mr. K. P. v. Ulesien Belasting-ophasldiensi „Rilco" VANÖEST N Voor Uw MIDC B. Kraal - Drooisi H. Bijzondei Voor Sebr. Staal Helle LBopiongen nel Dagmeisle K. KAZIUS Geen belasiingzorgen en geen onkosten meer H.H. Rookers van Soest „De Bokser" o. BANANEN Goedkoop Duivenvoer W.S.VELTMAN nieuwe woning ie Huur Hulp in II HUlShOUdlRD Flink meisje biedi zich aan Op Goeden Vrijdag geen zitting. Een Landbouuiersivoning Dien zeilden dag geheels inhiedei Kruidenierswaren Koninginnelaan 123125 leieloon 2360 Eendaapsch kuikens Kuikens Te koop Te koop Kuikens. Te koop Boonenstaken stotteren. Te koop Tc koop Te koop Motorfiets HERDER Scheer mesjes 5 cent LARDHUISJE Moreele Ontwapening! GEVESTIGD: Kantoor: Nieuweweg 95 SMEDES Co Op uiomsdao 6 April 1932. OPERBARE VERKOOPHUI. oeniireafl 31 maan 1932, Ein goed onderhouden INBOEDEL J. Boekink schilderwerk Voor Wol, Sajet, Kousen en Sokken, naer W. BAATEN Steen hofstraat 42 Hiermede bericht ik mijn geachte clientèle, dat hedenavond (Vrijdag) na 5 uur en Maandag 2e Paasch dag mijn winkel GESLOTEN is. Rundvleesch BRILLEN j. TH VOSKUILEN He Voor de Damt Eerste soort voor MKKIEIIIXaiH J, J, Wiersema ■WWBBMKWIIB ZAADHANDEL Carbolineum Groene Karbollneum Parafinelak Kootteer Bruine Teer UERFHARDEL dan uieedssir. 20 - Til. 2121 INBOEDELS te koop gevraagd 26 Schennis der eerbaarheid Door de politie te Soesterberg werd Za terdagavond j.l. op heetevdaad aangehouden een zdkere D., afkomstig van De Bilt, we gens het plegen van schennis der eerbaar heid tegenover twee meisjes- Dit is de derde keer, dat deze persoon .aangaande zulk een misdrijf voor de rechter zal moeten verschij nen. Nog werd procenverbaar opgemaakt tegen een zekere R- wegens een niet nader te noe men handeling met een minderjarig meisje. Gevonden voorwerpen Een reflector met rood glas van een rij wiel, radiateurdop. Inlichtingen Politiepost Soesterberg. Een gat in den schoorsteen Omstreeks 7.30 uur Vrijdagavond, kwamen de bewoners van een perceel in de Va-a Marenstraat te Soesterberg tot de ontdek king, dat een schilderij, dat boven den schoor steenmantel hing, brandde. Bij nader 01.der- zoek bleek, dat er een gat in den muur was ontstaan door schoorsteenbrand. Wandelsport Onze plaatsgenoot J. Grootveld, oud* 17 jaar, heeft Zondag de 50 K-M. mede gemar cheerd, uitgeschreven dooit Hellas". Om| 10 uur vertrokken uit Utrecht, kwam hij goed en wel om' 5.15 uur bij het eindpunt. Bevordering Met ingang van 24 Maart a-s. zullen de reserve-korporaals Ir. H. E. J. Brouwer, B. van Steenbergen, J. \V. A. Pi-eters, H. Ph. Sabels, J. P. Wolffram, J. Vonk en L. A.. de Lange, allen van de Luchtvaart-afdecling worden aangesteld tot reserve-sergeant bij genoemde af deeling. Nieuwe zaak Reeds herhaalde malen hebebn wij in de laatste weken de verschijning vati nieuwe za ken te Soesterberg aangekondigd en ditmaal is het weer Soesterberg, die de aandacht vraagt. Binnenkort zal n.I. de heer D. h. v. d. Berg een moderne en naar dee laatste eischen ingerichte Luxe Brood, en Banketbakkerij worden geopend. Door hem werd hiervoor het door den heer De Goede aan de Rade- makerstraat gebouwde pand aangekocht, ter wijl men thans bezig is een der meest mo derne bakkerijen daaraan te verbinden. Wij wenschen den heer v. d. Berg, die in onze gemeente een goede naam heeft op Bakkerij- en Banketbakkerij gebied, veel nucce*. Belasting-Ophaaldienst Onder verwijzing naar één in dit blad voor komende advertenüe, kunnen wij thans wij zen op de oprichting van een Belastifng- Ophaaldienst in onze gemeente. Hoewel dit voor onze gemeente "een nieuwigheid is, is het wellicht aan velen bekend, dat dergelijke inrichtingen in anderee gemeente reeds eeni- ge jaren zeer goed werkene. De bedoeling van dezen dienst is, dat bij de belastingvexschuldigden wekelijks een ze ker bedrag wordt opgehaald, zoodat door den dienst op tijd de belasting kan worden vol daan. Abs we hiet'bjj nog weten, dat deze dienst staat onder leiding van de heeren NÜson, houder van het hulppostkantoor Soesterberg- schestraat, Krabbendam, oud-ambtenaar der de plaatsen, welke aan de geschiedenis van het Oude en Nieuwe Testament hun ver maardheid te danken hebben, als Jeruselem, Bethlehem, Nazareth, den berg Thabor, de Jordaan, de Doode Zee. Het is, aldus spreker, niet het eerste aanzien van Jeruzalem dat ontroerd, integendeel het uiterlijk als van een typisch Oostersche stad werkt afstootend door gemis aan pro perheid, haar smalte, kromme, rommelige straten, versperd door bazars en gevuld met volk in de meest verschillende klederdrach ten, bedelende kindere^ en kooplui. In den geest voerde spr. ons langs de Via Dolorosa, den historischen kruisweg en het is het terugdenken,' dan het groote, zich hier afgespeelde drama en de authenticiteit der plaatsen, waar het zich voltrok, die ont roeren en het bezoek hieraan onvergetelijk maken. Daar zijn de verschillende histori sche plekken als de zaal van het laatste Avonamaal, de Kalvarieberg en H. Graf kerken, te Bethlehem de grot der Geboorte, van welke plaatsen sommige helaas in handen zijn van Mohammedanen en Schismatieken en slechts voor geld mogen worden betreden. Het was den aanwezigen een groote eer, Z.H. Exc. Mgr. Jan Otav Smit, broer van pastoor Smit, in hun midden te mogen heb ben, die in verband met de wijding van Mgr. hemmens* voor een kort verblijf in Holland, uit Rome kwam en die destijds de réis naar het H. Land meemaakte De pauze werd productief gemaakt met een verloting ten bate van het Parochiehuis, welke verloting een zeer geanimeerd karak ter droeg. Kortom de Kath. Kring mag we derom op eeni zeer geslaagden avond te rugzien. Ook den volgenden avond mocht Pastoor Smit een talrijk publiek, dat de geheelee zaal vulde, en een aandachtig gehoor vormde, aantreffen. Paaschreclame De door slager Bos op Nieuwerhoek ge houden Paaschreclame, welke bestond i-n het schatten van het geslacht gewicht van een 2-tal koeien, die genoemde heer in de Paasch- week zou slachten, is een groot succes ge- Worden. Lange lijsten met namen van personen* die aan deze wedstrijd hadden deelgenomen werden ons getoond, terwijl bleek, dat de meest ui teen loopend e zwaardten (van pl.m. 400 tot 1200 pond) waren opgegeven. Thans kan worden medegedeeld, dat het geslacht gewicht van bedoelde beesten wa ren resp. 988 en 820 pond. De prijzen werden gewonnen door den heer G. Verwoerd (Ham), den heer Weste- ring (Rollade 6 pond) en Mevr. Oldenburg (Rollade 4 pond). Zendingscomité Soest Vrijdagavond hield het Soester Zendings- Comité in de Chr- U.L.O. aan de Spoorstraat, een samenkomst, welke goed bezocht was. Ds. J. L. Gerth v. Wijk opent de samen komst me: het zingen van Psl. 98 2 en gaat voor in gebed, om daarna te lezen Jesaja 55. Vervolgensroept hij allen het welkom toe, inzonderheid den spr. oud-zendeling J. v. d. Roest uit Utrecht en constateert dat de eerste avond ia goede aarde is gevallen, reden waarom nu ailen weder aandachtig zijn voor den spreker. „Zending drijven" is mfct de boodschap: „We komen eens wal uitzoeken''. Regel moet worden: te 8 uur klaar. Werkelijk, onze dag is toch lang ge noeg. Kunnen onze georganiseerde arbeiders die zoo trotsi zijn op hun 8 uren-dag, hierin niet eens een voorbeeld geven, want ook zij overtreden menigmaal het gebod. Mag ik het publiek dan, ook verzoeken/ voortaan, zooals thans algemeen gebruikelijk/ niet meer achterom te komen na 8 uur„ want vooreerst plegen ze een strafbaar feit, maar ook plegen ze diefstal van onze paar vrije uurtjes van den heelen dag. Ik vrees wet met groote vreeze, dat dit schrijven weinig zal baten, daar het publiek zeer hard-leersch is en er nog heel wat witter door de Rijn zal vloeienk eer men een winkelier ook als rnensch beschouwt,; getuige de herrie die ik nu meer dan 30 ja ren er bijna iederen avond over heb. Het is wel eens, om doedieloos te worden, om altijd datzelfde maar weer te moeten herhalen. U, mijnheer de Redacteur dankend voor de verleende plaatsruimte- Uw dw- dn., K. KAZIUS. GEVONDEN BRILJANTEN Reeds zoo zoet. Aan U te denken is reeds zoet, O Heiland! voor 't ontroerd gemoed. Wie zegt, wat heil ons dan verbeidt, Heer, in Uw heerlijkheid? Ze kan niet koken. Ik kwam in een jong huishouden, nog geen twee maanden te voren begonnen. Ik wilde de jonge echtgenooten bezoeken, omdat ik ze getrouwd had. Ik vond heel vreemde din gen. Op tafel stond als middagmaal aardap pelen en gebraden vleesch. De vrouw zat achter de tatel en verborg haar beschreide oogen in haar schort. De man zat met den rug naar de tatel gekeerd èn dampte met zijn pijp. Beeld van een op dit oogenblik althans verscheurde echt. Ik vroeg: „maar vrienden, wat scheelt er nu aan?" De mar? zei trotsch: „niks, niemandal, dominee". Ik antwoordde hem, dat als hij nu niet zeggen wilde, wat hij met zijn vrouw gehad had, Jiij 't laten moest. Maar ik verzocht hem vrien delijk, mij niets voor te liegen. Daarop stort te hij kort en goed de woorden uit: „domi nee, ze kan niet koken". Ik proefde nu de op tafel staande gerech ten. De aardappelen waren zoo zout, dat ze inderdaad niet te eten waren. Het vleesch was, ik weet niet door welke kunstgrepen of misgrepen, zóó mishandeld, dat men hei met dynamiet zou moeten hebben laten sprin gen, om het te verdeelen. De man had dus alle recht om zeer onte vreden te zijn. Ik zei echter tot hem: „Frans, toen je met Anna liep, was ze een fabrieks meisje, en jij had moeten weten, dat ze geen tijd gehad beeft, om het koken te Ieeren. In plaats van nu doldriftig dadelijk maar aan trouwen te denken, had je haar tijd 'moeten geven, om bij een goede vriendin een beet je van de kookkunst te Ieeren. En jij, Anna had dit moeten eischen. Verdraagt nu elkan der en hebt elkander weer lief! Dan neem ik Anna mee naar een jonge vrouw, die hier slechts drie huizen vandaan woont en die niet alleen zeer goedig en vriendelijk is, maar een moreele-wereldovertuiglng wel sterk ge noeg kan zijn om zooiets te beletten. Een vergelijking is hier op z'n plaats: zou eenig land het durven bestaan bijv. in zijn koloniën de slavernij wederom in te voeren, wijl daar enorme financiëele voordeelen mede te be halen zouden zijn? Niemand, die zooiets in ernst mogelijk acht. En toch, wat zou de overige wereld practisch anders doen dande grootste minachting voor zoo'n staat aan den dag leggen en mogelijk een economische boycot organiseeren. Niemand vindt het noodig in finesses zulke mogelijkheden te regelen, om dat toch de geheele menschheid het daar over eens is. Bedenk daarbij nu eens, dat pas in 1865 in de Vereenigde Staten van Amerika de slavernij werd afgeschaft, dus nog geen 70 jaar geleden. Dit aan het adres van hen, die meenen, dat het boven aangegeven doel niet te be- bereiken zou zijn. Ten overvloede wijs ik nog even op „De negerhut van Oom Tom", van H. Beecher-Stowe, hetwelk een dertig jaar daarvoor verscheen, toen er nog geen kwestie van afschaffing was, integendeel, toen men nog druk in actie was, de slavernij ook in het nieuw-verkregen Californië in te voe ren. Wat heeft dat ééne boek geen moreel effect bereikt. Zou het nu niet mogelijk zijn in navolging daarvan de afschuw voor een komende oor log om te zetten in een positieve veroordee ling van de misdaad, waardoor de geheele burgerbevolking in massa wordt vermoord op de meest wreedaardige wijze? Dat moet kunnen, wanneer ieder zijn plicht doet: het groote doei voor oogen, de geheele menschheid te beschermen voor de grootst mogelijke ramp, ijveren en steeds blijven ijveren tót bet doel bereikt is. X. KERKBERiCHTEN Posterijen en Stoüdt gemakkelijke taak,' velen zijn de moei- ook heel goea koken kan want ze was vier r i.aa nr-. i11u-1 Llosr IraiiL'pnmpirl hu pen npr pprstf» familipn" bij de belastingen, dan kunnen wij een en ander wel in goede handen achten- Brand J.l. Dinsdag \yerd de brandweer, gewaar schuwd voor een grasbrand op een terrein aan den Dalweg. Met behulp van burgers werd het vuur uitgeslagen. Uitvoering ten bate van het Crisis-comité Door niet minder dan drie Soesterberg- sche vereenigingen zal op 1 Aprii gezamen lijk in de groote zaal van Hotel „Huis ten Halve" een uitvoering ten bate van het crisis-comité worden gegeven. Deze drie samenwerkende vereenigingen zijn: het Soestcrbergsch Gemengd Koor met Kinderkoor, de Muziekvereen. „Avia" en de Tooneelvereen. „De Bergspelers". Bovendien zal mevr. De VriesBosse e eni ge piano-nummers ten gehoore brengen. De Burgemeester onzer gemeente zal als voorzit ter van genoemd comité een openingswoord spreken. Gezien het schoons doel, zal het onnoo- dig zijn tot het bezoeken van dezen avond aan te sporen. Jeugddienst De 6e Jeugddienst van dezen winter zal gehouden worden op 2e Paaschdag, 's mor gens om 10 uur in de Oude kerk. Ds- J. I- v. Schaick zal dezen dienst leiden. Onbestelbare stukken ten en teleurstellingen, maar het is geen ho peloos werk, want God legt ons deze taak op de schouders, elkeen moet mede-arbei der zijn, heb is een persoonlijke roeping.* Spr. hoopt, dat door hetgeen broeder van der Roest zal mededeelen, de liefde voor de Zending zal worden verlevendigd- Daarop verkrijgt de heer v. d. Roest het woord, welke dezen avond zal spreken over de voorwerpen uit de Zeiidingskist- Vooraf zegt spr., dat vele memschen in Indië zijn geweest en Java hebben gezien, maar spr. zegt, dat wie de buitenbezittingen niet heeft gezien, van Indië niets afweet. Spreker zal het dezen avond hebben over N- Guinea en toont allereerst de. japon eener Papoeasche vrouw, uit boombast geklopt. De vrouw op N. Guinea is zeer gewillig, zij behandelt de sago, den tuin, het huiswerk, etc., terwijl ^•mijnheer' een cigaret rookt of sirak pruimt. Dat de bevolking sago at in den tijd dat spr. er zendeling was, wijst uit, dat de bevolking op een lagen trap van ontwikkeling stond, anders zou men rijst eten. Vervolgens werd getoond een miniatuur prauw met uitleg gers, door de mannen op ware grootte gehakt uit zacht hout en kunstig versierd, met een steenen bijl, welke nu nog op N- Guinea wordt gebruikt. Verder toonde spr. een nest zeefjes en een hoed gevlochten uit de stelen van orchi-deëin. Zeer kunstig bewerkt was een calabasschaal tnetj ingebrande figuren. Verder een beenen staafje, dat door de vrije mannen wordt gedragen. Even staat spr. stil bij het destijds SOEST PASCHEN NED. HERV. KERK Oude kerk. Eerste Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. 's Avonds 6 uur geen dienst. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. v. Schaick, jeugddienst. Emma-kerk Eerste Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. Van Schaick. Nam. 6 uur Ds. Oroeneveld. Hees, 's avonds 6 uur Ds. Van Schaick. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. Groeneveld. Alle diensten bijzondere collecte. HERV. (GER.) EVANG. Christelijke U.L.O.-schooI, Spoorstraat Eerste Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. A. Meijers, Utrecht. Nam. 6 uur Ds. C. J. v. d. Graaf, van Nijkerk. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. G. van Montfrans, van Barneveld. Woensdag 30 Maart,- 's avonds hallf 8 uur, Bidstond voor 't> gewas. De Eerw. Heer A. J. Dekker van Oudshoorn. GEREFORMEERDE KERK Juliana-kerk Eerste Paaschdag. S. Wouters. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Hiermede betuigen wij onzen har- telijken dank voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden tijdens de langdurige ziekte en 't overlijden van onze innig gelief de Vrouw en Moeder HENDRIKA GEF.RTRUIDA VAN DEN BROEK- Geb. v. BRIENEN. Uit aller naam, A. v. d. BROEK. Soesterbergschestr. 131, Soest. en JONGE HENNEN van 6 tot 8 weken. Hoenderpark „De Bosch- rand", Koninginnelaan 158. gevraagd, goed kunnende fietsen. Gebr. Alders, Boekhandel. Wekelijks af te geven Barnevel ders en Witte Leghorns. Afst. van hooge legst. a f 16.per 100. Loonbr. f6.per 100. I. P. v. d. Bremer, Birktstraat 81. mah. waschkast en divan (tevens ledikant) in goeden staat. Samen f35.—. Voor 12 uur, of na 6 uur. Adres te vernemen bureau van dit blad. een goed onderhouden trapnaai- machine (Singer). Prijs f20.—. Te bevr. Nachtegaal weg 29, Soest. met groote tuin, tegen half April, gelegen Schoutenkampweg; ook te koop. Tevens groot kippenhok voor halve prijs. Te bevr. Schou tenkampweg 28. Eerste klas kuikens. Laagste prij zen, f 14.per 100 stuks. Af Broederij. E. v. d. Pol, Centr. Broederij, Hoogeweg 219, Amers foort. een damesrijwiel, goed in moffel en nikkel f 16.een heerenrij wiel met V.T. lamp f 12.50; een transport rijwiel f5.—. Soester- bergschestraat 32. te koop gevraagd. Br. met prijs- opg. no. 518 bur. van dit blad. Wie helpt een schoolgaande jon gen af van Br. no. 519 bur. van dit blad. beste kleiaardappelen en alle soor ten klompen, bij W. Verweij, Verlengde Kolonieweg 7. In een klein gezin (2 pers.) is als zoodanig plaatsing voor iemand, welke op vriendelijke wij ze de vrouw des huizes, hetzij voor halve of heele dagen, be hulpzaam wil zijn. Koken en naaien strekt tot aanbeveling. Schriftelijke aanbieding met vermelding van informatiën on der no. 516 bur. van dit blad. gevraagd, van 9—5 uur. Adres: Heideweg 52. soliede Dames- en Heerenrijwiel voor lagen prijs. Korte Hartweg No. 2. zeer mooi heeren- en damesrij wiel. Julianastraat 34. te koop, 1 cyl. „Gillet", in pri ma staat, nog tot Mei wegenbei Prijs f 110.Een damesfiets f7. v. Lenneplaan 2 bij Eikenlaan. voor de huishouding, 30 j„ liefst bij Geret. familie. Beste referen tiën. Br. fr. onder no. 515 bu reau van dit blad. 10 stuks 40 cent. jaar keukenmeid bij een der eerste familiën". Zoo is het ook geschied en ik kan ge tuigen, dat alles weer best terecht gekomen is in 't goede spoor. Maar wat zou er mis schien gebeurd zijn als ik niet gekomèn Avaafei Voorm. 10 uur Ds. In dit geval was ik werkelijk een werke-l Nam. 5.30 uur Ds. lijken geestelijk verzorger. I Tweede Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. R. E. van Arkel, uit Utrecht. Eerste Paaschdag. Wilhelmina-kerk Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. Nabij halte Soestdijk keurig on-i derhouden te koop. Kan groote hypotheek op gevestigd blijven, Te bevr. C. J. v. Oosten, v. Weedestraat 37. -1 staat spr. De navolgende onbestelbare stukken, waar- zwang zjjn<je koppensnellen. Getoond wer- van de afzenders onbekend zijn, werden, te rug ontvangen in de le helft der maand Maart 1932. Brieven Binnenland: 1. Nederl. Meelcentrale, Den Haag. Briefkaarten Binnenland: 2- Mej. v. d. Pol, Amsterdam. 3- Mej- H. Snoek Kuilman, Zuilen, Utrecht- Zilveren medaille uitgereikt Verteden week werd in de vereenigJngs- zaal voor onoer-officieren, in tegenwoordig heid van een groot aantal hunner, door dep Kapitein W. L. Bisschof, commandant van de 2de compagnie Luchtvaart-afd. de zilveren medaille voor trouwen dienst uitgereikt aan den sergeant-majoor hoofd-gymnastiek- er 9chermonderwijzer J. M. C. van Dieren. Vele bloemen en cadeaux werden den ju bilaris mede aangeboden. Schaaksimultaanseance Op initiatief van de Soester Schaakclub zal a.s. Dinsdag 29 Maart 1932, 's avogjs te 8 uur, door oen heer Schreuder uit Bfarn, een schaaksimuttaanseance worden gegeven, in Hotel „Ockhuijsen". Iedere schaker of schaak- •ter is welkom. Door den Heer Schender zal aan iedere; winnaar een schaakwerkje worden uitgereikt. Schakers in de gera. Soest en omgeving, toont Uwe belangstelling eens- Het is een bij uitstek mooie avond- Katholieke Kring Donderdagavond 17 dezer; hield in het Parochiehuis St. Lu-d gardes, de Zeer Eerw. Heer Pastoor A. O. Smit een lezing voor de leden der Vereeniging de Katholieke Kring, getiteld: Een, pelgrimage naar de heilige plaatsen in Palestina in den zomer van 1928. Na een korte inleiding verhaalde de Eerw. spreker in gloedvolle bewoordingen van zijn reis naar het H. Land en van zijn daarbij opgedane indrukken. Verduidelijkt door een groot aantal prach tige HchtbeekJen, gaf, spr. een uitgebreid \erhaa! van zijn bezoek aan de verschillen den voet- en armringen, enkele gesmeed uit een Holl. Rijksdaalder, verder de weduw- kap, de slaapmat een waar kunststukje van vlechtwerk; de lepel waarmede de sago wordt geroerd, smaakvol bewerkt, een rokje van gevlochten touw, de trom en tritonschelp voor feestelijke gelegenheden, een haarkam etc. Vervolgens staat spreker stil bij de gun stige wending der laatste jaren, waardoor overal op. N.-Guinea en Halmaheira. om het Evangelie wordt gevraagd. God doet daar ginds een groot Werk. Spr. stond nog stil bij het mooie wefk van zuster Glastra, ter wijl binnenkort een medicus naar N.-Guinea afreist. Aan het slot vraagt spr. belangstel ling, gave en gebed voor het Zendinswerk. Nadat Ds. Gerth v. Wijk den spreker had bedankt, voor zijn leerzamen avond, werd deze besloten met het zingen van Psalm 72 11 en gebed. Bij het verlaten der zaal werd gecollecteerd. Correspondentie Enkele berichten, waaronder een verslag van de Centrale, Winketiersvereen- en eenige vaste rubrieken, moeten wegens plaatsgebrek overstaan. Eierveüing Op de j.l. Woensdag gehouden eierveiling werden aangevoerd 7800; kippeneieren 400 eendeneieren. De prijzen liepen van f 2.25 lot f3.25 per 100 stuks. Eendeneieren f2.60 per 100. De kippen werden verkocht tegen f 1.10 per stuk Wanneer we de verschrikkingen van den vorigen oorlog gedenken en de nog veel grootere ellende van een toekomstige na gaan, moet in ons hart een afkeer ontstaan voor een zoodanig beestachtig bedrijf. Toch moeten we niet meenen, dat we dan „mo reel ontwapend" zijn. Immers, we hebben dan slechts de negatieve zijde van de anti- oorlogsstemming. De meeste menschen heb ben die, en ze zijn maar wat in hun wiek geschoten, als iemand opmerkingen over hun gebrek aan pacifisme zou maken. Evenwel, de positieve (dus opbouwende) gedachten ontbreken hun. Zeer terecht zei onze Minister Beelaerts op de huidige ont- wapenings-conferentie: „Er is slechts een enkel middel om het beoogde doel (een einde te maken aan de bewapening) te bereiken: de volkeren moeten zich doordrongen voelen, dat de oorlog een misdaad is, dat het noodza kelijk is er van af te zien als middel van nationale politiek, en dat de oplossing van het geschil slechts langs vredelievende weg moet worden nagestreefd". Reeds met het oog op de huidige tech nische ontwikkeling op oorlogsgebied (en wie kan zeggen wat de toekomst nog zal bren gen) kunnen we zeggen, dat een militaire ontwapening zonder de moreele, haar doei zou missen. Hoe gemakkelijk zou nu reeds een ontwapend land zijn burgerluchtvloot in samenwerking met de chemische industrie tot een doodelijk aanvalswapen kunnen maken. Misschien vraagt deze of gene zich 'af of Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. E. Schouten, van Amersfoort. CHR. OEREFORMEERDE KERK Julianastraat Eerste Paaschdag. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Tweede Paaschdag geen dienst. Donderdag 31 Maart, 's avonds 7.30 uur, Ds. N. Brandsma, van Bunschoten. Doops- bediening. VER. VAN VR1JZ. GODSD1ENST1GEN Gebouw „Religie en Kunst". Rembrandtlaan Tweede Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. G. Westmijse. Onder werp: „Koude, lauwe en brandende harten". Lucas 24—32. Zang Mej. C. E. Ie Cosquino de Bussy. SOESTERBERO Eerste Paaschdag. Nam. 6 uur Ds. B. Tuinstra. HUIS TER HEIDE NED. HERV. KERK Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. Nam. 6 uur geen dienst. Tweede Paaschdag. Voorm. 10 uur Ds. B. Tuinstra. INGEZONDEN STUKKEN (Buiten verantwoordelijkheid der redactie.). Mijnheer de Redacteur., Nu heel spoedig de Rijkswet op de 8 uur- winkelsluiting wordt ingevoerd,zou ik er gaarne op willen, wijzen, dat het publiek nu ook eens moet medewerken, om dit werkelijkheid te doen worden en niet zooals bijna iederen avond' voorkomt, dat men eenige minuten voor 8 uur bjhnen kom. Wekelijksche kleine betalingen. Belasten zich met regeling en afdoening van alle belasting zaken, reclames, het schrijven van requesten enz. enz. Vaste goederen en Advies Bureau. Makelaar en Assuradeur. Beurspolis. Bouwcredieten en Hypotheken. Kant. Burgem. Grothestraat 34b Soestdijk. des voormiddags 11 uur, zal in het Café „Bosch en Duin", aan den Koudhoornweg te Söest, voor. de erven van AALBERT VAN DEN BROEK PUBLIEK worden VERKOCHT: met div. getimmerten, bouw- en weiland, aan het 1ste Heezer- straatje no. 4 te Soest, groot 97.40 Aren. des namiddags 1.30 uur, zal aan voormelde landbouwerswoning publiek om contant geld worden verkocht, de w.o. meubelen, huisraad en land bouwgereedschap. Breeder bij biljetten. Notaris A. P. SCHRöDER, te Amersfoort. (Wegens sterfgeval) De Notaris A. O. DAMMERS te Soest, zal op voorm. 10 uur, in het perc. Bur gemeester Grothestraat 13, om contant geld PUBLIEK VERKOOPEN: als antieke secretaire; kabinet; le dikant met toebehooren; linnen kast; ladekastje; tafel; stoelen; kleeden; gordijnen; een stofzuiger; kristal; glas- en aardewerk; keu kengerei enz. Bezichtiging Woensdag 30 Mrt. 1932, van 104 uur. NIEUWEWEG 1M - tOEET Het betroawtan aian voorgoed en Soliede QUa in lood. Repar.-inrichting, üeëtrt glaa. Olaereclame. OUDE GRACHT 276 bij de Weeibrag Utrecht. Aanbreien van voeten en maat werk In eigen Machinale Breierij. VRAAGT INLICHTINGEN. VRAAGT INLICHTINGEN. Weet U, dat g» uw Tabak, Sigaren en. Sigaretten ner. gene voordeeliger kan koo- pen dan bi| Beleefd aanbevelend, A. KAATS Zaterdag vanaf 9uur,ioolang de vn rraad strekt, verkoop vtnaf 20 cent por ptnd, aan het abattoir. Alleen verkrijgbaar bij den vak- kundigen Opticien VAN WEEDESTRAAT No. 8 Telefoon 2251 Geheel versterkt zijden garnituur (onderjurk, directe Idem heel fijn in bleu, zalm en gre Een zuiver wollen damesjapon, mod< Torenstraat 1-3B Ti Verfvraran, Bias, Behangsel- papleren, Beits en geschaafde Was Is Uw adres KONINGINNELAAN 44 Heden noteeren we: 10 Pond gem. Duivenvoer f0.65 10 Pond Duivenboonen f0.75 10 Pond Wikken 10.75 10 Pond Linzen f0.75 10 Pond kleine Mais f0.35 10 Pond witte Tarwe f0.45 10 Pond dikke Gerst f0.50 Alle» prima kw'alltelt Bij grootero kwantums lagere prijzen. SOEST - BEUKENLAAN 31A VarkooplokMi: SPOORSTR. So»<Ktt. Heuvelwag 8 - SOESTDIJK STOFFEERDER!] MEUBELMAKERIJ MATRASSENMAKER!] MEUBILEERINR1CHTING L'-veritii' van tapijten efi EowHjnvn. Bergplaats vuor S-boedels Vs-h;.': ingen, Èfletib transport Groote ten VE Bladspii Kropsla Bloemkt Rabarbe Versche Fijne si Komkon Stoofpri Jonge Witlof, Witlof, Spruit Voor h Bij aank appelen, nen ultf reinetter 1 Moesapf Goudrei Bellefleu Buitenl. Winesap Jaffa's Sinaasap ste t( Citroenei Tomaten I Fransche Ronde h Paranote Kraakam. Gep. kas Pinda's 1 Liter i Iets fijns nas vooi blik koel Prima za Sardines Uitgew. Spercieb. Doperwte Snijboone Andijvie Vraag t 20 ct. p. Vraag stt gulden b> SOEST: i hoek Eik< Naarderst Hooglaart J. v. d. H

Soester Courant | 1932 | | pagina 2