Ruwe huid JWEEDE BLAD Fa.Karelsen-Rademaker IX C. van Vliet Dagel. Mitie op Amsterdam. Kleermakerij Vltaminrijke LEVERTRAAN Drogisterij D. F. VOIGT Bij Verkoudheid Mijnhardt's Soesterberg Doos 30 en JANUARI 1933 No- 1 INGEZONDEN STUKKEN Buiten verantwoordelijkheid der Redactie Geachte Redactie. Onder geteekenide verzoekt Meefd, om opname van het volgende. U beleefd dankend voor de plaat9"H&fartte* De Soester Politie Naar aanleiding vain de uitlaifc^g, ge daan door het gemeenteraadslid Mej. Fun- ke, die vroeg of het waar was, dat, toen een der Directrice's van een der Herstel. Ijngsoorden alhier, toen zij een paar ver dachte personen door den tuin zag slui pen, de politie opbelde, de Directrice tot antwoord heeft gekregen, dat de tijd voor de ronde nog niet was gekomen. Hierop diende onze geachte Heer Bur gemeester in de laatst gehouden gemeen teraadsver gaoer,ing van antwoord en zeide o.m., dat dit verzoek om assistentie was gedaan in den nacht va n5 op 6 Aug. 1932, tusschen 10 en 12 uur. Dit antwoord van den heer Burgemeester Is niet overeen- Komstig de waarheid. Ondergeteekende voelt zich, hoewel noodgedwongen, verplicht, ook vooral "te genover zijn gezin, de waarheid onder de aandacht van de Ingezetenen der gemeen te te brengen. Door ondergeteekende en door den agent van politie Heupers, werd in den nacht van 5 o|p 6 Aug. 1932 nacht dienst gedaan. De Burgemeester zegt: „toen deed een thans niet meer in dienst zijnde, wegens ongeschiktheid ontslagen politieman wacht dienst". Dien nacht werd door beide po litiemannen om het uur, dus een uur straatdienst en dan een uur wachtdienst verricht. Het moet niet zijn wegens on geschiktheid ontslagen politieman, maar een politieman, die wegens het bereiken van den 55-jarigen leeftijd eervol is ont slagen, hoewei zonder pensioen of eenig vergoeding hoe dan ook. Ondergeteekende, die door deze woorden werd bedoeld, heeft het bewuste telefoongesprek niet ge voerd, doch dit werd door den agent van politie Heupers gedaan, die de inhoud van dit telefoongesprek schriftelijk vast legde in 't dagelijksch rapportenboek, waar aen en ander «s na te gaan en men de be vestiging van mijn bewering kan vinden, i'k betwijfel het niet, of onze geachte heer Burgemeester, was in deze niet juiist voorgelicht, of zijn er andere oorzaken, waaraan dit te wijten is.- ïk juich het ten zeerste toe en het stemt mij tot groo- v dankbaarheid, dat de Burgemeester zoo g^ed de mentaliteit van de manschap pen vtt! 7"*1 v.'«»At te beoor- deete Het is mij ocaC-u, uuc er momenteel een kwestie is over gevonden voorwerpen en da*. Hernaar door de Justitie 'n onderzoek ingesteld en zonder twijfel zal elke ingezetene dezer gemeente te zijner tijd gaarne van den Heer Burgemeester ver nemen en dat op hoogen prijs stellen, hoe hij in deze de mentaliteit beoordeelt van den betrokken politieman, die de oorzaak is geweest van dit onderzoek. Ondergeteekende is reedis 30 jaar Onbe zoldigd rijksveldwachter, waarvan 13 jaar als nachtwacht en agent van politie door gebracht en is dus in de gemeente Soest welbekend en hij hoopt en vertrouwt, dat iedereen, die dit moge lezen, dit wil be vestigen, te mogen opmerken, dat hij van onbesproken gedrag is en altijd geweest is en hoopt dat dit voor hem indien nog noodifg, de rehabilitatie is. B. KARELSEN. Onbezoldigd Rijksveldwachter. Soest. 5 Januari 1933. tv G. d. Buut m. gez.. Kerkstr. 25. C. Kroeske m. vr., Vosseveldlaan 3. VERTROKKEN: Enkelimans m. gez., vani Klaarwaferweg 48 naar Breda, Prinsen-; kade 14. B. M. v. d. Plasche, van Konln- giinmelaan 159 naar St. Kruis (Z.). H. F. Souffree- van Luchtv. afd. naar Gouda, St. Josephstr. 96. W. F. Rottier m. gez.j, van Soesterb.str. 152 naar Nice, (Z. Frank rijk). B. H. Lensiug, van Kon.la au 77 naar Parijs. P. Dekker met gez., van Ju- llanastr. 6 maar Ned. O. Indië, Soekaboemi A. Ofwnbert, van Verl. Talmalaan 15a naar A'dam, Prinsengracht 403. J. F. Meier m. gez., van Nieuwstraat 12 naar Baarn, Adelheidstr. 6. K. Bloem met gez., van Verl. Postweg 8 naar Utrecht, Lepelaar straat 6. A. Schut, van Verl. Talmalaan 29 naar den Helder. Dijkstraat 56. VERHUISD: W. v. d. Steeg, van Nieuw- str. 24c naar 32b. H. Lagemaat m. gezv van Kerkpad Z.Z. 18 naar Rembrand tl 19. K. F. Vervat, van B. Grothestr. 45 naar Heuvelweg 2. G. Haage met gez., van Molenweg 8 naar Veldwieg 1. G. H. A. Simon m. zn.. van Rirkstr. ong. naar Ketkstr. lOf. M. J. v. d. Hoek m. gez.,, van Kon.laan 61 naar Nieuwstr. 49. W. Heinhuis m. gez., van Schoutenkampw. 21 naar 15. W. van Uxem m. gez., van Klaarwaterweg 33 naar Wald. Pyrmontl. 56. P. J. de Vries m. vr., van Talmalaan 12 naar Hartmanlaan 40. Dorrestelnweg 3 Schildersbedrijf Auto Lak- on Spult-inriohtlng AUTOSPIEGELS. Als de winter komt geeft dan Uw kinderen Onze prijzen zijn aanmerkelijk verlaagd. Ontvangen Kruschen Saltz met proefpak. FOTO OPTIEK ^URG. GROTHESTRAAT 28. TEL. 2400 BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Charles Ben, z. v. S. L. Monas en M. Rozenberg, v. Weedestr. 61. Hendrika EngeMna, d. v. L A. Beijer en E. Th. van Haag, Beetzlaan 20. Geer- truAda, d. v. J. Moester en P. M- v- d- Meent, Plas weg 27. Catharma Camelia, d. v. P. O. KHjm en N. Hafkamp, Talmat- laan 6. Berfcus Willem, z. v. G. v. Egdom en J. Koersen, Hartweg 30. Renate, d. v. Th'. J. J. Regter en A. Ch. L. Barzilay, Heideweg 5. Oerardus. z. v. H. Efëchot en J. Meyer. Verl. Kolonie weg 4. Teu- raisje, d. v. j. v. Duinkerken en J. A Hoedeman, Beetzlaan 41. ONDERTROUWD: A. H. H. v. Royen en C. A. Boogaerdt. G. Snoek en C. W. Lankreyer. H. B. v. Hartogsveld en A. v. Klooster. GETROUWD: B. J. Vreeze en S. C. Bakker. M. A, v. Scheppingen en C. G. Rrunmier. J. D. v. Schoonhorst en P. van, Kltngereu, OVERLEDEN: Hendrik Carel Menger, 73 iaai', geh. met H. W. v. d. Keilen, :^eethovenlaan 14. GEVESTIOD: C. Rocken haus er, Baten- 15. O. J. Lengers, Van Weedestr. Gwits m. vr., Eikenhorstweg 8. Buicstr. 34. Wed. J. Kliphuis/, 7, A. v. Leeuwen, Konin- w e^hoen, Kerkpad N.Z. Hoest - Keelpijn - Griep - helpen tabletten, poeders of siropen het best. Alléén echten goed wanneer de naam Mijnhardt op de verpakking staat. Let hierop. In prijzen vanaf 20 en 30 ct. Bij Uw Drogist. PLAATSELIJK NIEUWS Duiven schieten J. W. v. A., die in de omgeving van den Lange Brinkweg een houtduif schoot, werd daarbij door de politie betrapt. Een tweetal geweren werden in beslag geno men, terwijl procesverbaal is opgemaakt. Goed begonnen is half gewonnen Door de politie werden op Nieuwjaars dag in arrest gesteld P. S. en H. F. uit deze gemeente en de zwerver W. v. P. Het drietal verkeerde In staat van dron kenschap. Veilig Verkeer Wegens het berijden van een motor met een snelheid, welke de politie-verordening niet toelaat en waardoor het verkeer van den weg in gevaar werd gebracht, werd door de politie procesverbaal opgemaakt tegen 'E. C. H. S. uit Hilversum. „Klein maar Dapper" Het Soestduinsche meisjesclubje van de zen naam gaf 28 en 29 December een voor drachten-avondje in het zaaltje van het Stationskoffiehuis te Soestduinen. Beide avonden gaf het talrijk opgeko men publiek blijk van groote waardeering voor het geleverde werk en kon ten bate van „Kinabu" (kinderen naar buiten) een flink bedrag worden afgedragen, mede door de belangelooze medewerking van het muziekgezelschap „Per Aspera ad Astra" en door de gratis beschikbaar ge stelde zaal en een geanimeerde tombola. Waarschuwing Alvorens in relatie te treden met een persoon, die voorgeeft adressen op te ne men voor een z.g. „Beroepsgids", welke na het verschijnen gratis in hotels, café's, pensions en dergelijke op de leestafels zal worden gelegd en waarvan het adres van uitgifte isRosendaalschenweg No. 753, Arnhem, wordt men in eigenbelang aangeraden, eerst inlichtingen te vragen bij den Inspecteur van Politie A. F. Schreu- der. Katholieke Kring Vrijdagavond spprak voor genoemden kring in het parochiehuis te Soestdijik, de WelEd. ZeerGel. Heer Drs. P. Kasteel, redacteur.verslaggever van „De Maasbod de" in den Haag, over „.Fascisme er» Demooratie". Na een korte inleiding van den Voor zitter gaat spr. eerst na de huidige re geerders. Wat voorheen juristen waren of monschen uit den ouden adel zijn thans arbeiders, soldaten e.a. In Rome heerscht een oud-onderwijzer, zoodat over dit alles liigt de dictatuur. In Europa zijn het nog enkele monarchen en spr. gelooft, dat in de volgende kwart eeuw nog meerdere wijzigingen zullen komen, 't Stelsel van president neemt toe. 't Facisme waarvan Mussolin.i de geestelijke vader is, neemt toe. 't Gaat lijnrecht in tegen de demo cratie. In korten tijd wordt het geheelle nationaal leven beïnvloed. In zijn innerlijk is het ten zuiver Italdaanisch verschijnsel. Als nu de vraag opkomt wie is Mussoliim., dan zegt spr. lichamelijk en geestelijk een Germaan, van nature tot tucht geneigd, van jongsaff ernstig, ouder geworden zijn de revolutionair, eerst onderwijzer daar na zwerver, arbeider in Zwitserland, anar chist en overhellend naar de linkerzijde der S.D.A.P-, journalist, uitgever eener courant enz. Z'n haat tegen Duitsehland is bekend. Onder zijn vaan zijn katholieken, liberalen, S.D.A.P.'ers, In de herfst van 1922 greep hij naar de macht In Italië, onderhandelde met den koning en nam de regeering over. Het fascisme is door en door revotutioai- nair. Mussolinï zelf is een geweldig heer- scher, demagoog en organisator; in de organisatie heerscht hij onbeperkt. Vairt de 2,5 millioen fascisten k 'n 16de de kbrn.De groote fascistische raad 1» hef hoogste college, dé sociale Kamer wil hij afschaffen. Hij heeft in zekeren-r-zjn het bedrijfsleven gesocialiseerd, e.igendbm be staat niet, de strafwet is gefasclstkwieerd, de democratie is dood, maar toch mag het fascisme niet veroordeeld worden, wat ook de H. kerk niet doet. Mussolini heeft de Romeischc kwestie opgelost. Hij wil echter de kerk dienstbaar maken aan het fascisme, maar dit is heeiemaal niet ortho dox. Dat het fiscisme ingang vond, vindt zijn oorzaak daarin dat in Italië de loonen laag, de belastingen zwaar waren en Mu- soliini daar veel aan heeft verbeterd. De nationale schuld is met 10-tallen milliarden overschreden. In het fascisme is een sterk antikerkelijk element, dc persoonlijke vrijheid is on bestaanbaar, het nationalismme speelt een groote rol. Fascisme bloeit dan pas al9 er geldmagnaten achterzitten, daarom zal zij iin ons land niet spoedig vasten voet krijgen. Valt het fascisme dan moet daar voor komen een sterke kath. democratische regeering. De kerk ziet in het stelsel nog geen veroordeeltng. Laat ons daarom af wachten, maar paraat zijn. Huldiging H. Pastunink Ten huize van den heer H. Pastunink, gewezen kantoorhouder P. en T., die met 1 Dec. j.I. den dienst met pensioen ver laten heeft, had Donderdagavond een een voudige doch treffende huldiging plaats,, welke door een commissie uit de ingeze tenen in alle stilte was voorbereid. In een hartelijke toespraak mocht de heer C. Kas- teleijn er op wijzen, dat zich hier op 't oogenblik mensehen bevonden uit zeer verschillende groepen der samenleving, die echter één waren in de gedachte van waar deering voor alles, wat de heer Pastunink in de 25 jaren van zijn werkkring op deze plaats gedaan heeft. Om aan die waar deer ing- uitdrukking te kunnen geven, wer den hem namens zeer vele inwoners van Soesterberg eenige prachtige geschenken aangeboden, nuttige, smaakvolle voorwer pen voor huiselijk gébruik. Zij gingen ver gezeld van den wensch, dat de nieuwe eigenaar hier veel plezier beleven mocht voor zichzelf en zijn gezin nog langen tijd genietend van de rust. Voor haar toewijding 'kreeg mevrouw Pastuuiink een keurig opgemaakte mand met bloemen, waarna, de heer Pastuniink, zichtbaar aangedaan.' een woord van inrij gen dank sprak, verwonderd als hij was over zooveel hulde, die hij nimmer had verwacht. Die dank gold heel Soesterberg, waaraan hij zich binnenkort, alhoewel op andere wijze als voorheen, weer hoopt te kunnen geven. Teraardebestelling van de gebr. Lief tink Onder enorme belangstelling is Donder dagmiddag op de begraafplaats van de Ned. Herv. Gemeente te Leusden de ter aardebestelling geschied van de gebroeders Aart en Hendrik Lief tink, die in den nacht voor Kerstmis alhier op zoo tragische wijze om het leven gekomen waren. In het bijzonder bij de begraafplaats had zich een groote menschenmenigte verza meld om den verongelukten motorrijders den laatsfen eer te bewijzen.. Nadat de droeve stoet a ingekomen was en de met vele kransen en bloemstukken bedekte kis ten iir den groeve waren neergelaten, trad ds. J. Hofstede naar voren tot het uitspre ken van een afscheidswoord tot de over ledenen én een troostwoord- tot de nabe staanden, in het bijzonder tot de zwaar getroffen ouders. Spreker zag in dit droe vig ongeluk een waarschuwing voor allen, een bewijs hoe broos het leven toch feite lijk wel is. En in die waarschuwing moet door de familie een troost gevonden wor den. Een familielid bedankte voor de harte lijke woorden en voor de groote belang stelling, die van vele zijden ondervonden werd. Diep onder den indruk verliet men den dood en akker. Pluimvee-tentoonstelling Het vraagprogramma voor de eerste Lustrum-tentoonstelling, die gehouden zal worden op 13, 14 en 15 Januari a.s. in hotel „Eeniland", is Zaterdag j.I. aan de leden van de Pluimvee- en Konijnenfok kers Vereeniging toegezonden. Het Èere-eomité bestaat uit de heeren Mr. G. Deketh, burgemeester, J. S. van Duren en K. Lodeesen, wethouders en J. Batenburg, gemeente-secretaris. Als keurmeesters treden op: -voor hoen ders, watervogels, post- en sterduiven; Joh. v. d. Broeke, te Haarlem. Voor konijnen en Calvia's: A. Graau- mans, te Soest. Volgens het reglement kan aan deze tentoonstelling worden deelgenomen door leden der vereeniging, uitsluitend met die ren, die hun eigendom zijn. De inscbrijfbiljetten moeren uiterlijk 7 Januari worden ingeleverd. De dieren moe ten worden gebracht Donderdagavond 12 Januari tusschen 6 en 9 uur. Als eere-prijzeji zijn o.m. uitgeloofd: Me- dailfle's van H. M. de Koningin Moeder, Provinciaal'- en Gemeentebestuur en de Pbuiimveevereeniigiing te Baant Totaal niet minder dan 114 eere.prijzen. Chr, Geret. Jon gei. Vereen. „Jozef Belangstellenden verwijzen wij naar een la dit blad voorkomende advertentie, waar- In de openbare jaarvergadering van ge noemde vereeniging wordt aangekondigd. Voor bijzonderheden zie men de adver tentie. Een nieuwe touringcar De heer Tensen de voortvarende ondier nemer van den autobusdienst Baarn—Soest —Amersfoort, heeft weer een prachtvolle touringcar aangeschaft, die in den a.s. zo mer in gebruik zal worden genomen. Deze nieuwe wagen is reeds gearriveerd, maar blijft ongebruikt in de garage staan, tot de a.s. automobiieltentoonstelling te Amster dam. Daar zal deze car n.1. door de firma, die haar leverde, worden tentoongesteld. Na afloop daarvan zal de wagen in dienst worden gesteld. Aangehouden De politie hield dezer dagen V., een zwerver aan. die in het politieblad stonid gesignaleerd en nog 19 dagen arrest te goed had. Hij is ter beschikking van de justitie gesteld. Burengerucht Een stelletje jongens uit Amersfoort had den »n de Lage Birkt de boel op stelten gezet. Ze waren zeer luidruchtig en maak ten het den bewoners bij de wisseling des jaars moeilijk. De politie, die ook de bui' tenwegen bewaakt gaf blijk van activiteit en bemerkte het al te luidruchtige stel en maakte tegen D. uit Amersfoort, de bel hamel. proces.verbaal op. Meisje aangereden Van een erf. gelegen aan de Van Wee- destraat, kwam een auto aangereden, juist terwijl een meisje daar passeerde. Zij werd door de auto geraakt, kwam te vallen en "bezeerae zich zoodanig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. De be stuurder van de auto reed door zonder zich over het slachtoffer van de aanrijding te bekommeren. Gelukkig is het nummer van de auto bekend, zoodat de onverschil' licre chauffeur achterhaald kon worden. Voorheen DE ROND Bestelk.: A'dam, Singel 307, Tel. 34522 Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boek handel, Telefoon 2272 Uit de dam-competitle Dinsdagavond a.s., 10 Januari, speelt de Soester Damclub tegen ae Utreehtsche Damvereen. „Ons Genoegen". De wed strijd wordt gespeelt in Hotel „Ockhui- zen". Aanvang 8 uur. Belangstellenden hebben vrijen toegang. Winterlezing Hoewel nvisschien geheel overbodig, wll'len wij toch nog even de aandacht vestigenop de lezing, die a.s. Donderdag, 12 Januari om' 8 uur in „Religie en Kunst" zal plaats hebben. Namens de afd der Ned. Chr. Vrou wenbond en het comité voor winterleziin- gen zal dan voor oms optreden Dr. K- Dijk uit den Haag, met het onderwerp: „De verwachting van den heilstaat". Ter aanbeveling voor spreker en onderwerp behoeven wij niets meer te zeggen, beiden spreken voor zich zelf en bij gevolg is een opwekking tot bijwoning ook over bodig. j Blijke onze meening daaromtrent juist te zijn. „Soesterberg's Bloei" Morgenmiddag, Zaterdag, des namid dags te 3.30 uur. zal' door Soesterbergsch Bloei een Bioscocp-voorsteUlng voor kin deren worden gegeven In Hotel „Huisi ten Halve". Brandweer Soesterberg A.s. Dinsdag, 10 Januari, 's avonds te 8 uur. zal door de Vrijwillige Brandweer te Soesterberg, een oefening gehouden worden. Kerstuitvoering Vorige week gaf de R.K. Gemengde. Zangvereeniging „Sancta CaeciEa" te Soesterberg, directeur de heer Wegman, in Hotel „Huis ten Halve" een Kerstuit- voerimig, die uitnemend is geslaagd. Jam mer was het, dat de zaal maar matig bezet was. Zij, die aanwezig waren, hebben geno ten van de uitmuntende zang. Ook die heer C. Carrée, bariton, zong op verdien stelijke wijze eenige mooie liederen, ter wijl het strijkje, bestaande uit eenige hee ren ingezetenen.jde zang op verdienstelijke wijze afwisselde. Het was een avond vol kunstgenot. Bekroono Onze plaatsgenoot, de heer M. Scheffer, behaalde oip de tentoonstelling te Gro ningen voor de Noord Ned- Bond van Pluimvee-, Konijnen- en Vogelliefhebbers de onderstaande prijzen. Voor witte Marans, de beroemde Fran- sch-e hoenders, 2 eerste, 2 tweede prijzen, 1 prijs voor de mooiste haan, 1 prijs voor de mooiste hen en een zilveren médaille voor de mooiste coflectie. Voor La Bresse no.ir, 2 eerste prijzen en 1 prijs voor de mooiste haan, 1 prijs vopr d<e mooiste hen. Damclub te Soestduinen In verband met gemaalde plannen, om te komen tot de oprichiing van een dam club alhier, zal ter animeering daarvan op Donderdag 12 Januari a.s., door den heer Bakker een slmultaan-partij gespeeld worden in hotel Van Wij wekken belang avond vooral bij te w materiaal mede te 1» om half aebt uur, R.K» Werklfedenver. Maandagavond zal In Jongel. Vereen, een speciale vergaoui plaats hebben, welke is aangevraagd door een aantal leden. Do vergadering zal aan vangen om 8 uur. Groote opkomst wordt verwacht. Filmavond Voor donateurs, donatrices, léden en. adspiranten. geeft de V.V. „Esvac" Maan dagavond om 7.30 uur in de Eemt&ndzaat een filmavond. Eerste lustrum 1 Januari li. herdacht de heer J. Oroart, brandweer-commandant V.W.B., den dagv waarop hij voor 5 jaar In die functie werd benoemd. Wij hopen, dat hij nog lang de scepter zal voeren over het kranige corps. Coöperatieve Landbouwvereeniging Soest Dinsdagavond te 7 uur hield de heer H. Balk Wzn. technisch leider der N.V. Vereenigde Kali Maatschappij te Amster dam een voordracht met films over die. bemesting met kali, in de groote zaal van hotel „De Gouden Ploeg", welke goed bezocht was. De praeses der vereeniging," de heer A. Brouwer, riep allen het welkom toe, >vaarna hij het woord verleende aaït den inleider. Spr. stelt vooruit vast, da,t de bemesting van den Land- en Tuinbouw een zeer omvangrijk onderwerp is, het welk spr. in den gestelden tijd beknot zal behandelen. Bemesten is alleen eerst noodig voor den plantengroei en voor verhoogde productie van den bodem. IH de laatste jaren is de toestand in Land en Tuinbouw gewijzigd, zoodat de klefcié boer moet trachten van zijn klein lapje grond te halen, wat te haten is, om in zijin levensonderhoud te voorzien. De bemes ting heeft 2 hoofdgroepen, n.1. nattrur- mest en kunstmeststof. De eerste is wel belangrijk, maar op de kunstmest drijft de zaak en geeft meer uitkomst, dus in komsten. Wei zijn er vooroordeelen tegen kunstmeststof, maar mogelijk is deze doel matiger. De plantenbodem heeft noodfg stikstof, kali, phosfor en kalk, maar om dit toe te dienen, moet het regelmatig geschieden. Noodig is patentkali van 20 pCt. zij is wel iets duurder, maar de kwa liteit en kwantiteit wordt verhoogd. Noo dig is op zandgrond voor graan patentkaK 20 pGtj. 8 a 30 baal per H.A., voor hoed en weiland, 8 a 20 zak. voor aardappelenl 8—12 zak voor bieten 14—16, voor de tuinbouw 12 h 40. Kali is elk jaar noodag ook op de klei daar 90 pCt. van die grond. Kaliarm is. Het Is ook goed voor het blauw of zwart worden der aardappels, Vöoi kruisbes voor <ie ratidjesziekté, Daarop deelt spr. mede, dat het land* bouwka|ii.toQr jaarlijks In normale jaren 42000 wagons aflevert, wat is 1 baal 46. pCt. per H.A., wat te weinig is, zoodal de veikoop verhoogd kan worden. Na de uiteenzetting werd getoond dé film Kali-industrie In Duitsehland en een paar komische films: „Wie bouwt dé beste piep ers" en „Het bieten-oproei*". Nadat vragen waren gesteld en beantwoord, sdoofl de praeses te ongeveer 10 uur cte bijeen^ komst. J. A. van Daal Postweg 8 Militaire- en Burger- In de val geioopen Toen j.l. Dinsdag zekere T. uit Am* sterdam met zijn auto onze gemeente pas seerde, meende hij in een als heer ge kleed persoon den man te herkennen, wel ke hem 2 jaar geleden voor een bedrag aan geld had opgelicht. Een juist passee- rende agent van politie werd met een en ander in kennis gesteld, waarna het drie tal op weg ging naar het politiebureau, alwaar de „als heer gekleede persoon'7 het genoemde feit erkende. Bedoelde pvi v soon bleek te zijn J. v. K. uit Den Haag. Bij het naslaan van hét politieblad bleek, dat zijn aanhouding nog werd verzocht door den Comm. van Politie te Maas sluis, eveneens voor een geval van oplich ting, waarom hij ter beschikking is gesteld van dien ambtenaar. Ook bleek, dat v. K. reeds meermalen voor oplichting was ver oordeeld. Aangehouden Dinsdag werd door de politie een zwer ver aangehouden, welke zich' in staat van dronkenschap op den openbaren weg op hield. Raadsvergadering Naar wij vernemen zal de eerstvolgende vergadering van den raad op Woensdag 18 Januari worden gehouden. Eer?fe Soester eierveiling Woensdag werden op de veiling 1346' eieren aangevoerd.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5