G. KOEK TWEEDE "E. Bezoekt Pension „Dennenhof Bezoekt Pension „Dennenhof AUTO-VERZEKERING Bezoekt Pension „Dennenhof" Bezoekt Pension „Dennenhof' Op Uitkijk. VRIJDAG 28 JULI 1933 No. 30 De banneling Trotski. Zal de oude veste gelegd worden? Een woord van Mussolini. Hender- son op 't vredespad. Uniform- verbod en de ten uitvoerbren- ging. De „nacht van Rijswijk". De „vierdaagsche". Trotski, de Sovjet-banneling, die op een eilandje in de republiek Turkije gastvrij heid geniet en van daaruit gelegenheid heeft zich met zijn volgelingen over de grenzen te verstaan, Trotski, die eens een vooraanstaande positie in de leiding van de Sovjet-republiek innam, doch naderhand door de almachtige communistische partij uitgeworpen werd wegens te linksche denk beelden, Trotski nu is voor gezondheids redenen naar Frankrijk vertrokken, waar hij eemge maanden in het centrum van dit land mag vertoeven. Ais staatslieden of diplomaten ergens in een land een geheime missie moeten ver vullen, dan maken zij meestal" daarheen rei zen uit gezondheids-overwegingen. In een vriendelijk rustig dorpje in een afgelegen villa hebben zij dan meestal gelegenheid die staatslieden te ontmoeten, die zij noo- dig hebben. Naar men zich misschien nog herinnert, is Trotski het vorige jaar ook in Frankrijk geweest, doch slechts op zijn doorreis naar de Scandinavische landen. Angstvallig heb ben de Fransche gendarmen er toen voor gewaakt, dat hij niet langer op Fransclien bodem vertoefde, dan voor deze doorreis noodzakelijk was. Trotski kon het vorige jaar geen toestemming krijgen om in Frankrijk te vertoeven. Maar nu wel. En zijn verblijf tot herstel van gezondheid valt toevallig samen met het bezoek van Litwinof aan Frankrijk, ook al tot herstel van gezondheid. Men weet, dat de verhouding tusschen de Sovjet-Unie en Frankrijk den laatsten tijd 'zeer goed Is en het bezoek van Lit winof aan dit land zaf natuurlijk ook wel ten doel hebben de betrekkingen tusschen deze beide landen nog vriendscKappelijker te maken. Frankrijk doet al 'het mogelijke om het Sovjet Rusland naar den zin te maken. Zou het nu Litwinof voor het hoofd willen stooten door één der vijanden van het huidige régime juist nu gastvrijheid te verleenen, terwijl dit het vorige jaar verboden werd De Franschen zijn te vormelijk om zulk een fout tegen de internationale étiquette te maken. Daar moet dus wat anders ach ter zitten. En dat zit er ook achter. Reed9 maande» lang ljoort men geruchten over een verzoening tusschen Staim en Trotslci, die weliswaar telkens weer werden tegen gesproken, maar men weet, ook in de we reld der diplomatie geldt: Er wordt geen koe bont genoemd of er moet een vlekje aan zitten. Rusland heeft mannen noodig van groot formaat 'trotski Is zeer zeker één der zulken. Misschien was hij en is hij trouwens nog een man van een al te groot formaat, die minstens evenveer in zijn mars heeft als zijn tegenstander Sta- fin, de stugge, voor niets wijkende, dik wijls haast onmenscHelijke dictator. Nu de Sovjet-republiek Internationaal groote be- teekenls begint te krijgen, nu verschillen de landen, die Hiertoe vroeger niet kon den besluiten, overgaan Sovjet-Rusland de jure te gaan erkennen en Amerika met zulk een erkenning niet achter zal blijven, krijgt Rusland behoefte aan staatslieden van den eersten rang. In Litwinof bezit het een diplomaat van wereldvermaardheid, die op de verongelukte Londensche conferentie de meeste en-éclatante-suceessen heeft weten te bereiken. Nu vertoeven deze beide Russische grooten tezamen In La belle Franoe. En ofschoon officieel nog wordt tegengespro ken, dat deze belde mannen elkaar zullen ontmoeten, is deze tegenspraak in zulke bewoordingen ingekleed, dat de buitenwe reld het niet verwonderlijk behoeft te vin den, als deze samenkomst wel doorgaat. Naast de non-agressie-pacten met verschil lende regeeringen, schijnt de Sovjet-Unie thans ook vriendschapsbanden te willen sluiten met Trotski, die ondanks zijn strijd tegen enkele dogma's van het tegenwoor dige systeem, toch een verklaard voorstan der yan de Sovjet-republiek is. De Londensche conferentie, welke wij' hierboven zoo terloops aanstipten behoort practlsch nu geheel tot het verleden. Of ficieel is de conferentie verdaagd,, maar het laat zich aanzien, dat ze niet meer opr nieuw geopend zal worden. Voor den vorm zullen nog enkele commissies intact blijven, maar dit is dan ook alles. Wij kunnen het dezen keer eens zijn met Mussolini, die dezer dagen Ln eert artikel verklaarde, dat het eindle van del wereld-conferentie bewezen heeft, dat in ternationale conferenties verouderd zijn. Het is de eeuwige conventioneele vergis sing, die de democratische gelijkheid be wierookt, hoewel noch in de natuur, noch in de historie democratische gelijkheid bestaat. Men had beter gedaan de lajtiderf van wereldbefeekenis, bij elkaar niet meer dan een dozijn, bijeen te roepen. Waren deze landen tot overeenstemming gekor lm en, dan had men 75 pCt. der wereldbej- wolking haar economische vrijheid ger schonken, wat vanzelf den noodigen in vloed op de kleinere staten had gehadl Behalve de tirade over de democratische! -•"'ike mer van het hoofd van cc.i iaocisaoL-uon staal kan begrijpen, zai iedereen met de concjusies van den Ducd kunnen instemmen. Niet geheel doortrok ken van werkelijkheidszin zijd z'n woon den, dat „slechts het Vier mogéfldhéden pact Europa gelegenheid geeft tien jaaï lang rustig adem te halen". Wij getoovért vooralsnog niet aan die rustige ademhaling' van het avondland, vooral waar men iri het midden van Europa mét zulk een rus-i tige ademhaling weinig opheeft Dam spreekt men van op-adeïnen, daar wij men bijv. een luchtvloot, z.g. voor poli,-! tie-doeleinden, maar Ooerlng heeft van' de landen, die hierover te beslissen heb ben, de wind van voren gekregen. Heerlijke ooncumptie's. Op hel oogenblik reist nog een diplov- maat van den eersten rang langs de voor naamste steden van Europa. Het is de Engelsche oud-minister Henderson, voor zitter van de ontwapenings-conferentie, die na te Pariijs en Rome te zijn geweesf, een bezoek gebracht heeft aan Berlijn en vandaar naar Praag is vertrokken onr een bespreking te hebben met den in interna-» tionale kringen zeer invloedrijken staats man Benesj. Den dag daarop had hij te Müncheu een bespreking met Adolf Hitier. We hebben nog niet gehoord van eenig succes van Henaerson. Als diplomaten zooi zenuwachtig op en neer reizen kan mem er van verzekerd zijn, dat er in het inter nationaal leven groote spanning heerscht Zal men er in slagen deze spanning te ven- breken? Of zullen alle pogingen voor den» vrede schipbreuk lijden? Alleen de toe-: komst kan hierop antwoord geven. Zoo zullen we dus binnenkort inderdaad geen roode valkjes, geen fascistjes, geen roodfrontstrijders of andere dapperen meer in vol ornaat op straat zien drentelen, zoe kende naar menschen, die het niet met hen eens zijn en gelijk de Batavieren, onze voorvaderen bereid zijn het vuist recht te laten beslissen of men gelijk of ongelijk heeft. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp-wet betreffende het verbieden van uniformkleeding en onderscheidingsteeke nen. En het heeft er allen schijn van, dat dit wetsontwerp een goed onthaal zal vin den bij de Hoogmogende Heeren. De toepassing van dit verbod zal nog menig voetangeltje meebrengen. Het klinkt allemaal zoo fraai. „Hij, die in het ópen- baar kleedingstukken of opzichtige onder- sch'eidiugsteekénen draag; of voert, welke uitdrukking zijn van een bepaald staatkun dig streven, wordt gestraft met hechtenis van ten hoogste 12 dagen of een geldboete van ten hoogste 150 gulden", maar uit de memorie van toelichting blijkt al, hoe zwak men de verschillende verbodsbepa lingen kan definieeren. „Kleedingstukken" zegt de toelichting, „is zoo algemeen mo gelijk. Niet noodzakelijk is het dus, dat uniformen of onderdeden daarvan gedra gen worden. Ook gewone kleedingstukken, zwarte of bruine overhemden, h'ooge hoe den bij gelegenheden, waarbij deze niet zijn voorgeschreven (Oostenrijk heeft de samenstellers van dit wetje een goeden wenk gegeven schijnbaar), of bijv. zelfs geheel gelijke costuums, kunnen kenmerk zijn van een bepaald staatkundig streven en ars zoodanig onder de strafbepaling vallen". Verder onderscheidt men „opzichtige onderscheidingsteekenen". Het dragen van insignes is dus geoorloofd, doch 'beperkt tot het begrip „bescheiden". Nu is de be scheidenheid altijd zeer rekbaar Geen wonder dus, als hier de eerste moei lijkheden opduiken. Khaki-hemden zijn daarmede ook al ten doode gedoemd, om- Sprookjesachtige verlichting. dat hun kleur naar bruin zweemt; de da mes, die confectiejaponnetjes koopen, mo gen wel op hun tellen passen, dat zij niet gezien worden in vereeniging met ande ren, die hetzelfde japonnetje dragen, an ders wordt het beslist beschouwd als te zijn het „kenmerk van een bepaald staat kundig streven". Gelukkig, dat de draag sters van dergelijke overeenstemmende ja ponnetjes elkaar al bij intuïtie schuwen. Natuurlijk zijn de officiéél erkende weerbaarheidsvereenigingen, als de Burger wachten bijv. uitgeschakeld, evenals ver- eenigingen, die een bepaalde richting pro- pageeren (N.J.V.), maar toch alle staat kundige bemoeiingen vreemd zijn. Ook hét dragen van de Vaderlandsche kleuren, als uiting van de gevoelens voor liefde en vaderland of aanhankelijkheid aan het Ko ninklijk huis, is natuurlijk niet verboden, integendeel. De relletjes van de Rijiswijksche Wiélerw baan hebben nog een naspel, dat eigen lijk een voorspel zou moeten zijn: De jury van de Heerlensche wielerbaan heeft Zondag Pijnenburg en Braspenninx voor gedragen voor een zware straf, op te leg gen door de' Nederlandsche Wielren-Unie, namelijk zes maanden schorsingen f500.f boete voor „Pijn" en drie maanden schor sing en f500.— boete voor „den Bras". De béide renners wanen n.f. reeds verleden ia$r gecontracteerd Qiri op 23 Mi te Heerw ten starten. Niettemin Hebben zij er de vööïfceur aan gegeven niet te Heer len te Üarten, doen in „den nacht van Rijswijk" uit te komen. Ben paar weken geleden had Pijnenburg ook te Eindhoi- ven verstek laten gaan voor een wedstrijd elders. Indedaad wel eigenaardige han delwijzen voor sport-menschen. Wanneer men rekent op hun komen, zou men tot den laatsten dag nog bevreesd moeten! zijn, dat zij niet verschijnen, omdat er elfj ders wel een iets beiangrijkers te Verrijk dien zou zijnHet wordt tijd, dat de, Nederlandsche Wielren-Unie de groote renners een herinnert, dat zij evenals andere menschen ook nog zooiet Ibé- hooren te bezitten, als „eergevoel" en dat directies van wielerbanen met groote scha de blijven zitten, wanneer zij het rijden van sterren hebben aangekondigd en deze verschijnen niet. Eep degelijke traf zou hier niet misplaatst zijn. Een van de grootste gebeur ten isen vart ieaer jaar op athletiekgebied, de „vier daagsche aftandsmarseh", prestatie van internationale bekendheid, heeft dezer dag gen weer een aanvang genomen Maan dag had te Nijmegen een vlaggenparade op het Molenveld plaats ter opening van de marsehen, die Dinsdag begonnen zijn. Duizenden personen waren aanwezg. Dé plechtigheid werd oppgeluisterd door de muziek der Koninklijke Militaire Kapefc die de nationale hymnen speelde, toen! achtereenvolgens de Engelsche, Oosten,- rijksche, Zwitsersche, Noorsche, Fransche- en Nederlandsche vlaggen in top werdieri geheschen. Na deze parade werd de gepensioneerd den adjudant onder-officier der administra tie Boezemkool voor het front geroepen en werd hem medegedeeld, dat hij onder scheiden was met de zilveren medaille in de orde van 'Oranje-Nassau. Jhr. mr. van Weder, voorzitter van den Bond van lichamelijke opvoeding, compili. merite er de hem wegens deze onderschei ding, die op den zilveren jubleumsdag van dien Bond en eervolle waardeering wa® voor het werk door Boezemkool als adj- ministrateur van de afstandsmarschen ge daan. Daarna hielden de Grenadiers,- en ja- gersploegen een eere-defilé voor den on dierscheiden adjudant, 's Avonds had een concert plaats door den Kon. Kapel in het gebouw „Dc Vereeniging". Den morgen daarop hebben 2523 deelnemers de start plaats verlaten. De militairen van het Artv hemsche garnizoen konden wegens de al daar heerschencje roodvo-nk, niet meeloop pen. Bij de „De Nieuwe Eerste Nederlandsche" Wett. Aansprakelijkheid v.a. f27.50 AH Rlsks v.a. f 100.— Brand (ook wegens explosie) f 10.— Dit tarief geldt ook voor vrachtwagens. Veranderen zonder eenige kosten Inlichtingen geheel vrijblijvend, (ook voor andere verzekeringen) bij de vertegenw. Praamgracht 13 Soestdijk PLAATSELIJK NIEUWS GEM. KEURINGSDIENST Overzicht yan den Gem. KeuiingdiensfJ over de maand Juni 1933. Geslacht op de N;.V. Centrale-SitachtJ plaats: 53 Rundéren, 3 paarden, 2 pinken; 33 vette kalveren, 104 varkens en 2 scha pen. Ingevoerd werd: 6137 k.g. vleesch en veb Uit nood werdén gedood: 1 rund, 1 paard en 1 vet kalf. Tuberculose kwam voor bij2 runderen en 8 varkens. Goedgekeurd onder voorwaarde van ver koop in 't klein ouder toezicht: 1 rund, 1 paard en 1 vet kalf. i Afgekeurde gebeele dieren: 1 rund etil 1 nuchter kalf. Aan organen werden afgekeurd: Van Runderen: 6 Vangen, 1 hart, 12 le vers en 2 lymphklieren. Van Varkens: 4 longen, 2 harten, 2 maag en darmen, 1 nier, 8 lymphklieren en 20 k.g. ongesmolten vei Van Kalveren: 2 nieren. 1STE SOESTER EIERVEILÏNG Kipeieren: Hoogste prijs f2.55; middel;* prijs f 2.30—f 2-40; .aagste prijs 2.20; eendeieren fl.50. Alles per 100 stuks. Aanvoer 8000 stuks. Handel vlug. DEELNAME AAN DE INTERNATIO NALE 4-DAAGSCHE AFSTANDSMAR SCHEN Na geruimen tijd van systematische trai ning, neemt een detachement militairen der Luchtvaart-afdeeling onder aanvoering van den len luietnant-vlieger H. J. Krab, deel aan de thans plaats hebbende vier daagsche internationale afstands-marschén, wel'kc j.1. Dinsdag te Nijmegen zijn aan- gevangn. Het detachement, bestaande uit le lui tenant Krab, sergeant Drost, 3 sergeanten vliegtuigmaker, 3 reserve-sergeanten en 3 miliciens, benevens een verzorger. Eenige personen hebben hun sporen op dit terrein reeds lang verdiend, .door n.b •71, 7, 4 en 3 maal met succes te hebben geloopen en, zijn zij derhalve wel in staaf om mujder goede loopers op sleeptouw te nemën, op grond waarvan we met vertrouwen het verloop kunnen afwach ten en zij wederom een goede kans maken voor de korps-medaille, d.i. als het ge hele detachement aan de eischen voldoef door n.l. iederen dag 50 K.M. binnen 11 uur te volbrengen in volledig vejïdtenue. IN ARREST Door de politiete Soesterberg werd! deze week zekere C. alhier, in arrest ge-, steld, daar hij onder den invloed van ster ken drank een auto bestuurde. j Waar C. een militair is en thuis behoort! op het vliegkamp, wend laatstbedoeld peiu spon op den avond door de militaire po* litfe overgenomen en naar het kamp over gebracht. Schitterend terras. ZWEEFVLIEGCLUB SOESTERBERG Den 19 Juli 1933, behaalde de heer Ir. S. Kramer uit Leeuwarden, Voorzitter van de zweefclub Leeuwarden, thans ©enige, dagen de gas! der zweefclub Soesterbeng, het A brevet Zweefvrijvliegen dit was een schitterend voorbeeld voor de leerl'ingen der Soes- terbergsche zweefclub, welke leerlingen reeds pracht-vorderingen maken. Hierme de werd dus het le zweefbrevet te Soes terberg uitgereikt door den heer Instuc- teur Examinator Van Goor den Oosterling, Voorzitter der Soesterbergsche zweefclub. WAT ZULLEN WIJ MET ONZE OUDE RfJWIELPLAATJES DOEN? Men verzoekt ons plaatsing van hét vol gende. De tijd nadert weerv nog slechts enkele dagen scheiden ons weer van de maand Augustus; de-maand, waarin de fiscus de houders van rijwielen verplicht een nieuw belastingplaatje te koopen. Het oude plaat je heeft weer zijn dienst gedaan en du9 voor U geen waarde meer. Telkenjaren worden er ca. 3 millioen uitgereikt. Waar blijven de oude. Zij werden voordien waar schijnlijk nutteloos weggeworpen. Heeft dit oude metaal geen waarde meer? Voor U wellicht niet, doch voor ons zeker wet De Vereeniging tot bevordering der be langen van tjb.c. patiënten in Ned. nam reeds in het jaar 1931 het initiatief, om genoemde plaatjes (en ook andere metalen, zoo.als lood, zink,, tin, theelood, koper etc.) in te zamelen, ten bate van hen, die voor Nazorgbehandeling in aanmerking komen. Dank zij de medewerking van velen, die hiertoe hebben bijgedragen, kon aan het einde van 1931 ca. 5000 K.G. worden bijeengebracht; in 1932 vermeer* derde dit tot een gewicht van ruim 7000 JC.G., hetwelk een respectabel bedrag op bracht. De groote sympathie en mede werking, die wij iii de afgeloopen 2 jareti vanuit alle hoeken van het land mochn ten constateer en, geeft ons thans weer de vrijmoedigheid een beroep te doen, op het offervaardig publiek. Want moge hét waar zijn, dat aan t.b.c.-bestrijding momenteel vrij veel wordt gedaan, helaas zijn er toch n-og velen, die tengevolge van geldgebrek niet kunnen worden uitgezon den. Nog minder kan aan Nazorgbehande ling worden gedacht, iets wat van medi sche zijde een gebiedende eisch wordt genoemd. Door Uwe medewerking kunnen wellicht velen, die met ondergang worden bedreigd, gered worden. Vandaar een be roep op alle bezitters van rijwielen, als* ook alle anderen, die een steentje kunnen bijdragen tot verwezenlijking van ons doel. Werpt Uw plaatje niet in de vuilnisbak, maar zendt het naar de vereeniging tot be vordering der belangen van t.b.c.-patiënten, in Nederland, Breedeweg' 5 te Amsterdam, Oost. Oude betastingplaatjes kunnen worden, afgegeven bij C. van de Po(,, Smits weg la en F. Brinkman, Birktstraat. Lage tarieven. GESLAAGD Voor het diploma H.I.H.S. te Utrecht, plaagden de dames Beb Verwey en Ditty de Bruyn. Voor het toelatings-examen dier schooj te Amersfoort, slaagde Mej. Sietske Hare- maker, leerlinge der Chr. School, Spoor straat 11. Voor het toelatings-examen van de Chr.; Kweekschool te Zetten, slaagde A. GoflJ leerlinge van de le klas der Ghr. U.L.O.' Voor het einddiploma Middelbaar Tech nische school te Utrecht, slaagde Jonge heer Rubaak. Voor het einddiploma H.B.S. B, slaag den F. van As, H. J. Ooedhart en J. Th. Landweer. VLIEGMACHINE GEVALLEN? Naar wij uit betrouwbare bron veirue-, men, is dezer dagen op het vliegterneiin te Soesterberg een vliegmachine gevallen en totaal vernield. De bestuurder, de Resi Luit. M-, bleef ongedeerd, maar werd in' arrest gesteld, daar men het vermoedert had, dat kwaadwilligheid in 't spel watsJ dronkenschap enz. Door de politie te Soesterberg wie-rtd dezer r> (-•.- naai proces..verbaal op gemaakt tog-en D. W. v. d. L. aan don Verl. Postweg alhier, terzake openbar dronkenschap en het veroorzaken vm b*k* rengerucht. PROCESSENVERBAAl' Door de politie te Soesterberg wend tegen een dertiental bestuurders va-n auto- bussen procesverbaal opgemaakt terzake overtreding van het rusdagbesluit. Ook; werd procesverbaal opgemaakt tegen een aantal bestuurders van twee»- en vierwielige motorrijtuigen, wegens overtreding inzake wegenbelasting, het in gevaar brengen van het verkeer en parkeerverbod. HERWONNEN LEVENSKRACHT De Zondag j.i. gehouden bloempj'es-col- lecte ten bate van de Vereeniging t.bjd* T.B..C. „Herwonnen Levenskracht", heeff opgebracht de som van f 114.52 in beide parochies. Het oomité brengt langs deze weg haiv telljk dank aan allen die hebben bijgedrag gen voor het' welslagen van deze collectei VERLOTING „BE QUICK" Door bijzondere omstandigheden moes< de verloting ten bate der V.V. „Be Quick"; welke aanvankelijk was vastgesteld op Dinsdag 1 Augustus, een week worden verdaagd. i Deze verloting zal thans plaats hebbenl op Dinsdag 8 Augustus a.s., 's avonds 8 uur, in café „Du Passage", Birktstraat 4e ZOMERCONCERT Het 4e Zomerconcert, te geven dooi! de Soester Harmonie „Patiëntia Vin-cft Omnia", Directeur H. Kok, zal plaats heb ben op Woensdag 2 Augustus 1933, de$ avonds 8 uur, in de muziektent aan dé Torenstraat. Het navolgende programma zal worden uigtevoerd. i 1. Volksliederen. 2. Lisbona, marsche patriotique portu* gaisc, J. Furgeoti 3. Le Calife De Bagdad, ouv. BoieIdiieu| 41 Donausagen, walse de concert, 1 Julius Fucileï 5. Maritana, fant. sur I'opera, J. Kessclsi Pauze. 6. Le Masqué D'or, ouv., F. PopyJ 7. Die Puppenhochzeit, karakterstuk, M. Rhodei 8. Devertissement Champêtre, j F. Rousseaui 9. Colonei Bogey marsch, K. Alford MUZIEKCORPS A.V.I.A. IN RUST Naar wij vernemen is dezer dagen, wa gens gebrek aan belangstelling, besftofew tot opheffing van opgemeld muziekcorps* Toch schijnt dit feit voor enkele personen aanleiding te zijn, thans hun krachten in te spannen het corps wederom te forméeren op een basis, beter dan voorheen. J DE H.I.N.T.O.S. Be Handels-, Industrie- en Nijverheids- tentoonstelling te Soesterberg, van 12 tot en met 19 Augustus 1933 (uitgezonderd1 de in dat tijdvak vallende Zondag), geor ganiseerd door de V.V.V. „Soesterberg'$ Bloei", wordt grootsch aangepakt ea be looft voor deze plaats „de gebeurtenis" van dezen zomer te worden, niet hét minst ook door de uitgezochte attracties, welke aan de tentoonstelling zijn verbonden. Be halve hét reeds genoemde Amusements park hebben er bovendien op de verschil lende dagen nog andere belangrijke dingen plaats. Zoo zal ér op 12 Augustus een etalage wedstrijd worden gehouden. Op dien zélf den datum wordt hier een groote nationale en internationale sterrit gereden voor mo toren en automobielen, met als hoofdprijs een vier-pers. D.KW. automobiel. Op 14 en 15 Augustus stelt de K.L'.M de gelegen heid open voor pleziervluchten. Op 16 Augustus zal een bakkerij-tentoonstelling) worden gehouden, terwijl op J9 Augustus gymnastiek-dernoiistratlés gegeven zullen worden met medewerking van een groep, keürtürtiers. Op dien zelfden dag zar nog! een eerste klas voetbalwedstrijd worden georganiseerd, zooals die dit jaar nog niet gespeeld is. BEZOEK AAN ONS BAD Maandagmiddag hebben een 30-tal butV gemeesters en Secretarissen uit de pro vincie een bezoek gebracht aan het natuur bad in onze gemeente, nadat zij des mor gens in het nieuwe Gemeentehuis te De Bilt de vergadering hadden bijgewoond van de Provinciale Utrechtsche Vereeniging) van Burgemeesters en Secretarissen. De groep, welke stond onder leiding) van den Burgemeester van Amersfoort* werd ontvangen door den Burgemeester onzer gemeente. Algemeen werd het natuurbad geroemd als een voortreffelijke inrichting. Te voren hadden de heeren nog een bezoek gebracht aan het bad te Biithoven. MILITAIRE PLECHTIGHEID Woensdag 19 Juli, des voormiddags Isj door Overste Scharroo in hét kamp van Zeist te Soesterberg de zilveren medaille voor 24-jarigen trouwen dienst uitgereikt aan den sergeant-majoor-instr. bij de Schoolcompagnie spoorwegtroepen. H. van Loo, wonende Sinnemaplein alhier. Hiertoe stond het personeel van hét ba taljon pioniers om kwart over elf opge steld. Alvorens tot de uitreiking over te gaan* werd v. L. door Overste Scharroo hartelijk gefeliciteerd. Na persoonlijk door den commandant tfl zijn gefeliciteerd, mocht de jubilaris uit diens handen de zilveren draagmedailtó ontvangen als blijk van waardeering. i{

Soester Courant | 1933 | | pagina 5