Uit de Raadszaal. Om aan te denkenl Vrijdagmiddag vergaderde de raad onzer gemeente onder leiding van den Burge meester. Alle leden aanwezig. Na de opening komt de agenda in behan deling. 1. Vaststelpng der notulen van de ver gadering d.d. 10 Augustus 1933. Goedgekeurd. 2. Ingekomen stukken. I. Procesverbaal van kasopneming van den gemeente-ontvanger. Voor kennisgeving aangenomen, ft. Goedgekeurde begrooting voor den dienst 1933. Voor kennisgeving aangenomen. III. Goedgekeurde begrotingswijzigin gen. Voor kennisgeving aangenomen. IV. Besluit van Ged. Staten, houdende verdaging hunner beslissing op het raads besluit van 10 Augustus 1933, no. 1447 tot het oprichten van een stichting tot be heer van het Soester natuurbad. Voor kennisgeving aangenomen. V. Besluit van Ged.. Staten tot toepas sing eener tijdelijke korting op de jaar wedden van de ambtenaren van den bur- lijken stand dezer gemeente. Voor kennisgeving aangenomen. VI. Dankbetuiging van het Uitvoerend Comité Viering 31 Augustus voor de ten behoeve van de feestviering op 31 Augus tus j. I. toegezegde waarborgsom van f 200.—. Voor kennisgeving aangenomen. Vil. Een adres van J. Akkerman e.a., bewoners en eigenaren van perceelen aan de Korte Kerkstr. verzoekende verbetering aan te brengen aan de wegbedekking dier straat, alsmede aanleg van waterleiding. (Om advies naar O.W.) Aldus besloten. VIII. Overzicht van het gasbedrijf over Voor kennisgeving aangenomen. de maand Juli 1933. IX. Een schrijven van het raadslid W. T\ H. Busch aan den Voorzitter van den Raad verzoekende hem verlof te verlee- nen tot het houden eener interpellatie om trent gunning aanleg rijwielpad langs Hee- öerspoor. Interpellatie toegestaan. Aan de agenda evoegd. Een adres van Mevr. C. J. v. d. opek-Janzen e.a., verzoekende verbetering der straatverlichting in de Beethovenlaan. (Om advies naar O.W.) Aldus besloten. XI. Een adres van het bestuur der ver- eeniging „Zonnegloren", gevestigd te Utrecht, verzoekende wijziging van de ver ordening ex art. lid 4 sub 3 der Hinder wet dd. 24 Juli 1929. Verwezen naar B- en W. voor prae- advies. XII. Een verzoek van het bestuur der R.K. U.L.O. school om met toepassing van art. 72 der L.O. Wet 1920 mede werking te verkenen tot aanvulling van leermiddelen. Verwezen naar B- en W. voor prae- advies. XIII. Een verzoek van de Gebr. de Lange om hun alsnog bouwvergunning te ver kenen. (Om advies naar B. en W.) Aldus besloten. XIV. Een schrijven van J. v. d. Kop, waarbij hij te koop aanbiedt zijn huis en iuin aan d" v. Weedestrmi-Korte Brink- weg. (Om advies naar B. en W.) De heer BUSCH dringt op spoed aan. Deze zaak loopt reeds te lang. Betrokkene lijdt groote schade door het uitbreidings plan. De VOORZITTER zegt, dat de daar ge projecteerde weg niet komt. Als de bouw vergunning wederom wordt ingediend wordt de vergunning verleend. De heer NOODER meent, dat adressant een spelletje speelt om er beter van. te worden. De heeren BUSCH, GANILLE en HORNSVELD bestrijden deze meening, waarna de heer NOODER zegt, niemand heeft willen bekedigen. Het adres wordt verwezen naar B. en W. voor pae-advies. XV. Een schrijven van de vereeniging „Buitenzorg", verzoekende ruil van grond met de gemeente. (Om advies naar O.W.) Aldus besloten. XVI.. Een adres van het bestuur der R.K. Bewaarschool te Soesterberg hou dende verzoek om subsidie. De heer NOODER dringt aan op een spoedige besliissmg en vraagt of ook niet- katholieke kinderen zullen worden toe gelaten. De VOORZITTER zegt, dat subsidie zal worden verkend, als het aantal kinderen voldoende is. XVII. Een verzoek van P. Selfderbeek om wijziging van het uitbreidingsplan in verband met bebouwing van zijn gronden. Verwezen naar B. en W. voor prae- advies. XVIII. Verzoek van Th. Molthoff en J. S. Rasch' om ontheffing van art. 15 der bouwverordening. Zal in deze vergadering worden be handeld.. XIX. Idem van W. v. Breukelen. (Om advies naar B. en W.) Zal in deze vergadering worden be handeld.. XX. Idem van G. Roelands. Zal in deze vergadering worden be handeld.. XXI. Een adres van „Hocares", Kou de-d-- verzoek de Personeek Belasting »oo otels en café's te verminderen. (Om, a'dvles naar 'de b'elasti'ngcommfssteL^ Voor prae-advies naar B. en w. XXII. Besluit van Ged. Staten tot niet goedkeuring van het raadsbesluit van 10 Augustus 1933 tot uitbreiding van het aan tal wethouders. De heer NOODER juicht het toe, dat Ged. Staten oog hebben gehad voor de meening der minderheid in den raad. Mej. FUNKE dringt aan op aanstelling van een extra kracht bij O.W. XXIII. Verzoek van J. Coljee om toe kenning van een hooger steunbedrag dan door Maatschappelijk Hulpbetoon is be paald. Voor prae-advies naar B. en W. XXIV. Verzoek van J. C. van Veen en andere bewoners van den Braamweg om verbetering van het wegdek en verlichting van dien weg. Voor prae-advies naar B. en W. XXV. Schrijven van J. L. v. d. Lichte en A. Romswinckel, houdende opmerkingen over het voorstel van B. en W. aan den Raad inzake naamsverandering van de Nieuwe Steeg. Zal worden behandeld bij punt 14. XXVI. Schrijven van Jhr. C. H. van den Brandeler, houdende verzoek om wijziging van de voorwaarden waaronder hij met de gemeente grond wenscht te ruilen. Voor prae-advies naar B. en W. XXVII. Adres van de Gooische Actie groep tegen Volksverwildering verzoekende eenige maatregelen te nemen op het ter rein van het Natuurbad in verband met de zedelijkheid. Voor prae-advies naar B. en W. XXVIII. Een adres van den heer Kalf over een zaak, die den Burgemeester niiet precies voorstaat en welk adres eerst hedenochtend is binnengekomen. Voor prae-advies naar B. en W. 3- Vaststelling van besluiten tot wij ziging der gemeente- en wegenfonds- begrooting dienst 1933. Vastgesteld.. 4. Voorstel van B. en W. inzake de dekking van het verlies van het Grondbedrijf wegens de per 1 Janu ari 1933 plaats gehad hebbende peri odieke ta.xatie. Goedgekeurd. 5. Voorstel van B. en W. tot verhoo ging van het subsidie voor Maat schappelijk Hulpbetoon met f 10.000. De heer BUSCH zal zijn stem aan dit voorstel geven, doch wenscht in het vervólg andere maatregelen te nemen. Het voorstel wordt goedgekeurd. 6. Voorstel van B. en W. tot het in stellen van beroep tegen het besluit van Gedeputeerde Staten dezer pro vincie tot onthouding van goedkeu ring aan het raadsbesluit dd. 10 Au gustus 1933, 4e afdeeling No. 21/268 inzake de dekking van het ongedekte tekort bij de bouwveneeniging „St. Joseph" te Soest. De heer BUSCH informeert naar de oorzaken der tekorten. Weth. VAN DUREN deelt mede, dat een onderzoek zal worden ingesteld. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 7. Voorstel van B. en W. tot voorloo- pige vaststelling van de rekening van het Grondbedrijf over het dienstjaar 1930. Aldus besloten. 8. Voorstel van B. en W. om het ver zoek om subsidie van het bestuur der Soester Vrijwillige Reddingsbrigade in nadere overweging te nemen bij de behandeling van de gemeentebe- gnooting 1934. De heer BUSCH bepleit toekenning der subsidie. De VOORZITTER zegt gaarne steun te verleeenen, doch daarmee te moeten wach ten tot de begrooting. Aldus besloten. 9. Voorstel van B. en W. om de verja ging der kleeding- en rijwiéltoelagen voor het gemeente-personeel te doen ingaan op 1 Juni 1933. Aldus besloten. 10. Vaststelling van de vergoeding als bedoeld in art. 101 der L.O. Wet aan de Bijzondere scholen over het jaar 1929, alsmede over 1928 voor de School met den Bijbel in de Kerke- buurt- Zonder bespreking vastgesteld. 11. Crediel-aanvrage van B. en W. voor aanschaffing leermiddelen openbare U.L.O. School. Crediet toegestaan. 12. Benoeming van leden der Raadscom- missiën voor 1933/1934 en verdeeling van den Raad in afdeelingen. Tot zoover ging alles goed en blijkbaar had de vergadering een te vJot verloop De vergadering had nog slechts drie Ikwartier geduurd en 11 van 15 punten waren reeds gepasseerd. Niet kon worden vermoed, dat we niet minder dan ruim 3 uur noodig zouden heb ben voor punt 12. Als gebruikelijk was een voordracht voor de commissaris opgemaakt door B. en W. Zoowel door den heer Gasille aan de eene en de heeren Busch', Endendijk en enkele andere leden aan de andere zijde, waren voor verschillende commissiers an dere voorstellen ingediend. Deze voor stellen lokten soms heftige en zeer ver warde discussies uit en vooral in deze vergadering was het bij uitstek merkbaar hoe de geest onder de raadsleden in de laatste tijden is veranderd. Het zijn hoofdzakelijk de commissies voor Openbare Werken, Uitbreidingsplan en Grondbedrijf, welke de stof doen op jagen. De heer NOODER allereerst het woord nemende, informeert waarom de comni. Grondbediijt en Uitbreidingsplan thans gescheiden worden opgediend. Spr. heeft zich steeds gegeven en wenscht geen grondspeculanten in deze commissies. De heer OASILLE ziet in de comm, voor Openb. Werken in de plaats van den heer Van Dam liever een arbeidersafge vaardigde. Met betrekking tot de comm. voor het Uitbreidingsplan en Grondbedrijf wijst spr. er op, dat de raad de heer Van Klooster tot tweemaal toe uit deze commissies heeft geweerd. Spr. hoopt, dat de raad dit be sluit zal handhaven. De heer BUSCH wijst er op, dat tot nu toe het eene lid in elk en het andere lid in nagenoeg geen commissie zitting had. Openbare Werken, Uitbreidingsplan en Grondbedrijf zijn zeer nauw aan elkander verwant, waarom spr. meent, dat in deze 3 comm. dezelfde personen moeten zitting hebben. Voor deze comm. worden genoemd de heeren De Bruyn, Busch, Grootewal, Hornsveld en Van Klooster. Men moet, aldus spr. ook een tegenstander dulden in een comm. en elkander in het gezicht de waarheid durven zeggen in plaats van achter de schermen spreken. De heer NOODER is over deze woorden niet goed te spreken en verwijt den heer Biusch, dat hij zich opwerpt' voor grond- nijgenareii en bouwspecu'laanten in plaats te 5'ien na aar de belangen der arbeiders- De heer DE NIES zou de heer Busch liever zien in de commissie voor werk verschaffing. Daar heeft Busch steeds goed werk verricht. De heer GASILLE wenscht in de comm. voor hét Uitbreidingsplan niet 4 princi- picelie tegenstanders. Ook de heer GROOTEWAL is deze mieemng toegedaaan. De stemming wordt er niet beter oip en op scherpe wijze trekt men te£en elkan der op De heer BUSCH zegt zich niet t(e zul len laten overschreeuwen door den heer OASILLE en meent, dat het gekonkel nu maar eens uit moet zijn. De heer Gasille heeft te bedenken, dat alle leden dezelfde rechten hébben. De heer GASILLE zegt zijn meening te zullen zeggen, ook al denken andéren eir .ajnders over. De besprekingen zijn hierna zeer ver ward, verschillende leden spreken door elkaaar terwijl de leiding zoek is. Als hierna de stemmingen over de ver schillende commissies aanvangen zijn zeer veel geldige en ongeldige stemmingen noodig om de commissies geheel of ge deeltelijk samen te stel'len en op verschil lende momenten laait de woordenstrijd onverminderd op. Zoo gaan we door tot ruimyö uur, zoo dat niet mllnidiGi' dan r-tx'i&P 3 wen noodig waren om de commissies te verkrijgen. Als volgend punt komt dan in behan- deling: 13- Voo-rstel van B. en W. tot bestemming van een terrein voor woonwagen standplaats met crediet-aanvrage voor inrichting van bedoeld terrein. De heer NOODER wijst er in scherpe bewoordingen op dat de Burgemeester boos was op spr. met betrekking tot zijn handelingen inzake het woonwagenkamp en de attracties tijdens de Hintos- Spr. is niet boos o,n> de Burgemeester en wil hem in gemoede wijzen, dat in da cre- dietaanvrage een fout zit. Als spr. optelt komt hij tot f723.40 en niet f523.40. De héér VAN ''LOOSTER brengt dank aan den heer De Bruijn voor de door hein gezochte plaats. Het crediet wordt toegestaan tot een bedrag van f723.40. 14, Adres van bewoners en eigenaren van perceelen, gelegen aan de Nieuwe- steeg, verzoekende aan dezen weg een andere benaming te geven. De heer OASILLE wijst er op, dat de mcening van B. en W. betreffende den tnaaatn De Steeg niet op gaat. De VOORZITTER wil advies inwinnen dom der Gemeente is- van het Domein, daar de weg geeneigen- Aldus besloten. 15. Vaststelling van besluiten inzake ge meente-eigendommen, t.w. e. verhuur van grond aan K. Dral. (Goedgekeurd) b- verhuur van grond aan G. H. Grijze. (Goedgekeurd) c. verkoop van grond aan P. Man of diens lastgever. Zal aan den heer Man worden ver kocht, wanneer de eerste gegadigde dé gronö niet mocht wenschen. Hierbij wordt dte wenschelijkheid be spreken geen sprongen in de wegen te léggen. De agenda is hiermee ten einde. Besloten wordt de door den heer Busch te houden interpellatie tot de volgende vergadering uit te stellen. De heer BUSCH vraagt voor de beide assistenten der badinrichting, welke in lossen dienst zijn een gratificatie voor hun goede wrak. Ook wil Spi. het bad zelf zoo spoedig mogelijk in oude maken en even tueel verbetering aaatibrengen. Meerdere leden zijn déze gedachten toe gedaan. De heer Grootewal informeert, of de ge meente belde assistenten ook in den winter niet in dienst kan houden. Het zlijm goede krachten voor volgende seizoenen. Mej- FUNKE informeert of in den winter hét bad niet kan worden omgevormd tot ijsbaan. Al deze punten zullen door B. en W. worden bezien. Na noig enkele opmerkingen en wenschen van den heer De Nies wordt de verga dering gesloten. PLAATSELIJK NIEUWS SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGSBRIGADE. Nu die Herfst spoedig zijn intrede doet heeft de Soester vrijwillige Reddingsbri gade haar oefeningen in het Soes ter Na* tumrbad gestaakt- Thans wordt spoedig een aanvang ge maakt met den medischen cursus onder leiding van Dr. Stroband. De aanvangsdatum van dezen cursus zal nog nadier worden bekend gemaakt. '1 NUT TE SOESTERBERG. Op de dezer dagen alhier gehouden alge- ineene ledenvergadering van het Depar tement SoesterbergHuis ter Heide der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen, werd mevr. Desta als bestuurslid herkozen, terwijl in de vacatures, ontstaan door het zich niet herkiesbaar stellen van mevr. Grootewal en het bedanken van mevr. van den Bout, voorzien werd door de verkiezing van de dames Posthumus en Zwaai. FANCY-FAIR P. K- V. Ten voojdeele van de R/K. Kerk en het Vereenigingsgebouw op Nieuwerhoek werd Zaterdag, Zondag en Maandag in het parochiehuis een Fanicyfair gehou den, welke in alle opzicht is geslaagd. De v'eij-scbiililende stands en attracties in zaal, tuin en clubgebouw waken puik vieiFpCTgd en het bezoek was steeds zoo danig, dat het publiek niet geborgen kom woirdien. Zaterdagmiddag had de offioieele ope ning plaaat door ZeerEerw. Heer Pas toor A. J. Smit in het bijzijn van genoo- dlijgden: Sp:r. heette de aanwezige hartelijk welkom en dankte allen voor hun aanwe zigheid. Als spr. die noodzakelijkheid dezer fancylaiir bepleit, wijst Z.E. op het vele, wat anwezig is om gepast pléizier te ma- keu, en de vele voorwerpen, weslke zij bijeen gebracht. Spr. hoopt dat deze fan- cyfair een groot succes zal worden. Ma and aga avond had de uitloting laats van 'die groote verloting ten bate der Fain- cyfalr. De rijzen werden getrokken door Niéh. van Duren met het navolgende re- sulfaat.' 366 Dames- of Heerenrijwiel. 1774 Kapstok. 1154 Gangspiegel. 1741 Hanglamp. 1032 Gobelin in lijst. 379 Schemerlampje. 313 Fruitschaaltje. 1555 Rookstel. 398 Dejeuner. 354 Roode Vaas. 369 Rozen-bowl. 1371 Fruitschaal. 1763 rhktstel. 356 Gevulde Bonbonnière. 2344 Pijpenrek. 359 Doos Bonbous. 22 Sla-garnituur. 2296 Vaas. 2416 Rozenbowi.. 2060 Gebakschaal. 867 Doos Bonbons. 1456 Eierstel. 1666 Damestasch. 2220 Doos Zeep. 1164 Electr. Lantaarn. 380 Doos Bonbons. 404 Doos Post. 1764 Bonbonnière. 2385 Kluwendoos. 1993 Theeblad. 2134 Doos Bonbons. 1718 Relief 702 Keukenstel. 2380 Doos Chocolade. 705 Mandje Bisquit. 99 Klokje. 593 Byouterie-kistje. 496 Rozenbowi. 1777 Kaartspel. 2133 Voetenbankje- 1269 Doos Zeep. 1874 Eet-garnituur. 1745 Schilderij. 2038 Ets in lijst. 1091 Choc.-keteltje. 2027 Zaagwerk. 13 Kleed (Tafel). 866 Doos ballen. 1580 Electr. Lantaarn. 1923. Voetenbankje. De prijzen kunnen worden afgehaald bij Mej. M. J. E. Orth', Lange Bergstraat 6, Soestdijk, nam. 57 uur. Het ameuble ent cD- afzonderlijke ver loting is gevallen op Nio. 219 en de twee spsreien op de Nos. 92 en 174. Aan het einde van den avond bracht Pastooat Smit dank aan de milde gevers, voqrial de winkeliers, het salonorkest, de fa. Be/rnsen te Hilversum voor de gratis (geschonken koffile en thee en allen, die aan het groote succes hadden meege- wiejifkt. GOEDE VANGST. Vrijdag is op verzoek van onzen Burge meester van Soest te Amsterdam aange houden G. Chr. D. oud-verpleegde van het Rijksopvoedingsgesticht te Amersfoort, thans vertoevende te Amsterdam. Nadat D. ter beschikking van de politie te Soest was gesteld, begreep onze politie al heel spoedig, dat met deze aanhouding zeer waarschijnlijk wel andere diefstallen en in braken aan hét licht konden kornen. Nadat D. aan een streng verhoor was onderwor pen, gelukte hét na lang dralen, hem tot een volledige bekentenis te brengen. Het bleek, dat hij met een vriend Th. C. N., die ontvlucht was uit het Rijksopvoedings- 3 Oct. Feestvergadering V«V» ,IB.S.V»A,Q»* Hotel „Eemland", 8 nuts, 4 Oct. Neutraal Soester iTooneel, Hotel „Eemland", 8.30 uur. 7 Oct. Receptie V.V. „E.S.V-A.G", Hotel „Eemland", 4—6 uur. gesticht te Amersfoort, zich' schuldig had gemaakt aan diefstal van een 5-tal rij wielen en een heerencostuum uit deze ge meente en diverse inbraken en diefstallen van rijwielen te Amersfoort, Baarn, Naar- den, Laren, Odijk en Werkhoven hadden gepleegd. Ook is N. op verzoek van onze politie, te Amsterdam aangehouden en naar hier overgebracht. Na verhoor heeft ook hij een volledige bekentenis afgelegd, waarbij nog bleek, dat beiden zich de laatste 4 of 5 weken geregeld hadden schuldig gemaakt aan diefstal in vereeniging, maar ook ieder afzonderlijk nog verschillende diefstallen op hun geweten hadden. .De eerstgenoem de D. stond reeds in het politieblad gesig naleerd voor 3 maanden wegens verduiste ring en één maand voor diefstal. Onze politie heeft hier dus een goede slag geslagen en heeft niet gerust voor alles tot klaarheid was gebracht. Beiden zijn ter beschikking van de Justitie gesteld. Thans wordt nog een onderzoek ingesteld naar de door hen gestolen voorwerpen, waarvan sommige reeds zijn opgesopord. NEDERL. BLINDENBOND. Teneinde ineer bekendheid te geven aan de belangen der blinden en het sbrevén Van den Ned. Blinden Bond, wordt doof genoemde organisatie op Donderdag 12 Oct., in de zaal van Gefjouw „Reftigiie en Kunst" te Soest 's avonds 8 uur een Pro- paganda-filmavond gegeven. Welwillende medewerking voor deze avond zal worden verleend door den Heer F. Boekveldt, Or ganist, en den Heer Bernard Tijhuis, Te nor. terwijl de Heer Joh. v. d. Berg, Bondspropagandist, een toespraak zal heiden iovejr het willen en kunnen der blin den. Het hoofdnummer van het program ma is echteir dc vertooning van een zeer in teressante Film Deze goed geslaagde Filmi geeft een volledig beeld van de Blinden- en is van het begin tot het einde afwis selend en leerzaamj Gezien deze Filmvertoomng en de wel willende medewerking, wélke wij hier boven noemde, belooft het een genot volle en leerzame avond te worden, 1 De entree is bepaald op slechts 50 ct. Moge dit voor niemand een bezwaar zijn, dieze avond bij te wonen. Het Comité van voorbereiding: Mevrouw Deketh-Putman Cramer. Mevr. Groeneveld-Kuipers. A Mevr. M. M. v. Schaik-Brouwejr,. Mevr. M. Sypkes-v. Leyden. - Mevr. Z. Beversen-Siemons. Mevr. J. Donk er-v. Gaten. Mevr. J. Dammers-Boes er. Mejuffrouw M. J. E. Orth. 4 Mejuffrouw C. van Bentem. De Heer J. G. A. Batenburg. De Heer J. van VeemendaaL [.HOUBAER Co. AMERSFOORT OPRICHTING SOESTER SYMPHONIE-ORKEST Te dezer plaatse bestaan plannen om tel komen tot de oprichting van een sympho- nfe-orkest, waarin zoowel vrouwelijke allsj mannelijke muz.eklief hebbers zitting- kun- nén nemen. Het dartoe opgerichte comité bestaat uit de navolgende personen: Mej^ H. Th. Wiékel en de heeren G. J. H. vdL Hoeven, Ieerar Nederl. Conservatorium, 'en A. F. A. Kiivamer, commissaris dier Haag- sëh-, combinatie van muziekgezelschappen D'e heer G. J. H. v. d. Hoeven, Dorre- steinweg alhier, zal als secretaris fun» geeien, bij wien men zich kan aanmelden als lid. KATHOLIEKE KRING SOEST— SOESTDIJK. Naaar wij vernemen opent deze Kring hare winteravonden op Maandag 23 Oct. a-s. des aavonds S uur in het Parochie- hiuiis te Soestdijk. De leden zuillen dan kunnen genieten van de Vlaamsche hu mor" voorgedragen door den bekenden declamator de Heer Lode van Gent. Het belooft eene amusaante avond te worden. Niet-Leden kunnen geïntroduceerd wor den. Diegenen die nog Lid wenschen te worden, gelieve zich voo-r den 15 October a.s. aan te melden bij den Sneretaraüs, den hieier H. G. Holtus, L. Bergstraat 21, Soestdijk. MOEDERCURSUS. Wtij wijzen belanghebbenden op den vanwege het W. G. Kruis hier ter plaatse te gieven moedercursus, die bezocht kan, worden door vrouwen en jonge meisjes, de laatsten boven 20 j. Door In. Siebers uit Utriecht zal in 10 lessen ondierridhii worden gegeven in de hygiëniische ven- (zoug-ing van het jonge kind. Diit is zeer zeker van gewichtig belang voor het ge zin en de volksgezondheid, zoodat het be zoeken van dezen cursus de belanigheb- benden niet genoeg kan worden aatir geiradien. Voor bijzonderheden zie men da advertentie.

Soester Courant | 1933 | | pagina 9