Mei de GecoüMe Soester üii ia Mi n Helen» mei i iJseimeer 1 i t OPENING OPENING FEESTELIJKE E. W. VAN DOORM UURWERKEN, GOUD, ZILVER EN OPTIEK 1 - HIERMEDE HEB IK DE EER U DE TE BERICHTEN VAN MIJN ZAAK IN OP ZATERDAG 17 JUNI A.S., NAM. 5 UUR VAN WEEDESTR. 49 - TEL. 507 U BELEEFD TOT EEN BEZOEK UITNOODIGEND, VERBLIJF IK MET DE MEESTE HOOGACHTING, VAN WEEDESTRAAT 49 - TEL. 507 SOESTDIJK H Ondanks het minder gunstige weer, waardoor enkele groepen zich lieten af schrikken, was het bij aankomst aan de Eem reeds een recht gezellige drukte. Door de goede zorgen van den heer ITensen, waren de deelnemers, welke niet per fiets de boot bereikten, in een spe ciale dienst naar de boot gebracht, om des avonds weer stipt op tijd te worden afgehaald. De salonboot IJselmeer 1 was fraai ver sierd met veelkleurige vlaggen. Een ste vig windje liet ze dartel wapperen. Toen de sirene het oogenblik van ver trek aangaf, waren alle gasten aan boord en nestelden zich' reeds in de comfortabele rieten stoelen of stonden aan de verschan sing de achterblijvende bekenden toe te wuiven. Jammer dat het zonnetje er niet bijkwam. Maar toch, de stemming aan boorü was zooals men het maar wenschen mocht. De glazen afsluiting van de fraaie boot beschutte tegen de aanvankelijk nog al gure wind. Dat gaf ai direct een aan genaam en huiselijk gevoel en het duurde dan ook niet lang ot het was aan boord één groote familie. De tocht door de Eem was een hoogte- punt van de reis. Vooral wie nooit eerder onze rivier bevaren heeft, frappeert het de mooie en telkens wisselende aspecten te zien van die zich steeds weer buigen de en kronkelende Eem-oevers en het mooie vlakke land te bewonderen met die oneindige wisseling van wolkenformaties er boven. Ook dat heeft zijn eigenaardige beko ring. Wie de edele kunst der fotografie beoefent, weet hoe fraai zoo'n wolkpartij *t doen kan en zal ze vaak noode missen. Vovi ',1'.T.tnI—cfuvfil", \vuo uC -Ectmwtm- 'dïng bereikt en koos de IJselmeer 1 het mime sop. Links zagen we de Huizer zenders, die reeds vanaf de Eem over verren afstand te zien waren. Dan het strand van Val keveen. Weer Tater hét fort Pampers. En Inmiddels was de steven gewend en werd meer naar het eiland Marken gekoersd. Op Marken was het een gaan en komen van plezierbooten. Toen je aan wal stap te en de gulle wind om je heen voelde en daarbij een oog sloeg op al die boo ten, die allen even open en onbeschut waren, werd door velen het behaaglijke comfort van onze IJselmeer 1 gewaardeerd en die waardeering werd ook meermalen uitgesproken. Onder geleide van één der heeren Van Heilsbergen werd het eiland bezichtigd en was het gezelschap in de gelegenheid een typische Marker woning te bezichtigen. De geestige en zakelijke uiteenzetting van de gastvrouw gaf menigeen een die per inzicht in de zoo aparte folklore van dit eiland. Van Marken ging de reis verder naar Volendam. Ook daar had de folklore in gebruiken, huisinrichting en kleederdracht aller be langstelling. 't Fotografisch' bedrijf wordt daar nogal druk beoefend. Velen van het gezelschap maakten van de gelegenheid gebruik zich in de origineele Volendammer klee derdracht te leden vereeuwigen. Menige jongedame uit het gezelschap pronkte hieï in de wijde broek en buis en met de ruige muts van een Volendammer visscher. En het stond hun wat goed. Ook hier in Volendam werd door en kele groepen interieurs bezichtigd, hoewé\ de tijd te kort was om alles te 2ien, wat Volendam aan interessants biedt. Daar-, onder mag bijv. gerekend worden hét ho tel Spaander, dat een fraaie en uitgebrei de collectie van de meest uiteenloopende schilderijen bevat. Toen de boot reeds klaar lag om te vertrekken, misten we nog een familie uit ons gezelschap. Een sportieve figuur ste vende nog snel naar hotel Spaander in de hoop de verloren schapen daar te vin* den. Hij kwam onverrichter zake terug en de kapitein kon niet anders doen dan de boot laten vertrekken. Daar was ook niets tegen, wantplotseling dook het gezochte gezelschap vanuit de salon op. De terugtocht was eveneens recht gezellig. Reeds spoedig was de stemming er weer en menig lied, waaronder „MuszT i denn", „Morgenrot" en „Am Brunnen", welke nummers vertolkt werden door eenige Duit- sche dames, schalde over de wijde water- plas. Yl \va"S aan uuurcr zoor wiit viai we al weer in de Eem waren, ja zelfs al aan den Baarnsche dijk meerden voor we het wisten. Het gezelschap was zeer voldaan over den tocht en gaf daarvan meermalen blijk. Al heeft het zonnetje zich dan angstvallig schuilgehouden achter de wolken, de zon nige stemming aan boord was er, dank zij de buitengewone zorgen en moeiten, die de fa. Van Heilsbergen gegeven heeft, om het den gasten zoo aangenaam mogelijk te maken. Als het weer in alles meewerkt voel 'ie dat niet zoo, maar op een dag als dat, dan merk je dat de IJselmeer I de gezel ligheid zelf weet te scheppen. Men late zich dus niet afschrikken door het weer en wie door omstandigheden om zen tocht niet kon meemaken, kunnen we verwijzen naar de advertentie in dit num mer, waarin de wekelijksche tochten van de IJselmeer geannonceerd staan. Na dit verslag mag een verdere aanbe veling wel overbodig heeten. houden, als altijd interessant. Zoo merk te daarbij de Keer Van Elmpt, bijenteelt- onderwijzer alhier nog op, hoe men in den vreemde soms met honing omspringt, om daardoor aan te toonen, dat de zui vere volwaardige Nederl. honing verre de voorkeur verdient boven de honing zonder rijksmerk, die vrijwel altijd met buiten- landsché Honing is vermengd ot uitslui tend buitenlandsch product is. Te ongeveer 10 uur sloot de voorzitter deze welgeslaagde bijeenkomst. Verpachting' Natuurbad Door B. en W. werd Vrijdagmorgen ten Raadhuize in het openbaar verpacht: het parkeerterrein voor auto's en liet ter rein voor rijwielstalling bij het Soester Natuurbad voor het badseizoen 1933. Ingeschreven werd door de navolgende personen Wolfsen, Soest^ t f 93.— Heesbeen, Soem i f 150. Vliegenthart, Otrecht f 150.50 Vuurhardt, Soest f 310. Schuit, Soest V f 660.— De Vries, SoesJ f676.50 Van Velzen, S3est i f 718. Tolman, Soest f 806. Burgman, Soesf 940. Verschoor, Soest i f1090. Belt, Soest f 1512.50 Voskuilen, Soest f1460. Koelewijn, Soestf2010. De Jager, Soest 10 cent voor een auto len 2 cent voor een rijwiel. Missienaailytóns „Ora et Labora" Deze naaikrans heeft gehoor gegeven aan de noodkreet van Pater C. Bolinger uit Afrika en voor 30 jongens en meisjes degelijke bovenkleeding vervaardigd, wel ke collectie Zondag j.I. na "de Hoogmis en het Lof te bezichtigen was in de Philomena Stichting. Van de gelegenheid tot bezichtiging is een druk gebruik gemaakt. Ook wij hebben de collectie bezichtigd, waarbij Mej. E. M. Smit ons voorlichtte. Wij stonden verbaasd over de liefde tn werklust van dat groep je dames, om in den korten tijd van twee maanden een dergelijke verzameling te ver vaardigen. Na bezichtiging der collectie werd van de ijverige leden van dat clubje een foto gemaakt, waarbij ook aanzat de geestelijke adviseur, Pastoor W. M. Vos. PLAATSELIJK NIEUWS Nieuwe zaak 3 Maai is scheepsrecht, dacht de heer Voskuijl en opende ten derde male in onze gemeente een filiaal. De eerste beide keeren was ons dorp nog niet rijp om een speciale fotohandel rijk te zijn. Het gebrek liet zich nu den laatsten tijd wel erg voelen. De amateur-fotografie be gint hier nu ook burgerrecht te verkrijgen. Het aantal cliënten uit onze gemeente nam bij den heer Voskuijl dagelijks toe, zoodat nu de tijd gekomen was een filiaal te ves tigen. De nieuwe zaak is schitterend ge legen op het beste punt van ons dorp, tusschen „De Wolbaai" en Metz de krui denier. r enals in Baarn ontbreekt ook hier de automaat niet, zoodat men voor films dag en nacht tefecht kan. Het zal onze lezers bekend zijn, dat Voskuijl ook voor H.K.H. Prinses Juliana afdrukken maakt, zoodat hij het geheim voor het betere afdrukwerk schijnt te bezitten. De zaak was onder een schat van bloe men bedolven, en was het reeds bij de opening een komen en gaan van klanten. Voskuijl, de pittige zakenman, schijnt het woord „malaise" niet in zijn boekje te hebben staan. Vergadering Bijenhouders Maandagavond vergaderde de vereeni ging tot bevordering der bijenteelt, in liet Stations Koffiehuis, onder voorzitterschap van den heer E. J. ten Raa, die allen het welkom toeriep, in 't bijzonder de heer De Haan, die voor 't eerst als lid aanwe zig was. Bij monde van den heer Olieslagers bracht de commissie tot het nazien van de rekening verslag uit en werd de rekening goedgekeurd. Daarna kwam het voornaamste punt aan de orde: een schrijven van de Vereeniging van Rijksmerk-ïmkers, om steun vanwege de afdoeling en toetreding van de indivi- dueele leden tot de vereeniging. Naaat de correspondentie daaromtrent was voorgelezen, stelde de voorzitter na mens het bestuur voor een subsidie te ver kenen en dit bedrag in natura, d.w.z. als honing beschikbaar te stellen voor de deel nemers aan de afstandsmarschën, die eind Juli a.s. vanaf Nijmegen zullen worden gehouden. De imkers, die het Rijksmerk voeren, kunnen honing met Rijksmerk daar voor beschikbaar stellen, tegen gereduceer- den prijs, daar het doel is reclame te maken voor de volwaardige Nederland- sche zuivere bijenhoning. Dan werd besproken de contributie voor het lidmaatschap der Vereen, van Rijks- merk-imkers. Dit was gesteld óp f2.50. Algemeen vond men dit te hoog, vandaar dat tot nu toe niemand uit Soest lid was. Men zou het bestuur dier vereen, in over weging geven de contributie te verlagen tot f 1.-, tegen welke contributie zich' staan de de vergadering een vijftal personen zich' als lid opgaven. Nog werd besproken Het maken van een excursie dezen zomer. Verschillende plan nen kwamen naar voren. Tenslotte werd besloten een tocht te maken naar Wage- ningen, naar hét bijenhuis en wel de vol gende maand. Het bestuur zal daaromtrent zich' in verbinding stellen met Ir. Minder hout, Rijksbijenteelt-leeraar te Wageningen. De voorzitter stelde, hoewel buiten de agenda, ook nog aan de orde de vaststel ling van een uniforme hóningprijs, die, na eenig discours werd vastgesteld op 75 ct. per pondsflacon. Hiermede was de agenda afgehandeld en werd het traditioneele bi^npraatje ge- k op ZATERDAG 17 JUNI 1933 n.m. 3 uur. Opening der loketien 2 uur Gelegenheid tot baden na i uur. ENTREE SS CENT Aanrijding B. J. W., wonende te Amsterdam, kwam Zondagmiddag per motor uit de richting Amersfoort en wilde met een vaart van ongeveer 50 K.M. de bocht op Nieuwer- hoek passeeren. Van tegenovergestelde richting kwam een atuo, bestuurd door J.W.D. uit Naar den, die behoorlijk rechts van den weg reed. De motorrijder, die een te snelle vaart had om behoorlijk de binnenbocht te kunnen nemen, kwam in "botsing met de auto, waaardoor de mo torrijder een ernstige beenwonde opliep. Per auto i9 hij naar Amsterdam vervoerd^ nadat hij door Dr. Rupcrt was verbonden. Diefstal van konijnen Bij de politie werd Zondag aangifte gedaan door C. v. d. L., dat bij hem een 3-tal kleine konijnen waren ontvreemd. De politie tracht den dader op te sporen. Opgeborgen en ontsnapt Zaterdagavond omstreeks elf uur werd1 door onze politie op den openbaren weg aangetroffen J. v. d. S-, die ruim een uur te voren het rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort was ontvlucht. S. was nog in gestichtskleeding en had in dat uur nog kans gezien een rijwiel te ontvreem den. Terzake van dezen diefstal werd hij in voorloopige bewaring gesteld en tegen Hem procesverbaal opgemaakt Na de nacht te hebben doorgebracht In fret nachtverblijf, Is de 16-jarige knaap des morgens ingesloten In het dagver blijf, zijnde een afzonderlijk gebouwtjf achter het gemeentehuis. Niet lang heeft de vogel daar gevangen gezeten. Toen te ongeveer 10 uur een der agenten eens op inspectie uitging, was de cel I^dig. De knaap had kans gezien een klein bovenlicht te vernielen, om1 zich daarna door de hierdoor ontstane zeer kleine opening naar buiten te werken. Dierenbescherming Uittreksel van hét rapport over de maan den April-Mei 1933, van den Inspecteur der afd. Baarn—Soest en omstreken, van de Ned. Ver. tot bescherming van Dieren. Bij surveillance werd een groentenwa- gen aangetroffen, waarvan hét Hoofdstel van het paard niet in orde was; een en ander heeft verbetering ondergaan. Ook werd nachtelijke controle gehouden op de te Soest doortrekkende veewagens, bijgestaan door de gemeente-politie. Op de wijze van vervoer waren geen aanmer kingen; de beschikbare ruimte was goed verdeeld en er was met te veel vee inge laden. Er werden wagens bij aangetroffen, welke binnenin voorzien waren van elec- trisch licht. Een overtreding werd geconstateerd van de Vogelwet, n.1. het gebruiken van een slagkooi. Dit is één der verboden vang- middelen, waarom de kooi in beslag werd genomen en procesverbaal is opgemaakt. Er werd eveneens controle gehouden op het wekelijkse!! vervoer van vee, wat des middags Soest doortrekt na beëindiging der markt te Purmerend. Ook hierbij wa ren geen bemerkingen. De politie verleen de assistentie. Een te Baarn aangereden hond werd van geneeskundige hulp voorzien, doch' daar de eigenaar onbekend bleef, hét dier oud en nagenoeg geheel blind was, werd de hond ter plaatse afgemaakt. Voor een zwervende jonge poes te Soest werd een goed tehuis gevonden. Een zwervende jonge hond werd in zie kelijke toestand aangetroffen. Hij werd op genomen in een noodasyl, van geneeskun- dige hulp voorzien en daarna een goed tehuis bezorgd. Een overreden hondje werd opgenomen in een noodasyl. De dierenarts consta teerde ongeneeslijke verlamming, waarom hét dier is afgemaakt. Een op den openbaren weg aangetrof fen doode kat werd begraven. Een zwervende hond werd opgenomen in een noodasyl. Een jonge kat werd in ziekelijke toe stand aangetroffen en is in een noodasyi afgemaakt. In herinnering wordt gebracht, dat het adres van de Secretaresse is Mej. Kronen berg, Praamgracht 5 te Soestdijk, welke mede gaarne alle gewenschte inlichtingen verstrekt. Het Asyl Men verzoekt ons plaatsing voor hét volgende Zooals men weet, heeft zich" hier in sa menwerking met de Ned. Vereen, tot Be scherming van Dieren, een comité gevormd, om te komen tot stichting van een asyl voor noodlijdende dieren voor Baarn en Soest en omstreken. In enkele bladen ver scheen hiervoor een oproep om financiee- le steun. Hoewel er "tot nog toe vooral uit an dere plaatsen, al aardige bedragen bin nen kwamen, is toch' het benoodigde geld nog niet bijeen. Nogeens doen wij dus een beroep op U, ons hiermee te helpen, temeer daar een pension voor huisdieren, wat hieraan verbonden zou worden, voor de inwoners van Baarn, Soest en omstreken bij opreis gaan etc., een groot gemak zou zijn. Wij komen nog ruim honderd gulden te kort en vragen U nog eenmaal: helpt ons deze honderd gulden bijeenbrengen en wij kunnen met bouwen beginnen. Uw bijdrage zal gaarne verwacht wor den: Jlïr. W. E. J. Berg, Voorz., afd. Baarn, Soest en omstreken der Ned. Ver. tot bescherming van Dieren, Nassaulaan 56, Baarn. Giro No. 61480 en J. Kuijpers- de Reinaert, Birktstraat 40a, Soest. Verpleegde springt voor een auto Zaterdagmorgen heeft op den rijksstraat weg te Soesterberg een ernstig ongeluk plaats gehad. Ter hooigte van het gebouw van den Ned. Protestantenbond reed een luxe auto. Terzijde van den straatweg lie pen eenige verpleegden van het gesticht „Zon en Schild", onder geleide van ver plegers. Op het moment, dat de auto naderde,, sprong één der verpleegden, J. C. B. K. voor den wagen. Hij werd door den ra- diateur ernstig aan het hoofd gewond en moest in zorgwekkenden toestand naar het gesticht „Zon en Schild" worden overgebracht. Den autobestuurder treft geen schuld. Het Natuurbad Door de Vereen. „Soest Zuid" is de na volgende circulaire verzonden: Het bestuur van de Vereeniging „Soesl Zuid" verzoekt de inwoners ter gelegen heid van de opening van het natuurbad „De Soester Duinen" op 17 Juni a.s. onze gemeente een feestelijk aanzien te geven door het uitsteken van onze nationale drie kleur. Door het tot stand komen van dit na tuurbad is onze gemeente weer een aan- trekkelijk punt rijker geworden en behoort het gevaarlijke zwemmen in de verontrei nigde Eem weer tot het verleden. Door het uitsteken van onze vlag wil len wij tevens hulde brengen aan die man. non op wier initiatief het bad ïs ontstaan. Al zullen er nog enkele wenschen blije ven bestaan, maakt 17 Juni tot een blijde dag, alle zwartgalligheid en pessimisme ten spijt Het nieuwe bad gaat open nu, Steekt Uw huis in feesttenue, Zaterdag de vlaggen uit, Dan zal het feest zijn in Soest-Zuid. Aangehouden Door de gemeente-politie is dezer da gen aangehouden S. V. uit Soesterberg c. van Z. uit Soest en de 'V. uit Maartens dijk, als verdacht van verduistering, op lichting en bedriegeliijke bankbreuk van vrij 'belanoTijke geldsbedragen. Dit drie tal plaatste advertenties in de bladen, waar. bij zij colporteurs vroegen. Zij, die er op ingingen, vroegen ze belangrijke be dragen voor borgstelling. Het bleek, dat deze gestorte gelden niet meer aanwezig zijn, doch in de zaak zijn gebruikt. De V. is ter beschikking van de justitie gesteld, terwijl de beide eerste personen voorloopig op vrije voeten zijn gesteld. Goedkoope treinen Door de Ned. Spoorwegen werd ons toegezonden een exemplaar van het recla meboekje „Zomer 1933". In dit boekje is opgenomen e#en volledig overzicht der goedkoope treinen in alpha- betisché volgorde gerangschikt naar de plaats van vertrek, zoodat de vacantierei- zigers op gemakkelijke wijze hun reisplan voor den a.s. zomer kunnen vaststellen. Tevens is aan dit boekje toegevoegd een rubriek „Attracties voor Goedkoope trein-reizigers", bevattende eene opgave van attracties, (bezienswaardigheden, auto- rondritten, boottochten enz.) die den rei zigers in verschillende plaatsen van be stemming tegen gereduceerden prijs wor den geboden. Bovendien is opgenomen eene opgave van de goedkoope tarieven voor hét ver voer van reizigers gedurende het a.s. zo merseizoen. Het geheel is geïllustreerd met foto's van verschillende plaatsen uit ons land. De prijs van het boekje bedraagt f0.10; het zal van 20 Juni a.s. af aan de stations en de voornamere reisbureaux verkrijgbaar worden gesteld. Aan belanghebbenden kunnen wij ken nisname van dit zeer uitvoerige en met veel foto's geïllustreerde boekje aanbeve len. Weer uitstel Raadsvergadering De Raadsvergadering, die na een week verdaging Woensdagmiddag zou worden gehouden, is weer uitgesteld, nu tot na* dere aankondiging. Athïetïek-wedstrijden De door de Voetbal Vereen. „Soester berg" uitgeschreven athletiek-wedsirijden zijn een 'groot succes geworden. Naast een groote deelname van leden van vereenigingen aangesloten bij den U. P. A. B., was ook de opkomst van 't pu bliek zeer groot. Van de wedstrijden, welke weiden ge houden op het terrein van genoemde ver eeniging aan den Kampweg, is de uitslag als volgt: Dames: 100 M. hardloopen (klasse B): 1. N. van Rijkom TOV., 14.7 sec.; 2. M. Vervoort, UDA, 14.8 sec.: S. Meijns, UDA, idem. 4x100 M. estafette: 1. TOV I, 57 sec.; 2. TOV II, 62,3 sec. Vèrspringen A: 1. C. van Aalten, TOV, 5.20 AL, N .M. Knijff, UDA, 4.50 M., 3. B. van Weel, Athleta, 4.33 AL Vèrspringen klasse B: 1. W. Tervoort, UDA, 4.36 M., 2. R. v. d. Hoogen, BAC, 4.16 M.3. J. Beerscho. ten, BAC, 416 M. Kogelstooten A: 1. P. Hitzei, Athleta 9.13 M. (nieuw UPAB record), 2. M. M. Knijff, UDA« .8.90 AL, 3. L. Kuballa GSC, 8.02 AL Kogelstooten, klasse B: 1. H. J. Burger, UDA, 8.47 M., 2. W. Tervoort, UDA, 8.39 M., 3. J. Beerschoten, BAC, 8.35 M. Heeren: 400 AL hardloopen klasse B: 1. W. J. Hemmes, Hellas, 58.9 sec., 2. J. Veuger, GAC, 59 sec., 3. O. F. W. Rietveld, Hellas, 60.5 sec. 400 M. hardloopen klasse C: 1. W. Bührmann, Excelsior, 57 sec, 2. M. Schutte, Esvac, 57.9 sec, 3. M. Huffels, TOV, 58.3 sec. 100 M. hardloopen klasse B: 1. H. J. Otten, Hellas, 12.4 sec, 2. J, Grootewal, TOV, 12.5 sec, 3. G. van Bok- horst, GAC, 12.5 sec. 100 M. hardloopen klasse C. 1. H. Schépens, Hellas, 12.7 sec., 2. J. Weltevreden, TOV, 12.8 sec., 3. W. Bühr mann, Excelsior, 12.8 sec. Speerwerpen klasse C: 1. J. Schoenmaker, TOV, 40.84 M., 2. C. M. Schoenmaker, Excelsior, 40.25 M., 3, C. v. d. Waal, BAC, 30.79 M. 1500 M. hardloopen: 1. L. Laven, Hellas, 4 min. 35 sec., 2. K. Kasten, BAC, 4 min. 46.1 sec., 3. G van Dam, BAC, 4 min. 51.2 sec. 4 x 100 M. estafette. 1. Hellas, Utrecht, 47.2 sec, 2. TOV, Zeist, 48 sec., 3. GAC, Hilversum, 49.4 seconden. Na afloop dezer wedstrijden lïad te on geveer 5 uur de Loop door Soesterberg plaats over een afstand van phn. 4 K.M., waarvoor hetzelfde parcours was vastge steld als het vorig jaar. De uitslag van dezen loop was: 1. C. Urban, NIO, 17 min. 25 sec, 2. D. Elfrink, Victoria, 17 min. 38.5 sec. 3. C. A. Zwezerijen, UPAB, 17 min. 50.1 seconde.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2