G. KOEK TWEEDE BLAD*| AUTO-VERZEKERING Praamgracht 13 Soestigk verschiLlëNde aanrijdingen ONDERSCHEIDING f ajs v0|g.(. Aan W. Brink, tuinbaas en jachtopziener j Versierde wagentjes: 1. Cox; 2. VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1933 No. 36 bij den heer Jhr. R. A. van Holten totj Versierde fietsen.' 1. Waltmann; 2. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Johanna, d. v. J. Walet en J. v. Kieft, Wieksiooterweg O.Z. 27., Maria Jacoba, d. v. J. van Drie en C. v« Tamelen, Birkstraat 13. Gerrit Jan, z. v. G. J. Stuiven'berg en J. v. Lotten, Kerk- dwars straat 14. GETROUWD: J. P. H. Messer en G. C. Brandenburg. J. Haage en M. Höffgen. C. Jansen en C. F. van 't Hoenderdal. F. Reijmerink en A. A. v. Batenburg. OVERLEDEN: Wilhelmina Roelfina Heinhuis, 31 jaar, gel: met J. Verkooiijen. Beukenlaan 21a. GEVESTIGD: A. M. Wingerden, Soes- terb.str. 35. A. P. Gaasbeek, Postweg 93. G. F. v. VaSkenhoef, Steen hofstraat 50. H. A. Lavaleije-Fugers, B. Grothestr. 7. J. H. Eggink, Pr. Hendrikl. 11. H. v. Broek m. vr., Beetzlaan 52. J. W. Oostveen, Steenhofstraat 39. A. M. v. Schalkwijk, Vredehofstraat 2. VERTROKKEN: G. E. Landweer, van Nieuwerhoekstraai 10 naar Delft, Oost*, singel 54. J. L. B. Giebels, van Verl. Postweg 61 naar Bloemendaal, Julianal. __j_. o jf 259. A. J. J. Deijmann, van L. Brinkweg j die Baarn had gesteld, vond men te laat. 35b naar Amsterdam, 2e J. Steenstraal j Men wilde liever midden of eind Novem- 95 1. W. Züman, van Eikenlaan 37 naar ber exposeeren. Ook het intieme ging er Arnhem, Emmastraat 60. J. J. Loen, van door een samengaan met Baarn af. In v. Lenneplaan 62 naar Ierseke, Havendijk i stemming gebracht, werd met groote meer- E. 56. Th. v. d. Coterlet, van Isseltsche- i derheid besloten niet met Baarn samen weg 3 naar Culemborg, R.K- Seminarie, te gaan. R. Prins m. gez., van B. Grothestr. 17 Besloten werd, dat de tentoonstelling naar Medan, N.O.I. J. Verkooijen m. g., I nu in November zal worden gehouden. Het van Beukenlaan 21 d naar Baarn, Sparret bestuur zal de tentoonstellings-commissie 42. J. H. N. Verduin, van Krommeweg vormen, dat zich door verschillende leden 20 naar Borculo, Pension Burgers. J. J, I zal doen bijstaan bij de uitvoering. Kemperman, van v. Maarenstr. 20 naai De beurs, d.w.z. de gelegenheid tot vraag Boxtel, School Patere Assumptionisten. E en aanbod van dieren was geanimeerd. M. Wetering, van Verl. Postweg 85 naai Bij de rondvraag deelde de Voorzitter Zeist, Panweg 25. C. v. Zijl], van Linden, mede, dat er nog gelegenheid was turf- han 1 naar Amersfoort, Reigerstr. 16. M strooisel te bestellen a f 1.35 en f 1.45 per Kistenmaker m. vr., van Kampweg 78 baal; franco huis. Staande de vergadering naar Bussum, Koninginneweg 12. G. P, werden nog een 30 balen besteld. Kok, van Kerkpad Z.Z. 7 naar Culemborg, R.K- Seminarie. Echten te Soesterberg, is toegekend de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. VERGADERING PLUIMVEE- EN KO NIJNENFOKKERS vereeniging Maandagavond hield deze vereeniging een algemeene vergadering in Hotel „De Gouden I^loeg". De waarnemende Voorzitter, de heer Ten Raa, nam het presidium waar. Wegens het oedanken door drukke be- drijfswerkzaamheden van den heer W. C. Priem, werd in diens plaats benoemd de heer J. Pot, die de benoeming aannam. Daarna werd verslag gedaan van een gecombineerde bestuursvergadering van de Pluimvee-Vereenigingen Baarn en Soest om te bespreken de mogelijkheden voor het houden van een gezamenlijke tentoon stelling in den aanstaande winter. De Se cretaresse had van die besprekingen ver schillende aanteekeningen gemaakt, die zij nu voorlas en een duidelijk beeld gaven van de mogelijkheden. Daarna bracht de Voorzitter de gezichts punten voor samengaan in bespreking. De meeste sprekers hadden bezwaren, vooral de tijd van de tentoonstelling n.I. Januari, d. Lély; 3. Niemeijer; 4. Sijtsma; 5. Dick Tammer. Versierde voertuigen: 1. v. d. Weerd1;' 2. Geerling; 3. de Groot; 4. Raat. Wilhelmina Cox ontving als extra-prijs een boek, alle anderen een troostprijs. ZWEMWEDSTRIJDEN Bij de op 1 September j.1. gehouden zwemwedstrijden in het Natuurbad te Soestduinen, uitgaande van de Sportver- eeniging af deeling Politietroepen Amers foort, waren de uitslagen als volgt: 3x50 M. wisselslag estafette. Ie prijs (beschikbaar gesteld door kapi tein jhr. J. van Suchtelen, commandant le Compagnie Politietroepen te 's Gravenha,- ge), groep politietroepen Utrecht. 2e prijs (Vereenigingsprijzen) Groep Po litietroepen Amersfoort! 3e prijs groep Politietroepen Soester berg. als burger, die zich niet alleen interesseeri Mijn groote vvaaideerlng, Bewondering Los, voor vele dingen in de gemeente, maar er dank en blijdschap. De Soester wïnkeliei v„ j ook veel en goed werk voor doet. Onder de vele spreeksters en sprekers merkten we nog op mej. Brinkgreve, die namens het personeel een electrische klok aanbood; mej. Schuijlenburg, die de geluk- wenschen der oud-leerlingen overbracht, hierbij gen album aanbiedend, dat de hand- teekening van eenige honderdtallen oud- leerlingen bevatte, en op welks titelblad was geschreven: „De herinnering aan onze schooldagen is de herinnering aan goede, prettige dagen*?. Mej< Prins bood namens de oud-leer- lingen een leunstoel aan. De heer v. d. Wal bracht als lid der ouder-commissie dank aan den heer Veenstra voor alles wat hij voor de kinderen doet. De heer v. d. Wely sprak namens Volksonderwijs, de heer Dammers bood namens „Soest Vooruit", waaraan de naam Veenstra on afscheidelijk verbonden is, een boeken kast aan. De heer Groen sprak als oud- onderwijzer waardeerende woorden tot den 4e prijs groep Politietroepen Naarden. heer Veenstra als hoofd der school. Dr. Personeele prijzen 50 M schoolslag. R t maaide het dat anderen le prijs (beschikbaar gesteld door den niet hadden fd en bood dat de* heer e. E. Chivat, commandant afdeeling- heer veenstra aan, den wensch uitend nog Politietroepen Amersfoort sergeant Groe- nenberg, Utrecht. 2e prijs (Vereenigingsprijzen) Korporaal mm en nijverheids-onderwijs. Van Laar, Soesterberg. j - 1 50 Meter rugslag. le prijs (vereenigingsprijzen) S. M. I. Th. v. d. Perre, Utrecht. 2e prijs korporaal Pasman, Utrecht. 50 M. vrije slag. veie jaren met hem te mogen samenwer ken in de commissie tot wering van school- Hierna bracht een der ouders een per soonlijke herinnering aan zijn eerste ken nismaking met den heer Veenstra naar voren, waarna als laatste spreker de eenige broer van den jubilaris het woord voerde. hem de gelukwenschen overbrengend van le prijs (vereenigingsprijzen) korporaal dpn van il<a^v 7 FvPK had de Boer, Amersfoort. 2e prijs korporaal Van de Veer, Amers> foort. den minister van justitie. Z.Exc. had te vens aan den heer Veenstra opgedragen aan zijn broer over te brengen de woor- Na afloop had de prijsuitreiking plaats J?" gr°°*e waardf™| voor het werk, de (rrnpn PnfiHplroLpn te dat hlJ v00r de psychopathen had gedaan Eenige konijnen, gratis afgestaan door sommige leden, werden bij opbod ver- VERHUISD: L. F. v. Rooijen, van kocht ten voordeele van de kas. Krommeweg 12 naar Beetzlaan 12. D Was een v^°^e vergadering, die om Ernsten m. vr., van Kerkpad Z.Z. 58 naar door ^en Voorzitter onder dank Eikenlaan 35. P. v. Muijden, van Korte voor g°ede opkomst werd gesloten. Hartweg 1 naar Beukenl. 14a. D. Alten.-GEVONDEN VOORWERPEN berg, idem. J. J. Bruggeman, idem. B. Hoekstra, van Van Weedestraat 29 naar Beetzlaan 10a H. P. J. Beuke m. gez., van Molenstr. meld 'JI.Z* 39 naar Van Weedestr. 29. Omtrent onderstaande gevonden voor- D ar i werpen zijn inlichtingen te bekomen aan K- ïl orst m. gez., idem. de adressen achter de voorwerpen ver- OFFICIEELE KENNISGEVING SOESTER NATUURBAD Actetasch met inhoud, L. Brinkweg 45. Alpinomuts, Pol. Bureau. Gasslang, Pol. Bur. Damestaschje, Nieuwstr. 16. Belasting- merk,. Beckeringhstr.. 13c. Kinderportemon- - Korenweg 4- longensjas, F. C. Kuïi- w. van Soest brengen ter aige-Tperst-at 4. Z-kdoek, Pol. Bur. Damestasch', c nnis' ^at ingaande Zondag 10 Autokluis. Gouden broche, Molenstr. 65. eptemtoer a.s. het Natuurbad geopend Actetasch met inhoud, Bosstr. 80. Dames- zal worden te 7 uur v.m. j lorgnet in etui, Talmalaan 29. Ceintuur, Hiermede vervalt het uur voor gemengd Emmalaan 13. Sjaal, Emmalaan 13. Belós- tmgmerk, Beetslaan 106. Kinderschoentje, baden tot dusver bepaald van 6 tot 7 uur voormiddag. Soest, 6 September 1933 B de „lle Nieuws Eerste Nederlandsche" Wett. Aansprakelijkheid v.a. f27.50 v.a. f100.— langstelling verkiezing van 4 nieuwe be- Birktstraat 48. Heerenhorloge, Pol. Bur, Kinderschoentje, Koningmnelaan 44. Man teltje, Talmalaan 29. Aangeloopen: hond (wit met zwart) en Fox Terrier, Ferd. Huijcklaan 14. V. en A.V. „SOESTERBERG" De V. en A.V. „Soesterberg" kwam op 28 Augustus in Hotel ,,'t Zwaantje" bijeen voor het houden van haar jaarvergadering. Van haar agenda verdient het meest be- All Risks ",AA Brand (ook wegens explosie) f 10.1 stuursleden, waardoor het bestuur weer Dit tarief geldt ook voor vrachtwagens, gecompleteerd is te weten, de heeren P. Veranderen zonder eenige kosten I °rost Voorzitter; Q. J J. de Bruin 2e 'Voorz.; H. J. Smtnk le Secretaris; P. J. Peters 2e Secr.; F. M. A. Manders le Penningmeester en T. de Bruin 2e Pen- Inlichtingen geheel vrijblijvend, (onk voor J andere verzekeringen) bij de veriegenw. op de groep Politietroepen te Soester berg, voorafgegaan door jde bekende gees tige speech van den heer C. E. Chivat, le luitenant afdeelmgs-commandant. AANBIEDING MEDAILLEKAST Dinsdagavond had in café „Centrum" te Soesterberg de aanbieding plaats van een nieuwe beker- en medaillekast aan de Voetbal- en Athletiek Vereen. „Soester- berg". De gelden voor deze kast waren ingew zameld door de heeren De Bruin en Van Hattem, welke personen voor hun wetk gr ooien dank mochten ontvangen. Ook de heer In 't Hout, die de kast graj* tis had vervaardigd, werd bijzonder dank gebracht. Eveneens werd hulde gebracht aan den heer De Brujjn, eigenaar van café „Centrum*', voor het vele door hem voor de vereeniging gedaan. Door verschillende sprekers werd het woord gevoerd, waaruit het groote meder leven inet de vereeniging „Soesterberg" niet weinig sprak. Donderdag had in de Van Weedestraat een aanrijding plaats, waardoor een dame ongelukkig terecht kwam. Mejuffrouw R. reed n.I. door zenuwachtigheid tegen een Y-tax van den heer Broers uit de auto- kluis. Zij kwam te vallen, waardoor haar kuitbeen brak. Dr. Rupert, die spoedig ter plaatse was, verleende geneeskundige hulp, waarna zij naar een zuikenhuis te Amersfoort werd vervoerd. Vrijdag plm. één uur had in de bocht van de F. C. Kuiperstraat nabij de Korte Brinkweg een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van de stoomwasscherij De Kolk te Amersfoort, bestuurd door G. S. en een vrachtauto uit Baarn, bestuurd door D. Tegen eerstgenoemde is proces-verbaal opgemaakt, omdat hij de bocht geheel links nam. en voor de wijze waarop het hem gelukt was hier in Nederland het eerst de gezins- verleging der psychopaten ingang te doen vinden en t(e doen slagen. Persoonlijk vbracht de heer Veenstra den jubilaris dank voor de wijze, waarop hij het voetspoor van hun vader had gevolgd en het open baar onderwijs gediend had. Daarna sprak de jubilaris zijn zeer groo,- ten dank uit voor alles wat hem dezen dag tot een onvergetelijke zou maken. Iaat den moed niet zakken, houdt het hoofd omhoog, toont werkzaamheid. De oude Hollandsche geest vaart over hem „endo hij despereert niet*'. Werkzaamheid Is de hoofdvereischte om te slagen. De Soester werkt, hij wanhoopt niet. De overwinning is hem, die werkt en volhardt. Bidt, werkt, volhardt! Houdt vast het geloof, dat onze arbeid, onze kracht-in spanning nooit vergeefs en nooit van on nut zal zijn. Zonder tegenspoed geen over winning. De donkere wolken van heden zullen breken en dan straalt weer door de zon, de zon der overwinning, schooner dan te voren. Spant uwe krachten in. Gij zult slagen". Verder wijst de Burgemeester op de zinspreuk der Oranjes. Ik zal handhaven. Die spreuk zullen ook wij, zullen ook de winkeliers moeten overnemen en betrach ten. Wijzende op de kleuren van de Ne- derlandsche vlag, die moed, trouw en blankheid van ons gemoed voorstellen, wenscht spr. het bestuur en de Vereeniging veel succes met deze tentoonstelling en verklaart die voor geopend. Daarna wordt nog medegedeeld, dat de beide wethouders, de heeren Van Duren en Lodeesen verhinderd zijn deze opening bij te wonen. Tenslotte spreekt nog de Voorzitter van de Winkeliers-Vereeniging, de heer Spij ker woorden van dankbaarheid aan allen die hebben geholpen hier wat schoons ten toon te stellen. Deze jonge Vereeniging, nog slechts even -2 jaar bestaande, heeft groote durf getoond. Het. voorstel door den heer Jaarsma reeds kort na de ope- richting gedaan in nu reeds verwezenlijkt, wat spr. nooit had durven denken. Er zijn veel moeilijkheden overwonnen, maar nu jubelt de Voorzitter van trots, ziende wat tot stand is gebracht. Met den dank aan de standhouders en rekenende op de verdere medewerking van alle winkeliers en het publiek, hoopt spre ker, dat na het einde van deze dagen allen tevreden zullen zijn. Dat veel publiek de tentoonstelling moge bezoeken. Daarna volgde een rondwandeling langs de vele en mooie stands, eindigende bij het podium, waar de firma Douwe Egberts Dank aan den heer burgemeester en den gratis thee of koffie schonk, heer insoecteur voor de waardeerende j In de ontvangkamer teruggekeerd, werd woorden tot hem gesprohen. Even releveer- j ,jaar eere-wijn aangeboden en bleef men de hij, hoe hij 25 jaar geleden in Soest onder het genot van een sigaartje en voor komende, zich spoedig aan 't dorp had gehecht, hoe hij nu Soest liefhad en dat wel bleek dat die liefde wederkeerLg was, getuige de vele waardeerende woorden en de vele blijken van waardeering. Daarna verzocht de jubilaris aan zijn broeder zijn zeer grooten dank over te brengen aan den minister van justitie en eindigde met eenige waardeerende woor den tegen het personeel. Na afloop van dit officieele gedeelte boden vier kleine gymnastjes en eenige be stuursleden namens de Soester Turaehrb, een groote taart en bloemen aan. Een fotograaf maakte daarna een foto van den jubilaris, familie en aanweziigen w.o. we nog zagen wethouder Lodeesen, den heer Batenburg, den heer Schireuder en vele ouders en oud-leerlingen. PLAATSELIJK NIEUWS BRANDWEER SOESTERBERG A.s. Dinsdag 12 September, 's avonds om 8 uur, zal door de Vrijwillige Brand weer te Soesterberg een oefening gehou den worden. PQSTDUIVEN-VEREENIGING „DE ZWALUW" Uitslag der gehouden wedvlucht door bovengenoemde vereeniging vanaf Neuf- ville, 204 K.M. A. Rijksen 1—3—13—28—30. J. Huurdeman 2. J. Pot 4—9—10—16—17-21-26-27-32-39. B. Groeneveld 5—8—12—15—34—36—40. W. C. Priem 6-22-25-31-33—37—38—42, J. Groen 714. G. Teeken 11—19—35—43. H. Pohlman 1829—41. J. Rijksen 20. A. v. Dorrosteijn 23. H. Broekhuis 24. Wedvlucht vanaf Mons, 210 K.M. J Pot 1—2—4—6—14—16—20—26—35. B. Groeneveld 35. W. C. Priem 7—17—25—30—33. G. Teeken 8922. A. van Dorresteijn 10. H. van Sitter 11—18. H. Pohlman 12—15—57 A. Schaap 13—35. j. Groen 19—28—31. J. Burgsteden 21—29. Timmermans 23. G. Geitenbeek 24. 'A. Rijksen 34. Zaterdag ongeveer 3 uur n.m. stond een ningmeester en M. Groenewoud Algemeen 'uxe auto, bestuurder de heer A. H. uit Commissaris. WAARSCHUWING De waarnemende Hoofd-Commissaris van Politie te Amsterdam ontraadt het in relatie treden met Willem Hendrik Baa- rens, geb. te Amsterdam, 9 Augustus 1894, wonende Heerengracht 2651 te Amster dam. Hij noemt zich „Algemeen leider" van de door hem opgerichte instelling „Na tionaal Katholiek organisatie", tracht gega digden te vinden voor de functie van pro pagandist en probeert dan van dezen een waarborgsom machtig te worden. Overneming van deze waarschuwing in de couranten is gewenscht. ORANJEDAG TE SOESTERBERG Behalve het groote Oranjefeest in het Natuurbad, waaraaan door alle Oranje- vereenigingen van Soest werd deelgemv men, werd op den voormiddag van Ko ninginnedag te Soesterberg nog een kin derfeest gehouden, dat zeer geslaagd Is. Om half negen hadden de kinderen van alle lagere scholen zich verzameld bij de Kerklaan. Onder hen bevond zich ook de groep van versierde wagentjes en fietsen waarvan veel werk was gemaakt. In op tocht maakte men een rondgang door het dorp naar den tuin van Huis ten Halve. Hier sprak kapitein Sar, de voorzitter der Oranjevereeniging, de kinderen toe, waar na zij bij afwisseling op allervermakelijkste wijze werden bezig gehouden door den goochelaar la Rette en zijn muzikalen clown, die tevens ook als buikspreker funr geerde. Onderwijl werden de kinderen ge- fracteerd, nog andere attracties volgden en het was reeds over twaalven, toen het kinderfeest was afgeloopen. De jeugd en ook de oudere aanwezigen hebben erg veel genoten. i De uitsla# van den wedstrijd luidde Groningen stil op de Burgem. Grothestr. Een vrachtauto, bestuurd door Z. uit Amersfoort kwam aanrijden. De bestuur der keek niet uit, waardoor een botsing voïjgde. Tegen Z. is prooes--verbaal op gemaakt. SCHOOLJUBILEUM Vrijdag 1 Sept. was het de dag, dat de heer Veenstra voor 25 jaar zijn werkkring als hoofd der school in de Kerkebuurt aan vaardde. Dat deze dag niet ongemerkt voorbij zou gaan, begrijpt een ieder. Om drie uur verzamelden zich dan ook velen in de verbouwde gymnastiekzaal achter de school. De zaal was 'feestelijk versierd en alle hoeken waren geheel ge vuld met bloemstukken, terwijl op alle ta feltjes, op de halterrekken, zelfs op de banken nog bloemen stonden. De burgemeester nam het eerst het woord en bracht naar voren hoe de heer V. de school had opgewerkt; wat ze was toen de heer V. kwam en wat de schooi nu is. Met een hartelijke gelukwensch bood hij den jubilaris een schilderstuk aan, zich daarna tot mevrouw wendend met de woorden, dat de vrouw steeds tot steun van den man was en dat de heer V. zeker nooit had kunnen volbrengen, wat hij vol bracht heeft, zonder haar steun. De heer Van Loon, inspecteur van het lager onderwijs, begon met te zeggen, dat hij ook aanwezig had moeten zijn bij de opening van een school in Amersfoort, maar dat hij zich genoodzaakt Ifad ge voeld den heer Veenstra persoonlijk te gaan gelukwenschen. In zeer waardeeren de woorden schetste hij Veenstra als amb tenaar, die het gezag hoog houdt, als on derwijzer, die 't peil van het onderwijzen zeer hoog weet op te voeren, die een open oog heeft voor al wat de kinderen noodig hebben boven en behalve schoolkennis en RUZIE Vrijdag werd de politie ter assistentie geroepen door J., wonende aan de Molen- straat. Zijn vrouw zette thuis de boel op stelten, 't Kostte nog al moeite om de booze echtelieden tot rede te brengen. Aanvankelijk gekalmeerd schijnen ze la ter maar ieder een eigen woongelegenheid gezocht te hebben. DE H.LT.S.O. De Handels- en Industrie-tentoonstelling uitgaande van de Centr. Winkeliers-Vereen, is Maandagmiddag in Hotel „Eemland" officieel door den Burgemeester geopend. Tegen 3 uur hadden zich vele bestuurs leden van de Soester Winkeliers Vereeni ging, eenige leden en een aantal genoodig- den, waaronder de leden van het Eere- Comité, in de ontvangkamer van het hotel verzameld. De Voorzitter van het ontvang-comité, de heer Jaarsma nam allereerst het woord, om in 't bijzonder den Burgemeester als Voorzitter van het Eere-comité welkom te heeten, verder de leden van dit comité, het bestuur en verdere genoodigden. Spr. dank te allen voor de belangstelling hier be toond. Deze tentoonstelling is georgani seerd om de welstand van de winkeliers te bevorderen. De winkelstand heeft de laat ste jaren in Soest reuzen sprongen ge maakt. Trots de moeilijke tijden heeft de Cen trale Winkeliers-Ver. het aangedurfd deze tentoonstelling te organiseeren. Toen men een half jaar geleden daaraan begon te werken, leek het, dat het een fiasco zou worden; de malaise, vacantietijd, allerlei oorzaken werkten tegen. Maar het door zettingsvermogen van de heeren Harte- mink en Sijker hebben alle moeilijkheden overwonnen. De standhouders hebben hun beste beentje voor gezet en ziedaar wat tot stand is gebracht. Daarna verzoekt de heer Jaarsma den Burgemeester, de tentoonstelling te willen openen. Mr. Deketh daarop het woord nemende Herinnert in de eerste plaats aan het voor woord, dat hij schreef in de officieele gids: „In dezen geestelijk, financieel, econo misch verwarden en ontredderden tijd, or ganiseert de Centrale Wlnkeliers-vereenf- ging te Soest een tentoonstelling, toont moed en durf, de twee goede Hollandsche eigenschappen. de dames bonbons, nog geruimen tijd zellig bij elkaar. De tentoonstelling is ondergebracht in de groote en een speciaal voor dit doel aangebouwde zaal. Van de plaatselijke firma's wordt er ger- exnoseerd door de navolgende firma's: N.V. Baarnsche Bakkerij (brood en gebak); J. Geijtenbeek (Pokon plantenmest); J. F, Litschen, (Volkoren producten); Joh. Tak, (Brandstoffen); D. Waal, (haarden, kar chels enz.); Jac. Waal (Speelgoederen eit luxe artikelen); M. Visman (Electr. apptai-i raten, badkamer. Elesva Zilver enz.); A. G. Spijker (uurwerken); H. Grift (Gazelle Rijwielen en motoren); A. H. J. Hartei. mink, (Wijnen Ferwerda en Tieman). Al deze stands zijn keurig verzorgd en 't is als of een strijd is gevoerd oor het gunstigst uit te komen. Van firma's buitsn de gemeenten expo seeren: N.V. Einmahl (Puddingpoeders); N.V. Haas (azijn, mosterd, enz.); firma Haust (koek en beschuit); fa. Douwe Eg berts (koffie en thee); fa. Ostermann Co. (Persil, Menco, Ata, Sil, Imi). N.V. „S.K.S." (koek enz.); Zwaardemaker Co., (Jams enz.). Ook deze firma's komen op een schitte rende wijze naar voren. Het geheel vormt een grootsche tentoon stelling. Dit vooral verklaart ook het goe de bezoek gedurende de dagen der ten toonstelling. De C.W.V. heeft veel werk moeten ver zetten. Het groote succes thans reeds be reikt, is de kroon op haar werk. 1STE SOESTER EIERVEILING Kipeieren: Hoogste prijs f4.60; middel- prijs f3.80—f4.—laagste prijs f3.40; eendeieren f2.50. Hen-nem eieren f 2.15— f2.30. Alles per 100 stuks. Aanvoer 6500 stuks. DRONKENSCHAP Door de politie alhier is bekeurd een zekere J. F. J. B., wonende alhier, wegens het niet in staat zijn van het besturen van een rijwiel. ZOMERCONCERT Het 7e en laatste Zomerconcert, te ge ven door de Harmonie „Patiëntia Vindt Omnia", dir. H. Kok, zal gegeven worden op Vrijdag 15 September a.s., des avonds 8 uur, in de tent aan de Torenstraat. Het navolgende programma zal worden uitgevoerd. Uncle Sammy, Marsch, J. Furgeot. Le Calief De Bagdad, ouv., Th. Rottier. Les Roses Du Mide, Wals, Strauss, BJangenois. Fantasie sur 1'opera „Le Baron Tzigane", Str a us sDu que sne. Les Saltimbanques, ouv. De 1'Opera Comique, Ganne—Strauwen^ Valse Interromque, Legende, L. Montagne. Fantasie sur 1'Opera, Les Dragons de Villars, Maillard. Florentiner, marech, J. Fucik. VERKEER GESTREMD In de Torenstraat kapsijsde een wagen beladen met ruim 150 bossen stroo, waar door het verkeer eenigen tijd gestremd werd.

Soester Courant | 1933 | | pagina 4