G. KOEK PUROL TWEEDE AUTO-VERZEKERING! J Doorzitteo' Stukloopen Zonnebrand/^, VRIJDAG 14 JULI 1933 No. 28 PLAATSELIJK NIEUWS AANRIJDING Zaterdagmiddag had een aanrijding plaats op de Steenhofstraat. Een met een paard bespannen koets reed in de rich ting Amersfoort. Daarachter reed een luxe auto, bestuurd door Th'. J. D. uit Am sterdam. De» auto wilde de koets bij het inhalen links passeeren, evenals een andere auto, die uit tegenovergestelde richting kwam. Het gevolg was een aanrijding tus schen de beide auto's, die eenige mate- rieele schade teweegbracht. Qeen persoon lijke ongelukken kwamen voor. BOTSING Op de Torenstraat reed Maandagmor- reen motor met zijspan, bestuurd door E. J. A. uit Hilversum, in de richting Amersfoort. Uit de opslagplaats van de heeren Gebr. Swager Wam een auto, be stuurd door C. v. D. uit Oudewater. Hef uitzicht is daar ter plaatse slecht, zoodat een botsing ontstond tusschen auto en mo tor. Procesverbaal is opgemaakt. AANTAL BEZOEKERS NATUURBAD In de week van Zondag 2 Juli tot en ir.et Zaterdag 8 dezer hebben 10180 per sonen ons Natuurbad bezocht, waaronder plm. 1800 kosteloos. Op Zondag j.L was het aantal betalende bezoekers 2564. CHRIST. ORANJEVER. SOEST „JULIANA VAN STOLBERG" Het bestuur dezer vereeniging is voor nemens om ter gelegenheid van het 10- jarig bestaan een feestavond te organi seeren. Daar de datum samenvalt met den ver- T* -ineens aan 't werk zijn. De iciiiouii&Ki.iug zal gehouden den in de week van 12 tot 19 Augustus op het gunstig gelegen terrein aan den Amersfoortsche weg naast de buitenplaats van Mevrouw Pich'ot. Er zullen passende feestelijkheden aan verbonden worden, die een ware attractie kunnen worden. ZWEEFCLUB „SOESTERBERG" Naar wij vernemen is de feestelijke ope ning der zweefclub „Soesterberg", welke aanvankelijk was gesteld op 8 Juli, door bizondere omstandigheden nader vastge steld op Zaterdag 15 Juli a.s. Onder veei belangstelling werd Maan dagavond op het noodlandingsterrein der militaire luchtvaart, het nieuwe toestel be proefd. Eenige kleine veranderingen zullen worden aangebracht, terwijl waarschijnlijk nog een proefneming zal gehouden wor den, waarna men morgen, wanneer de feestelijke opening om half drie zal plaats hébben, gereed zal zijn. ZILVEREN MOTORWEDSTRIJDEN TE SOESTERBERG De bekende Zilveren Motorwedstrijden van de V. en A.V. Soesterberg worden dit jaar gehouden op 13, 20 en 27 Aug. a.s. Bekende vereenigengen als Sopla, B.V.C., N.I.O. en Scherpenzeel hebben reeds hun medewerking toegezegd. Dat belooft dus weer een grootsch tour- nooi te worden in Soesterberg. ATHLETIEK Op 5 Aug. a.s. zullen op Tiet terrein van de V. en A.V. Soesterberg onderlinge athletiek-wedstrijden worden gehouden, uitgeschreven door den Soester Bond van Lichamelijke Opvoeding. Aan deze wedstrijden kunnen alle leden ,der Soester Sportvereenigingen en inwo ners van Soest deelnemen: gegaan I Lugt f45455.—; G- J- Bosboom f46300.— :n wor- J. Kareisen f46682.—; C. Wfjnands f 45900: Mulders Hfuidelsmaatsch. f49230. ONT VREE?' .Ten nadeele van A. v. D. zijn in den nacht van Dinsdag op Woensdag een zes- tai'konijnen ontvreemd. FRAUDULEUS SLACHTEN Door de politie alhier is procesverbaal opgemaakt tegen C. R. alhier, wegens Frauduleus slachten en verkoopen van on gekeurd vTeesch'. GEVONDEN VOORWERPEN Onderstaande gevonden voorwerpen zijn terug te bekomen aan de adressen, achter de voorwerpen vermeld. Dames badpak met badhanddoek, Oude Utrechtscheweg 20a. Zilveren collier met hanger, politiebureau. Wèegschaalbak, po litiebureau. Portemonnaie met inhoud, po litiebureau. Doos met dameshoed, Konin gin nelaan 103. AANRIJDING Woensdagavond had op de Beetzlaan hoek Wald. Pyrmontlaan een aanrijding plaats tusschen een auto, bestuurd door K. H. uit Amsterdam en een wielrijdster Mej. M. J. de B. uit Soest. Doordat eerstgenoemde autobestuurder geen voorrang gaf, kon een aanrijdi niet meer voorkomen worden. Mej. B. is, na door Dr. Rupert te zijn verbonden, naar huis vervoerd. Bij onderzoek bleek, dat de remmen van K. H. ook niet in orde waren, zoodat pro cesverbaal vofgde. jaardag van H.M. de Koningin Moeder, zal opj 2 Aug. a.s. een tuinfeest gehouden worden. Nadere bijzonderheden worden spoedig gepubliceerd, maar thans kan reeds wor den medegedeeld, dat de beschikking ver kregen is over den tuin van Oranjehof, alhier, om het tuinfeest te vieren. THEOL. SCHOOL TE APELDOORN Onze plaatsgenoot, de Heer Van Wil- sum, legde aan de Theologische School der Oir. Oeref. Kerk, gevestigd te Apeldoorn, met goed gevolg het eindexamen Letteren af. De Heer Van Wiïsum is voornemens zich verder te bekwamen in de Theolo gische vakken, die aan diezelfde School worden gedoceerd. GESLAAGD Voor het toelatingsexamen voor de Rijks H.B.S. te Amersfoort zijn geslaagd: Julia Koopmans, Johan Haspers, Johan Zwaan. Alle drie leerlingen der Openbare Ulo. Hoofd der school de Heer J. v. d. Wal, alhier. Hun behaalde cijfers voor het schrif; iteiijk examen waren van dien aard, dat ze geen mondeling examen behoefden te Üoen, maar direct zijn toegelaten. ZWEMWEDSTRIJDEN Dinsdagmiddag werd in het zwembas sin van het natuurbad de vijfkamp voor officieren en onderofficieren van Land- en Zeemacht gezwommen, waaraan plm. 20 officieren en 50 onderofficieren deelnamen. De temperatuur van hét water was hoog, JÜ. 23 gr., doch daar het weder met zijn gietbuien niet medewerkte, was de belang stelling niet erg groot. Van militaire zijde waren o.m. aanwezig generaal Winkelman, chét der IVe devi- sie; Jhr. J. W. Goden de Beaufort te Maarsbergen, praeses der comm.; ritmees ter C. L. Hollertt, A'foort; oud-res. Lt. J. yan Steeden, Hilversum, secretaris der of ficieren en H. J. van Tilburg, opperwacht meester, Den Bosch', secretaris onder-of ficieren. Vier officials van den N.Z.B. waren tijd opnemer. Gezwommen werd 6x50 M. of 3 maal keen en terug liet wedstrijdbassin. Van de officieren was de snelste in 5.45 2/5 sec. de le Lt. rRegt. Wielrijders Den Bosch; van de onder-officieren D. J. Matze, sergeant Marine Sportschool, Den Helder, in 6.464/5 sec.. De badmeester, Öie buiten mededinging meezwom, maakte 15 min. Er waren er onder de ond<er-o ff., die de baan niet in zijn geheel aflegden. Van de Officieren was er één, die te veel tijd, n.f. 312/5 sec. zwom en niet in aanmerking kwam. Circa 5 uur waren de wedstrijden ge ëindigd. Algemeen weid het wedstrijd-fe*- ett de omgeving geroemd. dansen op Hm natuurbad De gérant van het Restaurant op hel; natuurbad te bezig om oen 100 M2.'vïoer te laten leggen voor het theehuis, om daar op '8 Woenedaga. en 's Zaterdagsavonds 912 uur 1» (aten dansen. Een strijkje van 4 man!, onder leiding den heer AJex Bikkers, uit A'foort, ■al de muzMc verzorgen. Het plankter tal met schijnwerpers worden belicht. TENTOONSTELLING VOOR HANDEL SN NIJVERHEID TE SOESTERBERG v Naar wij rernemon bevinden ach' de plannen moor een dezeti zomer alhier te Bodden tenioonatelling voor Handel en Nijverheid lil een gevorderden staat vaa roorbeieldlng. Het flveiige bestuur ran „Soesterberg-. Bloei" beeft „iet stil gen. |en. Er werden reed. verschillende maat- üeoelen Benomen en o,a. eenige commissies Het voorloopig programma luidt: Voor Heeren 100 M. en 400 M. hard. Ioopen, hoog- en vèrsprmgen, discus- ett speerwerpen, kogelstooten, 4x100 Meter estafette. Voor Dames: 100 M. h'ardloopen, hoog- en vèrsprmgen, speerwerpen, discuswer pen, kogelstooten, 4x100 M. estafette. Voor Jongens 80 M. h'ardloopen, hoog- en vèrspringen, 4x60 M. estafette. Voor meisjes 50 M. hardloopen, vèr springen, balwerpen, 4x60 M. estafette. Er zijn drie bekers als vereenigïngs- prijzen beschikbaar gesteld. Op elk nummer kunnen slechts 3 léden der vereenigingen uitkomen. Het inschrijfgeld bedraagt f0.20 per nummer. Juniores en meisjes f 0.10, terwijl voor een estafetteploeg f0.50 verschul digd is. De inschrijving moet gericht zijn aan J. O. R. Grootewai te Soesterberg ot P. J. Clements, Heideweg 14, Soest en sluit onherroepelijk 25 Juli, laatste post, terwijl inschrijvingen zonder inschrijfgeld als niet ontvangen worden beschouwd. Op elk nummer zal een voldoend aantal prijzen beschikbaar worden gesteld. Bovendien zijn 3 wisselbekers als ver- eenigingsprijs beschikbaar gesteld. (Be houdens goedkeuring der Alg. Verg.). Eén beker zal worden verwerkt volgens hetzelfde programma en bepalingen als vo rig jaar, dus le prijfs 4 punten, 2e prijs 3 punten, 3e pr. 2 punten en 4e pr. 1 punt (Volledig programma, uitgezonderd de es tafettenummers en 400 M. en 1500 M. voor Heeren). Een tweede beker zat worden toegekend aan die vereeniging, welke in de afdeeling Heeren en Juniores hét hoogste aantal punten behaalt. Ook voor deze berekening komen alleen de nummers 1, 2, 3 en 4 in aanmerking. Echter zal hier de puntentel ling van de U.P.A.B. competitie worden gebruikt. De estafette telt echter bij de berekening voor alle vereenigingen. Een derde beker wordt verwerkt als hiervoren omschreven, doch voor de Da mes én Meisje. DIRECTIE VAN HET P.T.T.-KANTOOR Bij K B., is aan mej- W. M. Drost, re ferendaris 2e kiiasse der P.T/T., betast met de functie van directrice van het Pj,TJT, kantoor te Soest, met ingang van 1 Sep tember 1933 op haar verzoek eervol ont slag- verleend, in verband met reorgani satie in het dienstvak, waarbij zij werk zaam is. 1STE SOESTER EIERVEILING Kipeiren: Hoogste prijs f2.40; middel- prijs f2.tot 12.10; laagste prijs fl.70; eendeieren fl.80; alles per 100 stuks. Aanvoer 12500 stuks. Handel vlug. AANRIJDING Dinsdagmiddag had op de Steewfooifstraat een aanrijding* plaats tusschen een auto, bestuurd door Mevr. j. F. M. uit Hiiftzen en mevr. B. uit Soest. Daar Laatstgenoemde pMseüng den weg overstak, zonder eemiig leeken te geven, was oen aanrijding onver mijdelijk. Zij werd terstond bij Dr. Don ker binnen gedragen, welke een lichte her senschudding- constateerde. Na verbonden te zijn te zij weer naar haar woning ver voerd. AANBESTEDING Op Woensdag V2 Juti H. werd door den Architect, den heer P. Beekman, een aanbesteding gehouden in Hotel „,Ëetn- Iand" var. de nieuw te bouwen Engendaal- school. De mschriyring was ais volgt: M. HornsveM r 49561.—; Pa. Kfeijln De Kjnrifff f43980.—; J. Mets 45817; O. v. d. Berg f46000.— B. v. Mtï f47000.— B. de Qo-ede f45400.—; W. v. Asch 47980.Q. v. Egdom f .43287A-'t V, <L Bij de „De Nieuwe Eerste Nederlandsche" Wett. Aansprakelijkheid v.a. f27.50 AU Risks v.a. fl00.~ Brand (ook wegens explosie) f10.— Dit tarief geldt ook voor vrachtwagens. Veranderen zonder eenige kosten 1111 Inlichtingen geheel vrijblijvend, (ook voor andere verzekeringen) bij de vertegenw. Praamgracht 13 Soesidijk maar eenigszms toe te passen: Na dezejtvordmirr.tekén. die gemaakt zijn, om zoo ANTI COMMUNISTISCH VERBOND Na eenige strubbelingen, waarbij het Bondsbestuur in zijn geheel aftrad, heeft men thans de handen weer in elkaar ge slagen, om met vereende krachten haar zoo noodzakelijken arbeid voort te zetten op een gezonde basis. Aangezien de heer Nieveen van Dijkunt zijn ontslag heeft genomen als secretaris generaal, is de heer O, (4., Cramer, on derwijzer aan de St. Bavosch'ooi te Har- melen, bereid gevonden, om als propa gandist voor het Verbond op te treden en is als zoodanig dan ook benoemd. Genoemde heer zal gedurende de avond uren spreekbeurten vervullen, wanneer dit gevraagd wordt. Het afgetreden Bondsbestuur heeft zich bereid verklaard zijn functie zoolang te blijven waarnemen, totdat in October a.s. een algemeene vergadering een nieuw Bondsbestuur zal kiezen. Om gemaakte onkosten te bestrijden, zullen betrouwbare personen worden aan gezocht als colporteur op te treden. Voor Soest is als zoodanig bereid ge vonden de heer K. van Tol, Nieuwe weg no. 103. Als gevolmachtigd tusschenpersoon voor het Verbond ïs benoemd de heer H. A. Stork, Stationsweg 10, Soest, die tevens volmacht ontving van den penningmeester giften en contributies te innen van de nieuw aangeworven leden en donateurs. Er zijn op dit oogenblik reeds 10 af- deehngen. De. afd. Soest telt nu 125 leden en donateurs, w.o. de wefcerw. heeren pastoors en predikanten. Het Bondsbestuur is thans nog samen gesteld als volgt: mr. K. P. van Westen, voorz.; mr. F. O. Terlingen, secretaris; W. H. Sukkel, penningm.; C, N. v. d. Fher, algem. adj.; H. A. Stork, gevolmach tigd 'tusschenpersoon. SPOEDVERGADERING GEMEENTE RAAD De raadsleden, de heer Grootewai, Qa- sille, Nooder, Van Dam, De Nies en Hornsveld hebben een spoedvergadering van den Raad gevraagd met het volgende adres Ondergeteekendeallen leden van den Raad der gemeente Soest, verzoeken Uw College zoo spoedig mogelijk eene ver gadering van den Raad der gemeente Soest vast te stellen, om het Reglement voor de Zweminrichting „Soester Natuurbad De Duinen" te wijzigen. Thans is dit bad gedurende 3 weken geopend én is het mogelijk zich een oordeel te vormen over de werking van hét bovengenoemde re glement. Gaat men de uitkomsten van de exploitatie van het Natuurbad over dit tijdvak na, en vergelijkt men cle aantal len bezoekers en de ontvangsten over de eerste week nde opening en de daar opvolgende week, dan bemerkt men een zeer aanzienlijke daling in deze aantallen en ontvangsten. Dit is te wijten aan Het heit, dat gedu rende de drie eerste dagen né de opening van hét Natuurbad art. 5 van het boven genoemde reglement als niet-bestaande werd beschouwd, althans er zijn toen ^geen maatregelen genomen door de verschillen de hoofdbestuurders om dit art 5 ook drie „vrije" dagen zijn leelijke hekken toi scheiding geplaatst, strenge maatregelen tegen vreedzame bezoekers genomen, hek ken verbeterd en verfraaid, daarna weer buiten werking gesteld enz. Hierdoor wer den de bezoekers zeer ernstig ontstemd en bijna alle ingezetenen van de omliggen. de gemeenten onder deze bezoekers ver lieten boos en teleurgesteld ons natuurbad om nooit terug te keeren. Dit natuurbad Heeft reeds aan de ge meente enorme bedragen gekost en nu dreigt door het vaststellen van een strenge eenzijdig en in strijd met de tijdsomstan digheden zijnd reglement, de geheele ex ploitatie van liet Natuurbad te mislukken, wat van de gemeente opnieuw groote of fers zal eïschen. Om dit te voorkomen is eene onmiddel lijke wv,nering van het reglement hoogst Hoe vlugger dit geschiedt, hoe beter, en is eene spoedige bijeenroeping van den Raad der gemeente geboden. Soest, 6 Juli 1933. Volgen handteekeningen. VERGADERING PLUIMVEE- EN KONIJNENFOKKERS-VEREEN. De ledenvergadering, j.1. Maandagavond gehouden, was goed bezocht. Na ope ning door den Voorzitter den heer Wiisl en lezing der notulen, brengt de heer Naethuis verslag uit van de jaarvergadering van den U.B.P.. gehouden te Utrecht iin 't laatst van Mei. Daarin komt uit, dat spreker meent, dat hém daar niet voldoende tijd is gegeven om zijn voorstelden to* te lichten. Nadat de heer De Koning daar omtrent zijn meening heeft gezegd, wordt na langdurige gedachtenwisseling het ver slag voor kennisgeving aangenomen. Een drietal leden hebben hun contributie, die slechts f 1.50 bedraagt, niet betaald!. Besloten wordt deze leden te ryeeren. Omtrent het enten tegen diphterie, wordt aan de leden verzocht, het aantal im te enten dieren zoo spoedig mogelijk op te geven aan de Secretaresse, Mevr. Drat, Vinkénweg 32. Het bestuur stelr voor een nieuw ten toonstel iiingsbestuur te benoemen. De heer Blom merkt op-, dat het vorig jaar een per manente tentoonstelhngs-commissie is be noemd. die zijn ontslag nog niet heeft ingediend. Na eenige gedachtenwisseling. wordt besloten de leden dezer commissie te vragen of zij lid wenschen te blijven. Mocht een of meer leden bedanken, dan zat het bestuur in deze vacatures voorzien. Nog wordt besloten om met het bestuur van de Pluim vee-Ver. Baarn een conferen tie aan te vragen, om zoo mogelijk geza nte/ijk dit jaar een tentoonstelling te orga .nlseeren. Bij de rondvraag verzocht d!e heer Lever uit Amersfoort zoo mogelijk aansluiting Van deze vereeniging bij den Ned'. Komij - nenfokkersbond, omdat z.i. zoo weinig voor de Konijnenfokkers wordt gedaan De heer Gaasbeek verzocht aan liet be stuur pogingen in het werk te stellen om te komen tot de oprichting van een jeugd club van pluimvee- en konijnenfokkers. Nog wordt gevraagd of de heer W. C- Priem, die bestuurslid is, weieens ter ver gadering komt. De voorzitter moet hierop ontkennend antwoorden en zal spoedig met den heer Priem' eens praten. De heer Qraaumans wijst nog op die gelegenheid, die hier nu bestaat om zijn eigen gefokte konijnen te laten tatoueeren. Tenslotte waagt ée heer Naethuis de aandacht van de vergadering voor een lang betoog, waarbij hij allerlei middelen aangeeft om de toestand in het pluimvee bedrijf te verbeteren. Spreker zou willen, dat het bestuur hiet lijvige stuk dat hfij voorleest, bestudeert en kan men er mee accoord gaan. het dan doorzendt aan dien Minister, De heer De Koning ziet weinig hieij van deze wijze van doen. Spreker geefi den heer Naethuis in overweging een Ka merlid warm te maken voor zijn ideeën, waarvan zeker eenige goed zijn, om o(p deze wijze resultaat te verkrijgen. De vergadering ging met de zienswijze van den heer De Koning accoord. Om half twaalf sloot dé Voorzitter dé zeer geanimeerde vergadering. GESLAAGDEN Bij het verleden week te Utrecht ge houden examen voor het diploma MAL L.O., slaagde dc jongeheer O. Peters, oud- leerling van de R.K. school te Soesteiberg. Te Utrecht zijn dezer dagen voor hiert M.U.L.Ovjexamen geslaagd de navolgende plaatsgenocten. Voor diploma A: Mej. O A. J. W. Lui]pen en P. C. Schadewijk Voor diploma B: Bèla J. Lantos, Buöa> pest, tijdelijk alhier verblijvende). Genoemde personen zijin leerlingen der R.K- U.L.O,-School, hoofd de heer Weijts. Voor het to elatings-e xamep voor de H.B.S. te Amersfoort slaagden Dik Linze! en Dik Rade maker, beiden leerlingen der Ghr. School, Spoorstraat 11. MISSIE-TENTOONSTELLING Zondag em Maandag werd door d/e Mis sie Naaikrafw Soestdijk in het St. Ludgar- dishuis een tentoonstelling gehouden van goederen bestemd voor de Witte Paters ia? Afrika, vervaardigd doior een 20-tal jonge dames, onder leiding van Mej. M. Orth. Niet alleen de paramenten waren ter bezichtiging uitgesteld, ook een afd. Mee ding voor schoolgaande kinderen en sim»* 'terijen voor die kleuters; verdér een afd verbandlinnen yopr dre zieken en een afdl vlechtwerk door 'de Afrikaners zeff kunst vol bewerkt. Men moet het geduld be wonderen vpox de veie brei-, haak- en ieis kunslz/miigs daar te stelten. De sto- parochie, dfe gaarne de expositie wikte, ope- vaardigd van een bruidsjapon waren zeeg fraai van uitvoering. De expositie werd Zondagmiddag geo pend dooi* den ZeerFerw. Pastoor der parochie, éie gaarne de expositie wil ope nen daar er altijd nog personen gevonden worden, die ofschoon de schuldenlast in eigen parochie zwaar is, iets gevoelen voor de zwarte broeders en zusters iti Afrika». Zulk werk roept de ware liefde voor au* dere»" op. Spr. heeft waardeering voor de expositie en hoopt, dat zeer velen haar zullen bezoeken, opdat dit liefdewerk voort gang zal kunnen hebben. Mej. M. Orth, de presidente, dankte Z.Eerw. voor zijn waardeerend woord en zijn opwekking. Zij 'biedt hem namens de dames een su- perpli aan, waarvoor Z.Eerw. zeer dank baar is. Als attracties waren opgesteld een grab belton, naam raden van een pop in Soes ter Meeding, enz. Aan de dames komt een woord van Lof to.e voor hun mooie w-ericl t>oos 30 en 60, Tube 80 ct. Bij Apoth. en Drogisten, ffyff DIERENBESCHERMING In de groote benedenzaal van hotel Och» huijsen werd Dinsdagavond een spoedver gadering belegd door de leden van de afd. Soest der Ned. Vereen, voor Dierenbe scherming. De vergadering werd geopend door den heer Casius, die de vele aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en verheugd is om de groote opkomst. Een speciaal woord van welkom richt spr. tot de vertegenwoor diger van het H.B. en de pers. Spr. is er van overtuigd, dat de oproep, tot deze vergadering bekend is; hét gaat erom, waarom Mej. Vor der Hake zonder, eenig commentaar als penningmeesteressa uit hét bestuur der afd Baarn—Soest te gezet. Zij toch heeft altijd hart voor de zaak gehad en daarvoor gewerkt; de boe ken waren altijd prima in orde; als die- renvriendin is zij voor velen een voorbeeld geweest; zij deed meer dan noodig was; zij deed werk voor 3 4 bestuursleden In Baarn. Acht jaar is zij bestuurslid geweest, op, 8-1'33 herbenoemd en 22-3-'33 op een be stuursvergadering op het politiebureau ge noopt om ontslag te nemen. Mej. V. ver scheen mi-et op die bestuursvergadering en werd toen door den president, Jhr. Berg,, geprest om te komen, ofschoon de verga dering onwettig was, daar dé oproep op blanco papier was gesteld en ook had de voorzitter het recht niet haar te for- ceeren oin te komen. Op die bijeenkomst kreeg Mej. V. ontslag. De vorige praeses, Jhr. Quaries vati Ufford heeft verkTaardl) ik kan en wtil mej. V. niet missen. Er ua onrecht aan haar gedaan en daar komt spr. tegen op. Wei heeft hij getracht de zaak in 't reine te brengen. De kwestie! liep hoofdzakelijk tusschen Mej. V., Mej„ Kronenberg en den Inspecteur, den heer Prinsenberg. Spr. heeft op alle mogelijke wijze ge tracht de zaak1 voor elkaar te brengen* maar Mej. K. heeft verklaard, dat zij; eerst den Heer Prinsenberg moest raadple gen. Mej. K. en de lieer P. zijn weigerach tig gebleven en er kwam dus geen vrede lievend overleg. Spr. heeft zich toen ge wend tot Jh'r. Quaries, maar kon hem niet alleen spreken. Bij dit onderhoud was Jhr. Berg en er werd geen klare wijn ge schonken. Toen heeft spr. zich gewend tot Jhr. v. Weiier in Deii Haag en hem de zaak voorgelegd. Spr. heeft er daar, op gewezen, dat zeer veel leden van de afd. BaarnSoest e.o. in Soest wonen. Soest gaat steeds vooruit en is groot ge noeg voor een afd. en kan ook een In specteur betalen. Spr. heeft vriendschap pelijk willen werken maar het lukte niet. Toen heeft spr. een lijst laten circuleeren* waarop 102 leden zich voor afscheiding uitspraken. Jhr. v. Weiier was niet tegen de oprichting van een afd. te Soest en daarom is deze vergadering uitgeschreven. Spr. stelt als bestuursleden voor dis heeren Oasiïfe, Dr. KieXstra, Kapt. Wiist Secretaris; v. Beusekom en Mej. Vor der Hake penningmeesteresse. (Applaus). Het gaat aldus spr., in alles om het dier te beschermen. Soest doet wat het kan, maar staat nier vijandig tegenover Baarn, Na) applaus zegt het lid van het H.B., dat het hem leed doet, dat het zoo loopt. Beter is het elkaar te waardeeren en de hand der verzoening te reiken. Het Baarnsehe bestuur was ongeschikt; de dacipline ont brak. Over den Inspecteur waren veel klachten ingekomen. Mej. H. beweert, rlai de praeses de zaak verdraait. Het word! nu erg rumoerig; er vallen harde woorden j enkelen verzoeken om een onpartijdig on derzoek. Jhr. Berg wil geen inlichtingen geven, ook Mej, K- niet, die bed ank tl heeft. Het voorloopig bestuur neemt plaats en stelt voor samen te gaan m«f Baarn, wat afgestemd wordt met 28-17 stemmen. Besloten wordt tot oprichting (ter aficf Soest met 38—10 stemmen. Jhr. Pwrg gaf nog te kennen met de aM. Soest samen te willen werken. Nog wordt medege deeld, dat liet a#yl geen verandering zal ondergaan. Hierna sluiting der veegadmu^.

Soester Courant | 1933 | | pagina 5