WÊP22&. r~ sw r, dHZB goe d k P&ptfo-Nm Patronen (in de maten 42§0 a 58 et.) per giro (125025) per postwissel of per brief kunnen worden besteld bij de Re dactrice Damesrubriek, Laaai van Meer der voort 45a, Den Haag. Maat en num mer vaai het gewenschte model s.v.p. dui delijk vermeldenDe gevraagde patro nen worden binnen drie a zes dagen aan de aanvraa.gsters toegezonden. DE REGENMANTEL. Het is zeker nogal pessimistisch om in het zomerseizoen een regenmantel in de courant af te beelden, maar ach, wij hier in ons noordelijk landje zijn nu een maal niet al te zeer verwend met het mooie weer in den zomer en het zou dus heelemaal geen onmogelijkheid zijn, dat dit nuttige kleedingstuk in de komende dagen ons van veel nut zou kunnen zijn. Het model No. 564 is zeer sportief, De mantel is van gabardine, zgn. zomer- stof en volkomen waterproof. De koog- opstaande kraag en breede revers zijn langs den kant tweemaal doorgestikt, waardoor zij beter in hun model blijven. De mantel is verder geheel recht, bij het middel een ietsje aansluitend, doch vooral niet te veel en heeft midden voor een blinde sluiting. De voorpanden sluiten een flink eind over elkaar heen, terwijl de linkervoorpand een bin- nensluiting heeft aan den rechter zij naad. De ruimte moet van onderen vol doende zijn, dat men bij het fietsen vol komen beschermd blijft tegen den regen. Een paar insteekzakken en een aardige smalle ceintuur, die eveneens rondom met een dubbele naad is gestikt en sluit met een gespje, geven het sportieve idee aan den mantel. De mouw is tamelijk wijd en moet ge makkelijk zitten. Het is een raglan- mouw, een model dat bijzonder geschikt is voor zwaardere figuren, omdat zij daardoor veel slanker lijken. Patroon verkrijgsbaar a f0.58 Laan van Meerder voort 45a, Den Haag). EEN DAAGSCHE JAPON. No. 565 is een daagsch japonnetje van luchtige zomerstof gemaakt, b.v. van craquele, pieds de poules of iets derge lijks. Het middelstuk is geheel glad, doch tamelijk wijd en heeft als versiering van den schouder een rolnaadje naar het- middel toe, terwijl ook in de zij een op- loopende rolnaad zichtbaar is. Midden voor zien wij een breed langwerpig vest van lichte zijde, waaroverheen de hals afwerking valt. De hals is V-vormig en loopt in een naar onderen toe breeder wordende punt uit. Een zestal aardige kleine knoopjes zijn van den hals af aan- f,Sri - n gebracht. De onderste punt van de slip, zooals wij het maar zullen noemen, komt even onder de ceintuur uitkijken. De gladde mouw heeft een klein manchetje van witte zijde en is omgoord met een zelfde biesje als waarmede de halsope ning is afgewerkt. Een tweetal van de zelfde knoopjes als op het middelstuk is gebruikt, dient hier om de manchet vast te maken. Het heupstuk van den rok is geheel glad aansluitend met een brugvormigen onderkant. Daaraan zijn de rokpanden bevestigd, die eveneens oploopend ge knipt zijn. Juist op het laatste punt in den zijnaad van het heupstuk heeft het rokpand een diepe inspringende plooi, waardoor voldoende ruimte aan den zoom wordt verkregen. "Verder is de rok geheel glad. Men kan van dezen rok den zoom met de hand onzichtbaar zoo men of een smallen inslag ma-ken, deze op den kant stikken, de rafels afknippen, weer omslaan en opnieuw stikken. Hoe wel dit eigenlijk een manier is uitslui tend bestemd voor klokrokken, kan men deze methode ook wel eens een enkele keer voor een plooirok gebruiken. Een smalle ceintuur met een knoop- sluiting wordt om het middel gedragen. Daar deze japon den indruk geeft van een tamelijk lang middelstuk is dit mo del ook zeer geschikt voor zwaardere fi guren, vooral omdat het heupstuk deze lengte als het ware voortzet. (Patroon verkrijgbaar a f 0.58, Laan van Meerdervooi't 45a, Den Haag). EEN VOILE JAPON. Een model voor een voile japon met een bolero van hetzelfde materiaal ziet U afgebeeld onder No. 566. Het is een sierlijk zomerjaponnetje van niet al te schreeuwende kleuren, terwijl ook de bloemmotieven klein moeten zijn. Het middelstuk is geheel glad en zon der eenige versiering, omdat daar toch meestal het bolero'tje overheen gedra gen wordt. De mouw is van boven glad, loopt dan tot even over den elleboog wat wijder uit, waarna er een nauwere manchet aan wordt gezet. De overtollige ruimte van de mouw wordt ingerim- peld en zoo in de manchet verwerkt. Op deze manier ontstaat dus een pofmouw. De manchet, die bij den pols mooi moet Sbb aansluiten, heeft een split en sliu£ met een paar aardige knoopjes. De halfsafwerking geschiedt door een schuin biesjede hals is V-vori*^ en heeft een strikversiering, die zoowel recht als schuin opgezet kan worden. De rok is tamelijk ingewikkeld. Het heupstuk loopt zoowel voor als achter met een diepe punt naar het midden toe, terwijl het aan de zijkanten juist nogal hoog zit. De rok bestaat uit vier, ruim klokkend geknipte banen, die alle vier eender zijn en die middenvoor- en achter beginnende, naar de zijkanten toe opgeknipt worden. De rokpanden wor den aan het heupstuk bevestigd. Dez® tamelijk wijde klokrok wordt op de gewone manier gaagnradn.1. door eerst den onderkant te maken. IJ neemt daarvoor een stuk karton en geeft hierin op de door TT gewenschte hoogte een inkeping. Juist langs deze inkeping nu worden rondom spelden ge stoken, zoo veel spelden, dat het ge makkelijk is dan rok om te slaan. Juist op den kant wordt nu een naad gestikt, dan wordt de rafel rondom afgeknipt, den naad. omgeslagen en weer precies langs den kant omgestikt. Op deze ma*»., nier blijft de klok mooi vallen. Ten slotte krijgen wij nog de bolero» De beide voorpanden zijn juist tot aan het middel geknipt en zijn zoo smal, dat zij niet tegen elkaar aan kunnen sluiten. Het rugpand is eveneens geheel recht. De bolero heeft geen mouwen, de mouwen van de japon doen tevens dienst als mantelmouw. De bolero beeft kraag nooh revers. De geheele rand! wordt met een schuine bies afgewerkt, dus langs den onderkan%_lan^ de voorpanden en achter langs den hals. Ook de armsgaten worden op deze manier afgewerkt. Om het middel wordt een smalle cein tuur gemaakt sluitende met een aardige, moderne gesp. (Patroon verkrijbaar a f 0.58 Laan van Meerdervóort 45a, Den Haag). VOOR HAAR, DIE GEEN GAS HEBBEN. De ingenieurs hebben tegenwoordig hun handen vol om voor de huisvrouw allerlei dingen te bedenken om het haar gemakkelijk te maken haar huishouden zoo volmaakt mogelijk te laten loopen, zonder dat zij onnoodig werk verricht. Denken wij alleen maar aan den stof zuiger, de electrische naaimachine, het electrische strijkijzer, om van centrale verwarming, warmwater-geysers enz. nog maar niet eens te gewagen. En nu moest er iets worden bedacht voor die streken in ons land, waar in het geheel geen gasaansluiting is te be komen. U zoudt natuurlijk denken, U, vrouwen in de steden, dat heel ons land voorzien is van het onontbeerlijke kook- middel, maar toch is dat niet zoo. Vele plaatsen hebben wel hun electriciteits- voorziening, maar gas is er niet en zal er waarschijnlijk ook niet komen. Welnu, hierop hebben enkele inge nieurs nu wat gevonden en wel kooktoe- stellen, die met petroleum worden ge brand, doch waar de petroleum in ver gast. Het idee dus van de bekende pri mus. Onder den brander is een_ klein bakje, daarin gaat eerst een beetje spi ritus om bet stel voor te verwarmen, de petroleum wordt nu even gepompt en binnen enkele tellen brandt het stel onder druk, waardoor de petroleum ver gas! Er is bij deze stellen ook geen ka toen, dus van stoomen is geen sprake. Er zijn stellen, die er uitzien als een gasstel met twee pitten. De petroleum wordt dan in een cylinder aan iedere zijde van het stel gedaan en opgepompt naar boven naar de branders, die men naar verkiezing hard. of zachtjes kan MODE-VARIA. Ieder seizoen heeft zoo zijn eigen toi- letonderdeelen, waar de Mode in het bij zonder haar aandacht aan heeft gewijd. Deze zomer is het wel bepaald de hand schoen, die in vele aardige kleuren, leng ten en uitveoring wordt gedragen. In het begin van het seizoen zagen wij hier en daar zacht blauwe, roze of groene leeren handschoenen, geheel openge werkt, en velen van ons zullen gedacht hebben, „o, wat een beeldjes", en daar na onze aandacht aan wat anders heb ben gewijd. Toen kreeg men de hand schoenen, met de kanten kappen en kap pen van gevlochten riet, de handschoen zelf is dan van zijden tricot. Ook deze soort kwam in allerlei tinten op de markt en het l^frk ons, misschien heeft de veel billijker prijs er mede schuld aan, dat deze laatste soort veel meer gekocht werd en er veel gauwer in kwam dan de andere Deze handschoenen zien er buitengewoon mooi uit en zijn toch in het wasschen vpel gemakkelij ker. Hiervoor gaat men als volgt te werk: De handschoenen worden gewoon in koud zeepsop gewasschen, daarna met overvloedig veel schoon water uitge spoeld. De kap wordt nu in een dunne oplossing van suikerwater gedaan en daarna aan de vingertoppen opgehan gen. Als de handschoen droog is, ziet u, dat de kap heelemaal stijf is geworden en mooier dan wanneer u er stijfsel voor had gebruikt. Met een strijkijzer maakt U de kap nu mooi glad. De handschoen, die op de teekening is afgebeeld, is van wit zijden tricot, terwijl de kappen, die van witte zijde zijn, geheel ingehaald werden, maar met overlangsche rimpels. De kap is aan den onderkant open en kan dus gemakke lijk over .de mantelmouw worden gedra gen. Een buitengewoon sierlijk modelle tje, vindt U niet? In zakdoeken zien wij zoo'n verschei denheid, dat het bijna een onmogelijk heid is, daar iets van te vertellen, want men weet eenvoudig niet waar te begin nen. Om U een paar heele mooie modellen te toonen ziet TJ er een tweetal afge beeld, een van witte crêpe de chine met een belegsel van zwarte crêpe de ohine, dat er met een festonsteekje op bevestigd is. Dit is weer het allernieuw ste op het oogenblik. Het tweede zak doekje heeft een klein zijden midden stukje en daaromheen een tamelijk broe den rand kant, dat er volgens- het mo tief is opgezet, dus maar niet zoo glad weg. De kant heeft een naturel kleur, ter wijl het zakdoekje zelf wit is. Het is een tamelijk kostbaar doekje en meer bedoeld als pochette of luxe zak doekje in onze mooie tasch. Ook een zeer mooie tasch laat U de teekening zien, uitgevoerd in zwart lak leer, terwijl zij van binnen van wit gla- céleer is gemaakt, voorzien van een binnenzakje met aparte sluiting voor kleingeld. Het bovenstuk der tasch, waar de beugel aan vast zit, is geheel glad en loopt geschulpt uit; de tasch zelf is daar eveneens .geschulpt aan be vestigd met een ietsje ruimte. De mooie sierlijke sluiting van gala- lith heeft in het midden een soort van klem, waarmede de beugel gesloten blijft. Een alleraardigst sieraad, dat wij den laatsten tijd meer en meer zien verschij nen is de clip. Dit is een soort van gesp of speld, U ziet er een op de teekening, links boven de handschoenen. Deze clip is van ,,strass" en schittert fraai bij elke Deze clips kunnen overal dienst voor doen, men kan ze als sierspeld gebrui ken, zij vallen dan in de halsopening en worden eenvoudig dichtgeklapt. Ook om de sjaal bij elkaar te houden, doen zij goede diensten of als gesp voor een. ceintuur. Yoor haar, die in de vacantie naar het strand gaan of misschien wel zoo gelukkig zijn dicht bij het strand te wo nen, is een alleraardigste strandschoen afgebeeld, dat een samenstelling is van een zeer gekleed schoentje, een muiltje en een sandaal. U ziet het trouwens op de teekening zelf, de voorschoen en het hakje zijn van een gekleed schoentje, terwijl het ontbreken van het conter- foort den schoen op een muiltje doen lijken, de banden echter, waarmede het schoentje wordt gesloten geven het idee van een sandaaltje. De schoen wordt aangetrokken, de riem achter langs den hiel gehaald en bij het gespje zoo aange trokken, dat het bandje niet af kan zak ken. De voorschoen blijft op deze ma nier goed op^ zijn plaat3 en de hiel heeft toch eenigszine steun. Bij de the-dansant op het Xurbaus ziet men dergelijke schoentjes zelfs bij het dansen dragen, of dit echter een ge makkelijke dracht is, durf ik te betwij felen, hoewel de dames, die er mee dan sen, er schijnbaar heelemaal geen hinder van hebben. Een zijden nachthemd met voor en achter een V-vormige halsopening toont de teekening U links bovenaan. De voor kant heeft breede, hoewel korte revers, die rondom afgezet zijn met een mooie valenciennekant en van borduurwerk zijn voorzien. De mouwen zijn driekwart lang, terwijl om het middel een smalle ceintuur wordt gedragen. Een zeer fraaie en hyper-moderne nieuwigheid is de fraai geslepen flaoon voor onze parfum, met sproeier. De meer kostbare soorten parfum wor den in de weelderigste flesohjes en fla cons in den handel gebracht en het is dikwijls jammer den flacon als hij leeg is, weg te gooien. Om dit bewaren te bevorderen, laten de fabrikanten alle reclame er op achterwege, meestal staat laten branden, juist als bij een gewoon gasstel. Onze teekening geeft U een tweetal andere modellen te zien, het eerste is een oventje, dat op ongeveer dezelfde manier wordt verwarmd, hefc tweede toestel wordt met een gewonen primusbrander er onder gebruikt. In ieder geval winnen deze toestellen het van alle petroleum-toestellen, die wij tot nu toe kenden, omdat men geen gebruik meer maakt van de katoenen, die dan weer eens scheef geknipt zijn of met punten branden of stoomen, een van de groote bezwaren van het ons be kende petroleumstel, want nietwaar, wij behoeven ons maar even om te draaien om te weten, dat bij het stoomen van het stel onze heel keuken vol roet zit en hoe moeilijk is dit er weer af te krij gen. p Laten wij dus de mannen, die zich in spannen om ons werk steeds gemakkelij ker te maken, dankbaar zijn. ALS HET KORTE HAAR WEER „LANG" MOET WORDEN. Wie eenmaal kort haar heeft, verlangt soms wel eens 't er met één slag weer aan te kimn enhebben; maar daar dat nu eenmaal onmogelijk is, stellen wij ons maar voor tot op onzen ouden dag met korte, desnoods zilverwitte manen rond te blijven wandelen. De vreeselijke onaangename periode van aangroeien schrikt ons af en wij ko men dan ook voor zeer lastige proble men te staan als wij ondanks alles, tocli moedig willen doorzetten. De „lange shingle" (welke hier niet zooveel ingang heeft gevonden a-ls in Engeland), kan een welkome uitkomst brengen. Het haar wordt achterover ge kamd en achter de ooren weggestreken. Boven op het hoofd wordt het een weinig geonduleerd en in den nek sterk omge kruld. Op die manier kan men het haar zoo lang la-ten worden, dat het tenslotte om een halfcirkelvormige kam gewikkeld kan worden en zoo in een rol rondom het hoofd opgestoken. alleen op den bodem in het glas de fir manaam, zoodat men de leege flacons voor allerei andere parfums en lotions kan gebruiken. De galalith stop is voo» zien van een zijden gummikoord, waar aan een bal, die met een zijden net is overtrokken, waaraan een groote kwast hangt. Een zeer geliefde dracht, zoowel voor het voorjaar, als voor den zomer en den winter is de vilthoed. De meest eenvou dige modellen zijn het sportiefst. TJ zie? er hier een afgebeeld van grijs vilt, bij uitstek geschikt voor de reis. De randi is rechts neergeslagen, terwijl hij links juist oploopt. Er is of heelemaal geen garneering of slechts een smal lint om den bol. De hoed kan gemakkelijk w-oav den opgerold en zonder eenige plaats ruimte worden meegenomen. Deze vfTt- hoeden ziet men in allerlei kleuren. Ook hoeden van Angora wol komen meer en meer in de mode. Tot nu toe had men er eigenlijk alleen maar mutsjes van in het alpino-model, doch ook als hoed vol doet de Angorawol buitengewoon goed. Als eigenaardigheid moet even worden vermeld, dat deze wol bijna geen vuil aanneemt, zoodat een lichte hoed een heelen tijd meekan, voordat hij vuil be gint te worden. Met wat magnesia maakt men hem dan weer schoon. Ten slotte nog een enkel woord over onze hal fshedekJring. Yeel zomerman tels hebben in het geheel geen kraag of revers, terwijl men bij de japonnen die men in den zomer draagt, graag een aardige sjaal heeft, die met de kleuren der japon in harmonie is. Ook in de sjaals is zoo'n ontzettende keuze, dat men bij iedere denkbare kleur beslist kan slagen met het koopen van een sjaal. Rechts onderaan ziet U een zijden sjaal met een randje franje afgezet. Links er boven een geplooide zijden kraag met een heel smal opstaand rand je. Deze kraag sluit met een zijden koordje, waaraan een paar aardige pompoens zijn bevestigd. En ten slotte rechts bovenaan een aardige kraag, die van achteren met een paar mooie knoop jes wordt gesloten. Deze kraag is even eens geheel geplooid, ook de opstaande hooge hals. Deze is dubbel genomen en wordt dan naar beneden omgeslagen. Door het plooisel blijft hij dan mooi op zijn plaats zitten. In de losse kragen zijn alllerlei ver scheidenheid, ook bij de losse kraagjes, die gebruikt worden om de halsopening van de japonnen af te werken. De open gewerkte kanten kragen met bijbehoo- rende manchetten, die veel lijken op de handschoenen met de kanten kappên, ziet men op het oogenblik veel dragen. Zij worden, als zij vuil geworden zijn, op dezelfde manier behandeld als de kap pen van de handschoenen, dus met sui kerwater en daarna gestreken.

Soester Courant | 1933 | | pagina 2