c. m wit zoüü N. DORLAND ueiiüs liomieiiiis GEVESTIGD Msj, S. Foriesipn Welvaart. Zanguitvoering „Crescendo" 9 Februari werd door de Chrisi Gem. SEangvereen. „Crescendo" haar jaarlijk- jSche uitvoering gegeven in de Oerefom. Kerk aan de Julianastraat. Hoewel er dien avond nog een kinder koor zong in de Herv. Kerk (oude kerk) 'deeS dit toch geen afbreuk aan „Crescen do", gezien de groote opkomst. De voorzitter, de heer v. Diermen, opende den avond met Psalm 65:1, te zingen door alle aanwezigen, waarna de eere-voorz. der vereen., Ds. Alkema, voor las een gedeelte uit Psalm 96 en een kort openingswoord sprak, waarin spr. zeer duidelijk weergaf de gedachte in dien Psalm vervat. Spr. wees er^ hierbij op, welk een schoone taak het is, de chris telijke zang te beoefenen. Psalm 6S 10 en 16 werd hierna gezon- ggen door het gemengde koor, 't welk plechtig klonk en waarvan de uitspraak zeer duidelijk was. In 't volgende: „Jesu wijs en wondermachtig", kwamen de te noren wat sterk uit in tegenstelling met de alten, die blijk gaven hun partij mees ter te zijn. 't Wachtende kinderkoor was nu aan de beurt. Met hun hoofdnummer „Bloemen- cantate", vormden de kleuters op zich' zelf ai één groote bloemengaarde, maar niet minder wat zij ons met woorden te aan schouwen gaven. Zoowel „Crocus" als „Vergeet mij niet" ijverden met „Hya- cinth" en „Madeliefje" bij beurten om den voorrang. Ook de twee solisten uit het eigen koor deden hier uiterst hun best en beloven veel voor de toekomst. Hierbij past een woord van lof aan den dirigent, die dit groote werk wist bij te brengen aan de zoo woelige jeugd. Na de pauze zong het gemengde koor „Heer mijn hert is boos en schuldig". Hoewel de sopranen hier onderling geen geheel vormden, werd dit stuk onder plechtige stilte beluisterd. „De Vesper" werd met gevoel gezongen. Hierin gloei de nog warme liefde voor vaderland en Koningin. De uitgeruste kleintjes kwamen nu met „Op het Meer", „Koppig", „Hopsa heisa- sa" en „Naar huis". Vooral het laatste nummer werd zoo opgewekt gezongen, dat ve dit als toegift nog eens konden be luisteren. Het gemengde koor zong als slotnum mers „De Morgen" en „Jonge Liefde". Hierin 'werd blijk gegeven van onver moeide studie. De voorzitter richtte daarna een woord van dank tot Eere-voorzitter, Dirigent en Pianist (die ook getoond heeft volkomen meester te zijn van zijn instrument), waar na Ds. Alkema met dankzegging dezen avond sloof. Het geheel gaf blijk van vooruitgang; „Crescendo" toont de zang lief te hebben. - We hebben in kwaliteit heel waf aan haar gewonnen. Wij wenschen haar dan ook veel succes toe met haar aanstaand jubileum. Katholieke Kring Soest—Soesfdijk Vrijdag 24 diezer, des avonds 8 uur, wordt den leden van deze vereeniging te Soest dijk in het Parochiehuis een aange name avond aangeboden. De. humoristen Jack en Johnrae zullen voor de leden van den Kring optreden met een uitgebreid en goed verzorgd programma, tot sltófbig van 't winterprogramma. Na vijf avonden vol afwiseeiiin.g a<i de leden te hebben verschaft, verw bt het bestuur vrn den Kring, dat deze laatste avond een waar dig slot zal zijn. Mondaccordeonclub „Bravo" A.s. Zaterdagavond om 7 uur wordt door genoemde club in de zaal Verschoor de verloting gehouden van de vele fraaie prijzen met als hoofdprijs een Oazeile rij wiel. Een en ander wordt opgeluisterd door muziek. Mannenkoor „ApoIIo" Maandagavond gaf genoemd koor een propaganda-avond in de fraai met vanen in de Scester kleuren versierde zaal van klotef „Eemland". Het strijkje van den heer H. Polak uit Amersfoort verzorgde op correcte wijze het muzikale gedeelte, zoo dat de entre-actes prettig gevuld werde%. De zaal was meer dan gevuld, toen de praeses, de heer S de Zoete om plïn. half negen de propaganda-avond opende me'; een hartelijk welkom. Deze feestavond was belegd om de club meer bekendheid te geven en zoodoende bij dezen en genen de begeerte wakker te schudden om de schouders te zetten ouder 'i mooie werk van den zang. Want zoowel het mannen koor als het jeugdkoor en kinderkooor heeft versterking noodïg. Spreker hoopt, da': ve en er zich toe geroepen zulfen voe len. Verder dankt spreker de gérant van 't Hotel voor de welwillende en hartelijke ontvangst, verder de leden van E.H.B.O., d:e een gedeelte van den avond voor han rekening namen; de adverteerders die het hunne bijdroegen om de kas te stijven, de schenksters en schenkers van de fraaie prijzen voor de tombola en verder alten die mede hebben gewerkt om dezen avond mogelijk te maken. Nadat hierop het Vaan dellied was gezongen, trad het mannen koor op met een drietal koorwerkjes, waar van ,THet Geuzenvendel" en „De Hebe" ons het meest bekoorden. De zang van het jeugdkoor bekoorde zeer veel. Er zijn zeer goede stemmen bij dat groepje. De sopraan- en alt-soli in „De schoonste feest dag" kwamen zeer goed tot hun recht. Na een zeer gezellige pauze gaf de E. ri.B.O. ,,Een reuzen idee", dat zeer goed Wer wrdeti na af loop bebloemd. Het was een echte leuke proppaganda-avand. Als het succes nu maar iniiet uitblijft. Zilveren Jubileum Ter gelegenheid van het zilveren jubi leum van den heer W. Tolboom, suisse in de St. Petrus en Paulus kerk, werd des morgens door den pastoor van genoemde kerk een plechtige Hoogmis opgedragen voor den jubilaris en de familie. Vervolgens recipieerde de jubilaris in zijn woning, waar aanwezig* waren het vol tallig kerkbestuur^ Pastoor Smit van Soesf dijk, het hoofd der R.K. Jongensschool e.a. Van bet kerkbestuur ontving de jubi laris een stoffelijke blijk van aandenken en van de B.V.L. hi kistje rooteertjes. De post bracht stapels felicitaÜën. Het was voor den jubilaris en de zijnen een recht ge noeglijke dag, waarvan de herinnering nog lang zal blijven. Dierenbescherming Deze vereeniging houdt een ledenverga dering op Zaterdag 18 Februari 1933, nam. te 2 uur in gebouw „Relige en Kunst",. Rembrandtla an Soesfdijk. De agenda vermeldt: Notulen; Jaarver slag der Secretaresse; Rekening en ver antwoording van de Penning-meesteresse; Verslag, kascoommissieVerkeziing van 3 bestuur sleden wegens aftreden van Mevr. A. van Loghem de Jossetm de Jong-Bak- ker, Mej. j. M. Vor der Hake, beidé her kiesbaar en wegens bedanken dier heeren JTir. L. J. Quarles van Ufford en F. O Haalebos, schoolhoofd. (Vertrokken). Het bestuur stelt candidaat de heer P. de Jongj hoofd eener school te Baarn; Benoeming afgevaardigde der Algemeen e vergadering; Bespreking voorstel onzer afd. ter behan deling in cle a|g. vergaderng betreffende uit te schrijven prijsvraag ter bestrijding van de insectenplaag bij paarden in den zomer; Wat verder ter tafel zal worden gebracht. Na afloop de** vergadering omstreeks half vier, lezing met ïchfbeetden van den heer J. Ennrk, algem. Inspecteur V.D.B. onderwerp: Ervaringen op dierenbescher- msngsgebied. Ook net-leden zijn welkom: brengt uw kinderen en vrienden mee. Het groote nut dezer vereeniging en hare populairiteit zullen zeker velen aan sporen dezen middag vrij te maken. Telefoondienst te Soest Bij de invoering van de automatisee ring van de telefoon-centrale zal de te gemoetkoming in de kosten van aanslui ting van f 25.worden teruggebracht tot f 12.50. Het jaarlijksch abonnementsbedrag voor aansluiting van perceelen, gelegen binnen het minimum tariefsgebied, wordt terug gebracht tot f30. Katholieke Verkenners Peze groep belegde Dinsdagavond een propaganda-avond In de St. Jdseph ge zellen-vereen., welke zeer goed bezocht was, o.a. door Pastoor Voss. Klokke* 8 uur opende kapelaan M. Reijers de bijeenkomst met een woord van welkom o.a. tot de afgevaardigden van Utrecht en Hilversum en deelt mede, dat de parochianen nog zoo weimig met de Padvfndersbewegrng bekend zijn. Deze beweging* is niet mrEtai- risfisch maar vredelievend gezind, dient God, Kerk en Vederfand en staat onder bescherming van den Volkenbond. Het aarrtai leden over de geheele wereid be draagt 3 muireen. Het geheele systeem is een soepele aanpassing aan de natuur van elke jongen, maar deze opvoeding erscht voorbereiding. Het middel daartoe past zich aan bij de natuur. Het spel dat geen losbandigheid is maar t ooge ernst, neemt een ruime plaats m. Het doef is „eigen ik" te laten verdwijnen en te willen dienen de gemeenschap. Het gaat er om de wil te vormen en vooraf noodzakelijk hiervoor is het kampleven, de practische school voor offervaardigheid. Het sociaal gevoel \yordt opgewekt en het vormt hem voor de praktijk des levens. Het is een goede ondergrond voor het bovennatuurlijke, daar het de godsvrucht bevorderd en ofschoon het niet specifiek Kafhohek is, past het zich geheel aan bij de Kath. kerk. Spr. hoopt, dat velen de Verkenners zullen steu nen door hun invloed of gaven en wekt verder aken op donateur der vereeniging te worden. Vervolgens werden verschillende demon straties gegeven, die nader werden toege licht en door den pianist, den heer C. de Ruiter alhier, werden geïllustreerd. Hef geheel was een zeer goeden avond. „Achter de v.T~"ren schijnt de zon" Door het Bestu. van de Vereeniging 1 tot Bevordering der Belangen van t.b.c. patiënten in Nederland zal op Woensdag 22 Februari in het Stafionskoffiehuis te Soest bovengenoemde film worden afge draaid, waarbij het woord zal worden ge voerd door den WelEd. ZeerGel. Heer Dr. H. J. Strobancf en f. Lessing, voorzitter 'van het Hoofdbestuur. Wij raden een ieder aan, deze belang rijke en schitterende film te gaan zien, ten einde op de hoogte te kunnen worden gesteld, van het ontzaglijke leed, dat door de tuberculose reeds werd aangericht Deze film laat zien, dat de ziekte bij vroeg tijdige behandeling kan worden genezen, en de patiënt weer in de maatschappij terug kan worden gebracht. Om teleurstel ling te voorkomenverzoeken wij ieder zich tijdig van een plaatsbewijs te voor zien, hetwelk geheel gratis beschikbaar wordt gesteld. Kaarten voor cfen filmavond zijn ver krijgbaar aan de volgende adressen: F. G. J. Brinkman, Birktstraat 23. C. v. d. Pot, Smitsweg la. Groentehandel H. v. Nes, Soesterbergschestr. hoek Eikenlaan. G. de Haan, Fruithandel, v. Weedestraat. Opening der zaaïl 7 uur, aanvang 8 uur precies. Personen beneden 16 jaar zon der geleide geen toegang. Ouderdomsrente Het komt nog telkens voor, dat ouden van dagen niet bekend blijken te zijn met de bepalingen van art. 33 juncto 28 der Ouderdomswet 1919. In verband met het sedert 1919 vermin derde inkomen, bestaat er voor een zekere categorie van personen mogelijkheid, om alsnog een kostelooze ouderdomsrente te verkrijgen. Voor de personen, die vóór 3 Decem ber 1854 zijn geboren, is het volgende van belang: „Artikel 33, juncto 28 der Ouderdoms wet 1919 bepaalt, dat ieder rijksingeze tene, die op 3 December 1919 den leef tijd van 65 jaar bereikt of overschreden had en geen aanspraak op de kostelooze ouderdomsrente kon maken, omdat hij in de Vermogensbelasting of in de Inkom stenbelasting naar een inkomen van f1200 ot meer was aangeslagen, alsnog in het genot van deze rente kan worden gesteld, mits hij aantoont, dat hij zelf of zijn echtgenoot niet meer in de Vermogens belasting of in de Inkomstenbelasting naar een inkomen van f1200.of meer is aan geslagen". Voor meerdere inlichtingen wende 'men zich tot den Raad van Arbeid te Amers foort. Gevonden voorwerpen Een zakje met wasch'goed, een Horloge, autos'Ënger. Inlichtingen te bekomen aan cfe politie post te Soestcrberg, dagelijks van 9 tot 10 uur voor middags en van 2 tot 2.30 uur nam. (Behalve Zondags.) Uit de Daracompetitïe A.s. Dinsdagavond, 21 Febr. speelt de Soester Damcutb haar laatsten wedstrijd en wei tegen de Amersfoortsche Damclub A.D.V. De wedstrijd vangt aan om 8 uur en wordt gespeeld in Hotel „Ockhuysen". Waarschuwing De aandacht van houders van auftomo- ten, vaartuigen en andere vervoermiddelen WOFdt ei' op gevestigd, dat het in den laatsten tijd veelvuldig voorkomt, dat ge leende, gehuurde, of in huurkoop gekoch te vervoermiddelen dienstig worden ge maakt aan het plegen van frauduleuzen iin-, uit- of vervoer van goederen. In een zoodanig geval zal het vervoer middel, overeenkomstig de desbetreffende wettelijke bepalingen, ongeacht of de frau deur zelf, dan wei een ander de eigenaar is, in beslag worden genomen en zal in daartoe leidende gevallen de verbeurdver klaring gevordeitf-wordea. Zij, die vervoermiadelen verhuren, of op welken voet ook. aan anderen in gebruiik afstaan, dienen zich derhalve in hun eigen belang zekerheid te verschaffen, dat het vervoermiddel uiiet voor smokkel-doelein den zal worden gebezigd. Belangstellenden hebben vrijen toegang. Afscheidsavond In „Bosch en Duin" De welbekende gérant, de heer S. v. d. Kuiten, die gedurende 15 jaar met succes het hotel-pension „Bosch en Duin" met zijn ijverige echtgenoote heeft gedreven, mam Woensdagavond, daar de zaak im andere handen is overgegaan, afscheid van zijn getrouwe bezoekers. De zaal was voor deze gelegenheid keurig opgesierd en het slagvaardige strijkje onder leiding van den heer J. Hopman verzorgde op sublieme wijze het muzikale gedeelte. De pianist, de heer A. Monnee uit Utrecht, deed! zich kennen als 'n eerste klasse begeleider van het duo. Toen de vele bezoekers had den ptaats genomen, riep de heer S. v. d. KtsEen allen het welkom toe; dankte allen voor het hem steeds geschonken vertrou wen en beveelt zijn opvolger, die reeds zijn sporen in deze branche heeft verdiend,; in dezelfde gunst aan. Den aanwezigen wentscht hij een gezelligen avond. De heer J. Kopman overhandigde den heer v. d- Kuilen daarna namens de vaste be zoekers een mooie elec'rische lamp, waar bij bloemenhulde werd gevoegd; de fa milie v. Brienen bood eveneens bloemen aan en den feeraar een schemerlampje. Zichtbaar aangedaan dankte de heer v. d. Kuiten voor de fraaie cadeaux. Hierna lieten zich Henuy en WiM'y v, Noordt ui t Amsterdam op een geestige en beschaafde wijze hooren. De stem van beiden is subliem en het gebod-ene was 'm aföe opzichten af. Hef applaus was wetf verdiend. Het diuo verkreeg welverdiend door de jongste dochter van den heer v d. Kullen een fraaie tuil bloemen. Postduivenver. „De Zwaluw" Maandagavond hield genoemde club in „De Gouden Ploeg" een feestavond, welke zeer druk bezocht was en die volkomen g-estaagd iis. Circa half negen uur opende de voorzitter der club, de heer W. C. Priem, den feestavond met een woord van welkom aan allen en deelt mede, dat deze avond georganiseerd is om meer dere bekendheid te geven aan de club wel ke eerstdaags haar koperen feest hoopt te vieren. Spr. dankt bij voorbaat de mond- h arm ome ac lub „Bravo" voor hare bedang- looze medewerking, evenals de leden der voe'Jbalvereenigitig „Soestdijk". Binnen kort wordt de T. B. C.- en de Jubileum- vlucht gehouden, voorzeker zal elk voor al met de eerste volkomen accoord gaan om daardoor de lijdende mensch te kunnen helpen. Daarop was het de beurt aan „Bravo", dat zijn program'ma zeer goed heeft afgewerkt. Hierna reikte de prae ses de kampioe naprijzen uit aan de H.H. Geitenbeek, Groenevetd en Schaap, de heer Pot ontving een extra prijs voor de mooiste inzending op de internationale ten toonstelling te Rotterdam. De heer W. Priem ontving een prijs voor de schoon ste inzending op de tentoonstelling alhier; de 'heer W. C. Prietn iaën! voor oude en een voor jonge duiven. De praeses feliciteert de prijswinnaars en zegt terecht, dat door flink de zaak aan te pakken een klein dorp zelfs op' de In ternationale tentoonstelling een goed fi guur kan maken. De dirigent der club, de heer C. Mooij uit Baarn gaf vervolgens een solo op de mondharmonica, n.1. de serenade van Toseïlï, welke subliem' werd weergegeven. Het nummer „Willem en Siene" viel in den smaak. In de pauze werd een tombola gehouden om1 aardige prijzen, terwijl tenslotte de leden der voetbajlver. „De kattige huisvrouw" ten beste gaven. De praeses dankte aan het slot den voor zitter van „Bravo" voor zijn belanglooze medewerking en belooft hem' de medewer king van de Zwaluw bij voorkomende ge legenheid. Alles bijeengenomen was het een geslaagde propaganda-avond. Tegen een boom Dinsdag reed een vrachtauto door een sfcuurdefect tegen een boom bij Nieuwer- hoek. Materieele schade was het gevolg. Een stuk in zijn kraag gedronken M.> wonende aan de Klein Engèndaal- weg, had zich een stuk in de kraag ge dronken en zette nu de boel op stelten m de buurt. De politie werd gewaar schuwd. Bij de komst van deze vond hij het verstandiger binnen te gaan en daar mede was de Rist teruggebracht. Gevonden voorwerpen De navolgende gevonden voorwerpen zijn terug te bekomen aan de adrsessen achter de voorwerpen gemeld: Heeren-shawl, Tabnalaan 14; Jonge Dultsche herdershond, Nieuwesteeg 110. Een paar br. tricot Dameshandschoenen, Banketbakkerij Nieuwerhoek, Witte glacé handschoen, Politiebureau; Bruine dames- fasch, Politiebureau; Rijwiel belastingmerk, Vredehofstraat 10. Zwart hondje met br. pootjes, Soesterbergschestraat 18. Hondje (smousje), Nieuwstraat 16. Huissleutel, Politiebureau. Aangehouden Naar wij vernemen, is 't dé politie ge hikt dezer dagen de hand te leggen op vijf jeugdige personen, die in den laatsten tijd verschillende rijwiellantaarns en dy namo's hebben ontvreemd. Het zijn K. J. K., W. J., S. IC v. E., G, van E, en E. V. Bij een van deze personen is bovendien nog een geheel nieuw rijwiel in beslag genomen. TUINBOUW, PLUIMVEE, ENZ. EENJARIGE PLANTEN IN DEN TUIN. De groote verscheidenheid en rijke bloe menpracht van vele overblijvende planten heeft de laatste jaren onder de tuinliefheb- bers de eenjarige planten weieens doen vergeten. Hierdoor ontstaat er echter een betreurenswaardige eenzijdigheid in vele tuinen. Men mist dan niet alleen de kleu ren dei* bloemen, er vallen geheele bloei tijden uit en vooral, de tuinlïefhebber ont neemt zichzelf menige gelegenheid om! plezier van zijn planten te beleven en' zich dan ook er mee bezig te houden. In de praktijk dienen n.I. ten opzichte van de eenjarige planten allerlei dingen in acht te worden genomen. De verschillende i soorten loopen sterk uiteen wat betreft de hoeveelheid warmte, die de zaden noo- dig hebben om te ontkiemen, de hiervoor benoodigde tijd en snelheid, waarmee de planten zich ontwikkelen. Ook dienen wij er op te letten, hoe de diverse soorten reageeren op verstoring van de werkzaam heid der wortels bij eventueel verplanten. Zoo zijn alle papaversoorten, vuurroosjes, korenbloem en, eo'iomia, ridderspo o r en alle siergrassen, de meeste slingerplanten en komkommerachügen en ook de reseda's gevoelig voor storingen in bet wortelstel sel, waarom zij dadelijk op de voor hen bestemde plaats gezaaid moeten worden. Talloos vele eenjarige planten behoeven deze voorzorg niet en zijn tevens niet zoo gevoelig, dat men ze niet dadelijk im dien vollen grond zou kunnen uitzaaien. Door na'adgbeid, gebrek aan tijd'of ongegronde vrees voor vorst wordt helaas over het algemeen eerder te laat dan te vroeg ge zaaid. Onder de soorten die weinig ontzien behoeven te worden, zijn er n.I. vele mooie, die langzaam ontriemen en ook langzaam tot antwikkeling komen. Deze soorten kan men niet te vroeg uitzaaien; het beste is zelfs, dit reeds in den herfst te doen kunnen komen. Ze worden dan grooter, opdat 'de planten tot volle ontwikkeling vertakken zich meer en vormen dus ook meer bloemen dan wanneer ze in de lente worden uitgezaaid. Het zaaien in den herft geschiedt tusschen half September en be gin November. De langzaam ontkiemende soorten komen dan in het voorjaar op, zoodra het weer zacht wordt en hebben een grooten voorsprong op hun in het voorjaar uitgezaaide soortgenooten. Voor deze behandeling komen in aanmerking vuurroosjes, korenbloemen, collomia, niet overb~ijven.de vergeetmij nietjes, ridderspo ren, violier en juffertje-in-hët-groen. In het vroege voorjaar kunnen behalve deze soorten nog in den vollen grond uit-^ gezaaid worden: papavers, phacelia, salie en wigge. De volgende soorten zijn gevoe liger voor vorst en kunnen daarom pas in de tweede helft van April worden uit gezaaid: vossestaart, bartonia, goudsbloe men, reseda en vvhitlavia. Vele soorten, die niet voor eind April, begin Mei in den vollen grond kunnen worden uitge zaaid, worden in onverwarmde kassen tot ontkieming gébracht, opdat men vroeger van hun bloemen kan genieten. Tenslot te raden wij den beginneling aan, aanvan kelijk zijn keuze te beperken tot een klein aantai soorten. Pijnloos verwijderen van eelt en likdoorns. ANNA PAULOWNALAAN 28. Spreekuur Vrijdags van 2—5 uur. en volg. afspr. of bezoek aan huis. PLASWEG No. 18 SOEST Diploma Tuinarchitectuur. Rent meesterbureau Hooy, Assen. Aanteg van Tuinen onder vak kundige leiding. Onderhoud van tuinen 10.35 per uur. Teekeningen en Begrootingen gratis. ■BBaaanËBBMnaaaHBaBHB MAGNETISEUR Spreekuren DINSDAGS EN VRIJDAGS van 13 uur. STATIONSWEG 12 - BAARN BBaaaaaaBBsaBBBEaBBBBBBa Het is altijd een veeg teeken als; er over een bepaald goed-erg veel geschre- ven wordt. Dan begint het te lijken op een ver* langlijstje. Daar staat op, dat wat je niet hebt. Zoo is het ook met welvaart. Nu is welvaart een behoefte voor de menschen, 't is een begeerenswaardig bezit, 't Is zelf op den duur een noodzakelijk iets. En juist welvaart mankeert aan onzen tijd. Er is geen welvaart in de maatschap pij en niet bij het individu. Maar met on- omstootelijke zekerheid zal er weer wel vaart komen, tenzij de maatschappij ten gronde gaat. Daarom is het niet tr, ver wonderen, dat een ieder verlangend hun kert naar meerder welvaart. Welvaart voor den eenling en voor de samenleving. Al de geledingen van onze maatschappij zuchten onder den druk van het gebrek aan welvaart. Zakenlui, die nog steeds den kop hoog hielden, die vol zelfver trouwen de toekomst tcgenblikfen, ze zit ten nu te zuchten en hebben hun opti misme verloren. Zij voelen zich niet meer de leiders doch de geleiden. En die de pressie weerspiegelt zich in het zakenleven en geeft ei een terugslag. Daar ontstaat een cirkelgang, waarbij het eene een wis selende invloed ter verslechtering uitoefent op het andere. En juist dat is funest. Neen, niet bij de pakken neerzitten moet het parool zijn. Integendeel juist de za kenlui moeten trachten de zeker harde sla gen met groo'ter energie het hoofd te bie den. Een krachtig optimisme, een groot vertrouwen in de leidende kracht van den menschelijken wil zijn de materieele mid delen tot opheffing van den desolate eco nomischen toestand. Om in ons eigen kringetje te blijvens mag het wel eens gezegd, dat ook hier in Soest al te veel geklaagd wordt ovefj malaise. Zeker ze is er en we moeten den toestand scherp onder het oog zienfi doch met klagen komt men er niet. Efl wordt zelfs geklaagd door menschen, diö de malaise zelf niet kennen en voelen. Niet ten onrechte geldt het spreekwoord: „del klagers hebben geen nood" voor dezulken.: Het is taak en gemeenschapsplicht omi te strijden voor algemeene en incfividueelei welvaart. Een zakenman, die technische verbete ringen achterwege Iaat, omdat het malaise is, kweekt malaise. Een winkelier, die zijn zaak verwaar loosd, door slecht verzorgde etalages, dooil het onvoldoende verlichten zijner uitstal lingen bij avond, door het achterwege laten eener weldoordachte reclame-campagne- alles „omdat je toch niets verkoopt" schept een verslechtende toestand en belemmert een herstel der welvaart. Gelukkig zijn er nog ondernemende za kenlui, die de hand zelf aan de ploegj slaan. Er zijn er, die door een goed ver zorgde reklame door een mooie etalage hun gekrompen debiet trachten te vergroe ien. Dat zijn lofwaardige pogingen. Ooïd in Soest kan men ze aanwijzen. Wij zagen bij vele winkeliers de laatste maanden etalages, die een oogenstreeling waren, diö niet den indruk van malaise versterkten- doch die aantoonden, dat er nog spirrit ,in zit.

Soester Courant | 1933 | | pagina 6