TWEEDE BLAD D. C. van Vliet Daoei. EKsedilie op Amsterdam, Gemsenteraadsverslag. Witaminrijke LEVERTRAAN Drogisterij D. F. VOIGT BESPRONGEN HANDEN 16 DECEMBER 1932 No. 50 Maandagmorgen vergaderde de raad onzer Gemeente voor de behandeling van een 4-tal punten, waarvan er enkele blijk baar zooveel spoed vroegen, dat een af zonderlijke vergadering moest worden be legd. Van Mej. Flinke was bericht van ver hindering ingekomen, terwijl de zetel van den heer Mineur, wegens zijn bedanken, onbezet bleef. Na de gebruikelijke opening- komt de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der ver gadering van 27 October 1932. Zonder opmerkingen goedgekeurd. 2. Mededeeling van B. en W., dat de objecten voor de werkverschaffing, als bcschplan, natuurbad en het aanleggen van wegen op 't Hart kunnen worden uitgevoerd met rijkssubsidie. De VOORZITTFR deelt hierbij mede, dat door den Minister is goedgevonden,, dat aan de personen, welke in de steun regeling zijn opgenomen, dus niet de per sonen werkzaam bij de werkverschaffing, een kerstgave wordt verstrekt van hoog stens 25 prooent van het bedrag, dat zij in die week aan ondersteuning genieten. Aan personen, welke in de werkver schaffing zijn opgenomen, mag eveneens .Volgens besluit van den Minister, door betaling plaats hebben van den 2en Kerst dag, op welken dag geen arbeid zaf wor den verricht. Verder mag aan hen, die een uitkee- ring genieten uit een der werkloozenkas- sen en dus niet voor de steunregeling of de werk verschaffing in aanmerking ko men, door de gemeente een uitkeering worden gedaan, welke niet grooter mag een groot aantal z.g. stille armen zijn*] waarvoor spr. verzoekt, vooral met het oog op de Kerstdagen ook iets bijzonders te doen in den vorm van een kerstgave. De VOORZITTER zal dit met het arm bestuur bespreken. De openbare vergadering wordt hierna gesloten en gaat de raad over in geheim, waarna de dag werd benut voor onderzoek der begrooting in de afdeelingen. Als de winter komt geeft dan Uw kinderen Onze prijzen zijn aanmerkelijk verlaagd. Ontvangen Kruschen Saltz met proefpak. FOTO OPTIEK BURG. GROTHESTRAAT 28. TEL. 2400 INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Soesterberg, 13 December 1932. Mijnheer de Redacteur. U zoudt mij ten zeerste verplichten.,, door het volgende op te nemen. Bij voor baat mijn dank. In de Raadsvergadering van 30 Novem ber 1.1., werd mij op een door mij daar toe gedaan verzoek een vergoeding toe gekend van 30 pCt. in de kosten van een tram-abonnement SoesteiibergZeist, voor mijn, in Zeist de R.K. U-L.O.-school bezoekend nog leerplichtig zoontje. (Dit volgens art. 13 der L.O. wet 1920). De Raad had na een ingesteld onder-' zoek bevonden „dat de financieele om standigheden van mijn gezin niet ongun stig waren te noemen". (Tot heden wist -ik zelf niet, dat ik er zoo goed voor stond). Maar hoe noemt de Raad dan wel de fimantiëele omstandigheden van die andere' gezinnen, die niet zoo rijkelijk met kin deren gezegend zijn als de miijne en waar zijn dan het verschil, dat zoo ontstaan, van het gezinshoofd dezelfde bezoldiging indien zij geen uitkeering van bedoelde ê"en,iet al's ik? Me dunkt het kan niet zijn dan: uitnemend. Daarom krijgt ze ker een geizn waar 2 kinderen zijn 50 pCt. en een ander waar 3 kinderen zijn, 60 pCt. vergoeding. (Deze vergoedingen zijn eenige tijd terug, ik meen September, toegekend). En omdat ik 8 kinderen heby is voor mij 30 pCt. voldoende. Hoe rijmt men dat te samen. Ieder onbevooroordeeld menseh zal toe moeten geven, dat er ab soluut geen lijn in zit. Hebben de groote gezinnen bovendien niet indirect de meeste belasting, vooral als zoo nu en dan maar weer eens een van de noodzakelijkste le vensbehoeften extra belast wordt? Moet nu een openbaar lichaam de groote ge zinnen ook nog 'n extra duw geven 't Gaat er niet om, dat ik die andere gezinnen misgunhetgeen is toegekend, in de verste verte niet. Maar als Nederlandsche burgers hebben we allen dezelfde rechten. In an dere landen, o.a. Frankrijk, worden juist de groote gezinnen zooveel mogelijk te gemoet gekomen. Dit verlang ik echter niet, maar wel, dat ik met dezelfde maat gemeten word als een ander. Hopende, dat dan ook iedere lezér(es) het ongerijmde van dit Raadsbesluit aan voelt, noem ik mij met de meeste hoog achting: J. J. Kemperman. Van Maarenstraat 20, Soesterberg. kassen zouden genieten en zouden vallen onder de steunregeling. De kosten aan deze laatste uitkeering verbonden, komen echter geheel ten koste van de gemeentee. B. en W. stellen voor deze beslissing te aanvaarden en de uitkeering aldus te doen geschieden. Hiertoe wordt zonder hoofdelijke stem ming besloten. 3. Voorstei van B. en W. tot wijziging en aanvulling van het besluit d.d. 10 No vember 1932 tot vaststelling van de ge meentelijke steunregeling met rijkssubsi die, een en ander in verband met eenige missives van den Minister van Binnen- laudsche Zaken. De naar de wenschen van den Minister veranderde steunregeling, wordt zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Voor de arbeiders, die onder de steun regeling vallen, zullen ongeveer gelijklui dende bepalingen gedlen, waartoe even eens een besluit wordt genomen. De heer NOODER merkt hierbij opi,( dat de gemeente hier met betrekking tot de zelfstandigheid wederom een veer moet laten. Ook betreurt spr. de door de minister getroffen scherpe bepalingen met betrekking tot het z.g. stempelen en de vrijstelling daarvan. 4. Crediel.aanvrage van B. en W. tei uitvoering van de onder punt 3 dezer agenda opgenomen aanvulling der steun regeling voor zooveel betreft het vanaf 1 December j.1. toekennen eener toeslag op de uitkeering uit werkloozenkassen van g e s ubs i d i e e r d e v cree n i gin ge n De VOORZITTER deelt met betrekking' tot dit punt mede, dat voor 1932 nog plm. f830.benoodigd zal zijn, welk bedrag zor.der hoofdelijke stemming wordt toe gestaan. RONDVRAAG. De heer DE NIES wijst er op, dat men thans op den Nieuweweg bezig is ka bels te leggen in werkverschaffing. Als dit juist is, wenscht spr. dat dit werk als productief werk zal worden verricht. Verder zegt spr. dat het hem ter oore is gekomen, dat de politie de café's en verlofzaken controleert, of zich daar soms werklooze personen bevinden, die in een of anderen vorm steun genieten. Spr. acht dit ongepast. Zeer goed kan het voorko men, dat zoo iemand een glas bier wordt aangeboden. Om zijn steun verleen ing niet in gevaar te brengen, zou zoo iemand dit niet mogen accepteeren. Van het leggen van kabels door de gemeente is aan den VOORZITTER niets bekend. Voor wat het bezoeken van café's door werkloozen bétreft, deelt spr. mede. mede op een vraag van den heer BUSCH^ dat hij 'hiertoe geen last heeft gegeven. Ook behoeft men hiervoor niet zoo bang te zijn, daar B. en W. in zulke gevallen pas een beslissing nemen na een grondig onderzoek. Verder wijst de heer DE NIES er opy dat de arbeiders in de bosschen met het hun opgedragen werk slechts 27 ct. per uur of f 12.15 per week kunnen halen. Dit loon acht spr. te laag. Weih. LODEESEN deelt met betrekking hiertoe mede, dat deze klacht een groep personen betreft, die hun werk niet naar behoor en hebben uitgevoerd. Last was gegeven phn. 60 c.M. diep fe spitten; door hun was slechts een diepte van 20 c.M. bereikt. Ais straf hebben deze personen hun werk opnieuw moeten verrichten, waardoor het lagere loon ontstond. De heer BUSCH wijst er nog op, dat, •Is gevolg der tijden er in de gemeente DoosSOen 60 ct. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Hendrikus, z. v. B. de Bes en Th. A. Wolfsen, Kerkpad N.Z. 37. Reyer Cornelis Teunis, z. v. E. A. van 't Kiooster en A. Veenendaal, Osscnidam- weg 1. Klaasje Sophie, d. v. J. Blaauw en O. W. E. Wilhelms, Postweg 40. Wil lem,, z. v. G. Reyerse en J. Haage, Soes- erengweg 56. ONDERTROUWD: W. Lambij en O. Stevenson. GETROUWD: G. Vaessen en H. v. Beek. W. Kinderdijk en J. Buddiing. J. J. Schmitz en L. J. M. Proot. OVERLEDEN: Theodorus Josephus Wagoer, 44 jaar, geh. met C. M. Schimmel, Steenhofstraat 58. Hendrikus Roukes, 60 jaar, geh. met A. Sips ma, Oallcnkamp Pels w eg 8. GEVESTIGD: A. v. d. Linden m. gez., Krommeweg 27. P. A. Broers, WiThel- miiinalaan 8. T. Hoogeboom, Verl. Talma- laan 15a. M. M. Meijer, idem. A. Gombert, idem. K. de Jong m. w., Wald. Pyrmont- laan 46. W. Deijs, Beckeringhstr. 9. Th. H. d'Angremond, Nassaulaan 2. J. C. J. Kats, Beukenlaan 1. J. B. E. van Zal, Krommeweg 12. C. C. Veenendaal, Korte Bninkweg 8. S. v. d. Wetering, Helling, weg 3. G. van de Steeg, Nieuwstr. 24c. J. F. Wieck, Steenhofstraat 65. VERTROKKEN: E. Altena, van Nieu weweg 120 naar de Bilt, p.a. Docnresteiin. M. Altena, van Nieuweweg 120 naar Utrecht, Merelstraat 16bis. C. Kelting, van P. Potterlaan 24 naar Velsen, Prov. Zie kenhuis M. G. A. Schoonhorst, van Mo- Icfistr. W.Z. 10 naar Bloemendaal, Lan- geiaan 15. H. Schweer, van Middelwijk straat 36 naar Glad'beck (Dld.) H. v. d„ Beek, van Nieuweweg 50 naar Oldebroek, Dorpstr. E 32a. M. C. v. Wegen, van Bos straat 57 naar Hilversum, Laarderweg 100. D. Radstok, van Harhveg 2a naar Llsse, Kanaalstr. 57. J. H. Touwen, van Kolo- nieweg 5 naar Amsterdam, Van Echen- str. 199. A. J. A. Vermeer, van Heidie- weg 52 naai' Arnhem, Vijverwijk 21. J. A. A. Mans-Verwoert, van Plasweg 35 naar Amersfoort, Stichting „Zon en Schild" Utrechtscheweg. VERHUISD: C. Blankestijn m. gez., van Kolonieweg lc naar Kerkpad N.Z. 39. C. Th. v. Halm, van Schoutenk.weg 1B naar Nieuweweg 99. M. Th. P. Maseland, van Luchtv. afd. naar Rademakestr. 8. C. Scher- pel m. gez., van Van Lenneplaan 10a naar 74. Wed. N. v. Es, van Veenzoom 5 naar Soesierb.str. 54. W. Priem m. gez., van Nieuweweg 68 naar O. Utrechtscheweg 54. O. Onwezen, van Beetzlaan 20 naar 16. H. v. Essen, van Kerkpad Z.Z. 14 naar Hartweg 7. L. Bakker, van Kon.laan 112 naar Kerkstrj^.15. A. E. v. Goor den Oos- ferlingh, van Lindenlaau 14 naar Spoor- str. 28. O. J. H. v. d. Hoeven, van Dor- resteïnweg 8 naar Kerkstr. 24. J. H. Jans sen m. gez., van Molenstr. O.Z. 11 naar Vosseveldlaan 30. H. O. Hartog m. gezv van Rembrandtlaan 19 naar Hartman 1. 28. Chr. M. Keijser, van B. Grothestr. 37 naar 75. C. J. J. Vorstman, idem. H. v. Bloe mendal m. gez., van 2e Heeserlaantje 6 naar 2e Weteringhpad 2. A. Jansen, van Soesterb.str. 8 naar Kèrkstr. 28a. D. Goe de, van Verl. Postweg 7 naar Amersf. str. 1. H. v. d. Dulne m. gez., vani Birfc- straat 10a naar Nieuweweg 57. W. v. Reijn, van Spoorstraat 16 naar P. Potter laan 20. W. Wiss, van Eemstr. 14a naar Wieksloot, W.Z. 5a. Ruwe huia met diepe voren? Winterhanden, winterooren? Wintervoeten, winterteenen Stukke armen, stukke beenen? Weer in orde na 't gebruik Van Purol. Purol is puik. Voorheen DE ROND Bestelk.: A'dam, Singel 307, Tel. 34522 Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boek handel, Telefoon 2272 PLAATSELIJK NIEUWS Soester *!ïng Kipeieren. Hoogste prijs f6.40; middel- prijs f4.70f5.55; Laagste prijs f3.20. Eendeiaren f3.05. Alles per 100 stuks- Aanvoer 10320 stuks. Handel gewoon. Kerst-attractie In aansluiting op de vorige bekendma king, het volgende: De enveloppen met bonnen moeten, voorzien van naam en adres van de inzen ders, ingeleverd worden op de Ned. Mid- denstauidsbank. Van Weedestraat 11, op Dinsdag 27 Dec., tusschen 9 en 5 uur. Oj> de enveloppen moet duidelijk ver meld worden het aantal bonnen, dat de enveloppe bevat. De methode van prijs, verdeeliing- is beschreven in een gezegelde enveloppe, die bij de Inen. 'M icdenstands- bank .is gedeponeerd. De verdeeling is zoo ingericht, dat iedereen, die bonnen inlevert, kans heeft op een prijs, onver schillig het aantal bonnen. In een huisge zin kan maar een prijs vallen. Jeugdkerk Soest Woensdag 21 Dec. zal een Kerstwijdings- avond gehouden worden in het Herv. Jeugdhuis, 's avonds om 8 uur. Voor dezen avond is de toegang vrij, doch een collecte ter bestrijding der on kosten zal worden aanbevolen. Komt allen trouw op. Telefoon-nieuws Medegedeeld wordt, dat het Staatsbe drijf der P.T.T- voornemens is, geleide lijk de noodiige maatregelen te treffen, ten einde het telefonisch verkeer in het geheele land voor zooveel mogelijk auto matisch af- te wikkelen. Deze autornati- seerimg zal zich niet alleen uitstrekken tol de locale netten, doch ook doorwerken in het intcrlocaie verkeer, in veiband waar mede alle aangeslotenen in de gelegen heid zullen worden gesteld, dag en nacht op snelle wijze in telefonisch gemeen schap met elkander te treden. Met de au to ma t is e cr ing moet gepaard gaan een rationeele groepeering van de locale aansluitingen. De in dit opzicht noo- d'ige veranderingen dienen, teneinde de automatiseering van het geheele land zoo economisch mogelijk te doen geschieden, voor of tegelijk met de automatiseering plaats te vinden. De ver and erin gen welke te Baarn en Soest noodiig zijn, bestaan in de splitsing van liet bestaande net Baarn en vestiging van afzonderlijke netten te Baarn en Soest (Soestdijk). De automatiseering van de centrale te Soest is reeds in uitvoering en zal vermoedelijk tegen 1 April a.s. haar beslag krijgen op welk tijdstip de splitsing moet geschieden. Voor de aangeslotenen te Soest zal de splitsing gepaard gaan met een verlaging van het telefoonabonnement met f6.— per jaar, terwijl verder voor gesprekken tus schen de aangeslotenen te Baarn eeuer- zfjds en die te Soest (Soestdijk) anderzijds f 0.10 per gesprekseenheid van 3 minuten verschuldigd zal zijn. Tegelijkertijd wor den de miLnimum-tariefsgebieden van de netten Baarn en Soest uitgebreid, waar door voor perceelen, waarvoor thans af- staridsgeld verschuldigd is, dit wordt ver laagd of geheef komt te vervallen. De automatiseering van de telefooncen trale te Baarn zal vermoedelijk in den loop van 1935 gereed komen. Dierenbescherming Uittreksel rapport van den Inspecteur der afd. BaarnSoest en Omstreken, der Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren (November 1932). Eenige zieke, zonder tehuiis zijnde kat ten, zijn pijnloos afgemaakt. Een zwer vende hond werd opgeborgen in nood- asyl en kon aan eigenaar worden terug gegeven. Woonwagenkamp Baarn werd bezocht, de paardenstal is ingevolge het verzoek van ons Bestuur, door het Ge meentebestuur van Baarn, thans afloopend bestraat. Voor deze verbetering zijn wij, namens de dieren, alweer zeer dankbaar. Aanwezig geweest bij het merken van aantal varkens, ingevolge besluit van de crisis - v arken s w e tVoorop stellende, dat de maatregel noodiig zal zijn, behoeven er, als er kalm en oordeelkundig wordt op getreden, geen incidenten bij het merken voor te vallen. Een jong poesje, lijdende aan toevallen, werd pijnloos afgemaakt. Een poes, aankomen loopen, waarschijn lijk aangereden, werd door ons van ge neeskundige hulp voorzien, algeheele be terschap is mogelijk. Er werd zoowel op de hoofd- als binnenwegen gesurveilleerd. Eenige aanmerkingen zijn gemaakt tegen eigenaren van vastliggende honden, zoo wel wat betreft de onreinheid der omge ving, als de toestand van het dier en het hok. Belanghebbenden worden gewezen op het feit, dat bij niet verbeteren der boven genoemde toestanden, proces-verbaal kan worden opgemaakt. Houders van kettinghonden worden er nog eens dringend op gewezen, dat nu het koude jaargetijde weer aanbreekt, zij moeten zorgen, dat hun hond voldoende beschutting heeft en een warme ligging en hun dier als waakhond betere dienst verricht bij nacht, door binnenshuis te zijn. dan buiten. Dit geld ook vo-or alleenstaam de boerderijen, etc. Een hondje, zonder eigenaar zijnde, werd een goed tehuis bezorgd. Dames en Heeren leden, wilt U de contributie zooveel mogelijk gireeren. Gi. rono. penningmeesteresse is No. 172018. Een ieder wordt er op attent gemaakt, dat onze Vereeniging niets uitstaande heeft met den heer Koopman, thans Korte Melm- weg 13, Soest. Lezer(es) is U reeds behulpzaam bij ons mooie werk? Zoo niet, er wordt op U gewacht. Zet 1933 in met lid te worden van pnze afdeeling. Adres vari den Inspec teur is: Veldweg 8, Soest. K.R.O.-film Door toedoen van het R.K. comité van actie te Soesterberg, zal op Maandag 16 Janjnr' t°33, des e'zeudb' 8 Juur, 'rr.de te zaal van het Hotel „Huis ten Halve" de K.R.O.-film draaien. In den middag zal de film worden vertoond voor de kin deren. In het hol van den leeuw R., een zwerver, zocht aan den kost te komen met den verkoop van snuiste rijen en gelanferiën. Zoo was hij j.I. Vrij dagavond nog over 8 des avonds, dus na sluitingsuur van de winkels, bezig bij be woners van perceelen, gelegen aan de Birk- straat. Bovendien had de man dieper in 't glaasje gekeken, dan voor een koopman wénschelijk is. Hij- wist natuurlijk niet, dat er aan die straat ook een politieman woont. En zoo belde hij ook daar aan. Hij kwam nu in het hol van den leeuw. Zonder pardon werd hij naar een klein lokaal verwezen, waar hij den nacht mocht doorbrengen ter ontnuchtering. Natuurlijk kreeg hij nog proces-verbaal op den koop toe. Tegen den boom Zondag reed een auto op den Rijks straatweg door Soesterberg. Gekomen over de grens op het grondgebied van Amers foort reed een andere auto vóór. De chauf- feuse, die achter het stuur zat wilde pas- seeren en hield te veel links aan, met het gevolg, dat zij tegen een boom terecht kwam. Een heer, die naast de dame zat, kreeg door glassplinters ernstige wonden aan het hoofd en moest naar de „Lichten berg" worden vervoerd. Ook de auto raak te geheel onklaar en werd vanwege de firma Neflcens uit Amersfoort per kraan- wagen naar de garage gesleept. Dc Boerenleenbank Wij vernamen dezer dagen van zeer bevoegde zijde, dat de Boerenleenbank alhier geen gelden meer voor hypotheek uitgeeft. Het bestuur is niet uit eigener beweging tot dit besluit gekomen, maar is daartoe gedwongen door de Centrale Raiffciscnbank te Utrecht. Het schijnt, dat er verscheidene streken en plaatsen in ons land zijn, vooral waar land- en tuinbouw hoofdzaak is, waar men het niet geraden meer acht hypotheken te verleenen. En om nu een lijn te trekken, heeft de Cen trale het besluit genomen, om nergens meer het verleenen van hypotheeken toe te laten, ook al kan een plaatselijke bank dat van eigen geelld doen. Voor Soest heeft dit betrekkelijk funeste gevolgen. De bouw nijverheid is, trots de moeilijke tijden hier nog' iiin vollen gang. We hoorden nog kort geleden, dat er dit jaar nog meer gebouwd was, dan een paar jaar geleden. En geen wonder ook. De bouwmaterialen zijn'aan merkelijk in prijs gedaald, de loonen zijn verlaagd, vooral bij aanbesteding is dit al les duidelijk merkbaar. Voor zeer schap pelijke prijzen kan men tegenwoordig een huis doen bouwen en weer verkoopen. Natuurlijk is voor een en ander geld noo diig. Vele aannemers zijn niet bij machte uit eigen middelen grond te koopen en een huis daarop te bouwen. En lukt het niet een pas gebouwd perceel spoiedig aan den man te brengen, dan is een hy potheek noodig. Ook kan men gemakkelijk verkoopen, wanneeer een hypotheek aan wezig is. De Boerenleenbank alhier staaf er niettegenstaande genoemde beslissing goed voor. Uit eigen middelen kon hel Bestuur nog menige hypotheek uitzetten, maarde Centrale Bank wenscht dit niet meer. En handelt men tegen den wil van het Centraal bestuur, dan behoeft men in tijden van nood niet aan te klop pen. En rijden van nood kunne over- wachts opkomen. Het is zoo lang nog niet geleden, dat de geldschieters te Bunscho ten alles terug vroegen, omdat zij meen den, dat zij geen vertrouwen meer konden stellen in de plaatselijke af deeling, al bleek het later ook, dat er geen vuiltje aan de lucht was. In zulke tijden heeft men de Centrale noodig. Een plaatselijk bestuur kan dan ook practisch niet tegen den wil van 't hoofd bestuur handelen. Maar voor Soest is deze toestand zeer jammer en het ware te wenschen., dat hierin verandering ware te brengen, in het belang van onze bouwnijverheid. Vergadering van de A.R. Kiesvereeniging voor de bespreking van de Gemeente-be grooting 1933 j Men verzoekt ons plaatsing voor het volgende De goede gewoonte der laatste jaren getrouw, meende het bestuur der kiesver- eeniging het wel gewenscht inzonderheid ook dit jaar de gemeente-begrooting in de vereeniging toe te lichten. Wij kunnen ons voorstellen, dat thans de kiezers er belang in stellen, hoe het college van B. en W. in 1933 de moei lijkheden denken te overwinnen. Wij meenen daarover een niet ongun stig oordeel te kunnen uitspreken, al is in sommige gevallen het snoeimes ge hanteerd. In elk geval is de begrooting sluitend te maken zonder belastingverhooging. De bijzonderheden kunnen in de ver gadering worden bezien en ieder kan zijn meening daar ten beste geven, wat voor de beide raadsleden waarde kan hebben, al kunnen zij geen opdrachten aanvaarden. De vergadering is toegankelijk voor geestverwanten, ook al is men nog geen lid. Aanvang 8 uur in de Christ. ULO, Spoorstraat, Dinsdag 20 Dec. De tafelkeuring Zaterdagavond hield de Pluimvee- en Konijnenfokkcrs-vereeniging „Soest en Om streken" een Tafelkeurlng van Konijnen. De heer A. Graaumans, keurmeester, wo nende alhiicr, I*ad des middags .de gebrach te die feu gc.'c.$yj cu v<cj iciU'V legen riau acht des avonds zijn wedéervaren. De belangstelling was bevredigend. Spr. begon met de mededieJeling, dat hij zeer tevreden was met de inzendingen van de leden. Er waren een 40 dieren gebracht. En wat er gebracht was, mocht hij niet als prima bestempelen, maar toch zeker wel ais goed. En dat zegt voor Soest al heel wat. Wanneer wij eens een jaar of drie terug gaan, wist men in Soest wellicht nauwelijks wat een rasfconijn was. Op de eerste tentoonstelk'ng was er de Angorakonijnen uitgezonderd slechts één konijn ingezonden. En nu een jaar of zeven later worden op een tafelkeuring al Vlaamsche reuzen, Franscbe hangooren, Havana's, Gouwenaars, Chinchilla's, Hol landers, Belgische haaskonijnen, Zilvers, Blauwweeners, Alaska's, Wit Weeners, Black en Bleu en Tan's Papillens enz. aangeboden. Wel een bewijs, dat de sport- fokkerij van konijnen hier al eenigen in gang viindt. Natuurlijk vindt ook deze sport moeilijkheden door de ongunst der tijden. Menig gezin kan tegenwoordig geen rijksdaalder missen om een mooi diertje aan te koopen. Maar ook onderling helpt men elkaar wel voort. En dat is juist zoo mooi. De konijnensport moet aangewakkerd. Kostbaar is ze niet. Op de tentoonstelling, die in Januari a.s. staat gehouden te worden, zal onge twijfeld menig koniimtje aanwezig zijn. Opbrengst collecte voor het Nederlandsch Bijbelgenootschap De collecte voor het Ned. Bijbelgenoot schap op 4 December j.1. gehouden bracht met 'n nagekomen gift van f5. op f 74.22,5. Zendingscollecte Het zendingseonifité deelt mede, dat de Zendingscollecte evenals vorig jaar weer plm. f 500 heeft opgebracht. Muziekavond Wilhelmina kerk Zooals een advertentie in dit nummer aangeeft, zal er Donderdagavond 22 De cember een muziekavond gegeven worden in de Wilhelminakeik, de nieuwe kerk aan 'den Sosterbergschestraatweg alhier. We bevelen lederen liefhebber van muziek har telijk aan, zich daarheen te begeven. De entree >is gratis. Alleen wordt heel gaarne gezien, dat de bezoekers een programma met den tekst der te zingen liederen koo pen tegen den prijs van 15 cent. Voorts wordt er een coleïcte gehouden ten bate van het orgelfonds der kerk. Er is n.L nog g'een orgel dan een voor zoo'n ge bouw niet geschikt instrument, dat bo vendien nog aan verschillende gebreken lijdt. De medewerking van allen, die hunne krachten voor dezen avond ten beste wil len geven, geschiedt geheel belangeloos. Hiervoor alleen verdienen ze, dat ze ge hoord worden. Maar wat gegeven zal worden is bovendien zeer zeker het hoo- ren overwaard. Ieder is welkom. De kerk wonde stampvol.

Soester Courant | 1932 | | pagina 5