G. KLOMP's RIJWIELHANDEL Koninginnelaan 4, Telef, 2346 ageni maoneei-. Eüsïoh im speen- en oruna rijuüeien levert U een echt Magneet rijwiel, geheel compleet vanaf f 35. Zieookdebrulneen kruisfietsen Qemeenteraadsverslag. Rust, kalmte en zeifheheersching Schoonmaak Bij elk rijwiel een schiftelljk garantie-bewijs Tevens is het weer de tijd voor onze bekende prima huurrijwielen. KOMT U EENS ZIEN AANBEVELEND. Woensdagmiddag vergaderde de raad onzer gemeente, onder leiding van den heer Burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Na de gebruikelijke stilte voor debed komt de agenda in behandeling. 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen van 13 en 22 Februari 1933. Ongewijzigd goedgekeurd. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. I. Rekening der Algem. Soester Turn en Athletiekclub „A.D.O." te Soest over het jaar 1932. Voor kennisgeving aangenomen. II. Rekening en jaarverslag over 1932 en begrooting voor 1934 van de vereeni- ging „Wijkverpleging Huis ter Heide en omstreken" te Huis ter Heide. Voor kennisgeving aangenomen. III. Een 3-tal door Ged. Staten goedge keurde besluiten tot wijziging der gemeen te- en bedrijfsbegrooting voor het jaar '32. Voor kennisgeving aangenomen. IV. Een adres van de Ver. „Wijkverple ging Huis ter Heide en omstreken" te Huis ter Heide, houdende verzoek het raadsbesluit van 21 December 1932 tot verlaging harer subsidie met 10 pCt. in te trekken en haar evenals vorige jaren een subsidie van f350.toe te kennen. Goedgekeurd. V. Een adres van B. Karelse te Soest, houdende verzoek een weg te vinden, waar door hij slechts een pensioen van f400.- zal ontvangen, in meerdere of mindere mate wordt weggenomen. Voor prae-advies in handen van B. en W. gesteld. VI. Een besluit van Ged. Staten Hou dende goedkeuring van de bij raadsbesluit van 7 April 1932 gewijzigde instructiën van den keuringsveearts en den hulpkeur meester. Voor kennisgeving aangenomen. VII. Overzicht van het Gasbedrijf over de maand Februari 1933. Voor kennisgeving aangenomen. VIII. Verslag der Gezondheidscommis sie te Baarn over 1932. Voor kennisgeving aangenomen. IX. Verslag van het Burgerlijk Arm bestuur over 1932. Voor kennisgeving aangenomen. X. Een schrijven van den Directeur-Ge neraal dei P.T.T., inhoudende de mede deeling, dat geen maatregelen genomen Aunner. worden om de tegenwoordige re- regeling inzake het tarief der gesprekken lusschen Baarn en Soest ongewijzigd te /aten. Voor kennisgeving aangenomen. XI. Een adres van het Bestuur der Ver- eeniging „Soesterberg's Bloei", verzoeken de wijziging véln het ontwerp-uitbreidings- plan als door het Bestuur voorgesteld. Burg. en Weth. stellen voor dit adres te behandelen bij de vaststelling van het ontwerp-uitbreidingsplan. Voor prae-advies in handen van 'B. en W. gesteld. XII. Een adres van H. van Sitter en eenige andere bewoners van perceelen aan de Van Weedestraat, verzoekende aanslui ting van hunne perceelen op de rioleering der gemeente, en verklarende bereid te zijn den grond vóór hunne perceelen gra tis aan de gemeente af te staan onder voorwaarde, dat voor rekening der ge meente tot trottoiraanleg wordt overge gaan. Voor prae-advies in handen van B W. gesteld. XIII. Een adres van het Bestuur der Ver- eeniging „Soesterbergs Bloei", waarin er op aangedrongen wordt ernstig te willen overwegen een zoodanige plaats voor het woonwagenkamp aa~ te wijzen waardoor de mooie plekken in de gemeente niet wor den geschonden. Voor prae-advies in handen van B. en W. gesteld. 3. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening als bedoeld in art. 15 der geldschieterswet. Vastgesteld. 4. Voorstel van B. en W. tot aanschaf fing van een telmachine ten dienste der boekhouding van openbare werken. Sinds geruimen tjjd is bij de boekhou ding van openbare werken dezer gemeente behoefte gevoeld aan de aanwezigheid eener telmachine. Deze behoefte heeft zich te meer doen gevoelen nu de werkverschaf fing met rijkssubsidie wordt toegepast. De loonadministratie, die hieruit voor de ge melde boekhouding voortvloeit, is zeer om slachtig. B. en W. stellen daarom den raad voor hen te machtigen de bovenbedoelde ma chine voor den prijs van f260.— aan te koopen. van de betaling van de nog door die ver- eeniging gedeeltelijk verschuldigde bijdra ge in de stichtingskosten van het wacht lokaal Birktstraat hoek Ferd. Huijcklaan. Naar aanleiding daarvan wordt in her innering gebracht, dat bij besluit van 23 December 1931 werd besloten tot den bouw van genoemd wachtlokaal. De kos ten van stichting zouden worden gedra gen door de gemeente en door de vereen!- ging ieder voor de helft. Deze kosten wer den geraamd op f750.—. De mededeeling in het adres, dat de vereeniging van mee ning was dat de stichtingskosten ongeveer f350.zouden bedragen, moet vermoe delijk op een misverstand berusten. De stichtingskosten van het wachtlokaal hebben in totaal bedragen f737.10, waar van ten laste van genoemde vereeniging is gebracht de helft of f368.55. Door de vereeniging is betaald een bedrag van f200.—, zoodat zij nog schuldig is een som van f 168.55. B. en W. kunnen geen vrijheid vinden den raad voor te stellen de vereeniging deze schuld kwijt te schel den, omdat de vereeniging van te voren volledig op de hoogte was van de aange gane verplichting en van het bedrag, dat door haar zoude moeten worden bijge dragen. De heer BUSCH noemt de motiveering van het voorstel niet juist. Kort na de eerste bespreking tot stichting van bedoeld wachthuisje, werd door Openbare Werken een afbeelding getoond, waarvan de pos ten volgens deskundigen niet hooger zou den zijn dan f350.Daarop heeft Soest- Zuid besloten de helft in de kosten bij te dragen. Toen later bleek, dat de kos ten hooger zouden worden, heeft het toenmalige bestuur ook daarin toegestemd. Thans is er een ander bestuur, hetgeen de baten '(afdeeling I) 'f 6.682.35 de lasten (afdeeling I) f 17.126.71 en alzoo het nadeelig saldo van afdeeling; I f 10.444.36 de kapitaals ontv. (afd. II) f303.489.52 de kapitaalsuitg. (afd. II) f303.489.52 en alzoo het saldo van afdeeling II op nihil Ter dekking van bovengenoemd exploi tatieverlies ad f 10.444.36 is door de ge meente ten laste van den gewonen dienst 1928 reeds aan het bedrijf uitgekeerd een bedrag van f9.448.46, zoodat nog i9 te dekken een bedrag van f995.90. Voorts wordt medegedeeld, dat voor de niet patriarchale gronden, tengevolge van de per 1 Januari 1928 plaats gehad 'Heb bende periodieke taxatie, per 31 Decem ber 1928 een taxatieverlies Is te dekken samengesteld uit: a. lagere taxatiewaarden be neden of tot het bedrag van het bestanddeel meerwaarde bij In breng" van de boekwaarde der desbetreffende complexen f 28.701.70 b. lagere taxatiewaarde boven het bestanddeel meerwaarde f 24.456.41 Totaal te dekken door de gemeente f53.158.11 keeren weer terug na het gebruik van Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 cent. Bij Apoth. en Drogisten. Het verlies op de patriarchale gronden ten gevolge van de bovengenoemde taxatie bedroeg f 122.636.94. Op grond van het bepaalde in art. 25, derde lid der beheers- verordening is het taxatieverlies op de pa triarchale gronden zonder meer op da boekwaarde dier gronden afgeboekt. Aangenomen. 7. Voorstel vaif B. en W. tot intrek king van het op den dienst 1932 overge schreven crediet voor den bouw van een volksbadhuis. Ged. Staten kunnen deze overschrijving niet goedkeuren, omdat vast staat, dat op den dienst 1932 deze uitgave niet zal wor den gedaan, terwijl zij er bezwaren tegen hebben, dat een éénmaal toegekend cre diet van jaar tot jaar wordt overgebracht. Hoewel B. en W. zich' met de door Ged. Staten gegeven lezing niet geheel geen kans ziet de gelden te voldoen, mede kunnen vereenigen, stellen zij voor be- als gevolg van de in deze tijden mindere inkomsten. Bedoelde wachthuisjes zijn een algemeen belang, waarom deze geheel voor rekening der gemeente zouden moeten ko men. Spr. meent, dat het hier gegeven voorstel wordt gedaan op inspiratie van „Soest VooruitSpr, wil de vereeniging van verdere betaling ontslaan. De heer NOODER steunt liet voorstel. De heer ENDENDIJK is het hiermede niet eens. Als de gemeentenaren recht heb ben op zulke huisjes, dan zou stichting van meerdere huisjes op verschillende pun ten gewettigd zijn. De heer VAN KLOOSTER meent, dat een besluit als door den heer Busch' be doeld, door Ged. Staten niet zal worden goedgekeurd, omdat dit ten goede komt aan het particulier bedrijf. De heer GROOTEWAL voelt voor de doelde post te schrappen, mede omdat, als gevolg van de voortgaande ontwikke ling der techniek, een eventueele herzie ning van het bouwplan toch' zal moeten geschieden. Goedgekeur<|}l^^-V 8. Voorstellen van B. en W.r a. tot toekenning van een subsidie aan de afdeeling Soestdijk van de R.K. Werk liedenvereniging in de kosten van het houden van cursus-avonden voor werke- looze arbeiders; B. en W. zijn van meening, dat het stre ven om haar werklooze arbeiders, die in deze tijdsomstandigheden zelve over geen geldmiddelen beschikken, door het houden van cursus-avonden meerdere ontwikkeling te verschaffen, waardeering verdient en dat er voor den raad aanleiding bestaat in dit bijzonder geval den gevraagden steun te verkenen.- B. en W. stellen daar- gedachte van B. en W., doch' vraagt zich af, waarom zoo'n duur en luxueus exem- om voor aan de bovengemelde afdeeling plaar moest worden eeplaatst. j ten behoeve van het vorenomschreven doel De VOORZITTER merkt op, dat deze |voor het jaar 1933 een subsidie te verlee- bemerkingen hadden moeten komen, toen nen tot een bedrag van f 50. mogelijk, wanneer geestelijke vorming vast te stellen wordt bedoeld. De heer VAN KLOOSTER had Hiervoor een algemeene Instemming verwacht. De werkeloozen "hebben zelf bijgedragen wat mogelijk was, doch beschikken thans niet zeer gunstig voor. De heer BUSCH 'dankt <le h'eer Van Klooster voor zijn bemoeiingen. Eenige honderden guldens worden thans bespaard. De regeling komt hem voor de gemeente de plannen ter tafel kwamen. j b. tot toekenning van een U behoeve van de 7<-»ror vr»m* Iph crediet ten meer over gelden, welke nog moeten wor den voldaan. De heer ENDENDIJK Is niet tegen de subsidie, doch wijst er op, dat ook het neutrale comité in dien geest zal werken. De heer GASILLE gelooft niet, wat in het verzoek staat. 60 Kath'. werkeloozen zijn er niet, dus ook anderen hiervan heb ben geprofiteerd. De heer GROOTEWAL wenscht alleen steun te verleenen aan een algemeen co mité. De heer DE NIES meent, dat niet uit sluitend kath. onderwerpen zullen worden behandeld en aansluiting bij het neutrale comité zeer wel mogelijk is. Spr. is niet tegen de f50.maar wil hierdoor niet de scheiding in de hand werken. De VOORZITTER wijst er op, dat het neutrale comité werkt voor de jeugdige werkeloozen. Bij de kath'. vereeniging is dit niet het geval. Een bespreking acht spr. gewenscht. De heer ENDENDIJK juicht samenwer king op algemeene punten toe. Voor an dere zaken is dit niet mogelijk, omdat de ontwikkeling dan gebaseerd is op geloofs overtuiging. Spr. is niet tegen de subsidie. Mej. FUNKE wenscht alleen subsidie te te verleenen voor gevallen van algemeene doeleinden. Het voorstel van den lieer Busch', on dersteunt door den heer Endendijk, tot aanhouding van dit punt, om gelegenheid te hebben tot bespreking, wordt hierna zonder hoofdelijke stemming goedgekeurd. Het bedrag voor de neutrale commissie (sub b) wordt toegestaan. 9. Vaststelling van besluiten totbegroo- tingswijziging 1932 en 1933. Zonder bespreking vastgesteld. 10. Voorstel van B. en W. tot aan- stelling van een tijdelijke hulp bij open bare werken voor het opmeten, waterpas sen en in kaart brengen van wegen. Voor de opmaking van een plan tot verbetering, verbreeding en eventueel rio leering van wegen is een tijdelijke kracht bij openbare werken noodig, welke is be last met het opmeten, waterpassen en in kaart brengen van wegen. Deze werk zaamheden zullen ongeveer een drietal maanden in beslag nemen. Bedoelde tij delijke kracht is in dienst genomen op ar beidsovereenkomst tegen een belooning van f35.— per week. In hare vergadering van 1 Maart j.1. heeft de commissie van openb. werken zich met de in deze voordracht behandelde aangelegenheid vereenigd. Deze Commissie uitte daarbij de wensch, dat ten spoedigste met de bedoelde werk zaamheden werd aangevangen. Rekening houdende met dezen wensch' Is de voren bedoelde tijdelijke kracht reeds op 6 Maart j.I. te werk gesteld. B. en W. stellen thans voor het hier voor benoodigde crediet van f 455.te verleenen. De heer' NOODER ziet voor Soester- berg een stelselmatige tegenwerking met' betrekking tot wegverbetering. Veel wordt toegezegd, maar alles afgepoeierd. Met verheffiing van stem zegt spr. tot den Voorzitter: „Maar nu poeiert U Soester- berg niet meer af. Wij gaan op onze ach terste beenen staan". (Gelach). De half afgebroken woning bij de oude openbare school is ook meer dan schande. De heer BUSCH: De laatste opmerking is juist, de rest ongemotiveerd, want in Goedgekeurd. w om 5- Behandeling van een verzoek van de I gemeentelijk grondbedrijf dienstjaar '28. lieT—o- n-r „Soest Zuid", om ontheffing! Blijkens die rekening bedragen: De heer GASILLE steunt de gedachte behoeve van de zorg voor jeugdige werk- van den heer Endendijk. Soest-Zuid heeft Uooz€n- Door den Burgemeester Is een plaat selijke commissie geformeerd, welke com missie meer in het bijzonder in het belang der jeugdige werkloozen werkzaam zal zijn. Een door de comm. uitgeschreven verga dering heeft tot gevolg gehad, dat 21 jon gelieden zich vrijwillig hebben aangemeld voor deelname aan het voorloopige plan der commissie om onder deskundige lei ding tuinarbeid te verrichten, en cursussen Dl] te wonen voor algemeene ontwikke ling en ontspanning. Teneinde deze plannen echter tot uit voer te kunnen brengen, is het noodig, dat de commissie beschikt over gelden, benoo- digd voor huur, bemesting, enz. van grond. Volgens opgave van den voorzitter der commissie zullen voorloopig de vol gende bedragen benoodigd zijn: Huur van grond f150.Mest f50. Gereedschappen f30.Zaad f 100.On voorzien f 70.—. Totaal f400.—. B. en W. stellen voor dit bedrag toe te staan. De heer GASILLE is tegen de subsidie onder sub a. De belasting wordt door alle groepen opgebracht. In dit geval zullen alleen de katholieken profiteeren. De heer BUSCH acht deze meening niet juist. Andere groepen hebben ook het recht een verzoek te doen. Toch meent spr., dat werken op eigen terrein door alle groepen niet gewenscht is. Spr. herinnert hierbij aan de woorden van pastoor Voss in de vergadering van het neutrale comité. Spr. wil de splijtzwam zoo min mogelijk gelegenheid geven en acht het daarom wen- schelijk, dat met de verzoekende vereeni ging gesproken wordt over samenwerking. Spr. wil hiertoe het verzoek aanhouden. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat het neutrale comité werkt voor de jeug dige werkeloozen. De door de kath. ver eeniging gehouden cursus-avonden waren voor de ouderen. Samenvloeiing is niet Soest wordt ook niets gedaan De heer NOODER zegt, dat deze rege ling op hem niet zoo'n gunstigen indruk heeft 'gemaakt, hoewel spr. niets wil afdoen op Ket werk van den heer Van Klooster. E)e lage nachttarieven (2 en 3.5 ct.) gaan mede ten koste van de gemeente. Een ver laging van fl.— per lamp per jaar noemt spr. geen belangrijke vermindering. De heer ENDENDIJK informeert of B. geleden gevraagd naar het wegenplan. We ben geraadpleegd. Art. 7 acht spr. zeer gevaarlijk. Een verhooging van 1.5 ct. per K.W. voor elke 10 ct., dat de grondprijs der kolen hooger wordt dan f10.acht spr. een groot gevaar. De dagstroom is veel te duur. De winst door de gemeente wordt gebruikt om de gemeentelijke gas bedrijven te beconcurreeren. geeft menige huisvrouw en meisje ruwe en roode werkhanden. Deze worden wederom spoedig gaaf. zacht en blank door Purol. de verplichtingen op zich' genomen, dus moet maar betalen. De heer BUSCH wijst op Het wacht huisje op Nieuwerhoek. De heer ENDENDIJK zegt, dat dit de gemeente niets heeft gekost. Op verzoek van het gemeentebestuur heeft de P.U.E.M, dit" hokje in het te bouwen electriciteits- gebouwtje opgenomen, ten genoege van de gemeenschap. De heer BUSCH: juist, voor de ge meenschap, niet voor den autobus-onder- nemer. Laatstgenoemde zorgt voor een goede communicatie, zelfs in tijden, dat de dienst verlies oplevert. Een goede com mumcatie is een gemeentebelang. Afs "de heer Ga si He hierna iets zegt, merkt spr. op, dat we hier niet bijeen komen om flauwekul 'te verkoopen en dat men dat in de kroeg moet doen. Het wordt tijd, dat de zaken eens ernstig be keken worden. D eheer GROOTEWAL merkt op, dat als gevolg van de overeenkomst Soest-Zuid verplicht is te betalen. Waar het wacht huisje duurder is 'geworden dan door de vereeniging bedoeld, stelt. spr. voor, dat de vereen, nog f68.zal voldoen en dat de resteerende f100.door de gemeente zal worden gedragen. Het voorstel Busch wordt hierna ver worpen met de stemmen van Mej. Funke en de heeren Busch, Nooder, De Nies, v. d. Bremer; Grootewal en Hornsveld vóór. Het voorstel Grootewal wordt aange nomen. Voor stemden Mej. Funke en de heeren Nooder, De Nies, De Bruijn, v. d. Bremer, v. d. Berg Grootewal, Hornsveld Van Dam en Busch. 6. Voorstel van B. en W. tot voorloo pige vaststelling van de rekening van het wegen. De heer VAN KLOOSTER merkt op, dat het hier bedoelde werk juist is om verbetering te verkrijgen. Dit werk is voor bereidend werk. De heer Busch' merkt op, dat hij de houding van den heer Nooder kan begrij pen. De leiding is ontzettend slap en hier in moet verandering komen. De heer GASILLE heeft reeds maanden geleden gevraagd naar het wegeplan. We schieten zoo hret op. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. 11. Voorstel van B. en W. tot beschik baarstelling van een bedrag ad f100. voor de tewerkstelling van een kweeke- linge met akte aan de O.L. schooi' Beetz- laan gedurende de manden April en Mei 1933. Aangenomen. 12. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan eener nieuwe straatverlichtings-over- eenkomst met de P.U.E.M. Als gevolg van wenschen bij de behan deling der ontwerp-begrooting 1932 heb ben B. en W. eenige malen een bespreking gehad met de N.V. P.U.E.M., waarbij ge tracht is verlaging der stroomprijzen ten dienste der straatverlichting, alsmede ver- laging van de kosten verbonden aan het aanbrengen van overhangende lampen, te verkrijgen. De gevoerde correspondentie, alsmede het ontwerp eener nieuwe straatverlich- tings-overeenkomst, leggen B. en W. over. Uit de correspondentie blijkt, dat met de invoering van deze nieuvve overeenkomst een tariefsverlaging bereikt wordt van ca. f600.op de jaarlijkcche kosten der straatverlichting, terwijl de gemeente in staat zal zijn de straatverlichting te doen verbeteren of uit te breiden, zonder dat bouwkosten der uitbreiding worden om geslagen in jaarlijks te betalen bedragen per lichtpunt. Naar aanleiding hiervan stellen B. en W. voor bedoelde ontwerp-overeenkomst I De heer GROOTEWAL vraagt waarom dit advies niet is ingewonnen. In de finan- ciëele comm. is hierop aangedrongen. De heer BUSCH meent, dat wij nu een maal geslachtofferd worden, maar dat we daaraan toch niet kunnen ontkomen. De heer VAN DUREN heeft uit de be sprekingen begrepen, dat de raad het con tract zou goedkeuren, doch' dat voor de onderteekening door B. en W. nog advies zou worden ingewonnen. De heer BUSCH acht deze volgorde niet juist. Spr. wil daarom het voorstel aan houden. De heer VAN KLOOSTER wijst er op, dat thans de door hem bedoelde voetangels en klemmen zijn weggenomen. Spr. wil het voorstel thans aannemen en ter correctie geven aan een strikt neutraal persoon. De VOORZITTER meent, dat de P.U, E.M. niet tot verdere tegemoetkomingen bereid zijn. De heer GASILLE noemt het contract met een prijs van 6 ct. per K.W. plus kosten voor lampen meer dan schande. In verband met art. 7 wijst spr. er op, dat de kolen en de exploitatie van de P.U.E.M. thans zeer laag en de winsten buitensporig hoog zijn. Als art. 7 geen schadelijke invloed voor de gemeente kan uitoefenen, kan de heer DE NIES het voorstel steunen. De heer BUSCH meent, dat de raad zich door deze besprekingen te veel bloot geeft en stelt daarom voor in geheim te gaan. Na een geheime vergadering van 5 kwar tier deelt de VOORZITTER mede, dat de raad het concept aanneemt. De heeren De Nies, Nooder, Grootewal en Gasille verzoeken aanteekening dat zij tegen dit voorstel zijn. 13. Voorstel' van B. en W. tot vast stelling van een besluit tot wijziging der Algemeene Politieverordening. Dit voorstel werd in de vergadering van 22 Februari j.I. aangehouden in verband met de gerezen bezwaren tegen de voor gestelde verbodsbepaling inzake het ver bod van het hebben van vuilnishoopen bin nen de bebouwde kom der gemeente. Het ligt in het voornemen van B. en W. hiervoor een gewijzigd voorstel bl| den Raad in te dienen. Bij die gelegenheid stellen B. en W. zich voor, naar aan lei- de ding van een adres der Ned. Vereeniging tot bescherming van dieren, betrekking hebbende op de inrichting van honden hokken voor op het erf verblijvende waak honden, een wijziging van art. 47 aan hangig te mak^n. Goedgekeurd. 14. Opnieuw behandeling van het adres van de afd. Soest der Vereeniging „Volks onderwijs", verzoekende aanstelling van een schoolzuster. Mej. FUNKE juicht liet voorstel toe en deelt mee, dat zij een aanbieding heeft ge kregen van een gediplomeerde kracht, die voorloopig tegen een vergoeding van f50.- per maand wil werken. Wanneer de tijden beter zijn, zou een behoorlijk salaris ge wenscht worden. De heer DE NIES is voor het voorstel van B. en W., doch' wenscht geen onder kruipersdiensten. De heer GROOTEWAL is tegen een zuster, omdat hij een schoolarts het eenig juiste acht. Waar dit instituut echter nog niet in vervulling kan gaan, steunt spr. het voorstel, wanneer dit als tijdelijk is be- .doeld. De heer BUSCH steunt gedeeltelijk de gedachte Grootewal, doch' eiscli moet blij* ven schoolarts en schoolzuster. De heer ENDENDIJK wijst er op in de vorige vergadering geen beschuldiging te hebben willen uiten. Spr. is de meeninö toegedaan, dat een zuster onder toezicht van den gemeentearts voor 75 pCt. in de behoefte voorziet. In verband met het aan bod van Mej. Funke zegt spr. personen te weten, die dit werk voor een grootefl prikje willen verrichten. Spr. oppert in band met de financiën tevens de gedachte deze werkzaamheden door de zusters vaij het Wijkhuis en Nieuw Mariënburgh' tn doen geschieden. De heer GASILLE is ook voor ee§ schoolarts en zou daarom met een tijdtfi lijke goedkoope kracht als zuster genoé» gen willen nemen. Zïe vervolg pagfnn t b"b!ad.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2