BRANDSTOFFEN ZOMERPRIJZEN E S.V.A.C. GEHEEL GIEUIE CIUÏIKIIE llFOIHEi!! 1 JOH. DE HEER 1 J. van de WIJNGAART TUINGRINT F5.00 PER M3. Zeer zuinig in GASVERBRUIK Uitgave; G. J. Smit, Soestdijk. Bureau: Van Weedestr. 35, Tel. 2181 Sanketbakkerij „Nieuwerhcek" 1 Piano's - Orgels - Radio Fa. Kareisen - Rademaker Dg Godheid van Christus. Anthraciet 20-30 vanaf fl.75 p. H.L. Eenig adres voor WALES-ANTHRACIET. Zondag a.s. Serie-wedstrijden GEMEENTELIJK p GASBEDRIJF I Prijzen vanaf 62 gulden Herziening Lager onaeruiilsuiei. Fantasia. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot Sprutol. Bij alle Drogisten. U JAARGANG VRIJDAG 22 APRIL 1932 No. 16 DE SOEST E U POST Katholiek weekblad voor Soestdijk, .Soest en Soesterberg. ABONNEMENTSPRIJS 50 cent per 3 maanden. ADVERTENTIEPRIJS: van 15 regels f0.75. Elke regel meer 15 cent. Advertenties tusschen de tekst dubbel tarief. Bij contract belangrijke korting. Bijkantoren: VISSER'S Boekhandel, SOEST en C. J. VAN DAM, SOESTERBERG Naast „DE SOESTER POST", R.K. Weekblad, worden door ons mede uitgegeven „DE SOESTER COURANT", Algemeen Weekblad en het „SOESTER NIEUWSBLAD", Al gemeen Christelijk Weekblad. Vele malen bekroond MHiHi Fijn bereide Slagroom, thans 20 cent per ons. Nougatschelpen, Wafels en Chocolade bekers met slagroom, 10 cent per stuk. Diverse gebakjes 7 ct. per stuk. TELEFOON 2232. Aanbevelend, F. H. EUWE i Vsrkansmarkt 5, A'focrt, Tel. 1309 Reeds 27000 instrumenten werden door a ons geleverd. Zegt U dit niets? g ft&MiAMiaa&aMaiiBanaaMHBBHBarattMBBa EPISTEL EN EVANGELIE. VIERDE ZONDAG NA PASCHEN. Les uit den brief van den H. apostel Jacobus; I, 17—21 Zeer geliefden! Alle goede gaven en alle volmaakte gift is van boven, nederkomend van den Vader der lichten, bij wien geene verandering is poch schaduw van afwisse ling. Vrijwillig toch heeft Hij ons door het woord der waarheid voortgebracht, opdat wij zouden zijn als eerstelingen zijner schep selen. Gij weet het, mijne zeer geliefde broeders! Ieder mensch nu zij vaardig om te hooren, doch traag om te spreken, en traag tot toorn; want de toorn van een mensch beoefent Gods gerechtigheid niet. Werpt daarom weg alle onreinheid en overtolligheid van boos heid, en neemt in zachtmoedigheid het inge plante woord aan, dat uwe zielen zalig kan maken. Evangelie volgens den H. Joannes; XVI, 5-14. In dien tijd sprak Jesus tot zijne leerlin gen: Ik ga tot Hem, die Mij gezonden heeft; en niemand uwer vraagt Mijwaar gaat Gij heen? Doch omdat Ik u dit gezegd heb, heeft droefheid uw hart vervuld. En toch zeg Ik u de waarheid: het is u nuttig, dat Ik heenga; want indien Ik niet wegga, zal de Trooster niet tot u komen; maar indien Ik wegga, zal ik Hem tot u zenden. Als Hij nu gekomen is, zal Hij de wereld overtuigen van zonde en van rechtvaardigheid en van oordeel. Van zonde namelijk, omdat zij in Mij niet geloofd hebben; en van rechtvaar digheid, omdat Ik tot den Vader ga en gij Mij niet meer zult zien; en van oordeel, om dat de vorst dezer wereld reeds geoordeeld is. Nog veel heb ik u te zeggen, maar gij kunt het nu niet dragen. Doch als die Geest der waarheid gekomen is, zal Hij u al de waarheid leeren. Want Hij zal niet spreken uit Zich zeiven, maar al wat Hij hooren zal, zal Hij spreken, en toekomstige dingen zal 'Hij u verkondigen. Hij zal Mij verheer lijken, want van het mijne zal Hij ontvangen en het u verkondigen. EVANGELIE-VERKLARING der heenga, en gij Mij niet meer aan schouwt, want als Hij, dien zij als een Godslasteraar en volksopruier en valschen Messias heeft uitgeworpen, in glorie teruggekeerd zal zijn naar den Hemel, vanwaar Hij kwam uit 's Vaders schoot, dan zal de menschheid toch moeten inzien, dat Hij niet alleen onschuldig, maar zelfs de alléén-Rechtvaardige is. Ten laatste zal de H. Geest de wereld ook overtuigen van vonnis verder, wijl de vorst dezer we reld gevonnisd is. Hoe overtuigt de H. Geest de wereld, dat door den dood van Jesus Satan gevonnisd is? Hierdoor, dat rondom het kruis van Jesus een Rijk, de Heilige Kerk, zich vestigt, waar tegen de helsche macht vergeefs strijd voe ren zal, gelijk Satan ook tegen den sterven den Kruisheld zelf het onderspit moest del ven. Heel de geschiedenis der Kerk beteekent één vonnis voor het ongeloof, dat haar be laagt van alle kanten! 0 Geheel anders is de verhouding "van den Heiligen Geest tegenover de Apostelen: Hij zal Jesus' leering voltooien en hen als een gids brengen tot de volle waarheid, welke zij nu nog niet kunnen dragen, maar die zij na het Pinksterfeest in haar volheid zullen begrijpen en aannemen. Nog veel heb Ik u te zeggen, maar ge kunt het thans niet dragen. Doch wanneer Hij komt, de Geest der waar heid, zal Hij u den weg wijzen tot alle waarheid: want Hij zal niet uit zichzel- ven spreken, maar spreken alwat Hij hoort en de toekomstige dingen u aan kondigen. Die volle meedeeling der waarheid door den H. Geest zal Jesus' glorie openbaren en zóó maken, dat Christus gekend en als Zoon Gods geëerd wordt: Deze zal Mij verheerlijken, want van het Mijne zal Hij ontvangen en u aan kondigen. VIERDE ZONDAG NA PASCHEN. DE H. GEEST TEGENOVER DE WERELD EN DE APOSTELEN. De Evangelie-pericopen van de Zondagen tusschen Paschen en Pinksteren behooren tot de moeilijkste gedeelten der vier Evangeliën en zijn voor een korte verklaring nauwelijks vatbaar. In weinige woorden immers bevat ten zij zulk een diepte en rijkdom van ge dachten, dat zelfs zij, die vertrouwd zijn met de diepzinnige taal van Sint Joannes, volmondig bekennen voor groote moeilijkhe den te staan. Met alle voorbehoud geven we dan oók deze verklaring en steunen daarbij op gezag hebbende Schriftuur-uitleggers. Wanneer de Apostelen later in de uitoefe ning van hun ambt voor al hun arbeid, voor hun zweet en hunne tranen niets anders dan vervolging en haat zullen ondervinden, dan moest, aldus Jesus, de gedachte dat hun Meester niet beter behandeld was door Zijn volk, hen troosten en zou ook de gedachte, dat Hij in Zijn alwetendheid alles van te voren gezegd had, hen bewaren voor moe deloosheid en ongeduld. Jesus weet, hoe op het oogenblik dat vooruitzicht de Apostelen ontmoedigt en om Zijn leerlingen nu uit hun droeve stemming op te wekken, Iaat Hij hun aanstonds de lichtzijde van Zijn heen gaan zien en wijst er op, dat zij in hun droefheid vergeten, dat Zijn vertrek hun tot heil en zegen zijn zal, omdat eerst wanneer Hij naar den Vader teruggekeerd zal zijn, de H. Geest de Vertrooster, kan komen om hen tegen de hatende wereld in bescherming te nemen. Nu echter ga Ik tot Hem, die Mij zond en niemand uwer vraagt Mijwaar gaat Gij heen? Maar omdat Ik dit tot u gesproken heb, heeft droefenis uw hart vervuld. Maar Ik zeg u de waarheid het is u heilzaam, dat Ik heenga. Want indien Ik niet heenga, zal de Helper niet tot u komen; doch indien Ik ga, zal Ik Hem tot u zenden. Dan beschrijft Jesus, welke de zending des H. Geestes is tegenover de wereld, dat is heel 'de menschheid: En Hij, wanneer Hij komt, zal tegen de wereld schuld en onschuld en von nis pleiten om de wereld te straffen, voorzeker, maar ook om althans enkelen tot inkeer en "beter inzicht te brengen. De H. Geest dan za! de wereld overtui gen van schuld eenerzijds, omdat men in Mij niet gelooft, want evenals de zonde van ongeloof 't Jood- sche volk de oogen verblindde, zoodat het zijn Messias niet erkende, zoo zal ook de latere menschheid aan het ongeloof den gees telijken dood sterven, ofschoon door de wer king des H. Geestes alles in de Kerk vóór Jesus pleit. Vervolgens zal de H. Geest de wereld overtuigen van onschuld anderzijds, wijl Ik tot den Va- Dorrestesnweg 3 Schildersbedrijf Auto Lak- ©n Spuit inrichting AUTOSPIEGELS. Jezus is zeker de volmaaktste mensch, die ooit op de wereld verscheen; in Hem is het ideaal van den mensch ten volle verwezen lijkt. Bij Hem is alles volmaakt en schoon. Elke trek uit zijn leven, elk woord, elke daad kunnen als voorbeeld genomen wor den, kunnen omgezet worden in voorschrift of in raad. Daarin legt wel het onwrikbaar bewijs, dat Hij veel meer was dan een louter mensch. Doch, waar zat de diepe bron van die wonderbare schoonheid? Waardoor was zijn ziel onwankelbaar aan God gehecht, meesteres over het lichaam, vrij in alles? Doordat Jezus tevens God was: God- Mensch, het „Vleeschgeworden Woord". Waaruit weten wij nu, dat Jezus God is? Uit zijn eigen openbaring, uit zijn eigen woor den. Hoe heeft Jezus zijn Godheid geopenbaard Nooit heeft Jezus gezegd: „Ik ben God". Inderdaad, met die woorden heeft Hij zijn Godheid niet geopenbaard maar wel o,p an dere wijzen, die schier op elke bladzijde van de Evangeliën opgeteekend staan. Wie de omstandigheden van zijn optreden voorbijziet, wie niet bedenkt, dat Jezus stond tegenover menschen van vleesch en bloed, kan er over verwonderd zijn, dat Hij niet van den aanvang af ronduit verklaard heeft: „Ik ben God". Indien hier bij ons, in het jaar 1930, een edel, hoogstaand man de steden en dorpen afreisde, de menschen overweldigde door zijn hemelsche welsprekendheid, zijn verheven ge dachten in lieftallige inkleeding; indien die man daarbij goed was voor armen, lijdenden en kranken, ja zelfs wonderbare genezingen uitwerkte; maar onvoorbereid eens begon te verklaren: „Ik ben God!" zou dan niet elkeen hem den rug toekeeren, hem uitma ken voor sluwen bedrieger, of kinderachtigen gek of verwaanden droomer? Voor Jezus in Galilea en Judea was de toe stand dezelfde, of liever nog bezwaarlijker. Wij, Christenen, weten dat God niet meer mensch zal worden; doch de Joden uit dien tijd waren even sterk als wij ervan overtuigd, dat God een onzichtbaar, ongenaakbaar We zen is, en niet in menschengedaante op de aarde leeft. In Jezus' tijd zelfs hadden zij den afstand tusschen God en de menschen zoodanig verbreed, dat zij Gods eigennaam Jahveh in het dagelijksch leven niet durfden uitspreken, ook niet bij de voorlezingen in den synagoog-dienst. Dat God mensch zou worden en zoo onder de menschen vertoeven, moest hun als een ongerijmdheid voorkomen. Menschelijkerwijze gesproken stond Jezus voor een onoverkomelijke hindernis, voor een onmogelijkheid, bij het openbaren van Zijn Godheid. Met geweld kon Hij het geloof in zijn God heid niet aan de menschen opdringen. Hij zelf had die menschen geschapen en hen be gaafd met een geestelijke, vrije ziel; Hij moest de wetten eerbiedigen waarmede Hij zelf de menschen bedeeld had, en hen vrij willig, op menschelijk-redelijke wijze, tot het geloof in zijn Godheid laten komen. De Schepper mocht zelf de wereld der zie len niet in verwarring brengen; de Heiland, die gekomen was om overvloediger leven te geven, om de zielen grooter en edeler te ma ken, mocht ze niet verminken door geloofs dwang. Hoe is Jezus de moeilijkheid te boven ge komen? Hoe heeft Hij zijn Godheid geopen baard en zoodanig geopenbaard, dat Zijn tijd- genooten en de latere eeuwen ze aanvaard hebben, en er den inslag van hun geestelijk leven van gemaakt? Door een wonder van goddelijke wijsheid. Zijn uitspraken staan in de vier Evangeliën vermeld. Zeker niet alle, want „Jezus heeft nog andere dingen gedaan, die in dit boek niet beschreven zijn". (Jo. XX, 30). Maar wij hebben er toch genoeg om zelfs met onze loutere rede onze overtuiging te vestigen. Door oppervlakkige beoordeelaars wordt wel eens georakeld, dat Jezus' Godheid ta melijk duidelijk aangegeven staat in het Evangelie van St. Jan, maar niet in de drie synoptische Evangeliën, die van Mattheus, Marcus en Lucas. Die zouden zelfs Jezus' Godheid buiten hun beschouwing gelaten hebben, en Jezus enkel beschouwen als Zoon Gods voor.zooveel Hij Messias is. Dat is verkeerd gezien. Jezus' Godheid staat bij de Synoptieken duidelijk, uitdrukkelijk aangegeven, even duidelijk als bij St. Jan. Maar bij de Synoptieken wijst Hij op de zaak zelf, bij St. Jan zijn zijne uitspraken formeel. Waar is het, dat elke Evangelist op eigen wijze de uitspraken over Jezus' Godheid uit kiest en voorstelt. Wij zullen derhalve eerst de getuigenissen der Synoptieken nagaan en daarna die van St Jan. thans geldende regeling van kracht blijft. De Minister kan zich met deze zienswijze vereenigen en heeft dan ook de voorgestelde bepaling in zijn ontwerp opgenomen. Volgens berekeningen, gebaseerd op den toestand van 1 Januari 1928 zal de invoering van deze schaal voor het gewoon lager on derwijs een daling van het aantal verplichte onderwijzers meebrengen van 1403 na drie jaren en nog 933 na tien jaren. Voor het uitgebreid lager onderwijs wordt, gerekend naar den toestand op> 1 Januari 1928 een da ling van 216 verplichte onderwijzers becij ferd. Een nauwkeurige opgave van de financiëele gevolgen valt niet te geven, daar nóch de vermindering van het aantal onderwijzers, noch het bedrag van het salaris, dat de be spaarde onderwijzers zouden hebben geno men, noch het aan wachtgelden toe te ken nen bedrag met zekerheid is vast te stellen. Op grond van de gemaakte berekeningen 'neent de Minister op een besparing van plm. f6 millioen te mogen rekenen. Zeker een niet onbelangrijk bedrag. De minderheid van de Staatscommissie was echter van oordeel, dat het financiëel voor deel voor 's Rijks schatkist hier niet den doorslag mag geven. Zij heeft tegen de uni forme schaal overwegend bezwaar, omdat daardoor naar hun oordeel de kleine scholen die er zijn of zullen komen, niet genoegzaam behartigd worden. Ook de heer Tilanus, lid der Staatscom missie, verklaarde zich tegen de uniforme schaal, waarom hij een tusschenvoorstel deed, dat voor de kleine scholen gunstiger is en waardoor het' te bezuinigen bedrag dan ook daalt tot ongeveer f 1.6 millioen per jaar. Het valt te voorzien, dat over dit punt, dat ook in onderwijskringen weinig instem ming vond, nog heel wat gestreden zal wor- vam TEGEN ZEER LAGE mmmmmmmt LEVERING IN MEI Voorheen F. BREURE KERKPAD 17 A N.Z. TELEFOON 2133 Burgem. Dekethpark MUZIEK OP HET TERREIN- GEVESTIGD: J. Klay, Kolonieweg 22. A. W. F. Nierop, Da Costalaan 15. H- D. G. Geus, idem. G. F. Matia, Schrikslaan 49- M. Burgers m. gez., Dijkhuisstraat 15. A. ten Cate—Schellev'is, Amersf-str. 70. J. C. Schut in- vr., Julianastr. 17. Wed. A. J, Proot, Luchtv. afd. A. Wallet, Laanstr. 78. J. R, Bos, Amersf.str. 112. H- TüHmann, F. C. Kuyper- straat 11- M. Damaschke, Beukenlaan i. H. Terhar, idem- J. P. Smit, Vrcdehofstr. ld. IJ. Heertjes, Julianastr. 6c. M. Perier, Birk- straat 16- M. G. Wijnbeek, Talmalaan 28- N. de Best, Middel wijkstr. 21. A- F. van, Houttuin, Spoorstraat 22. VERTROKKEN: D. Staal, van Heuvelweg 8a naar Vries, p. a. Ver. „Het H oogeland". A. L. Zijp. van W. Pyrmontl. 50 naar A'dam. Hecrenstr. 16 bis- J. Roorda, van Middel'wijk- straat 5 naar Zuidlaren, A 48. H. J. Leijsen, van Amersf.str. 119 naar Arnhem, Ziekenhui? Anajah. F. Kubicki, van Postweg 7 naar Del den, Wiene E 32- J. A. Gerth van Wijk m- vr., van A. PaulownaL 23 naar A'dam, Zun- derdorp. T. Meeraing, van O. Utrechtsche- weg la naar A'foort, Kruiskamp 11. D. Was senaar, van Nieuweweg 49b naar Ede, Groo- festr. 114. Wed. H. R. K. de Langen, van s»erie MODERN In kleuren geëmmailleerde fornuizen met de nieuwste toepassingen. Enkele voordeelen De gladde bovenplaat is opklapbaar. De panringen zijn vastgeschroefd. De diepe geëmailleerde morsplaat is gemakkelijk te reinigen. De roestvrije branders zijn uitneembaar. De vlam met prachtgroene kern kan niet naar binnen ploffen. De kranen zijn liggend ingebouwd, de handgrepen van eboniet. Geen buizen of kranen meer vóór het fornuis. is naar verkiezing hoog of laag gebouwd, is inwendig geëmailleerd, de zijwanden en bodem zijn uitneembaar. heeft dubbele circulatie, is op iedere temperatuur te regelen. De meest solide garantie, de ruimste keuze, de gemakkelijkste betalingsvoorwaarden. Volledige inlichtingen en correcte bediening ontvangt U uit DE TOONKAMER VAN HET GEMEENTE-GASBEDRIJF LANGE BRINKWEG. Eén van de punten, die bij de behandeling van het wetsontwerp tot herziening van de Lager Onderwijswet in 't bijzonder de aan dacht zullen trekken, betreft het voorstel om trent de herziening van de leerlingenschaal voor de berekening van het aantal onderwij zers, dat voor rekening van het Rijk komt. De Staatscommissie heeft o.m. ook de vraag onder de oogen gezien of het mogelijk is de kosten van het lager onderwijs te be perken. En daarbij kwam zij tot de conclusie, dat het, teneinde splitsing van scholen niet in de hand te werken en de uitgaven te vermin deren, aanbeveling verdient, het aantal on derwijzers wier wedden het Rijk vergoedt, te berekenen naar een andere dan de thans geldende leerlingenschaal. Zij stelde daar om voor de gedifferentieerde schaal te ver vangen door een uniforme schaal van 45 voor de gewone en van 26 voor de u.I.o.- scholen. Het is aldus de Commissie in hare toe lichting niet te ontkennen, dat de z.g. gedifferentieerde schaal de strekking heeft de splitsing van scholen te bevorderen, al thans daarvan niet terug te houden, terwijl een uniforme scharfl die strekking niet heeft. Anderzijds is het onbetwistbaar, dat on der een schaal met gelijke opklimming kleine scholen meer moeilijkheden ondervinden dan groote. Intusschen vloeien deze moeilijkheden voor kleine scholen uit den aard der zaak voort. Zij mogen naar het oordeel der Com missie niet leiden tot aanvaarding van een stelsel, dat eene begunstiging voor de kleine scholen inhoudt. Eene schaal met gelijke op klimming verdient daarom de voorkeur. Teneinde nu eenmaal bestaande scholen niet in moeilijkheden te brengen, werd een overgangsbepaling voorgesteld, waardoor voor deze scholen gedurende 10 jaren de den. Het groote bezwaar tegen de voorgestelde uniforme schaal schijnt ons, dat het platte land hier alweer in een minder gunstige po sitie wordt geplaatst dari de. steden. Het moge waar zijn, wat Prof. Rutgers opmerkte, dat het onderwijs in groote scho len, waar de leerlingen uit allerlei kringen der bevolking voortkomen, speciaal het on derwijs in de groote steden, vergeleken bij het onderwijs aan kinderen uit meer homo gene bevolkingsgroepen in kleine plaatsen, zijn eigenaardige moeilijkheden met zich brengt, ontkent kan niet worden, dat de scho len op het platteland, waar men uit den aard der zaak kleine scholen moet hebben, het op deze wijze al weer niet gemakkelijker krijgen. Maar hier staat tegenover, dat bezuiniging dringend noodzakelijk is. Ook op de onderwijs-uitgaven. En bezuiniging zal als regel alleen mogelijk zijn door te doen wat men in gewone om standigheden allicht liever zou nalaten. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Sophia, d. v. J. Veldhuizen en S. Bijlsma.i Utrechtscheweg 16. Maria Wiibelmina Theresia, d. v. J. L. B. Serton? eu I- Th Hoks, Banningstraat 39. Frank, z. v. J. H. v. Doorn en E. H. M. Varenbrink, Lange Bergstraat 5. Mathilda Augusta, d. v W- P. 1- Ven erna en M- Veenendaal, F. C. Kuyperstraat 10a. ONDERTROUWD: P. Benink en a. Sch reuder. OVERLEDEN: Gerard George Willem Frederik Terlaak, 81 jaar, geh. met H. Rhe- bcrgen, Julianastraat 52. Willem Kes, 62 jr., geh. met. L. G. A. A. G. van Rossum, Heideweg 7. EIberta Niezen, 28 jaar, ongeh., Aniersf.straat 91a. Opgave van 7—13 April 1932. Steenhofslraat 5 naar Adam, Crijnssenstraat 21 1. P. J. E- Janssens, van Luchtv. afd. naar Zeist, Hertenlaan 34. P. Honig, van KI. Engendaalv. eg 9 .naar Ed?, Bunschoterweg 9- J- v. d- Heuvel, van Veenzoom 2 naai Kreukelen, Zandpad. W. H. Jansen m- vr.. van Soesterb.str. 111 naar Zuillen, St. Win- fridusstraat 12. P. W. v- Velzen, van 2de Heeserlaantje 2 naar Zeist, Heerenlaan 29. W. M. Tolboom, van Oude Grachtje 18 naar Huizen, N.H., Naarderstraat 302. L. G. Rejjns, van Luchtv. afd. naar Velsen, Brederode- weg 50. VERHUISD: G- Hilhorst m. gez., van Eemstr. 4 naar Schoutenk weg 4. H. v. Lu- bek, van Schrikslaan 49 naar Den Blieklaan 27. W. Kuijs, van A. PaulownaL. 23 naar Steenhofslraat 65- A. J. v- HarCncarspel, van Dijkhuisstraat 15 naar Banningstraat 56. Opgave van 14—20 April 1932. GEVESTIGD: W. S. Bokhorst m- gez-, L. Brink weg- 74. Wed. W- I. A. v, Beuse- kom, Utrechtschestraat 12. J. Noordhoff, idem. W. B- Kerkhof, Soesfcerb-str. 125. A, Budden, Parklaan 2B. A. Feenstra, Amersf. str. 119. H. Ne(p, Kerkstraat 2- L. M. v, Oostrom, Burgem. Groihestraat 42. A. A- A. v. Dalen, Verl. Talmalaan 27. G. Schaper. Kolonieweg 2B. J. A. Sonneveld idem. L. H. F. J. Menning m. g., Vosseveldlaan 16. M. KSauuhn, L. Brink weg 35b- J. L. de Graaf m. gez., Nieuweweg 40- G- Bach, A. Paulownalaan 40. J. Ph. Markesteijn, m. vr., Beethovenlaan 6. VERTROKKEN: L. A. v. d- Korput, van Krommeweg 14 naar Maartensdijk, Dorpstr. 17a. M. Petersen m- gez-, van H. Blaekweg 2a naar Utrecht, Schelpweg 19. K. Zweede, ideim. J. M. H ennevelt, van Soesterb.str. 125 naar Utrecht, Korenbloemstraat 21. Wed. J. W. Bosboom, van Vosseveldlaan 23 naar Renkum, Utrechtscheweg 362. Wed, G. J. Kruseman, van Beckeringhstraat 6 naar Maar tensdijk, Dorpsweg 175. L. den Boer, van Fantasia, dejonge maagd, Geboren op de Maan, Die zag mij in het nacht'lijk uur Langs Soester straten gaan. En toen een milde stralenkrans Mijn lokkig haar bescheen, Hoord' ik haar klankrijk, volle stem Van boven naar beneên. Kom, Dixi, huur 'n vliegmachien, Koers vlug naar 't Maangebied; Maar wees voorzichtig, pas op 't stuur En bots of duikel niet. Reeds 's morgens vroeg ging ik op stap, Het was 'n heele reis; Maar toen ik eind'Iijk boven was, Raakt' ik toch van de wijs. Neen, zoo iets had ik nooit gedacht, Zoo'n feest'lijk, grootsch onthaal: Muziek-concours en kermispret, 't Was buiten perk en paal. De Burgervaer met veldheerstaf, Van Duren met de kas; En Karei droeg 'n nieuw costuum, Alsof 't geen crisis was. Gasille op 'n hobbelpaard, Busch met de groote trom; :Van Klooster en Pa Endendijk, Die lachten zich haast krom. Vriend Peter met 'n frissche meid In ouwe Soester dracht, Die danste boven op de Berg En zong uit alle macht. Mineur sprak tegen vriend Van Dam; "'t Is hier la-do-re-mi; Voor 't eerst, dat ik de Soester Raad, Principiëel bezie. Vriend Manus hield 'n lange speech: Trots bange crisis-tijd; Was 't hoog bezoek van Dixiaan Voor hem 'n heuglijk feit. Fantasia, die schonk er thee En deelde koekjes rond; Zij vroeg mij stiekum aan m'n oor, Hoe ik het boven vond. Veel beter elan op 't dooie Soest, 'k Was met m'n antwoord klaar; Toen streelde zij met milden glans, Mijn lokkig-donzend haar. DIXI. uchtvaart afd. naar Amersfoort, Groep Po- litietr. C. Baartman, van de Beaufortl. 8 naar Rotterdam, Veemarktstraat 16a. VERHUISD: F. X. Meier m- g-, van Nieuweweg 66 naar 64a. A. v. 't Klooster m. g., van Duinweg 5 naar Birkstraat 20. P. H. Hanssen m. gez-, van Kampweg 76 naar 72. Wed. J. Hilhorst, van Veldweg 14 naar Postweg 5. L. G. J. v. Arem m. g, van Gr, Melmweg 3 naar Kerkstraat 25. C. Lager- weij, van den Blieklaan 39 naar 46. J. H-; Hom m. g., van Molenstr. W-Z. 22 naar Talmalaan 1. A. Poutsma m. gez-, van Ko- ninginnielaan 149 naai' 147. G. H. Kersten,; van Kerkdw.str. 6 naar Spoorstraat 22. W. Vellinga, van Kerkstraat 34 naar Soesterb.- straat 186- W. v. Logteestejjn, van Steenhof straat 40 naar G. Pelsweg 18. G- Huisman, van Rademakerstr. 25b naar Amersf.str. 48. J. L. C. Uiterwijk-Wijnhoff m. g., van Heuvel- weg 42 naar Veldweg 14. W. v. Vliet in. g., van Birkstr. 10 naar Schoutenkampweg 2a. J. Blaauw, van L. Koppenlaan 13 naar Verl. Postweg 90. SPORTKRONIEK R.K. SPORTVER. „DE PLOEG" De Ploeg II -L.V.V. II 2—3. Alhoewel De Ploeg.reserves met een paar invallers moesten uitkomen, hebben zij toch fiinken tegenstand geboden aan de reserves an L.V.V. Toch konden zij niet verhinde ren;, diat dc Laarders rnet de beide punten gingen strijken. Met 3—2 gingen zij naar Laren. Zondag a.s. de laatste competitie-wedstrijd van De Ploeg I in Blaricum tegen R.K.B.V.V. Spelers gedraagt U in Blaricum zoo, dat er niets op valt te zeggen en tracht de punten mede naar Soest te nemen. Vertrek der spelers kwart voor 1 vanaf het gemeentehuis.

Soester Courant | 1932 | | pagina 1