Gemeenteraadsverslag. ,UW De raad weer volledig. Politiezaken In openbare en geheime vergadering. Nieuw jaarsrede van den Voorzitter. De financiën niet ongezond. Autovallen gewenscht Soest leent aan Rotterdam f 200.000.—. Twee in- cidenten tusschen de heeren Busch en Ga- siüe. Geven en nemen. Besluiten welke niet worden uitgevoerd. De Raad onzer gemeente kwam Woens dagmiddag in openbare vergadering bijeen, onder leiding van dun Burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Na de gebruikelijke «.tilte voor gebed en /óór de Voorzitter gelegenheid heeft Üe pgcnda in behandeling te nemen, vraagt mej. FUNKE het woord Het behoort, aldus spreekster, tot de goede *M"oxea, F>it een zaak, waarin iemand is uetrokken, niet in bespreking komt, wanneer betrokkene niet aanwe zig is. De Voorzitter heeft in de laatste ■=vgadering uiting gegeven aan zijn ge voelens inzake de door spreekster in een der vorige vergaderingen gestelde vraag, betreffende de door de directie van de stichting Trein 8.28 gevraagde politiehulp en de mededeeling van één der politie mannen, dat de tijd voor de ronde nog niet gekomen was. Spr. vraagt waarom deze mededeeling moest geschieden in een vergadering, waarin zij niet aanwezig was. Deze me dedeeling had reeds in de vergadering van November kunnen geschieden. Spr. heeft deze mededeeling niet gedaan om sensatie te verwekken, doch meent, dat zij als raadslid gerechtigd is een dergelijke waag te doen. Spr. begrijpt ook niet goed, dat de Burgemeester zich, als hoofd der politie, verantwoordelijk voelt voor een uit- ting van één der agenten. De heer GASILLE kan zich deze woor den indenken. Toen U, mijnheer de Voor zitter, aldus spr., bij de behandeling der begrooting bedoeld stuk voorlas, heb ik er op gewezen, dat mej. Funke niet aan wezig was. De vormen der wellevendheid, vooral tegenover vrouwen, maakten het tijdstip, waarop de mededeeling werd ge daan, niet tot het meest geschikte oogen blik. Ook wijst spr. er op, dat, in tegensteli ling met de mededeeling in bedoeld stuk, bedoelde agent van politie niet wegens on geschikt is ontslagen, doch' wegens het be reiken van den 55-jarigen leeftijd, op welk lijdstip op verdere dienstvervulling geen prijs meer werd gesteld. Spr. betreurt het tevens, dat van hem, na een vervulling, van zooveel dienstjaren, bij zijn vertrek- geen behoorlijk afscheid is genomen. Dit is grievend voor den persoon. De VOORZITTER zegt, dat bedoelde mededeeling door hem is gedaan, nadat hem een tooneelstuk over dit feit onder de oogen kwam. Het meest geschikte oogenblik hiervoor zag spr. bij de behan deling der begrooting, toen het hoofdstuk betreffende de politie ter tafel'kwam. Spr. heeft mej. Funke hierdoor niet onaange naam willen zijn, doch heeft alleen de wenschelijkheid geuit, dergelijke uitlatin gen alleen te doen na grondig onderzoek. De heer GRO^TEWAL informeert of 'de Voorzitter dit geval zelf goed heeft onderzocht. De plaatselijke bladen zeggen Dmtrent dit geval iets anders dan de me dedeeling. De VOORZITTER zegt, dat men di: aan hem moet overlaten als hoofd der po litie. Volgens spr. is bedoelde agent wej 'degelijk wegens ongeschiktheid ontslagen- Spr. sluit hierna dit incident. De heer BUSCH gaat hiermede niet ac- coord. Spr. wijst er op, dat de Voorzitter thans voor de tweede maal de beschuldi ging uit en wil daarom op deze wijze niet van de zaak afstappen. Een Qjiderzoek moet worden ingesteld door een commissie uit den raad. Het resultaat van het onder' zoek kan daarna, desnoods in besloten ver gadering, aan den raad worden medege^ deeld. De heer GASILLE meent, dat thans reeds eenige mededeelingen kunnen wor den gedaan. De VOORZITTER zegt toe dit te zul len doen in besloten zitting. De agenda, komt hierna in behandeling. 1. Beëediging van het nieuw gekozen raadslid H. Th. van den Berg. De heer Van den Berg legt in de handen van den Voorzitter de vereischte eden af, waarna eerstgenoemde zijn plaats inneemt. Hierna houdt de Voorzitter een nieuw jaarsreden. Spr. heeft zich' bij de intrede van 1933 afgevraagd hoe de zaken staan met be trekking tot de gemeente. Het jaar 1932 Js voorbijgegaan zonder schokkende ge beurtenissen. De laatste maanden van het jaar hebben het gemeentebestuur echter met veel zorgen overladen. De werkeloos heid heeft als gevolg der tijden ongeken de afmetingen aangenomen en voor velen !s d<* bes'aanamogelijkheld dan ook niet weinig afgenomen. Deze werkeloosheid en de daarmee gepaard gaande steunverle ning hebben van de gemeente zeer groote offeTs geèischt en spr. juicht toe, dat deze offers gebracht zijn onder mede-opoffering van de eigen belangen der leden van den raad. Deze goede samenwerking vraagt spr, ook voor bet Jaar 1933. Volgens spr. xijn de finandën der gemeente niet on gezond. he+poen niet wegneemt, dat de gemeente-hunh'uuding met beleid zal moe ten worden bestuurd. Hierbij wil spr. voor al zien na*r de groote behoeften van een groot deei d«rr bevolking, door welke h'an-j delingen de andere gemeentezaken echter geen schade mogen lijden. Spr. wil met den raad ook In 1933 zoeken naar de goè-i de oplossingen en is er van overtuigd, dat deze zullen worden gevonden, wan neer het noodige optimisme de samenwer king illustreert. Met de beste wenschen in 1933 voor de gemeente en de leden van den raad besluit de Voorzitter zijn rede. 2. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 30 Nov. en 12 Dec. 1932, Goedgekeurd. 3. Mededeeling van ingekomen stukken. 1. Jaarstukken over 1930 der N.V. „Centrale Slechtplaats voor de gemeente Soest" met voorstel van B. en W. De VOORZITTER deelt bij dit punt mede, dat B. en W. bij de N.V. zullen aandringen op 'hoogere afschrijvingen. De stukken worden voor kennisgeving aangenomen. 2. Besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht d.d. 27 December 1932, houdende verdaging der goedkeuring begrooting '33. Voor kennisgeving aangenomen. 3. Besluit van Ged. Staten van Utrecht d.d. 27 December 1932, houdende verda> ging der goedkeuring besluit tot wijziging van het raadsbesluit van 26 Nov. 1920 tot verkoop van grond aan O. Nollen. Vervallen door later ingekomen stuk. Zie onder no. 24. 4. Goedgekeurde besluiten tot het op nemen en beleggen van gelden in 1933. Voor kennisgeving aangenomen. 5. Goedgekeurde besluiten tot wijziging der gemeente- en gasbedrijf begrooting 1932. Voor kennisgeving aangenomen. 6. Besluit van Ged. Staten tot tijdelijke afwijking van hun besluit tot bepaling der vergoeding voor bijwoning van afdeelings- en commissie-vergaderingen voor de leden van den raad der gemeente Soest. Voor kennisgeving aangenomen. 7. Goedgekeurd raadsbesluit waarbij aan de Vrijwillige Brandweer-vereeniging te Soest opgedragen worclt het .v.exsichten van werkzaamheden, voortvloeiende uit de overeenkomst, aangegaan door de gemeen te met die vereeniging. Voor kennisgeving aangenomen. 8. Overzicht van het gasbedrijf over de maand Nov. 1932. Voor kennisgeving aangenomen. 9. Een schrijven van Mevr. Mr. J. Wes- sels Boer en 48 anderen, houdende me dededeeling, dat door hen een request is ingediend bij Burgemeester en Wethouders inzake het snelle rijden met motorrijtui gen en fietsen op den Rijksstraatweg, met mededceung van B. en W., dat den Bur gemeester als hoofd der politie is ver zocht de noodige maatregelen te treffen teneinde aan de klachten, bedoeld in ge noemd schrijven, tegemoet te komen, waar van aan adressanten is kennis gegeven. Voorgesteld wordt deze zaak verder voor kennisgeving aan te nemen. De heer BUSCH zegt, dat op dit euvel door den raad meermalen is gewezen. Spr. zou gaarne zien, dat hierop door de po litie meer werd gelet en op andere zaken minder. De heer VAN KLOOSTER zegt, dat het grootste gevaar gelegen is in het elkander passeeren, hetgeen een algemeen verschijn sel is, als de afsluitboomen bij station Soestdijk gesloten zijn geweest. De heer DE BRUIJN wijst hierbij op Hoevelaken. Ieder bestuurder weet, dat daar aan de maximum snelheid streng de hand wordt gehouden. Dat kan ook hier. Het schrijven wordt hierna voor kennis geving aangenomen 10. Een besluit van Ged. Staten, waar bij hunne beslissing is verdaagd op het raadsbesluit d.d. T7 Oct. 1932, strekkende tot wijziging der L iwverordening. Voor kennisgeving aangenomen. 11. Een adres van bewoners van per- ceelen, gelegen aan den KT aarwaterweg, verzoekende verbetering van dien weg, on der mededeeling, dat dit adres bereids in handen van den technisch ambtenaar bij Openbare Werken was gesteld om advies. Advies zal worden uitgebracht. 12. Een adres van bewoners van per- ceelen, gelegen aan den Klaarwaterweg, inhoudende de bereidverklaring tot af stand van grond voor verbetering van dien weg, onder mededeeling, dat dit adres be reids in handen van den Technisch Amb tenaar bij Openbare Werken was gesteld om advies. Gesteld in handen van B. en W. voor prae-advies. 13. Een adres van W. A. Hilhorst ver zoekende eene wijziging van de bouwver ordening, onder mededeeling, dat dit adres bereids in handen van den techn. ambte naar bij Bouw- en Woningtoezicht was gesteld om advies. Gesteld in handen van B. en W. voor prae-advie». 14. Een adres van liet bestuur der Schilderspatronsvereeniging van Soest, ver zoekende de scliilderspatroons ter plaatse bij het besteden van schilderswerkzaam heden niet te passeeren. De heer NOODER meent, dat de om schrijving van dit punt geen juiste weer gave is van het adres. Op dit euvel heeft spr. reeds gewezen, toen besloten werd alle werkzaamheden aan het natuurbad in werkverschaffing uit te voeren. Ook heeft spr. vernomen, dat de verplaatsing der hekken aan de Beukenlaan in werkver schaffing wordt verricht. Ook hiervan wil spr. de patroons laten profitecren. Spreker vindt het vreemd, dat hierop door Socia listen moet worden gewezen. De heer BUSCH zegt, dat dit laatste in het geheel niet noodig is. Het eerst is hierop reeds gewezen door de R.K. leden van den raad en door den spreker. Waar de klachf gegrond is, stelt spr. voor dit adres, alsmede de bouwaanvrage van den heer Hilhorst, voor spoedige af doening te verwijzen naar de comm., waar toe wordt besloten. 15. Een adres van het bestuur der Ver eeniging „Een School met den Bijbel" te Soest, verzoekende gelden beschikbaar te stellen voor de aanschaffing van vlaggen, vuilnisbak en voor uitbreiding rijwielberg plaats. I B. en W. zullemhierover met het school bestuur nog spr^en. Behandeling volgt later. 16. Een schrpren van E. A. van Klooster, verzoekende een perceel grond in huur te mogen ontvangen. Naar de desbetreffende commissie ver wezen voor advies; 17. Een adres van H. M. J. Geubbels en Wed. W. J. van Ee, Inhoudende de mededeeling, dat zij onder voorwaarden bereid zijn een zandweg met aangrenzen- den grond ^af te slaan, onder mededeeling. dat dit adres bereids in handen van den technisch ambtenaar bij Openbare Werken was gesteld om advies. Verwezen naar de Bouwcomm. voor ad vies. 18. Een adres van JoK. Mets, verzoe kende terugbetaling van een indertijd door hem gestort bedrag in de gemeentekas voor trottoiraanleg en teruggave van te veel overgedrage'n grond. Verwezen naar de Bouwcomm. voor ad vies. 19. Een schrijven van J. A. de Kruijff e.a. inhoudende een klacht omtrent den onhoudbaren toestand ontstaan door het afbranden van een perceer aan den Korte Brinkweg. Verwezen naar de Bouwcomm. voor ad vies. 20. Een adre^van de R.K. en Christ Stan.ds-organiserzoekende bij de uit? voering der steunregeling het loonbedrag der land- en tuinbouwarbeiders te bren gen van f 17.op f20.— per week, on der mededeeling, dat dit adres bereids om advies was gezonden naar de Comm. Werkverschaffing. Advies zal worden uitgebracht. 21. Een schrijven van Mej. H. A. C. Oosterhof, verzoekende haar eervol ont slag te verleenen als onderwijzeres aan de o.l. school aan de Beetzlaan. Ontslag verleend. 22. Een adres van J. Dijk en E. Ger- rits, verzoekende geen vergunning te ver leenen aan R. H. J. Reintjes en Kareisen en Rademaker voor den bouw van. wonin gen op het perceel kad. bekend in Sectie O. no. 2795. Zal bij punt 24 der agenda worden be handeld. 23. Een adres van S. Dijkstra verzoe kende uitkoop van het recht van erfpacht. Zal in de volgende vergadering in be handeling komen, na prae-advies van B. en W. 24. Een door O. S. goedgekeurd raads besluit tot wijziging van het raadsbesluit van 26 Nov. 1920 tot verkoop van grond aan C. Nollen. Voor kennisgeving aangenomen. 4. Vaststelling van besluiten tot wij ziging der gemeente-, grondbedrijfs- en gasbedrijfsbegrooting voor 1932. Zonder bespreking vastgesteld. 5. Voorstel van B. en W. tot vaststel ling van rentepercentages wegens door het gasbedrijf over 1932 opgenomen en ge storte gelden. Eveneens vastgesteld. 6. Voorstel van B, en W. tot het aan gaan van 'ti geldleening groot f 175.341,03 Bedoelde leening is benoodigd ter fi nanciering van de in de jaren 1926 tot en niet 193i gedane uitgaven voor on derwijsdoeleinden (hoofdzakelijk school- bouw) welke uitgaven tot nu toe zijn be streden uit opgenomen kasgeld. Indien tot het aangaan van deze geld leening wordt" besloten, zal de gemeen te van 1 Februari tot den datum, waar op één der door de gemeente aange gane kasgeldleeningen moet worden te rugbetaald, zijnde 15 Maart a.s. een be drag van f2CO.OOO.ter belegging be schikbaar hebben. B. en W. stellen voor genoemd bedrag voor het tijdvak van 1 Febr. tot 15 Maart ter leen te verstrekken aan de gemeente Rotterdam tegen een rente van 2 pCt. Zonder bespreking vastgesteld. 7. Voorstel van B. en W. tot verhoo ging van het subsidie voor het burgerlijk armbestuur voor het dienstjaar 1932 met f eooo.— Bij schrijven d.d. 10 December j.I. ver zocht het burgerlijk armbestuur subsidie voor 1932 met f6000,te verhoogen. Zoo als bekend is bij verschillende raadsbe sluiten het subsidie voor 1932 reeds ver hoogd tot f74000.—, zoodat met inbegrip van bovengenoemd bedrag van f 6000. een totaal-subsidie van f80.000.zal zijn benoodigd. B. en W. stellen voor de gevraagde verhooging van f6000.toe te staan. Goedgekeurd. 8. Voorstel van B. en W. tot toepas- seiijkverklaring van ae 'bepalingen van het raadsbesluit van 30 December 1930 inzake subsidiëering van turnclubs op de R.K. Gymnastiekvereniging „Crescendo" te Soest. Waar bedoelde vereeniging aan de in het raadsbesluit genoemde eischën voldoet, stellen B. en W. voor de gebruikelijke sub sidie te verleenen. De heer GASILLE wijst er op, dat in "deze vereeniging uitsluitend kinderen zijn opgenomen van hoogstens 12 jaar. Het verleenen van subsidie noemt spr. een ver- 'kapte toelage voor de school. Wanneer de subsidie wordt verleend, wil spr. ook de andere scholen hierin betrekken. De heer BUSCH wijst er op, dat op voorstel var den heer Endendijk een be sluit werd genomen in 1933 geen vereeni- gingen in aanmerking te doen komen voor subsidies. Hierop zijn geen uitzonderingen gemaakt, waarom ook het verzoek van Be Quick werd afgewezen. De heer GROOTEWAL bestrijdt de mee ning van de heeren Gasille en Busch'. Spr. wijst er op, dat de subsidies juist zijn ver leend met het oog op de kinderen, omdat de gemeente de lichamelijke opvoeding op de scholen niet voldoende kan behartigen. Het met betrekking tot dit punt genomen raadsbesluit slaat ook op nog te vormen vereenigingen en waar bedoelde vereeniging aan de in het besluit gestelde eischen vol doet, moet de subsidie worden verleend. Dat aan Be Quick geen subsidie kon worden verleend Js het gevolg van hef feit, dat bedoelde vereeniging geen 75 le den telt en de gymnastiek of athletiek niet wordt beoefend. De heer ENDENDIJK noemt de lezing van den heer Grootewal juist. Eenzelfde lezing geldt ook voor de Bewaarscholen. De heer DE NIES juicht toe, dat voor lichamelijke oefening subsidie wordt ver leend. Spr. betreurt echter de oprichting van dergelijke vereenigingen, daar zij aan bestaande vereenigingen afbreuk doen. De heer BUSCH zegt, dat besloten is geen subsidies te verleenen. Spr. zal vóór stemmen, wanneer het besluit wordt ge wijzigd of wanneer de heer Endendijk zegt. dat de thans gegeven lezing de be doeling van zijn voorstel is geweest. Besloten wordt dit punt aan te houden tot na de pauze. Het desbetreffende besluit kan-- dan nog even worden nagegaaan. 9. Voorstel van B. en W. tot toekenning van een bijdrage aan het plaatselijk crisis comité voor exlra hulp aan werkloozen. Bedoelde gelden worden gevraagd voor de verstrekking van kleeding, schoeisel, beddegoed e.d. Ter toelichting moge dienen, dat voor bovenbedoelde hulpactie in gemeenten, die in de kosten van steunverleehing en werk verschaffing rijkssubsidie ontvangen, niet meer mag worden besteed dan het vijf voud in guldens van het aantal werkloo zen ter plaatse. In deze kosten van onder steuning zal de gemeente en het Nationaal Crisiscomité ieder 50 pCt. bijdragen tot een maximum van f2.50 per werklooze. Als voorloopige maatregel is bepaald, dat voor het eerste halfjaar 1933 voor de berekening der bijdrage het werkloozen- cijfer op 29 Gctober 1932 tot basis wordt genomen. Dit cijfer, dat door deze ge meente aan het Depart. van Binnenl. Za ken is opgegeven bedroeg 241, weshalve van het Nationaal Crisis-comité voor ge meld halfjaar aan bijdrage is te verwach ten een bedrag van 241 xfl.25 of f301.25 mits ook de gemeente een overeënkomstig bedrag uit de gemeentekas verstrekt. B. en W. stellen voor genoemd bedrag te verstrekken. Zonder hoofdelijke stemming goedge keurd. 10. Voorstel van B. en W. tot intrek king van het Raadsbesluit dd. 27 Oct. 1932 inzake beschikbaarstelling van een bedrag voor kieeding aan schoolgaande kinderen, zulks naar aanleiding van een schrijven van Ged Staten. Ged. Staten hebben hun goedkeuring aan dit besluit onthouden. Dit college wenscht dergelijke verstrekkingen geregeld te zien men inachtneming der Leerplichtwet. Waar evenwel tegen een regeling als be doeld in genoemde wet als blijvend insti tuut, prnciphele bezwaren bestaan, stellen B. en W. voor bedoeld besluit, waarbij aan het crisiscomité een |>edrag van f1250. werd toegekend, in te trekken. De heer NOODER informeert of B. en W. een dergelijke afwijzing door Ged. Staten niet hebben voorzien. Spr. wil de kinderen van dit besluit echter niet de dupe laten worden. Van deze publieke tri bune, aldus spr., wil ik aan de gemeente zeggen, dat geijverd zal worden voor een blijvend instituut als bedoeld bij de leer plichtwet. Iin afwachting van de totstand koming hiervan, wil spr. de geilden re serve eren. De heer BUSCH kan zich met het voor stel ook niet vereenigen. Bij intrekking zou voor de kinderen niets kunnen worden gedaan. Spr. wil zoo noodig een comm. vormen uit den raad, die de gelden dan kan verstrekken in overleg met de hoof den dier scholen. De VGORZ1TTER zegt, dat ook zoo'n besluit door Ged. St. moet worden goed-' gekeurd. Genoemd college wenscht dit uitsluitend geregeld te zien aan de hand der leerplichtwet. Spr. meent echter, dat nog één weg open staat. Aan het Bur gerlijk Armbestuur kan worden verzocht met deze nooden rekening te houden. De heer ENDENDIJK acht dit den juis- ten weg. Laten we het B. A. verzoeken; de gewenschte kleeding te verstrekken, Mocht dan als gevolg hiervan meer geld benoodigd zijn, dan kan dit lichaam op nieuw bij den raad aankloppen. Aldus besloten. 11. Voorstel van B. en W. de Finanti- eele Commissie aan te wijzen als com missie, welke de exploitatie van de wo ningbouwverenigingen en de finantieele gevolgen daarvan voor de gemeente, zal onderzoeken. Bij dit puilt komen de Heeren Gasille en Busch sterk tegenover elkaar. De heer BUSCH wenscht bedoelde comm. voor dit geval aan te vullen met den heer Hornsveld. Een deskundige is noodig om betreffende kostprijs en exploi tatie van advies te dienen. Hypotheken beginnen meer los te komen. Dit zal tot gevolg hebben, dat meer arbeiders-wo ningen zulten worden gebouwd, waardoor, de strop voor de gemeente steeds grooter zal worden. Spr. wil zoo noodig in eensi de strop nemen. De heer NOODER zegt bij de begro ting op dit punt te hebben gewezen. De aan het rijk te betalen rente is veel te hoog. Spr. wenscht hiervoor een groote en goed opgezette actie. Ook meent spr.) dat de Ver. van Ned. Gem. reeds voor dijj doel 'ijvert. B. en W. stellen hierna voor de heerep Busch en Hornsveld aan de comm. toe té voegen. De heer GASILLE zegt, dat de heer Busch alleen de heer Hornsveld voorstel^ dus deze dan alleen. De Voorzitter: Maar wij achten het wel van belang, dat de heer Busch ook aan de comm. wordt toegevoegd. De heer GASILLE: Hij stelt zich zelf toch niet voor. De heer DE BRIJN: Van je buren moet je het maar hebben Busch. De heer BUSCH scherp tot den heer Gasille: U heeft 't over burgerlijke be leefdheid, doch U schijnt niet te weten, dat diezelfde beleefdheid eischt, dat de voorsteller wordt gekozen in datgene, wat door hem wordt voorgesteld. In dit geval stel ik er echter g'een prijs op,, omdat ik den heer Hornsveld meer be* voegd acht. Met de stem van 'den heer Gasille te gen, wordt hierna besloten de heeren Busch en Gasille aan de comm. toe te voegen. 12. Voorstei van B. en W. tot wijziging van het Reglement voor het burgerlijk armbestuur. Een en ander houdt verband met een reeds meermalen geopperde wensch hét Burgerlijk Armbestuur om te zetten in Maatsch. Hulpbetoon. B. en W. stellen voor "het bestaande re glement te handhaven en voor B. Armbe stuur te lezen M. Hulpbetoon. Ook stellen B. en W. voor het bestuur met 2 personen uit te breiden en gelijktij dig de mogelijkheid te openen tot het benoemen van vrouwen tot lid en secreta ris van genoemd lichaam. De heer BUSCH juicht dit voorstel toe, doch Informeert waarom niet gelijktijdig twee dames op de voordracht werden ge plaatst. De reeds genoemde dames zijn voor de functie zeer geschikt. De Voorzitter: Eerst moet het besluip toch wonden goedgekeurd. Bij niet-goed- keuring zouden wij verplicht zijn de da mes weer terug te wijzen. De heer ENDENDIJK noemt hierna nog als een zeer geschikt vrouwefliijk lid Mej. Hrlle, waarna het voorstel wordt goed gekeurd. 13. Vaststelling van: a. de vergoeding over het jaar 1927 met bij'behoorende 3-jaarlijksche verrekening, toe te kennen aan de bijzondere scholen. b. van de voorschotten ingevolge art 103 der L.O. wet 1920 voor 1933 aan de bijzondere scholen. Bedoeld evergoeding zal bedragen voor de lagere scholen f 11.13 en voor de Ulo scholen f 19.54 per leerling. Dit punt wordt vastgesteld, nadat dc heer ENDENDIJK nog heeft verzocht voor 1933 zoo vlug mogelijk de helft van de vermoedelijke vergoeding te verstrek ken, hetgeen mogelijk is nu de begroo ting is goedgekeurd. 14. Vaststelling van een besluit tot het verleenen van de wettelijke medewerking ten behoeve van het aanbrengen van ver beteringen aan de Chr. school te Soes- terberg. Bedoelde verbeteringen betreffen het omleggen der aansluiting op de hoofdbuis der waterleiding; het verharden van de entrée der school en een klein gedeelte der speelplaats en het aanbrengen van een kraan met afvoerbuis in twee lokalen. B. en W. stellen voor de gevraagde me dewerking te verleenen. Aldus besUoteïi. 15. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening tot toekenning eener belooning aan onderwijzers op grond van hun aanwijzing tot plaatsvervanger van het hoofd der school. Volgens de verordening zal deze ver goeding alleen worden toegekend, wan neer bedoelde waarneming langer dan 'n maand heeft geduurd. Goedgekeurd. Vervolg zie pag. I van het tweede blad.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2