Onze nieuwe Voorjaars-collectie stalen voor Dames- en Heeren-costuums en Mantels zijn thans volledig. K. WIERSEMA Joh. v. Schalkwijk ir. Fa, Kareisen - Radetnaker ALLE Damesfietsen Vraagt ze eens in huis en overtuigt U, dat U thans voor zeer billijken prijs elegant en soliede gekleed kunt gaan. Tevens ontvangen prachtige Mousselines, Kraagjes, Ceintuurs, Kousen enz. enz. Dames- en Heerenkleermakerij Soesterbergschestraat 9 c Hond mishandeld Maandagmorgen werd bij de politie aan gifte gedaan, dat een kaasventer, vermoede lijk uit Huizen, een hond deerlijk had mis handeld. Het dier had geblaft tegen den man. De venter had daarop zijn mes getrokken en had den hond daarmede eerst een steek toe gebracht in het oog, zoodat dit was uitge scheurd en het oog er uitpuilde. Toen had hij het dier geraakt in den hals, waar het arme dier een diepe snede was toegebracht. Na aangifte is de politie direct op onder zoek uitgegaan, daar niemand den wreedaard kende. Maandagmiddag had de politie den dader nog niet gevonden. Bevordering Rijksveldwachter den Ouden Rijksveldwachter H. den Ouden, die meer dan 12 jaar in Soest als zoodanig is gesta tioneerd, is dezer dagen bevorderd tot rijks veldwachter-brigadier. Met deze promotie gaat standplaatsverandering voor Den Ouden ge paard. Met 1 Maart gaat hij naar Amsterdam. Den Ouden was in Soest als rijksveldwachter zeer op zijn plaats. Met de gemeente-politie werkte hij in de beste harmonie samen. Bo vendien was hij geacht door zijn bezadigd optreden onder de burgerij. We zien hem noode vertrekken. Diefstai Zaterdagmiddag werden door de politie te Soesterberg twee woonwagenbewoners, een zekere Q. v. d. S. en D. R. betrapt op het stelen van dennenboomen, toebehoorendeaan den Staat der Nederlander. Beide personen zullen terecht staan, terzake van diefstal in vereeniging gepleegd. Ze zijn Maandag j.1. naar Utrecht overgebracht. Zwervende jongen In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft de politie op straat aangetroffen een zwervende jongen, oud 16 jaar. Ondervraagd, vertelde hij, dat hij kwam uit Amsterdam en de ouderlijke woning zonder voorkennis van zijn ouders was ontvlucht. Hij zag er haveloos uit. Bij verder onderzoek bleek de politie, dat het niet de eerste keer was dat deze jongen op stap ging. Uit voorzorg hadden zijn ouders hem juist schamel gekleed, dat hij zich zou schamen er zoo op uit te trek ken, maar het ventje trok zich daar blijkbaar niets van aan. Hij is weer naar zijn ouders teruggebracht. De Bankoverval alhier De twee Italianen, tegen wie terzake van de overval in de Middenstandsbank alhier 1 jaar en 6 maanden was geëischt, zijn wegens poging tot diefstal met braak en inklimming veroordeeld ieder tot de genoemde straf, met aftrek van de preventieve hechtenis. Ernstig ongeiuk Vrijdagmiddag had op het vliegterrein te Soesterberg een ernstig ongeluk plaats- In —het sport.iiiir.tje had de -Seigieant*M)Éjoor. Struiiving uit Zeist, het ongeliuk,i rnet zijin voet in een kuil te komen, waardoor hij kwam te vallen. Het bleek, dat zijn been onder de knie nagenoeg midden door was gebroken. Hij werd per ziekenauto naar het Hospitaal te Utrecht vervoerd- Stille Omgang De bedevaart van den Stillen Omgang te Amsterdam zat voor Soesterberg dit jaar plaats hebbben in den nacht van 5 op 6 Maart. Zij, die aan den tocht wenschen deel te nemen, kunnen zich opgeven a-s- Zondag na de beide H.H. Missen in de zaal der R.K. Milit. vereeniging en tot Donderdag 3 Maart bij den heer C- J. van Dam, Radema- kerstraat 15. Oproep lot aile veehouders van Soest en> Omstreken Men verzoekt ons plaatsing voor het vol gende: Op initiatief der R-K- Jonge Boerenbond is eenige jaren, geleden de strijd tegen de runderhorzel begonnen. Deze strijd is echter nog lang niet gewonnen. Dit kan alleen, indien alle boeren hun medewerking verlee- nen. De tijd om de Koeien te behandelen met horzelzalt is wederom aangebroken. Wij raden daarom alle boeren aan in hun eigen belang: Helpt mede de runderhorzel te be strijden. Om de kosten hoeft -ynen het niet te laten. De zalf is a 30 cent per bus te verkrijgen bij de secretaris der R-K- Jonge Boerenbond, G- Hilhorst, Molenstraat 65, Soeat. Medaille voor trouwen dienst Verleden week werd de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den hoofd-vcrpleger varfl de Luchtv. afd.j den Sergt.-Majoor Van Drie. Keuringsdienst voor waren Betreffende de door den Keuringsdienst voor Waren in- deze gemeente verrichte werkzaamheden gedurende het afgeloopen kwartaal kunnen wijj het volgende mede deel en: Aan bakkerijen werden 29 bezoeken ge bracht. Het aantal partijen gewogen brood bedroeg 61; het aantal- 'bezoeken iaan win kels en bergplaatsen bedroeg 95; het aan tal bezoeken aan stallen 25; het aantal on derzochte monsters bedroeg 174, waarvan meik- en melkproducten 126; 77 waarschu wingen werden uitgereikt; 5 processen-ver baal werden opgemaakte Op verzoek van hei gemeentebestuur of inwoners werden een 2-tal monsters genomen. Het aantal afgekeurde voorraden bedroeg 6, terwijl het aantal ter plaatse van verkoop gekeurde voorraden bedroeg 2207. Crisis-comité Het is het Crisis-Comité alhier gebleken, dat door de Postcheque- en Girodienst tc den Haag aan al haar rekeninghouders een circulaire is gezonden, waarbij hen word: medegedeeld, dat hun steun aan het Natio naal Crisis-comité op gemakkelijke wijze kan worden verleend door! middel van regelmatige automatische overschrijving op Giro Nr. 186000 van het Nationaal Crisis-comité tc Den Haag. Het Crisis-comité te Soest maakt er even wel de aangeslotenen: te Soest op attent, dat hun bijdragen, die zij eventueel wen schen te doen! aan het crisis-comité te Soest door middel van de Postgiro, uitsluitend moeten worden overgeschreven op Giro Nr S2720 van den Penningmeester, de heer A- O. Dammers te Soest. Kindervoorstellingen; Woensdagmiddag gaf de bekende koffie- en theefirma Dorlas te Amsterdam in samen werking met de> firma's Rebergen, v. d- Werken en Mets alhier, twee bioscoopvoor stellingen voor de kinderen in „De Gouden Ploeg''. Deze middag is voor bovengenoem de firma's een1 groot succes geworden. De ware kinderfilms Asschepoetser, Micky Mouse enz- werden vertoond. Ruim 600 kinderen woonden deze voorstellingen bij- Naar wij vernemen, worden binnenkort weder eenige voorstellingen gegeven. De kinderen gingen zonder uitzondering, zeer voldaan naar huis, temeer daar ieder kind nog een doosje toftee's, van de be kende toffee-firma v. Melle als gratis sur prise ontving. Men wachtte dus op de 2e aankondiging van deze serie middagvoorstellingen. Competitie Dammen Dinsdagavond j.1. speelde Soest thuis te gen de Amersfoortsche Damclub A-D.V. Soest speelde met .twee invallers, doch ook A.D.V. was niet geheel volledig. Niettemijn is het een spannende wedstrijd geweest met wisselende kansen. Na' 3,5 uur spelen waren de eerste drie borden nog niet beslist en scheen liet, dat Soest zou gaan winnen Bord 1 stond zeer goed, bord twee zelfs een schijf voor en ook bord 3 had winst kansen. Het kwam' echter anders uit. Bord 1 vergiste zich in een afruil en verloor na na eenige zetten. Bord 2 moest met remise genoegen nemen en hoewel bord 3 zijn par tij won, kon dit niet beletten dat de wed strijd verloren was met 119. Overigens had A.D-V. niet te klagen over. medewerking van Soest, daar ook Waal in een moment van damblïndheid 4 schijven cadeau gaf en daarmee de partij. De gedetailleerde uitslag luidt: Soe9t 1 A.D.V. I. 1. H. BakkerE. Kroes 0—2 2- D. StaalJ. Horsmeijer 11 3- H. Bakker Jr.A. P. Beij 20 4. S. de Zoete—C. v. Berkenbosch 2—0 5. Chr- Bakker—E. v. d. Wart 20 6- D- F. Voigt—C. B. v. d Bunt 0—2 7. D- WaalP. v. d. Harre 02 8. P. FloorPh. v. Barneveld 02 9. M- BakkerC. v. Coligtnon 20 10- J. ter HaarO. W. v. Surksum 02 9—11 Jeugdwerk van het dep. Soest der Mij. tot Nut van 't Algemeen Naar wij vernemen zal er a.s. Dinsdag avond in „Religie en Kunst" door de leerlin gen van dit jeugdwerk weder een operette opgevoerd worden. Wie verleden jaar de op voering van Mariekes speelgoed van Mevr. Van den Broecke-de Man heeft bijgewoond en genoten heeft van het opgewekte spel der kinderen, zal geen aansporing noerdig hebben om ook a.s. Dinsdag weer door zijn aanwe zigheid een blijk van belangstelling te geven. Een goed gevulde zaal toch amuseert de jeug dige speelsters hun best te doen en schenkt voldoening aan de leidsters voor de waarlijk niet geringe moeite, die ze zich belangeloos voor dit werk getroosten. Aangemoedigd door •het succes van de vorige maal, geeft men thans een operette van diezelfde schrijfster, n.1. „Als de klokken luiden'Hoewel niet zoo eenvoudig en omvangrijker als Mariekes speel goed, blijft het toch" een echt kinderzangspel, dat niet zal nalaten ook op volwassenen in druk te maken. Wie nog genieten kan met de jeugd, verzuime dus niet dezen feestavond bij te wonen en vooral hopen we, dat vele niet-leden deze gelegenheid zullen waarne men om met dat nutsjeugdwerk kennis te maken, wat, zoo wij vertrouwen, tot waar deering zal leiden. Het arijfvoeren of Speculatievoeren Dinsdagavond vergaderde de) afd. Soest van de Ver. tol bevordering van Bijenteelt in het Stationskoffiehuis. Na een welkomswoord van den Voorzitter, den heer Ten Raa, kreeg de spreker van den avond, de heer W. A. van Elmpt het woord voor behandeling van bovengenoemd onderwerp. Het voeren der bijen, aldus de heer Van Elmpt, heeft verschillende doeleinden: le. Voeren in nood ,fn ood voeren nood is honger nood, van de hongernood red den meest in den winter, vroeg in 't voor- 'aar, maar ook- wel aam zwermen im den zo mer. 2. Voeren tegen nood „opvoeren"; voorzorgmaatregel eveneens tegen honger dood in 't najaar. 3. Voeren bij het toezetten van konin ginnen, met het doel volk tevreden stemmen, dan zal toezetten' gelukken. 4. Voeren voor broedaanzel drijfvoe- ren of speculatief voeren. Zoowel bij vasten bouw (korven) als los sen bouw (kasten) worden dit voederen toe gepast. Het voederen is een der gewichtigste on derdeden der cultuur. Het dient naar be paalde regels te geschieden, waardoor de im ker zijin bijen en hij zelf bespaard blijven voor fouten, die op dit gebied zoo veelvul dig gemaakt worden. Deze algemeene Tegels, die spr. de cata- chiismius wil noemen van de bijenvoedcring, zijn de volgende: 1- Het voer moet voor de bijen bereik- rteiikbaar zijn. Niet te ver van de raten. 2. Het voer moet opgemerkt worden. Geur. Wat over de raten gieten voor de le keer. 3. Het voer moet onbereikbaar zijn voor vreemde bijen of wilde insecten. Spijlgaten dicht. Rand korf goed aansluiten bodemplank. Rooven. 4. Het voer moet niet bederven. Vóór het wordt toegediend, onverdund bewaren. Suiker minstens 60 procent. 2 S—1 water. 5. Het voedergereedschap mag geen ge vaar opleveren voor vergiftiging. (Koper zure honing.) 7. Het voedertoestef mag geen bijenge vangenis vormen. 8. Het voeren moet geschieden met zoo weinig mogelijk storing. 9. Zooveel mogelijk 's avonds voeren. 10. Tijdens het voeren mogen geen bijen te zien zijn, of zoo weinig mogelijk. 11. Bijen kunnen alleen vloeibaar voed sel opnemen. 12. Bijen voeren vereischt voorzichtig heid en handigheid. Vervolgens bespreekt de heer Van Elmpt het doel van het drijfvoerenop een bepaalde tijd veel, zeer veel bijen te hebben en dit te bereiken door een verhoogde broedaanzet. Drie conclusies zijn hieruit te trekken. 1. Dat drijfvoeren alleen, op zijn plaats is, waar die broedaanzet gevvenscht is. 2. Omdat broedaanzet niet altijd noodig is. 3. Dat drijfvoeren niet overal in elke streek behoeft plaats te hebben. Wat punt 1 betreft, verduidelijkt spreker nog, dat men veel bijen dient te hebben in hoofddrachttijden. Om daartoe te geraken worden breedvoe voerig de volgende punten besproken: 1. Aanvangstijd, 2- soort van voer, 3. hoe vaak gegeven, 4. hoeveelheid per keer, 5- tijd van den dag, 6. het voergeneedschap 7. onder of boven voeren, 8. het duur van het drijfvoeren, 9. gevaren. Om al deze punten na te gaan, zou te veel ruiimte vorderen. Medegedeeld zij nog, dai de lezing met de grootste aandacht werd be- iuisterd, dat zij zeer systematisch en bevatte lijk werd voorgedragen, zoodat de voorzitter aan het einde met recht kon spreken van een goedgeslaagde avond. Wanneer de wen ken, door dent heer Van Elmpt gegeven,,' worden opgevolgd, zullen de resultaten niet uitblijven. Na deze lezing werd nog even gesproken over de verzekering van de bijenvolken voor brand, diefstal of ongeval bij vervoer. For mulieren voor deze verzekering zullen wor den aangevraagd. dat wij ooi; ouda Stafzuigers inruilen? Vraagt demonstratie1 Separatie-Inrichting. Steenhoistr. 55 ïei. 2290 A.V.R.O.-avond Voor een overvolle zaal gaf de A-V.R.O. j.1. Maandagavond een propaganda-avond in „Religie en Kunst". Hadden we de heer Boris Lensky al reeds eenmaal te Soest met het Avro- Octet qp het podium gezien, de andere solis ten waren voor ons tot nog toe alleen maar te beluisteren geweest via de Radio. De avond werd ingezet door Pierre Palis met eenige pianosoli, waarin, al dadelijk zijn technische beheersching van het instrument volkomen tot uiting kwam, wat vooral in de, pauze ook weer bevestigd werd door zijn zelf gecomponeerde, meesterlijk gespeelde syncopations. De drie stukken die Boris Lensky daarna voor ons speelde, versterkten den indruk, dien we de vorige keer van hem mee huiswaarts genomen hadden, namelijk, dat deze violist met volkomen overgave een meester op zijn instrument is. Het hoogte punt van den avond was voor velen wel Heiène Cals, die met haar glasheldere so praan al zoo vele muziekliefhebbers had weten te bekoren en ons ook dezen avond weer ten volle innam. Met begeleiding van den vleugel door Pierre Palla en viool van Boris Lensky, zong zij Ave Maria van Kahn en de serenade* van Braga; het geheel wertl zeer gevoelig voorgedragen, alleen waren wij van meening, dat de vleugel zich soms -\vlk te forsch liet) hooren, waardoor dan wat van de fijne nuances van de zangeres ver loren gingen. Tot slot zong zij 11 Bacio van Arditi, evenals zooveel malen voor de micro foon pittig gezongen. Ondanks het daverend applaus was de zangeres niet te bewegen, een toegifje te geven, noode zagen we haar het podium verlaten. lierna volgde een, humoristisch getint 9peechje van den heer de Clerq, voorzitter van de Avro, waarin hij den groei en bloei der vereeniging besprak' en den strijd dien zij nog steeds voert tegen het zendtijdbesluit van 15 Mei 1930- Na de pauze traden Pierre Palla en Boris Lensky wederom op en tot slot verscheen de in spanning verbeide Bob Scholte, welbe kend door zijn refreiinzang met Kovacs Lajos' Band. Door zijn. aardige mimiek, nam hij al dadelijk aller harten in en daardoor ook bekoorde hij ons hier meer nog dan voor de microfoon. Met mooie voordracht zong het al weer' oude maar nog steeds „pakken de" "Sonny Boy en in zijn „Refrein-potpourri" herkenden we hem ten volle. Een gelukkig slot was zijn „Goeden nacht en welterusten", dat we zooveel keeren middernacht in onzé radio hoorden. HOUBAER AMERSFOORT Eier veiling Op de deze week Woensdag gehouden eier- veilring in „De Gouden Ploeg", werden prij zen besteed vani f2.60 tot f3.10 per 100) stuks. De handel was vlot. De resultaten van de werkverschaffing Wanneer wij de gemeente doorrijden, zien we dan hier, dan daar groepjes arbeiders be zig op gemeentelijk terrein. Het zal onze le zers wel belang inboezemen eens te weten, wat er in dezen winter door de vele te werk gestelde mannen is tot stand gebracht. We hebben ons daartoe tot den dienst van open bare werken gewend en kregen daar, behalve de meest mogelijke inlichtingen, tevens gele genheid de werken te bezichtigen. Zoo werd ons medegedeeld, dat het crediet dat de Gemeenteraad heeft toegestaan, vol doende is, om iedere week te plaatsen bij openbare werken 79 personen en bij de werk verschaffing 57. Zij, die bij openbare werken worden geplaatst, verdienen wat meer dan die bij de werkverschaffing „loopen". Om nu juist zooveel mogelijk allen in de gelegen heid te stellen ook bij openbare werken te arbeiden, rouleert de dienst, d.w.z. men laat iedere week een groep wisselen. Nu is het aantal werkloozen, die te werk gesteld die nen te worden, grooter dan het aantal dat geplaatst kan worden. Om toch weer billijk te zijn, worden wekelijks een 30 a 40 lieden naar huis gestuurd, waarvoor weer anderen invallen. Van de werken, die onderhanden zijn ge nomen, waarvan sommige at zijn, willen wij allereerst wijzen op de verbetering en ver breeding v^n den Zwarte weg; de oude weg van Soest naar Amersfoort. Het gedeelte, tot aan de „Krommerd", wordt op. sommige plaatsen eerst verbreed! De eigenaren van aangrenzende perceelen hebben daartoe vlot medegewerkt. De ver harding wordt nu 4 Meter. De fundeering is gevormd door hoogovenslakken, daarover een paklaag die wordt ingewalst met vulma- teriaaal, waarover een laag grint met leem vermengd. Een weg zoo behandeld, is voor geruimen tijd at, zoo werd ons medegedeeld- Het is heel wat anders dan de sintelwegen. Die moeten ieder jaar bijgewerkt worden, zijn ontzettend vies, stoffig in den zomer en in den winter soms nog pappig. De methode van aanleg als nu bij den Zwarte weg wordt toegepast, is klaar voor beharding met een teerlaagje en is dan prachtig. Voorbij de Krommerd wordt de sintellaag ('t is daar nog een sintehveg) bijgewerkt tot aan den spoorwegovergang. Verder is het nog een zandweg. Vanaf den Zwarteweg- ging de tocht naar de Soesterbergschestraat, waar ons werd me degedeeld, dat een zijweg van den Gallen- kamp. Pelsweg was beklinkerd, ter breedte van 5 MeteT en op de bermen wandelpaden waren aangebracht. Het Driftje, tot voor korten tijd een zand weg, is met hoogovenslakken en grint tot een bekoorlijk verharden weg gemaakt. Langs den Braamweg,, een zandweg, is een rijwielpad aangelegd, eveneens met hoog ovenslakken. Dit pad sluit aan de op wegen, die voor de Maatschappij Heidebloesem nog moeten worden verhard. In het wandelbosch, gelegen ter linkerzijde van de Soesterbergschestraat (richting "Soest- Soesterberg), zijn de paden,' verbeterd-. Aan de grens van ciic bosch ligt het bergje ,NDe Zevenspar". De vervallen toestand, waarin deze omgeving verkeerde, eischte dringend verbetering. Men heeft daar weer een nieuwe rustieke houten trap aangebracht, terwijl op het platto een aardige bank is geplaatst. Daar gezeten, kan men weer echt genieten van ee« ruim vergezicht. Aan de rechterzijde van de Soesterbergschestraat heeft men tusschen de dennen strooken ter breedte van ongeveer een meter doen omspitten, teneinde er eikels en beukennootjes in te kunnen zaaien. Het palenbosch, zooals het nu lijkt,, zal dus met ter tijd van een onderplanting zijn voorzien, wat ongetwijfeld 4e schoonheid van deze mooie omgeving ten goede zal kornen. Om vernieling van de straks opko mende jonge boompjes te voorkomen, is deze strook met draad afgezet. Teneinde voor de wandelaars toch den toegang tot de verder achterwaarts gelegen bosschen niet geheel te versperren, zijn paden vrijgelaten. Bij klein Zwitserland, even voorbij Zonne- negloren, ter rechterzijde, ,is een lage be planting van kruipdennen en larixen aange bracht, die bijzonder onze aandacht trok. De zandwoestijn van voorheen is herscha pen in mooi plantsoen geheel passend bij de omgeving. De bosschen bij de Paltz, ter rechterzijde voorbij ,/s Zomers Buiten", zijn wat uit gedund, terwiji een brandstrook langs den weg is omgespit, die in verband met de spoorlijn in de onmiddellijke nabijheid. Rechts van het vermaarde Berkenlaantje lagen afgebrande stukken bosch, die nu om gespit zijn en wachten op beplanting met dennen. Dit zal, met het oog op den ver- gevordenden tijd, een object voor de werkver schaffing zijn in een volgende winter. Het was opgevallen, dat de jonge dennen,, die reeds eenige jaren terug in die omgeving waren geplant, vooral in de dalen,; slecht groeiden. Men meent, dat het hemelwater te lang iu die kommen blijft staan en dit ie.kunnen ondervangen door het graven van ondiepe ravijnen of slootjes. Hobbelend over den zandweg vanaf halte De Paltz kwamen we bij het pompstation, waar 'n mooie bestrate weg ons voerde naar de Bosstraat, waar reents in het gemeente- boschje weer eikeis) en beuken,ootjes zijn ge zaaid. Ook daar wacht ons dus een onder beplanting. De Nieuweweg en de Beukenlaan bieden thans reeds een geheel andere aanblik. De oude knarrige beuken zijn ter weerszijden geveld en het breede uitzicht doet ons thans reeds verlangen naar de algeheele verbete ring van deze nogal drukke verkeerswegen. De meeste eigenaars van aangrenzende per- Dorresteinweg 3 Schildersbedrijf Auto Lak- en Spuit inrichting AUTOSPIEGELS Paaschofter, waarop gezongen werd Gezang 42 2 en gecollecteerd voor de te maken on kosten. Vervolgens kreeg Ds. I. Wouters, Oeret. Pred., het woord. Spreker stelt voor op, dat in den Tabernakel belicht wordt, dat God in zeer nauw verband met het Bonds volk, uit liefde tot den zondaar. De Hooge- priester in de tent der samenkomst is de af schaduwing van Jezus Christus, de heenwij zing naar de machtige gestalte van Hem. Al les in de bedeeling der schaduwen onder Israël wijst op het bloedig offer door Hem gebracht op Golgotha. Gelukkig is hij, die zich tot Hem Iaat leiden. Onder het zingen van een psalm werd daarop gecollecteerd voor de zending onder de Joden waarna de heer Neumann eene be schrijving gaf van elk der onderdeelen van den Tabernakel, en deze ook toonde, waarop Ds. B. Alkema met dankgebed sloot. Voorzeker zal door deze afschaduwing, bij het lezen de H. Schrift beter worden verstaan en meer en meer de beteekenis van den Heere Jezus Christus de gestalte aannemen van het groote Offer. De gehouden collecte voor de zending on der de Joden bracht f22.80 op, welk bedrag elk voor de helft bestemd is voor de zending der Geret. Kerk en de Ned. Vereen. „Voor Israël". Voor de- Siindien Dinsdag 8 Maart zal in de zaal van Ho tel „Huis teri| Halve'' te Soesterberg een onderwijs-demonslratie gegeven worden door den Nederl. Blinden-Bond. Tevens zal een film worden vertoond,, welke een volledig beeld zal geven van het Blindenwezen in Nederland, 'terwijl zang zal worden ten ge- hoore gebracht door de leerlingen van het Blinden.Instituut „Prins Alexander" te Hui; ter Heide. R.K. Werkliedenvereen. Soest Bovengenoemde vereeniging houdt Dinsdag 1 Maart a.s., 's avonds halt acht, haar jaar vergadering in het St. Joseph-gebouw. Tevens kan worden medegedeeld, dat door deze vereeniging a.s. Zondag bij de kerk een collecte zal worden gehouden voor de Twentsche arbeiders. Oplichting en beschadiging Door de politie te Soesterberg werd pro cesverbaal opgemaakt tegen V. te Amsterdam, verdacht van oplichting en beschadiging of vernieling. De plechtige intrede van Pastoor A. G. Smit 't Was Vrijdagavond voor de Katholieken van de parochie op Soestdijk een bijzondere en plechtige avond. Op plechtige wijze deed de nieuw benoem de pastoor, de Z.Eerw. Heer A. O. Smit, zijn intrede in de parochie. Afgehaald door de leden van het kerkbe stuur werd. Z.Z. Eerw. bij den ingang van de kerk opgewacht door een 12-tal bruidjes, die hem naar het hoofd-altaar in de geheel met geloovigen gevulde kerk vooraf gingen Bij deze plechtigheid waren mede aanwe zig de Hoog Zeer Eerw. en Zeer Eerw. Hee- ren Kanunik en Deken Fock te Amersfoort, Kanunik v. Schaik -te-- Utrecht, de president van het Grootseminarie te Rijsenburg Frank, Plebaan Batenburg te Utrecht, de professo ren van het Grootseminarie Mets en Hartman, pastoor v. d. Heijden te Utrecht, pastoor Hartman te Amersfoort, vele andere geeste lijken uit den omtrek, alsmede verschillende familieleden, waaronder de vader van den nieuwen pastoor. De ceremoniën werden verricht door De ken Fock, onder assistentie van Pastoor Vos van de parochie Petrus en Paulus en Kape laan Smit, broeder van Pastoor Smit. Na bedoelde gebruikelijke ceremoniën werd 'n kort Lot gecelebreerd, waarna Z.Z. Eerw., - wederom voorafgegaan door de bruidjes, naar ceeten begrijpen hun belang en zijn bereid .Je forje we?dS begeleid. gevonden strookjes ter verbreedaing af te staan. Men denkt zich dsn weg op 12 Me ter met een verharding van 5 Meter aan te leggen van teer slakken, waarvan de Rem- brandtlaan ons een voorbeeld te zien geeft. En hiermede zullen wij voor dit keer be sluiten, om in het no. van volgende week te vervolgen. Jeugddienst Emmakerk De 5de Jeugddienst van dezen winter zal gehouden worden Zondag 28 Febbr., des avonds om 7 uur, in de Emmakerk. Ds- J- I- van Schaick zal dezen dienst leiden, terwijl medewerking i9 toegezegd door het Baarnsche Jeugdkoor. Winter.ezing Vrijdagavond, dus heden avond, zal Ds. L. Poot van Amsterdam, in het gebouw „Re ligie en Kunst" om 8 uur optreden, met het onderwerp: Leo Tolstoi: „De ontdek kende boetprofeet", de blinde baanbreker. Zoowel de naam van den spreker, als ook bet actueele onderwerp voor dezen tijd. zijn op zichzelf al uitnoodigingen tot bij woning. Deze winterlezingen gaan uit van de afd. der Chr. Vrouwenbond en het Chr. Comi té voor Winterlezingen. Rondom de Tabernakel In „Religie en Kunst" was in het midden schip uitgestald de Tabernakel, naar beschrij vingen uit de boeken Mozes, daar gesteld door wijlen den Eerw. Heer F. C. Neumann Sr., en thans toegelicht door den heer F. C. Neumann te Baarn. Donderdagavond had de samenkomst plaats, welke zeer druk bezocht was. Zij werd ge opend met het zingen van Psalm 100:13 en gebed, waarna spr. stilstond bij de vraag: wat zien wij in den Tabernakel, en dan moet het antwoord zijn: een afschaduwing van Hem, die in het Vleesch kwam. Hierna verkreeg Ds. E. Groeneveld, Ned. Herv. Pred. alhier het woord, welke sprak over de offerdienst onder Israël, welke spr. echter in het korte tijdsbestek niet volledig kan behandelen. Hij bespreekt daarop het da- geelijksche Brandoffer, beschreven in Levi- ticus 21 6. De beteekenis van het offer is, dat God daarin zoekt de dankbaarheid be taald door de oprechten van geest. Het offer is in de eerste plaats de symboliek van zelf- offerande van hem die het brengt, daar alle offers afschaduwing zijn van het groote offer Jezus Christus, Die ze allen heeft vervuld. Het offer was een openbare belijdenis en werd deels door den offeraar, deels door den Priester en deels samen vervuld. Alles spreekt tenslotte van Verzoening. Alles spreekt ten slotte van Verzoening, het sleutelwoord de H. Schrift. Tevens stond spr. even stil bij het W.Z. 37e. Hemnica Maria Theresia, d. v, J. P. Bosboom en W. H. v. Zijl, Steenhofsd. 16. Maria Clazina Alida, d. v. P- P. Dijk man en H. Leeuwenkamp- OVERLEDEN: Jaspert Buurveld, 77 jaar, wedr. van G. v. de Polder, Spoorstraat 30a- Bernard v- de Wetering, 51 jaar, geh- m'. H. v. Essen, Verl. Postweg 85. Pier Roorda,, 29 jaar, Middelwijkstraat 5. Johannes Hilhorst, 74 jaar, geh. met M- Reijerse, Veldweg 14. GEVESTIGD: S. Vellinga, Kostverlorenweg 1. G. v. de Pol, Beetzlaan 95. C. A. vy Mal- degem m- gez-, Spoorstraat 32. M- Teske, Amiersfst'r. 42- A. M. Hoksbergen, Zwartevyeg 6- J. v. d. Broek, Kampweg 44. P, J, van Bendegem, Nieuwstraat no. 38. M. Angerer, K- Brink weg 24. J. A. Smits, Vredehof straat 2. A. PhiiUpsr, in. vr„ Molenstr,, 0,Z, 14, 2B- E. Stockmann m. gez, Dorresteinweg 1^. Wed. G. v. Enst, Beukenlaan 1, VERTROKKEN: F- H. Kroonsberg^ V£ii Van Weedesrtaat 36a naar Amersfoort, Arnh.. stir. 26a. W. J. v. d. Rijst m1. vr. van Molen straat W.Z. 60 naar Zuilen, Linnaeusstr. 33. H. Kuit. van Schoutenkampweg 28 naar Amersfoort, Randenbroeck- P. Tekenibroek, van Julianastraat 50c naar Den Haag, Mfi- doornstraat 2- A. v. Oosterhof, van Beefzlaan 84 naar Amsterdam, Roömolenstr. 6. P. Hes- sel m. gezin, van Dijkhuisstraat 22 naar Utrecht, de Grietstraat 6- E- Gabriel, van Soesterb.str- 51 naar Baarn, Spoorwegli. 16. G. H. die Graaf m. gez-, van Beetzl. 10b naar Baarn, Celebesstraat 21. J. Stigter m. gez-, van d- Blieklaan 27 naar Kamerik, no. 146. C. J. Camman, van Luchtv- afd. naar Maastricht, Groote Gracht 52- W- de Klefk m. vr. van1 Kerkpad N.Z. 15 naar Hoogland, St. Josep-hgest. J. Eich elsheim, van Braam- weg 15a naar Rotterdam, Messchertstr. 7b. M- v. Diijlk, van Amersf.str. 70 naar Zeist, Bothalaan 88. H. v. Londen, van Amersf.str. 12a naar Zeist, Prof. Lorenzlaan 48. H. G. v- Asselt, van Postweg 70 naar Zeist, Amers- foortschestr- 38. C. B- J. v. Goor, van So- ph'ialaan 5 naar Breda, Nieuw G inreken- straat 4. VERHUISD: J. W. Veer de.Sieverding, v. Kerlopad N-Z. 21 naar Veldweg 1. J. A. v. Oest, van Veldweg 1 raar Middelwijkstr. 24. A. Zonneveld, van Van Lenneplaan 10a naar Heideweg 26. A- J. Stalenhoef, vail Torenstraat 20 naar Vredehofstraat 6. P. v. de Hoef, van Nieuweweg 40 naar Nachtegaal- weg. J. Huigen, van ""H. Blaekweg 2a naar Kerkstraat 48. A- Spelt van L. Brinkweg 8 naar Nachtegaalw. 29. I. Brinkman, van Ossendamweg 18 naar KerJcpad Z-Z. 8. W. Roest, van Oude Grachtje 10 naar 12- F. Ci. v. Kesteren, van Molenstraat' W.Z. 82 naar W.Z. 13. E- C. v. d, Mandele^ van Wilhel- miiual. 10 naai- Vnedehofstr. 2. A. J. de Vries, van Kon.laan 66 naar Korteweg 5- M. J. v. Breukelen, van Molenstr. W.Z- 33 naar Oude Grachtje 10- P. J. Borrias, van Plasweg 14 naar Emmalaan 5a- EEN WIJS WOORD VOOR IEDEREN DAG overtref ren cigari/Ios N.V.HOUBAER CS AMERSFOORT. OFFICIEELE BEKENDMAKINGEN Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat tengevolge van de inwerkingtreding van de nieuwe Drankwet op 1 April a.s. de verkoop van zwak-alcoholischen drank, als bijv. bier, voor gebruik ter plaatse van verkoop ingaande genoemden datum ook buiten een localiteit niet anders meer mag geschieden dan krach tens een verlof A. verleend volgens de be palingen der Drankwet. Dientengevolge zullen de krachtens de Al gemeene Politieverordening verleende vergun ningen om op erven of in tuinen aan het pu bliek dranken te verkoopen ingaande 1 April a.s. voor wat betreft den verkoop van zwak- alcoholischen drank zijn vervallen. Soest, 22 Februari 1932. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gijsbertina Janke, d- v- O. A. J. Maris en N. Roorda, Soesterb.str. 1. Anna Helena, d. v. B. G- Wesseldng en A. Schouten, Parklaan 13. Gertruda Cornelia Elisabeth, d. v. P. v. Schalkwijk en M. A. M. Kesscls, Molenstraat W.Z. 16- Anna, d. v. J. Altena en A. A. Doornekamp, WieksLweg ZONDAG. Zeer groote hoogmoed of diepe zelfver achting duiden op zwakheid van ziel. MAANDAG. Vrijheid is slechts een schat in de -Jjanden van dengene, die er grens aan weet té Stellen. DINSDAG. De zonden der jeugd verduisteren het ge laat in den ouderdom. WOENSDAG. Af is een "kruis verguld, drukken doet" 't toch. DONDERDAG. Hoop op het beste, maar bereidt u tfoor op het ergste. VRIJDAG. «ftV Het leven kan alleen tot schoonheid wor den als zijn smart wordt beseft. ZATERDAG. Ieder moet ten slotte met eigen gaven eu krachten en naar eigen inzichten zijn eigen opvoedingstaak vervullen. KERKBER1CHTEN SOEST NED. HERV. KERK Oude kerk. Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. Nam. 6 uur Ds. Groeneveld. Emma-kerk Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. 's Avonds 7 uur Ds. Van Schaick. Jeugddienst Donderdag 3 Maart, 's avonds 7.30 uur, Hees, Bijbellezing. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-schooI, Spoorstraat Voorm. 10 uur Ds. R. Baltleema, jZeist 's Avonds 6 uur Ds. M. A. de Geus, van De Bilt. GEREFORMEERDE KERK Juliana-kerk Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. Wilhelmina-kerk Voorm. 10 uur Ds. S. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. CHR. GEREFORMEERDE KERK Julianastraat Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Donderdag 3 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. J. \V. Geels, van Hilversum. Biduur voor het gewas. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIQEN Gebouw „Religie en Kunst", Rembrandtlaan Geen dienst. SOESTERBERG IA Nam. 23 uur Zondagsschool. Utrecht 6 UU1' HeCr H" V' d' HeUV^ V,m HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. Dinsdagavond '8.15 uur Bijbellezing. bit id De Heer en Mevrouw MA- RlS—ROORDA geven met droefheid kennis van het overlijden van hun doch tertje GIJSBERTINA JANKE. Soest, 24 Febr. 1932. óC Te koop damesfiets 18.da mesfiets f7.-. Van den Berg, v. Lenneplaan 2 bij Eikenlaan.

Soester Courant | 1932 | | pagina 2