II geneestenveifuuxit detuiid E. IL1S11I HtifaUacdt'Poeder U WEET HET TOCH GROOT! fe&t pifb. Oostenrijk in boeien COMPLETE FOTO-HANDEL Accountants-kantoor wï*mi^r^l5 10 T A "Tt P500** IlUn KooIe posities tn het Tager, in jP PJpJTf O L1 i'y-sL* de bureaucratie, in de diplomatie en in de |2 A*r" No. 19 OFFICIëELE BEKENDMAKINGEN De Burgemeester der gemeente Soest brengt ter openbare kennis, dat het vol gens artikel 5 der Bosch'wet in dere ge meente verboden is tusschen 15 Mei en 1 Augustus a.s. geveld naaldhout te laten liggen of opgestapeld te houden. zoeken om geheele of gedeeltelijke ontheffing van dit verbod kunnen wor- Iden gericht tot den Inspecteur van het Staatsboschbedrijf te Utrecht. Het verbod is niet toepasselijk op geheel ontschorst hout, geïmpregneerd hout, takkebossen, boonenstaken, hout dat in water ligt en hout, aanwezig op de plaatsen van ge bruik. Soest, 2 Mei 1933. o— Ingang Zomertijd De Burgemeester van Soest maakt be kend, dat de vervroeging met één uur van den wettelijken tijd zal aanvangen den 15 Mei 1933. De overgang geschiedt in dier voege, dat wanneer de middelbare zonnetijd op den dag, waarop de vervroeging aanvangt, twee uur aanwijst, in den voormiddag, Két wordt geacht te zijn drie uur op dien' voormiddag. Soest, 8 Mei 1933. B. en W. van Soest brengen ter open bare kennis, dat door hen op heden is 'afgekondigd de in de raadsvergadering1 van 29 Maart 1933 vastgestelde verorde- hing tot wijziging der algemeene politie verordening voor de gemeente Soest. Soest, 4 Mei 1933. B. en W. van Soest brengen ter open bare kennis, dat op heden is afgekondigd de door den raad op 29 Maart 1933 vast gestelde en bij besluit van Gedeputeerde Staten van Utrecht van 2 Miei 1933, 3:e afd. no. 949-1071 goedgekeurde „Veror- dening op de Geldschietbanken' Soest, Mei 1933. o— Schouw t>. en W. van Soest brengen ter open bare kennis van belanghebbenden, dat op Dinsdag, 23 Mei a.s., zaïl worden gevoerd de schouw over de in de gemeente gele gen wegen, voetpaden, waterleidingen, bruggen, heulen, heggen, enz. Belanghebbenden worden daarom her innerd aan de artikelen van het Reglement op het onderhoud en gebruik der wegen in de provincie Utrecht. Overtreding der daarin voorkomende be palingen wordt gestraft overeenkomstig dat Reglement. Soest, 9 Mei 1933. waren ^.v ekeningen van dokter, apothe ker, ziekenhuis, operatie, enz. In 1932? Hoeveei zult U in 1933 hieraan betalen? U kunt zich toch heter tegen deze kosten verzekeren, dan Ineens voor groote uit gaven te staan. Vraag eens gratis prospectu» of inlich tingen aan IET EERSTE NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDS - ZIEKENFONDS" De grootste en meest coulante Instelling op het gebied van ziekte-verzekering. Vertegenwoordiger G. KOEK, PRAAM GRACHT 13, SOESTDIJK. De eigenlijke tegenstanders van de „Anschluss" door Dr. JOSEPH PAPESCH. Wie zijn het cigcut.jK, die zich in Oos tenrijk verzetten tegen de Arschluss-be- weging, die de lijn der geschiedenis van meer dan duizend jaar negeeren als weg wijzer voor heden en toekomst, die zich tegen overduidelijke en voor de hand lig gende conclusies uit die geschiedenis zoo heftig en hardnekkig verzetten, die door allerlei afgrijselijke verhalen de Oostenrij kers voor de Pruisen bang wilden maken die waarschuwen tegen elke toenadering tot Duitschland als tegen een flater op eco nomisch gebied? Begrijpelijk en te eerbiedigen is deze houding in de meer bejaarde menschen, die nog steeds volkomen leven in het Habs- burgsche rijk, die haast niet anders kunnen dan gelooven in de mogelijkheid, dat het nog eenmaal zal worden opgericht. Zoo denken vele officieren, ambtenaren en di plomaten der oude monarchie, benevens de aristocratie en de hooge Katholieke geestelijken; voor het meerendeel beseffen zij hun volksbestaan minder krachtig dan het feit, dat zij eenmaal deei uitmaakten van het oude Donaurijk; zij komen voort uit alle volkeren daarvan en deze hebben zich bovendien nog vaak met elkaar ver mengd; men vindt er Polen, Tsjechen, Kroaten, Hongaren, Ruth'enen en Roeme nen onder naast Duitschers. Zij zouden hiërarchie der Katholieke kerk hebben be rdkt, wanneer zij niet persoonlijk en In hun invloedsfeer alle streven naar natio nalistisch separatisme hadden bestreden en onschadelijk trachtten te maken in het belang van een boven het nationa lisme der verschillende volkeren staand en een met elkaar verbindend Habsburgsch patriottisme. In den tijd, waarin de macht van dit huis begon te tanen, had de dy nastie zulke menschen dringend noodig. Na den oorlog zijn zij voornamelijk in Oostenrijk samengestroomd, omdat deze staat het meest coulant is bij de uitbeta ling van pensioenen en omdat hij boven dien voorai door de vijanden en de ove rige erfgenamen van bet oude rijk be schouwd werd als de bewaarder der Habs- burgsche tradities. Niemand kan het deze menschen kwalijk nemen, dat zij na een verleden van glorie, belangrijke werkzaam heden, eer en waardigheid zich slecht thuis gevoelen in het nieuwe Oostenrijk, waarin weinig plaats en geen werk is te vinden voor hen en hun bijzondere bekwaamheid. Zij geven dan ook openlijk uiting aan hun afschuw over den tegenwoordigen toestand en wenschen zich een toekomst, die zoo veel mogelijk gelijkt op hun verleden. Achter dit meer romantische verlangen naar één Donaurijk staat, het beschermend en steunend, de zeer reëele angst voor Duitschlands industrieele en finaniecele macht en zijn betere organisatie. Deze angst beheerscht allen, die in de laatste tientallen jaren voor den oorlog door het opbloeien der eigen Oostenrijksch-Hon- gaarsche industrie gemakkelijk en ruim geld hebben verdiend en nog steeds niet kun nen gelooven, dat deze goede tijd voor hen voorgoed voorbij is. Onder hen bevin- deri zich ook vele Duitschers, voor wie Oostenrijk tot een tweede vaderland was geworden. Het is bekend, dat deze direc teuren van groote ondernemingen, ban kiers, bezitters van steenkoolmijnen, fabri kanten en kooplieden van elke richting, in den strijd om de tolunie zonder beden ken Frankrijk in de kaart speelden door hun brieven tegen de Anschluss, die de Franschen op tafel konden leggen, toen Schober en Curtius beweerden, dat alle Oostenrijkers verlangden naar een tolunie. De hooge geestelijkheid voelt weinig voor de vereeniging met een overwegend protestantsch' land. De sinds 1918 op den achtergrond gedrongen adel, die groote fi- nancieele moeilijkheden te doorworstelen heeft, de egoïsten en angstigen uit de han delswereld, de ambtenaren en politici van het nieuwe Oostenrijk, die liever een eerste rol spelen op een klein tooneel dan een tweede of derde op een groot zij allen hebben voor het geval, dat er naar hun meening over de Anschluss wordt ge vraagd, een groot aantal met alle res pect voor Duitschland geformuleerde redenen gereed voor hun afkeer van Duitschland van Berlijn en Potsdam, van ketters en communisten, dan Hakenkruis en Hohenzollern. Onde degenen, die geen vooraanstaan de positie bekleeden, vindt men vooral in Weenen een groot contingent menschen zonder geschiedenis achter zich, van deels Tsjechische, Slowaaksche, Hongaarsche of Joodsch'e afkomst. Zij verschuilen zich niet achter overwegingen, maar uiten vrij hun afkeer tegen Duitschland. Zij vreezen den Duitscher, omdat zij onbruikbaar, lui en van offers afkeerig zijn. Hun gevoelens gaan niet dieper dan een banaat en sen timenteel plaatselijk patriottisme, dat niet verrijkt buiten de eigen woonwijk, werk plaats en stamkroeg. Hun intellectueele ca paciteiten zijn juist voldoende, om zich met moeite door den moeilijken tijd heen te slaan en zich' steeds weer een zekere stompzinnige behaaglijkheid te verschaf fen. Zij hebben geen energie, om de vij andige machten een uit nationaal oogpunt waardige en in economisch' opzicht wen- schelijke toekomst af te dwingen, (Copyright Internationaal Persbureau.) PLAATSELIJK NIEUWS ZOMERTIJD Wij herinneren onze lezers er aan, dat a.s. Maandag de zomertijd aanvangt. Men vergete dus niet Zondagavond de klok ken 1 UUR VOORUIT te zetten. R.K. Werklieden Vereeniging St. Joseph Zondagavond gaf genoemde vereeniging een feestavond voor de leden, in het St. Joseph gebouw, welke o.a. werd bijge woond door pastoor Vos, kapelaan Reijers en Bouwmeester, geestelijk adviseur. Het strijkje „The Jolly Band", onder leiding van den 'heer Kees de Ruiter, ver zorgde het muzikale gedeelte. De voorzitter, der heer J. H. Hom, open- dede den feestavond met den cHrlstelij- ken groet, waarna hij allen het welkom toeriep; in 't bijzonder den geestelijk ad viseur. Hij herinnerde er aan, dat door de tijdsomstandighe ten het feest verleden jaar onopgemerkt is voorbijgegaan en nu be scheiden zal worden herdacht. Hij wenscht allen een prettige avond toe en verklaard de bijeenkomst voor geopend. Door leden van „D.E.K.O." werd voor Het voetlicht gebracht: „Minister Vage bond", ,,De Weldaad" en ,;Baas lansen". Er is veel genoten, hetwelk bleek uit het applaus, hetwelk den spelers bij iede'f ïoo- neelstuk ten deel viel. Onder de pauze werd een gratis verlo ting gehouden, waarvoor het bestuur een 15-tal aardige en ze!h r Ooie prijzen was beschikbaar gesteld, ivai in den smaak viel. Pastoor Vos sprak no.. een opwekkend woord en ook de Adviseur sprak de bij eenkomst toe e« spoorde aan tot mede leven en ook de tooneelvereeniglng niet te vergeten. Het geheel was een mooie en leuke avond. Is bestand tegeo eet» Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist Soesterberg's Broei In Hotel „Huis ten Halve" werd vorige week de jaarvergadering gehouden van „Soestèrirerg's Bloei". De Voorzitter opende de vergadering met een welkom aan de aanwezigen en memoreerde vervolgens, wat door de ver- eenigin.g dit jaar i:s tot stand gebracht en welke werkzaamheden werden verricht. De notulen werden voorgelezen en na eenige opmerkingen goedgekeurd. Het jaarver slag van den secretaris werd onder ap plaus aanvaard, evenals het jaarverslag van den penniiin omeester, hetwelk een voorde e- lig saldo aanwees van ruim f 147.Zes nieuwe leden werden ingeschreven. Tot VANAF MORGEN HEEFT VOSKUILEN. V. WEEDESTR, 3 DEOPTIEKAFDEELING IN ZIJN ZAAK UITGEBREID MET EEN De etalage geven U een klein idee wat in AGFA, KODAK en ZEISS-artikelen voorradig Is alten een hartelijk welkom' toe, die getuige wilden ztijn van het treffend moment, waar- op men „moeder van 't Lint" hier voor 't laatst aanwezig zou zien, nu het bedrijf moest wornen overgedragen aan nieuwen exploitant. Vervolgens bracht spreker dank aan de bouwlieden, die al len hun uitersten best hebben gedaan.- Dan richtte hij enkele hartelijke woonden tot mevrouw Van 't Lint, wie hij na de beëindiging van haar zware taak, verder een rustig en prettig leven met haar ge zin toewenschte. Tenslotte wenschte hij den heer en mevrouw Mennicken mede werking en succes toe bij hun vee) o<m- vaftenden arbeid. Namens mevrouw Van 't Lint en fa milie bracht daarna de heer Dippel hun het nazien der boeken werden' gekoz-en de S groote dank over aan allen, die hen in hieeren Kieft, Posthumes en A. Tammer,den loop aer jaren ter wi-lfe zijn geweest, welke commissie de kas en boeken hl vol- Er moest veel bij hen omgaan, nu de zaak maakte orde bevonden, waarvoor eenjhS jaar in handen der familie Van 't Lint woord van dank aan den penningmeestergeveest is. waarvan de scheidende zelve gelvracht zal word'en, daar deze functionaris, er 33 jaar had meegemaakt. wegens ziekte afwezig was. Medlegedieeld werd, dat het Verkecrshu-i.s nu gevestigd was in 't voormalige hulpposikantoor aan Verder werd nog het woord gevoerd door den heer In 't Hout, den heer Noo- der namens Soest-erbergs Bloei, den heer de Radiemakerstraat, Bij de bestuursver-1 Brand namens „Horecaf", alsmede door kiiezlng werden de heeren Se ven huizen en den heer P. M. Drost namens de Voefk Wiegman herkozen, terwijl inplaats van de hieer Houber, gekozen werd de heer Mul- Ook de Voorzitter werd in zijn func tie herkozen. Bij de rondvraag werd door enkele le den nog op verschillende aangelegenheden de aandacht gevestigd. E.S.V.A.C. Bovengenoemde vereeniging gaf Maan dagavond in de groote zaai van hotel „Eemland" een feestavond voor leden en genoodigden, welke goed bezocht was. De fraaie vlag sierde het podium, waarvoor palmen waren aangebracht. Polak's Danee Band verzorgde het mu zikale gedeelte op voortreffelijke wijze. De voorzitter, de heer P. J. Clements, opende den feestavond met een woord van welkom, in 't bijzonder tot de besturen van „A.D.O.", „De Stormers" en de pers en hoopt, dat bij de wedstrijden dé toe loop even groot zal zijn als op dezen feest avond. Hierna werd door hen onthuld een fraaie 3-deelige medaillekast, wat een fraai stuk werk was. Na hét officiëele gedeelte werd door de werkende leden voor hét voetlicht ge bracht het tooneelspel in 3 bedrijven „Plicht boveniiefde", een smokkelaars- en liefdesgeschiedenis, met een droef begin maar een gelukkig slot. De smokkelaar (industrieel) zijn doch ter, h'aar nicht en de grenscommissies was een aangesloten quartet, met schitterende spelmomenten; vooral In het laatste be drijf. Daarbij sloten zich aan een onguur stelletje smokkelaars, de opschepperige tan. te, een plichtmatige boofdoontroleur, een barsche veldwachter en een buurman met een hart van goud. Het spel liep vlot van stapel. Er is volop genoten, wat bleek uit Het applaus én hét tot driemaal toe halen. De dames ontvingen fraaie boUquetten, <fe heeren een warm woord van dank. Het kapwerk door Mej. E. Wiersma was perfect in orde; de regie van den Heer A, v. Weert was goed verzorgd. Het slot was een gezellig bal, onder lei ding van den heer Theo Vink, uit Hil versum. Esvac heeft prettig gefuifd. Feestelijke overdracht van ,,'t Zwaantje" In tegenwoordigheid van z-eer veie ge noodigden, had Dinsdagmidddag te 4 uut in hef café-hotel-restaurant ,,'t Zwaantje" de feestelijke overdracht van het bedrijf plaats aan den nieuwen exploitant, den heer Memni-cken. Onder de aanwezig-en merkten we op: de drie Soesterbergsclfe leden van den gemeenteraad, een verte genwoordiger van Horecaf, afgevaardig den van plaatselijke vereeniglngen, coBe- ga's van den nieuwen ondernemer, enz. In de laatste dagen waren met bekwamen spoed verschillende verbeteringen aange bracht onder leiding van deti architect, Jan in 't Hout. Zoo werd o.a. de be staande kegelbaan ingericht voor bonds- w-edstilijd-en. De algemeene zaal was voor deze gelegenheid in een prachtlgen bloe mentuin herschapen, bovendien versierd met geschenken van vereeniglngen en par ticulieren. Toen allen hadden plaats genomen, nam de h'eer Strietman Het woord en riep hij balvereeiiiglng „Soestetberg", di-e allen den nieuwen exploitant het beste toewensch- ten, tot heil ook voor Soesterberg. Tenslotte richtte de beer Mennicken 'n woord van dank tot den heer Strietman en verder tot alle aanwezigen voor hun betoonde belangstelling, hopende te be reiken al wat in 't belang van Soester berg is. Hiermee was deze feestelijke bij eenkomst afgetoopen, die 's avonds nog gevolgd werd door een gezellig samen zijn in intiem en kring. PLASWEG 37 - SOEST (ZUID) Inrichten, bijhouden en controlee ren van administratie'8. Opmaken van balansen. Be!asft8ng-advi©zen en Reclames Vraagt Inlichtingen. Jeugdherberg „De Heidebloem" te Soest In het afgeloopen jaar onderging deze j.h', aanzienlijke verbeteringen. In de eerste plaats dient genoemd te worden de aan sluiting aan het gas-bedrijf te Soest, waar door het mogelijk werd op gas te koken, terwijl voor de trekkers gelegenheid ver kregen werd zelf maaltijden te bereiden. Dankbaar werd hier gebruik gemaakt van de ruime medewerking van het Gemeen telijk Gasbedrijf. De slaapzaal dec, jongens werd voor zien van nieuwe bedden met spiraaTma- tras, terwijl de bedden der meisjeszalen van alpengrasniatrassen werden voorzien. Voorts werd een kantoortje ingericht voor de herbergsadministratie en werden eenige fietsenbergplaatsen gebouwd. Een en an der stelde groote eisch'en aan de financiën en de destijds gehouden inzamelingen te Soest en Hilversum alsmede de verleende subsidie der Gemeente Soest konden op deze wijze uitmuntend besteed worden. De voornaamste verandering in de j.h. is wel het aanvaarden van de taak van her- bergouders door den Heer G. van Dalen en zijn echtgenoote M. C. Buchholz, die iti dit verantwoordelijk werk hun levens taak hopen te vinden. Wij vertrouwen, dat het hun zal gelukken „De Heidebloem" tot één der beste j.h'. van Nederland te maken. Het aantal overnachtingen was verleden jaar ca. 3600, dus zeer bevredigend. Dit jaar zaï het nog aanmerkelijk meer zijn. Met Paschen waren alle plaatsen hng te voren besproken (65); helaas moesten een 300 verdere aanvragen worden afgewezen, omdat de j.h'. nu eenmaal niet grooter is. Het heeft onze voortdurende aandacht haar te vergrooten, en wij doen daarom een beroep op allen, die dit mooie jeugdwerk ter harte gaat, on6 te steunen. Ten slotte vestigen wij de aandacht van onderwij zers op ons speciaal tarief voor sch'olen voor verblijf van één of meer dagen. Te weinigen kennen nog het zeer groote speelterrein en de mooie ligging van „De Heidebloem" vlak bij bosch en hei en de bekende Soesterduinen. Algemeene vergadering Pluimvee- en Ko nijnenfokkers Vereeniging Deze vereeniging vergaderde Maandag avond in „De Gouden Ploeg". De voorzitter, de heer Wüst, heette de aanwezigen welkom en verzocht de secre taresse, Mevrouw Dral, de notulen te le zen. van de vorige vergadering. Deze wer den daarna zonder bespreking goedge keurd. Als ingekomen stuk leest de secretaresse een brief voor van den oud-voorzitter de heer Beetsma, waarin deze bedankt als bestuurslid. In deze vacature wordt door het bestuur voorgesteld de heer j. A. de Koning. Op een vraag van den voorzitter, of men ook vanwege de vergadering nog condidaten naar voren wil brengen, stelt de heer Plomp de heer A. Graaumans candidaat, De heer De Koning wil persoonlijk gaar ne deze candidatuur steunen. Hij acht den heer Graaumans geschikt voor bestuurs lid, terwijl hij zelf weinig tijd heeft. Na gehouden stemming blijkt, dat de heer Graaumans is gekozen met 15 van de 23 geldige stemmen. Daarna wordt de agenda van de alge meene vergadering van den Utrechtscheu Bond van Pluimveehouders, die zal wor den gehouden op Zaterdag 27 Mei a.s., behandeld. De heer Ten Raa, secretaris-penningm., ligt de verschillende punten toe. Men gaat accoord met de voorstellen van het be stuur van den U.B.P. De heer Ten Raa deelt ook nog mede,, dat op die vergadering een lezing zal wor den gehouden vanwege de P.LJ.E.M. over electrisch broeden en ook nog door Dn Te Hennepe, over een nog te bepalen on derwerp. Spr. hoopt, dat velen de alge meene vergadering zullen bezoeken. De de finitieve agenda zal aan de leden nog wor den toegezonden. De voorzitter zegt, dat het bestuur van de Pluimvee vereen, veel zou voelen voor een eigen orgaan. Vandaar dat het be stuur meent, dat het aan den U.B.P. in overweging moet geven, om te trachten een eigen orgaan te verkrijgen. De Pluim vee vereen. Soest en de andere aangesloten vereenigingen zouden dan kunnen bijdra gen in de kosten. Daartoe wordt besloten. De heer Plomp zou aan den U.B.P. wil len vragen het verslag van de alg. verga dering in druk te doen verschijnen en dit aan alle leden toe te zenden. Ook d:t punt zal 'worden doorgezonden aan den U.B.P. De heer Blom wil grootere activiteit van den U.B.P. voor den verkoop van onze jonge haantjes. Deze kan men nu haast niet kwijt. Ook hiermede zal het bestuur van den U.B.P. in kennis worden gesteld. Ten slotte zou de heer Naethuis, die als afgevaardigde van de Pluimvee Vereen. Soest op de alg. vergadering van den U.B.P. zal vertegenwoordigen, gaarne wil len, dat het bestuur van den U.B.P. wat meer op zijn poot speelde om onze regee ring een stootje te geven, dat ook onze tolmuren als revance omhoog moeten. Daarna, stelt het bestuur voor dit jaar een excursie te maken naar Arnhem. On derweg zal een hoenderpark worden be zocht. Als tegemoetkoming in de reiskos ten voor de leden wordt ten hoogste 40 gld. beschikbaar gesteld. Als uitgaansdag wordt bepaald Hemelvaartsdag, dus 25 Mei a.s. Bij de rondvraag informeert de Weer Dö Haan naar de konijnen van de vereeni ging Nadat de heer Karstens daaromtrent een en ander heeft medegedeeld, stelt hij voor een blauw Weener ram aan te koQ- pen voor de vereeniging. Dit voorstel wordt aangenomen. De heer De Koning heeft met leedwe zen kennis genomen van Ket zooeven voor gelezen schrijven van den oud-voorzitter, den heer Beetsma. Spr. stelt voor dit schrij ven vanwege de vereeniging te beantwoor den en tevens de heer Beetsma voor alled wat hij als voorzitter voor de vereen, heeft gedaan, te benoemen als lid van verdien ste. Dit voorstel wordt onder applaus aan genomen. Dan nog zegt de Keer De Koning, dat het hem veel genoegen doet, dat de heer Oraaumans nu aan de bestuurstafel "heeft plaats genomen. Hiermede is de kïovei overbrugd. Laten we nu allen helpen de Soester Pluimvee- en Konijnenfokkersver- eenlging groot te maken en toonen, dat 9port en nut, pluimvee en konijnen in een vereeniging ondergebracht, elkaar verdra gen en best kunnen samengaan. Daarna sluit de voorzitter de vergade ring onder dank voor de opkomst.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5