bV wm L' wfwP ij- im 11 11 Hl KS i Een :mm achter maskers. KLEEDINGMAGAZIJN KLEEDWG NMP M/5T mm V ut iül j||p pi— PLAAfSÉÜjfc tiïEVWS Vereeniging voor Bijenteelt Bovenstaande vereendgpg vergaderd» Dtorsdagavotnd fei café „ZoflbieheuveF aan Torenstraat. De opkomst der leden was 'bevredigend. Nadat d« voorzitter alten het Welkom had toegeroepen, las de secre taris de uitgebreide notulen van de feest- Vergadering, die een paar maanden gele den werd gehouden. Nadat een paar in gekomen stukken waren voorgelezen, werd gelegenheid gegeven voorjaars-bijensuiker te bestellen. Hierbij bleek, dat er tegen woordig veel animo in deze vereen igin-g. is voor de uitbreiding van de bijenteelt. Ook van de gelegenheid om imkersartike- ,ien, kunstraat, enz. gezamenlijk te bestel len, werd een ruim gebruik gemaakt. Het vereenigingsorgaan „Het Groentje" was nog niet ontvangen, zoodat piumt 6 der 'agenda: „Bespreking beschrijvingsbrief voor de Alg. Vergadering" niet kon door gaan. Het bestuur werd gemachtigd een beslissing over de te behandelen punten te nemen. Daarna volgde een geanimeerde bespre king naar aanleiding van de plannen om de Koninginneteelt voor deze afd. prac- ^sch ten uitvoer te brengen. Voor de afd. zal worden aangekocht een edelvolk uit Oostenrijk van het zwarte ras, dat 'voor ons klimaat het best geschikt is. Wijl Soest, voor zoover bekend, de eer- Jste afdeeling is, waar de Koninginneteelt wordt aangevat, zullen de resultaten ze ker de belangstelling hebben in wijden kring. Het traditioneele, gezellige bijenpraatje schoot er voor dit keer wegens het late 7uur, bij in. Wit-Gele Kruis Belanghebbenden verwijzen wij naar een In dit blad voorkomende advertentie, be treffende de jaarvergadering van het Wit- Gete Kruis in onze gemeente op Vrijdag Voor bijzonderheden zie men de adv er- '24 Maart a.s. in het St. Josephgebouw. ,tentie in dit blad. r Christelijke Besturenbond, Soest De Christel. Besturenbond houdt haar jaarvergadering op Dinsdag 21 Maart te half acht, in de zaal van C. Verschoor, Laanstraat. De agenda vermeldt de navolgende pun ten: Opening; Openingswoord door den Voorzitter; Jaarverslagen door Secretaris en Penningm.; Inleiding door den heer T. Muit over „Arbeid en vrije tijd, bezien in het licht van het lichamelijk en zedelijk' welzijn". Inleiding door den Voorzitter over Werkloosheid; Rondvraag; Sluiting. Alle geestverwanten hebben vrijen toe gang. Film van de Evangelisatie onder de schip pers in de Rotterdamsche havens Maandagavond 20 Maart zal Ds. J. Ver- Tteegt, Geref. predikant te Nieuwerkerk X d. IJse-1, in de Julianakerk (Julianastraat) vertellen van zijn arbeid onder de schip pers in de Rotterdamsche havens. Van dien arbeid is een film gemaakt, die ver toond zal worden. Die film wekken we de lezers op te gaan zien. Zij spreekt van een zeer gezegend werk en toont tegelijk een schitterend stukje Hollandsch leven. Er zal geen entree geheven opdat ieder rn 'de gelegenheid zal zijn te hooren en te asen. Maar wel zal een collecte worden gehouden voer de kosten aan dezen avond verbonden en een collecte voor den arbeid zelf. Het is niet een avond voor kinderen in de eerste plaats. Ze zijn natuurlijk van harte welkom, maar de avond is toch in de eerste plaats voor volwassenen, waar van gehoopt en verwacht wordt een zeer druk bezoek. Men zie verder de advertentie. Alg. Neder!. Vrouwen Vrede-Bond De afd. Soest van de Alg. Ned. Vrou wen Vredebond, hoopt Vrijdag 24 Maart a.s. een openbaar propaganda-avond te ge ven in een der zalen van het gebouw „Re? ligie en Kunst77. De afd. Soest prijst zich'gelukkig door de medewerking op dien avond van d,e bekende dcclametrice Mevr. N. Soeters- v. Balen Blanken te Gouda. Misschien heb ben velen Mevr. Soeters reeds door de radio gehoord en zal deze avond dus een welkome gelegenheid zijn, persoonlijk met deze kunstenares kennis te maken. Mevr. Sc.eters heeft een eenvoudige diep-ingrin- gende manier van zeggen, zoodat wij ze ker in staat zullen zijn, dank zij haar vocaal dramatische talenten, van haar voor dracht over. ,.Gij Vrouwen'7 en „Er staat geschreven" te genieten. Vrouwen van Soest, het Bestuur hoopt op rl er belangstelteng. Christel- Jongem. Vereen. „Samuël" Viöt-ndagavond te 7.45 uur hield de afd. Itejcvt van het N. J.V. een propaganda avond in „Religie en Kunst77, welke goed bezocht was, o.a. door Ds. v. d. Spek. Na opening door den praeses, waarbij het zingen van Psl. 119:5 en 17 en gebed, riep hij allen het welkom toe op dezen propaganda-avond. Het is een goede ge woonte geworden, dezen avond in het voorjaar te houden. Spr. hoopt, dat allen eea gezegen-den avond zullen meemaken en behandelt daarna het Bijbelsch onderwijs, vervat in Joh. 5 :118, waar het gaai om de genezing van een 38-jarige krank heid. Vervolgens gaf de heer Herwaardien een orgeïsolo ten beste, waarna versterkte gramofoon-muziek werd gegeven. De heer Schiipper deelde hierna een en ander mede over het werk der N.J.V., waarna het ge heel besloten werd met een filmvertooning (3 acfen)' van het bekende Bijbelverhaal „Jozef en zijn broeders77. Nog werd ge zongen Gez. 180:1 en 5 waarna de sa menkomst met een kort woord van dank en nagebed te ongeveer 10.30 uur door den praeses werd gesloten. Bosch- en heidebranden Maandagavond gaf de heer De Jong, Houtvester, in de «antina van de Luchtv. afd. te Soesterberg een lezing over bosch* en heidebranden en de bestrijding daarvan. Aan eenige bestuursleden der Soester- bergsche Vrijw. Brandweer was toestem ming verleend daarbij eveneens tegenwoor<- diig te zijn. Het geheel werd toegelicht door lichtbeelden, waardoor een zeer mooie en nuttige avond werd verkregen. Aan 7t einde bedankte kapitein Steup, uit naam van allen, den heer De Jong voor zijn nuttige en aangename lezing. NISJNHARDT's Z®nuw-Tabfieito*i 75 ct. Laxeer-Tablotlen 60 ot, Hoofdpijn-Tabletten 6© ot Bij Apoth. en Drogisten. BU1TENLANDSCH WEEKOVERZICHT Het bijgelegd conflict rond Dantzig. Maar nieuwe schaduwen rijzen rondom Oostenrijk. Een bur geroorlog wordt voorbereid. Mo bilisatie in Joego Slavië. Zal de Oorlogsbrand nog gekeerd worden Het eerste conflict, dat in het Maartsche Europa dreigde te ontstaan en den vrede in gevaar had kunnen brengen is voorloo- piig 'bijgelegd. Men weet, dat Polen op de Westerplatte in Dantzig troepen had afgezet en munitie had opgeslagen. Hier tegen had de vrije stad Dantzig een pro test bdj den Volkenbond ingediend en met een ongebruikelijke haast heeft men in Genève het gebeurde niet alleen onder zocht, maar ook dadelijk al een beslissing genomen. Polen werd in het ongelijk ge steid en verplicht binnen den korst mogo- lijken tijd de Westerplatte in normalen toe stand te brengen. Dit is een klein succesje voor den Vol kenbond en in zekeren zin ook voor Duitschland, dat straks in Genève een anderen toon zal gaan aanslaan als de vroegere regeerihgsvertegenwoordigers, en zeker met kracht zal aandringen op een herziening van het verdrag van Versailles. Het zal in zijn pogingen daartoe steun vinden bij Italië, dat aan het nieuwe be wind begrijpelijkerwijze zijn hart verpand heeft. Niet enkel omdat het fascistisch is, meer nog omdat er nu kans bestaat om een nieuwe alliantie te sluiten, dde Hon garije en Duitschland en als, het kan ook! Oostenrijk zal omvatten, een alliantie, die zich- ten doel stelt de Fransehe heerschap pij over Europa te vernietigen. De eeuwi ge strijd tusschen Frankrijk en Duitsch land moet men ook zien als een cultuur strijd, een botsing van twee beschavingen, van verschillende levensopvattingen. De Diiitsche Nationaal socialisten aarzelen niet de Fransehe penetratie in Europa en voor al in Duitschland destijds in het Rijnge bied, de perverse, sadistische wraakzucht van den erfvijand te noemen, indien de Franschcn daabij gebrruik maken van kleurlingen. Ja, men noemt in Nationaal Socialistische kringen drt opnemen van ne gers in Eurppeesche legers de ijskoude berekening van Joden, die op deze wijze van Europeanen bastaards trachten te ma- keu door het blanke ras te infecteer en met minderwaardig bloed en zoodoende zijn zelfstandigheid te breken. Men begrijpt, dat deze uitlatingen niet afkomstig zijn uit een of ander diploma tiek stuk, neen; men kan ze' vinden jn het boek van Hitier: „Mein Kampf", waar ook andere interessante dingen te lezen staan over de doelstellingen van de natio naal socialisten en de stichting van het Derde Rijk. Tegen het stichten van dit Derde Rijk beeft men in Oostenrijk nog al bezwaren, noch de Katholieke Christen Socialen, noch de Sociaal Democraten moeten iets van het Hitterianisme hebben. Toch wast de nationaal socialistische stroom ook in Oos tenrijk, dank zij de vestiging1 van het mat-io- naal-socialistisch bewind in Duitschland. Er is in Oostenrijk thans wel een zeer verwarde toestand ontstaan. De Sociaal Democraten staan op hun achterste beenen tegen de maatregelen van Dolfuss c.s., maatregelen, die er in de eerste plaat9 op gericht zijn een dam op te werpen te gen het Duitsche fascisme. Het parlement is voorloopig buiten werking gesteld en tal van noodverordeningen uitgevaardigd. Oostenrijk is het land bij uitnemendheid voor onthullingen. Wie.de Wecnsche dag bladen geregeld volgt, kan er zeker van zijn per week minstens twee schandalen onthuld te zien. De tijd van de „gewone77 schandalen is op liet oogenblik voorbij, Thans specialiseert men zich op politieke schandalen. En gezien de huidige gespan nen toestand met persverboden en zoo meer, kunnen deze schandalen niet zoo gemakkelijk meer gepubliceerd worden. Maar ook daar heeft men iets op verzon nen. Zoodra een of andere opzienbarende beschuldiging door een parlementslid is uitgesproken is het bewuste stuk immuun geworden voor de vervolging. De kran ten kunnen het daarna vrij afdrukken. In den Neder Oostenrijkschen Landdag lieeft een nationa al-socialistische afgevaardigde, een actief dienend officier uit het Oosten- rijksche bondsteger beweert, dat de Oos tenrijk sche regeering den staatsgreep (her stel van de monarchie "met Hongarije ep Italië tot in de onderdeden heeft voorbe reid en dat prins Starhemberg, de leider der burgerwachten hiertoe eenige dagen geleden in Rome een millioen Schilling (350000 gulden) heeft uitbetaald gekregen. Verder kreeg men in dezen Landdag te hooren, dat aan de Hongaarsche grens 10000 Hongaren, verkleed als Oostenrijk- sche burgerwachten gereed staan om Oos tenrijk binnen te rukken na het uitbre ken van het conflict. Deze beschuldiging, die straks wel of ficieel gelogenstraft zal worden, maakt het inzicht in deze Oostenrijksche aangelegen heid niet helderder. Reeds eerder heeft men kunnen hooren, dat de Heimwehrbe- weging (de burgerwachten) met vreemd kapitaal gesteund werden. Prins Starhem- berg is niet lang geleden failliet verklaard een faillissement, dat dank zij zijn familije weer is opgeheven. Oostenrijk is een zeer arm land, dat alleen maar door buiten- landsche aalmoezen stand kan houden. Maar toch blijkt er nog steeds geld te zijn voor de dure Heimwehren, geld, dat zeker niet afkomstig is van de arme leden, hoofdzakelijk boeren. Misschien, dat de eerstvolgende weken de oplossing brengen van de Oostenrijk sche puzzle. Men .voelt er niet voor een Derde Rijk, maar wel voor een Italiaansch- Oostenrijks-Hongaarsch-Duiisch verbond, of zou hier, zooals zoo dikwijls in de po litiek de schijn bedriegen? In Joege Slavië is men bezig een soort oortogsstemming tegen Italië eii zijn even- tueele bondgenooten aan te 'kweeken. Naar men van welingelichte zijde meedeelt zul len binnen enkele dagen op bevel van den koning, 40000 reservisten van verschillende lichtingen onder de wapenen worden op geroepen om de garnizoenen in de Kro atische landen en in Slovenië op oorlogs sterkte te brengen. Het oproepen dezer troepen wordt officieel gedekt door de mededeeling, dat het hier een proef-mo- bilisatie betreft, maar heeft feitelijk niet anders ten doel dan gereed te staan voor een eventueelen oorlog. Uit het feit, dat deze mobilisatie alleen in het Westen van Joego-Slavië in voorbereiding is, kan men aannemen, dat ze bedoeld is tegen Honga rije, Oostenrijk en Italië. Een bericht uit Zagreb meldt, dat de laatste weken enorme hoeveelheden gif gassen uit Frankrijk naar Joego-Slavië ver scheept zijn en in verschillende havens van Dalmatië gelost. Het ziet er dus zeer somber in het Zuid oosten van Europa uit. De oorlogsstem ming wordt aangekweekt, het aantal con flicten, waaruit men een keuze kan doen om er een aanleiding tot oorlog in te zien, groeit 'met den dag. In Genève doet Macdonald wanhopige pogingen om het oorlogsgevaar af te wen den. Het zal blijkt te zijn: uitstel van executie. Voorheen öe Rond-Vsn VBieS Besfelk.: A'dam, Singel 307, Tel. 34522 Soest t Nieuvvstraat36 en Visser's Boek handel, Telefoon 2272 Gabriele d'Annunzio, de eeuwige avonturier. Bij zijn 70en verjaardag op 12 Maart 1933 door Dr. H. WESTERMAN. Journalist, nationaal dichter, manager van de beroemde tooneelspeelsterDuse, oorlogsvlieger, rebellenleider en tenslotte een halve kluizenaar, dat alles is de groote Italiaan Gabriele d'Annunzio in zijn thans zeventig jaren tellend leven geweest. Een halve eeuw lang heeft Italië zich met hem beziggehouden. Vele rollen heeft hij ge speeld en onwillekeurig vraagt men zich af, welke rol nu wel het meest met zijn waren aard overeen is gekomen. In elk van zijn rollen moet echter iets hebben gelegen, dat verwant was aan zijn wezen. Aan tegenstrijdigheid is bij d'Annunzio geen gebrek. Hij was één van de eersten en van de weinigen, die de gedachtenwe- reld van Nietzsche begrepen en met gre tigheid aannamen. Hij was uitermate con servatief en vereerde de middeleeuwen. Hij was een vurig propagandist voor de auto, toen dit vervoermiddel nog iets geheel nieuws was. Hij was één van de eerste, enthousiaste coureurs. Hoe is dat met el kaar te rijmen? Maar d'Annunzio's geest is daarvoor veelzijdig genoeg. De filosofie van den „Uebermensch", die verheven is boven het verschil tusschen goed en kwaad, heeft hij volkomen op zichzelf toegepast; van Eleonore Duse's groote liefde voor haar manager en tooneelschrijver heeft hij ten volle geprofiteerd. Steeds dreef hij haar tot nieuwe tournee's aan, want hij had honderdduizenden noodig om zijn we- reldsch leven van verkwisting te kunnen voortzetten. Men nam het hem niet kwa lijk. Was het omdat zijn krachtige, eigen aardige persoonlijkheid zoo geheel en al verschilde van alle nonnen Was h'et om dat men aanvoelde, dat hij het tenslotte was, die de groote actrice op het toppunt van haar kunst bracht, zij het ook door haar herhaaldelijk te bedriegen en onge lukkig te maken Meer dan tien jaar heeft d'Annunzio min of meer vrijwillig in het buitenland "doorgebracht, Fn 'de FranscFfe stad Arca- chon. Men had genoeg van zijn persoon en zijn politiek, al werden zijn nationale hymnen en zijn grootsch'e oden op. de Adriatlsche Zee nog even mooi gevonden. Maar er waren schuldeischers en mensch'en met onaangenaam-strenge opvattingen over moraal, kortom, het was beter om weg te gaan Toen kwam de oorlog en d'Annunzio kwam meer in actie. In de laatste maanden, voordat Italië tot de oorlogsverklaring kwam, schreef hij vele gedichten om den oorlog te verheerlijken, en dit moet hij ook wel hebben gemeend, want onver schillig voor alle gevaar nam Iiij aan den oorlog deel. Hij was o.a. een van de Ita- liaanschë vliegers, die de gewaagde vlucht ondernamen van ïsonzo naar Weenen, om daar strooibiljetten uit te werpen en weer terug. Het was een bravourstukje met den dood als vermoedelijk resultaat, doch' het liep d'Annunzio hierin mee. De oorlog heeft hem echter een oog gekost, terwijl het gezichtvermogen van het andere be langrijk is achteruitgegaan. Toch heeft na den oorlog Gabrielle d'Annunzio nog zijn grootsten roi ge speeld in de Italiaansch'e politiek. Een rol gespeeld. hoe volkomen is die uitdruk king hier van toepassing. Wij denken hier bij aan iets onechts, gehuichelds, doch voor den Itailaan is het slechts de uiting van overtollige vitaliteit, van opgewekte, speel- sche activiteit. En Koe heeft hij die rol gespeeld. Het leven van Garibaldi wordt kleurloos, de carrière van Mussolini een tonig vergeleken bij de aaneenschakeling van avonturen, die tot voor enkele jaren het leven van d'Annunzio uitmaakte. Het hoogtepunt van zijn leven bereik te hij, toen hij aan het hoofd van zijn „Arditi", een nationaal vrijwilligerscorps, de half-Kroatische, half-Jtaliaansche haven stad Fiume innam. In November 1919 dreigde de mogelijkheid, dat zij aan Joego- Slavië zou worden toegewezen en nu stel de d'Annunzio de mogendheden eenvou dig voor een fait accompli. Hij hield Fiume bezet en stichtte daar zijn eigen staatje. Maandenlang wist men niet of men hem wel au serieux moest nemen, maanden lang dreigde een oorlog tusschen Italië en Joego-Slavië, maar d'Annunzio bekom merde zich niet om mogelijke gevolgen. Hij stelde zijn eigen wetten, ceremoniën, patriottische spreekkoren en beurtzangen op, en deze merkwaardige dichtersstaat za^ als zoodanig nog lang in de wereldge- schiedenis blijven voortleven. Langer dan een jaar kon d'Annunzio Fiume bezet hou den; hij gaf het eerst op toen de Regee ring te Rome generaal Giardino naar hem toezond met de bedreiging van niets ont ziend geweld. Met dat ai heeft d'Annun zio toch 'Italië het bezit van Fiume ver zekerd. Als dank daarvoor werd hij gehuldigd als Vorst van Monte Nevoso". Hij is ook één der steunpilaren van het fascistisch bewind, maar dan toch een, waarvan men alleen gebruik maakt met de noodige voor zichtigheid, met 7n zeker wantrouwen zelfs. Het is een publiek geheim, dat zijn ver houding tot Mussolini niet bepaald een wederzijdsche oprechte vriendschap kan worden genoemd. Men herinnert zich' in regeeringskringen nog te goed, hoe op zekere kritieke momenten in de jaren 1920- 1922 een nationaal dichter zoo ver boven alle partijen verheven stond, dat hij zich zoowel door de rechts- als door de linksch- radicalen 'liet huldigen. Bovendien is d'An nunzio nooit ook niet na 'de marsch" op Rome in de Italiaan sche politiek een factor geweest, waarvan men de groote nauwkeurigheid kon bepalen. Eindelijk is hij nu oud geworden. Ein delijk woont hij wat uit de buurt op zijn vorstelijk landgoed La Vittoriale 'te Gar- done aan het Garda Meer. Welisawar moest het landgoed eerst onteigend wor den en daarbij is het ook niet zoo bewon derenswaardig toegegaan, maar men was het nu eenmaal gewend, dat d'Annunzio's wenschen boven de gewone wetten en mo raal uitgingen. d'Annunzio is zelf een halve kluizenaar geworden. In h'et kleed van een religieuse orde wandelt de bijna blinde grijsaard door zijn park, vaart op het meer, of schrijft een middeleeuwsche helligenroman. Een masker te meer? Toch kan men zich niet losmaken van hét ge voel dat alle pose, al 'het theatrale van dit menschenleven echt is en voortvloeit uit de bronnen van de merkwaardige men- schelijke natuur. worden om onze aardappeFexport nog zm goed mogelijk te doen ziijin, k het nood zakelijk, dat getracht wordt de schurftaan- tastiing te beperken. Door proefnemingen en onderzoekingen kunnen, daar geen rechtstreeksche bestrij ding mogelijk is, toch nu reeds enkele aan wijzingen, gebaseerd op practische erva ringen, gegeven worden. In verband met het bovenvermelde wordt daarom aan alle aardappelverbouwers ern stig aangeraden, voor zoover dit in ver band met de ej'schen, die andere gewassen stellen, mogelijk zal blijken te zijn, reke ning te houden met de hiernavolgende 'aanwijzingen, die in overleg met het Rijks landbouwproefstation te Groningen zijn opgesteld. 1. Het optreden van schurft wordt in hooge mate in de hand gewerkt door sterke kalkbemestingen en ie hooge kalk- toestandeu. Direct na bekalking van kalk- arme gronden treedt de schurftziekte vaak 'in geringe mate op, maar daarna kan de 'bekalking haar invloed doen gelden. Op gronden, waarvan bekend is, dat de oogst schurftachtige aardappelen oplevert, gebruike men daarom „zure", inplaats van „alcaliische" bemesting, waarbij zwavelzure ammoniak in de eerste plaats in aanmer king komt en men het fosfaat niet als slak, maar als superfosfaat toedient. 2. In het voorjaar ondergeploegde, rog ge, of andere graangewas, alsmede ge maaid gras. Meermalen treedt juist op ge- waargenomen, dc schurftaantasting ver minderen. Zoo mogelijk passé men een dergelijke werkwijze toe. Het is noodig, dat het graangewas, vroeg in het najaar wordt gezaaid, opdat het in het voorjaar flink ontwikkeld is. Het scheuren van weiland is niet gelijk! te stellen met het onderbrengen van ge4 maaid gras Meermalen treedt juist op ge-i scheurd weiland in sterke mate schurft op. Later zullen wellicht aan de hand vanj ■resultaten van onderzoekingen en van uit-1 gebreide praktijk-ervaringen, uitvoeriger en! zich meer aan verschillende omstandighe-i den aanpassende adviesen voor het verkrijg gen van een aardappeloogst met zoo ge ring mogelijke schurftaantasting gegeven kunnen worden. i amersfoort-UTRECHT-zei st VOOR ONZE SCHAKERS PROBLEEM No. 13230al van SACKMANN Zwart: 6 HOUBAER Co AMERSFOORT TUINBOUW, PLUIMVEE, ENZ. ADVIES AAN ALLE VERBOUWERS VAN AARDAPPELEN INZAKE SCHURFTBESTRIJDING. Van den Plantenziektenkundigen dienst te Wageningen. Bij den mvoer van aardappelen in ver schillende landen wordt in toenemende mate op ée aanwezigheid van schurft (pok) gelet. Eenige landen stellen zelfs strenge leischen, speciaal wat betreft het voorko men van schurft op pootgoed. Waar alles in het werk gesteld moet bed e f g h Wit: 6 De diagramstand in cijfers luidt als volgt: Zwart: K h5, D h3, T e7 en 3 pion nen op e5, g7, g6. Wit: K e2, D b8, T f2 en 3 pionnen d3, e4, h4. Wit begint en wint. VOOR ONZE DAMMERS PROBLEEM No. 13230bl In Frankrijk worden in gespeelde par tijen meer openings-varianten toegepast dan bij ons. Vooral wordt met voorlief de een variant van de partie-Bonnard ge speeld. Ziehier een aardigheidje, waarop de Fransehe speler Abel Verse dikwijls speelde. Wit: 32—28, 37—32, 31—26, 41—37, 46-41, 34-29, 40-34. Zwart: 17—21, 12—17, 7—12, 19—24, 1—7, 18—22, 12-18, 7 of 8 naar 12, 14 x 23, 22 x 31, 21 x32.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2