Onze groote Prijsvraag en v&sfioaiide -huid Gecombineerde Soester Bladen* Luxe Dames- of Heerenrijwte! D G comb n rd S st r BI d n zijn d. b.st v.rz.rgd. ,n m st g.w.ld bl.d.n .n d.z, G.m..nt. Het luxe Rijwiel is te bezichtigen in de etalage van den Heer i. W, van Breukelen, Konmipsislaan 99 De dap hecfsot ped Echt en goed 11 NOVEMBER 1932 TWEEDE BLAD No. 45 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Mina, d, v. W. a Middel man en M. Lanser, Torenstraat 3b. Jeitje, Ges ine, d. v. S. Wouters en E. Buma, Wilhelminalaan 2- Menks, z. v. H. J. v. Putten en C. P. v. d. Broek, KeTkstr. lOd. Cornelis Autouius Marie, z. v. Th. B, A. M. Opmeer en Th. J. Houtkamp, Birkstraat 84. Anthonie Lambertus Maria Cecilia, z. v. L. C. de Bruin en M. de Kruüjf, Rademakerstr. 6. Harrold Fredrik, z. v. W. F. Hendriks en I. J. F. Klootwijk, Kerkstraat 26. ONDERTROUWD: W. F. Hilterström, en J. M. Renckens. A. H. v. NoordCnbuina en P. W. v. Velzen. H. G. Beekman en A. M. Martin. GETROUWD: W. A. Veldhuizen en A. M. Versloot. OVERLEDEN: Cornelis Kuijpers, 68 jr-, geh. m. E. M. C. Terlingen, Bhkstr. 40a, Pieter Prijs, 84 jaar, wednr. v. S. J. v. der Zee, Schrkslaan 51. GEVESTIGD: H. H. de Mik, Luchtv. afd. H. H. v. Wagtendonk m. vr., Bos- str. 80. J. H. Dolf in, VosseveMJ- 40. P. L. v. Ruitenbeek, Kerkpad Z.Z. 3. H, C. Blom m. vr., Vredehofstr. 2. H. G. Kloosterman m. gez., Kolonieweg 15. Th. Timp, Amersf.str. 25. A. Finkelstein, Os- sendamweg 7. H. G. Rupert, Steenhof straat 12. F. v. <i. Horst, Steenhof str. 43. H. J. Pijpers m. gez-, Kon.[aan '7. M. P. F. Duckers, Vredehofstr. 13. J. A. D. Baggerman v. Houweningen, Bosstraat 2. VERTROKKEN: P. A. Stomp m. gez., van K- Bergstraat 5 naar Zeist, Emma- sfraat 99. A. Wagner, van Praamgracht 1 naar Bottrop. B. de Boer, van Kerkp. Z.Z. 33b naar Groningen, J. IsraëlsiraaU 44a. A. Tichy, van Bosstr 80 naar Duitsch- land. Wed. A. C. v. d. Star, van Eigen domweg 80 naar ZanaVoort, Paradijsweg 20. E. Mattheis, van A. Paul.laan 40 naar Es-sen, (DM'-). J. P. Smit met gez-, van Julianastr. 20 naar Zandvoorf, v. Heems- kerkstr. 5. A. Pluiïmackers-Westerbeek, v. Veldweg 8 naar Baarn, Sumafkastr. 9. L. Schilling, van Oran!e1a°n 24 naar SoMngen, H. Moi m. vr., van v. Lenneplaan 18 naar Baarn, Ceiebesstr. 19. R. 'Stitselaar, van! ïTrksfr. 63 naar Barnevekf, Gardenbroek-1 75. E. M. v. der Es, van Ko-lonieweg lij 7naar A'dam, Fr. v. M'eresstr. 34. W. F. Radder m. gez., van Verl. Postweg 36 naar den Haag, Capadosestr. 42. C. Mil tenburg, van Amersf.str. 65 naar Utrecht, Hugo de Grootstr 7. M. L. H. Kuppens, van Andr'essestr. 19 naar Zeist, Voorheu vel 18. M. Kö'.ler, van Postweg 60 naar Repelen (Dld.). L. H. Kuijpers met gez., van Hartweg 4e na-ar R'dam, Parelstr. 46. G. van Eijden m. vr., van Kerkpad Z.Z. 45 naar Leusden, E 59. A. Bosman, Kerkstr. 28a naar Hilversum, Laarderweg 41. J. T. Hekman, van Julianastr. 80 naar den Haag, gem. ziekenhuis. G. H. Ruij- sink, van Amersf.str. 117 naar den Haag, Bachmanstr. 10a. J. v. d. Zouw, van L. Brlr.kweg 35c naar Mijdrecht, A 269. VERHUISD: S. v. d. Kuilen, van Bos str. 80 naar 115. W. G. Buddingh, van Heideweg 6 naar Bosstr 11. R. v. de Hoef, van Kerkpad Z.Z. 3 naar N.Z. 35. W. Idzerda, van Veldweg 11 naar Bos str. 33. R. G. C. Addens, van Kolonie- weg 2d naar 2f. J. J. Wanzorg, van Steen hof str. 72 naar 70. G. v. d. Lel'y, van So,pbialaan 4 naar Emmak 9. J. W:g- germans, van Ringweg 6 naar Klaarwa- terweg 25. P. Papenburg, van Braam weg 19 naar Heideweg 6. N. C. Baltus, vainj Kon.laan 7 naar Krommeweg 21. PLAATSELIJK NIEUWS Het Nut Het Departement Soest van de Mij. tot Nut van 't Algemeen, geeft op z'n eersten Nuts avond'' in diit seizoen Woens dag 16 November een filmvertooning, die zeker de aandacht verd/'end. Het geeft nam. de film „Door de Gektersche Val lei". Dat deze film belangstelling wekt, blijkt voldoende uit wat de groote blo den er van schrijven. Zoo zegt „De Tijd" Een film, welke Uit cinom.atigrafifsch oogpunt bijna vol maakt en als propaganda-middel voor de betreffende streek volledig geslaagd mag heeten". „De Standaard": „Men (is er in geslaagd een stukje karakteristiek Nederland op de gevoelige plaat vast te leggen en dat op een wijze, dlie bewondering afdwingt". Het „Alg. Hand. Blad": „Een zeer goe de opname Daar velen in Soest van nabij bekend; zijn met de in de onmiddellijke nabijheid liggende vallei, kan men verwachten, dat men belangstelfend zal zijn, hoe deze schoone streek z.ch op de rolprent zal' voordoen. Deze eerste „Nutsavond" zal door nogi drie of vier worden gevolgd. Het Bestuur van 't Departement heeft zich verzekerd van de medewerking van bekende sprekers* o.a. van den beer Panman, wiens scbit-: terende causerie over Zwitserland nog in aangename herinnering leeft. Jubileum-concert „Apollo" Naar wij vernemen, zal Apollo's Jubi leumconcert gegeven worden op Don derdag 24 November a.s. Dit concert zat een bijzonder en apart karakter dragen, o.a. zullen werken van Grieg ea R, Hoi worden uitgevoerd. De Harmonie „Patientia Vindt Omnia" zal dien avond haar medewerking verl'ee- nen. Het uitbreidingsplan Zoo als bekend is, ligt thans het uitbrei dingsplan van onze gemeente tot 28 Nov. a.s. voor een ieaer ter inzage op het Raadhuis. Door de Soester Bouwkring, bestaande uit personen die belang heb ben bij den bouw te dezer plaatse is in verband met het uitbreidingsplan een al gemeen© vergadering belegd, welke gis terenavond dn Hotel ^Eemland" is ge houden. Allereerst gaf het lid van den Gemeen teraad, de heer Busch, een inleiding, ter wijl verder de heer L. Klaver, redacteur van „Ons Eigenaom" re Rotterdam sprak over het uitbreidingsplan en zijn gevolgen voor de gemeente, voor grond- en huis eigenaar in 't bijzonder. In ons volgend nummer komen wij hier op nader terug Christ. Best. Bond De afd. Soest van bovengenoemden Bond hield Maandagavond om 8 uur een bijeenkomst in „Religie en Kunst", wel ke zeer matig bezocht was en o.m. bij gewoond werd door de raadsleden En dendijk en De Bruijn. De voorzitter der samenwerkende orga nisaties opent de vergadering met het zin gen van een Psalm en gebed. Daarop roept spr. allen het welkom toe, inzonderheid de beide sprekers en wekt op tot toetre den als lid, daar dan kracht kan worden uitgeoefend, aangezien er voor den arbei der momenteel geen plaats is. Hierop verkrijgt de heer J. C. v. Dam hoofdbestuurder van den Alg. Ned. Chr. Ambtenaarsbond het woord, welke tot uitgangspunt kiest: „In den storm". Spr. geeft een beeld van den storm en verge lijkt daarbij de kleinheid van den mensch, om daarna aan te toonen hoe klein wij zijn tegenover de ellende om ons heen. Alles kraakt en ligt in stukken, zie maar naar de koopvaardijvloot, de scheepsbouw, de effectenhandel, die groote schokken doormaakt, naar de prijzen van sommige koloniale artikelen, naar de Nederlandsche industrie, naar de machtelooze landbouw, naar de ongekende werkeloosheid, naar de afd. kassen, die geweldig geplunderd iijn; en waarbij komt lage loonen, bezuini ging en wachtgelders. En al schijnt hier of daar een glimpje licht te komen, groote voorzichtigheid is geboden. Maar niette genstaande dat alles groeit het C.N.V., doordat de mentaliteit is verbeterd. Wat is nu de oorzaak der crisis, vraagt spr., ep dan zeggen de modernen, doordat het ka pitaal overheescht, maar de diepe oorzaak ligt in afval van God. Het communisme is atheïstisch, het fascisme vraagt om de dictatuur en nu is de taak der christelijke vakbeweging, de verkregen sociale wet ten te behouden en ongeschonden door de crisis heen te helpen. Daarom wekt spr. op tot lid worden van de organisatie; ook de niet en verkeerd georganiseerden. Na een dankwoord van den voorzitter werd een gezang gezongen, waarna de heer K. Kruithot, voorzitter van het C. N. V., het woord verkreeg en tot uit gangspunt kiest: „Arbeid die wacht van af heden", n.I. die arbeid, die de roeping is van de christelijke arbeiders, om hun organisatie uit te breiden en de beginse len uit te dragen. Bij het C.N.V. zijn aangesloten 23 orga- nisatie's. In 1909 opgericht is zij in 1925 begonnen met de propaganda en telde op 1 Juli 1932 116.042 leden, de S.D.A.P. en N.V.V. 338.464 leden, de R.K- 194.841 leden, het N.A.S. 22000 en de Neutrale 43658 leden. De S.D.A.P. heeft er hard voor gewerkt, dit tot haar eer, de Chris- telijken hebben hun roeping niet verstaan. De christelijke vakbeweging leeft beneden haar stand; nu richt zij op, om de kern te vormen, studieclubs. De modernen trek ken op tegen de regeering, de christe nen offerden Zondag in Utrecht voor de armen en de kerk f9100.—. Maar in dit alles ligt de groote lijn van Gods hand, Hij bestuurt en regeert alles, ook de cri sis, die naar het Licht voert. Ds. S. Wouters, Geref. pred., sprak een slotwoord naar aanleiding van „volhar den" n.1. in de beginselen, in de propa ganda, in 't gebed en in 't geloof, dat juist nu gevraagd wordt. Na het zingen van een Psalm en ge bed werd de vergadering te 10 uur ge sloten. Kousen ontvreemd Donderdagmiddag werden ten nadeele van L., wonende aan de Korte Brlnkweg kousen ontvreemd, die buiten hingen te drogen. Laat dit bericht een waarschu wing zijn voor anderen. Prijswinnaars Solisten-concours Eenige leden van het Soester Harmonie- gezelschap, hebben deelgenomen aan het Solist en-concours te Diemen, onder leiding van den h«r Van Beutum, pianist te Baarn. Daajfcij behaalde de heer G. Horns- vetd in de afd. Uitmuntendheid met 192 punten den lsten prijs (Bariton); R. Jan sen in de Eere-afd. met 186 prit den 2e prijs "(Bugel) en B. Lagemaat in de le afd. met 171 pint. den 2e prijs (Es Klarinet). Rijwieldiefstal Vrijdagavond is ten nadeele van iemand uit deze ^gemeente een fiets ontvreemd, die bij het Stations koffiehuis alhier was geplaatst. Begrafenis Cornelis Kuypers Donderdagmorgen te 10.30 uur werd op de begraafplaats der Ned. Herv. Ge meente het stoffelijk overschot van wijlen den heer C. Kuypers, in leven landschap schilder, aan de aarde toevertrouwd. On der de vele belangstellenden bemerkten wij o.a. den heer Burgemeester, wethou der S. van Duren, gep. Lr. kolonel Phaff alhier en Paets te Ede, den heer Door man, oud-gemeenteraadslid, bestuur en le den der Soester Kring, waarvan de over ledene lid was, de kunstschilders C. Ising en A. Keus, de kunsthandelaren Jack Nie- kerk te Amsterdam en Gerbrands uit Utrecht, Mevrouw Von Ilsemamn-geb. gra vin Bentinck en Graaf Bentinck uit Ame- rongen en verder vele oud-vrienden. Toen de kist, gedekt door een 12-tal bloemstukken was gezakt, nam de gep. Lt. Kolonel Paets uit Ede het woord, om als leerling en vriend het navolgende te spreken bij dit verscheiden: Als leerling en vriend eenige woorden van afscheid tot den grooten kunstenaaT en mensch. De weemoed die mij en allen vervult, die het groote voorrecht gehad hebben U van Uwen omgang te kennen, zal plaats maken voor 'n oneindige dank baarheid jegens Uw persoonlijkheid. Als kunstenaar hebt ge voor velen de oogen geopend voor de oneindige schoonheid der natuur die ge zoo zeer hebt Bef ge had in al haar vete schakeeringen. Door Uw diepgaande besludeering van 'die na- tiuur ds Uw levensweek als schilder gewor den tot een compleet oeuvre, nimmer zijl ge stil blijven staan bij een enkel gegeven, maar ge hebt U weten le specialiseer en in al het schoone dat de naiuur ons biedt bij zijn tal'.ooze afwisselingen op een wijze zooals het niemand is gegeven. Al heb! ge geleefd in een land, waar de grootste kiu;:sienaren bij hun leven nimmer d'e waar deering genoten waarop zij recht hadden, toch hebt g eU door de wijze waarop ge U aan Uw kunst hebt gegeven door Uw werk, een monument geschapen, dat aan tijdgenoot en nakomeling, aan land genoot en aan vreemdeling zal vertellen van de onnaspeurlijke schoonheden van het land, dat ge zoozeer hebt lief gehad, In deze tijden van verwording zijt ge altijd U zelf gebleven. Uw kerngezond werk zaJ blijken te zijn van alle tijden, een ware weergave van de natuur, schier onvergankelijk zooals de natuur zelve, evenals de muziek van Beethoven en Schu- bert, een atmospheer van frischhe'd en weldadigheid schept. Uw werk was een spiegel van Uw persoon. Ze "zijn onaf scheidelijk van elkaar. Ieder, die met U in aanraking kwam en met U een oogen- bltik verwijlde, moest onder Uw bekoren den invloed komen; achter den schijnbaar kinderlijken aard en 'i in-vriendelijïce te gemoetkomende voorkomen school een persoon van diepe wijsheid en verheven levensopvatting, die slechts één gedachte koesterde: goed te zijn voor alle anderen. De diepe eenvoud en bescheidenheid die U bij Uw geniale kunst steeds zijn bij gebleven, rangschikken U tot de beste en grootste mensehen van onzen tijd. En terwijl de natuur haar mooiste lied zingt} dalen de vergulde Waderen op Uw laatste rustplaats en zullen die U als 't ware toe dekken. Het is alsof de natuur met ons medetreurt. Kupers, rust in vrede. Nadat de jongste zoon had dank ge bracht, verlieten allen diep onder den in druk de begraafplaats. De inzendingen op onze Groote Prijsvraag komen nog bij groote partijen binnen. Hoewei het ons voornemen was in de a.s. week het door ons voor de lezers beschikbaar gestelde Luxe Dames- of Heerenrijwiel toe te wijzen, zullen wij nog gedurende EEN WEEK de gelegenheid geven oplossingen in te zenden, doch wij zen er op, dat inzenders van oplossingen, welke na ZATERDAG 19 NOVEMBER nog inkomen, niet meer kunnen mededingen. Voor hen, die nog een formulier voor inzending wenschen, drukken wij hieronder nog eens de prijsvraag en de voorwaarden at. Wij vragen de ontbrekende klinkers in te vullen in de volgende slagzin, welke slaat op onze gecombineerde bladen. Naam van de(n) inzender(ster) Adres (Langs de stippellijn uitknippen). Aan den inzender van de goede oplossing zal een prachtig worden toegewezen. Bij meerdere goede oplossingeen zal het lot beslissen, wie den gelukkige winnaar (of winnares) is. Voor deze prijsvraag gelden verder de volgende voorwaarden. Inzending moet geschieden in gesloten couvert, waarop alléén het woord mag voorkomen: „GROOTE PRIJSVRAAG". In dit couvert sluitmen het boven afgedrukte vierkant, uitgeknipt volgens de stip pellijn en dan natuurlijk na invulling der ontbrekende létters en voorzien van naam en adres. Deze enveloppe te deponeeren in de brievenbus aan ons bureau. (NIET BELLEN). Ter voorkoming van porto kunnen te Soesterberg de inzendingen ook worden bezorgd bij den heer C. J. VAN DAM, Rademakerstraat. (NIET BELLEN). Zij, die nog geen abonné mochten zijn op DE SOESTER COURANT, SOESTER NIEUWSBLAD of DE SOESTER POST, kunnen eveneens deelnemen, wanneer zij gelijk met de prijsvraag-inzending de wensch te kennen geven als abonné te wor den ingeschreven. Aan dezen wedstrijd mogen personen van eiken leeftijd deelnemen. Uit elk huis gezin mag echter slechts één oplossing worden ingezonden. Wij wijzen er bovendien op, dat zij, die bij de toewijzing het abonnementsgeld nog niet hebben voldaan, voor den prijs niet in aanmerking komen. De Uitgever, G.*J. SMIT. voor wie zich tot gewoonte maakt de huid na het scheren met een weinig „Zij"-Crê- me in te wrijven. Geen branderig gevoel of naschrijnen meer, integendeel, Uw gezicht blijft den geheelen dag frisch en zacht. In prijzen van 20304575 ct. Athletiek Voor de geleverde prestaties door „Es- vac"-leden en de aangename samenwerking tijdens de groote Provinciale Atletiek wedstrijden in October gehouden, heeft „De Soester Turnclub" aan het bestuur van „Esvac" aangeboden de zilveren me daille van den heer Burgemeester, door Z.E. Achtbare beschikbaar gesteld voor deze wedstrijden. Jeugddienst Zondagavond 7 uur werd in de oude kerk de eerste jeugddienst geleid door Ds. Van Schaick, welke na het uitspreken van 't votum 'n psalm liet zingen. Daar na werd de geloofsbelijdenis voorgelezen, waarna een gezang werd gezongen en het gebed uitgesproken. Hierna staat spr. even stil bij het 1ste lustrum der jeugdkerk; wil geen 5 jaar plan maken, maar vooruit zien, daar het Juist voor onzen tijd is de tekst van kracht, geheele wereldplan wordt aangevallen, vooral in Matth. 24 13, want 't gaat er om of God of de mensch zal thiumpheeren, ot het egoïsme of de liefde het zal win nen. Want „volharden" is uithoudingsver mogen bezitten, het is de arbeid voor een goede zaak. Er moet gewerkt worden met volle energie, om te geraken tot het ge stelde doel door God. Want in Gods rijk woont de liefde en de vrede, ze is door Jezus offerande volkomenheid geworden, „Volharden" veronderstelt ook, dat -y'j al reeds op weg zijn, want het christendom is met alle passiviteit, maar ook activiteit, doch het sluit ook in afval, want niets is zoo moeilijk Jezus in alle bereidheid te volgen, het is de doodsteek aan het eigen ik. Er dreigt gevaar en daarom is de vraag: wat zal het einae zijn. Noodig is dus be houden worden, dat is veiligheid der ziel, ook voor de toekomst, daarom is onze tekst ook nu na 19 eeuwen nog van kracht. Na orgelspel en gebed werd staande een Gezang gezongen, waarna de zegen werd uitgesproken. Bij het verlaten der kerk werd een gave gevraagd voor het jeugdwerk. Een fraaie bouquet bloemen stond voor de spreekplaats. Dynamo ontvreemd Zondagavond werd bij de politie aan gifte gedaan, dat van een rijwiel, dat bij de Gereformeerde kerk aan de Soester- bergschesfraat was neergezet, de dynamo van de lantaarn was gestolen. Opbrengst bazar Het batig saldo der op 3, 4 en 5 No vember te Soesterberg in en voor die Christelijke school gehouden bazar be draagt ruim f900 Spoorwegdienstregelïng Utrecht—Baarn Een aantal vereen igingien in plaatsen, gelegen tusschen Utrecht en Baarn, heb ben het vorig jaar aan d.e directie der Ned. Spoorwegen verzocht, de dienstregeling der treinen van de lijn UtrechtBaarn aldus te herzien, dat betere aansluitingen verkregen worden met het groote spoor wegverkeer. Op het verzoek is toen af wijzend beschikt. Daarna hebben genoem de vereenigiiingen zich tot den minister van waterstaat gewend. Deze heeft thans geantwoord, dat aan de inwilliging van het verzoek eenige moeilijkheden verbon den zijn, doch dat de directie der Ned, Spoorwegen toegezegd heeft bij den op zet van de dienstregeling van Mei 1933 op de kenbaar gemaalde wenschen te zullen letten 'en daarmede voor zooveel mogelijk rekening te zullen houden. Vergadering Pluimvee-vereeniging Woensdagavond vergaderde bovenge noemde vereen, voor een Taf elke uiring, uit te voeren door den heer Wijk, Rijksphiim- veeconsulent te Apeldoorn. Er waren ruim 40 personen in „De Gouden Ploeg" aan wezig, die met aandacht beluisterden het geen de keurmeester van de aangebrachte dieren vertelde. zijn Poeders alleen, wanneer zij de hand- teekening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. Maagpoeders, Hoofdpijnpoe ders, Kiespijnpoeders, Hoestpoeders, Wormpoeders enz. Per poeder 8 ct Per doós 45 /t. Bïj"Uw~ drogist Allereerst kwam Rhode Isl'and Redts, een goedie bedrijfskip, die wel laat aan den leg komt, maar toch een behoorlijk aantal eieren per jaar kan leggen. Zoq was er daar een van 274 stuks. Broeds heid komt bij dit ras nog al voor. Direct afzonderen is de beste methode om hef weer te verhelpen, 't Zijn goede winter- legsters. De witte leghorns, die daania ter tafel kwamen, zijn wel de beste uuthoenders, die tegenwoordig dan ook die Barnevel ders, die eemige jaren geleden groote op gang maakten, al meer en meer verdrin gen. Toch dient een deel van onze uit voer van eieren bruin te zijn. Het bui tenland vraagt plm. 20 pCt. bruin. Over den prijs der eieren gesproken,, merkt de heer Wijk op, dat er plotseling stijging van den prijs, zooals die eenige weken geleden is voorgekomen, niet in het belang van den pluimveehouder is. Een constante wkiterprijs van 6 a 6,5 cent is het beste. Dan blijft men de versche eieren vragen* Door algemeene inkrimping van de hoen derstapel met 30 a 35 pCt., blijft tot tui toe het pluim veebedrijf nog wel loonend. Dit jaar is de Winst bij een goed ver zorgd park ongeveer fl.20 per kip. De kwaliteit van de Ned. eieren is de laatste jaren sterk vooruit gegaan en staan we thans boven Denemarken. Nog kwamen ter tafel Welsummers, die in den regel zeer groote eieren leggen, maar waarvan het aantal niet kan halen bij de Witte Leghorns. De aangeboden nutdiieren waren over H geheel geen tento ons te llings dieren. Het is moeilijk, nutciieren op een tentoonstel ling te becordieelen. Het uiterlijke m-oet op een tentoonstelling den doorslag ge ven en bij het fokken van goede bedrijfs- cieren kan men niet te veel op het uiter lijk letten. Tenslotte kwamen nog een zwarte Ham burger en eenige krielen op tafel. Dat wa ren meer de echte tentoonstellingsdieren, waarover ook de heer Wijk zijn oordeel gaf. 't Is een leerzame avond geweest voor de aanwezigen. Na deze keuring werden nog enkele huishoudelijke zaken afgedaan. Zoo werd nog besloten tot aansluiting bij het Ned. Ringen Bureau. Over de eventueele aan sluiting bij het Merken Bureau zal ïn een volgende vergadering worden beslist

Soester Courant | 1932 | | pagina 5