TWEEDE BLAD.! C. van Straten DogeL EHpeiie m Amsterdam Op e/ke wond Drogisterij D. F. VOSOT Sratis onderzoek Uwer oogen door Specialist. No. 18 PLAATSELIJK NIEUWS 4 MEI OFFICIËELE BEKENDMAKINGEN Het hoofd van het gemeentebestuur van Soest brengt op grond van artikel 36 lldi 4 der Woningwet hierbij ter openbare ken nis, dat bij besluit van den gemeenteraad dd. 3 Mei 1933, le afd. no- 915 is be* paald, dat de vaststelling van een plan van uitbreiding voor de gemeente wordt voorbereid. Soest, 3 Mei 1933- IWJNHARDT's Zenuw.Tabistten 75 ct. Lax©3f-Tab!©ttein 60 ot. Hoofd^!jïi-Tabl©tf©n 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Gerrit Timotheus, z. v. G, Huisman e.n Th. A. Krijnen, A'foortsche- straat 4S. Elisabeth Cornelia Pieternella, d. v. P. J. de Vries en C. N- B. den Boer, Hartman laan 40. Fenneke, d. v. J. Maat en A. J. Siebeling, Ringweg 2a. Agatha Theodora Johantia, d. v. H. C. Jansen en A. M. J. Koster, Bamning- straat 11. ONDERTROUWD: J. H. Siersma en H. W. Bosboom. Sj. v. Netten en L. Was senaar. 'C. Klomp en Maria Lagemaat. P. J. Majoor en A. J. Stalenhoef. G. J- v. Doorn en R. W. Kok. W. Jansen en R. M. Daudt. GETROUWD: J. v. Rossum en A. G. Kok. A. v. d. Broek en H. van Ree. J. N. Camper en E. G. Lammertse. J. v. Ros- sum en H. M- de Beer. R. L. ter Heurne Ooyen. H. v. Remmerden en A.. en ^OI1 ^en collectant achterhalen. Hij werd verzocht mede te gaan naar het Dronkenschap en verzet W., die al meerdere processen verbaal wegens dronkenschap achter dien rug heeft, was ook vorige week op een avond op den openbaren weg in kennelijken staat van dronkenschap, 'n Agent die hem zag, wilde hem arresteeren, maar W. verzette zich met kracht tegen deze arrestatie. Een burger, die zulks zag waarschuwde het politiebureau, vanwaar spoedig hulp kwam opdagen. En nu was het spoedig met het verzet van W. gedaan. Hij krijgt na tuurlijk een extra dik proces-verbaal. Dat gaat niet Een inwoner van hier was Woensdag avond nog laat in Baarn. Er was geen bus meer en geen trein die hem naar Soest kon brengen. Loopen vond hij te ver* Dat zijn de Inieeste menschen verleerd. Dan maar een auto nemen. Een garage was spoedig gevonden en meneer stapte in. Thuis! Ik krijg van UMeneer! U krijgt van mij niets. Maar dat gaat niet Meneer. U moet betalen. 't Hielp niet. De chauffeur 'kreeg geen geld. Ten einde raad ging de chauffeur naar de politie, die op de hoogte werd gebracht van de zaak. Men ging naar het huis van Meneer en na lang redeneeren door de politie, waarbij natuurlijk ook een bedreiging kwam van proces-verbaal wegens oplichting, koos Meneer eieren voor zijn geld en betaalde. Waarschijnlijk was Meneer's verstan# wat beneveld door het drinken van eenige biertjes. Collecteeren zonder vergunning Door een inwoner dezer gemeente werd de politie kennis gegeven, dat ten zijne huize gecollecteerd was voor thuiswerken de blinden, waarbij geen bewijs van B. en W. of de politie kon worden getoomd, dat de collecte was toegestaan. De politie toog direct op onderzoek uit 9. Voor het gebruik van het automati sche toestel voigé men nauwkeurig de aanwijzingen, welke in den Gids staan. 10. In het bijzonder zij er op gewezen, dat na afloop van een gesprek de tele foon op den haak moet worden gelegd. Men verzuime dit nimmer. 11. Van 13 uur af moeten ultsuitend de nieuwe telefoonnummers gebezigd wor den (nummers 300 en Hooger), welke zijn opgenomen in den ni.euw verschenen gids. Raadpleeg steeds dien Gids. 12. Voor den telegraaf- en telefoondienst kieze men de volgende nummers:, 1. voor het aanvragen van interlocale en Internationale gesprekken; 1. voor het vragen van inlichtingen be treffende den localen dienst; 1. voor het vragen van inlichtingen be treffende den interlocalen dienst; 2. voor het opgeven van storingen en andere onregelmatigheden in de telefoon- gemeenschap; 1. voor het aanbieden van telegrammen per telefoon. 13. Aangeslotenen te Baarn kunnen niet gekozen werden, men vraagt deze aan de interlocale telefoniste, waartoe dus het cijfer 1 gekozen wordt. Bij de indien-ststélling van de automa tische telefooncenttale zulten de aangeslo tenen een telefoongids ontvangen, welke alléén vermeldt de aangeslotenen vam Soest. Voor zooveel er evenwel nog aangeslo tenen zijn die wenschen te beschikken over den gids van Baarn, kunnen zij deze ten postkantore verkrijgen. De prijs bedraagt 20 cent. Over kies- of hoofdpijn klagen Onzin! 'ra Mijnhardt's Poeder vragen! van Drie, OVERLEDEN: Hendirika Koedijk, 73ji\. ongeh., Steenhofstraat 46- GEVESTIGD: Wed. S. Vis, P. de Hooghlaan 3. Ch. Wegerif m. gez., Amers- foortschestraat 113. H. L. Lempke m. vr., Heideweg 30. C. J. Rijsinge m. vr., Eiken laan 9. M. Westhuis, Middelwijkstr. 34. W. G. Seiibert, Smitsweg 18. H. J. Jannes m. gez., Schrikslaan 47. D. J. Tiepen m.i vr., de Beaufortlaan IS. F. J. v. Luijfc m. vr., Postweg 69. E. C. Wiersma, Kerk straat 9. W. Bloemsma m. gez., Da Cos- talaan 6. P. J. A. A. Cremer, Vredehofstr./ 33. A. M. Schrauwen-Grenendij'k, idem. P. Reiehholt, Vredehofsto 23. K. de Weij, Schoutenk.weg IS. G. Wirema, Radema- kerstr. 13. M. Ch. Taaie, Molenstr. O.iZ. 11. B. M. Staring, Birkstr. 7a. J-., Hoegen, Verl. Postweg 47. K. Ensing, Birkstr. 96. A. Schouten, Ossendamweg 7. A. J. A,; Koek m. gez., L. Bergstr. 31. G. J. C. Copiper, Amersf.str. 105. J. de Vries m. gez., Talmalaan 21. D. v. Beusekom,!, Spoorstraat 60. A. Koning, Birkstr. 12b. P. de Geus, KI- Engendaalweg 18. M. R. Schade v. Westrum, Nieuwerhoekstraatl2. Wed. J> A. van de Ven, idem. J. W.{ Klaassen.Vonck, Schrikslaan 57, VERTROKKEN: J. Manschot, van Ra- demakerstr. lc naaar Nijkerk, Langestr. 2. T. de Boer, van Steenhofstr. 46 naar Baarn, Kerkstraat 46. H. Leeuwe, van L. Bergstraat 23 naar A'dam, Spuistr. 291. C. Baas, van Vondellaan 18 naar Wormer» Dorpstraat 41. Wed. J. G. Harthoorn, vat? Kerkpad N.Z. 14 naaar Baarn, N.assau- laan 26. 7. de Vries, van Kerkstraat 59 naar Driebergen-Rijsenburg, Traay 267. H F. Huberts, van Soestert).str. 184 naar Baarn, Daiweg 8a. J. Steenbergen m. g\, van Braamweg 50 naar Vrigny en Thié- rache, (Frankrijk). Wed. J. Schmidt, van Sinnemapiein 7 naar Huis ter Heide. J* P. Bakker, van Amersf.str. 20 naar Groo- tebróek, Snoekstr. A. J. Koopmanschap, van Amersf.str. 20 naar Naarden, Weede- slêeg 5. M. C. Verwey, van Veldweg 4 naar Voorthuizen, Stroeweg 3. J. A. Ver hei jen, van Beckeringhstr. 12a naar Arnhem, Deelscheweg 4. J. v. d. Wall mei gezin, van Wilhelminalaan 22 naar Amersfoort^ E. Meisterweg 12. C. Hof- sotnmer, van Heideweg 18 naar Hiiiversutn, Neuweg 152 boven. R. Mulder, van Nieu we weg 100 naar Muiden, Weesperstr. 275t A. j. M. v. Liempd, van Luchtv. afd. naar Schijndel, A 76. J. de Jong, van Soesterb. str. 125 naar Doorn, Pr. Hendrikl. 5. Jj j- Pronk m. gez., van Pijnenb.laan 3 naar Weesperkarspel, Hooge Bijlmer A 77. C. R. Smit, idem. M. Altena m. gez., van Staalwijklaan 6 naar De Bilt, Soestdijker- straatweg 291. C. S. A. Stijnders, van Ko- lonieweg 5 raar Bussunt, Hildegondestr.: 6. W. Rommers nt. gez., van Torenstr. 6 naar Ede, Hofstr. 12. A. Metelka, van, Wilhetminal. 6 naar Gladbeck (Dld.) H. Niezen, van Amersf.str. 91a naar A'foort, Nieuwstr. 13. VERHUISD: Wed. C. v. d. Breemer, van Kerkpad Z.Z. 55 naar 5. J. C. A. v. Aken. van Amersf.str. 92 naar 19. I.-, J. ~outu>nier m. gez., van Laanstraat 20 n ophialaan 33. O. A. M. Niland m.j ge/., an P. Potterlaan 10 naar 20. A. Blankesiijn m. gez., van Kerkstraat 19 naar Ringweg 10. Wed. T. Vierkant, van Kerk straat 19 naar Nieuwstraat 38. G. C. v. Djjk met gez., idem. E. G. Wi/ggenraad! m. vr. van Gallenk. Pelsweg 22 naar. Verl. Talmalaan 21. J. de Jong m. vr., van Kon.laan 118 naar 159. C. E. A.< H. Beerstee'ker, van Heideweg 16 naar Amers- foor'^r'^^iraat 61a. politiebureau, waar bleek dat hij gecol lecteerd had voor een inrichting, waar tegen de politie al had gewaarschuwd. Proces-verbaal werd opgemaakt. Kerkelijke gezindten te Soest De volkstelling 1930 levert t.a.v. de kerkelijke gezindten het volgende resul- ttaat: M. V. Ned. Hervormd 2123 2439 Waalscb Hervormd 9 15 Remonstrant 24 63 Chr. Gereformeerd 71 64 Doopsgezind 51 66 Evang. Luthersch 56 81 Hersteld Luthersch 16 11 - Ger. Kerken 693 807 Roomsch-Kath. 2558 2495 Oud-Roomsch 2 8 Ned. Israëliet 5 6 Andere 161 192 Geen 975 900 Onbekend 1 1 Burengerucht lil den nacht van Zondag op Maandag trof onze politie op den openbaren weg* een 20-jarig jongmensch, G. v. d. B-v die zoo luidruchtig was, dat de nacht rust voor de omwonenden werd verstoord. Proces-verbaal werd opgemaakt. BURGEM. GROTHESTR. 28, SOESTDIJK TELEFOON No. 2400 GIRO No. 179966 De automatische telefooncentrale te Soest De directie van de telefoondienst deelt ons met betrekking tot de a.s. automatt- seering der telefoon o.m. bet navolgende mede. 1Ik cleel U mede, dat op 9 Mei de oude telefooncentrale van Soest zal wor den uitgeschakeld. Allen geabonneerden, bij wier toestel een kaartje is aangebracht met de aanwijzing: „Na kennisgeving dra den hier doorknippen", wordt verzocht te 13 uur (1 uur n.m.) de aangewezen draden door te knippen. 2. Geabonneerden, die niet te 13 uur aan dit verzoek kunnen voldoen, worden dringend uitgenoodigd de gemerkte dra den vroeger, door te knippen. 3- Van het oogenbliik van doorknippen af is de verbinding met het oude toestel ver broken. 4. De Indienststelling van de nieuwe centrale te Soest begint op Dinsdag 9 Mei a.s. te 13 uur en zal vermoedelijk om 13445 uur gereed zijn. 5. Het puilek wordt dringend verzocht in dezen tijd geen gebruik van hun toestel te maken. 6. Alle geabonneerden worden eenigen tijd uitgesloten van telefoonverkeer, deze tijd wisselt van 15 tot 45 minuten. 7. Telefoonaansluitingen ten dienste van algemeen belang worden zop spoedig mo gelijk en met voorrang in dienst gestelek Geabonneerden, die om! zeer bijzondere re denen hunne telefoonaansluiti'ngen niet kunnen missen, zullen eveneens met voor rang geholpen worden. Bedoelde geabon neerden kunnen hiertoe schriftelijk een verzoek Indienen. 8. Interlocale gesprekken kunnen in de openbare spreekcellen zonder vertraging worden gevoerd. Soest herdenkt Prins Willem Vrijdagavond vond de officieele herden king plaats van den geboortedag van Prins Willem van Oranje in de oude Ned. Herv. Kerk. Nadat op het orgel door den heer H. A. Veenendaal, organist dezer kerk, op zeer verdienstelijke wijze .een kleine fantasie op het Wien Neerlandsch Bloed, door J. Hooft, was gespeeld, deed de Koninklijke Utrechtsche Mannenzangvereeniiglng, waar nemend driecteur de heer Hans Ponten, zich hoeren achtereenvolgens in Deutsche Messe van Schubert en Donririe salvam fac reginan nostram (Heer behoud onze Ko ningin). Hierna beklom de eere-voorzitfcer van het comité, mr. G. Deketh, burgemeester onzer gemeente, den 1 'kansel om het ope ningswoord te spreken, daarin naar vo ren brengend, dat wij in deze tijden van nood in alltes en overal, in dit swe huis des gebeds herdenken den man, die even eens in moeilijke tijden ons volk heeft geleid en bijgestaan. Het mannenkoor zong hierna met piano begeleiding van den heer Ap. Jtn der Mauer, uit Utrecht, „Holland's Glorie" van Rl- chard Hol. Hierna kwam de heer K- E. Oudendijk, kolonel in b.d.. op den kansel om het eer ste gedeelte van zijn rede, getiteld „Het Wilhelmus", te houden. Na een korte inleiding zegt spreken- dat het Wilhelmus is de samenvatting in schoo- ne dichtvorm van alles, wat de Prins met zijn volk heeft beleefd. Op uitvoerige wijze ging spreker dit na, af en joe citeeremde verschiillende schrijvers en daarbij aantoo- nende dat elk couplet een stuk geschie denis is. Hoewel moei in stijl en inhoud, was het betoog des heeren Oudendijk toch veel te lang. Na hét eerste gedeelte verheten meér- deren het kerkgebouw. Het koor zong weer „Het Geuzenven del op den thuisimarsch" van Fred. Rocske, waarna het tweede gedeelte van de rede werd uitgesproken. Dat velen, zeker allen, naar het einde verlangden, was te zien, en met vreugde zag men dan ook weer het koor opstaan om nu achtereenvolgens onder de grootste aandaacht te vertolken: a. „Wilt heden nu treden" uit Valerius Gdenckclanck en b. Vlaggelied, het laatste weer met piano- Het slotwoord was van den voorzitter van het uitvoerend comité, mr. J. H. van Doorne. die dank bracht aan den spreker voor zijn leerrijke rede en vervolgens aan het koor, dat zijn reputatie in Soest ook weer dezen avond heeft bestendigd. Spre ker weet, dat hij namens allen hen tot weerziens mag toeroepen „we hebben ten zeerste genoten van de kunst". En tensoltte dankt mr. Van Doorne nog den pianist en organist voor hun medewer king en vergeet ook niet de kerkvoogdij, die welwillend dit 'kerkgebouw heeft af- Garnlzoen De sergeaht-majaor-j n strucieur J. Bu walda van het 5e Regiment Infanterie, die sergeanten H. Wervers van het 18e Regi ment Infanterie, P. M. Drost van het 16e Regiment Infanterie en W. Weide van het 11e Regiment Infanterie, worden over geplaatst naar de Luchtvaart-a fdeeling te Soesterberg. Jaarvergadering Coöper. Boerenleenbank te Soest In café „De Gouden Ploeg" werd onder presidium van den Heer H. van Klooster de jaarvergadering gehouden van de Coöp, Boerenleenbank. 113 Leden hadden aan den oproep gehoor gegeven. De voorzitter heette de aanwezigen har telijk welkom en verklaarde de vergadering voor geopend. Vervolgens gaf spreker het woord aan den kassier, den heer C. v. d. Bremer, die na voorlezing der notulen een over zicht gaf van de financlëele resultaten over het jaar 1932, het 27e boekjaar. Hieraan ontleenen wij het volgende. De rekening vertoont in ontvangsten en uitgaven een bedrag van f 1.051.305.28. Van de ontvangsten vragen de volgende posten de aandacht. Aan spaargelden werd ont vangen f439.996.66; terugbetaalde voor schotten f78.042.50: ontvangsten in loo- pende rekening f 405.250.07. Aan rente van voorschotten werd ontvangen f57.760.70, terwijl in loopende rekening f4.653.04 werd geboekt. Van de uitgaven vermelden wij: terugbetaalde spaargelden f 529.832.35 en gegeven voorschotten f59.860.—; uitgaven in de loopende rekening f333.103.35. Aan rente voor spaargelden werd uitgegeven f54.382.66 en aan rente in loopende reke ning f692.43. Namens de varkenscentrale werd door de Bank uitbetaald een bedrag van f 14.192.02. De balans vertoont in ac tief en passief 'n bedrag van f 1.362.663.25, Vorderingeninhoud der kas op 31 Deoem- ber 1932 f68.187.16; uitstaande voorschot ten f 1.209.539.50; te goed in loopende re kening: f82.576.51; schulden: De saldo's der spaargelden vertoonen een bedrag van f 1.300.368.55, terwijl de schuld in loopen de rekening f57.470.16 bedraagt. Het sal do winst komt op de balans voor f 4.824.54. Het reservefonds is hiermede gestegen tot f35.851.76. De verlies- en winstrekening vertoont aan lasten en baten een bedrag van f64.240.91 en wijst een winstcijfer aan van f4.824.54. Bij monde van den Keer G. v. d. Berg bracht de financiëele commissie verslag uit. De commissie had alles in de beste orde aangetroffen en bracht een woord van dank aan den kassier voor zijn accuraat werk en adviseerde de vergadering rekening en ba lans goed te keuren. Bij acclamatie werd hiertoe besloten. Tot lid van het Bestuur werd Herkozen de Heer W. van Hofslot en tot lid van den Raad van Toezicht de Heer H. van Klooster. Belden namen onder dank voor het in hen gestelde vertrouwen hun her benoeming aan. Aan de orde komt de wijziging van Tiet Huishoudelijk Reglement betreffende art. 5. Dit moet worden gelezen als volgt: Ter voldoening van art. 34 al. 5 letter C der Statuten is bepaald, dat liet Bestuur aan één lid een voorschot of crediet in loopende rekening mag toestaan tot hoog stens f1000.— en met toestemming van den Raad van Toezicht tot hoogstens f25.000.—. Aan Iandbouwvereenigingen en andere vereenigingen of stichtingen f50.000.—. Per 31 December j.I. bedroeg het aan tal leden 458; 1040 spaarders en 35 reke ning-courant houders. 357 Voorschotne mers verdeeld over 519 uitstaande voor schotten, waarvan 246 onder hypothecair verband tot een bedrag van f834.287.50 en 273 voorschotten onder borgstelling tot een bedrag van f 375.252.—. Uit bovengenoemde cijfers moge blijken, dat niettegenstaande de ongunstige tijds omstandigheden de gang van zaken over het afgeloopen jaar bevredigend was. Het tegoed bij de Centrale Bank be droeg in het begin van 1932 f 153.000.— en Is in het laatst van dat jaar overgegaan in een schuld ad f19.000.—. Momenteel weer een tegoed van f 110.000.—; vanaf l Januari j.1. een vooruitgang dus van bijna f 130.000. Staande werd daarop door alle aanwezi gen gezongen 3 coupletten van het Wilhel mus. Dultsche arbeiders Vele arbeiders, ook bouwvakarbeiders, loopen hier werkloos rond. Er is niet aap werk te komen. Maar wat zegt men et dan van dat onze politie j.I. Zaterdag avond op een ronde aan de Hartmanlaan een tweetal Dultsche bouwvaktubelders (nog druk aan den arbeid zag aam een in aanbouw zijnd huis. Natuurlijk werd proces-verbaal opge maakt. Eerste Soester Eiervelüng Kipeieren: Hoogste prijs f2.45; miitókleï- prijs f2.20—f2.30; laagste prijs fl$0; Een,deieren fl.55f 1.75, alles per 100 sU Aanvoer olim. 12000 stuks: handel vlug; Voorheen De Rand-Van Vüet Bestelk.: A'dam, Singel 307, Tel. 34522 Soest: Nieuwstraat 36 en Visser's Boek handel, Telefoon 2272 Verder werd medegedeeld, dat, speciaal wat het geven van voorschotten betreft, de Bank momentcel afhankelijk is van hei Bestuur der Centrale Bank, een en ander verband houdend met de huidige dispen satie-regeling. De soliditeit der Bank word! nog op twee wijzen extra gesteund. In de eerste praats door liet Onderling Waar borgfonds, dat dekking geeft voor risico's als diefstal, inbraak, beroovlng enz. In de tweede plaats door „het kapitaal voor bij zondere doeleinden. Uit dit fonds zullen tegemoetkomingen worden verstrekt aan locale Banken, welke crisisverliezen lijden Nog werd medegedeeld, dat de Bank een postrekening heeft geopend onder nr. 212775. Spreker spoorde tenslotte de leden en spaarders aan, trouw te zijn en te blijven aan de Boerenleenbank, om haar nog groo tor en sterker to maken. Met een woord van dank aan de leden voor hun opkomst, sloot de voorzitter deze zoo vlot geleide vergadering; - Eerste oefening Dedienstplichtigen van de lichting 1933, 2e ploeg, bestemd voor de Luchtvaart-afd, alhier, zullen op 6 Juni a.s. voor eerste oefening worden ingelijfd. Kath. Kring Soesterberg Zondagavond werd in 't Hotel „Huis ten Halve" de 2e avond gegeven door de dezen winter opgerichte Kath. Kring St. Carolus te Soesterberg. Medewerking verleende het symphonie- orkest „Don Bosco" uit Zeist en'de humo rist Bob Blijenberg uit Utrecht. De heer Bremer, secretaris der vereeni- ging, opende dezen feestavond met eenige hartelijke woorden, waarbij hij het orkest verzocht, ter gelegenheid van den verjaar dag der prinses het Wilhelmus te spelen, hetwelk door alle aanwezigen staande werd medegezongen. Daarna speelde het orkest nog verschillende nummers, die op uitstekende wijze werden uitgevoerd. Voor en na de pauze kwam de humorist naar voren, die de aanwezigen op uitne mende wijze wist bezig te houden. De lach was niet van de lucht. Na een slotwoord van den voorzitter bleef men nog een uurtje gezellig bijeen. De Kring kan op een goed geslaagde avond terug zien. Zweefvliegen De zweefvliegsport neemt in ons land hand over hand toe. Na Amsterdam, Den lag, Eindhoven, Groningen, Leeuwarden, Arnhem e.a. die reeds geruim en tijd een zweef club hebben, is het meer dan t*jd, dat ook in de Prov. Utrecht deze mooie sport beoefend wordt. Vele dezer clubs worden echter belem merd door gebrek aan een geschikt oefen terrein. Onze duinen en het strand bleken door de talrijke storende windwarreliti- gen voor het oefenen van beginners niet aangewezen. Het meest geschikt voor oefenen zou wel zijn een heuvel met zachte glooiing, vrij van obstakels naar alle windrichtingen. Dergelijke heuvels vindt men in Neder land niet veel en zéker niet in de nabij- fietd 'vair de g-roötere plaatsen. Het was dan ook bij gebrek aam een geschikt terrein, dat er tot dusver in de nabijheid van Utrecht nog geen club op gericht werd. Ons oog viel op het nood- landingsterrein (De Sto,mpert) van de Luchtvaart Afdeeling te Soesterberg. Een verzoekschrift aan den Minister van Pefensie tot gebruik van dat terrein, weid in zooverre met succes bekroond, dat over gegaan kon worden tot oprichting van een club „De Zweefclub Soesterberg". Dit supces is voor een groot deel te danken aan het gunstig advies van den Comman dant van de L.VyA., majoor J. J. v. Santen. Genoemd terrein biedt vele voordeelen: Het helt at naar het zuidwesten, dus in de richting van de meest voorkomende winden. De afmetingen zijn voldoende voor het beoogde doel, t.w. 1000 meter in zuid westelijke richting bij een breedte van ongeveer 450 M. Het ligt in het centrum van vele plaatsen als Utredht, Amersfoort, Baarn. J&Uthoven, Soest enz. Het ligt in de onmiddellijke nabiij.heiid van het militaire vliegveld, waardoor die deelnemers dagelijks kunnen genieten van de verrichtingen onzer militaire vliegers. Dicht bij het terrein wordt het grooie zwem- en zonnebad gebouwd, dat spoe dig haar voltooiing nadert. Het terrein is niet toegankelijk voor pu- Hek, zoodat het publiek de zweefvlieg- venniohtingen nier kan belemmeren. We mogen dan O|0|k niet welgevallen .aan nemen, dat deze club de meeste perspec tieven biedt van alle tot dusver bestaan de clubs, niettegenstaande de helling van de „Stompert" te glooiend i.s om daarbo- van werkelijke zweefvluchten te verrich ten, dat zijn glijvluchten in stijgende lucht, waarbij men ten opzichte van de aarde geen hoogde verliest of nog hoogte wint. Het terrein is echter uitstekend geschikt voor auto- of lierstart, waardoor 't be zwaar van een eenigszins te zachte glooi ing ruimschoots opgeheven wordt. Het is met zweefvliegen als met elke andere sport: hoe jonger hoe ftrefer om' het vlug en goed te leeren. Voor die zweef sport worden echter wettelijk geen jeugdiger beoefenaars toegelaten dan 14 jaar. Met het oog op de verwachte leerlin gen van de middelbare scholen, is de op zet de oefeningen gedurende de groote vacantie onafgebroken voort te zetten. Zij, die nadere gegevens verlangen of zich reeds voorloopig als lid wens ch en op te geven, kunnen zich wenden tot dew secretaris van de „Zweefclub Soesterberg", Wifltem Barentzstr. 19 te Utrecht. Het Bestuur bestaat tot: A. E. van Goor- Oosterlingh, Soestdij'k, Voorz.; G. Schuur man Stekhoven, Utrecht, Secr.; J. Plomp* Utrecht 2e secretaris; J. L. Doctor, Maars* senPenniugmeester.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5