Gebr. Staal OPENING W. H. ONWEZEN van A. HUISKAMP's Manufacturenhande! HET TRICOTHUIS Jan Mand®! iet fêtefk, iotof, Kaas en Eieren Medische Kroniek. De Keer VAN DAM: Daarvan heb ik iMg niets gemerkt. De heer VAN KLOOSTER zal hieraan lijn aandacht schenken, terwijl de VOOR ZITTER er op wijst, dat bedoelde weg moet worden beschoowd als een niet Wh arden weg. 9, Voorstel van B. eu W. tot het geven van een besteraming aan 't perceel Steen- fcofstraat 6 met crediet-aanvrage. B. en W. schrijven omtrent dit voorstel aan den raad: I lu Uwe vergadering van 9 Maart j. L werd besloten het aan de gemeente toe- iboorende perceel Steenhofstraat 6 te be- istemmen voor gemeentelijke doeleinden. Met betrekking tot dit punt schrijven B. en W. aan den raad: Na overweging komt het ons wensche- lijk vcor in een gedeelte van genoemd perceel onder te bregen het kantoor van Uen Oem.ente.ontvanger, waardoor meer dere noodzakelijke ruimte vrij zal komen in het gemeentehuis. Deze ruimte zou den wij willen bestemmen voor huis vesting van de 3e afdeeling (Armwezen Arbeidsbe. Werkloosheidsverzekeringen Bela:tingen), zocdat dan het veelvuldig bezoek aan die afdeeling kan geschieden middels de bestaande zijdeur in het Raad huis en de secretarie niet gesplitst be hoeft te worden. Aangezien de Gemeente-ontvanger slechts behoeft te beschikken over de serre als ingang aan den Oostelijk gelegen ver trekken in voormeld perceel, wenschen wij het overige gedeelte van het huis te bestemmen als woning voor den con- ciergebode van het Gemeentehuis. Als dan wordt een besparing verkregen door dat bij de tegenwoordige regeling aan den bode wegens huisvesting en vergoe ding voor vuur, licht en water een bedrag van f 450.— per jaar is uitgetrokken. Het licht in ons voornemen U in de volgende vergadering ontwerp-besluiten ter vast stelling aan te bieden, waarbij de finan- ciëele regeling wordt getroffen omtrent de huisvesting van den bode. Tenslotte verzoeken wij U een bedrag van f259.— toe te staan voor het maken, van eenige veranderingen in bet gebouw als bedoeld in het rapport van den Tech nisch Amtenaar belast met de leiding van den Dienst Openbare Werken dd. 9 April J.l. no. 836. De heer NOODER informeert of hier door een afdoende verbetering wordt ver kregen, waarbij de VOORZITTER er op wijst, dat verschillende combinatie's zijn bezien. Het wil B. en W. voorkomen, dat als gevolg van het noodige verband met de takken van dienst onderling, de ont vanger hët best in bedoeld perceel kan Worden geplaatst. 1 Het voorstel woordt goedgekeurd, 19. Beneeming van een lid van eenige raadscommissies in de vacatures, ontstaan idoor het ophouden van bet raadslidmaat schap van den heer W. F. H. Binsdi. B. en W. doen hiervoor de navolgende voordracht: Voor de Commissie Openbare Werken kien heer J. Stroband; de Commissie Uit breidingsplan den heer J. Nooder; de Com missie Grondbedrijf den heer D. A. de Bruijn; de Commissie Werkverschaffing Iden heer j. Stroband; de Commissie Straf verordeningen den heer J. Stroband; de ISalariscommissie, zijnde een Commissie ad lioc, den heer J. Stroband. Be heer DE NIES betreurt het, dat ook thans wederom de arbeidersgroep uit ile Coism. Openbare Werken wordt ge weer*! Spr. heeft hierop reeds eerder ge wezen. Ds VOORZITTER merkt op, dat de Keer. Stroband hier eerder aanmerkingen kan maken, omdat deze niet voor alle co mm. wordt genoemd, iets wat bij tus- jschentijdsche benoemingen gewoonlijk het geval is. De beer GAS1LLE steunt de heer De Nies. De heer STROBAND kan zich, waar hij zelf nog geheel oningewijd is, niet de gedachte van den heer De Nies wel vereenigen. Bij de hierna volgende stemmingen wor- 'den de navolgende personen gekozen Comra. Openbare Werken de heer De Nies; Co.nm. Uitbreidingsplan de heer Nocder; Coram. Grondbedrijf de heer De Bruijn; Coinm. Werkverschaffing de heer Strobar.d; Comm. Strafverordeningen de heer Stoband; Salarïscomm. de heer Sto- band. 11. Voorste! van B« en W. a. aan den Minister van Sociale Zaken machtiging te vragen bij wijze van proef de - steunregeling uit te voeren met de verpheh ing voor de arbeiders om voor het steunbedrag arbeid te verrichten; b. tot intrekking van het raadsbeluit tot het verkenen van toeslag aan werk- loozen op de uitkeeringen uit werkloozeji- kassen. (Van de agenda afgevoerd.) 12. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der voorwaarden tot verpachting van het parkeerterrein aan de Batenburg ban. Dit voorstel is nocdig om voor zeer bijzondere gelegenheden, b.v. zeer bijzon dere vliegdagen, hoogere tarieven voor parkeeren te kunnen bedingen. De heer NOODER is er tegen, dat thans na de inschrijving de voorwaarden gewijzigd worden. Waar dit volgens andere loden geen in vloed heeft op de inschrijving, wordt het voorstel goedgekeurd. De heer Nooder verklaart zich' er tegen. 13. Vaststelling van besluiten inzake gemeente-eigendommen, iw. a. tot verhuur van grond aan C. P. van Beest. Betreft een stukje grond voor plaatsing van een kiosk tegen een huursom van f 50.—. Goedgekeurd. b. tot het in schenking aanvaarden van grond van W. Schimmel. Betreft een strook ter grootte van 232 M2. aan den Noorderweg. Goedgekeurd. c. tot het in schenking aanvaarden van den grond van het R.K. Kerkbestuur te Soestdijk, met voorstel van B. en W. om, met aanvaarding van gestelde voor waarden een erediet te verleenen voor de verbetering van de Kostverlorenweg €.3- (Van de agenda afgevoerd.) RONDVRAAG. De heer GASILLE vraagt in hoeverre de So ester Engweg wordt verbeterd, of dit ee.i verharde weg wordt en vanwaar de gelden komen. Wet Y VAN KLOOSTER zegt dat voor dit wtrk de gelden door den raad zijn toeges aan. De weg wordt niet verhard doch Heen verbeterd. De j eer DE NIES informeert hoe het staat met den Noorderweg, nu weer gron den voor verbreeding zijn afgestaan. Weth. VAN KLOOSTER merkt op, dat dit nauw samenhangt met het waterpassen, voor welk werk thans niemand aanwezig is. Hierna sluiting der vergadering. Heurelweg 8 - SQ£STf»Jtf STOFFEEK0ERI] MEUBELMAKERIJ MATR ASSENMAKERIJ MEUBILEERINRICHT1NG. Lev«ring saii tapijten en gordijnen Bsrgpfasts troor Inboedels Verhuizingen, Meubeltransport STEENHOFSTRAAT 20. PLAATSELIJK NIEUWS assistentie VERZOCHT. Assistentie van de politie werd ing©-! roepen door een bewoner van de Birkf- straat De politie, die spoedig ter plaatse w$s arresteerde ten persoon, genaamd G. H. uit Amersfoort, die zich had schuldig gemaakt aan diefstal van een zinken plaat, waarbij hij was betrapt door, den eigenaar. Na proces-verbaal opge maakt te hebben, stuurde de politie hem; weder heen. HEIDEBRAND. Eind vorige week ontstond een heide- brandje aan dc Foekenlaan. Hef brandje kon spoedig gebluscht worden» 1 DAMMEN. De Dam-duh „Ons Dam-Genoegen5* heeft een aanvang gemaakt met haar groep-wedstrijden; de resultaten van de eerste ronde waren als volgt: Groep I. Chr. BakkerTh. Bakker 1—1 Groep II, P. Floor—W. Henger 2—9 Groep III. P. Reeringh—K- Janson 1—1 W. F. Jas—G- J. ter Haar 0—2 G. J. ter Haar—P. Reeringh' 1—1 ïn de groepen en II zijn enkele par tijen nog niet beëindigd. Naar wij. vernemen ligt het 't voor nemen van het Eestuur van O.D-G. bij voldoende animo een speciale groep in te deelen voor beginnelingen, welke nog geen lid der vereeniging zijn. Ook voor deze afdeeling zullen fraaie prijzen be schikbaar worden gesteld. Opgaven hier voor worden ingewacht bij den heer H. Bakker Jr, Competitie-leider, Laanstr. 32. A. Hilfforsi—J. G W Groep II. C. P. AmelunxcnJ. Ph. Hoek J. Drost—J. C. Thomasze 0—1 Groep lil. P. Olie—K. Post Sr. 1-0 Enkele partijen werden afgebroken. In de eerste en tweede groep kan niet ver der gespeeld worden door het niet op komen van enkele heeren. Het bestuur zal trachten deze heeren te bewegen hun par tijen thuis af te spelen, opdat er dan met den promotie-degradatie wedstrijd een aanvang kan genomen worden. GEWESTELIJKE VARKENS CENTRALE. Men verzoekt ons plaatsing van het vol gende; Leden, welke verhuizen doch in hetzelf de district blijven wonen, dienen hiervan den secretaris der plaatselijke commissie kennis te geven onder vermelding van het volledige nieuwe adres. Leden, welke naar een ander district verhuizen, dienen hiervan zoowel den i D-ÏY 'ZEerw. b'regt dan zijn dank aan allen, j die hebben medegewerkt aan diezen bazar, 1—0. om daardoor de kerkzaabcuw neo elljk te maken. Spr. dankt de kerkeraad voor het afstaan van het lokaal. Medegedeeld werd, dat de niet verkoch te artikelen op een uitverkoopdag zullen worden verkrijgbaar gesteld. Zcoals op alle bazars waren ook enkele attracties opgesteld. Als de financiëele uitkomsten evenre dig zijn aan het bezoek, twijfelen wij niet aan de uitkomst. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres sen^ achter de voorwerpen vermeld. Een paar dameshandscboenen, Pol. Bur. huissleutel, Pol. Bur.,vulpenhouder, van Weedestraat 3; nummerbord (auto), Kerk- pad Z. Z. 20a; portèmennaie met inh. Oude Grachtje 14; ijzeren gewicht, Pol. Bur., dames-polshorloge, Birktstraat 5; vloerkleed, Torenstraat 10a parapktie, Talmalaan 14a;; pet, Reetslaan 56a; por- secretaris der plaatselijke commissie van temoanaie met'inh., Heuvelweg 8a; bril, het district waaruit 2e vertrokken, als den 48; belastingmerk, Bosstraat secretaris van het district waar ze komen M; b<rjIian[uosk m<,t hoedje, idem; aantal te wonen kennis te geven, zulks onder volledige vermelding van }i nieuwe adres, DANKBETUIGING. Een schriftelijke dankbetuiging van H. M. de Koningin kwam in bij den voor- zitter der Oranje.Vereeniging „Wilhelmi- na" voor de door genoemde vereeniging betoonae deelneming bij het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder. NAAR iNDIë. Als tweede bestuurder van het K.L.M vliegtuig „De Rijsfvogel" is kapitein Vër- steegh, van de Luchtvaartafd. te Soester- berg, welke voor den tijd van vier maan den bij de K.L.M. te Indië is gedetacheerd, Donderdagmorgen naar Indië vertrokken. EERSTE SOESTER EIERVEILING. Kipeieren: hoogste prijs f2.45; iniddel- pirijs f 2.20—f 2.30; laagste prijs f2.10 fetxra groot f4.Eendereren f2.20. Alles per 100 stuks. Aanvoer 22.800 stuks. Han del vlug. OVERGEPLAAST. De sergeant-majoor administrateur A. C. van Nes van het 16e Reg. te Amersfoort, wordt met ingang van 1 Mei a.s. in den zelfden rang overgeplaatst bij de Lucht- vaart-afdeeling te Soesteiberg. ZANGUITVOERING. Donderdag 26 April a.s. zal door de Mannenzangvereenigihg te Soesterberg, directeur de heer Jan Cal jé te Utrecht, Kaar eerste uitvoering geven in Hotel „Huis ten Halve". Medewerking zullen verleenen nsej. Jq Kteman en het Zeister Symphome.orkest. koperen staven, Pol Bur., konijn, Lange Brinkweg 31. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN JODEN-CHRISTENEN. V-oor de afdeeling Soest trad vorige week Woensdagavond als spreker op dr. J. H. Zalmann, met de vraag: waarom leidt de Ned. Ver. van Joden-Christenen een Joodsch Christelijk gezin op voor Kolonisatie in Palestina? Spreker stelt voorop dat de Joden-Christenen de band met het Joodschevolk door dien doop in den naam van Jezus niet hebben ver broken, maar dat door het geloof in Jezus het Joodschevolk eerst zijn bestemming krijgt. Nu kunnen wij de Joden opheffen door ons gebed voor hun bekeering. Deze groote verandering heeft God beloofd te zullen geven. Deze vereeniging nu ge tuigt van Jezus op velerlei manier, en e^n van die middelen is: het klaarmaken van Joden-Christenen, voor de Kolonisatie- tie in Palestina, het land der vaderen. En nu heeft de wereldbond van Joden- Christenvereenigingen te Gaza land ge kocht voor het Kolonie-werk, en leidt de Hollandsche afd. in Lunteren een Joodsch- Christelijke familie op in den landbouw en veeteelt op de kolonie van het Leger des Heils aldaar. De kolonisatie van de Joden-Christenen is geen zionisme en betoogt dus niet het maken van een be- tere toekomst voor het Joodsche volk, die licht verborgen in God. Het werk dat wordt aangevangen is om van dat geloof wte getuigen in woord en daad, en het ©plekten in landbouw en veeteelt is een daad van maatschappelijk belang voor Joden-Christenen. Want God zal de Jood barmhartig zijn en zij zijn ook geenszins verworpen, want de gi'oofe vorderingen, 'die Hebben plaafa gevonden. Het hoofddoel van den gehee- len opzet is barmhartigheid te doen om Jezus wil en daardoor te trachten het groote Joodsche probleem op te lossen, want deze broeders hebben het bijna over al zwaar te verduren. Na deze uit enzefting werd gelegen heid geboden Palestina-artikelen te zien en daarop bestellingen te doen bij mej. Knuttel in de Koninginnelaan No. 50, waar men zich ook als contribuant kan opgeven. Daarna sluiting door Ds. E. Groene- veld met gebed. VAN WEEDESTRAAT 5A (naast Garage KUIPER op a.s, ZATERDAG 14 APRIL des n.m. om 3 uur. Gedurende de OPENINGSWEEK stellen wij beschikbaar ter kennismaking bij aankoop van f ï.00 aan goederen DAMES- OP HEERENZAKDOEK f 3.00 aan goederen DOOS ZAKDOEKEN f 5.00 aan goederen KLEEDJE NAAR KEUZE Beleefd aanbevelend, A. HUISKAMP „DE BEHANGSELBEURS." I Jezus heeft ook voor hun gebeden. Daar onder bovenstaande naam is hi de om durft spreker ©ok voor de Joden- RIJWIEL ONTVREEMD. Ten nadeele van zekere S. alhier werd een rijwiel ontvreemd toen genoemde per soon zich bevond op een vergadering in het gebouw St. Joseph alhier. SOESTER SCHAAKCLUB. Bovengenoemde club begint zich in haar nieuw clublokaal al heel goed thuis te gevoelen. Er is voldoende ruimte en de nieuwe tafels nooden tot spelen. Wij merkten nog twee gebreken: nJ. de on gedekte tafels en nog ledige plaatsen. Het bestuur der Schaakclub heeft op uitbrei ding gerekend. Er kunnen nu weder vol doende nieuwe leden geplaatst worden. Wij kunnen dan ook alle schakers uit Soest aanraden eens een kijkje te nemen, daarvoor bestaat iederen Dinsdagavond gelegenheid van 8 tot 12 uur. Van de gespeelde partijen in den ge houden winterwedstrijd kunnen wij nog de volgende uitslagen melden: Groep I. S. de ZoeteH. Schreuder - 0—1 J. Gorter—J. Timmer Sr. 0—1 Utrechtschestraat op no. 3a te Amers foort, een speciaalzaak op behangsefge- bïed geopend. De keurig nette étalage biedt U reeds een rijke verscheidenheid, terwijl binnen een nog veel ruimer collec tie voorradig is, waardoor men in elk dessin kan slagen. Desgewenscht komt vakkundig personeel uw kamer behangen. We wenschen deze nieuwe zaak gaarne veel succes en verwijzen U naar de in dit no. voorkomende advertentie. BAZAR, Voor de Hulpkerk in Hees werd Woensdag en Donderdag in het Catheehi- satie-lokaal der Emraakerk een bazar ge houden, welke een zeer groote menigte artikelen te zien gaf o.a. etsen., huishou delijke artikelen, kussens, handwerken en baby-artikelen, bloemen, taarten, enz. Ds. E. Groene veld opende deze bazar met ge bed, en gaf een overzicht van de voor bereidende arbeid door het eerecomité en het damescomité: Van wijlen H. M. de Koningin-Moeder was voor haai- overlijden f 100.ontvangen, zoodat in 2V& jaar is ontvangen f803.22, plus een spaarbank boekje met f90.bovendien werd door Mevr. en den heer Insinger de benoodig- de grond gratis afgestaan. Getroffen is ZEerw. door de collecte, welke elke week in Hees werd gehouden voor het gebouw $n pbn. f 5.— opbracht. Christenen hulp, steun en gebed te vra- :gen, bidt allen voor hun bekeering. Nu kan de vereeniging geholpen worden, door dat men voor 3 cent per week contribu ant wordt, en als hier dat 30 persone/n. doen, en over 't geheel© land 1400, dan kan na 2 jaar 1 gezin worden uitgezon den. Dan zijn alle onkosten voor oplei ding bij het Leger des Heils, de voeding, kleeding, zak- en reisgeld naar Palestina betaald; een prachtig stuk arbeid. Door toezending van een geschrift blijft men dan ook op de hoogte van den toestand aldaar. Daarna getuigde den lieer Merlijn, die met zijn gezin voor de Kolonisatie in Lun- teren wordt opgeleid, dat hij gevoelt, dat het werk, dat hij op de schouders neemt, in eigen kracht niet kan worden volbracht, maar dat hij steunt op dien God, Die het altijd wel maakt Hij hoopt straks daar ginds, onder zijn stamverwanten, door woord en raad te getuigen van Jezus, de Ware Koning der Joden. Daarna gaf mej. A. Th. Knuttel alhier aan de hand van een serie lantaarn plaatjes een keurig overzicht van het land Palestina, en bezochten we in den geest de plaatsen waar Jezus geleefd en gewerkt heeft. De spreekstem betoogde, dat als men Palestina gezien heeft, zooals zij voor het eerst in 1903 en nu pas kort geleden wederom, dan staat men verbaasd over IETS OVER DEN SLAAP. De slaap is een noodzakelijke levensfunctie; van meer be lang dan eten en drinken. De overgang van wakker.zijri naar slaap, de „getijden van het leven", 200als de be roemde onderzoeker Ec.:n;>« HH> ze eens genoemd heeft, is echter onderhevig aan vele storingen. Slapeloosheid, slechte en onrustige slaap, dat zijn alle klachten, die men in dezen nerveuzen tijd hoort. Als we inslapen, gebeuren er twee din gen in ons lichaam. Ten eerste wordt het bewustzijn, dat in de groote hersenbast zetelt, „uitgeschakeld"; de hersenbast ver liest zijn gevoeligheid. De prikkelen van de buitenwereld, lichtstralen, geluidens niets dringt meer tot ons bewustzijndoor. Men neemt aan, dat een zeker deel der hersenen de hersenbast min of meer „blok keert" en van de buitenwereld afsluit; alle van buiten komende prikkels tegen houdt en niet tot ons bewustzijn laat door dringen. Dit proces noemt men weten schappelijke „hersenslaap". Tegelijkertijd regelt het slaapcentmm, dat door de opzameling van bepaalde moe-' heidsgiften tot werkzaamheid geprikkeld wordt, de functies van Jt geheele lichaam, vooral van de innerlijke organen en scha kelt ze, om zoo te zeggen, ih, voor den slaap. De spieren ontspannen zich, de polsslag wordt langzamer, de pupillen klein en de lichaamstemperattraur iets lager. Tegelijkertijd vermindert de werkzaamheid van de lever, de werking der zweetklei-' ren vermeerdert, in het bloed vindt men een vermeerderd calciumgehalte en de ruggemersvloeistof bevat meer suiker en eiwit. Dit geheele verschijnsel is de „lichaamsslaap". Hersenslaap en lichaamsslaap beginnen gewoonlijk op hetzelfde oogenblik. Er kun nen zich echter ook verschuivingen voor doen, Onrustige bewegingen, steunen^ hardop praten tijdens den slaap en in ver gevorderde stadia het slaapwandelen, dat zijn teekenen, dat de hersenen slapen; maar dat het lichaam nog automatisch ar beid verricht Het omgekeerde geval, dat men 's mor gens wel wakker is, zich echter niet kan bewegen, omdat de ledematen „als ver lamd" zijn, komt ook voor. De verkwikking, die de slaap geeft, hangt niet zoo zeer af van zijn lengte als wel van zijn diepte. Men kan volgens de diepte van den slaap twee typen van slapers onderscheiden. Het eene, het ge zonde type, slaapt vlug in en bereikt reeds na een of twee uren de grootste diepte. Te middernacht heeft deze mensch het beste en waardevolste gedeelte van den slaap al achter zich. Deze mensch is een geconcentreerd slaper, die na een korten, diepen en vasten slaap weer gesterkt aan zijn arbeid kan gaan. Heel anders is het gesteld met den nerveuzen slaper, die moeilijk in slaap kan komen en dan nog een onrustingen en oppervlakkigen slaap, heeft. Dit zijn de menschen, die 's morgens niet wakker kunnen worden en met groote moeite uit hun bed kunnen komen. Bijl hen bereikt de slaap lang na middernacht de grootste diep ie. Natuurlijk bestaan tus* schen deze beide uiterton verschillende overgangs-typen. Ieder mensch benaderfs al naar gelang zijn stemming en de ge beurtenissen van den dag, nu eens 't eene, dan weer het andere type. V.V. „SOEST". Door de te houden School voetbal wed strijden zijn er voor de adspiranten geen wedstrijden vastgesteld voor a.s. Zondag, "t Gooi 4Soest 2, n.rau 2 uur. SoeStRapiditas, n.m. 2 uur. Het 2e elftal trekt a.s. Zondag naar Hilversum voor haar laatste competitie wedstrijd. Heeren, zet de tanden op elkaar, geeft geen duimbreed toe en brengt de over winning, tevens het kampioenschap, mede naar Soest. Het le elftal speelt thuis een vriend schappelijk partijtje tegen RapiditaS (Weesp). Wij melden nog, dat het 2e en 3e elftal mededingt op de Serie-wedstrijden van Rapid in Blaricum. De uitslag van de loting is ons nog niet bekend. CARLTON THEATER. Zaterdag 14 April vangt het nieuwe programma aan met als hoofdfilm de Vlie genier des Doods, in Hotel Eemland. Door de late inzending konden wij de advertentie van Carlt^n niet meer opne men. De Begrafenis van wijlen H. M- de Koningin.Moedei; blijft nog op, het pro- gram.

Soester Courant | 1934 | | pagina 6