0N2E GOEDKOOPE PATRONEN. P-a-tronen (in do maten 4250 h 58 ets.) por giro (125035) por potvtwissel of por brief kunnen worden besteld bij de Re dactrice Damesrubriek, Laan van Me er- dervoort 45a, üen Haag. Maat en num mer van het gewenschte model s.v.p. dui delijk vermeldenDe gevraagde patronen worden binnen drie k zes dagen aan de aan vraagsters toegezonden. ONZE Voor diegenen, onder ons, die in een be~ j nedenhuis wonen of in een landhuisje ergens buiten, is het bezit van een tuin niet altijd een onverdeeld genoegen. En toch, wat kunnen zij, zelfs vau een klein stukje grond, niet een heek-boel ma ken! Maar dan moeten wij de overbe kende grasveldjes met een rond on een langwerpig perkje er in laten vervallen en in plaats van een rots partijtje weer eens den tuin een geheel ander en nieuw aanzicht geven. Dat het in den tegenwoordigen tijd niet meevalt een tuin behoorlijk te onderhou den, zonder dat er een te groot gat in onze beurs komt, dit weten wij allemaal, maar daar is niet veel aan te doen, ten zij wij zelf allerlei planten en bloemen zaaien, de tuin geregeld onderhouden en sproeien, wat bij een grooten tuin een heel werk is. Onze teekening laat TT een nieuw idee zien, hoe men van een kleine tuin iets anders kan maken en wel door veel gras, een enkel rondloopend pad, en op het gras hier en daar pollen van bloeiende planten, terwijl middenin* een aardig rustiek prieel wordt neergezet, waar een bank in staat, zoodat wij daar zittende TUIN. ivan onzen tuin kuunen genieten. Nemen wij aam, dat onze tuin niet grooter is dan de achterkant van het prieel, dan wordt dus de achtergrond, die het plaatje aan geeft vervangen door een heining of muur Om deze over het algemeen zeer leelijke beschutting te verbergen, zijn aan weerskanten van het prieel decorar tieve goed in den vorm geknipte hees ters geplant. Is uw tuin klein, dan zal er behalve voor het rondioopende pad niet veel ruimte meer overblijven. U kunt beter het gebeele middenstuk vrijlaten en desnoods den grasrand rondom wat breeder, dan dat er nog een groot perk wordt aangelegd. Is de tuin grooter, dan kan dit echter heel goed; TT moet er wei voor zorgen, dat de bloemen geheel in stijl zijn met achtergrond, daarom zullen fel-roode geraniums het prachtig doen, ook ver schillende kleuren begonia's, maar b.v. geen duizendschoontjes of geen Engelsch gras, omdat de achtergrond van den tuin zeer streng van lijn is, maar zeer gedis tingeerd. Op deze manier kan men zelfs van een kleinen tuin iets heel moois ma ken EEN GEKLEEDE MANTEL. De meeste dames hebben natuurlijk al vroeg in het voorjaar een zomermantel gekocht, omdat zij niet konden vermoe den, dat wij dezen zomer nog steeds met onzen wintermantel aan kunnen gaan wandelenWant een mooie zomer schijnt het nu niet bepaald te worden. Maar vol optimisme hopen wij iederen dag op- ri^aw, dat niet alleen de zon gaat schij nen, maar dat de lucht ook heerlijk warm iwordt, want ach, als het eenmaal zomer ia, kan het ook beter maar flink warm zijn I Blijft de zomer echter kil, dan zul len velen uwer er toe willen overgaan een minder warmen mantel da-n wij des ^winters gewend zijn te dragen, te bezit ten en één, die toch weer warmer is dan een normale zomermantel. Zulk een man tel is model No. 547. EEN SIERLIJKE MANTEL. Het is vaak heel moeilijk om op een voile japon een mantel te dragen, die ons in alle opzichten, voldoet en waaronder onze japon niet te veel kreukt. Onze teekening laat TJ onder No. 548 een mantel zien, welke geheel aanslui tend is, ondanks het feit, dat hij open wordt gedragen. Want U* kunt zeer goed zien, dat hier van een sluiting geen sprake is. De mantel is van mantelzijde in de donkerste kleur van de voiles tof der japon en op die manier er als het ware een geheel mee vormende. Het rug pand is, zooals U ziet geheei glad aan gesloten: ook de beide voorpanden, wel ke niet eens tot elkaar komen, zitten goed aangesloten. De afwerking geschiedt door een breede schuine bies, welke onder aan den rechtervoorkant begint en om den hals heenloopend, onderaan links eindigt. In Het midden op den rug aan den hals is een fantasiestrik bestaande uit een twee tal lussen en een slip, aangebracht, doch, daar de mouwen gegarneerd genoeg zijn, kan deze strik gerust worden weggelaten.. Ja, de mouw is bij dezen mantel al een zeer belangrijk onderdeel. Zij bestaat uit vier ruime klokkende plooien, van boven nauwer en naar onderen toe wijder uit loopend. De onderste strook komt echter nog juist tot aan den elleboog en de mouw van onze voilejapon komt er na tuurlijk verder zichtbaar onder uit, waaT- door het complet-i'dee eveneens wordt verwezenlijkt. De panden van den mantel loopen naar beneden- toe iets klokkend uit, doch niet meer dan dat er voldoende ruimte om te loopends en de mantel mooi op zijn plaats blijft zitten. Heel mooi, hoewel misschien wat kostbaar, is het den mantel te voeren met dezelfde stof als waarvan onze japon is gemaakt, hoe wel TJ voor de voering niet veel stof noo- dig hebt. Patroon verkrijgbaar k 58 ets. (Laa-n van Meerdervoort 45a, Den Haag). VOOR ONZE KLEINE MEID. Een schattig jurkje voor onze kleine meid van ongeveer vier tot zeven jaar is zeker het afgebeelde jurkje onder No. 550. Het- is vervaardigd van een katoen- AUTO KLEED ING. Op elke 67 Nederlanders i« er thans een, die een auto bezit; zoo beweren ai- thans de statistieken. En statistieken zijn de triomf dezer eeuw. Wij bewijzen er alles mee; dat wij teveel belasting betalen en te hooge huishuur, zons- en maansverduisteringen, auto-ongelukken enz. Stellig zullen er dus onder u, lezeres sen van dit blad, talrijke automobilis ten zijn, die een wagen bezitten. Wij zijn overtuigd, dat maar weinigen van hen, die dagelijks in zoo'n modern vehikel rondrijden, er wel eens over na gedacht hebben, of de kleeding. die ze daarbij dragen, wel de juiste en meest practische is. Zeker, iedereen weet, dat men goed doet bij het auto-rijden hand schoenen te dragen en geen hoed met een breeden rand. omdat die in een open wagen wel spoedig weg zou waaien en in een dichten hinderlijk is, wijl men er overal mee tegen aanstoot en zelfs het uitzicht naar opzij kan belemmeren. Maar verder. Is het u wel eens opge vallen, dat een gewone mantel bijvoor beeld, in een auto al bijzonder moeilijk zit? Alles spant en trekt, gij kunt uwi armen moeilijk bewegen en gij hebt een gevoel of er zoo dadelijk een naad zal1 springen. Reeds lang dan ook hebben de kleermakers deze bezwaren ingezien en vervaardigen zij Weeding, die be stemd is voor gebruik in den auto. Ja ponnen voor dit doel kenmerken zich1 door een sportieve lijn, een rechten rok^ die nochtans onderaan voldoende ruimte' heeft, die toestaat, dat men de voeteni gemakkelijk over de verschillende knop pen en pedalen kan bewegen. Het middel is naar de lijn der heerschende mode zeer nauw, maar bet lijfje heeft zooveel ruimte, dat men zich vrij bewegen kan, teTwijl de mouwen riiet te strak sluiten! en niet kort zijn of .geheel ontbreken. Vooral de mantels zijn ruim van uiter lijk. Alles is er breed en groot aan: de kraag, de ceintuur, de zakken ©n de manchetten. Het bovengedeelte is ruim en los en de mouwen hebben een zeer grooten inzet, zoodat een vrije armbe weging mogelijk is. In vele gevallen past men de raglansnit toe, die vanzelf al meer ruimte en daardoor beweging toe laat. Vaak worden zulke mantels niet gevoerd, maar zijn dan van een zeer zware wollen stof, die aan de binnenzijde een Schotsch ruitpatroon vertoont. Talrijk zijn de korte modellen van ge kleurd leer groen, blauw, beige en zelfs rood, die wellicht voor auto- kleeding nog het meest in zwang zijn. De hoeden, welke m©n- bij een spe- cialen automantèl draagt, zijn vaak uit hetzelfde materiaal gemaakt; zijn ze dat niet, dan kiest men de kleuren in de zelfde tint bij elkaar, behalve bij grijze of beige mantels, die een hoed van fel contrasteerende kleur verdragen. Bont- garneering wordt ook in den zomer toe gepast in den' vorm van een kraag, doch is geenszins noodzakelijk, zoóals door tal rijke mo-dellen bewezen wordt, die geheel uit een zware Engelsohe stof gemaakt zijn. Hij is gedacht in een donkere Ifthnne wollen stof, gevoerd met een lich te kleur crêpe de chine of mantelvoering. TDe rug heeft over de geheele lengte loo- ■pende vier opgestikte naden, welke te- ïvens volgens het model worden gestikt. S&ewj. opgestikte naad kost bijna geen tuimte, zoodat IJ bij het maatnensen b.v. Slechts twee centimeter meer behoeft te nemen. Verder is de rug geheel glad en aan sluitend. De beide voorpanden slaan ver over elkaar heen; de mantel heeft na tuurlijk een binnensluiting. Met een en kele fantarieknoop wordt het rechter- voorpa-nd gesloten. De halsaf werking be- »taat uit twee niet te breede, doch langs 't levers en in plaats van een kraag, een l ip staan de rand in de<n hals van een «fjaal, met twee lange slippen. Het is dus geen losse sjaal, maar eigenlijk een klein kraagje met heele lange uiteinden, welke eveneens met rolna-den versierd zijn in vele punten en ook puntig uitloopen. De mouw is tamelijk wijd, en loopt naar de manchet maar iets nauwer toe. Zij is versierd met een paar rolnaadjes, waartusschen eenige fantasieknoopjes zijn aangebracht, een paar maten klei ner als de knoop, waarmede de mantel wordt gesloten. De afwerking van de- mouw geschiedt door middel van een voeringsmouw De mouw wordt eenvou dig naar binnen geslagen en de voering- mouw er tusschen vastgehecht. Patroon verkrijgbaar k 58 ets. (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). fcje met een klein bloemmotiefje 'bedrukt. Het lijfje, dat juist tot het middel komt, is geheel glad, alleen is er van voren een belegstukje op aangebracht, dat tevens voor de, qpening zórgt; het jurkje sluit met een paar aardige knoopjes en knoopsgaten. De hals wordt afgewerkt met een wit bobbykraagje. Het rokje be staat uit één stuk en is zeer wijd klok kend, of liever gezegd, het is een recht hoekige lap, waarvan de zijkanten wor den dichtgestikb, zoodot er een ronde rand ontstaat. Van boven wordt deze in- gerimpeld, de ruimte nauwkeurig in het rond verdeeld en op het lijfje bevestigd. Dit kan al of niet met een hoofdje ge beuren, dat is geheel naar eigen smaak te regelen. Tóch zop het rokje niet mooi hangen, als wij er anders niets aan deden, daar om wordt het nog eenige malen op ge lijken afstand ingehaald en op de daar door ontstane plooitjes kan men enkele steken smóekwerk aanbrengen, wat voor een klein meisje altijd heel verzorgd staat. Zooals de teekening duidelijk laat zien, heeft onze dochter onder het rokje een broekje aan van dezelfde stof, dat kan ik trouwens de moeders over het al gemeen aanraden. Zoo'n broekje is tame lijk wijd, wordt over het gewone direc- fcoirtje gedragen, terwijl de pijpjes met èen boordje boven de knie sluiten, het geen kan geschieden door een elastiekje door het bffo/v'dje te rijgen of dit te voor zien van tcJ knoop en knoopsgaatje. Teiislott-e het mouwtje: dit heeft een manchetje van dezelfde stof als het bob bykraagje. Het mouwtje wordt kort ge houden, tot op dén. elleboog. Patroon verkrijgbaar k 58 ets. (Laan van Meerdervoort, Den Haag). DE JAS VOOR ONZEN ZOON. Onze zoon heeft natuurlijk evengoed als de dochter behoefte aan een zomer- jae, want zijn winterjas is te warm en zonder jas is het wel wat kil. No. 551 geeft TJ een aardig model te zien, dat een moeder met een klein beetje handigheid heel goed zelf kan ver vaardigen. De rug is geheel glad, de voorpanden sluiten ver over elkaar heen, waardoor de onderkanten van de voorpanden over elkaar blijven vallen bij het loopen. Zoo als U ziet, zijn deze naar onderen toe trouwens iets breeder uitloopend ge knipt, hoewel zij natuurlijk geen klokje mogen worden. Hen viertal aardige knoopen zorgen voor de sluiting, terwijl aan iedere zijde een kleine zak is aangebracht. De jas heeft als halsafwerking een kleine kraag en iets breedere, doch korte revers. De mouw is tamelijk wijd en moet gemakke lijk zitten. TJ kunt de jas voeren met voering voor heerenmantels, doch TJ kunt hem ook, tjes goed te onderhouden, want worden zij te vuil, dan zijn zij niet gemakkelijk meer schoon te krijgen en dan is de frischkeid er gauw af, zoodat wij ze dan al spoedig in een hoek zetten, doch zulk 'n euvel is met wat zorg té voorkomen. Een ander ding, waar ik TJ nog even op wil wijzen, is, dat de linnen schoen, welke schoongemaakt is, op een leest moet wor den gedroogd, hij krimpt daardoor niet en het moclel blijft er goed in. DE JAPON VAN BEDRUKTE ZIJDE. juist omdat het een zomerjasje is, ook van binnen geheel afwerken. Het keurigst .is, alle naden met een boor lint af te werken, dat juist in de kleur van de jas moet zijn. Men kan tegenwoordig kou wens boorlint in alle gewenschte tinten krijgen. De mouw moet echter wel gevoerd! •worden omdat zij anders niet kan worden afgewerkt. Zij wordt bij den pols naar binnen omgeslagen en met de voering of gezoomd. Patroon verkrijgbaar voor den leeftijd van vijf tot acht jaar k 58 ets. (Laan van 'Meerdervoort 45e-, Den Haagjb biesje zonder kraagje afgewerkt. Links even onder den schouder is e©n strikje met twee tamelijk lange einden beves tigd. Het aardige en vlugge van deze japon is vooral te vinden in de schouder- klep. Het armsgat wordt gewoon afge werkt en evenals de hals met een schuin biesje omboord. De klokkende schouder- klep wordt op het lijfje zelf bevestigd, iets dichter bij den hals als de mouw naad. Daardoor lijkt het alsof U minder breed bent, dan dit misschien in wer kelijkheid het geval is, omdat men meest al de breedte ziet van mouwnaad tot mouwnaad. De klep wordt klokkend rond geknipt en afgewerkt met een even smal schuin biesje, als waarmede de ha-Is is omboord. Het heupstuk zit mooi aangesloten tot even boven de knie, daarna wordt de rok van onderen wijder door verschillende ingezette, klokkende paneolen; dit geeft aan de japon iets vlugs. Een smalle wit lederen ceintuur met een aardige gesp versiering wordt om hei middel gedragen en maakt het geheel af. Een zeer geschikte japon ora des middags dragen of des avonds bij gelegenheden j waar men nu niet dadelijk in avond- I toilet moet zijn. Patroon verkrijgbaar k 58 etg. (Laan van Meerdervoort 45a, Den Haag). EEN ZOMERSCHOENTJEL Behalve de gemakkelijk zittende, maar leelijke weekendschoen, zien wij in de verschillende winkels zeer gekleede schoentjes uitgestald. Onze afbeelding is een linnen schoentje van bedrukte stof. Het schoentje is van een zeer een voudig model, terwijl het bijzondere ge heel gevonden is door de manier, waarop de sluiting is uitgedacht, n.1. door de twee groote ovale openingen, die bij el kaar worden gehouden door een moderne groomklip, zoóals wij die nu op allerlei manieren zien toegepast. Het hakje is niet te hoog, wat voor een linnen schoen tje veel te gauw uitgeloopen zou zijn. Voor het schoonhouden van een derge- lijken schoen zijn verschillende cremes en steentjes te verkrijgen, die bij de meeste goede schoenwinkels te koop zijn. Het is wel noodig dergelijke «choen- Onder de groote verscheidenheid stof fen, welke wij in alle modemagazijnen tentoongesteld zien, nemen de bedrukte zijden stoffen een zeer groote plaats in. En het zijn niet alleen de dure zijden stoffen, welke de aandacht en de meeste koopers trekken, ook zijden-linnen en voile-stoffen, kunstzijde, bobralso, vliseo en andere fabrikaten vinden gretig af trek. No. 549 is een japon van gebloemde kunstzijde met een linnendraad doorwe ven, waardoor het goed niet zoo erg kreukt als dit met gewone kunstzijde het geval is. Het lijfje is geheel strak gesloten. De hals is V-vormig en met een smal schuin

Soester Courant | 1933 | | pagina 4