s.o.s. voor Grond-Huiseigenaren en Hypotheekhouders En liM» üMiiiii ra H pli is ep Mig aanwezig. BI] KLOMP'* Rijwielhandel G. KLOMP, Rijwielhandel in d© ©©meerite Soest. u E@i nu Kip W.H. B. STOOF yiT¥ERKOOP Eén op iedere vijf Nederlanders AKKER's Kloosterbalsem Oroote sorteering handkappen. Eerste kwaliteit. Lage prijzen. 'Groots sorteering zaklantaarns, hulzen en batterijen tegen bijzonder lage prijzen. Zaklantaarn hulzen, vanaf 20 cent Zaklantaarn, geheel compleet, vf. '60 cent Batterijen, vanaf lö cent (Voor electrisch "materiaal en gloeilampen zie etalage en prijzen. IfTeviens nog slechts enkele 2de hands rijwielen, als nieuw, tegen B1ZONDERE LAGE -PRIJZEN bij rKONrNGlNNELAAN 4 TELEFOON 2346 KONINGINNELAAN 4 VVEET U, dat het uitbreidingsplan 'dezer Gemeente zoo ingrijpend is, dat in de toekomst de waarde van zeer vele pereeelen wellicht ook Uw perceel(en) fii waafde moeten dalen, of wel 'dat later ook andere onaangenaamheden te wach ten zijn? WEET U wel, "dat wanneer dit plan wordt aangenomen, de Gemeente' Soest in 'de toekomst voor zeer groots uitgaven komt te staan, waardoor de belasting dan moet worden verhoogd? WEET U, dat het gevolg hiervan is, minder vestiging, dus minder vraag naar hui zen en bouwgrond, dus prijsdaling üerzelve? WEET 'li, dat de Raad der Gemeente Soest in principe met groote meerderheid zich vóór dit plan heeft verklaard, doch dat ook door Uw protest getracht kan wor den dezen Raad tot andere inzichten te brengen? Door het bestuur van den Soester Bouwkring (Vereeniging ter behartiging van bouw-, grond- en woningexploitatie-belangen), wordt ten dienste harer leden en in 't belang der plaatselijke welvaart, een actie tegen het ter visie liggend uitbrei dingsplan geleidt Wendt U daarom in deze ernstige aangelegenheid tot het bestuur van den Soes ter Bouwkring. U KUNT NOG SLECHTS ENKELE DAGEN RECLAMEEREN. DOE HET DUS SPOEDIG. 'Adres: MAKELAAR P. MAN, STEENHOFSTRAAT 5, tegenover het Gemeente huis, Telefoon 2045 en de verdere bestuursleden. Laatste Zitdag te Soest MAANDAG 21 NOVEMBER, van 2—5 en van 7—9. uur, in Hotel „De Gouden Ploeg". Voor SOESTERBERG Zitdag VRIJDAG 18 November a.s., van 2—7.30 uur n.m., en Zaterdag 19 November van "25 uur in Hotel „Het Zwaantje". PLAATSELIJK NIEUWS Bespreking uitbreidingsplan Soest Voor een 60 k 70 hoorders, leden en gasten van de afd. So-est van den A.B.T, B., hield de heer H. van Klooster, R.K, raadslid en ernstig tegenstander van het Uitbreidingsplan, een uiteenzetting van zijn pieenktg>en in de Jozef Jongelingenver. op 'Maandag 14 November j.l Voorzitter Ant- Hilhorst opende en na behandeling van benige ingekomen stukken verkreeg de Jieer Van Klooster het woord. I Spir. wilde niet In herhalingen treden an hetgeen reeds gezegd is op de vorige ij eenkomst van de Soester bouwkring. >pr. heeft met een deskundige nog dezen liddag het plan grondig bekeken en hij oemt het totaal onuitvoerbaar. De kosten ijn eveneens ontzaglijk hoog, nog geen jr gelecre-. hoorde spr. van ruim dertig illioen gulden, 't Groote bezwaar is de •nuitvoerbaarheid, waardoor in ar die jaren iemand iets met z'n grond kan uitvoeren jen beslag wordt gelegd op al de huizen, die in de wegen vallen. Spr. dringt krach tig aan op gemeenschappelijke bestrijding sen verweer, opdat dit plan in den daad niet fWordt aangenomen. f Talrijke vragen werden nu gesteld en t>eantwoord. De heer G. Hithorst wijst Snog eens nadrukkelijk op de gevaren van 'dit plan voor lederen grondbezitter en tVoor de vooruitgang van de gemeente, iHij Stelt voor, dat het pestuur van den ;A.B.T.B. zich in verbinding stelt met di- jverse organisaties, om gezamenlijk actie |te voeren. Aldus werd besloten. Na voor- dichting door den heer Van Klooster, zui den de boeren zich gezamenlijk wenden tiot den Soester Bouwkring om deskundige ihulp. Hiervoor gaven zich 41 aanwezigen [,op. "R.K. Middenstandsvereeniging Bij het bestuur der R.K. Middenstands^ Vereeniging alhier is een schrijven inge komen van den Bond, i.z. distributie van margarine onder de werkloozen en armen, Het bestuur zal trachten in overleg met het gemeentebestuur deze distributie vla [de winkeliers te doen geschieden. Eerste Soester elerveiling J Kipeieren. Hoogste prijs f6.90; mlddel- jprijs f5.10, f6.50; laagste prijs 4-50. Eend- jeieren f4.per 100 stuks. Aanvoer 7482 istuks. Handel gewoon. i 5 Gevonden voorwerpen Omtrent de navolgende gevonden vbcxr- .werpen, zijn inlichtingen te bekomen aan ide adressen achter de voorwerpen ver- Imeld: Bastaard herdershond, Kolbnieweg 13. (Nummerplaat van een auto, Schoutenkamp- tweg 13. Soort Dobberman hond, le We- jferingpa<i 5. IJzeren gewicht en schro-ef- sleutel, Middelwijkstr. 19. Paar km-derhand schoenen en een glacé handschoen, Poli tiebureau. Twee geslachte konijnen, Van Weeéestraat 40. Klein zwart poesje, Juli-' anapleim 10. Overtreding Arbeidswet In de af ge loop-en week zijn de bakkers V.x L.t G. en K. bekeurd wegens overtre ding van de arbeidswet. Eveneens zijn we gens hetzelfde feit verbaliseerd enkele aan nemers van bouwwerken. Advies: Houd uw arbeidslijst bij! Openbare dronkenschap Deze week is een persoon aangehouden, die in kennelijke staat van dronkenschap verkeerde. Het bleek, nadat hij naar het politiebureau was geleld,, te zijn A. R., Maartensdijk. Ter ontnuchtering is hij in het arrestantenlokaal opgesloten. Weer weggefoopen Het jongetje, dat bij mej. O. wordt verpleegd, is er eind vorige week nog maals vandoor gegaan, nu met de fiets van een schoolkamaraad. De politie ach' terhaaMe den jeugdigen avonturier te Soes (duinen en bracht hem weer bij zijn pleegmoeder. Jubileum-concert „Apollo" Naar wij vernemen zal de Jubileum- uitvoering van het Mannenkoor „Ap-ollo" plaats hebben Dotnaerdag 24 Nov. a.s. Medewerking wordt verleend door de Soester Harmonie „P.V.O." (dar. H. Kok) en het jeugdkoor van „Apoflo". Dit concert, gezien de uit te voeren nummers o.a. van Grieg, Hol e.a. niet begeleiding van de Harmonie „P.V.O.", verdient voorzeker een groote belangstel- ling. De entrée is wegens tijdsomstandighe den niet te hoog gesteld, zoodat een ieder van deze uitvoering kan genieten. Zie verder de advertentie, voorkomende in dit blad. 10-Jarig bestaan der Soester Dam- en Schaakclub J.l. Dinsdag heeft de Soester Dam- en Schaakclub in Hotel „Ockhuysen" haar 2e lustrum feestelijk herdacht. Een feest commissie, bestaande uit de leden H. Schreuder. J. Timmer Sr. en D. Waal, had op loffelijke wijze een gevarieerd pro gramma samengesteld, hetgeen bij de feest vierenden ün den smaak viel. Dat dammers en. schakers feest kunnen vieren, is Dins dagavond bewaarheid! Nadat de Voorzitter der club1, de' heer S. de Zoete allen hartelijk welkom had geheeten, gaf hij het woord aan den Voor- zifter van de feestcommissie, den heer Schreuder. Spr. verheugde hef, dat bijna alle leden aan de oproeping gehoor had den gegeven om op dezen avond hier het 10-jarig bestaan der Vereeniging te komen vieren. Hij feliciteerde de leden en in het bijzonder het bestuur met het 2e llustrum der club. Spr. hoopte, dat alle leden zouden medewerken tot het wel slagen van dezen feestavond- Daarna' werd het woord Verleend aan den heer J. Timmer Sr., welke een over zicht gaf van hetgeen was voorgevallen gedurende het bestaan der club. Wij me- moreeren o.m., dat 2 op-richters de club trouw zijn gebleven; namelijk de heeren P. Reeringh en J. Timmer Sr. Het leden tal bedraagt thans 30. Vervolgens werd door alle aanwezigen het feestlied gezongen. De dichter (J. Timmer Sr.) had een .ovatie in ontvangst te nemen. De heer Amelunxen bleek een goed declamator te zijn; dit getuige het succes, dat hij oogstte. De heer G. J. ter Haar gaf eenige zangstukjes ten beste. De komische wedstrijden tusschen de blauwe en groene schakers en de gele en de roode dammers werkten danig op de lachspieren van de deelnemers. Voor den gongwedstrijd bestond eveneens groote belangstelling. Fraaie prijzen werden hier- voor beschikbaar gesteld. Ook werd de inwendige mensch niet vergeten. Dat de liefde van dammers en schakers ook door den maag gaat, bleek ook hier bewaarheid te worden. Namens den Sti-chtsch-Gooischen Schaak, bond voerde de heer Jungman het woord, terwijl de heer D. Waal namens den Utr. Prov. Dambond eenige woorden tot de feestvierende Vereeniging richtte. Aan het slot van den avond dankte Voorzitter der club de f eest-commissie voor haar velen arneid,. dien zij getroost heeft tot het welslagen van dezen feestavond. Hij hoopte, dat de Vereeniging in groei en bloei zou toenemen en dat het leden aantal met rasse schreden zou vooruitgaan. Rest ons nog te vermelden, dat men slechts noode te ca. 2 uur van elkander afscheid nam. Een week later De raadsvergaderingen worden hier in den laatsten tijd geregeld op den 4den Woensdag van iedere maand gehouden, (Wijl j.l. Donderdag een tusschenvergade- riing plaats had, is toen besloten op voor stel van den Burgemeester de eerstvol gende raadsvergadering nu een week la ter te stelen en wel op Woensdag 30 November ie.k. Aanrijding Vrijdag heeft een vrij ernstige aanrijding plaats gehad op den Nieuwesteeg. De motorrijder M. uit Soest heeft aldaar de heer v. d. B. uit Soestdijk aangereden. Beiden kwamen fe vallen, met het onge lukkig gevolg, dat v. d. B. een ernstige beenbreuk opliep, terwijl de motorrijder deerlijk aan het hoofd werd gewond. Na voorltoopi'g te zijn verbonden, werden bei den naar het ziekenhuis te Baarn ver voerd ter verdere verpleging. Spiritus drinkers Eind vorige .welt -slpv alhier aangehotiL den twee landloopers, gedomicilieerd te Amersfoort, die door het drinken van spi ritus in kennelijkem staat van dronken schap verkeerden. Beiden zijn ter ont nuchtering in een arrestantenlokaal opge sloten, terwijl proces-verbaal werd opge- "maakt. Een ervan was ook den vorigen dag we gens 'hetzelfde feit aangehouden en had ook toen kennis gemaakt met het arres- tantenlokaal. Winterïezing De eerste winterïezing had plaats op Donderdag 10 November j,I. in de zaal van „Religie en Kunst". Voor een goed bezette zaal opende Me vrouw Landweer de Visser deze samen komst met het voorlezen van Matth. 16 vers 1620 en ging zij voor in gebed. Zij sprak tot de aanwezigen een kort wel komstwoord namens de Chr. Vrouwen bond en het Chr. Comité voor win ter le zingen. In het bijzonder een woord van welkom tot Ds. Buffinga van Rotterdam, die tot ons gekomen was. Zij hoopte, dat deze -avond moge strekken tot eer en ver heerlijking van Gods Naam. De spr. van deze avond kreeg toen gelegenheid tot het uitspreken van zijn rede over Jezus en de tegenwoordige tijd. Hij begon met een legende van de -kerst nacht. Het ging over een man, die van huis tot huis ging om te vertegen, dat een kindje geboren was en hij nu vuur moest ontsteken om zijn vrouw en kindje fe verwarmen. Ten slotte kwam hij bij ruwe herders tefecht in het veld, alwaar een ko lenvuur was en waarvan hij kolen mocht medenemen en het wonder was, dat hij de gloeiende kolen o-pnam en niet verschroei de. Hij kwam nu tot zijn eigenlijke onder werp Jezus Christus en de tegenwoordige, tijd. Hij is de rots der eeuwen, die staat in het menschdom en bij Hem splitst het menschdom zich in twee deefen. Hij is alles of niets. De Antithese. Hij noemt twee antipoden, Nietsche die het uitsprak; brandewijn en Christendom zijn de decadence van Europa en Isaac Dacosta, die in zijn gedicht: „God met ons" dit uitsprak: Mijn Redder, mijn Go- ël, mijn Zondenvemieler! Gezegend, ge heiligd, beslist is mijn lot! Voor U wil ik lijden, voor U wil ik de aarde doorgal men van lof! Aan U wil ik adem en le venskracht wijden, tot de Engel des le vens mij slake uit dit stof! Wie eenmaal Hem aanschouwd heeft kan zijn beeld nimmer meer kwijtraken. Het is slechts de vraag, op welke wijze wij Hem ont moeten en ontvangen. Hoe zal ik U ont vangen, Hoe wilt Gij zijn ontmoet, Oj 's werelds hoogst verlangen, Des sterv' lings zaligst goed? Achtereenvolgens noemde hij D. Fr. Strauss, (Das leb-en Jesu kritisch bear- beitet); Carlyfe; Kant (Die Religion in- nerhalb der grenzen der blossen Vernuinft), Scliopëhtiaïïer ?De m'éisch 'redt zfcli ziefj en beeft geen hulp van boven noodig) en Leo Tolstoy (predikt een arnarchisme, dat geheel onbijbelscli is.) Zoo komt bij tot allerlei beelden, die van Jezus Christus gemaakt zijn al naarmate, dat in het eigen kader te pas kwam. Hij spreekt van 180 beelden. Enkele wil hij opnoemen. De Sociaal Democratie en bet Communisme dat de klassenstrijd predikt noemt Jezus een Socialist, wat wei Jjlijkt als hij tot den rijken jongeling zegt: verkoopt al' uwe goederen en geeft het geld aan de armen en daarmede toonde een echter proletariër te zijn. Hij was de eerste bloed getuige voor het proletariaat. Het Spiritisme ziet in Jezus Cbrisfusj een Medium, die correspondentie houdt met de geesten. Zoo kon hij zien wat er in den mensch was. Zijne verschijningen na zijn dood zij-n spiritistische seances. Weer andere beschouwen Hem als een krankzinnige, die lijdt aan hoogmoeds waanzin zoo o.a. de Joden, wanneer Hij o.a. zegt van zich zelf: „/neer dan Salo mo is bier". Van uit wijsgeerig standpunt is het onverschillig of Hij wel of niet be staan heeft en komt het alleen op d:e idéé aan. Maar al die groepen maken van Jezus iets anders, dan Hij wil zijn en ver liezen Hem geheel en al. Niet wij hebben uit te maken wat Jezus voor ons Is, maar Jezus maakt uit, wat Hij voor ons wil zijn en daarom moeten wij tot Hem komen als zondaren die ledig zijn 1-n zichzelf om dan de volle Christus te ontvangen. Wij moeten geen Christus scheppen, maar Christus moet ons herscheppen. Wie Je^ zus wil volgen, moet naar het stille Beth- lehem, moet naar Golgotha. Maar dan ziet zijn oog Hem als zondenvernieler. Al wa ren uw zonden als scharlaken, Ik zal ze maken tot witte wol. Ons hart is onrustig en blijft onrustig tot het rust vind bij Hem, Na deze zeer duidelijke lezing eindigde Ds. Buffinga met dankzegging. Openbare verkooping Dinsdagmorgen te 11 uur werd door Notaris A. O. Dammers in Hotel „Eem- land" publiek verkocht: le. De Villa gen. „Amoldina" annex garage, erf, voor- en achtertuin met schu ren en kippenren aan de Korte Bergstr. no. 5, groot 13.67 A. Verkocht aan den heer M. Hornsvelld alhier, voor f8000. 2e. De Boerenwoning met aangeb. stal, veirr. hooioerg, zomerhuis, vatkensscbuur, kippenhok, houtschuur en andere betimm., erf, sier- en moestuin en uitmuntend wel land, aan den Kosrverlorenweg no. 7,, groot 2.75.90 H.A. Verkocht aan den heer W. Boeschoten alhier voor f 8600. 3e. Een huis met schuur, -erf en tuin aan de Koningimiefaan no. 133, groot 3.90 A. Op-gehouden voor f4400. Tegelijkertijd werd door Notaris Joh. Knoppers te Amersfoort dn „De Gouden Ploeg" publiek verkocht: Een woonhuis aan de Parklaan no. 12 met gr. tuim en erf, met steen en schuur, 4 kippenhokken en broedkelder, groot 65.04 A., waarop de pluimveehouderij wordt uitgeoefend. Opgehouden voor f5350. INGEZONDEN STUKKEN Geachte Redactie. Alhoewel het niet op onzen weg legt op ieder geschrijf van halve of heele ieeken in te gaan, willen wij in het belang van den argelooz-en lezer hiervan afwijken en Tepbceeren op het artikel van den heer A. Endendijk over het uitbreidingsplan in het nummer van 11 Nov. j.l- Deze heer, die zich gaarne voor een autoriteitje doet gelden, schrijft zoo gevaarlijk om niet te spreken van misleidend, dat wij de be langstellenden zoowel als de belangheb benden hiervoor ernstig moeten waarschu wen en zich hierdoor niet in slaap laten sussen. Gevaarlijk is dit artikel, omdat dit niets zegt en hieraan geen waarde kan worden ontleend vo-or den objectie ven beoordeelaar, doch voor hen die even oppervlakkig zijn als de inhoud van dit .artikel, is dit zooveel als een geruststellen de slaappoeder. Ten-einde echter niet vooruit te loop-en op onze actie die gevoerd wordt in T be lang van de geheele gemeente en niet minder dus In dat van het belastingbe talend publiek, willen wij het hierbij la ten, doch slechts den heer Endendijk ver zoeken even te melden waar en waarover de heer v. Nes zijn sporen op het gebied van uitbreidingsplannen heeft verdiend. Dit niet voor den persoon van den heer v. Nes, noch voor het plan, maar als maat staf om te bepalen de mate van deskun digheid, die de heer E. den heer v. Nes ongevraagd gelieve toe te dichten. Hiermede willen wij niet zeggen, dat het plan deskundig niet deugt, maar wel, dat het practisch onuitvoerbaar is. Zijn verder onze inlichtingen juist, dan heeft de heer v. N. slechts enkele ondergeschikte op maagdelijk terrein ontworpen detail- plannen gemaakt, wat ons trouwens ook niet alles zegt, want het komt er bij ons niet op aan wie het heeft gemaakt, dan wel wat er is gemaakt Trouwens dit uit breidingsplan is het eerste plan in Ne derland onder de vigueur der Woningwet 1931. Tenslotte hopen wij in hef belang van het publiek en derzelve ware voorlichting spoedig een openbaar antwoord op bo venstaande van den heer Endendijk te mogen ontvangen. De Redactie dankend voor de plaats ruimte. Het Bestuur van den Soester Bouwkring. Heden overleed, ten gevolge van een noodlottig ongeluk, tot onze diepe droefheid, on ze lieve Broeder, Zwager, en Oom DIRK TL WITTE, In den ouderdom van 47 j. M. J. VEENSTRA- WITTE. G. H. VEENSTRA. JAAP en HANS VEENSTRA. Soest, 15 Nov. 1932. Voor de vele blijken van deelne* ming, ondervonden bij het overlij den van onzen lieven Broeder en Oom, betuigen wij onzen hartelij* ken dank. H. A. A. ZETHOVENi J. M. ZETHOVEN. Neven en Nichten. 33 cent per pond, panklaar. Wil de konijnen per stuk 65 cent. G« v. d. Kamp, Krommeweg 19. PENSION aangeboden. Billijk tarief. Fris- sche kamers. Uitstekende keuken, T. Timp, Amersfoortsche str. 25, Soesterberg. KAMERS TE HUUR bij juffrouw, G.G., gemeub. of ongemeub., m. ot z. pens. Br. fiv no. no. 805 bur. van dit blad. WELKE BOUWONDERNEMER OF PARTICULIER is genegen, voor best rendeeren- de zaak een Woon-Winkelhuis te bouwen, tegen goede rente en flinke jaarlijksche aflossing. Br. fr. no. 807 bur .van dit blad. TE KOOP GEVRAAGD groote oude koperen pot, als haardpot, om blokken hout in te leggen. Aanbiedingen met prijs no. SOS bur. van dit blad. WONING TE HUUR. Te huur aan de Laanstraat te Soest een mooie ruime woning Schuurtje en groote tuin, goede bouwgrond. Direct te aanvaarden. Br. no. 809 bur. van dit blad. Wegéns teleurstelling BOVENWONING TE HUUR, f5.per week. Aanvaarding di rect of naar o.k. H. de Jager, Steenhofstraat 57. TE HUUR GEVRAAGD te Soest Burgerwoonhuis, liefst nieuw gebouwd; niet aan drukke weg; door gepensioneerd gezin^ bestaande uit 3 personen, tegen halt of einde Maart. Huur plm* f300.p. j. Opgaaf grootte ert waar gelegen onder no. 806 bur* j van dit blad. FORNUIS groot formaat (150x70 c.M.)', goed onderhouden, ter overname aangeboden. Molenstraat 8, Soest, NIEUWEWEG 111 SOEST v*an alle Slagers-, Bakkers- ert Kappersjassen beneden inkoops prijs. Ook al het Kindergoed wordt opgeruimd. D. MAAGDELIJN KONINGINNELAAN SOEST gebruikte Gij zijt het dus niet alleen, die lijdt aan stijfheid der gewrichten en rheumatische aandoeningen. In ons klimaat van regen, vocht en tocht, heeft één op vijf menscben last van bovengenoemde aandoeningen. AKKER's KLOOSTERBALSEM heeft bewezen de eigenschappen te hebben stijve spieren spoedig weder lenig te maken, een gevolg van zijn warmteverwekkend ver mogen en de groote doordringende kracht. AKKER's KLOOSTERBALSEM 's-avonds aangewend, zet gedurende de slaap zijn verzachtende, pijnstillende en ge nezende werking voort en tien tegen één dat men 's-ochtends ontwaakt zonder pijnj AKKER's KLOOSTERBALSEM bij voortgezette behandeling geeft immef resultaat. Prijs per pof van 20 Gram 60 centi 2/éév groote potten f en 1.75

Soester Courant | 1932 | | pagina 2