SCHOOLARTS VAN DEN BERG&Co. PUROI ALLE BANKZAKEN «i SAFE-DEPOSIT k (jmcrick Huid Uitgave: G. J. SMIT, Soestdijk. Biweau: Van Weedesfr. 35, Tel. 218! Banketbakkerij „Nieuwerhoek" Hoogst fijn Amandel- en Sotergebak Koopt in SOEST, gereduceerde prijzen VOORDRACHT OVER H ET I NSTITU UT door den heer A, ENDENDIJK, Anti muiiairisuscne propaganda. j JOH. DE HEER Piano's - Orgels - Radio S Q.F.VOIGT Burgem. Grothestraat 28 - SOESTDIJK Soesterberg Kleermaker IJ Vergadering uanje_lj.fi. Kiesvereen, Fa. Kareisen - Rademaker Het Facisme. Een Meisjesgezicht daarom ouerdenki gij kuiaiü in iiuis hanen? Scester Ban! vsreersiging ALLE BAMKZAKEN SAFE OEPOSlT TELEFOON 2317 Ut JAARGANG VRIJDAG i FiBRUARI 1932 No. 5 soEmrwsBwn Algemeen Christelijk weekblad voor Soestdljk, Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 1—5 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOESf en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG Naast het „SOESTER NIEUWSBLAD'', Algemeen Christelijk Weekblad, worden door ons mede uitgegeven „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad en „DE SOESTER POST", R.K. Weekblad. ■■■H Vele malen bekroond ■bob TELEFOON 22a2. Aanbevelend, F. H. EUWE op Dinsdag 9 Febr. in d© Ghr. U.L.O. School, Spoorstr. 's avonds om 7.30 uur, toegankelijk vocs ALLE B£LAf^GSTElLEMOEN. Ruime gelegenheid tot gedachtertwisseiing BEZOEKT DEZE VERGADER5WG Geen convocaties. Zegt het voort Dinsdag 26 Januari j.1. werd een openbare vergadering gehouden door de Anii-Militai- rististenvereenigimg „Soest en omstreken", in de kleine zaal van Religie en Kunst. De vereeniging had als spreekster uitgenoo- digd Mevr. Chr. Timmer van den Haaj_ Wij zullen er niet ve,el van zeggen, maar toch op enkele punten de aandacht vestigen. Heel het betoog van die hoogstaande dame uil den Haag kwam er op neer om de Bijz, Vrijw Landstorm en de Burg. Wacht als een gevaar voor de rustige samenleving te stempelen Ja, zij noemde dat optreden zelfs Laf. Neen dan had zij meer waardeering voor de inbre kers bij de Middenstandsbank, die tenminste openlijk optraden en zelfs hun leven daarbij waagden. Wij zijn, zoo vrij om het niet geheel met haar eens te zijn en bezien de zaak eenigszins anders. Twee buitenlandsche be roepsinbrekers, die niet vies zijn van moord, waren ingebroken en hadden zich verscho len, gewapend met elk een browning, in een klein tusschenvertrekje om den argeloozen directeur, wanneer hij tegen den avond zijn ronde ging doen, te bespringen en zoo hij tegenstand bood als een hond dood te schie ten. God heeft zijn leven, dat aan een zijden draad hing, kennelijk bewaard. Voor dat op treden van die sluipmoordenaars heeft die hoogstaande dame uit den Haag meer waar deering als voor de mannen, die zich hebben verbonden om bij tijden van revelatie \\c wettig gezag te steunen, omdat zij ordelievend zijn. Ziij brak eveneens een lans voor den sluip moordenaar Bathazar Gerards, die in het jaar 1584 den Prins van Oranje, den Vader des Vaderlands vermoordde. De Oranjevorst, die goed en bloed heeft geofferd voor de gewetensvrijheid van het volk, dat 'hij zoo lief had en stervende nog deze woorden sprak: Mom Dieu, aijez piiié de moi at die mo-n pauvre peuple" Mijn God hebt medelij den met mij en mijn arme volk. Wij.zijn hier in Soest verbaasd over dergelijke uit spraken en hebben nog niet de hoogte be reikt van die hoogstaande dame uit den Haag en van de vereeniging, die haar uitnoo- digde. Is het niet in-treurig en droevig. Wij mogen met recht Onzen God bidden om bewaring voor dergelijke vredelievende Anti-Milrtainisten. S ïarkensmarkt S, A'foort, Tel. 1309 2 den leg gegaan zijn en daar zar ik geen voor deel aan hebben' Kuikens van 3 rnnd. moeten veel graan- fVoer ontvangen, 's morgens en 's avonds zooveel ze lusten. Verder droog ochtend- voer. Zijn ze uitgegroeid, dat is op 5,5—7 'maand, dan volop ochtendvoer en 1 maal B De garantie vgn ons huis is voor U ®l per dag graan, maar dat wordt nooit gezegd een absolute vvaarborg. .-voor de 551J2 maand, dus oudere kui- SKBWSMBBwareiagiMasiiaatëeMHBBJaBPjassp ijken s volop "2 maal per dag graan. 1 t Groenvoer is onmisbaar. En nu mag 't te veroveren. Wat hem daarbij ooit in den Hvaar wezen, dat wij met diverse preparaten, weg staat, kerk of kerkelijke macht, zal moe-i waarvan de een nog meer vitamine heet te ten wijken. .^bevatten dan de ander, toch goede resultaten Voorts is de opmerking gehoord, dat het j kunnen krijgen; het beste, het gemakke- Fascisme geen Staats-theorie is, die ook in üjkst en het zekerst gaat de opfok met andere landen opgang zou kunnen vinden, en ^groen. Geeft uw dieren dus een uitloop dat alleen Italië door typische volksgeaard- l(te groot bestaat niet) met gras of klaver heid tot dit experiment geschikt is. Het wil ons voorkomen, dat dit volslagen onjuist is. Al zou kunnen worden toegege- Gediplomeerd Drogist - Opticien FOTOHANOEL ONTWIKKELEN VOOR AMATEURS J.A. van Daal Postweg 8 Militaire- en Burger» Blijkens de advertentie aan den kop van dd-t blad, zal er Dinsdag a.s. een vergadering zijti, waarin door den voorzitter, den Heer A. Endendijk, ingeleid zal worden het neg al veel besproken onderwerp: „Schoolartsen"" waarover nog al verschil van meening is. Voor deze vergadering worden geen con vocatie's uitgeschreven en is toegankelijk niet alleen voor de leden, maar .voor alten*, die belang stellen in dit onderwerp. Die be langstelling verwachten wij niet enkel bij de Heeren, maar zeker niet minder bij de Dames. Voor Soest is dit een onderwerp dat zeker de aandacht vraagt, omdat binnen afzienbare tijd, de raad der gemeente hierover een be slissing zal hebben te nemen. Wij rekenen op een volle zaal. Er zal gele genheid zijn tot gedachten wisseling over dit onderwerp. Dorresteinweg 3 Schildersbedrijf Auto Lak- en Spuit inrichting AUTOSPIEGELS. VI. Het valt niet te ontkennen, dat de wet buitengewoon belangwekkend is en evenmin kan daaraan een bijzondere visie op econo misch. gebied worden ontzegd. Typisch is ook, dat in deze Wet wordt vastgelegd, wat het Fascisme zich van den Staat gedacht heeft en denkt, en hoe het ook zich de ver houding van den Staat tot het individu en omgekeerd voorstelt, als reeds in den aanhet verklaard wordt: „De Italiaansche Natie is een organisme, dat een hooger leven, hoogere doeleinden en middelen van handelen bezit, dan de afzonderlijke of in groepen levende individuen, die haar samenstellen. Er is een moreele, politieke en economische eenheid, die zich volledig in den Fascistischen Staat verwerkelijkt" en terstond daarna: ^De ar beid in al zijn vormen, intellectueele, techni sche en handenarbeid is een maatschappelijke plicht. In dezen zin en in dezen zin alleen, staat hij onder toezicht van den Staat". 20. Dit Wetboek is verdeeld in vier afdee- lingen en wel: a- van den Corporatieven Staat en zijn organisaties; b. Arbeidsover eenkomsten; c. Arbeidsbeurzen; d. Sociale Wetgeving en Onderwijs. Het bevat in het geheel 30 paragraphen, waarin over ieder daarvan de algemeene be ginselen en doelstelling worden neergelegd. Op den grondslag van deze beide wetten is men nu begonnen de organisatie van den arbeid in Italië te voltooien en gaat men voort alles en nog eens alles, zoodra het niet naar den wensch van den Staat is, nader te regelen en te normeeren, waarbij het nauwe lijks behoeft gezegd te worden, dat iedere nieuwe regeling weer een nieuwe reeks van nieuwe regelingen noodzakelijk maakt. En achter dit alles staat dan de Strafwet met haar ongekend hooge straffen en de Politie met de vuist vol geweld, om de indi viduen de gewenschte gehoorzaamheid at te dwingen. Op dezen grondslag en aan deze begin selen wordt nu in Italië voortgewerkt en wordt daarin ook gezien, het^eétxisrerku?l- trettencle middel, om dar Italië het oude Im perium, het Rome aeterna, tot ouden roem en glorie terug te brengen en op te voeren. Tpn slotte hier nog één opmerking. Het Fascisme huldigt, gelijk reeds opgemerkt is, de Souvereiniteit, het Organisme en hetHier- archistisch karakter van den Staat. Dit prin cipe wordt consequent aanvaard en toege past en niet het minst door Mussolini zelf, wat ook hieruit blijkt, dat sedert kort dooi hem de „Groote Raad" in het leven is ge roepen, een lichaam, samengesteld uit ras echte Fascisten en gekozen door Mussolini zelt en later, door zichzelf aan te vullen be stemd is om Mussolini als opperste macht hebber te vervangen, omdat hij zelf ook maar een individu is, die dus vandaag ot morgen verdwijnt, omdat ook zijn levensduur verre achterblijft aan die van de massa (de maat schappij) en dus, naar zijn inzicht voor jaren en jaren de top zal zijn van de hiërarchie, die door hem is gevestigd en het bestuur in handen zal moeten houden en dus zal moe ten voortbouwen om den Staat tot dé hoog ste welvaart op te voeren. Wanneer we nu een antwoord willen zoe ken op de laatst gestelde vraag, dan moet eerst een enkele opmerking vooraf gaan. Al lereerst: dat tot een rechte beoordeeling der zaak vooral afgezien moet worden van uit wendige dingen en doorgedrongen dient te worden tot den kern der zaak. Men heeft er toch op gewezen, dat Musso lini allerminst vijandig tegenover het Chris tendom zou staan, waar hij toch weer heeft toegelaten, dat het kruis weer in de scholen wordt opgehangen, dat net morgengebed op de scholen weer wordt gedaan, dat hij voor het kruis heeft geknield en zelfs, dat hij God in het openbaar heeft aangeroepen. Daar te genover kan gesteld worden, dat dit op zich zelf genomen niets beteekent. Vooral beroept men ér zich op, dat het Mussolini geweest is, die met het Vaticaan den vrede, die sedert 1870 verstoord was, heeft weten te herstellen, wat toch wel een bewijs zou zijn, dat hij de kerk allerminst ongunstig gezind is. „De kerk", misschien ja zeker, maar het Christendom? Dit is waarlijk wel een zeer zwak argu ment, omdat het niet twijfelachtig is, dat men hier te doen heeft met twee grootheden, die aan elkander gewaagd zijn. De een zoekt de glorie van den Staat, de andere die van de Kerk. Beide maken zij, ter bereiking van hun ideaal, gebruik van de middelen, die zij ter bereiking van dat doel noodzakelijk en profijtelijk achten. Deze rivaliteit is er nu in één land, j; zelfs in één stad. En het is wel een merk waardig staaltje van politiek, dat nu de een na den ander meent te kunnen gebruiken om eigen ideaal verwezenlijkt te krijgen. De glorie van den Staat, met behulp van de kerk, ziedaar het Mussolini-ideaal. Hoelang zal dit kunnen samengaan op den voet van vrede? Want men bedenke het wel, vredelievende samenwerking is slechts mo gelijk, indien de een niet betreedt het domein van den ander en stellig bewaken beide angstvallig de uiterste grenzen van hunne domeinen. Trouwens, de jongste botsing .tus schen het Vaticaan en het Fascisme, inzake de Jeugdorganisatie, heeft bewezen, dat de grenzen niet gemakkelijk vast te stellen zijl En men vergete niet, Mussolini is de machts wellusteling, die het niet onmogelijk acht, naar oud-romeinsch gebruik, de hoogste functie, die van Caesar, door de Volksgunst ven, dat elders dit systeem niet tot die per fectie ware door te voeren, als dit geschied is in Italië, daar tegenover staat, dat het over al elders, voor zoover het Staatsbestel geba seerd is op de leer der volks-souvereiniteit en de daaruit geconstrueerde democratie, deze volkomen faalt en de verwarring op staatkundig en economisch gebied eer ver groot dan opheft. ,en als de grond onbegroeid is, geeft dan 'groen. Vandaag is er sla, morgen spinazie, overmorgen koolblad, dan weer grasplaggen 'of fijn geknipt gras, misschien wel onkruid uit den moestuin (geen vergiftig), 't doet èr niet toe, welk groen u precies geeft, als u maar geeft. Zoekt bij den opfok eerst uw heil bij ge zonde afstamming, goed voer, goed hok, reine verpleging en als er dan nog gebreken komen, grijpt dan pas naar de medicijnen. verliest ook bij guur en schraal weer nimmer de frissche teint en soepele gaafheid, wanneer men zich tot gewoonte maakt het 's avonds met een weinig „Zij"-Crême in te wrijven. Maith. 9 :4b. JULIA NAPLEIN 5 - TELEFOON 163 SOEST BURGERLIJKE STAND Juist li ad Jezus den geraakte, die door het dak des huizes heen tot Hein gebracht was, de verzekering gegeven: Zoon, zijt welge moed, uwe zonden zijn u vergeven. De Schriftgeleerden hadden dit woord gehoord. Zij wisten uitnemend dat God alleen macht, heeft om die zonde te vergeven. Daarom verdenken zij Jezus van Godslastering, maar zij spreken deze beschuldiging niet openlijk uit, zij zeggen het alleen in zich zelf. Jezus ziet met zijn doordringenden blik deze booze gedachten. Hij richt de ontdekkende vraag tot hen: Waarom overdenkt gij kwaad ixi uwe harten? jdier ziet gij^.A\ koesteren, niet onopgemerkt aan Hem voor- Kolonicwi bijgaan, zij tellen mede. Hij Vaat er zijn oordeel over gaan. Onderzoekt u/elven nauw. Al spreekt gij geen kwaad over Christus, ij kunt kwaad over Hem denken en dit stelt u even schuldig voor God. Lasterende gedachten vliegen soms door uw hoofd en hart. Zou Christus wel waarlijk Gods Zoop zijn, waar zoovele geleerden niets dan een uit nemend mensch in Hem zien? Heeft Hij in- ?derdaad de macht om zondaren zalig te aken? Schuilt er zulk een schulddelgende kracht in zijn bloed? Of zou ons heel-e geloof een enorme vergissing zijn? Ach, laat u be schamen door zijn wedervraag: Wat over denkt gij kwaad in uwe 'harten? Niet uwe gedachten, maar Gods gedachten In Zijn Woord zijn zalige waarheid. Doorgrond m'en ken mijn hart, o Heer; Is 't geen ik denk niet tot Uw eer? Beproef m'en zie, of mijn gemoed Iets kwaads, iets onbehoorlijks voc;d'; En doe mij toch, met vaste schreden, Den weg ter zaligheid betreden. GEBOREN: Godefrida Maria, d. v. G- A .Rademaker en J. M. Stoot man, Laanstraat 44. Gerardus Gijsbertus, z. v- M. de Jong en C. de Ruigt, den Blieklaan 41. Johannes Richardius Maria, z. v. J. Elberse en J. R. Koppen, Talmalaan 24. ONDERTROUWD: G. Huisman en Th. A. Krijnen. W- Broerse en M. Wiss. H- W. ■Schainck en T. Lauwers. GETROUWD: A. Tammer en A. G- van Doorn. W. Lam en J. G. van 't Klooster. J. C. A. v. d. Kleij en M. J. Schimmel. OVERLEDEN: Maria Sophia Frederika ïGerlh van Wijk, 36 jr., A. Paulownalaan 23. GEVESTIGD: O. Hogeboom, Burg. Gro- •thestraat 17. C. E- Helsloot.Voskuilen, K. 513 rink weg 10. C. F- A. Bouquet, Noorderweg 25. A. M. Gutsloo, Kolonieweg 14. P. Smits g-, Amersf-str. 95a. VERTROKKEN: Wed. C. de Heer, van Wilhelm inalaan 8 naar Baarn, Stationsweg 21. K M C. L. v. d Pol, van Van Weede- at 51 iici a i j uniek en, Pr. Heudrikstr. D. ,'A. A. Zij der veld van Soesterb-str. 50 de oplossing". En die kwam. Want de als arbeider verkl,eede professor stond bij de deur den predikant en kerkeraad op te wach ten en sprak: „Die boterham is mij dubbel gesmeerd teruggegeven, maar vanmiddag preeken zal niet gaan, want ik heb geen klee ding". „O, dat is niets, sprak de jonge pre dikant, u fekt een pak aan van mij". En 's middags trad voor de gemeente op Prof- H. de Cock- OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN io lonk: weg 5 naar Zwolle, Wipstrikkerallec 31. Ch. v. 'Logtenstijn, van Steenhofstraat 40 naar Hoogland, F 21. J. Wierda m. vr., van Koninginnelaan 92 naar "Rijnsaterwoude. H. E- Snuit m. vr„ van Schoutenk.w. 15 naar Amersfoort, Zwanenhalssteeg 15. M- Horsten, van Amersf.st-r. 18 naar Groningen, Maria Pension. A. de Waal Malefijt, van Nieuwe weg 119 naar Amsterdam, Admiralen- graclu 257 I J. Boon, van Soesterb-str. 125 naar Groningen, H. L. Wichertstr- 2a. B. Postma, van Nieuwerhoekstr. 7 naar Am sterdam, Kramatw. 34- J- C. Hilhorst m. g., van Beetzlaan 74 naar Baarn, Zandvoortw. 197. C. A. P. M. Terwisscha van Scheltinga. van Steenhofstraat 42, naar Schiermonnikoog. D. C. Helderman, van Heideweg 44 naa Amersfoort, Havik 25. VERHUISD: Wed. E. van Leeuwen, van KI. Engendaahveg 5 naar Heideweg 1. J Kuit, van Banningstr. 72 naar Nieuweweg 120. W. de Boer m. vr., van .Nieuweweg 95 naar Vredehofstr. ld. J. A. v. Oest, van Veldweg 1 naar Kon.laan 123. W- Wiss, van Wieksl. O.Z. 35 naai Eemstraat 14a. E Meijoen, van 51e Weteringpad 2 naar Eem straat 14a. M. Bakker m. vr. van Nieuwstr 29 naar Beetzlaan 79. J. Gaasbeek m- g.. Het hoofd van het gemeentebestuur van_ Soest brengt op grond van artikel 36 lid 4"van Sehooldwarsw. 8 naar Laanstraat 56- L. ij. i.- .u:: I.QM.iio /lir» Pnïïrri m ,ri- \ion krprt-/T\.r c+roit 10 -noor der Woningwet hierbij ter openbare kennis, dat bij besluit van den gemeenteraad dd. 31 October 1931 le afd. no. 915 is bepaald, dat de vaststelling van een plan van uit breiding voor de gemeente wordt voorbe reid. Soest, 31 October 1931. de Ruijgt m. vr., van Kerkdw.straat 10 naar Eigendomweg 5 H. J. Blom, van Amersf-str. 48 naar Dijkhuisstraat 9. L. Kriek m- g., van Beetzlaan 79 naar 74. A. W- Stalenhoef, van l.aansiraat 76a naar Wilhelminalaan 16. TUINBOUW, PLUIMVEE, ENZ. Opfok der kuikens. Na het uitkomen der kuikens duurt het niet lang of de haantjes zijn spoedig van de hennetjes te onderscheiden. Dan moeten ze er uit. Het opfokvoer is te duur om 't aan de haantjes op te voeren, terwijl de haantjes van elk lekker hapje groen, vleesch, wormpjes, enz. alles of de grootste portie voor zich opeischen. Als de haantjes er uit zijn, groeien de hennetjes veel beter door en van de hennetjes moeten we het toch hebben. Die hennetjes loopen natuurlijk nog apart, dus niet tusschen de oudere kippen. Als een dokter een zieke nog eenige maanden rust toedenkt, zegt hij: „Een maandje volkomen rust zou u goed doen". Dat veene maand je krijgt dan te gelegener tijd wei' een ver lengstuk. Precies op dezelfde wijze zeg ik op 't oogenblik: „Houdt de jonge hennen nog maar een maandje apart". Maar ik be doel: „zeker nog 3 maanden", cfus tot de Iegrijpheid toe en als 't kan altijd maar. Het komt er vooral op aan, onze jonge hennen flink en sterk op te voeden tot leg hen. Behalve het apart-houden, wat ik zoo juist noemde, speelt ook de voeding een groote rol. Kuikens jonger dan 12 weken moeten nog opfokvoer, geen ochtendvoer Voorheen Sukkel Co. MMIIII'I iuwBaagsiiRiiM-iiiwroM GEVONDEN BRIl JANTEN Een anecdote van Prof. H. die Cock. In 't begin van het predikambt van wel eer Ds. E. Seegers (laatstelijk pridikant van de Gereformeerde Kerk van Lioessens (Fr.), wenschte prof. H. de Cock dezen, een leer ling van hem, persoonlijk eens te hooren, zonder dat Ds. Seegers dit wist of op zou merken. Hij had zich daartoe, geheel ver kleed als boerenarbeider, achter in het kerk gebouw begeven, waar Ds. Seegers zou op deden. Nauwelijks was deze op den kansel, ot hij zag een onbekende achter in de kerk en toch ook geen onbekende, naar hij meende. PLAATSELIJK NIEUWS Been gebroken Zaterdagavond omstreeks half zes kwam een jongen, Koos Galenkamp, oud 13 jaar, zoon van bakker Galenkamp, wonende aan de Bosstraat per fiets liet laantje bij den rijwielhandelaar Houdijk uii rijden om de Birktstraat le bereiken. Van de richting Amersfoort kwam juist een auto, die op dit plotseling verschijnen van den fietser niet bedacht was en hem ondelukkigerwijze aan reed mei het noodlottig gevolg, dat de jongen kwam ie vallen en een der wielen over zijn been kreeg en dit lichaamsdeel ter hoogte van het dijbeen brak. Spoedig waren een paar leden van E.H.B-O. aanwezig, die den jongen hielpen en verder de hulp inriepen van dokier Strooband. Deze oordeelde over- bT-ngiriir- van tiö*. jDUfidiyen patiënt Utrecht noodig, zoodat onmiddellijk de zie kenauto werd gerequireerd om den knaap naar de klinieken te Utrecht te brengen. Daar is zijn been gezet. De automobilist treft geen schuld. Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond In de ledenvergadering der afd. Soest- Baarn van den Alg. Ned. Vrouwen-Vredebond op 29 Januari verzocht Mevrouw T van Berkum wegens haar zeer drukke werkzaam heden als secretaresse van het Hoofdbestuur van. den Bond, dat een der andere leden haar functie van voorzitster der afd. op zich zou nemen. Mevrouw K. Jekel-Laban verklaarde zich daartoe bereid. Mevrouw Roeien nam den post van 2e penningmeesteres op zich, terwijl men zal trachten, plaatsvervangsters te vinden voor Mej. j. M. Telders en Mevr. G. van der Maas-Nieuwkoop, die haar func tie van 1ste en 2de secretaresse niet langer kunnen vervullen. Voorloopig blijft Mej. TeJ- ders, Veldweg 10, het secretariaat waarne men. Verder werd nog besloten op 2 Fe bruari, ter gelegenheid van de opening der ontwapenings-conferentie, vlugschriften, be trekking hebbend op de vredesbeweging, uit te reiken. Film Dierenbescherming De afd. Baarn-Soest en omstreken van de Ned. Ver. tot bescherming van Dieren, geeft op 10 Febi. a.s. een groote film, genaamd: „Wat de Dieren ons te zeggen hebben". Voor Baarn wordt deze film gegeven in „de La Promenade", namiddags 2 uur, voor Soest in hotel „Eemland", des avonds te uur. Bij deze film geeft de heer J. Ertniik, Alge meen Inspecteur der Vereeniging, een voor dracht. Den avonds zai door Mej- J- E. Prinsen berg uit Utrecht eenige piano-num- niers worden gegeven, „Euphonia" Onder zeer ongunstige omstandigheden (in een met rook gevulde Eemlandzaal), trad de dames-zangvereen. „Euphonia" Donder dagavond op met een overladen programma. De voorzitster opende de bijeenkomst en deelde mede, dat met eigen krachten een avond is georganiseerd onder leiding van den dirigent, den heer H. J. v. Maurik uit Utrecht. Spr. hoopte, dat allen zich zullen vermaken en velen zich als lid of donateur zullen op geven. Allerteerst trad het koor op met „Gebed" EEN WIJS WOORD VOOR 1EDEREN DAG ZONDAG. Gelukkig hij, die de kunst van huichelen niet verstaat. MAANDAG. Houdt u aan de waarheid. Wie slechts zaken maakt met deze godin, heeft het aan zich zelf te wijten. DINSDAG. Laat de helderheid van uw geest zich af drukken op uw lichaam, uw kleederen en uw woning. WOENSDAG. De ster der hoop schittert het helderst wanneer haar omgeving ons het somberst toeschijnt. DONDERDAG. De helft der taak is reeds volbracht, zoo dra men er maar aan begonnen is. VRIJDAG. Wanneer ge zegt, dat ge een geheim kent, dan hebt ge 't reeds halt verklapt. ZATERDAG. Wilt gij weten hoe gij moet geven? Denkt u dan in de plaats van hem, die ontvangt. Hies-ojï ietten Poeders en tabletten zijn alléén echt, als de verpakking voorzien is vau den naam Mijnhardt. Let bij het koopen daar speciaal op, want dit alleen garandeert U de echtheid. Vrij spoedig zag de toen nog jonge predt- ontvangen. Dit is voor hen veel te zwaarkant, wie onder zijn gehoor had plaats en te eiwitrijk. De dieren zouden te eenzij dig ontwikkelen en daarom te vroeg aan den leg komen, een te klein ei geven en tot overmaat van ramp in den winter nog in den rui vallen. Zeg nooit met zekere trots aan iemand: „Mijn dieren legden al op de 45 maanden", want dit beteekent hetzelf de als: „ik ben zoo dom geweest, ze zóó ondoelmatig te voeren, dat ze te vroeg aan nomen en begreep tevens met welk doel, doch beëindigde rustig en kalm zijn predi king. Na het uitspreken van den zegen echtei maakte hij bekend, dat in de namiddagzo4s- dienstoefening Prof. H. de Cock voor de giemeente zou optreden. Hoorde dezevreemld op, nog meer de kerkeraad, doch de jonge predikant zei: „wacht maar even, dan koml 3. Bur. de Soesterberger, Soestdijk- Briefkaarten Binnenland: 4. Joh. Bruins, Hilversum. Hinderlijke Telefoonpaal Bij de kruising van de Eikenlaan en êe Soesterbergschestraat staat een telefoonpaal, welke des avonds gevaar oplevert voor het verkeer, wanneer de straatverlichting uit is. De A.N-W-B. en de K.N-A.C. hebben aan B. er. W. verzocht te willen bevorderen, dat het onderste deel van deze paal zal worden geverfd in lichte kleur, waardoor deze in het donker beter zichtbaar zal ziijn. Weerspannig Toen Zaterdagavond de politie zekere P. van 't K- wegens het zich op den openbaren weg in staat van dronkenschap bevinden, wilde arresteeren, beviel dit Van 't K. niet geheel. Hierover ontstak hij zoo in woede, dat hij meende zich te moeten wreken op het rijwiel van den agent, waaraan hierdoor belangrijke schade werd toegebracht. Van 't K. kon niet verhinderen, dat hij op 't bu reau werd ingesloten om daarna met een cadeautje te worden weggezonden. Crisis-comité Soest Nu het Crisis-comité te Soest eenigen tijd werkzaam is geweest en de ingezetenen daar van eigenlijk niet veel meer hebben verno men dan wat in eenige oproepen en mede- deelingen in de plaatselijke bladen heeft ge staan, en dat een der collecteerende dames ot heeren bij hen, met busje en inteekenlijst aan huis is geweest om een offer voor. het comité te vragen, zou het begrijpelijk zijn, wanneer bij velen de vraag naar voren kwam „Hoe werkt nu eigenlijk ons Crisis-comité en op welke wijze worden de tnenschen, die steun behoeven, nu eigenlijk geholpen. Om aan al deze vragen tegemoet te komen, geeft het Comité hieronder een klein resumé van de door haar gêvoerde werkwijze tot nu toe. Het Comité stelt zich voor, in navolging van het Nationaal Crisis-comité, zijn arbeid hoofdzakelijk op de twee volgende punten te concentreeren. A. Aanvullende en opheffende steun aan "hen. die tengevolge van crisis-verschijnselen an Handel, dai aardig werd voorgebracht. s - - in moeilijkheden verkeeren en in wier nood door instellingen van weldadigheid ot andere m. de gemeente werkende organisataes niet of niet in voldoende mate kan worden voor zien. De beste nummers welke hierna werden ge geven waren „Moeder en Kind", „Sterren nacht" en „Goeden Nacht", waarvan 't laatste een extra pluim kreeg. „Salva Regina" hoor den wij wel beter; het kan zijn, dat men) wal te vermoeid was. Het zangspel „de Zigeune-i rinne.." liep met de verskillende soli goed aa" ondersteunde werkloozen - m wiet ge- zinnen ernstige behoefte aan kleeding, schoei sel, beddegoed, e.a. bestaat. B. Aanvullende steun, vooral in natura, van stapel. Verder moet ons de opmerking van het hart, dat het auditorium voor hel vervolg zich wat rustiger moet gedragen, de dirigent moest zelfs om stilte verzoeken. Na de pauze ging het tooneelstuk „Goud", dat succes oogstte. „Euphonia" heeft een goede uitvoering gegeven. Onbestelbare stukken De navolgende onbestelbare stukken, waar van de afzenders onbekend zijn, werden te rugontvangen in de 2e helft der maand Ja nuari 1932. Brieven Binnenland: 1. Red. Kinderkrant „De arb- Pers", Amsterdam. 2. Reverich, Renkum. Ter behartiging van het onder A. genoem de is een comité gevormd, bestaaande uit negen leden, wier namen hieronder nog eens volgen, n.1. Mr. G. Deketh, Voorzitter; Mej. J. P. Schuijlenburg, Secretaresse; A. O. Dammers, Penningmeester; Ds. J. I. van Schaick; Dr. en roodheid, pukkeltjes uitslag, worden weggenomen door

Soester Courant | 1932 | | pagina 1