GEMEENTERAADSVERSLAG. HUffrkacdt'f Poeder De Burgemeester nog afwezig. Het natuur bad. Van bekken die kwamen en weer verdwenen. Geen gemengde zonnebaden en toch het strand vrij. Uren lang spreken over zaken, waarover men het eens is. De heer Endendijk redt de situatie. Ver andering van het reglement met de vof- gende bestelling. Vervv"* De Soester. Woensdagmiddag' kwam de raad onzei gemeente in spoedeischende vergadering bijeen, onder leiding van Weth. Van Duren. f Alle leden waren aanwezig. Na opening door den Voorzitter, deelt spr. betreffende de ingekomen stukken mede, dat de uren voor de schoolbaden op Zaterdag reeds zijn verplaatst naar den middag. Bedoeld stuk wordt daarom voor kennisgeving aangenomen. Ook wordt voor kennisgeving aange nomen de motie van de Kerkeraad der Geref. Kerk inzake het Natuurbad. 1 De agenda' komt hierna in behandeling. 1. Creaietaanvrage voor werkverrui ming In verband met de stopzetting dei werkverschaffing. De heer DE NIES verzoekt voor de menschen, die in productief werk worden gezet, ook rekening te houden met de va- cantie-toeslag. De VOORZITTER zegt dit toe, wanneer de menschen vallen onder de collectieve arbeids-overeenkomst. De heer NOODER wijst er op, dat nu het rijwielpad vanaf Soest naar het Na tuurbad zai worden verbeterd, ook aam dacht zal worden geschonken aan het rij wielpad langs den weg van Soesterberg naar het Natuurbad. Spr. verzoekt een, breede strook van het hakhout weg te nemen ter verbreeding van het pad. Nis het rijwielverkeer aldaar aanmerkelijk isi vermeerderd, is voor wandelaars daar na- genoeg geen ruimte meer. De heer BUSCH wijst er op, dat bij' Openb. Werken reeds een plan wordt uit gewerkt, om het tweede gedeelte van de Soesterbergschestraat thans ook zoo vlug mogelijk te vernieuwen, waardoor vanzeLf de noodige verbeteringen ontstaan. Na de mededeeling op een vraag varï den heer GASILLE, dat de verbreeding van het rijwielpad onder Soesters zal wor den verbeterd, wordt dit punt goedgekeurd. 2. Vaststelling van besluiten inzake ge meente.eigendommen, t.w. a. bepaling koopprijs van grond verzoek Jhr. C. v. dz Bran deler. Zonder bespreking vastgesteld. b. bepaling koopprijs van grond, ver zoek A. Krul. Zonder bespreking vastgesteld. c. bepaling koopprijs van grond verzoek Utr. Waterieicfiing. De VOORZITTER deelt mede, dat B, en W. het voorstel der comm. overnemen; ©m het bedrag te verhoogen tot f27000. De heer NOODER acht verkoopen van diergelijke terreinen een ramp voor de ge meente, ook al zal men, in het! bezit vatf Een wandelkaart, het terrein mogen be treden. Door de woorden van den heer Nooder, is de heer DE NIES tot andere gedachten gebracht. Spr. zou gaarne zien, dat ini de toekomst spaaarzaam met deze gemeente- terreinen wordt omgesprongen. De heer ENDENDIJK acht verkoop van deze gronden een goede zaak voor de gemeente. Het terrein blijft toegankelijk voor de burgerij en als natuur.reservaat behouden. Als we het bedrag en dei rente op rente bezien, is deze zaak zkx> dom' nog niet. Mej. FUNKE zegt, dat deze grond be doeld is voor uitbreiding der waterleiding, dus ten gunste van de gemeenschap. De VOORZITTER zegt, dat aüeen on- dergrcndsche werken in dit terrein zullen worden uitgevoerd. De heer NOODER wijst er op, dat! door geulen en bouwwerken het begaan van het terrein toch nog onmogelijk kan zijn. De beer v d. BERG zegt, dat zelfs dan nu-g het een handeling ten gunste vaiti de gemeenschap <s. Het voorste) wordt hierna aangenomen met de stemmen van de heeren Noodier en De Nies tegen. d. wijziging erfpachtscanon P.U.E-iM. De heer BÜSCH vraagt of de P.U.E.M. hiermede haast heeft. Als dit zoo: is, wiï dan de P.U.E.M. mededeelen, dat ook wij) groote baast hebben met de verplaatsing; der electriciteitspalen op de Schrikslaan. De heer ENDENDIJK wil de P.U.E.M. verzoeken thans reeds 3 palen te verplaat sen, zoodat de werkzaamheden doorgang kunnen hebben. Hierna vaststelling. e. beppaling huurprijs van grond ver zoek J. A. van Beek. Goedgekeurd. f. bepaling huurprijs van grond verzoek R. de Jager. Goedgekeurd. g. uitkoop van eenrge erfpachtsrechten. Goedgekeurd. 3. Behandeling van ingekomen voor- stetlen terzake wijziging van het reglement voor het Soester Natuurbad. 1 B. en W. schrijven den raad hieromtrent het volgende; Wij deelen U onder aanbieding van de desbetreffende stukken hieibij mede, dat een zestal raadsleden bij ons colüegé dd. 6 Juli j.ï. het voorstel heeft ingediend! tot wijziging van het reglement voor de zwem inrichting Soester Natuurbad zooals dat vastgesteld door Uwen raad bij besluit van 22 Mei jd. vy 10 Juli d.a.v. werd door een' drletail raadsleden, mede-onderteekenaars van het in den aanvang dezer bedoelde voorstel, tot ons collége een nieuw geredigeerd plan tot wijziging van het reglement inge zonden. Voorts ontvingen wij een aan Uwen, raad gericht adres van de Vereeniginlgj Soest-Zuid, verzoekende Het reglement ten 'aanzien van bepaalde punten te wijzigen, alsmede een verzoekschrift van mevrouw A. M. Hübner.Nieboer, Nassaulaan 7, hier e.a. tot opheffing van de voor het familieverband hinderlijke bepaling der ge-J scheiden zonnebaden. De voorstellen, zooals die werden inge-* zonden en na de inzending door de inzen-* ders werden gewijzigd, beoogen op het Soester Natuurbad het gemengde zonneba den onbeperkt toe te laten, met gelijktijdige aanwijzing van plaatsen waar het nemen van gescheiden zonnebaden mogelijk zal zijn. Omtrent de beoordeeling van deze voor stellen bestaat in ons college geen over eenstemming. Een van de leden acht het overbodig de motiveeringen van de ver schillende voorstelden op den voet te vol gen en daartegenover zijn meening te stel len en tc verdedigen, op grond1 dat de ver ordenende bevoegdheid berust in handen) van den raad met alle gevolgtrekkingen daaaraan verbonden. Als verantwoordelijk lid van het college van B. en W. acht hjj het als een plicht der overheid te waken voor de zedelijke bet- alngen van de gemeenschap waarover zij. is aangesteld en wel in het bijzonder van de jeugd. Teneinde deze groote belangen te kunnen dienen is het van gewicht, dat van de verordende bevoegdheid, welke de raad bezit, gebruik wordt gemaakt op* eene wijze waardoor aan de uitvoerders der verodrening krachtige regelen in hani- den worden gestela om te waken tegen de schadelijke invloeden van een te vrijen omgang van zwemmers en zwemsters. Be. doeld lid betreurt het daarom dat voord stellen worden gedaan om de door Uwen raad genomen gesluiten met betrekking tot de ordemaatregelen voor het Natuurbad te niet te doen en deze te dpen plaats» maken voor bepalingen, welke de zedelijke belangen van veten in gevaar kunnen bren gen en is dan-ock, op grond zijner verant woordelijkheid de stellige meening toege- daaan, dat de wijziging van het reglement, zooafs die van andere zijde wordt voorge steld, dient achterwege te blijven. Mocht de raad echter besluiten tot de gevraagde wijzigiing van het reglement over te gaan en daardoor het nemen van gemengde; (zon nebaden onbeperkt toe te laten, dan wijst hij de verantwoordelijkheid voor dat bev stuit van zich af. Het andere lid van het college vereenigt zich met de voorstellen, zooals die door de heeren Gasilie en Groo- tewal e.a. zijn geformuleerd. De navolgende wijzigingen in het regle ment worden door de heeren Gasilie, Grootewal, Nooder en Van Dam voorge steld. Art. 4. 3de Zinsnede: Het is ten strengste ver boden In badcostuum zich elders te be vinden dan op het terrein voor zwemmen, baden en zonnebaden aangewezen. 4de Zinsnede: Overal elders, ook in het theehuis en op het theehuis-terras, mogen bezoekers alleen verschijnen behoorlijk ge kleed of in strandkleeding. Art. 5. Het gebruik van zonnebaden is, mits be hoorlijk gekleed, of in badcostuum op het strand toegestaan. Alleen dat gedeelte van hét strand, dat alleen voor dames, of al leen voor heeren is aangewezen, mag door de andere sekse niet betreden worden. Art. 2. 18 Dagen veranderen in 8 dagen. De benaming van de inrichting te 'doen luiden „Soester Natuurbad". De VOORZITTER wijst er op, dat, in zake het exploiteeren van het natuurbad door den raad twee uiteenloopende mee ningen worden gehuldigd. De eene groep, welke de verordening niet wenscht te wij zigen en de andere groep welke boven staande wijzigingen noodig acht. De heer VAN DAM zegt, dat hij bij nader inzien niet geacht wil worden voor art. 5 te hebben geteekend; art. 5 heeft thans een andere lezing, als aanvankelijk door hem bedoeld. Mej. FUNKE geeft toe, dat het bezoek aan het Soester bad minder is, dan bijv. in Bilthoven, doch meent, dat dit aan an dere oorzaken moet worden geweten: le. Slechte toegangsweg vanat Soesterberg; 2e. mindere beschutting; 3e. het niet aanwezig zijn van attracties. De zonnebaden hier na besprekende, wijst spr. er op, dat der gelijke aangelegenheid vaak oorzaak zijn, dat gelukkige huwelijken in gevaar wor den gebracht. Spr. dringt er op aan, voor een dergelijke omgeving zeer voorzichtig te zijn. In Scheveningen mag zelfs niet eens meer gefotografeerd worden. Heel vaak komen in het strandleven ongedwon gen houdingen voor, die men niet vastge legd wenscht te zien. Spr. waarschuwt tegen te groote vrijheid en wenscht Soest niet te zien als So'doma en Gomorra, De heer GROOTEWAL is het niet eens met mej. Funke. Spr. is er den geh'eelen Zondagmiddag geweest. Het strand was toen vrij voor gemengd verkeer. Alleen een klein afgeschoten gedeelte voor ge scheiden zonnebaden, waarvan in het ge heel geen gebruik is gemaakt. Er is niets gebeurd en het was er gezellig. Dat was ook de meening van Van Dam. De heer GASILLE is het met het preut- sch'e betoog van Mej. Funke niet eens. Ook spr. wijst er op, dat door niemand Zondag in geen enkel opzicht aanstoot is gegeven en dat mag ook niet. Daar kan men voor waken. Het geheele strand kan men geheel overzien. Als aan elke kant één persoon toezicht houdt, blijft de zaak netjes. §pr. noemt de strijd van de an dersdenkende groep een dwingen, omdat men toevallig een stem meer kan uitbren gen. bedaart spoedig met een Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist De heer DE BRUIJN vraagt wat men ïn art. 5 wil verstaan onder badcostuum. Niet de getroffen regeling, doch" de hetze in één der bladen heeft ons bad in descrediet gebracht. Spr. wil de verordening Hand haven en deze soepel toepassen. Met deze verordening kan tegen ongure elementen worden opgetreden. De heer ENDENDIJK juicht de woorden den Mej. Funke en de meening van de eene wethouder toe. Het blijkt hier over duidelijk, wat men wil. Gemengde zonne baden en daar is spr. tegen. Spr. geeft in overweging niet veel meer te spreken maar te stemmen. Spr. wil de verordening handhaven, doch is niet tegen een soepele toepassing. De heer DE NIES wijst er op, dat ook menschen van de rechterzijde het adres aan den raad hebben geteekend. Spr. meent, dat zeker 7/8 deei der Soester bevolking zou hebben geteekend, als Het adres nog langer ter teekening had 'kun nen liggen. Spr. is er riïet bang voor, dat we hier excessen krijgen als in Schevenin gen, met ongure persoonlijkheden en b.v. een fotograat van „Het Leven". Met een hetze in de courant en het spreken van een kansel vinden wij elkander hier niet. De heer NOODER zegt in de comm. op het oneconomische van deze maatre gelen reeds te hébben gewezen. Volgens spr. voert de heer Endendijk de schijnhei ligheid ten top^pr. kan niet goedkeuren, dat de nders luidt dan de toepassing. Met de toepassing van Zon dag is spr. tevreden. Een bijv. later optre dend meer conservatief college moet de verordening dan ook niet anders kunnen toepassen. De heer BUSCH noemt de gedachten, die geuit worden, geen weg om elkander te vinden en de twee groepen tot elkaar te brengen. Het bad is gekomen op het bestaande reglement. Dat men verande ringen wenscht is begrijpelijk. De wijze, waarop men dit doet, noemt spr. laag. B. en W. en de heer Endendijk willen de verordening soepel toepassen; dit is Zon dag reeds gebleken. Spr. noemt het stre ven van den heer Gasilie drijverij. Eén persoon kan daar niet voldoende toezicht houden, zelfs geen tien. Men mag nu op Bilthoven roemen, maar niettegenstaande het een particuliere instelling is, zal ook daar spoedig een verordening het licht zien. Het bad is aanvankelijk als een zwem inrichting bedoeld geweest. Door de om standigheden is het plan tot een natuurbad uitgegroeid. Met wijziging der veordening venvacht spr. een verkeerde uitwerking. Spr. heeft Zondag aan personen van de meest uiteen Ioopende richtingen gevraagd hoe men den gang van zaken nu vond. Alten waren vol lóf. Een kleine gescheiden afdeeling wenschen de zwemmers te be houden. Ook met deze groep moet men rekening houden. Op het gebied van na tuurbaden is het nog overal zoeken, een wetenschap op dit terrein bestaat nog niet. Spr. wil de verordening handhaven en soe pel toepassen. Mej. FUNKE meent, dat men Kier niet het juiste begrip van zonnebaden heeft. De ingezonden stukken van enkele perso nen noemt spr. beneden peil. Jammer ge noeg zijn er geen stukken tegen gekomen van bijv. ernstige ouders, die nog een wa kend oog houden op hun kinderen en vooral jonge meisjes. Het is, aldus spr., een goedkoope re clame iemand hier te betichten van preutschheid. Spr. zal blijven opkomen voor haar meening, mede in het belang van zwakke elementen, die door het teven aan strand of natuurbad zouden vallen. Spr. stelt een redactie-wijziging voor. De heer GROOTEWAL meent, dat, ge hoord de besprekingen, beide groepen practisch hetzelfde wenschen. Wanneer de toestand van Zondag bestendigd blijft, is spreker tevreden. Men moet begrijpen, dat we ook op het gebied van de samenleving een evolutie doormaken en deze evolutie is niet meer tegen te houden. Waar enkele leden met de voorgestelde wijziging vair art. 5 geen genoegen kunnen nemen, stelt spr., evenals Mej. Funke, voor een andere redactie hiervoor te kiezen. De heer DE NIES heeft in „De Soester" een ingezonden stuk gelezen, wat zijn bij zondere instemming heeft; iets wat niet 'veeT voorkomt. Als gevolg van dit stuk wijst spr. op het jaren lang plaats gehad hebbende zwemmen itn de Eern. Niet alleen heeren' maar ook dames moesten zich daar zonder eenige beschutting ontkteeden en weer kleeden, hetgeen voor velen een wel kome gelegenheid was zich speciaal hier". Voor naar de Eem te begeven. Dit noemt spr. onzedelijk en vraagt of de politie geen gevoegdheïd heeft in te grijpen. Spreker wenscht tot elkander te komen en de toe stand na Zondag ƒ.1. te bestendigen. De heer GASILLE zegt hierna met scher pe bewoordingen dat deze vergadering is uitgelokt door de inwoners. Spr. wijst 'af de woorden van den heer Busch al zou zijn streven betiteld moeten worden rnef huigelarij en drijverij. Ook de heeren Van Dam en Hornsveld zijn de meening toege daan; ook zij hebben geteekend. Als we het reglement niet wijzigen is dit voor verschillende uitlegging vatbaar. I-n deze tijden denken we meer liberaal. De heer DE BRUIJN: Het liberalisme is dood. De heer GASILLE: Gefeliciteerd daar mee dan, maar het is niet zoo. Wat men thans doet, kan niet aan de hand! van het reglement; dus wijzigen. We moeten een reglement, dat excessen voorkomt. De in woners wenschen een nette gelegenheid. De heer HORNSVELD geeft toe, dal ook hij geteekend heeft, doch wist toen niet, dat de hekken reeds weg genomen waren. Daar ging het hun om. Spr- wiï de verordening ongewijzigd laten om sterk té staan, wanneer er iets voorvalt. De heer v. d. BERG begrijpt niet, dat de heer Grootewal spreekt van kalm overleg. Dit is toch zeker niet uitgegaan van den heer Grootewal en de andere aan- vragers. Deze hetze en de hetze in het weekblad „De Soester" zijn de schuld van altes. Zelfs bij de goede toepassing gedurende de eerste 3 dagen kon „'De Soester" zich niet van kritiek onthouden. De heer DE NIES protesteert tegen de gedachte, dat door de onderteekenaars een hetze zou zijn ontwikkeld. De heer BUSCH zegt, dat de positie, waarin het personeel verkeerde, zeer moei lijk was. Als er kritiek geoefend wordt, moet dit geschoven worden op mij,, al dus spreker. De heei NOODER: Wat doet U daar dan. De heer BUSCH: Ebt is vragen naar den bekenden weg. Ook U weet, dat ik daar gedelegeerde ben van B. en W, De heer GASILLE: Dat is in strijd' met het raadsbesluit. De heer BUSCH: Gasifte en Nooder zijn de mannen, die slecht kunnen afbreken en tot bouwen niet bij machte zijn. De heer GROOTEWAL bestrijdt de heei V. d. Berg. Door mijn optreden zijn de gekken verwijderd en de oogen open ge gaan. Spr. is thans tevreden, aTs het regie- ment nu nog wordt gewijzigd, zoodat deze onaangenaamheden niet meer kun nen voorkomen. In afwachting hiervan vraagt spr. een uitspraak van den raad, dat de toestand van nn bestendigd blijft. De heer v. d. BERG: Als ook U over de zaak niet had gesproken, waren de hekken niet gekomen. De schuld as aan U en aan „De So-ester". De heer GASILLE: „-De Soesfe^,, isi toch geen raadslid. De heer BUSCH: Ja, „De Soester" isi wel raadslid. j i De heer ENDENDIJK zegt, dat de hekken indertijd zijn geplaatst, om aan de verordening nog eenigszins de hand te houden. Deze hekken waren echter tijde lijk. De hatelijke woorden van schijn heiligheid laat spr. voor rekening van den heer Nooder. Spr. zal blijven strijden tegen kle gemengde zonnebaden. Wel is spreker voor een soepele toepassing van het reg lement. De heer GROOTEWAL t Laten we niet spreken van zonnebaden op het strand. Dan is het in orde. Ook de heer GASILLE is tevreden als de toestand blijft zooals het nu is. De heer ENDENDIJK stelt voor het reglement thans zoo te laten en aan B. en W. op te dragen een goede redactie voor art. 5 samen te stellen, zoodat in de volgende vergadering een besluit kan wor den genomen. Als allen hiermede accoord gaan, wordt aldus besloten. 4. Voorstel van B. en W. tot aanstelling van een persoon tijdelijk belast mót de a'tgemeene leiding van het Soester Natuur bad met credietaanvrage. De heer GASILLE zegt, dat in de ver gadering van 22 Mei besloten is zoo vlug mogelijk een stichting te vormen. Wan neer hieraan gevolg was gegeven, was dit voorste! wellicht niet noodig geweest. De VOORZITTER zegt, dat de ziekte van den Burgemeester veel werkzaamhe den heeft vertraagd. Aan de plannen i3 echter doorgewerkt en waarschijnlijk nog deze week zal het plan ter goedkeuring worden aangeboden aan Ged. Staten, zoo dat spoedig een beslissing kan worden genomen. Het wil spr. echter voorkomen, dat benoeming van bedoeld persoon zoo vlug mogelijk moet geschieden, mede om dat we niet weten hoeveel tijd de vorming van een stichting nog zal vorderen. De heer HORNSVELD wil, waar het hier een tijdelijke benoeming betreft, de zaak aan B. en W. overlaten. De heeren NOODER en GROOTEWAL informeeren of B. en W. reeds een per- soon op het oog hebben. Oproep van sollicitanten zal toch noodig zijn. De heer v. d. BREM ER: ,Jk denk dat ze mijn willen hebben' "(Gelach). De heer NOODER vreest, dat een der. gelijke tijdelijke aansteking moeilijkheden zal geven wanneer tot stichtingsvorm zal worden besloten. De VOORZITTER zegt, dat deze werk zaamheden tot nu toe weden waarge nomen door de heeren Endendijk en Busch. Spr. weet niet of deze heeren deze functie; ambiëeren. Uit de verdere besprekingen blijkt, dat B. en W. het rechl tot benoemen hebben- De heer GROOTEWAL doet een voor stel een oproep te plaatsen. Een voorstel tot benoeming doo? B. en W. zonder oproep, wordt hierna aage. nomen met de stemmen van de heeren De Nies, Nooder. Gasilie en Lodeesen te. gen. De heeren Grootewal en Busch blij ven buiten stemming. 5. Voorstel van B. en W. 'tot het verlee- nen van de wettelijk voorgeschreven me dewerking t.a.v. de aanvrage van het be stuur der R.K. lagere school te Soester berg tot het aanschaffen van leermiddelen wegens stijging van het aantal leerlingen. Goedgekeurd. De VOORZITTER brengt hierna nog ter tafel een voorstel van B. en W. om aan den persoon, welke B. en W. als verant woordelijk persoon voor het Natuurbad zullen benoemen een salaris te verstrekken van f40.per week. De heer NOODER Informeert of dit geen hongerlcontje is. De heer ENDENDIJK meent, dat dijt salaris zeer goed is te noemen. Later zou dat zeer waarschijnlijk zelfs minder kunW nen worden. De heer DE NIES zou gaarne een loon bepaald zien in overeenstemming met de werkzaamheden. De heer NOODER: Dat komt gelijktijdig met de extra toelage voor de aébeiders, die daar gewerkt hebben. Het salaris wordt hierna op f40.vast gesteld. De heer GASILLE dringt hierna' aan op samenstelling der comm, waarvan in het reglement sprake is. De heer VAN KLOOSTER informeert, hoe het gaat, ais de zaak' itv een stichting zazijn omgezet. De VOORZITTER zegt, dat we dart een comm. krijgen, saam gesteld b.v. voor de helft uit de raadsleden en voor de an dere helft uit gemeentenaren, onder toe voeging van den gemeentearts. De heer BUSCH: maar de gemeente houdt toch de touwtjes in handen. Dit wenschen Ged. Staten. De heer VAN KLOOSTER: Ik weet dit allemaal niet, omdat ik niet in die voor name commissie heb gezeten. De heer GASILLE: Maar U 'fS focH ook raadslid of vergis ik me daarin. De heer VAN KLOOSTER: Neen, Heeft zich" wel eens vergist, maar nu toch' niet. De heer VAN DUREN doet Hierna een beroep op meer medewerking van de le den van den raad. Vaak wordt op onaan gename wijze tegen B. en W. opgetreden, alsof tegenwerking van dit lichaam te wachten is. Niets is minder waar. B. en W. wenschen alleen het goede. Men moet echter bedenken, dat niet alles even vlug mogelijk is. Een beter verstaan van de leden onderling zou ook meer vruchten afwerpen. Vaak trekt men zeer scherp te gen elkander op, om dan na heef lang praten een weinig soepeler te worden en soms nog tets te bereiken. Spr. acht dit .niet in het voordeel der gemeente. Vooral vraagt spr. in dit opzicht medewerking van den heer Gasilie, welke volgens spr., altijd nogal scherp is in zijn uitlatingen. De heer GASILLE vraagt inlichtingen betreffende de overschrijding van de be grooting van liet natuurbad. De heer VAN DUREN zegt, dat nog steeds posten binnenkomen. Wel heeft spr. dezer dagen gezegd, dat er maar een streep onder gezet moest worden en Het restant later maar moet komen. De heer BUSCH zegt, dat het hoofdza kelijk posten betreft voor uitbreiding. De heer GROOTEWAL meent, dat er dan reeds lang eerder fn streep onder kon worden gezet 't Gaat om de post f50.000 of "f 78.000.— of, zooals B. en W. hebben gezegd, nog meer. De heer BUSCH zegt, dat dit mede fe wijten is aan het telt, dat dit bad aanvan kelijk primitiever was opgezet. De heer DE NIES zegt, dat dit bad door de gemeente niet te duur is gekocht. Ook de ministers gaan boven hun begrooting. RONDVRAAG. De heer DE NIES vraagt een regeling te treffen voor de arbeiders in verband met de wachtdagen. Eén en ander had tot ge volg, dat meerdere personen vorige week met enkele guldens zijn weggezonden. Maatsch'. Hulpbetoon kan Kier hulp vér- leenen. Tevens dringt spr. aan op spoedige ont smetting der noodwoningen. De heer BUSCH zegt, dat dit spoedig zal plaats hebben. Het is geen druk bij Openbare Werken. Ook wijst de heer DE NIES op het feit, dat de lieer Van Heijst 1 Aug. zal worden ontslagen, terwijl bij Openbare Werken nog zeer veel werk is. Ook de heer BUSCH wil 'rekening hou den met zijn persoonlijke belangen. De heer GASILLE dringt aan op afdoe ning van de besprekingen met den Heet Van Nes. Zal zoo spoedig mogelijk geschieden- Hierna sluiting der vergadering.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2