TWEEDE Er D' Gemeenteraadsverslag. Sproeten komen vroeg in het voorjaar, koop tijdig een pot S psrutol, Bij alle Drogisten* 31 MAART 1933 No. 13 Vervolg. De heer DE BRUIJN waarschuwt voor een dergelijke goedkoope kracht. Als zoo iemand éénmaal in het zadel zit, krijgt men dien die er niet zoo gemakkelijk meer uit. Spr. wil thans nog niet tot aanstelling overgaan en dit punt bij de volgende be grooting bezien. Tot dat tijdstip zullen de wijkzusters gaarne hulp verleenen. De heer VAN KLOOSTER steunt de heer De Bruijn. Als we toch' tot aanstel ling overgaan, dan een uitstekende kracht. De heer BUSCH acht benoeming van een zuster zeer noodig. Het is niet zoo lang geleden, dat één der scholen een waar pieten stelletj e was. In verband met de drukke praktijk der wijkzusters, zoowel bij dag als nacht, zullen deze zusters niet de volle aandacht kunnen geven. Mej. FUNKE zegt, dat het onderwijs veel "geld kost, maar dan moet dit ook tot de volle 100 procent genoten kunnen worden. De heer v. d. BERG informeert of één zuster voldoende zal zijn. De heer GROOTEWAL wijst op de plicht der ouders de kinderen naar school te zenden. Dan moet de overheid ook zor gen, dat geen nadeelige gevolgen ontstaan. De heer ENDENDIJK onderschrijft dit ten volle, doch ziet ook naar de gemeen- te-financiën. Spr. wil daarom thans niet beslissen en eerst een oproep plaatsen, zoodat een overzicht wordt verkregen van de kosten. De heer BUSCH wenscht dit punt door een comm. te laten bezien, f500.voor 1933 lijkt spr. niet te veel. De heer VAN DUREN zegt, dat het vorig jaar voordeelig was; dit jaar zal echter tegenvallers geven. Daarom is voor zichtigheid geboden. De heer GROOTEWAL wil f800.- uit trekken. Als hiertegen bezwaren bestaan, brengt spr. het bedrag terug tot f500. Het voorstel Grootewal wordt hierna verworpen met de stemmen van Mej. Fun- ke en de heeren De Nies, Gasille, Groote wal, Busch en Nooder voor. 15. Verzoek van H. van Dorresteijn om vermindering van betaling van retributie voor gebruik openbare heide- en zand gronden. B. en W. stellen een vermindering van in totaal f2. Goedgekeurd. 16. Vaststelling van: a. besluiten tot het in schenking aan vaarden van strooken grond; Dit punt betreft afstand door C. Plomp van' grond aan den Nieuwe weg en door den Burgemeester onzer gemeente en C. v. d. Grift van gronden aan de Beuken laan, zulks voor verbetering en verbree ding van genoemde wegen, alsmede door H. J. M. Geubbels en Wed. W. J. van Ee van gronden aan de Van Weedestraat. b. een besluit tot kwijtschelding van een gedeelte eener huursom; Deze kwijtschelding van huur aan C. van Holten houdt verband met verkoop van grond aan genoemd persoon. c. een besluit tot erfpachts-uitgifte aan de P.U.E.M. en behandeling van: Deze uitgifte tegen een erfpachtscanon van f 2.50 per jaar is noodig voor de stich ting van een transformatorhuisje. a. een aanvrage om koop van grond; Dit punt betreft een verzoek van S. Dijkstra voor grond aan den Korte Hart- vveg. B. en W. stellen voor den prijs vastt te stellen op f 1.75 per M2. b. een verzoek tot verlaging van den pachtprijs van grond. B. en W. stellen voor op dit verzoek van A. van Doorn afwijzend te beschik ken. De heer BUSCH vraagt nadere inlich tingen betreffende het verzoek van de wed. Van Ee en den heer Geubbels. Spr. voelt voor afstand van grond niet veel, als we althans reeds weten, dat we over een jaar den grond weer moeten afgeven. Spr. acht de oplossing gezocht om één van beide partijen te bevoordeelen. Tegen zulk een willekeur protesteert spr. ten sterkste. De heer GASILLE zegt, dat dit voor stel de manier is. Eerst was de vergun ning tot bouwen aan dit verzoek gekop peld en dat kan niet. De heer BUSCH wijst er nogmaals op, dat een opjossing is gezocht in het belang der verzoekers. Spr. wil de punten b en c uit het besluit doen vervallen, zoodat de gronden bij aanvaarding het eigendom der gemeente blijven. De heer DE NIES leest uit de woorden van den heer Busch een gematigd wan trouwen tegen de wed. Van Ee en Geub bels. Deze menschen hebben eerlijke be doelingen. De heer BUSCH zegt, dat de heer De Nies als jong raadslid de geste niet kent. Aan deze zaak zit veel meer vast. Spr. wil geen persoonlijk, doch alleen het ge meentebelang zien. De door hem bedoelde bepalingen zijn dan overbodig. De heer GASILLE wijst er op, datGed. Staten de vergunning moeten verleenen. Daarom is met dit lichaam ook gesproken. De heer BUSCH vraagt, of het in de bedoeling ligt dit dood loopende steegje tot openbare weg te verklaren. Als dit zoo is, dan zit de bedoeling tot bevoordeeling Voor. De heer GASILLE: Als de punten b en c moeten vervallen, dan wordt de groi& nfe? «afgegeven. De. heer BUSCH: Juist, daar zit de kneep. Er zit veel meer in deze zaak. De heer ENDENDIJK informeert of vol doende rekening is gehouden met het be lang van den aldaar wonende persoon. De VOORZITTER: Daar hebben wij niet mee te maken. Dat is een aangelegen heid tusschen beide partijen. Alle in dit voorstel genoemde punten worden hierna aangenomen met de stem van den heer Busch' tegen. 17. Adres van Joh. Mets, verzoeken de terugbetaling van een indertijd door hem gestort bedrag in de gemeentekas voor trottoiraanleg en teruggave van teveel overgedragen grond. Op grond ran de door adressant op 26 Juli 1926 gedane aanbieding achten B. en W. geen termen aanwezig het ver zoek in te willigen. Aangehouden tot de volgende vergade ring. 18. Behandeling van een 2-tal adressen, verzoekende opheffing van art. 15 der Bouwverordening. Dit punt betreft adressen van de hee ren L. Klerkx en P. W. Duin Jr. voor bouwwerken aan resp. de Soesterberg- schestraat en Braamweg. B. en W. stellen voor de gevraagde ontheffingen te verleenen. Aangenomen. 19. Verzoek van de R.K. Standsorga nisaties en Chr. Besturenbond om verhoo- ging van den loonnorm voor de land- en tuin arbeiders, welke wordt aangehouden bij de toepassing van het reglement op de steunverleening. Bedoelde organisaties verzoeken de loonnormen ad f 17.per week, welke voor de berekening van het steunbedrag, uit te keeren ingevolge de door den Raad vastgestelde steunregeling voor de landar beiders is aangenomen, te verhoogen tot f20.per week. B. en W. en de comm. voor werkver schaffing achten geen termen aanwezig hiertoe over te gaan, daar zij niet tot de overtuiging zijn gekomen, dat het loon van een landarbeider in deze gemeente het bedrag van f17.— te boven gaat. Aangenomen. 20. Vaststelling van: a. het voljaarskohier der Hondenbelas ting 1933. b. het 3e suppl. kohier der Straatbelas ting 1932. Zonder bespreking vastgesteld. 21. Voorstel van B. en W. om In Het Raadhuis een automatische telefoon-Inrich ting aan te brengen. Dit voorstei' houdt verband met de al- geheele automatiseering van den telefoon dienst in deze gemeente. Voor uitvoering van één en ander vra gen B. en W. een crediet van f489.40. De heer GROOTEWAL acht deze In richting niet noodig. De heer GASILLE acht de Jaarlijksch'e post van f510— zeer hoog. De heer BUSCH wil bij dit punt ook maar bezuinigen, daarom weg er mee. De heer VAN DUREN zou er ook te gen zijn. Als we deze verandering echter niet toepassen, zal 'het een persoon kos ten voor de bediening. De heer BUSCH: Geen f500.— voor een zuster, dan ook niet voor de telefoon. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd met de stemmen van Mej. Funke en de heeren Grootewal, Busch, Nooder en De Nies tegen. 22. Vaststelling van 2 besluiten tot ver koop van grond. Dit punt betreft o.a. verkoop van grond aan de Julianastraat hoek Anna Paulow- nalaan ter grootte van 960 M2., voor den prijs van f3.50 per M.2, aan den heer W. v. d. Velden. Vastgesteld. RONDVRAAG. De heer DE NIES vraagt zuivering van noodwoningen, uitbreiding van 't Maatsch. Hulpbetoon met eenige vrouwelijke per sonen en plaatsing van eenige banken op de publieke tribune in de raadszaal. Aan deze punten zal aanclacht worden ge schonken. Mej. FUNKE vraagt of voor de a.9. verkiezingen van gemeentewege borden zullen worden gelaatst. Na eenige bespreking zegt de VOOR ZITTER 3 borden toe voor Soest en 1 voor Soesterberg. De heer DE NIES informeert of ook het bord voor het huis van den heer Smit mag worden beplakt. De heer Geubbels wil hiertoe gelegenheid geven aan de 4 groote partijen. De VOORZITTER: Als het niet In strijd is met de bepaling in de politie-verorde ning. De heer v. d. BERG wijst er op, dat de Centrale Slachtplaats in 1925 een stuk grond van de gemeente kocht. Van den heer Van Dijk wordt tot heden nog steeds huur van dien grond gevraagd. Zal onderzocht worden. Hierna sluiting der vergadering. PLAATSELIJK NIEUWS Christelijke Oranje Vereeniging De Christ. Oranje Vereen. „Juliana van Stolberg", Soest, hield haar jaarvergade ring. Nadat de vergadering op de gebruike lijke wijze was geopend, hield de waarn. voorz., de heer M. C. Wijnbeek een toe spraak, waarin hij in gevoelvolle bewoor dingen den heer J. van der Flier herdacht, die gedurende acht jaren de vereeniging als voorzitter, diende. De verslagen van secretaris en penning meester werden goedgekeurd. In de twee vacatures, ontstaan door het vertrek van Ds. Gerth van Wijk en het overlijden van den heer Van der Flier, werd voorzien door de verkiezing tot be stuurslid van de heeren J. van Arkel en H. Hospers. Tot voorzitter werd gekozen de heer M. C. Wijnbeek, die verklaarde deze be noeming te aanvaarden met eenige schroom, daar hij de plaats moest vervullen van een voorzitter, die zoo algemeen geliefd en geëerd was als de heer Van der Flier. Hij deed een berozp op de medewerking m xteau Aan de overige bestuursleden en wekte op tot energieke pogingen, om het ledental der vereen, uit te breiden. Na enkele huishoudelijke werkzaamhe den en mededeelingen van het bestuur werd de vergadering gesloten. WT: i de Zwijger-herdenking" De plannen voor bovengemelde herden king hebben een meer vasteren voï"? aan genomen. Deze zal plaats vinden op Vrij- i dag 28 April in de Oude Hervormde Kerk te Soest, welwillend beschikbaar gesteld door de Kerkvoogdij. Kolonel K. E. Ouden dijk zal een rede houden, terwijl verdere medewerking zal worden verleend door het Koninkl. Utr. Mannenkoor, bij velen onzer ingezetenen wel bekend en door den Heer C. W. Veenendaal met orgelspel. Nadere bizonderheden van dit voorloo- pig programma zullen tijdig worden be kend gemaakt. „Kerk en Vréde" De Vereeniging „Kerk en Vrede", afd. Soest, deelt ons mede, dat het in haar bedoeling ligt om op Maandag 10 April a.s. een openbare bijeenkomst te houden in Het gebouw „Religie en Kunst", Rem- brandtlaaan, alhier, waar als spreker zal optreden Ds. N. Padt, van Zandvoort, met Het onderwerp: „Kerk en Vrede in het licht van Goeden Vrijdag en Pasch'en". Nadere bizonderheden hieromtrent zul len nog worden bekend gemaakte Eerste Soester Eierveiling Op de deze week gehouden eierveiling werden 12800 stuks aangevoerd. A.G.A.V.S. Donde(rdag 20 April a.s. geeft de A.G. A.V.S. te Soesterberg een uitvoering in „Huis ten Halve". Het programma ver meldt o.a. tremplinbrug, iets nieuws voor Soesterberg. Procesverbaal Door de politie te Soesterberg is tegen verschillende bestuurders van motorrijtui gen procesverbaal opgemaakt, terzake het rijden met een grootere snelheid dan toe gestaan. Begraefnis Mevr. M. J. Goovaerts-Wilson Onder zeer groote J^L^ijjstelling is Za terdag ter aarde besteld net sfoffelijk over schot van mevr. Mary Jeannê Goovaerts- Wilson, in leven kolonelsvrouw b.d. van het Leger des Heils. Tal van officieren en soldaten uit de afdeelingen A'dam, Bus- sum, Baarn, A'foort e.a. waren gekomen omg den overledene de laatste eer te be wijzen. In het sterfhuis werd vooraf een korte lijkdienst gehouden, waarbij de kolonels Visser en Wijkhuijzen in gebed voorgingen. Daarop werd de kist, gedragen door of ficieren van het Leger des Heils, gedekt door de legervlag, in de rouw-auto ge plaatst. Het muziekcorps Utrecht I, dat vooraf gewijde muziek had ten geh'oore gebracht, speelde nu „Nader mijn God tot U". Langzaam bewoog zich' de stoet langs de Birktstraat, Kerkstraat en Veldweg naaf de algem. begraafplaaats, waar reeds zeer velen aanwezig waren. Langs den gehee- len weg klonk gewijde muziek. Toen de kist boven de geopende groe ve was geplaatst, speelde het corps weder om „Nader mijn God tot U". Kolonel Stankuweit uit Amsterdam liet op verzoek van den echtgenoot zingen „Rots der eeuwen". Brigadier Goovaerts dankte voor dit scheiden; hij gedenkt met blijdschap het werk door haar verricht in gezin en ar beid. Nadat kolonel Stankuweit, chef-secreta ris, een lied heeft laten zingen, las kolo nel Goovaerts Openb. 21 voor, waarna zijn dochter sprak In de Engelschë taal, vertolkt door majoor Knuttel. Zij dankte namens vader, broers en familie voor de vele lief deblijken. Kolonel Goovaerts sprak daar na van een weerzien, want dit graf Is niet het laatste. Collecte crisis-comité Het plaatselijk crisis-comité verzoekt ons er nog eens de aandacht van de inwo ners van Soest op te vestigen, dat, zooals reeds eerder in dit blad medegedeeld, de collecte ten bate van genoemd comité zal worden gehouden van Maandag 3 tot Za- Jtendag 8 Anrü Alg. Ned. Vrouwen Vredebond De afd. Soest hield een bijeenkomst in de zaal van „Religie en Kunst", onder praesidium van mevr. dr. Jekel. De presidente opent de bijeenkomst met een woord van welkom en is verheugd, dat de vredesbeweging meer en meer in gang vindt. Spr. legt er den nadruk op, dat, als alle vrouwen van goeden wil zijn, een gruwzaam gebeuren als van 1914-'18 niet meer kan voorkomen. Daarom is de bvrouw verplicht in deze wereld het haar toevertrouwde leven te beschermen. Nadat hierop staande hét Bondslied was gezongen, droeg mevrouw N. Soeters-v. Balen Blanken uit Gouda enkele fragmen ten voor uit Ket boek „Oij Vrouwen", van Helen Zenna Smith. Nadat in de pauze was gezongen „Nooit meer oorlog", droeg zij daarna enkele too- neeltjes voor uit „Er staat geschreven", door Jaap v. d. Pel. Het geheel werd onder ademlooze stil te beluisterd. In de pauze werden 2 boek' werken verloot. Collecte crisis-comité te Soesterberg Woensdagl 5 April a.s. zal te Soesterberg door eenige dames een collecte gehouden worden, ten bate van het crisis-comité. Brandweer Soesterberg A.s. Dinsdag, >s avonds 8 uur, zal in Hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg de jaarvergadering gehouden worden van de Vrijwillige Brandweer. De agenda vermeldt o.a.: verkiezing twee bestuursleden, verkiezing van een maga zijnmeester, jaarverslagen van secretaris en penningmeester, enz. Veiling ,,'t Zwaantje" Donderdag 20 April a.s., des morgens te 11 uur, zaï het van ouds bekende hotel ,,'t Zwaantje" te Soesterberg in publieke veiling komen. De verkoop heeft plaats in het hotel zelf. Herdenking van Prins Willem v. Oranje, Vader des Vaderlands Het Bestuur der Oranje Vereen. „Wii- helmina" te Soesterberg heeft besloten tot een herdenking van „Willem de Zwijger" op 24 April 1933, 8 uur 's avonds in „Huis ten Halve". Alom in den lande wordt deze nobele nationale figuur herdacht, maar duizen den zijn niet in de gelegenheid om een herdenking bij te wonen. De geografische ligging van Soesterberg ten opzichte vart Soest is oorzaak, dat het Bestuur heeft gemeend in Uwen geest te handelen, door in Soesterberg een herdenkingsavond te organiseeren. Deze herdenking is uitslui tend toegankelijk voor de leden der Oran jevereniging, terwijl de gelegenheid be staat zich alsnog op te geven als lid, het zij voor, hetzij op den avond der her denking. De lidmaatschapskaart geldt als bewijs van toegang. De minimum contri butie is f0.50 per jaar. Gezien het beperkt aantal plaatsen en het karakter van de herdenking, worden kinderen niet toege laten. Burgerij van Soesterberg, toon door uw aanwezigheid, dat gij pal wilt staan voor Oranje, Vaderland en gezag. Ontwaak en besef de ernst der tijden. Gij moogt dan alleen „de Vader des Vaderlands" her denken, indien gij bereid zijt U te geven voor de eenheid van ons dierbaar vader land. Om de jeugd de stem van ons schoon verleden en de mogelijkheden der toe komst te doen verstaan, wordt door het bestuur op 25 April des namiddags een samenkomst der scholen georganiseerd in het „Huis ten Halve". Een lichtend voorbeeld. De hoofden der scholen te Soesterberg brengen als op de Oranjedagen de kin deren tezamen. Aan onze jeugd zal een verrassing worden bereid door de Oranje- vereen. „Wilhelmina". Het Bestuur weet, dat door deze organisatie op 24 en 25 April niet allen worden bereikt, maar om reden van practische aard (zaal, onkos ten, enz.) kan geen verdere uitbreiding worden gegeven. Het bestuur vleit zich met de hoop, dat zijn werk waardeering moge vinden. Bijzonderheden en programma's worden tijdig bekend gemaakt. Aangifte diefstal Bij de politie werd aangifte van ver missing van een 3-tal asbestplaten, welke van een handwagen zijn weggenomen. De politie onderzoekt de zaak. Procesverbaal Tegen W. alhier is procesverbaal op gemaakt terzake het in staat van dron kenschap besturen van een rijwiel. Nijverheidsschool Soest Maandagavond was het bestuur van de Nijverheidsschool in één der lokalen ver gaderd met vele 'belangstellenden, waar het werk van hen, die dezen winter daar den cursus hadden gevolgd, was tentoon gesteld. De voorzitter van het bestuur, de heer G. H. Veenstra, riep allen het welkom toe, in het bijzonder den burgemeester, die door zijn aanwezigheid een blijk van belangstelling geeft voor dit onderwijs. Spreker hoopt, dat de burgemeester nog vele jaren in de gelegenheid mag zijn een avond als deze bij te wonen. Voor de groote belangstelling van ouders en anderen, waaronder we ook weth. Lodee- sen en het raadslid Busch opmerkten, is het bestuur zeer erkentelijk. Gaarne had spreker nog wat meer werkgevers gezien. Volgens de verklaring van den direc teur der schooi is het een goede cursus geweest, waar flink gewerkt is, en met goede resultaten. De belangstelling van de cureisten liet niets te wenschen over, wat de heer Veenstra zeer verheugt. We weten immers, dat nog altijd geldt, dat hij, die in zijn jeugd veel kennis vergaart, in het latere leven de grootste kans van slagen heeft. >t Is een harde tijd en de bestaansstrijd Is vaak moeilijk, 't Is geluk kig, dat de jeugd dit wil inzien en tracht de 'grondbeginselen goed te Ieeren. om daarop straks In de practijk te kunnen voortbouwen. Ook het personeel 'heeft hard moeten werken. Er waren dezen cursus 2 leeraren min der dan voorheen en toch heeft het onder wijs daar niet onder geleden. In het bij zonder wil spr. nog even de aandacht vragen voor twee leerlingen, die verleden jaar het diploma reeds hébben ontvangen, maar dit jaar nog eens de lessen voor herhaling hebben gevolgd, en zoodoende hun vrijen tijd hebben opgeofferd, maar tegelijkertijd zoo bijzonder productief heb ben gemaakt. Spf. *>felt hen tot voorbeeld. Wijl de directeur beter met de interne aangelegenheden van den cursus op de hoogte is, verzoekt de lieer Veenstra den directeur, den heer Bruins, de diploma'9 te willen uitreiken. Deze deelt mede, dat de cursus is be gonnen met 66 leerlingen. Door verschil lende oorzaken hebben 10 leerlingen in den loop van den cursus de school ver laten. Het overzicht van de bevorderingen is als volgt: le klasse 17 leerlingen, bevorderd 10, voorwaardelijk 2, niet bevorderd 5. Be vorderd zijn G. van Hees (met prijs), A. Beuken, H. v. d» Bremer, Joh. v. Ful pen, Reyer Hilhorst, Chr. Huigen, C. Hou- dijk, D. van Steyn, W. Westerbeek, H. Wijnands; voorw. J. van Nimwegen en Zuiderwijk. 2e klasse 14 leerlingen; bevorderd 9, voorw. 2, niet bevorderd 3. Bevorderd; Lamb. Rademaker (met prijs), J. van d. Brink, Wim van Diermen, Gosen Huurde- man, Hendr. Kaldewij, W. Roest, Gosen Steitner, D. Terlouw, J. v. Velzen, voorw. D. Hoolwerf en Herman Kaldeway. 3e Klasse 8 leerlingen; bevorderd 6, voorw. 2. Bevorderd J. den Besten, Ant. Slagboom, J. Schalkx, Fred. van Trich't, Douwe Wassenaar, T. v. d. Woord, voor waardelijk Corn. Koot en Kees Koot. 4e Klasse 10 leerlingen; allen bevor derd. iT.I. J. Prins, P. Dijkman, J. van Egdom, C. Geresteijn, A. Grift, J. de Haan, Elbert Kareisen, H. van Kooy, Jan Rootselaar en T. Slagboom. 5e Klasse 6 leerlingen, waarvan 2 reeds het getuigschrift of einddiploma verwor ven hadden. Het diploma werd nu uitgereikt aant Karei Schouten, Ger. Gijsb. Egbers en Wouter Hilhorst, allen met prijs. Aan één der leerlingen kon Het diplo ma nog niet worden uitgereikt. Daarna volgde een rondgang door de tentoonstellingszalen. Het werk getuigde van groote activiteit. In allerlei afdeelin gen was mooi werk te zien. De afdeeling schilderwerk, met de mooie kleuren, trok bijzonder de aandacht. Bij een andere af deeling zagen we eenige zeer mooie pers pectief teekeningen. Het werk trok ieders bewondering. Ook Dinsdagavond was alles nog te bezichtigen; ook toen was de belangstel ling goed. Katholieke Kring Soesterberg Vorige week werd de eerste ontwikke lingsavond gegeven door de pas opgerichte Kath. Kring „St. Carolus" te Soesterberg. Spreker voor dien avond was de heer Mr. J. H. J. van Son te Soesterberg, over „Het Communisme". Na een inleidend woord van den Zeer Eerw. Heer Pastoor Mocking, gaf de heer Nefkens een uiteenzetting van doel en streven van den Kring. Hierna kreeg de heer Van Son gele genheid tot het houden van zijn lezing. In duidelijke trekken werden uiWoerig be handeld het eerste en tweede vijfjaren plan; de persoon Marx, stichter van het communisme; de materialistische heilstaat; de persoon Stalen; de Russische boeren stand; de arbeiders-coöperaties enz. De spreker had een aandachtig gehoor. Aan het einde der vergadering bracht de voorzitter den spreker dank voor zijn duidelijke rede. Lezing Onder verwijzing naar de advertentie, voorkomende in dit blad, betreffende de lezing op Donderdag 6 April a.s. voor den Middenstand, welke lezing, op initia tief van de Centr. Winkeliers Vereen, al hier, zal worden gehouden door den Wel Ed. Geb. Heer M. Kropveld, vioe-voorz. van de Kamer van Kooph. en Fabrieken, district 's Gravenhage, wekken wij alle middenstanders krachtig op deze verga dering bij te wonen. Juist in dezen, voor den middenstand, zoo moeilijken tijd is voorlichting doet de^m-dinen Tevens wordt er de aandacht op ge vestigd, dat de middenstanders zelf dien avond vraagstukken aan de orde kunnen stellen. Ook de middenstandsvrouwen zijn wel kom, daar zij meestal 'in de provincieplaat een actief deelnemen in de zaken. Middenstanders houdt 6 April 's avonds vrij. 't Belooft een interessante en leer zame avond te worden. Heidebrand Vrijdagmiddag om kwart voor vier ont stond achter het genie-kamp te Soester berg een groote heidebrand. De vlammen zijn door de brandweer van Soesterberg, bijgestaan door een aantabl burgers, spoe dig gedoofd. Ongeveer 5 H.A. heidegrond zijn verbrand. Een oogenblik heeft een in de nabijheid van Ket brandende terrein gelegen kruitmagazijn ernstig gevaar ge- ïoopen. Het AmersfoortscKe garnizoen, dat ook gerequireerd was voor het blusscHfttgswerk, behoefde geen dienst te doen.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5