Gecombineerde Soester Bladen* Fa.&arelsan-Rademaker Vitaminrijke LEVERTRAAN Drogisterij 0. F. VOSGT foto optiek 3 OCTOBER 1932 TWEEDE BLAD No» 43 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johannes Antonius Gerar- JiUfS, Z. V. Th. Elberrse en J. M. v. Soest, Verlengde Postweg 116. Annigje, d. v. C. E. Muilwijk en A. Verspuy, Molenstraat W.Z. 30. Gerda, d. v. G. Bergwal en J, v. d. Broek, Nieuwstraat 49. Maria Johan- na, d. v. H. G. Wijnands en F. Vermeu len, Klaarwaterweg 43. Karei Hendrik Jo- 'ian, z. v. R. v. d. Kieft en P. de Wolf, OijkhiKsstraat 3. ONDERTROUWD: W. A. Veldhuizen n A. M. Versloot. J. Blaauw en O. W- Wilhelms. OVERLEDEN: Alette Charoltte Hinken, 63 jaar, geh. m. G. Ph. Knijf, Schrikslaan 47. Jan Graftdijk, 84 jaar, wedr. van A. M. Thomsen, Linaenlaan 5. Theodora Kncops, 73 jaar, ongeh., Verl. Schoolweg 7. Gerharaus Zethoven, 78 jaar, ong., Heu- velweg 9. Hiltje Mersman, 63 jaar, wed. van K. de Jager, Beetzlaan 97. GEVESTIGD: V. L. Kuyken, Bosstraat 18. Th. Volk. Van Weedestraat 55. R. v- d. Steen, Soesterb.str. 35. W. Kievifh, Verl. Talmalaan 15. W. G. Koot, Eem- straat 4. T. Dijkstra, idem. W. de Raadt m. gez-, Kon.laan 157. W. Schut, Birk- straat 88. A. G. M. v. Dorrestein, Birk- straat 11. T. H. Spijker, Birkstraat 75 H. Houtveen, Isseltscheweg 5. I. Bos, Hellimgweg 8. W. L. C. v. d. Toom, L. Koppenlaan 20. E. P. Baarda, V. Lyn- denlaan 28. H. W. A. Ie Clercq, AmersL str. 122. G. R. v. Rootselaar, Beukenlaan 14. C. M. de Ruyter m. gez., Heuvel- weg 14. VERTROKKEN: J. J. M. de Veer, van Veldweg 1 naar Gilze en Ryen, kamp b. Ryen. J. F. Amelunxen, van Laanstraat 36 naar Venezuela. J. M. Wantenaar, van Birkstraat 73 naar Stoutenburg, C 87. P. L. M. v. d- Lugt, van Molenstraat W.Z. 63 naar Amersfoort, Mothorststr. 27. C. Brüniing, van Amersf-str. 97 nnar Amers foort, Bankastraat 7. H. F. Spijker, van Isseltscheweg 4 naar Eemnes, Wakkeren- dijk 58. L A. de Rooy m. gez., van Dorresteinweg 5 naar Hilversum, Kapteijn- straat 119. A. Wolfsen, van Braamweg 19 naar Amersfoort, B. Wuytierslaan 62. J. H. en G. A. Suers, van Amersf.sfr, 119 naar 's Heerenberg, B 402. Jhr. O. A. E. E. L. Wittert v. Hoogland, van Palz 4 naar A'dam, Keizersgracht 219. A. v. Uxem, van Soes ter engweg 20 naar Am sterdam, v. Ostadestr. 113. M. L. M- Hulst, van Verl. Postweg 92 naar Zeist, p.a. fam. v. Beumingen. J. Kuit, van Nieuweweg 120 naar A'dam, Ruitenb.str. 411 KL N. M. Schippers, van Parklaan f0 naar Vlaardingen, Catsstraat 36. W. G. M. Netten, van Birkstraat 34 naar Stoutenburg. J Sleeking m. gez., van Hartweg 6a naar Dordrecht, J. Bosboom str. lOrood. G. Baas, van Birkstr. 75 naar Hoogland, Hoogtanderw., p.a. C. Hartman- VERHUISD: J. W. VHegenthart, van Kampweg 26 naar Postweg 109. M. C. v. d. Hoeven, van Dorresteinweg 8 naar Kerkpad N.Z. 44. A. B. de Bruin gez., van Klaarwaterweg 29 naar Molenstr. W.Z. l. M. Bos m. gez., van 2e Wetering pad 2 naar Dorresteinweg 26. W. K, Baarsma, idem. M. v. d. Wal m. vr., van Smkisweg 12 naar B. Grothestr. 22. C. H. J. v. d. Lugt, van Molenstr. W-Z, 63 naar Lange Brinkweg 35d. A. v. Offen- beek, van Braamweg 13 naar Heideweg 7. G. Withaar de Jong m. vr., van Beu kenlaan 7 naar Noordcrweg 33 H. Kin derdijk m. gez-, van Soesterb.str. 49 naar Kerkstraat 52. P. Benink, van L. Brink- weg 13 naar Molenstraat W.Z. 10. H. v. Biezen, van Nieuweweg 64 naar Bos straat 5. P. Antink, idem. I. Hazes, idem. A. de Bru/in, van Bosstraat 37 naar Laan straat 58. B. 't Lam, van Nieuweweg naar Vinkenweg 25. C. M. Schrey, van Batenb.laan 45 naar Van Lyndenlaan 28. M. E. Beckholz, van Korenweg 9 naar Steenhofstraal 65. K- Trapman, van Klaar waterweg 25 naar Vinkenweg 25. D. Lam- mertse m. gez., van Driehoeksweg 10 naar Bosstraat 90. 2 en 4, en art. 39 der Woningwet} brengt ter algemeene kennis: dat van 28 October 1932 tot en met 28 November daaraanvolgende ter gemeen te-secretarie alhier voor een ieder ter in zage zaï zijn nedergelegd le. het ontwerp van het plan van uit breiding voor de gemeente Soest, in uit voerige kaarten uitgewerkt; 2e. de in ontwerp opgemaaktee bebou wingsvoorschriften, waarin de bestemming, in het onder le bedoelde plan van uitbrei ding in onderdeden bepaald, nader wordt omschreven. En dat gedurende den termijn van ne- deriegging belanghebbenden bij den Ge meenteraad van Soest bezwaren tegen een en ander kunnen indienen. Soest, 26 October 1932. Als de winter komt geeft dan Uw kinderen Onze prijzen zijn aanmerkelijk verlaagd Ontvangen Kruschen Saltz met proefpak. BURG. GROTHESTRAAT 28. TEL. 2400 PLAATSELIJK NIEUWS „Soest-Zuid" De Vereeniging tot behartiging van de belangen van de bewoners in „Soest-Zuid" hield 'hare jaarvergadering op Donderdag 20 October j.I., in hotel-pension „Den nenhof", aan de Soesterbergschestraat te Soest. Daar deze vergadering, mede door het slechte weer, maar matig bezocht was, wekte de voorzitter de aanwezigen op, de leden tot meerdere activiteit aan te sporen. Hoewel gedurende het bestaan der ver eeniging reeds zeer veel 'in de goede rich ting is bereikt, bestaat er allerminst aan leiding voor bestuur en leden op hunne lauweren te gaan rusten. Betreffende de resultaten, die bereikt zijn, werden o.m. genoemd het tot stand komen van het wachthuisje op den hoek van de Birktstraat-Ferd. Huijcklaan. „Soest-Zuid" heeft hiervoor een groot finantiëel offer moeten brengen, hetgeen aan het publiek ten goede komt. 'Ook de Heer Tensen heeft zich van zijn allerbeste zijde doen kennen, door het bij dragen van een flink bedrag. Voorts werden door invloed der ver eeniging ettelijke wegen verbeterd, waar schuwingsborden geplaatst, wijziging in de verlichting aangebracht, terwijl voor de levering van water door de Waterl. Mij. de prijs per M.3 boven een afname van 32 M.3 per jaar van 55 cent op 35 cent wordt gebracht, enz. De contributie werd voor het komende jaar wederom vastgesteld op f 1.50. Tot voorzitter der vereeniging werd, in de plaats van den Heer Van Krieken, die zich niet herkiesbaar stelde, met groote meerderheid van stemmen gekozen de Heer A. A. Kerkkamp, die zijne benoeming aan nam. De Heer J. v. d. Flier werd als be stuurslid herkozen, terwijl de Heer H. de Graaf de plaats van den Heer G. W, Schothorst in het bestuur innam. Bij de rondvraag kwamen nog eenige lichtpunten en riehtingaanwijzingborden en wijzers ter sprake, waarna de voorzitter de vergadering te ongeveer 10.30 uur sloot. Gevaarlijk persoon? Onze politie is ook des nachts waak- ïiTs meldden van den torenbouw. Zij schrij ven over een toren die terrasvormig werd gebouwd, waartoe trappen toegang gaven. In het landschap Babyion zijn vete torens gebouwd, die om de constructie in den regel spoedig bouwvallig werden. Zoo heeft men er al 17 ruïnes blootgelegd en het blijkt, dat ze alle ongeveer denzelfden vorm en dezelfde bedoeling hadden. Ze waren gewijd aan den god Marodach. Verschillende koningen uit het rijk van Babyion hebben de bouwvallige torens hersteld en daarbij steenen gebruikt waarin hun naam was gedrukt. Bij de opgra vingen is ook nog een z.g. bestek ge vonden en hebben aithiitecten mede aan de hand van dit stuk en uit de overblijf selen van fundamenten en muren de bouw trant kunnen afleiden. Iedere tempel of toren had een eigen naam. Zoo was één geheeten „Huis van den troon van hemel en aarde. De alge meene naam was: „nooge top". Waartoe bouwde mei torens. Wat was de bedoeling daarvan? Men meende, dat de goden op de bergen woonden. Wijl in het Babylonische landschap geen bergen waren, moesten hoogten worden opge richt in den vorm van torens, 't Waren dus woonplaatsen voor de goden, de tro nen van de godheid. Elke toren had 7 terrassen. 7 was het getal der volmaaktheid. Er waren immers hemelen in de hoogte en 7 hellen in den afgrond. Na de met groote belangstelling gevolg de voordracht. werden nog lichtbeelden vertoond, die het gesprokene verduide lijkten. Ds Van Schaick dankte Prof. O'bbing voor de leerrijke lezing en hoopte, dat hij nogmaals met een dergelijk onder werp in Soest wilde komen spreken. De belangstelling was, trots de regen, groot. Onverbeterlijk Maandagmiddag was H. F. in het Sta> Van tegenovergestelde zijde kwam' een personentrein, die om 9.03 In Soest moet aankomen. Gelukkig heeft de machinist van de goederentrein op de rechte haan de personentrein nog op tijd zien naderen, heeft met volei kracht gestopt en Is toen snel teruggereden. Daardoor Is een botsing voorkomen. De Pluimveefilm De Pluimvcefilm, die Maandagavond In hotel „Eemland" werd gegeven „De Boer, de Kip en wat daarom draalt" is een mooi succes geweest. De vele toeschouwers hebben veel genoten. De werking van de voedermachines, de fokkerijen, behande ling tegen ziekten, de markt te Barneveld en meer interessante beelden worden ver toond. Een pianiste begeleidde de beelden. In arrest gesteld Zondagmiddag zijn 2 personen in ar rest gesteld, die .iin kennelijken staat van dronkenschap een rijwiel bestuurden op den openbaren weg. Het waren K- uit Leersum en S. uit Amersfoort. Hervormingsdag Naar wii vernemen, zal Maandagavond 31 October, 's avonds te 7 uur in 't ge bouw „Religie en Kunst" een godsdienst oefening worden gehouden, gewijd aan den Hervormingsdag. Deze dienst wordt geleid door onzen dorpsgenoot, den em. predikant D. Sijpkes uit Krommenie. Crisis-comité Nu de winter nadert en de crisis om) zoo te zeggen nog weinig van zijn omvangt heeft verloren, zullen helaas wel weder velen hoogstwaarschijnlijk bij het Crisis- comiié alh:er om steun komen aankloppen. Om daaraan zooveel doenlijk te kunnen tegemoet komen, heeft het Crisis-comité besloten, om in de eerste week van No vember een algemeene groote collecte te' doen houden, waarvoor zich weder een groot aantal dames en heeren hebben be tionskofflehULS met enkele andere bezoe-schikbaar gesteld. Er zal slechts één col kers. F. dronk daar een glaasje leeg van j hete worden gehouden; alleen bij de in een andere bezoeker, waarover eenige twist j gezeten en, d.e dit uitdrukkelijk wenschen, ontstond, die evenwel nog weer werd bijgelegd. Erger werd de zaak, toen F. nogmaals de brutaliteit uithaalde en weer het glaas je van zijn tafelgenoot binnenslokte. Toen onomwonden hei misnoegen over deze onbehoorlijke handelwijze werd te kennen gegeven, maakte zich F. daarover driftig en... greep hij .H. bij de keel. Een wor steling ontstond hierdoor, waarbij F. de mindere bleek te zijn. Men wist F. naar bulten te krijgen, maar even later kwam hij ter zijde weer binnen. Weer ontstond twist, waarbij ook nog een derde werd betrokken. De politóe werd daarna gewaarschuwd. F. rook lont en verwilderde zich. Half of heel boven zijn hieï^trök hij naar huis om rustig zijn rees uit te slapen, ware het niet, dat de politie zich niet tever geefs het waarschuwen. Ze vonden F. met bebloed hoofd te bel. In deze omstandigheid was weinig met hem fe praten en deswege werd hij ver zocht, morgen op het bureau te komen. Hij weet natuurlijk van niets, maar ande ren weten er wel wat van en 't zal voor F. wel weer een onaangename geschiede nis worden. Aangereden Vrijdagavond is de wielrijder B. uit Baarn, een man van 81 jaar, terwijl hij dwars den weg overstak, aangereden door een vierwielig motorrijtuig, bestuurd door B- uit Bussum. Bloedend aan het hoofd werd de man opgenomen. Dr. Rupert achtte het noo diig, nadat hij door een zuster van Nieuw- Mariënburgh was verbonden, de patiënt ?aam encotóroleert personen, die op on- per ziekenauto van E.H.B.O. naar het zie- - - kenhuis te Baarn over te brengen. Geluk Dorresteinweg 3 Schildersbedrijf Au4a Lak- en Spuit-inrichting AUTOSPIEGELS, OFFICIëELE BEKENDMAKINGEN Bu.gemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat bij von nis van het Kantongerecht Amersfoort, dd. 22 September 1932 is veroordeeld Arie Zeelenberg, van beroep melkslijter, wonen de te Zeist, Noordweg 77 tot f3.boete, subs. 1 dag hechtenis, wegens in deze ge meente waren verkoopen, ten aanzien waar van niet voldaan is aan de eischen, ge steld krachtens de Warenwet (het ver koopen van melk zonder in het bezit te zijn van een vergunning, afgegeven door of namens den Burgemeester van Soest), welk vonnis onherroepelijk was op 7 Oc tober 1932. Soest, 24 October 1932. o Uitbreidingsplan Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest: Lettende op het bepaalde in art. 37, sub gewone uren op straat zijn. Zoo ook den nacht van Zaterdag op Zondag, toen om kwart over twee op den openbaren weg werd aangehouden een zekere 1. uit Woudenberg. Bij fouilleering bleek I. een cyknder-revolver, waarop 6 scherpe pa tronen, in zijn zak te hebben. Omtrent dezen voor de politie onbekenden persoon worden inlichtingen Ingewonnen. Ons compliment voor de activiteit van onze politie. Brand Zondagmiddag tegen ongeveer 12 uur brak brand uit in de hooiberg achter het huis van Piet van Doorn, gelegen aan den Langen Brinkweg. De vlam werd aangewakkerd door een stevige bries, te meer nog, daar dit huis nog al open staat. Het gevolg was, trots het flinke optreden van de vrijwillige brandweer, die spoedig ter plaatse was, dat de berg afbrandde en ook het hooi voor het grootste gedeelte verloren ging. De boerderij kon gelukkig behouden blijven. De oorzaak schrijft men toe aan het spelen van kinderen met lucifers. Verzekering dekt de schade. Toren van Babel Over bovenstaand onderwerp sprak Dr. Prof. Obbing Vrijdagavond in de Emma- kerk. Deze torenbouw, aldus Dr. O., was een werk van hoogmoed (laat ons een naam voor ons maken), een geweldig werk van bouwkunst (de toren zou tot aan den hemel reiken) en een werk van onge hoorzaamheid. Dc Heere had gezegd: Ver vul de aarde. Maar zij zeiden: Iaat ons een toren bouwen, opaat wij niet mis schien over tle geheele aarde worden ver strooid. Niet alleen ii, de Bijbel, maar ook twee Grieksche schrijvers Herodicus en Diodo- kig bleek later dc toestand niet zeer ernstig. Apollo's Kinderkoor Naar wij vernemen is het bestuur van „Apollo" voornemens het Kinderkoor te reorganiseeren, opdat het weer mogelijk wordt, een flink koor samen te stelten, waarmede een goede operette kan wor den gegeven. Daar er door het bereiken van den leeftijd verschillende leden zijn overgegaan naar het jeugdkoor, zal er .echter eerst gewerkt moeten worden om weer jongens en meisjes als leden te wer ven. Volgende week zullen mededeetingen worden gedaan over doel en strekking van genoemd koor. Overtreding Ijk wet Iedere winkelier weet, dat elk jaar op ongeregelde tijden de voorhanden maten en gewichten door de politie worden ge ïnspecteerd. En elk jaar weer vallen er slachtoffers. Zoo ook weer dezer dagen. Het zij daarom nogmaals gezegd, dat on geijkte of afgekeurde maten of gewich ten niet in den winkel mogen worden ge bruikt en evenmin daar voorhanden mo gen zijn. Aanrijding Zaterdagmiddag is de knecht van Dr. D. aangereden door een vrachtauto, bestuurd door S. uit Soest. Op den weg lag n.ï. een overreden kat, slie J. wilde oprapen, er niet oplettende, dat een auto naderde. Tengevolge van de aanrijding werd de broek van J. gescheurd en klaagde hij over pijn in den rug. De bestuurder van de auto heeft zich bereid verklaard, de schade te zullen betalen. Bijna een spoorwegongeluk Maandagmorgen even voor negen reed op het baanvak Soest—Den Dolder een goederentrein in de richting Soest. zal periodiek gecollecteerd worden. Het hangt nu maar van de ingezetenen van Soest af, of dezen het Crisis-comité in hun gemeente dezen winter in staat willen stellen,-om aan den nood, die velen ongetwijfeld tot het Comité zal drijven, zooveel mogelijk het hoofd te bieden. Het Bestuur van het Crisis-comité re kent er daarom op, dat elk zooveel alls in zijn vermogen is, zal geven, dan kan de ooJelete nog een belangrijk bedrag opleveren. Wapenstilstandsherdenking Soest Dinsdag 15 Nov. a.s. zal te Soest een Wapenstilstandsherdenking plaats vinden 'in het gebouw van „Religie en Kunst" (zie advertentie in dit nummer). Als sprekers treden op Ds. J. I. van Schaick alhier en mevrouw A. C. Luijken Black uit Rotterdam. De heer J. de Voogd uit Baarn zal oecclameeren. terwijl mu zikale medewerking verleend wordt door den heer Bloemen. Toegangskaarten a 50 cent, zijn te be komen aan de volgende adressen: A. v. d. Plas, Steenhofstraat 31, G. K- Schuy'enburg, Nteuwerhoekstraat 6;' Mevr. Dammers, van Weedestr. 27; Zuster F. ide Boer, Middelwijkstr. 24; F. A. v. d. Maas, Ferd. HyCklaan 6a; Mevr. Roeien- Blok. Kerkpad Z.Z. 44; Mevr. C. JeekeJ Laban, Nieuwe Steeg, huize De Klepkoov J. Rink, Bosstr. 18 en mej. de Boer, Gallenlkamppelsweg la. Paddenstoelen-tentoonstelling De door de aïd. Soest der Ned. Nat. Hist. Ver. gehouden Paddenstoelen-Ten toonstelling, is een waar succes geworden. Zeer velen, zoowel uit onze gemeente als van buiten, hebben de tentoonstelling bezocht, welke bestond uil een schitterende collectie van plm. 120 verschillende soor ten. Ook door deze tentoonstelling heeft de iafd. Soest weer velen aan zich verplicht, hetgeen ook tot uitdrukking kwam door de verschillende personen, welke zich als /lid hebben aangemeld. Geslaagd Van de te Soesterberg gestationeerde politietroepen zijn voor het politie-diplo- ma geslaagG de Sergt. C. Klomp en de Korporaals P. M. Hantum, H. J. v. Velt- hoven en H. H. de Miik. Onderlinge Athletiek-wedstrijden Hoewel het weer niet geheel meewerk te, zijn door de Voetbal-Ver. „Esvac" £por haar leden georganiseerde athletiek- wedstrijden goed geslaagd. Deze wedstrij' den 'bestonden uit 100 M. hardloopen, doet trappen, baldmijven, bakverpen en hoog springen. De uitslag was als volgt: le prijs W. van Gelder, 75 put.; 2de prijs W. M- Wolfsen, 74 pint.3e pr. G. Boekhoudt, 73 put.; ide pr. P. Koekkoek Sr., 69 pnt.; 5de pr. M. Beijen, 68 pint.; 6de pr. W. Tak, 66 pnt.; aantal deelne mers 27, Afdeeling Junioren: le pr. A. v. d. Bo- venkamp, 76 pint.; 2e pr. J. Vink, 64 pnt.; 3e pr. E. Klompenhouwer 58 pnt..' 4e pr. A. Marsman, 57 pnt.; 5e pr. G. Dekking, 53 pnt.; 6e pr. G. van Eek, 47 pnt. Aantal deelnemers 17. De prijzen w.o. ook medaille's, werden j.1. Dinsdagavond in de jaarvergadering uitgereikt. Naar we vernemen, zal deze eerste uiting op athletiekgebieü door meerderen worden gevolgd, o.a- zullen binnenkort wedstrij den worden gehouden voor de Zaterdag middagspelers. Aangehouden Door de politie alhier werd op verzoek van de politie te Amersfoort een autobe« stuurder aangehouden, welke op de Utrechtschesiraat aldaar een ongeval had Veroorzaakt en zonder zich om het geval te bekommeren was doorgereden in de richting Soest. D.E.K.O. De R.K- Tooneclvereen. D.E.K-O, gaf Zondagavond haar eerste uitvoering in dit seizoen in het St. Josephgebouw. Opge voerd werd: Dc ziekte van Oom Chris en „De Doodemrit". Niettegenstaande het slechte weer, wa ren velen opgekomen. Ook de geestelijk adviseur der R.K- Werkl. Ver., van welke vereemigiing D.E.K.O. een cuder-afd. is* was aanwezig. De muzikale afwisseling, werd verzorgd door de Soester club „The Jolly-Band". Beide stukken werden zeer goed ver tolkt. In het eerste stuk waren het Oome Chris en de huisknecht, die bij uitstek voldeden. Gedurende den geheeten avond wisten; de spelers de lachsipieren in beweging te houden en het meermalen gegeven applaus was dan ook welverdiend. Noodlanding Maandagmiddag moest de Sergeant-vlie genier Sertons van de Luchtv. afd. alhier met zijn vliegtuig, wegens de zware mist een noodlanding maken te Nieuw Ametis- weerd. De landing verliep vlot, De vlie genier bekwam geen letsel en het vliegtuig werd niet beschadigd. Den volgenden mor gen werd de terugtocht naar Soesterberg Ondernomen. Aangehouden Een verpleegde van de Willem Arends hoeve te Den Dolder, die reeds twee da-> ■gen en een nacht „op stap" was, Is door de politie te Soesterberg aangehouden en wederom naar genoemde stichting over gebracht. Auto-ongevallen In het laatst aer vorige week hebben er op den Amersf.str. te Soesterberg twee. auto-ongevallen plaats gehad. In beide ge vallen werden auto's van achteren aange reden. Eén der wagens stond langs den weg zonder licht. In beide gevallen werden de aangereden auto's zwaar beschadigd. Persoonlijke ongelukken hadden hierbij niet plaats. De politie te Soesterberg maak te van bedde gevallen procesverbaal op. Waarschuwing le. Een zekere I. L. F. M. Hendrichsv particulier te Bredevoort, maakt er zijn werk van, onder den schuilnaam „De Lange Heggelman" vrijwel waardeloze paperassen te verzenden aan verschillende, liefst vooraanstaande-per~Gueu.-In dte-g* schriftjes beweert hij het middel gevon den te hebben, om de huidige crisis op zeer eenvoudige wijze op te lossen. Wor den deze geschriftjes geaccepteerd, dan volgt gewoonlijk na verloop van een paar maanden een kvvitantte ad f2.50, welk bedrag hij als abonnementsgeld voor de gezonden blaadjes beschouwt. Deze kwi tanties worden meer dan eens betaald, natuurlijk in vrijwel alle gevallen onbe wust en ongewild. 2e. F. Mcrtens, fotograaf, wonende in België dn de omgeving van Brussel ver spreidt in ons land op groote schaal een circulaire „Superbe". Merteus maakt ver grootingen van foto's en levert deze af in lijst, terwijl als attractie een verloting georganiseerd is, met geldprijzen; één lot van f 200.000.5 loten van f 50.000, enz. Voor zijn zaken in Holland heeft hij een pied terre te Baarle Hertog. De verkoop van lijsten, waarvoor hij in bedoelde cir culaire reclame maakt, moet de onderne ming van Mertens rendabel maken. Om trent deze verkoop zijn reeds tallooze klachten van teleurgestelaen ingekomen bij den Buiigemeester van Baarle Nassau. De Inspecteur van Politie, A. F. SCHREUDER. Afscheide de Heer j. G. Thoomes De heer J. G. Thoomes heeft na een' verblijf van vier jaren, de Ch.r. U-L.Oi aan de Spoorstraat verlaten, wegens ziju benoeming aan een Chr. U-L.O.-school te Amsterdam. Dat deze onderwijzer in de kring van zijn leerlingen zeer bemind was, bleek wel zeer duidelijk. Enkele oud-leerlingen zon den hem fraaie bloemen, terwijl de te genwoordige hem een keurige eis, de Utrechtsche Dom, aanboden. Op de laatst gehouden- vergadering vans de Ned. Herv. Evang. Ver. „Onderzoekt de Schriften" werd den heer Thoonrrs» dank gezegd namens Bestuur en citders; voor alles wat hij voor de Evangelisatie en in het bij zona,er voor de Knapenvereeiij Benjamin" heeft gedaan. Wapenstilstandsherdenking Baarn Men meldt ons uit Baarn, dat aldaar Donderdagavond 10 November het s'u -en van den wapenstilstand zal worden her dacht met een bijeenkomst in het Gebouw voor Chr. Belangen, Leestraat. Ds. N. Padt uit Zandvoort zal spreken en een groep medespelers van het leekspel „Wij willen niet", zal het drama van Maurice Rostand „Ik heb een tnensch gedood" opvoeren. De toegangsprijs voor dezen avond, die kwart voor acht begint, is 50 cent. Voor hen, die ook den avond 'n Soest waarvoor we verwijzen naar de advertentie in dit nummer wenschen te bezoeken, zijn kaarten voor f0.53 ver krijgbaar, die toegang geven tot beide hei'denkin gsa vonden

Soester Courant | 1932 | | pagina 5