci de Bologne 0.35 Bakbloedworst 0.25 Boterhamworst 0.30 Plockworst 0.45 0.20 Tongeworst 0.22 Metworst 0.40 0.18 Haagsche Leverworst 0.25 Berl. Leverworst 0.24 Rookworst (Stegeman) p. p. 0.60, 2 pond 1.10 STEENHOFSTRAAT 27, SOEST TELEFOON 2294 Speciaal adres voor fijne Vleeschwaren. Het Beste en Goedkoopste adres voor Markiezen, Kleeden, Linole- ums, Matrassen en Meubelen is Woninginrichting Spoorstraat 26 - Soestdijk

Soester Courant | 1931 | | pagina 6