KOOPT IN SOEST Koopt bij VENEMA KERST en NIEUWJAARS- K fi HAREMAKER u&AMKET BAKKER lef leverancier. Va r\V/eedcj traa 140 Tclefsur M7B. Centrale Winkeliers-Vereeniging. Uw Heerenmode-artikelen F. C. KUIPERSTRAAT 10, TEL. 2169 bij G. J. TER HAAR Uitgave: G. Smit, Soestdijk. Bureau: Van Weed.estr, 35, Tel. 2181 j JOH. DE HEER: l Piano's - Orgels - Radio Een kostbaar bezit Een laatste Adventsgedachte Wat een heerlijk kopje KOFFIE! Natuurlijk CORTOSA KOFFIE W. MEKKING Een verzoeü Huiduitslag. 0. F.VOIGT - Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Soester Bankvereeniging ALLE BANKZAKEN SAFE ÜEP0SIT TELEFOON 237 Ie JAARGANG VRIJDAG 18 DECEMBER 1931 No. 25 DE SOESTER POST Katholiek weekblad voor Soestdi|k, Soest en Soesterborg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. EPISTEL EN EVANGELIE. Vierde Zondag van den Advent Les uit den eersten brief vlan den H. apostei Paulus aan de Korinthiërs; IV, 15. Broeders! A'xtus beschouwe men ons: als ai en ar en van Christus en uitdieelers van God? geheimen. Welnu van de uitdeelers wordt vereischt, dat ze getrouw bevonden worden, ik voor mij nu hecht er heel weinig waarde aan, dat ik door u beoordeeld wordt of door een menschelijke rechtbank; en ik beoorde1 niet eens mij zeiven; want ik ben mij wel niets bewust, maar daarom ben ik nog niet gerechtvaardigd; doch die mij beoordeelen, totdat die Heer komt, die ook de verborgen heden der duisternis in het licht zal plaatsen en de bedoeling der harten openbaren zal: en dan zal aan een ieder de hem toekomende lof gegeven worden door God. EVaWgejfe volgens den H. Lucas; III, 1—6. lm het vijftiende jaar der regeering van keizer Tiberius, toen Pontius Pilatus stad houder van Judea, Herodes viervorst van Galiiliea, Philippus zijn broeder,, viervorst van Iturea en het gewest Trachonitis en Lysanias viervorst van Abilene was, onder de hooge- priesters Ainnas en Kaïphas, richtte zich het woord des Heeren tot Joannes, den zoon van Zacharias, in de woestijn. En hij trad| op in de geheele Jordaanstreek en preekte een doopsel van boetvaardigheid tot vergiffe nis van zonden, gelijk er geschreven staat in het boek der godspraken van den profeet isaias: De stem van een roepende in de wostifn: bereidt den weer des Heeren.. maakt zijne voetpaden recht! Alle dal zal gevuld en alle berg en heuvel zal geslecht worden; en het kromme zal recht en het hobbelige tot eene effen baan worden; en alle vleesch zal de zaligheids Gods zien. KAARTEN KONING1NNELAAN 27 SOESTDIJK Inlijsten van Platen, Etsen, enz. Desgewenscht gereed in 6 uur. EVANGELIE-VERKLARING. bekenden Pontius Pilatus die van 26—36 na Christus in naam van den keizer Judea be stuurde. Bij laatste wilsbeschikking van Herodes den Groote was de éénie helft van zijn gebied dat hij onder oppertoezicht van Rome be stuurde, toegewezen aan zijn twee zonen He rodes en Malthace, kreeg Galldea en Perea, Philippus, zoon van Herodes en Cleopatra van Jeruzalem, werd viervorst van Batanea, Trachonitis, Auranitis, Gaulanitis en Panias. Lysainias, een vreemdeling, bestuurde de landstreek, waarvan Abila de hoofdstad was. H oogepriester was toen de karakterlooze Caïphas, maar ook zijn schoonvader Annas, een echte geldwolf, stond als ex-hoogepriester nog in groet aanzien. In die dagen nu gebeurde het, dat God aan Joannes, die zich in de eenzaamheid van de woestijn, ver van het gewoel der wereld, die hij haatte, had teruggetrokken, liet weten, c:a' hij niet langer in de wildernis zou mo gen blijven nua.' dat hij voortaan de bood schapper moest zijn van het naderende Godsrijk. En hij trad op in geheel den omtrek van den Jordaan en predikte het doopsel van bekering tot vergeving van zonden, dat zelf wel geen vergiffenis van zonden schonk, doch degenen, die het ontvingen op wekte tot berouw en boetvaardigheid, waar door zij later door het doopsel van Jesus in werkelijkheid vergeving deelachtig zouden kunnen worden. Dat optreden van Joannes had Isaïas reeds in do toekomst gezien en voorspeld: Zooals geschreven staat in het boek der uitspraken van Isaïas den profeet: „De stem een roepende in de wildernis: Bereidt den weg des Heeren, meekt zijn paden recht! Alle dal zal gevuld en alle berg en heuvel geslecht worden en de bochtige wegen zullen recht, en de hobbelige tot effen "heerbaan worden. En alle vleesch zal het heil Gods aanschouwen!" Alle scheiding tusschen God en de men- schen moet als een kloof worden gedempt en alk geestelijke on<e ff endheid moet wor den weggenomen, zooals men bij het naderen eens konings zich haast een slechten weg isn orde te brengen. Dan eerst zullen alle menschen de zegeningen van de komst van den Verlosser ondervinden! Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG S Varkensmarkt 5, A'foort, Tel. 1309 g S Vakkundige reparaties Want 't meest toch ergert me in dat blad Niet bet gescheld, 't geschimp, 't geklad, Wie hóóg staat, staat daar boven! Maardat me zoo'n soort rijmelaar, Genaamd ,,Ad Rem", ach, wasrie 't maar! Mijn zielerust komt ontrooven. Dat jou patroon op ieder scheldt, God noch gebod, noch wat ook telt, Zijn „eigen weg" bewandelt, Enfin; maar ernstig vraag 'k jou, vriend, Waar heeft de taal het aan verdiend, Dat jij hddr zoo mishandelt? wachting hoort hij door de woorden van het onbegrijpelijk raadsbesluit van Godde lijke erbarming: het besluit der Verlossing. God zelf komt en zal u verlossen. Boven alle ellende der menschen, die zij alleen aan zich zelf te wijten hebben en die zoo on verdraaglijk groot geworden is, staat de lief de en erbarming der Goddelijke Barmhar tigheid, die altijd nog oneindig veel grooter is: dat is de beteekenisvolle hoop van den Advent, de groote boodschap bij het begin van het Kerkelijke jaar. Beschouwen wij nog een oogenblik de ge- dachtengang van den meester der geeste lijke oeteningen. Richten ook wij een blik op de wereld, maar dan op de wereld van onze dagen. Het wil ons haast voorkomen 1 Redactie, toe, wees ééns humaan, als was zij nog geheel gedompeld ïn het En geef je „rijm''-rubriek er aan, Adventsdonker, de hopeloosheid van den tijd, welke de komst van Christus vooraf ging. Hetzelfde gevoel der volkeren, dezelf de strijd tusschen de rassen der menschen, klassen en standen, dezelfde redevoeringen vervuld van toorn en jalouzie, vol "leugens Is 't op het voorbeeld soms van „hem"? Ach, toe wees ééns dan heusch ad rem, En staak je wee gebroddel! Ook zonder jou komt 't blad wel vol Met veel geschreeuw, dus weinig wol! - Plus 'n dosis dorpsgeroddel. Jij kreupelrammelrijmt maar raak, Hebt maatgevoel, noch stijl, noch smaak, Jij, held iin 't taalbederven Jij rammelrijmt er maar op los, Noemt je een... Ci/inge Doorenbos! Wist die 't, hij zou 't besterven! Méér zal 'k heusch niet vragen! Gij hebt uw lezers nooit verwend, Maar dat gij onze taa.-'zóó schendt, Is méér dan 'k kan verdragen. Ga voort met schimpen, schelden, maar, Met krammen en met lijmen; Maar 'k smeek U, voor de laatste maal: Spaar onze Nederlandsche taal, Ach toe! en staak dat „rijmen"! J- J- Zedenmeester. en laster, dezelfde moorddadige strijd, de- ''"mer je krantje in elkaar zelfde hopeloosheid. Is de verlossing dan nog niet gekomen? Is de groote daad van God, het Raadsbesluit der Verlossing, zon der eenige uitwerking gebleven? Het is maar al te waar: velen, heel velen, al te velen zijn ontrouw geworden en vol gen een andere ster dan die, welke boven Bethlehem opgaat en zij meenen andere j 7 sterren te moeten volgen. Geachte Redactie. Laten wij ons niet misleiden. Gods Raads- Verzoeke beleefd plaatsruimte voor onder- besluit is nu van dezelfde kracht als ooit,, staande regelen, waarvoor mijn dank. Het heeft alleen geen uitwerking voor hen,] irnnoT iu enpsn- die niet willen, die zich krampachtig vasb'j klemmen aan al wat tot de wereld behoort* j Koopt 'in Soest je lasterpraatjes, En omdat dit er zoovele geworden zijn. eri Koopt er je verdachte zaadjes; ook omdat zoo velen van ons zich in hun|Je acRes: Van Weedestraat, denken en begeeren van den Geest Gods af- Waar het zoo neutraal toegaat, keerden en in plaats van Christus na te vol- Koopt ant:-Roomsche poppen, gen, hun eigen „ik" op een troon plaatsten, I Koopt er vieze, vuile moppen; is de nood weer zoo overgroot geworden..je adres: Van Weedestraat, De Adventklokken van dezen Iaatsten Zon- w/aar het op 'n koopje gaat. dag van de Advent roepen allen op tot in- keer en boete, tot ommekeer en bezinning.^ Koopt er flauwe Jan-weet-ndetjes, Voor allen echter, die hun hart werkelijk/En ad-remsche manke .liedjes; voorbereiden tot .de komst van ChristUsA^. I* en blijft: Van Weedestraat, Koning is de nood der wereld de toetssteeiW'Waar 't voor niemendal haast gaat. voor hun geloof en hun liefde. En in gelooft^QU -e erg veel yan kabaaltjes, en liefde zal de ster der verlossing voorrvan Soester nieuws-schandaaltjes de wereld weer zichtbaar worden, tot het' laatste opflikkeren van den dag der vol einding. „Laat ons aanbidden den Koning die ko- Het opbieden van Joannes dien Dooper Als om aan zijn verhaal een zoo authentiek mogelijk karakter te geven, door de be schreven gebeurtenissen vast te knoopen aan bekende historische personen en toestanden begint Sint Lucas zijn beschrijving van Jo aunes optreden in de Jordaanstreek met een zeldzaam uitvoerige opstelling van geschied kundig controleerbare data. In het vijftiende regeeringsjaar van kei zer Tiberius, toen Pontius Pilatus land voogd was van Judea,, Herodus viervorst \an Galalea, zijn broeder Philippus vier vorst van Iturea en de landstreek Tra chonitis en Lysanias viervorst van Abile ne, onder het hoogepriesterschap van Annas van Caiph&s, kwam het woord Gods over Joannes, Zacharias' zoon, in de wildernis. Bovendien lag het stellig in de bedoeling van den Evangelist om door dezen plechti- meest duidelijk denkbare kenschetsing in hield van den treurigen godsdienstigen en poiitieken toestand der uitverkoren natie te bewijzen, dat de tijden waarvan de Pro feten in verband met den toekomstigen Mes sias hadden gesproken, nu waren gekomen. Thans immers was de rijksstaf uit Juda's midden weggenomen en was het theocra tisch rijk der Joden vervallen tot één der vele win-gewesten van 't groote Romein- sche imperium. Het eerste optreden van Joannes den Doo per viel volgens Lucas in het vijftiende jaar der regeering van keizer Tiberius die pp den 19den Augustus van het jaar 14 na Christus Caesar Augustus opgevolgd was dus tusschen den 19den Augustus van het jaar 28 en 29. De geschiedschrijvers zeggen, van dezen Tiberius, dat hij degenen, aan wie hij een of ander ambt toevertrouwde, zoo lang mo gelijk daarin liet. Want, zoo redeneerde hij, hoe korter iemand denkt een post te zullen bekleeden, aan des de grooter verleiding om zich onrechtvaardig te verrijken staat zoo iemand bloot. „Als men de vliegen, die zich ai tamelijk vol gezogen hebben aan het li chaam van een hulpelooze zieke, verjaagt, dan komen er weer nieuwe, die hem geheel uitzuigen". (Tacitus en Flavius Jos.) Vandaar het opvallende feit, 'dat Tiberius tijdens zijn lange regeering slechts twee landvoogden naar Judea zond: Valerius Gra- tus (van 15—26 na Christus) en den meer is een doos of tube „Zij"-Crême. Zij be schermt Uw gelaat even afdoende tegen guur herfstweer of felle winterkou als een warme bontmantel of behagelijke pels het Uw lichaam doet In zijn beroemde geestelijke oeteningen geeft de H. lgnatius een zeer eigenaardige „Adventsbeschouwing". Hij voert den mediteerenden reiziger over het geheele wereldrond, dat zich in de duis ternis der tijden vóór den Verlosser voor ons uitbreidt. Al die millioenen en nogmaals millioenen menschen Iaat hij voorbij trek ken al die menschen zoo verschillend in lichaamsbouw en -kleur, in ouderdom en vuv.ll V/-11I LULHJi UtiCll |JI1CA_UU- I I A LI 1 gen aanhef - welke in al zijn statigheid de geslacht" b,anke en zwarte> SeIe en bruine, - mannen en vrouw, jongen en oiiden, heer en knecht, de vrije menschen en de slaven. Dat warrelt en raast door elkander... meest al in verbitterden strijd, de een tegen den ander, ieder zoekt zooveel mogelijk van den ander te profiteeren, zonder hem ook maar eenigszins te ontzien. Wat zij zeggen maar al te vaak leugen en bedrog, woede en venijnschrille oorlogskreten en heerschzuchtige commando's als zweepslagen over slavenruggen En hun daden. Sint Paulus heeft het ons in zijn brieven geschilderd, hoe God de Heer hen omwille van hun ongeloof aan de schan delijkste lusten overliet. Slechts één goede eigenschap was tenminste den besten onder hen geblevenhet verlangen, de hoop op een redding uit de ellendige slavernij der zonde. Dit verlangen leeft het sterkst in het Uitverkoren Volk Gods; het leeft echter ook in de beste onder de heidenen voor wier helder oog de ellende der menschen niet verborgen kon blijven en die eveneens ver langend uitzagen naar een Verlossing Na dezen blik over Ide aarde en hare vol keren in de duisternis van den wereldadvent voert de groote Meester, die de zielen zoo goed kent den biddenden mensch naar de hemelzaal tot voor den troon der Allerhei ligste Drievuldigheid. Zij kijkt neer op deze duistere aarde, waarop toch menschen wo nen, geschapen naar Gods beeld en gelij kenis, met het veriangèn naar het groote geluk. Vol blijde hopp en eerbiedige ver- VERKRIJGBAAR BIJ NASSAULAAN 20 SOESTDIJK THEE - KOFFIE - CACAO SIGAREN OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen hierbij ter openbare kennis, dat op heden zijn afgekondigd: I. De door den raad op 25 Augustus 1931 vastgestelde en bij Koninklijk Besluit van 31 October 1931 no. 23 tot 1 April 1933 goedgekeurde verordening op de heffing van schoolgeld voor het gewoon lager onderwijs en voor het uitgebreid lager onderwijs in de gemeente Soest. II. De door den raad op 25 Augustus 1931 vastgestelde verordening op de invordering van schoolgeld voor het gewoon lager on derwijs en voor het uitgebreid lager onder wijs in de gemeente Soest. Soest, 11 December 1931. Ga naar de Van Weedestraat, Waar het versch te lezen staat. Wil geen Rooinsche melk#meer d ruik en, Paapsche schoenen, diie slechts hinken, Loop ze op 'n draf voorbij, Niets voor U en niets voor mij. Koopt hier modder-vuile pennen, Anti-Roomsche leghorn-bennen, Anders smaakt uw eitje niet; 'k Meen het goed, zoo als U ziet. Hou je van Boldoot-odeuren, L et vooral dan op de geuren; Zijn er Roomsche luchtjes aan, Ga voorbij en laat ze staan. Drink geen wijnen, bier, likeuren Achter paapsche winkeldeuren Eet geen Roomsch banket of brood, Past er op, want je gaat dood. Soester vrienden en vriendinnen, Wilt U wezenlijk bezinnen; Zet de drijverij op zij: Ieder vischt op zijn getij. Doe als ik en koop uw zaken, Waar je 't beste kunt geraken, Let niet op het uithangbord En doet niemand ooit te kort. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.) Aan de rijmelaar van „De Soester". Ik word reeds jarenlang geplaagd, En steevast tweemaal 's weeks belaagd Door een der dorpsblaadjes. Wij vinden 't, abonné of niet Steeds in de bus, tot ons verdriet, Met z'n verwaande praatjes. Het matigt zich „een oordeel" 'an, Het zwaait zijn lof, dreigt met z'n ban Als 'n quasi censor morum, Het zet zich zelve hóóg te paard En acht zich o zoo lezenswaard, Al is de inhoud sch Het blaadje spaart noch eer noch leed, Het spuwt de menschen op het kleed, Het blijft niet ééns bij schelden! Dié krijgt een steek en dié een priem, Maar steeds gebeurt het anoniem! Je hébt van zulke helden! Toch, lezer, is niet dit mijn klacht, Hoezeer ik ook 't geschrijf veracht Dier yheeren" redacteuren, Naam onbekend, wat doet 't er toe, Ik zal hen, 'k ben ze méér dan moe, Geen woord meer waardig keuren. MANUS. CORRESPONDENTIE ,Een opmerker" te Soest. Uw ingezonden stuk tegen de in „De Soester" opgenomen artikelen zullen wij opnemen, wanneer U ons Uw naam en adres bekend maakt. Stukken, waarvan de afzenders onbekend zijn, komen voor plaatsing niet in aanmerking. Red. Wasch de aangedane plaatsen met warm wa ter en Purolzeep, droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zoolang het noodig is. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Wilhelmus Connelis, z. v. W Majoor en A. A. de Bruin, Postdwarsweg 2. Johannes, z. v. J. v. Barneveld en P. J, Visee, Beetzlaan 51. ONDERTROUWD: S. C- v- Leeuwen en B. W- F. Thöraer. GETROUWD: H. v. Kooij en W. J. van Leeuwen. OVERLEDEN: Connelis Bosch, 64 jaar ongehuwd, Ossendamweg 6. Adelaide Hen riette Mathieu, 71 jaar, ongehuwd, Rem brandtilaan 7. Arie Adrianus Anthonie van Bommel, 71 jaar, geh. met H. W- Kranen donk, iMoorderweg 17. Maria Klein, 1 jaar. Korteweg 13. GEVESTIGD: Wed. C. de Heer, Wiïhel- miLnalaan 8. J. Velthuis m- g., Nieuweweg 46a. G. Kwakkel, Van Lenneplaan 65- Wed. L. J. H. Alofs m. d., Klaarwatevweg 46- H v. d. Vaart, Vosseveldlaan 23- B. v. Scherpen, zeel, De Beaufortlaan 20. J. H- Blij leven, Wiieksl.weg O.Z. 103. N. Kos, Rademakerstr. 25b. Wed. D. Folkerts, Nieuweweg 36. G; C. Kalff, Jttlianastraat 51. H- M. v. d- Made Naast „DE SOESTER POST", R.K. Weekblad, worden door ons mede uitgegeven „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad en het „SOESTR NIEUWSBLAD", Al gemeen Christelijk Weekblad. FOTOHANDEL Gediplomeerd Drogist - Opticien ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS géb. Klein, Kon.Iaan 13. P. J. de Groot m- gez., Van Weedestraat 5. Th. Terpstra, Hart- weg 32. E. Schumacher, Verl. Postweg 5a. H. C. J. Vendnik, Amersf.str. 1. VERTROKKEN: C. W. M- v. Limburg Brouwer, van Steenhofstraat 14 naar Utrecht, Choorstraat 23bis. Wed. J. A. Nieuwland in. d„ van Ver]. Postweg 90 naar Amsterdam, Surinamestraat 91. G. de Rond m- vr„ van Nieuwstraat 36 naar Amsterdam, Schimmel- straat 1. H. Kok m. gez., van Molenstraal W.Z. 13 naar Amersfoort, O. Soesterweg. C. O. Jonkers m. g., van Birkstraat 12 naar Maartensdijk, Raiffeiseulaan 13. J. F- W. Koerts m. vr., van Den Blieklaan 35 naar Driebergen, Engweg 101. W. J- Staijen, van Heuvelweg 16 naar Vaassen, Apeldoornsche- weg 16. P. J- Reevers, van Nieuwerhoek- straat 7 naar Bergen op Zoom, O. Stat-w- 14a. J. de Haan m. g„ van F. Huijcklaan 22 naar Amersfoort, Van Campenstraat 20. Wed. A. Muis, van Heuvelweg 4 naai" Hoevelaken, A 66. J. A. v. Balen m. vr., van Soesterbstr, 103 naar Den Bosch, Muntenwal 1. K- S- Butzelaar, van B. Grothestraat 21 naar Am sterdam, J. Steenstraat 1193. C. E. J. Hart- hoorn, van Kerkpad N.Z. 14 naar Arnhem. Diaconessenhuis. R. M- Daudt, van Birkstr. 45 naar A'dam, Trompenburgerstraat 59. VERHUISD: P. J. v. d. Griend, van Kamp weg 30 naar Rademakerstr. 18. J- J. Brugge- man, van Kostverlorenweg 7 naar 1. C. E. Dijkman, van G. Pelsweg 10 naar Stations straat 9. M. P. de Groot, van Torenstraat 2a naar Kerkstraat lOd. D. Altenberg, van Em- maüaan 8 313ar 4a- A. de Beer, van Beckeringh- straat 21 naar juliauastraat 34. A. de Vries, van Schoutenkarnpweg 19 naar Kerkdwars- straat 8a. T. J. Haars, van Amersf.str. 1 naar Rademakerstraat 8a. J. W. Goor, van 'An- driessestraat 15 naar Dijkhuisstraat 24. M. de Zoete, van Ossendamweg 51 naar Kerk straat 35. H. P- J. Beuke, van Nieuweweg, 58 naar Molenstraat W.Z. 39- Voorheen Sukkel Co. PLAATSELIJK NIEUWS Verzoekschrift aan den Raad Aan den Raad der gemeente Soest is het volgende verzoekschrift verzonden, namens de R.K. Werkliedenvereeniging in deze ge meente. Ondergeteekenden resp. voorzitter en secre taris van de R.K. Werkliedenvereeniging „St. Joseph" te Soest, optredende voor en na mens genoemde organisatie, hebben de eer ter Uwer kennis te brengen: Dat door het toenemen der werkloosheid, ook iin onze gemeente, de verarming in tal van gezinnen steeds grooter wordt, omdat de verschillende gezinsleden geen arbeid meer kunnen bekomen; dat aan deze gedwongen lediggang van tal van jonge menschen groote materieele nadee- len zijn verbonden, maar wat erger is, ook de zedelijke grondslagen van het gezin wor den bedreigd. Redenen, waarom ondergeteekenden zich tot Uwen Raad wenden 0111 de gemeentelijke bemoeiing inzake werkverschaffing ook uit te strekken tot mede-kostwinners en vervok gens om aan de gehuwden werkeloozen en kostwinners een kerstuitdeeling te verstrekken om den nood in de arbeidersgezinnen eenigs zins te verlichten. 't "Welk doende, enz. (Volgt onderteekening.) De Utnechtsche Waterleiding De Ubechtsche Waterleiding Maatschappij, waarvan ook in onze gemeente een onderdeel is gevestigd en welke maatsch. tot voor eenige jaren ook de waterlevering voor onze gemeente verzorgde, hetgeen thans plaats heeft door de Arnhemsche Maatschappij, bij welk lichaam de Utrechtschc Maatsch. ook sterk geïnteresseerd is, herdenkt 20 Dec. a.s. haar 50-jarig bestaan. Dien dag zal in de groote zaal van "het Jaarbeurs-restaurant te Utrecht een receptie worden gehouden. Bekroond De heer M. Scheffer te Soesterberg werd op de groote tentoonstelling „ürnithophia" te Utrecht bekroond met de navolgende prij zen: La Bresse haan, jong zwart, le en Eere- prdjs. La Bresse hen, jong zwart, le en Eere-prijs. La Bresse hen, oud zwart, ^le prijs. Welsumer haan 2e prijs. Wit Marandaise haan jong, le en Eere-prijs. Wit Marandaise hen, jong le en Eere-prijs. Laatstgenoemd ras, maakt momenteel enor. me opgang in Frankrijk, als gevolg van de groote donkerbruine eieren. Zoekt die fout Onder bovenstaand motto organiseert de Centrale Winkeliers vereeniging te Soest een fouten-wedstrijd. Door eiken deelnemende» winkelier wordt in "een zijner etalage's een fout gemaakt en ligt het in de bedoeling dat het publiek de fouten zoekt en op een daar voor bij de winkeliers gratis verkrijgbaar bil jet omschrijft, welke fouten hij heeft ontdekt. Druk- of schrijffouten tellen niet mede. Voor dezen wedstrijd zijn talrijke prijzen beschik- EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG ZONDAG. De hoogste kunst os zóó te werken, zóó te spreken, dat de kunst op den achtergrond blijft. MAANDAG. Pak aan, ga er op uit, zie, wat del besten onder de anderen doen. De reden, dat velen zich de mooiste gelegenheid zien ontglippen is, dat het hun ontbreekt aan waarnemings vermogen en aan de lust om zich in te spannen. DINSDAG. De zintuiglijke waarneming is het funda ment van alle kennis. WOENSDAG. Eerlijkheid duurt het langst; maar hij, die om deze reden eerlijk is, is niet eerlijk. DONDERDAG. Het auditorium is dikwijls de beste leer meester. Van onze hoorders kunnen wij veel keren, vooral als zij het niet met ons eens zijn. VRIJDAG. De grens van de kracht der stem wordt aangegeven door de welluidendheid. ZATERDAG. Alle kennis is herinnering. Kennis is een gebouw, opgetrokken uit de verschillende geestelijke bouwsteenen in een juiste orde gerangschikt volgens een verstandig plan. baar gesteld o.a. een Dames- of Heerenrijwiel, een gouden en een zilveren Dames- of Hete- renhorloge en meerdere fraaie prijzen. De wedstrijd vangt aan a.s. Maandag 21 December om 2 uur en eindigt Zaterdag 2 Januari 1932, des avonds 10 uur. De lijsten tot deelname worden door de winkeliers gratis verstrekt aan personen boven den 14-jarigen leeftijd. Wij twijfelen niet of deze interessante wed strijd zal zich in een groote publieke belang stelling verheguen en wenschen de Centrale Winkeliers vereeniging hiermede veel succes toe. Wij wekken dan ook onze inwoners o"p om hun inkoopen zooveel mogelijk in Soest te doen. Koopt in Soest. Collecte Nazorg T. B- C. Patiënten Iji den strijd tegen de tuberculose wordt in de laatste eeuw zoowel van medische als andere zijde, onverzwakt gewerkt, ten einde deze ziekte te bestrijden. Sinds 1S82 toen de luberceibacoil door dokter Robert Koch was ontdekt, kwam er meer licht in dat pro bleem. Doch helaas is men er nog niet in geslaagd de sluipmoordenaar uit ons lichaam te weren. Ons landje telt circa 78000 t.b-c. lijders en jaarlijks dalen nog bijna 7000 ten grave. Heel wat jonge krachten worden in het beste deel van hun leven weggerukt, die wellicht bij tijdige ontdekking en behandeling behouden hadden knunen blijven. Plaats- en geldgebrek zijn dikwijls oorzaak, dat velen na een lange lijdensweg bezwijken. Hoewel door onze regeering en ook door middel van het particulier initiatief groote bijdragen wor den gevoteerd, blijken al deze bedragen te zamen niet toereikend, om al het leed te le nigen. Mag geldgebrek doodsoorzaak zijn? Lnze naastenliefde verbiedt het toch immers. Vandaar allereerst de plicht van onze re geering, benevens van het geheele volk, deze zaak op grootere schaal te steunen. De afd. Soest van de Vereeniging tot be vordering der belangen van T.B.C-patiënten in Nederland, die In 1921 is opgericht, met het doel de belangen van al deze menschen te behartigen, zonder onderscheiding van godsdienst en politieke richting, doet daar om een beroep op Uw offervaardigheid. Door het Gemeentebestuur is toestemming ver leend .tot het houden van een collecte op 26 December a.s. en wij hopen, dat ieder tiaar draagkracht zal steunen. Centrale Winkeliers vereeniging Door genoemd comité werden Maandag, Dinsdag, Woensdag en Donderdag, 's mid dags en 's avonds, in 4 zalen en wel in „De Viersprong", hotel „Eemland", hotel „De Gouden Ploeg" en hotel „Bosch en Duin", liet aangekondigde St Nicolaasfeest gevierd, 's Middag? werden de kinderen ontvangen van 610 jaar, 's avonds van 10—14 jaar. Door de „Koopt in Soest"-actie, kon thans aan 2100 kinderen een prettig feest worden bereid. De eerste en beste gelegenheid, wel ke gegeven werd in „De Viei-sprong", heb ben wiij aangegrepen om zoo'n feestmiddag bij te wonen. Maandagmiddag waren in de groote zaal 250 peuters bijeen, wachtend op hetgeen ko men zou. De H.H. Sitter en Verheijden ver zorgden met piano en viool het muzikale gedeelte, waarbij de St Nicolaas-versjes uit volle borst werden gezongen. Ter afwisseling trad de lieer De Vreede uit Utrecht op, met goocheltoeren en meer aardig spel, dat zeer iu de smaak viel. Giirca 3 uur arriveerde de Sint met 2 zwarte Pieten, door wien vooraf in een drie tal auto's, met groen-wit vlaggetjes met het bestuur een rondrit was gemaakt door het dorp. De Sint werd ontvangen met zdjn lijflied, voor het zingen waarvan 'hij bui gend dankte. Toen hierna de St. Nicolaas- versjes elkander opvolgden, deelde Sint rijke lijk van zijn gaven, bestaande uit speculaas en borstplaat. Een zeer aardig reclame-ge dicht, vervaardigd door den heer Liichen, waarvan het refrein was „Koopt in Soest' werd uit volle borst gezongen. Zoo verliep de zeer prettige middag. Biij het naar huisgaan, kreeg elk een- zakje snoep en een stuk speelgoed. Uit de opzet en uitvoering bleek, dat de Zaak flink was aangepakt.

Soester Courant | 1931 | | pagina 1