ONZE GOEDKOOPS PATRONEN. Patronen in de maten 4245 a 58 et.) kunnen per giro (125025) per postwissel per brief worden besteld bij de Redac trice Damesrubriek, Laan van Meerder- voort 45a, en Haag. Maat en nummer van het gewensehte model s.v.p. duide lijk vermeldenDe gevraagde patronen worden binnen drie a zes dagen aan de aanvraagsters toegezonden. EEN EENVOUDIGE MANTEL VOOR OUDERE DAMES. No. 520 toont een mantel van zomer stof in een donkerbruine of zwarte kleur, terwijl als materiaal ook bijzon der geschikt is de zwarte ripszijde. Dit laatste materiaal heeft dit voor, dat liet ijzers ter k is en dus voor meer dan één zomer dienst kan doen, terwijl even eens het patroon daarvoor is geschikt. Het patroon bestaat uit twee voorpan- .tden, waarop even boven het middel tot 0 520 lbeneden aan den zoom een puntig op- loopende smalle baan is ingezet, even tueel kan deze baan ook op het voor opand worden aangebracht- In den zij kant is een eveneens oplpopende bree- dere baan gezet, welke met het voor pand in een neerwaartsche lijn moet loopen. terwijl op het laatste punt van die baan, dat is dus juist midden voor, een knoop en knoopsgat als sluiting komt. De achterkant van den rug bevat een ingezet paneel, zooals de teekening aangeeft. De mouw is vanaf den sohou- der niet al te wijd, terwijl inplaats van manchet de mouw iets nauwer bij den pols toeloopt, van binnen wordt afge werkt met de voeringmouw en een een voudig belegstuk, iets uitstekend als af werking heeft, met een stik- en knoop- garneering. De revers zijn niet al te breed, terwijl Üe kraag bestaat uit een smal bont. Dit bont kan heel goed worden vervangen door hetzelfde model in stof uit te voe ren of in de zijde van den mantel. De voorpanden moetan voldoende ver over elkaar heen sluiten, terwijl het linker voorpand met een binnensluiting op zijn plaats moet blijven. Men kan dezen mantel naar verkie zing voeren. Hiervoor knipt men dan de voor- en achterpanden uit één stuk, dus met de ingezette banen. HET ALLERLAATSTE SNUFJE. Waarschijnlijk kunnen wij ons nog al lemaal herinneren, dat het vorig jaar de Amerikaansche matrozenpetten van wit te jameB plotseling zoo'n opgang maak ten, waarbij de alpino's het een tijdje moesten afleggen. Deze zomer kunnen wij weer het Amerikaansche matrozen- petmodel bewonderen, doch dan in een meer luxueuse uitvoering van een mooi soort stroo. De steil opstaande rand geeft iets heel aparts aan het hoedje. Niet ieder een kan een hoed met een volkomen steil opgeslagen rand dragen. Deze soort hoedjes worden wel eoiiigszins schuin, doch niet geheel op één oor ge dragen, terwijl het kapsel een naar ach teren geborstelden haarbos vertoont. Het zou niet stroken bij het idee van den hoed als de zijlokken over de ooren vallend, onder den steilen rand uitkwa men. Koopt U dus een dergelijk model, overtuigt u dan eerst of het bij den vorm van uw gezicht past en of het daarvoor geëigende kapsel u staat. VOOR DE JONGE MEISJES. Onze teekening laat u een tweetal mantelpakjes zien voor meisjes van 14 tot 17 jaar. Het eerste pakje No. 524 is gemaakt van pieds de poules het z.g. kippen pootje in bruin en wit. Het jurkje be staat uit een lange blouse, waaraan een plooirok is bevestigd. Het lijfje is tame lijk wijd en recht terwijl om het middel een ceintuur wordt gedragen, sluitend met een gesp van chroom. Een rond kraagje van voren sluitende' rftet twee aardige knoopjes dient als halsafwerking De rok bestaat uit 'een breede rechte plooi voor en achter en dan nog twee plooien aan iederen 'zijkant. Het man teltje heeft eeri kimonomodel en heeft geen revers of kraag. De smalle voor panden sluiten met een enkelen knoop. De mouw die vau den schouder af niet te wijd mag zijn, loopt naar onderen toe wijder uit. De mouw wordt van binnen afgewerkt met de voeringimouw. Pa troon verkrijgbaar a 58 ets. (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). No. 525 is een jurkje Van zijdenlin- No. 524 No. 525 nen, waarvan net toajo vau vuren opge knipt puntig naar boven loopt. Het lijf je is geheel glad en heeft een rond kraagje. Het rokje dat om de heupen aansluitend is, loopt naar onderen toe klokkend uit. Het manteltje heeft 'n bo leromodel, is alleen iets langer en komt juist tot in het middel. De voorpanden zijn precies aansluitend oh een knoop zorgt voor de sluiting.- Het manteltje heeft kleine revers en geen kraag. De mouw is normaal van wijdte en wordt bij den pols afgewerkt door de voering- mouw. Patroon verkrijgbaar 58 ets. (Laan van Meerdervoort 45a Den Haag). DE KAPSELS. Zeer veel aandacht wordt aan de kap sels besteed. De korte haren kan men werkelijk geen mode meer noemen, dat is veel meer een haardracht geworden, want niet alleen in de Westersche lan den, doch ook in het Oosten gaan de vrouwen er meer en meer toe over haar lange ha-ren te offeren. Het korte haar heeft dan ook veel voor, eerstens, dat men het haar veel vaker ka-n wassohen, wat bijvoorbeeld voor vrouwen, die last van hoofdpijn hebben, onontbeerlijk is. Bij het wasschen toch komen de poriën van de hoofdhuid weer vrij van vet en kan de huid dus weer ademhalen. Waacht men het haar heel weinig, dan verstop pen de poriën op het laatst, en een van zelfsprekend gevolg is natuurlijk, dat als de hoofdhuid niet voldoende zuur stof tot zich kan nemen, men aan hoofd pijn gaat lijden. Heeft men lang haar dan kost het wassohen alleen niet veel tijd, maar het drogen, terwijl pas ge- wasschen haar zeer lost zit, waardoor men het moeilijk kan opmaken. Met de tegenwoordige methode om het haar te laten permanenten kan men het korte haar gemakkelijk iedere week zelf was schen, als het te duur is dit steeds bij den kapper te laten doen. Dames, die haar haar zelf behandelen weten pre cies, waar zij knepen in haar haar moe ten leggen als het nat is om het weer in den vorm opgedroogd te krijgen. Dafc vereisebfc eenige handigheid, docht al doende leert men. De verschillende kapsels hebben vrij wel allemaal omgekrulde punten. Het bovenhaar is meer of minder diep ge golfd, al naar het gezicht dit mee brengt, soms ziet men zelfs, dat zij zij- haren naar het gezicht toe worden ge kamd en waarvan de uiteinden dan met wat brillantine strak tegen het hoofd geplakt liggen. Nu volgen er een paar wenken om het haar soepel en droog te houden. Er is in den handel een soort haarpoeder, dit strooit men over het haar heen, wrijft met de handen flink de hoofdheid er mee in en borstel daarna de poeder uit het haar. Veel van het vet is dan eveneens verdwenen, omdat de poeder dat in zich heeft opgenomen. Moet men plotseling uit en is het haar te vet, doch heeft men geen tijd meer naar den kapper te gaan, dan kan men het zeer goed zelf behandelen met aether. U gaat voor deze behandeling buiten staan, het zij op een balcon of in den tuin, boven een teil. U kamt het haar naar voren en giet er dan eenvoudig de flesch met aether of benzine over uit, aether is be ter omdat het vlugger verdampt dan benzine en geen reuk achterlaat. Is de flesch leeg, dan wrijft U even met uw handen over de huid en wrijft nu met een schoöne haarborstel flink over. het hoofd, hij wijze van massage, In een paar minuten is de aether verdampt, en het haar droog. Blijf nog even buiten tot het haar absoluut droog is. Nu kamt u uw haar weer in de gewenschten vorm. en U zult zien, dat de golf absoluut niets heeft geleden, alleen is het haa-r geheel schoon en weer les. Deze manier van haar wasschen heeft echter een heel groot bezwaar en dat is, dat U na eenige malen erg veel last krijgt vau roos. De hoofdhuid wordt door de aether zoo droog, dat bij gaat schilferen, waardoor roos ontstaat. Was dat niet hét geval dan zou natuurlijk iedere vrouw haar liaar met aether was schen en niet de tijdroovende behande ling bij den kapper ondergaan. Hebt U dus even tijd, wasch of laat uw haar lieyer mét water en ohampooing was schen. EEN GEKLEEDE JAPON. Zeer in trek zijn de japonnen met schouderkloppen welke op den rug als 'n breedeTtap doorloopen. Onze teekening No. 522 laat u een dergelijke japon zien. Het ingezette vest van witte wasohzijde heeft van achteren geen kraag, doch van voren tamelijk breëde revers. Het vest komt juist op de hoogte van de schou derkloppen die met een knoopje op de blouse worden vastgemaakt. Het middel is verder geheel glad aansluiten. De rok is over de heupen strak en loopt naar onderen toe iets klokkend uit, niet meer dan noodig is om voldoende wijdte te hebben bij het loopen. De kruisvormige figuur die tot aan den zoom toe door loopt, is een opgestikte naad en brengt wat teekening in het kleine bedrukte motiefje van de stof. De mouw is glad- aajisluitend en wordt bij den pols afge werkt met een smel schuin biesje. Pa troon verkrijgbaar 58 ets. (Laan van Meerdervoort 45a), Den Haag. VOOR VERSCHILLENDE GELEGENHEDEN. Wij hebben natuurlijk voor verschil lende gelegenheden ook verschillende japPiuion noodig. Nu gebeurt het nabuur- lijk dat men niet zoo veel uitgaat om :jiaar uitsluitend een uitgaansjapon voor te hebben. Om nu het koopen van een diergelijke japon te voorkomen, geeft No. u een voorbeeld hoe u van één ja pon desnoods drie verschillende kunt maken. Eerst ziet u de japon welke vaa zwarte craquelé zijde is gemaakt, zon der mouwen terwijl op een apart lijfje zwarte mouwen zijn aangebracht. U leunt dus de japon dragen zonder mou wen, om voor avondjapon te dienen, met mouwen om haar bij allerlei andere ge legenheden te bunnen dragen terwijl bij gelegenheden, waar de japon nog eenvoudiger mag zijn ook nog de pele rinekraag kan worden weggelaten, want deze wordt geheel los aangedaan en sluit van achteren met een rijtje knoopen'en knoopsgaten. De kraag volt juist om de witte zijde van de balsa werking, laat u' dus de kraag af, dan istoch de hals af gewerkt. Het middel is verder geheel glad, terwijl de rok hoogopgeknipt zit, terwijl hieraan het voorpaneel is vastge maakt. De zijpanden van den rok vallen zeer sterk om de heup en loopen naar onderen toe wijd klokkend uit. De on derkant van den rok wordt afgewerkt, door een eenvoudigen inslag vlak op den kant, daarna wordt de rafel afge knipt en het stiksel opnieuw omgesla gen en gestikt. Patroon verkrijgbaar k 58 ct. (Laan van Meerdervoort 45a, Dent Haag). VOOR ONZEN ZOON. Het is altijd een dankbaar werk voor een moeder om voor haar zoon een blou se en broek te maken want dat staat nu werkelijk iederen jongen even aardig. En nog een heel groot voordeel is zeker ook wel, dat men voor een paar kwar tjes voldoende katoen kan koopen om er zelf een blouse van te maken, zoodat juist nu de zomer weer in aantocht is, het zoo gomakelijk is als de nieuwe blou ses weer klaar liggen in de kast en wij ze maar voor het grijpen hebben. Onze teekening No. 521 laat u zien een licht blauwe katoenen blouse met een don kerblauw linnen broekje en bij voor onze jongen van 6 tot 10 ja.ar. De blouse is heel eenvoudig bestaat uit twee schouder stukjes, waaraan voor- en achterpanden zijn bevestigd, twee voorpanden, wel ke even boven het middel met een bo- legstukje verbonden en een mouw die niet al te wijd mag zijn en wordt af gewerkt met een puntig toleoopende manchet. Inplaats van een overhemdmodel, kan men het belegstuk je van voren ook ge heel los laten zoodat de blouse als een jasje wordt aangetrokken. De broek is eveneens heel eenvoudig en bestaat uit twee helften, welke met ,een Engelscike naad worden tezamen gebracht, terwijl aan iederen kant eeai flinke zak wordt gemaakt. Wij geven hierbij het patroon van een jongensblouse dat ook met een ritsslui ting kan worden gemaakt. Inplaats van een belegstuk, dot wordt gesloten met knoopjes wordt eenvoudig middenvoor een ritssluiting bevestigd. Het zal mis schien^ geen aan/beveling verdienen om een ritssluiting te bevestigen aan een katoenen of tinnen blouse, die regelma tig moet worden gewasschen, maar voor een blouse van peau de peche is deze sluiting buitengewoon gfe&ahiikfc. Patroon voor deze blouse en bvo?k verkrijgbaar a 58 ets. (Laan van Meer dervoort 45a).

Soester Courant | 1933 | | pagina 4