TWEEDE BLAD W. S. VELTMAN Tuinzaden Bloemzaden Landbouwzaden etc. Spaden Mestvorken Harken Kruiwagens Schoffels etc. Tonkins tokken Raffia Etiketten Tumpotlood Souten etc. Vruchtboomcarbolineum Bordeausche pap Californische pap Verikrimp Entwas etc. Leveren we U uit voorrar d. Zaadhandel VRJJDAG 9 MAART 1934. ÓJpnCiÉELE KENNISGEVING MAATREGELEN TEGEN BOSCHBRAND. De Burgemeester der Gemeente Soest, j&poort de ingezetenen der gemeente aan tót waakzaamheid met betrekking tot het Voorkomen en blusschen van boschbrand. Tevens verwijst hij naar art. 429, 3o van het Wetboek van Strafrecht, bepa- fètide dat strafbaar is gesteld hij, die door gebrek aan de noodige voorzichtigheid of voorzorg gevaar voor bosch-, heide-, helm-, gras. of veenbrand doet ontstaan. Een ieder, die brand ontdekt, is ver plicht daarvan terstond kennis te geven aan het Politiebureau, Telefoon No. 526 Soest of No. 12 Soesterberg. Soest, den 2 Maart 1934. De Burgemeester voornoemd, G. DEKETH BURGERLIJKE STAND GEBOREN: Tineke Enid, d. v. G. R. P. A. v. d. Wiel en S. C. Meijer, Birk- Straat 37; Antonie Daniël, z. v. F. Drost en G. E. v. Kooten, Paltz 10; Hendrikus Petrus, z. v. B. J. Rademaker en J. Vos kuilen, Beukenlaan 17a; Hüberta Marga- retha, d. v. C. E. Hilhorst en G. de ■Ruijgt, Eigendomweg 57; Camelia Joh'an- na, d. v. J. v. Vlierden en G. K. -S'ch'ar- aner, Ossendamweg 18a; Adrianus Wilhel mus, z. v. A. v. d. Deijssel en W,' v- Doorn, Veldweg 11. ONDERTROUWD: A. J. Mol en J. M. Verzaal; H. J. H. ten Hoven en B. S. Werkhoven. GEHUWD: N.. J. ten Bosch en A. v. d. Brul; N. Strumpel en M. Óosten- bi ugge. OVERLEDEN: Christianus de Ruig, 67 Jaar, geh. m. J. v. Fulpen, Birkstraat 33. GEVESTIGD: Chr. Vissers, v. Weede. straat 54; N. Bliekendaal, Luchtv. Afd.; jG. Altena, Hartweg 6; G. Vonno, Bos. 'Straat 123; C. H. M. v. Santen, Heideweg f2; Wed. Jhr. A. v. d. Brandeler, Bar- olittilaan 1; P-. T. v. Dam m. vr., Hart- itnanlaan 22; B. v. 't Slot m. g-, K. Hart- ég*2ty k-' "v: 'd'~ Horst "ut. g., Nieuvvè- wég 34; E. Wienecke, Verl. Postweg 83; ij. v. Krieken, Eigendomweg 98; M- L. Kersten, Mendelsohnlaan 14; M. H. Ho- ning, julianastraat 47; M. Klawuhn, Beu kenlaan 21c; C. v. d. Haar, Kerkpad Z.Z. 25; H. v. d. Meulen, Kerkpad Z.Z- 25; H. W. Astro, Soesterb.straat 125; J. P. T. Buggcnum m. vr., Amersf.straat 120a; P. •Gross, Amersf.straat 120a; W. v. Rij, Kerkstraat 55; M. Bot, v. Lenneplaan 5B; J. E. Lamberts, Wieksl. W.Z. 15; Wed. S. Louwerse, Pr. Hendriklaan 6- VERTROKKEN: G- J. v. Gog m. g. van Klaarwaterweg 79 naar Utrecht, L.. Lauwerstraat 6 bis; Z. v. d. Kamp van Spoorstraat 60 naar Amersfoort, L.. Berg straat 41C. Krull van Kerkstraaat 55 naar Rotterdam, Crooswi-jkschesingel 30a; Y. Hijlkema van Middenlaan 3 naar De Bilt, Julianalaan 40; J. C. Rams van Verl. Kolonieweg 9 naar Utrecht, Da Costa- kaade 48 bis; J. R. Bos van Amersf.str. 112 naar Amersfoort, Vondellaan 2; E. C. Floor van Beckeringstraat 3 naar Baarn, Bruglaan 2; M- W. v. Stijn van Steenhof- ^traat 43 naar Renkum, Utr.straat 40; Th. S. v. d. Berg van Laanstraat 31 naar Hilversum, Lijsterweg 2B; Th. J. v. d. Berg van Laanstraat 31 naar Amersfoort, Fuchsiastraat 27; P. A. v. d. Bosch m. vr. van Spoorstraat 15 naar Huizen, Naarder- itr.weg 242; W. F. Selderbcek m. g. van y. Wecdestraat 5a naar Amsterdam, Z. Amstellaan 133; W. de Visser m. g- van Heideweg 24 naar Haarlem, Lorentzkade 156; J. W. Simons van Birkstraat 11 naar Amersfoort, Leusderweg 302. VERHUISD: C. Hille van Heuvelweg 1 naar B. Grothestraat 11; S. Postuma m. vr. van Nieuwstraat 24a naar Heu velweg 28; J- v. Keppel van He:: vel weg 23 naar Wilhelminalaan 24; D. Penooij van Birkstraat 26a naar Birkstraat 26b; A. Idzenga. van Birkstraat 26a naar Birk straat 26b; J. Kinderdijk m. vr. van Ei- gendomweg 110 naar Wieksl. O.Z. 97; J. S'ager rit. v.'van F. Huijcklaan 20 naar Beet/laan 13; K- E. Strumpel van Niéuw- straat 32 naar julianastraat 65; M. Scher- penzoel van Akker weg 10 naar Kon.laan 61W. Keizer van. Nieuweweg 49 naar Duinweg 4; E- Muis m. g. van School, stra t '20 naar Klaarwaterweg 79; A. Velt- liuij zen van Braamweg 52 naar v. Lennep. laan 20; Ch. v. Wilgenburg m. g. van Eo Y.traat 17 naar Plasweg 27; J. v. Wil- genLurg m. g. van Duinweg 4 naar Plas- wep 31; G E Karssen m. vr. van Klaar waterweg 44 naar K- Hartweg 23; Br. R. L. v. d Borch' tot Verwolde van Amersf.straat 21 naar Verl. Postweg 77; C E. v. d. Goede m. vr. van Bosstraat 57 naar Klaarwaterweg 44; A. F. Du. ringslfoff m. v. van B. Grothestraat 23 naar Buntweg 8; A. Bouman van B. Gro thestraat 23 naar Buntweg 8. PLAATSELIJK NIEUWS VEREENIGING VOOR VEILIG VERKEER. Bij iedereen mag wel bekend veronder steld worden, dat slechthoorenden, welke zich in het verkeer begeven, voorzien zijn van een insigne of wel herkenningsteeken bestaande uit een schildje met de letters S.—H., welk gedragen wordt op jas of mantel, alsook in den vorm van een bordje aan de achterzijde van het rijwiel. Doch niet alleen slechthoorenden, maar ook blinden of degenen met een slecht gezichtsvermogen zullen zich in het ver- keer moeten lewegen. Gelukkig dat voor deze categorie ge zorgd wordt. Minder bekend zal wel zijn, dat deze voorzien zijn van een groen-wit vlaggetje ofwel een witten wandelstok welke laatste het internationale herken ningsteeken is. Het is de bedoeling van bovengenoemde vereeniging Uwe aandacht te vragen voor deze bizondere herkenningsteekens. In het bizonder voor wielrijders, motor rijders en automobilisten is het noodig deze teekens te kennen. Helpt allen mede en zegt het voort in het belang der veiligheid. NOG IETS TE GOED! Door de rijks, en onze gemeente-poli- tie werd dezer dagen te Hilversum aan gehouden zekere G. v. d. B., alhier, <Jie, als gevolg van een aantal vonnissen, nog iets met de justitie had te vereffenen. Ter voldoening hieraan is hij ter beschik king gesteld van den Officier van Justitie. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adressen achter de voorwerpen vermeld: Damesrijwiel, Pol. Bur.; carburateurdop, Pol. Bur.; sleutel, Pol. Bur..; ketting met sleutels, Weeshuis Waldeck Pyrmontlaan; broche, Pol.Bur.; verlovingsring, K- Kerk straat 3; bril, Acacialaan 27, Baarn; pin.ee nez, Pol. Bur.; schort, waarin zakdoek met geld, Kerkwarsstraat 12; rij wielbel. merk, Schoutenkampweg 14; gummiriem, F. C. Kuijperstraat 4; een paar dameshand schoenen, L. Brinkweg 45. Aange'oopenpoes, tuinman -van -Trein- 8.28; foxterrier, Emmalaan 12a. BAZAR TL SOESTRBERG. Donderdagmiddag werd in het Chr. Tehuis voor Militairen aan de Banning- straat, door Ds. Tuinstra, eere.voorzitter van het comité, de bazar geopend, welke ten bate van genoemde instelling geduren de drie achtereenvolgende dagen is ge houden. In het bizon der wees spr. op liet sympathieke doel, dat hiermee beoogd wordt, nu er voor de jongens, die aan groote verleiding zijn bloot gesteld, hier een rustig plekje te vinden is, waar men zich thuis gevoelen kan. Namens 't comité wem hartelijk dank gebracht aan de zeer velen, die aan de organisatie van dezen bazar hebben meegewerkt. Voorts' werd zeer op prijs gesteld de aanwezigheid van majoor Van Heyst als vertegenwoor diger der militaire overheid, kolonel en mevrouw Oudendijk, mevrouw Deketh' en anderen. Er moesten noodige herstellin gen geschieden aan het tehuis, doch er is geen geld. Toen namen de huisvader en huismoeder het initiatief voor dezen bazar. Moge hij slagen onder Gods rijken zegen. Direct na deze toespraak werd de bazar bezcihtigd, die op zeer overzichte lijke wijze, in twee lokalen was onder gebracht. Er was een keur van artike len, inzendingen van goede gevers. De prij zen waren zeer matig. Verder waren er verschillende attrac ties, waaronder zeer orinigeele. Het ge heel was zeer aantrekkelijk. Zoo was er o. m. ook een stand met sierlijke voor werpen, vervaardigd door de huisbezoekers zelf. De bazar heeft zich in een flink bezoek mogen verheugen. Wij twijfelen dan ook niet aan het ook financieel geslaagd zijn. ONTVLUCHT. Maandagmorgen reeds vroeg, werden in onze gemeente aangehouden twee jongens, welke uit 't opvoedings-gesticht te Hoen- derloo waren ontvlucht. Door de politie werden zij naar. het gesticht terug gebracht. VERHURING, i Door notaris A. O. Dammers, alhier, werd Maandagmorgen in Het Koffiehuis van den heer H. Butzelaar aan den K. Brinkweg, ten verzoeke van de gemeente Soest, voor den tijd van 2 jaar, publiek verhuurd eenige perceelen wél. en hooi land nabij den Brinkweg alhier, strek kende tot aan de rivier de Eem, tezamen groot ongeveer 8.*26.80 H.A., In 3 per. ceelen, cötfib- en injiSsa, Huurder der mass"-a: A. v. Doom voor f $82.— per jaar. MISSïrrFlLM. J.ï. Zondagavond werd in „Huis ten Halve" door de Eerw. Pa.ers van St. Jan een nieuwe missiefilm vertoond. De zaal was tot in de hoeken gevuld. Met eenige leuke films was een aardig programma samengesteld. In de pauze werd een col lecte gehouden, welke door de aanwezigen goed werd bedacht. Het was 'n mooien avond. DAMMEN. Woensdagavond 7 Maart jd. hield O.D.G. een simultaanseance dammen in de kleine zaal vari Hotel „De Gouden Ploeg". Over de belangstelling kan O. D.G. tevreden zijn, al zou ze gaarne alle beschikbare borden door niet-leden heb ben zien bezet. Na een korte inleiding van den voor zitter van O.D.G-, waarin deze naar voren bracht, dat de bedoeling van deze pro- padanda.avond was, het damspel in Soest meer bekendheid te geven en zoo mogelijk de damliefhebbers, die nog geen lid van een club zijn, tot de vereeniging te bren gen, werd tegen half negen met spelen begonnen. Daar de speeltijd beperkt was, i zette de heer vRees, die zich tegenover 15 borden geplaatst zag, er direct een flink tempo in, zoodat al spoedig eenige teekening in de partijen begon te komen. Om tien uur vielen de eerste slachtoffers en kort daarna was dit aantal tot zes gestegen. Over het algemeen werd sterk tegengespeeld, doch niettegenstaande dit, bleef de heer v. Rees vlug spelen, zoodat reeds 'om elf uur de seance was afge loopen. Het eindresultaat was, dat de heer v. Rees S partijen won, 5 partijen remise speelde en er 2 verloren had. Gezien de eterke bezetting een zeer mooi resultaat, al blijven wij van meening, dat met min der vuig spelen, deze cijfers beter zouden zijn geweest. De Jieeren P. Floor en Theo Bakker wisten hun partij te winnen, tervvijl re mise speelden de heerèn A. Blom, W. F. Jas, J. Onderwater, H. en Ch'. Bakker. O.D.G. kan op een geslaagden avond terugzien en het laat zich tevens aanzien, dat zij haar doel, enkele nieuwe leden te winnen, zal bereiken. Clubavond is dus voortaan in „De Gou den Ploeg" (zij-ingang) op iederen Woens- daagavond. vestibule sluiten zicli op passende wijze aan. Ook" het meubilair is zeer geriefe lijk en gezellig. Voor verwarming bedient men zich van een gasinstallatie met radi ator. De school, die momenteel meer dan 50 kinderen telt, werd j.1. Maandag op eenigs- zins feestelijke wijze in gebruik genomen. Te ongeveer 9 Tiur stonden de kleu ters, allen voorzien van bloemen, de Eerw. Zusters op den Postweg op te wachten, waarna men in optocht naar de school trok. In de school werden de Zus ters verwelkomd door den Zeer Eerw. Heer Pastoor, het Schoolbestuur en eenige genoodigden. De ZeerEerw. Heer Pastoor riep de Zusters een hartelijk welkom toe, terwijl mooie bloemen werden aangebo den. Ook werd een prachtige bloemen mand aangeboden door het bestuur der Chr. School. Nadat met een driewerf hoera de plechtigheid was geëindigd, konden Zusters hun taak beginnen. De BENOEMD. reserve.sergaiiten H. AANGEHOUDEN. Door de politie alhier is dezer dagen aangehouden zekere A. B. uit Haarlem, verdacht van diefstal van geld. De ver dachte, die op verzoek der Haarlemsche politie werd aangehouden, is ter beschik king gesteld van den politie.commissaris aldaar. PROCES-VERBAAL. Terzake mishandeling werd proces-ver baal opgemaakt tegen 2 personen, C. en J. genaamd, alhier woonachtig. ONTVREEMD. Tegen zekere De R. is proces-verbaal opgemaakt terzake ontvreemding van een huurcontract, zulks ten nadeele van J. B- OPENING KLEUTERSCHOOL. Donderdagmiddag had aan den Ver lengden Postweg te Soesterberg de plech'- tige opening en inwijding plaats van de nieuw e R. K. Kleuterschool, welke ook toegankelijk is voor andere gezindten. In de ruime hal van het gebouw waren de vele genoodigden bijeen gekomen, onder wie wij opmerkten den burgemeester mr. G. Deketh, de raadsleden Van Dam en Nooder, hoofden van plaatselijke Tagere scholen, afgevaardigden van plaatselijke vereenigingen paters en zusters van R.IC instellingen uit de omgeving, enz. Pastoor Mocking, het woord nemende, uit zijn groote vreugde over de opening dezer bewaarschool, waarvoor hij in 't bi zonder zijn dank richtte tot de aanwezige zusters der Congregatie van Amersfoort, die zich zoo verdienstelijk hadden gemaakt bij het voorbreidend werk en nu weldra de moeilijke taak der opvoeding van de kinderen op zich zullen nemen. Moge Gods beste zegen dit werk tot een succes ma ken. Vervolgens bracht spreker dank aan burgemeester, wethouders en overige le den van den gemeenteraad voor de toe gestane subsidie, aan 't schoolbestuur, dat zich beijverde om de school op te richten, aan de commissie van de bewaarschool, die door een gehouden bazar de school aan meubilair hielp. Verder aan 'den ar chitect Brouwer en den aannemer De Jager, alsmede aan de arbeiders, voor dit gebouw. Direct na liet gesprokene had door den heer pastoor de inwijding plaats. Daarna werd door de aanwezigen een rondgang door de school gemaakt, che zeer rustig gelegen is en aan alle moderne eisc-hen en opvattingen voldoet; ze bestaat o.m. uit twee ruime, prettig aangekleede lokalen, waai; 't licht vrij kan toetreden. De overige appartementen en de mime C. A. van Montfoort en C. M. v. d. Schatte Olivier, gedetacheerd bij de Luchtvaart-afd. te Soesterberg, zijn benoemd tot reserve- tweede luitenant. KATHOLIEKE KRING SOESTERBERG. De heer Paul de Waard zal Maandag 12 Maart as., in de zaal van Hotel „Huis ten Halve", voor de leden en donateurs van den Kath. Kring en genoodigden te Soesterberg, spreken over: „Het Fas cisme". VERGADERING A.B.T.B. Vrijdagavond sprak voor de afd. Soest van den Boeren- en Tuindersbond en den Jonge Boerenbond in het St Jozefgebouw de heer Van Koevorden uit Buren. Na een inleiding van den Voorzitter doet deze nog een mededeeling, dat zij, die meer dan 30 roeden aardappelen wen. schen te verbouwen, hiervan vóór 10 Maart a.s. vergunning moeten aanvragen. Als de heer Van Koevorden hierna het woord neemt, zegt hij op dezen avond het Roomsche gevoel te willen laten spre ken, waardoor de vraag naar voren treedt, hoe kan ik in dezen crisistijd niet alleen mij zelf maar ook mijn naasten te hulp komen. Uitvoerig wijst spr. er op, dat niet inenschelijke doch Goddelijke kracht noodig is om den crisis te bezweren, waarom op de eerste plaats noodig is gebed voor ons zelf en voor de naasten. Daarnaast komt op de tweede plaats het hooghouden van het gezag, hetgeen ook voor het huisgezin van het grootste be lang is. Ook wijst spr. op de anti-gods dienstige gevoelens in deze tijden, welke een groot gevaar 'zijn. Het ;,'ÓÏÏ^"'V&der': moet daarom met overtuiging worden ge beden, daarin is alles vervat voor ons zelf, de naasten en de maatschappij. Na de beantwoording van enkele ge stelde vragen, sprak de geestelijk advi seur, pastoor Voss, nog een bemoedigend woord, waarna sluiting der vergadering plaats had. BENOEMD. Tot geestelijk adviseur van de afd. Soest van den „R.K. Bond van Groote Gezin nen" is door derr Aartsbisschop van Utrecht benoemd de ZeerEerw. Heer A. G. Smit, pastoor der parochie Soestdijk. JAARVERGADERING „JONATHAN". Einde vorige week kwam de Geref. Knapenvereeniging samen in de Wilhel- minakerk, voor het houden van haar jaar feest. De leider dezer vereeniging, de heer Brouwer, opende de bijeenkomst en bracht in zijn openingswoord naar voren het doel dezer openbare vergadering, n.I. de band te versterken tusschen ouders en vereeniging. Er was reden om dankbaar te zijn, gezien de vele weldaden, die dc vereeniging in het afgeloopen jaar uit de hand des Heeren ontvangen mocht. De ouders werden opgewekt de vergaderin gen der vereeniging van tijd tot tijd te bezoeken, om eens te zien en te hoorei) wat door hun jongens verricht werd. AI zijn er bezwaren aan dezen arbeid, toch zou hij als leider zijn jongens niet graag missen. Het gecombineerde jaarverslag van Se cretaris en Penningmeester in dichtvorm voorgedragen, beschreef den arbeid in het afgeloopen "jaar verricht, en gaf verslag van een uitstapje wat had plaats gevon den. Het ledental is momenteel 24, en de kas is gezond. Behalve een drietal inleidingen, n.I. 'één over „Samuel", één over „Luther" en één over, „Koningin Wilhelmina,,J werden de aanwezigen vergast op verschillende ern stige en luimige voordrachten, zang door een koortje, muziek op orgel en viool door twee leden en een tractatiö in de pauze. Alle aanwezigen zongen o. a.: liet Bondslied der J.V., Het Bondslied der M.V. en een tweetal coupletten yaii h iwlL Helmus. Aan 't efn<f spralr Df. ATkemi een slof* woord, waarin hij de jongens aanspoord# te gelijken op hein, naar w.en ze zieJ| noemde, n.I. Jonathan, de vriend van Dé* vid, die zich openbaarde als nederig, mede. deelzaam, trouw ea vroom, welke goed# eigenschappen zich ontleenden aan dit „vreeze Gods". Wanneer ze dat voorbeeld voor oogen hielden zouden ze niet alleen worden flinke leden der J.V., maar ooll waardige leden der maatschappij. ij Na 't zingen van Ps. 68 10, ging D*' Alkema ïn dankzegging voor. SOESTER SCHAAKCLUB. Mochten wij in een onzer vooorgaandfc berichten mededeelen, dat het bestuur van bovengenoemde club stappen deed om de Schaak-Kampioene Miss Vera Man* chik, die in ons land een tournee maakt, in haar midden te zien, thans kunnen wij liet verheugend feit mededeelen, dat het actieve bestuur er in geslaagd is, de Wereldkampioene bereid te vinden oai opi Dinsdag 27 Maart a.s. een Simultaan seance te geven voor leden en genoodig den der Soester Schaakclub. Schaaksters en schakers, die tegen de wereldkampioene wenschen uit te komen en geen lid zijn van de Soester Schaak club, kunnen zich opgeven bij den Se cretaris, den heer J. Timmer Sr., Beu kenlaan 30, tot 20 Maart a.s. De kosten hiervoor bedragen fl.— per persoon. De aandacht wordt er op gevestigd, dat er nog slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar zijn. Belangstellenden hebben vrijen toegang. Wij twijfelen niet, of er zal voor dit schaakevenement groote be langstelling bestaan. Voorts kunnen wij nog mededeelen, dat de uitslagen van de gespeelde wedstrijden der winter-competitie van Dinsdag j.1. lui den: Groep I. J. Timmer Sr.—A. Hilhorst 1—0 Groep II. A. W. Heimens—J. Ph. Hoek 0—1 Groep III. J.. H. Verzaal—G. J. de Vries 0—1 Dr. Vethuizen—Joh. J. Roorda 1/2—1/2 K. Post—P. C. Zonneveld 1—0 A. de Vries—P. Olie 0—1. SCHIETWEDSTRIJD BIJZ. VRIJWIL LIGE LANDSTORM, AFD. SOEST. De afdeeling Soest van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm en de afdeeling Amersfoort van den Motordienst van den Bijz. Vrijw. Landstorm hebben Woensdag avond een schietwedstrijd gehouden in ;t gymnastieklokaal yan de Chr. U.L.O. school aan de Spoorstraat te Soest Er werd geschoten met K.S.O.-geweren en 't hoogste aantal punten wat behaald kon worden bedroeg 50. D(r av'ohu'' wëroi;'vëraeéïü-7m '2 roüdcs,'- van 6.15 tot 8 uur én van 8 tot 9-30 uur. Bij de eerste ronde waren drie heeren, die ieder 50 punten „schoten en dus de prijswinnaars waren. Om te kunnen uitmaken, wie van de drie de le, 2e en 3e prijs zou behalen, werd weer gekampt en was de uitslag als volgt: de heer Lente te Soest le prijs; de heer Van den Breemer te Soest 2e pr.; de heer De Haan te Soest 3e prijs. Bij de 2de ronde was de uitslag a.s volgt: le prijs de heer Kok; 2e prijs de heer Zeeland; 3e prijs de lieer Wijngaard. Ook deze drie hadden ieder 50 punten geschoten. De medaille, uitgeloofd door den mo tordienst van de B.V.L. te Amersfoort, werd gewonnen door den heer De Haiwi als de beste schutter van dien avond. Bij het speerwerpen ontving de le prijs de heer Floor, 2e prijs de heer Van Inge:v, 3e prijs de heer Van der Wal, allen. L: Soest. De winnaars op de geluksbaan waren de heeren Frits te Soest en Leencn te Amersfoort Beukenlaan 31A Scrst R.K. VROUWENBOND SOESTERBERG. Vrijdagavond gaf de R.K. Vrouwenbond te Soesterberg in „Huis ten Halve" een lichtbeeldenavond. Mede aanwezig waren Pastoor Mocking, eenige paters van St- Jan en het raadslid Van Dam. De zaal was goed bezet. Mevr. Steenbergh'e—Engeringh gaf in haar rede een duidelijk beeld der ver eeniging en haar verrichtingen in binnen- en buitenland, een en ander door lichtbeel den verduidelijkt, om dan aan het slot een beroep te doen op de aanwezige da mes lid te worden van den bond. Mevr. Van Dam dankte de spreekster voor het gebodene, terwijl de pastoor eveneens een woord sprak ten gunste der vereeniging.. RECTIFICATIE. De mededeeling in ons vorig nummer, dat door majoor-aalmoezenier Van Strae- léii een lezing zou worden gehouden voor de militairen, was voorbarig. Dlezing Is Hiel gehouden.

Soester Courant | 1934 | | pagina 5