M. VISMAN Te irnur gevraagd iraal - irooisi EEN FLINKE JONGEN VERPACHTEN WRIGLEY Gf 1 (let dagmeisje Kerstcadeaux Kerstboomen J. WOLFF KATHOLIEKE KRING VOORDRACHTAVOND G me Ruime sorfeering Kerstgeschenken Dixiaausche Rijmen, Joh. v. Schalkwijk Jr Huiduitslag. De Ml .MIMI" Jongedame W Kerstkaarten Friescn meisie Kerstgeschenken jjj Kerstrood Te Te huur gevraagd H Kerstnummers Kerstgeschenken Te koop H Agenda's Mevrouw. J. T. Swiers Zoon Kerstgeschenken Likdoorns en Eeligezuieiien Likdoorntinctuur SU WH».!# 111.2121 Vogel zaadhandei ui. 8. ueiiman i. C. van Haarlem J. LENSSEN Fruitmanden J, W. QUELLE Kerstgeschenken BEGRAFENIS ONDERNEMING Tot 2 Meter hoog Prima van vorm GEVRAAGD ALBERT HEIJN De Intendant van Soestdijk maakt bekend, dat de bosschen en terreinen van het Domein, voor een ieder gesloten zullen zijn op 22 en 23 DECEMBER a.s. K Visitekaarten HULST mei ueel dessen. INBOEDELS te koop gevraagd Orgel- en Pianoles Mej. E. Plomp ie hoop geragd K Kalenders Te hoop ie koop Te HOOP 55 Almanakken MEISJE Publieke Verkooping Dinsdag 22 Dec. 1931 Inboedel Bretagne, het sprookjesland, Ijsbaan „Soest Vooruit" Stoomwasscherij en Ververij 4 KALDEWAY behandelt Uw wasch billijk en goed „HET Bodegravensch KAASHUIS" Kiest voor de feestdagen MUIEH'S IJS! LIKEUREN El GEDISTILLEERD. Brouwer s Wijnhandel en Slijterij ËEN MODERNE VROUW WAARDEERT WRIGiëri Ba Te ei H T. Ind Fol vindt U bij Nieuwerhoek Telefoon 2333 AAN PETER BIJ ZIJN 70STEN VERJAARDAG. Peter met je zeven kruisjes, Immer kwiek nog en gezond; Waar men ook die naam hoort noemen, Klinkt uw lof uit ieders mond. Peter met je zeven kruisjes, Jaren lid van onzen Raad; Somtijds onder-burgemeester, Nooit afwezig, steeds paraat. Peter met je zeven kruisjes, Steunpilaar van „Soest Vooruit"; Waar uw lof steeds wordt bezongen In een fraai accoord-geluid. Peter met je zeven kruisjes, Als er ijs is, op de baan; Waar je op de schaatsen zwierend, Menig jongen kunt verslaan. Peter met je zeven kruisjes, Pal-bestrijder van de Bult; Steen des aanstoots, zooveel jaren, Voor uw eindeloos geduld. Peter met je zeven kruisjes, Blijf gezegend in uw werk; Uw oprechte Soester liefde, Maakt u ver-bemind en sterk. Vertegenwoordiging van Electrolux en Volta STOFZUIGERS Sieenfioistr. 55 - Tel. 2299 Reparatie-Inrichting. Het St. Nicolaasfeest Woensdagmiddag 9 December vierden de 3 hoogste klassen van de beide Openb. Scho len (Veenstra en Wely) en de leerlingen der Openb. U.L.O. (v. d. Wal) het St. Ni colaasfeest in de zaal van Hotel „Eemland" die geheel gevuld was. De zaal was een voudig maar keurig versierd. De kinderen kwamen kalm en groepsge wijs binnen en wisten oogenblikkelijk hun plaatsen. De verschillende onderwijzers en onder wijzeressen zaten ieder gezellig tusschen hun eigen groepje en op de achterste rij was de Heer Burgemeester gezeten en enkele ge- noodigden, die een werkzaam aandeel had den gehad bij de voorbereidende maatrege len. De zaal gonsde van blijde stemmen. De verwachting was hoog gespannen en de heer Knop, die voornamelijk de leiding had, kreeg een geestdriftig applaus, toen hij bij 't ope nen van dezen feestmiddag meedeelde, welk genot den kinderen dien middag wachtte. Dat was ook niet weinig. Allereerst een film, waarop hun veel die ren werden getoond uit de Berlijnsche dier gaarde, spelende dieren, dieren met jongen. Daarna een fantastische droomfilm in zachte kleuren, waarin een nachtegaal de hoofdrol vervulde, waar bloemen zich sier lijk ontvouwden en gekleurde vlinders vrij te laten en elfjes te laten vliegen en die ten slotte nog een leerzame strekking had geen vogels in kooitjes op te sluiten, maar ze de vrijheid te gunnen. Een geestige teekenfilm besloot het eerste deel van het programma. Ze hadden meegeleefd met alles en ge schaterd van 't lachen. 't Tweede nummer viel niet minder in den smaak. Op een groot scherm, dat scherp belicht werd door een projectielamp, maak te de Heer Vreede met z'n handen allerlei schaduwbeelden, zóó duidelijk, zóó alleraar digst en in zóó groote verscheidenheid, dat zelfs de aanwezige grooten in stomme ver bazing toekeken. Vogels, honden, katten, apen, giraffen, olifanten, zwemmende zwa nen; ook menschen en als eenig mate riaal: beide handen, een lamp en een scherm. Alleraardigste goocheltoeren met veel geestige opmerkingen door den zelfden me neer bezorgden hem een dankbaar en wel verdiend applaus. Hierna kwam een korte pauze, waarin aan ieder kind een keurig zakje werd uitgereikt, dat van alles bevatte en waaruit veel werd gesnoept en soms ook nog wat bewaard. Mej. v. Kooy speelde, wanneer er maar even gelegenheid was, school- en Sinterklaas liedjes op de piano, die met animo werden meegezongen. Na de pauze kwam nog het allermooiste een echt tooneelstukje, hoewel met zeer kin derlijken inhoud: „De geleende Koekepan" Eenige onderwijzers en onderwijzeressen waren zoo vriendelijk hun vrije uren te of feren om de Soester jeugd deze vreugde te bereiden. Het stukje werd alleraardigst opgevoerd, hartelijk mee beleefd en luid beapplaudis- seerd. De bloemen, die aan de meespelenden ook aan Mej. v. Kooy werden aangebo den, waren zeker verdiend. De Burgemeester sprak een aardig af scheidswoord tot de kinderen, enkele woor den van dank aan hen, die meegewerkt had den tot dit alleraardigst kinderfeest en een extra woord van lof voor den Heer Knop, die blijk heeft gegeven, werkelijk organisee- rend talent te bezitten en wien geen moei te te veel geweest was. Een groote autobus wachtte na afloop de kinderen op, die nog een grooten afstand naar huis moesten afleggen. Het was een gezellig, goed geslaagd feest geweest en bovenal een kinderfeest. De jongere leerlingen hadden den 5den December op school gevierd met den echten Sinterklaas. Opbrengst Collecte De collecte voor het Bouwfonds van den Geref. Bond heeft ruilm f50.opgebracht. Katholieke Kring Blijkens de advertentie in dit nummer wacht den leden van bovengenoemden Kring weer een interessante avond. Hedenavond valt het optreden van den Vlaming Lode van Gent, die zal spreken over; Bretagne, het Sprook jesland. De spreker, die sommigen misschien meer 'bekend is onder den naam Oscar Tijtgat, behandelt aan de hand van een schitterende. serie lichtbeelden o.a. de onafzienbare hei develden en verweerde steenrotsen, over- zaaid met ontelbare steenen, de menschen, de sprookjes en legenden, de IJslandsche visschers, de calvaries, triomfbogen, beende- renhuiizen, pardons, bronnen vereering, mid- deleeuwsche dansen, overoude volksgebrui ken en nationale costuums. In de begeeste rende taal, den heer Tijtgat eigen, weet hij te spreken qver 't sprookjesland, waar hij vijf jaar heeft doorgebracht en waarvoor hij zulke diepe en warme genegenheid gevoelt. Het Bestuur deelt alsnog mede, dat aan de verwarming van de zaal speciale aan dacht zal gewijd worden. Tentoonstelling van Postduiven Gedurende 2 dagen werd in de Gouden Ploeg een tentoonstelling gehouden van post duiven door de Vereeniging „De Zwaluw". Het eere.comité, bestond uit het dagelijksch bestuur onzer gemeente, benevens' de in specteur van politie. Het tentoonstellingsbestuur was als volgt samengesteld: W. C. Priem, eere-voorzitter; J. Pot, voor zitter; W. Priem, secretaris; A. Schaap, pen ningmeester; W. F. H. Busch, H. van Sit- ter en E. Groen. De opening van de tentoonstelling heeft plaats gehad door dep Burgemeester, onder belangstelling van velen, die de duivensport beoefenen. Er w,aren vele medailles en "luxe prijzen, bekers, lauwertakken enz. uitgeloofd, totaal 55 stuks. Het aantal inzendingen bedroeg 196. De inzenders waren de heeren H. v. Sitter, Groen, W. C. Priem- W. Priem. J. Pot, A, Schaap, E. Groen, B. Groeneveld, van Dijk,. D. Elzenaar, A. van Dorrestein, S- Rijksen, Grift, A. Rijksen, G. Geitenbeek, G. Visser, H. Majoor, E. Groen, allen wonende te Soest Toegekend zijn 14 eere prijzen, 13 tweede prijzen, 12 derde prijzen. De beker voor de schoonste vogel van de geheele tentoonstelling is toegekend aan Pot. Tevens ontving deze inzender voor een andere vogel de leelijkste duif van de tentoonstelling een rollade, uitgeloofd door slager Bokma. Een oude doffer van H. Majoor was de schoonste vliegvogel. Eveneens in „De Gouden Ploeg" had de prijsuitreiking plaats, welke door velen werd bijgewoond en waarbij The Red Boys van hun kunnen getuigden. De praeses riep allen het welkom toe. Hij dankte de schenkers voor de vele en fraaie prijzen, de familie Sta lenhoef voor de gewaardeerde hulp, den heer Priem voor de door hem ontplooide mo torische kracht. Daarop reikte hij de prijzen in toepasselijke speech uit. De prijzen van het gemeentebestuur en der autoriteiten, wer den uitgereikt door den heer Busch, als lid A an den Raad. Ook het jongste lid werd ge lauwerd. Na dit officieele gedeelte wist de heer Van Oord de aanwezigen .aangenaam bezig te houden, terwijl de Gebr. Huijgen door hun muziek, de stemming er wisten in te brengen en te houden. Dlstricts-Schoolartsendienst Dinsdagavond had in „Religie en Kunst" een vergadering plaats, uitgaande van de P. U. V. Het Groene Kruis. Het onderwerp dat besproken zou wor den ging over: Aansluiting bij den Districts- Schoolartsenddenst, zooals deze door de Pro vinciale Staten van Utrecht bij hun besluit van 17 Dec. 1924 is geregeld. Het onderwerp zou besproken worden, door Dr. M. v- d. Hoeve, Directeur van den Ge meentelijken Geneeskundigen Dienst te Amersfoort. Aangezien het publiek alleen uit genoo- digden bestond was de zaal maar matig be zet. O.a. merkten we op de heer burgemees ter Deketh, de beide wethouders, de ge meentesecretaris en enkele raadsleden van Soest. Voorts de heer Wijkamp, lid Ged. Staten, de heer v. Loon, Inspecteur van het Lager Onderwijs, hoofden en onderwijzend personeel van Openbare en bijzondere scho Ien, benevens enkele belangstellenden. De heer Deketh opende de vergadering met een kort woord van welkom tot de aanwezigen, tot het hoofdbestuur en den voorzitter van het Groene Kruis, den heer ter Kok en Dr. v. d. Hoeve. Daarna sprak de heer ter Kok, welke het gemeentebestuur zeer erkentelijk was voor de beschikbaar stelling van dit lokaal. Hij vroeg of deze diensi uitging van het Groene Kruis en ant woordde ontkennend. Wij zijn maar propa gandisten. De tijden zijn niet gunstig om voor dit doel propaganda te maken en gel den te vragen, maar het belang van de volks gezondheid eischt het. De verordening door de Staten vastgesteld dateert reeds van 1924, er is echter nimmer iets tot stand gekomen. Toen hebben wij ons gericht tot alle gemeen teraden om zich eens uit te spreken. Er zijn er 71 in de Provincie Utrecht. Somgiigen wilden er niets van weten, maar sinds October 1931 wordt algemeen gehuldigd: dat met de leer plichtwet de kinderen naar school moeten, maar dat ook de ouders het recht hebben te eisehen, dat een goede verzorging plaats hebbe. Hij komt nu met een tweetal vragen: lste. moet het toezicht juist nu worden inge voerd en 2de wie moeten die schoolartsen zijn. Ja juist nu in slechte tijden. In Drenthe is het ingevoerd in een tijd van diepe crisis met regeeringssteun. Juist in dezen tijd kan de algemeens weerstandskracht verslappen en dan is een schoolarts noodig. Dan vertelt hij iets van zijn eigen werk, waar Z.Ed. school arts te Amersfoort is vanaf 'l September 1917. Het werd te Amersfoort op dat tijd stip op de openbare scholen onmiddellijk'in gevoerd, terwijl de bijz. scholen het recht hadden zich aan te sluiten. Op het oogen- blik zijn alle scholen met 6700 kinderen al daar aangesloten. Een hulp van een wijkzus ter voor het contact met de ouders en de administratie is zeer aan te bevelen. Het be zoek van den arts kan zijn regelmatig of onregelmatig. Hij noemt een geval van een 9chool waar vele kinderen roodvonk hadden en welke school gesloten werd. Bij opening bemerkte hij, dat een kind nog een ontstoken keel had en was dit niet bemerkt, dan had de sluiting geen baat gehad. Geen kind wordt onderzocht als de ouders er zich tegen ver zetten, zoodat zij baas blijven over hun kin deren. Bij toelating op de school is een on derzoek van groot belang. Dr. v. d- Hoeve sprak uit een ervaring van 14 jaren, waardoor zijn pleidooi van bijzon dere waarcle was. Na een kwartier pauze was er gelegenheid tot het stellen van vra gen, waarvan een ruim gebruik werd ge maakt en o.a. ook een oordeel werd gevraagd over, als voorloopige maatregel, het instituut yan schoolverpleegslers. Dr. van d- Hoeve kon dit niet aanraden, omdat men dan bij een halve maatregel dikwijls blijft. Beter is het z.i. maar zoo spoedig mogelijk met een schoolarts te beginnen. Het valt met de on kosten wel wat mee. Nadat de heer v. Loon uit ervaring sprak over het instituut schoolartsen en nadat nog een woord van dank werd gesproken door den burgemeester en een slotwoord door den Voorzitter, eindigde deze zeer geanimeerde vergadering. Dammen Dinsdagavond j.I. speelde Soest haar twee- de competitie-wedstrijd en wel tegen O.K. K- uit Baarn. Deze ontmoeting had een zeer spannend verloop, doordat tot de laatste par tij onzeker bleef, welke club zou winnen. De laatste partij moest zelfs de beslissing brengen. Doordat deze remise werd, won Baarn deze interessante ontmoeting met 11—9. De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: Soesjtf 1 O.K-K I H. Bakker— H. A. Staal 1—1 D. Stsal—G. J. Nobels 0—2 H. Bakker Jr.G. Staal 20 S. de ZoeteP. de Kleer 2—0 ChaBakkerE. Dijkhuizen 20 J. de BoerD. Bruidegom 02. O. F. VoigtA. Dolman 20 D. WaalA. Noordijk 0-2 P Floor—IJ. J. Timmer 02 P. ReerLngh—J. D. Luschen '0—2 Uitslag 9—11 Centrale Winkeliers-Viereeniging Donderdag 10 Dec. j.1- hield bovengenoem de Vereeniging een algemeene vergadering in hotel „Eemland". welke zeer druk bezocht was, zoodat de zaal geheel gevuld was. Om half negen opende de Voorzitter de vergadering en heet allen welkom, waarna de Secretaris gelegenheid krijgt om de no tulen voor te lezen. Deze worden onveran derd goedgekeurd. Hierna deelt de Voorzit ter mede, dat er een schrijven is binnengeko men van de R.K. Middenstansvereeniging. Na dit schrijven behandeld te hebben, wordt besloten een bespreking te houden met de R.K- Middenstandsverceniging om een ge dragslijn voor beide vereenigingen vast te stellen. Hierna komt aan de orde de Kerstmis- actie. Het bestuur stelt voor een „Zoekt de Fout" wedstrijd te houden. Ieder lid maakt een Fout in zijn etalage, geen schrijffout, maar een etalagefout. Deze fouten moet het publiek opzoeken, welke kunnen worden in gevuld op een biljet die verkrijgbaar zijn bij de Winkeliers bij aankoop van o0 cent. Op deze biljetten zijn de namen vermeld van alle deelnemende winkeliers. Deze actie zal ingaan 21 Dec. cn eindigen 31 Dec. Het voorstel werd met algemeene stemmen aan genomen. Door de Vereeniging zullen eenige mooie hoofdprijzen worden aangekocht, ter wijl ieder lid een prijs uit zijn zaak beschik baar zal stellen. De Commissie die dit plan verder zal uitwerken bestaat uit de Heeren Breij, Dorrestein, Geitenbeek, C. v. Heng- stum, Jaarsma, v. d. Loo, Niilson, Rebergen en Waal. Nadat van de rondvraag door verschillende heeren gebruik was gemaakt, sloot de Voor zitter om 11.30 uur deze zeer goed geslaagde vergadering. Tegen de iamp gevlogen Het was de politie al geruimen tijd be kend, dat bij Van G., wonende aan den Duinweg, clandestine drank werd verkocht. Zondagavond is daar een inval gedaan. Er werden een 4-tal personen aangetroffen, die verzocht werden mede te gaan naar het po litiebureau. Daar zijn deze mannen als ge MIJNHARDT's Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Kiespijn-Tabletten.. 60 ct Laxeer-Tabietten60 ct Zenuw-Tabletten 75 ct M.ag-Tabletten75 ct Bij Apoth. en Drogisten zijn we veel verd'er gevorderd. Nu is de ogemaïkt Pr°KS-Verbaal Va" belangstelling er en worden vele vragen tol ons gericht. Het gaat nu om de acht ge meenten in district II, waarbij ook Soest als de vooraanstaande behoort. Dan deelt hij mede, dat vooraanstaande A. R. leden van de Staten, die oorspronkelijk wat sceptisch er tegenover stonden vóór het voorstel waren o.a. de heer Vermooten, omdat het hem duidelijk bleek, dat de rechten van de ouders onverkort geëerbiedigd werden. Als voor beeld van een goede propaganda noemt hij Zuid-Holland, waar nu reeds vier schoolarts- districten zijn. Daarna krijgt Dr. v. d. Hoeve het woord. Over het algemeen is het schooltoezicht in West Europa, Australië, Amerika en Zuid Afrika reeds meeer dan 100 jaar aanvaard. Vroeger waren de puders vrij onverschillig, maar nu is er belangstelling en wordt de z.org voor hunne kinderen zeer gewaardeerd. Het platteland blijft nog wel eens achter bij de groote steden, maar ook daar komt ken tering. In meerdere gemeenten heeft men het schooltoezicht eenvoudig aan de plaatse lijke arts opgedragen met een kleine toelage. Men beweerde: het is eigenlijk niet noodig, of het is te duur (ruim één gulden per kind.) Dr. v. o- Hoeve legt uit, dat het veel) duur der is om het eerste stadium van een afwij king te laten loopen om dan later veel meer aan den geneesheer te moeten betalen. Wan- neer de ouders tijdig gewaarschuwd worden, dat hun kinderen de huisarts noodig hebben, is dit toch geen ingrijpen in het recht der ouders over hun kinderen. Deze opvatting A. R. Kies vereeniging w 22 JDecember a.s. houdt de A.R. Kiesvereeniging een vergadering in de Chr. U.L.O. School, Spoorstraat. Op deze vergadering zal de heer A. Enden dijk de gemeente-begrooting voor 1932 be handelen. Ned. Natuurhistorische Vereeniging Vrijdagavond waren een aantal dames en heeren samengekomen ten huize van den heer Stoof, Ndeuweweg 111, om te komen tot de oprichting van een afdeeling Soest van de Ned. Natuurhistorische Vereeniging. Nadat de heer Rinke Tolman allen wel kom had geheeten, in het bijzonder dr. Joh. H. van Burkom, algemeen voorzitter van deze Vereeniging, werd een en ander medege deeld over de contributie, die drie gulden bedraagt en waarvoor men maandelijks het mooie tijdschrift „Natura" ontvangt. Daarna werd een voorloopig bestuur ge kozen Bij acclamatie werd als voorzitter aan gewezen de heer Rinke Tolman, terwijl ver der in het bestuur zitting hebben de dames Stoof, Kronenberg en de heeren van Asselt en Schuts. Statuten en een huishoudelijk reglement zullen worde» opgemaakt. Er zijn reeds 27 personen tot de afdeeling Soest toegetreden. Daarna verkreeg de heer dr. Van Burkom het woord, die een en ander over de Vereeni- ding medtelde: de oprichting in 1901, het doel, wat zij doet, haar ontstaan, enz. Dank werd nog gebracht aan den heer Rinke Tolman, die het initiatief voor de op richting van deze afdeeling had genomen. Ten slotte vertelde de heer Van Burkom nog over de aanpassing der vogels, waarbij mooie en duidelijke lantaarnplaatjes werden vertoond. Nadat de heer Van Burkom was vertrok ken, vertoonde de heer Stoof nog een drietal aardige films, natuuropnamen, zoowel uit ons land als uit het buitenland. Met een woord van dank aan gastvrouw en gastheer werd deze eerste vergadering circc. half elf gesloten. Nutsdepartement „Sdest" Maandagavond trad voor een half gevulde z?a| in „Religie en Kunst" op Mevr. Van den Broeke-de Man, uit Aardenburg, de ver tolkster van „De klop op de deur". Na het welkom van de presidente gaf de declamatrice eerst een beschrijving van Noorwegen's groote dichter H. Ibsen, wel ke leefde van 1828—1906 en door wien in zijn beste jaren geschreven is dat mach- tooneelstuk Peer Gynt. Peer Pynt, die om de dingen heengaat, maar de moed mist om er door heen te gaan, maar aan wie teri slotte door de liefde, verpersoonlijkt .in SoL veiig, het ware deel wordt toebedacht. Met een pracht geluid en op schitterende wijze imiteerde de declamatrice de diverse per sonen, welke in dit drama op den voorgrond treden. Het was een groot en waar genot deze talentvolle vrouw te beluisteren. Al de vezelen der menschelijke ziel weet zij te raken, het daverend applaus aan het slot was dan ook wel verdiend. Na de pauze kwam de Vlaamsche humor om den hoek kijken, hetgeen aanstekelijk werkte. Het dankwoord van de presidente was meer dan verdiend- De Utnechtsche Waterleiding De Utrecht9che Waterleiding Maatschappij, waarvan ook in onze gemeente een onderdeed is gevestigd en welke maatsch. tot voor eenige jaren ook de waterlevering voor onze gemeente verzorgde, hetgeen thans plaats heeft door de Arnhemsiche Maatschappij, bij welk lichaam de Utrechtsche Maatsch. ook sterk geïnteresseerd is, herdenkt 20 Dec. a.s. haar 50-jarig bestaan. Dien dag zal in de groote zaal van het Jaarbeurs-restaurant te Utrecht een receptie worden gehouden. GEVONDEN BRILJANTEN Vatten, behouden, herinneren. Het geheugen moet zich in kracht open- banen door het vatten, het behouden en het bewaren. CalViin. Dat Ds. Huet het niet met Calvijn eens was, was jammer, maar dat is tenslotte nog te respecteeren. Maar dat hij den kansel ge bruikte om o.m. ook de leer der Uitverkie zing in een hatelijk daglicht voor te stellen, dat zou men van den zoo goedmoediigen Huet niet verwacht hebben. Als een-'staaltje,, hoe hij den kansel daar voor miidicuikte, deelt zijn trouwe vriend Ds. Faun, vroeger predikant in Z.-Afrika, daarna te Doesburg, mede, dat hij eens uit riep: „Het 'is een verschrikkelijk stelsel, die uit- enkiezingsleer! Ik ken die leer, ik heb haar ook langen tijd geloofd en geleerd. Ik heb er zoo onder geleden. Of er ook zich onder ■mijne prediking van deze leer zijn toege bracht? Niet zóó veel, voor zoover ik weet!" en dan knipte hij hoorbaar den middelvinger an elke hand tegen zijn duimen. Dc wijndruif Een Grieksch kunstenaar heeft eens de wijndruif zoo natuurlijk geschilderd, dat de ogelen kwamen aanvliegen, om naar de druiven te pikken. Ziedaar, de bekoring maar ook de misleiding van een droombeeld. Met het hoofd vol droombeelden slaat menigeen driftig de bladeren van zijn levensboek om, zoekende naar de bladzijde des ge luiks. In zijn hartstochtelijke begeerte naar groote en hoo- ge dingen, ziet hij de vele weldaden, die hij üilt de hand des Heeren dagelijks geniet, ondankbaar voorbij. Eer hij het weet, is hij aan het einde. En nu staart hij op iets,, dat eindigt zonder een slot te hebben. Het blan co van die laatste bladzijde is het sombere zwijgen cener moedelooze teleurstelling. Wasch de aangedane plaatsen met warm wa ter en Purolzeep, droog daarna voorzichtig af, doe er dan wat Purol op en strooi daar overheen nog wat Purolpoeder. Herhaal dit eiken dag, zóólang het noodig is. KERKBERICHTEN Zondag 20 December 1931. NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Prof. Dr. A. M. Brouwer, van Utrecht. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. Emma-kerk Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Nam. 6 uur Ds. Van Schaick. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-schooI, Spoorstraat Voorm. 10 uur Ds. J. W. v. Lokhorst, van Hilversum. 's Avonds 6 uur Ds. G. van Montfrans, van Barneveld. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur Ds. J. Meijnen, Den Helder. Nam.. 5.30 uur Ds. Wouters. Hulpkerk, Kerkdwarsstraat—Ferd. Huijcklaan Voorm. 10 uur Ds. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. J. Meijnen, Den Helder. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN Gebouw „Religie en Kunst". Rembrandtlaan Voorm. 10.30 uur Ds. A. P. van de Water. SOESTERBERG Zondagsschool van 2—3 uur. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. D. v. Krevelen, Emer. predikant te Bosch en Duin. vraagt te huur één of twee ka mers voor haar Verkeersbureau. Ligging aan de Steenhofstraat of Van Weedestraat, in de nabijheid van het Station Soestdijk. Opgaven worden ingewacht bij den Secretaris TH. WAGNER, Steenhofstraat 58. besteed gaarne eenige Zondag middaguren aan het voorlezen enz. bij bejaarde dame, tegen billijke vergoeding. Br. fr. ond. no. 427 bureau van dit blad. SS VISSER S BOEKHANDEL Voor direct b.z.a. net 17 jaar, bij bejaarde menschen of dame alleen, voor d. of d. en n. Ar. ond. no. 426 Scholtus' Boek handel, v. Weedestraat 61. frissche, gezellige kamer. Billij ke conditiën. Br. fr. onder no. 425 bureau van dit blad. Nuttige cadeaux voor DAMES. „Het Handelshuis voldoet U". iti crêpe, vloei, pergament en ij£ effen. Si VISSER S BOEKHANDEL llï KERKSTR. 20a. TEL. 2272 wegens teleurstelling, gekleed heerencostuum, maat 46-48. Bil lijke prijs. Br. fr. ond. no. 429 bureau van dit blad. gemeub. zit-slaapkamer, met vuur en licht, f18.— a f20.— p. m. Br. no. 430 bur. van dit blad. van diverse bladen. SE VISSER S BOEKHANDEL Nuttige cadeaux voor JONGENS. „Het Handelshuis voldoet U". jonge vette Ganzen vanat f3.50. Beetslaan 42. Tel. 2305. E VISSER'S BO VISSER S BOEKHANDEL Vergeet niet voor de Kerstdagen Uw bestelling vroegtijdig te doen bij POELIERS. KOLONIEWEG 9 SOEST Beleefd aanbevelend. Nuttige cadeaux voor HEEREN. „Het Handelshuis voldoet U". b.z.a., van goede getuigen voor zien. Adres: H. v. Veen, Schou tenkampweg 2, Soest. verdwijnen binnen 3 a 4 dagen door 't gebruik van een fleschje Prijs per fleschje met penseel en gebruiksaanwijzing 45 cent. DSHMBBIKiaBMRflHiaBBaMI Kooien Voeders Benoodigd heden Beukenlaan 31A - Soest KERSTAANBIEDING 3 Ponds blik Kerstkransjes f 1.10 Heele blikken Mocca, Vanille en Frambozen Schuimkransjes f 1.15 Zilveren trommel met 1 p. Cho- col.- en 1 p. Kerstkransjes f 1.25 Fondant kransjes, gesorteerd half pond f 0.25 Heerlijke Geldersche Kerstham metjes (zonder been), iets fijns, p. p. f0.75, 2 en 3 pond p. stuk Groote potten stemgember f 1.75, f2.25 en f3.50 Fantazie potten stemgemb. f3.90 Buitengewone sorteering tegen extra lage prijzen. Hors d' ouevre artikelen, als Zalm, Kreeft, Crab, Paling in Gelei, Ansjovis, Pathee's enz. Beleefd aanbevelend, v. WEEDESTR. 45 TEL. 2159 SOESTDIJK. 2 p. prima versche Roomb. fl.10 V. WEEDESTRAAT 36 a TEL. 2017, SOEST0I K en Hors d' oeuvre schotels. Versch gerookte paling. Aanbevelend, TORENSTRAAT T TEL. 2353 Uw keus is niet moeilijk: „Het Handelshuis voldoet U" Soesterb.str. h. Gallenk. Pelsweg. Zie onze 4 etalages. J.Th.VOORNEVELD Laan van Beek Royen 16 ZEIST Tel. 489 Bijkantoor te Soesterberg bij den Heer J. H. STRUVE 4 Rademakerstraat 4 BEGRAVEN - CREMATIE TRANSPORTEN KWEEKER DEN BLIEKLAAN 29 diverse modellen en prijzen. VISSER'S BOEKHANDEL Te koop W. Mulder, Nieuweweg 100. Verkoop lokaal: SPOORSTR. 26, Soestdllk. TORENSTRAAT 9 - SOEST BILLIJKE CONDITIES 100 kippen (Barnevelders). Ook bij partijen, eerste leg gedaan. Adres te bevr. bur. van dit blad. diverse soorten. SC VISSER'S BOEKHANDEL een Pathéfoon, in eiken kast, met 20 platen, f20.—. Gallenk. Pels- weg 24. wegens vertrek naar Indië, een zoo goed als nieuwe winterjas, dubb. rij knoopen, groote maat. Birktstraat 9. een Wijksche kachel, 110.- Birktstraat 9. SS VISSER S BOEKHANDEL Mevrouw Bloemen, Wald. Pyr- montlaan 60, vraagt voor de mor genuren een niet jonger dan 18 jaar. Aanmel den tusschen 6 en 7 uur nam. SOESTDIJK (wegens sterfgeval). Notaris Mr. Dr. A. E. SCHOU TEN te Baarn, zal op en zoo noodig den volgenden dag, telkens des voorm. 10 uur, op de Buitenplaats „Colenso" aan de Vredehof straat 12—14 te Soest dijk (naast het Hotel Trier), publiek contant verkoopen: Gedeelte van een prima onder houden waarbij o.a. voorkomen: eiken-en mahonie-slaapkamer ameublemen ten, kasten, trumeau's, speeltafels, bureaux, prachtige spiegels, krist, lichtkronen, prachtige pendulestel len, mah. buffet, tafels, stoelen, theestoof, bedstellen, haarden, ka chels, groot keukenfornuis, stof zuiger (Hoover), div. stellen, over gordijnen, karpetten, kleeden, zei len, 2 linnenpersen, groote eiken oude draaimangel, schilderijen, naaimachine, zilverkast, schemer lamp, kamerscherm, eetserviezen, mooi kristal en glaswerk, potten, pannen en ander keukengerei, keukenmatten, loopers, roeden, ijskast, vliegenkasten, weckfles- schen, inmaakpotten, waschtafels, waschstellen, bad- en geijser, div. rieten ameublementen, tuin-ameu- blementen, banken, stoelen, bil jard, pianola met muziekrollen, enz. enz. Te bezichtigen: Zondag 20 en Maandag 21 December a.s., van 10—4 uur. Nadere inlichtingen bij gen. no taris en bij de Makelaars J. D. F. v. d. Veen, Tel. 77 en H. C. Veldwijk, Telef. 24, te Baarn. (met lichtbeelden) te houden door LODE VAN GENT (Antwerpen) over op Vrijdag 18 Dec. in het Parochiehuis aan de Vredehofstraat Toegang voor niet leden f 1.00 met inbegrip van belasting. Het Bestuur. Het Bestuur van „SOEST VOORUIT" wenscht te de Consumptietent, Rijwielstalling, Garderobe cn Reparatietent (al les in eens), op haar ijsbaan alhier, voor het selsoen 1931-1932. Inschrijvingsbiljetten worden tot 24 Dec. e.k. ingewacht bij den Heer TH. WAGNER, Secretaris der vereeniging, STEENHOFSTRAAT 53, alwaar tevens inlichtingen worden verstrekt. Het Bestuur van „Soest Vooruit". REMBRANDTLAAN 12 SOESTDIJK Is het SPECIALE ADRES voor fijnste soorten volvette kaas, rechtstreeks uit de fijne kaasstreek. Onze fijnste soorten, zoo van de boerderij en bereidt uit de volste melk van een 60-tal koeien, die door de Bodegravensche Fok- en Contröle-vereeniging in een 10-tal controle-jaren op een hoog vetgehalte in de melk zijn gebracht. Neemt proef van deze kaas met die volvette, pikante smaak. SPECIALE AANBIEDING. Bij elke flesch (4 soorten) Zoete Spaansche Wijn van f 1.05 EEN PÖT BOERENJONGENS CADEAU. NEEMT PROEF. MIDDELWIJKSTRAAT 47. MIDDELWIJKSTRAAT 47 Sr BE B A SOI FIJNE PUNCH, BOCKBIER, ENZ. ENZ. Het beste adres voor Soest en omstreken. Bel op Telef. 2279. Vragen en thuisbezorgen zonder prijsverhooging. Vraagt prijscourant. Gedistilleerd ook per maat. BELEEFD AANBEVELEND, STEENHOFSTRAAT 62, SOEST TELEFOON 2279 Wat verhoogt 't vrouwelijk charme meer dan een frissche mond met mooie tanden Vooral nu hot rooken door dames meer en meer ge woonte wordt, heeft het pakje Wrigley's Kauwgom In het damestaschje een vaate plaats gekregen. Wrigley's zuivert de adem - houdt de keel Irisch en de tanden schoon en doet elke nasmaak van eten en rooken verdwijnen. En Wrigley's brengt de zoo begeerde „slanke lijn" niet in gevaar. Twee soorten: P.K. met zuivere pepermuntsmaak en Spearmint met oen pittige smaak van versche kruizemunt. Slechts 5 ot, per pakje - tóch het aller- fijnste wat bestaat. Bek Wi nie WA Zoe KOf Suil Zeei Brui Wit SOE Ond met in 1 than zaak Tev« blijv Zich Mo

Soester Courant | 1931 | | pagina 6