TWEEDE BLAD ontvreemd. VRIJDAG 18 MEI 1934. WIJZIGING BUSLICHTINGEN. In verband met gewijzigde treinenloop ingaande 15 Mei, veranderen de navol gende buslichtingen: lichting 9 uur 20 min. in 9 uur 10 in- lichting 9 uur 50 min- in 9 uur 40 m. lichting 19 uur 30 min- in 19 uur 20 m. lichting 20 uur in 19 uur 50 min- Buslichtingen ten Hoofdkantore worden op werkdagen voor Baarn; 5 uur 50 min-; 10 uur 50 m.; 16 uur 54 min.; voor overig gedeelte des lands: 5 uur 50 min.; 10 uur 50 min.; 16 uur 54 m-; 21 uur 05 min. (aansluiting op nacht posttreinen)- Voor Ie bestelling 7-30 uur, voor 2e bestelling 13-20 uur (op Zaterdag 13.40 uur); voor 3e bestelling 18-20 uur. Zon. en feestdagen 6 uur 45 min. KAMER VAN KOOPHANDEL. Vrijdag 11 Mei kwam de Kamer in zitting bijeen onder praesidium van den heer J- H. v. Lonkhuijzen- Door bemiddeling der Kamer ïs een ruimere openstelling van het telefoonkan toor Woudenberg verkregen- Het bestuur doet verslag van het pleidooi voor den Raad van State inzake de ^verkeersrege ling" te Amersfoort- De Kamer besluit tot mede.onderteekening van een adres der Kamers aan den Minister van Econ. Zaken, inzake het tijdig inwinnen van ad viezen der K« v. K- door provincie en gemeenten bij wetten en verordeningen, handel en nijverheid rakende- Aan het Jaarboekje voor Deurwaarders wordt f5 en aan het Nationaal Bur- voor Onderwijs op Econ. grondslag f 10.gesubsidieerd. Eenige contingenteerings.quaesties worden naar het bestuur verwezen- Inzake ver plaatsing van het Accijns- en Belasting kantoor Rhenen naar Wageningen wordt advies van het bestuur meegedeeld- Voor den Districtsdag wordt Ede aangewezen en als datum Dinsdag 18 September. Als onderwerp ter behandeling komt de vraag op welke wijze door cursussen en derge lijke voorlichting de kwaliteit der onder nemingen in het district is op te voeren. In den namiddag zal dan een uitstapje gemaakt worden. Een klacht over de uitschakeling van den vrijen handel ten bate der Coöpera ties bij de Aardappel.centrale krijgt het bestuur ter onderzoek. Een voorloopig ver slag wordt gedaan over het onderzoek naar mogelijkheden ter oplossing van het vraagstuk der onbewaakte overwegen. Een nader rapport t- a. v. bepaalde overwegen in het district zal volgen. Voorts bespreekt de Kamer nog weer eens de spoorlijn Nijkerk—Ede. Inzake een eigenaardig optreden van den Regeeringscommissaris voor de pluimvee teelt, Ir. Tukker, zal de Kamer zich wen. den tot den Minister. Omtrent klachten en wenschen over de postkantoren Ede en Nijkerk zal de Kamer zich tot de P.T.T. wenden Na bespreking van nog enkele kleine punten wordt de zitting opgeheven- GEWESTELIJKE VARKENS CENTRALE. Men verzoekt ons plaatsing voor het volgende Nogmaals wijzen wij de fokkers er op, dat indien zij minder dan 4 merken over hebben, dit restant van minder dan 4 merken vervalt- Het blijkt nu voor te komen dat fok kers, die minder dan 4 merken zouden overhouden indien zij alle biggen van een toom lieten merken, dat de overgehou den merken komen te vervallen. Wij wijzen de fokkers er met nadruk op, dat zulks niet geoorloofd is en dat zij verplicht zijn hun biggen te laten mer ken. Indien dan ook bij hen biggen van 10 K-G. of zwaarder, ongemerkt aanwe zig zijn, zullen zij tuchtrechterlijk worden gestraft, met alle gevolgen daaraan ver bonden. BEKROOND. Bij het op Hemelvaartsdag te Zutphen gehouden groot nationaal zang-concours, uitgeschreven door de Chr. Gem- Zang- vereeniging „Soli Deo Gloria" aldaar, werd door Soesterbgersch Gemengd Koor, directeur Theo de Vries te Bilthoven, in de 2de afdeeling gemengde koren een len prijs behaald met 3261/2 punt. 121/o-JARIG BESTAAN DER MAR3A-SCHOOL. J.L Dinsdag werd het feit herdacht, dat 12i/2 jaar geleden de Maria.school werd gesticht. Ter gelegenheid van dit feit werd aller eerst Dinsdagmorgen in de parochiekerk op Nieuwerhoek door Pastoor Smit een plechtige H. Mis opgedragen, waarin de zang werd vertolkt door de schoolkinde ren zelf, onder leiding van den heer Van Schalkwijk, directeur van het Kerkkoor. Daarna had in het gymnastieklokaal der school een samenkomst plaats met de kin deren, genoodigden, officiëele personen en corporaties, w.o. het voltallig college van Burgemeester en Wethouders, de heer Batenburg, Pastoor Smit, Pater Verhoe ven, School- en Kerkbestuur der beide parochies, de heer Van Loon, inspecteur van het L. O., de hoofden der R.K. ULO. itn R.K- Jongensschool e. a. Toen allen h'adclen plaats genomen zon gen de leerlingen allereerst onder leiding van den heer Van Schalkwijk een feest lied, waarna laatstgenoemde, als waarne mend hoofd, zich tot de aanwezigen richt, om zijn groote vreugde te uiten over de groote opkomst; wel een bewijs, dat de Maria.school in een goed blaadje staat, ook bij het dagelijksch bestuur der ge meente. Spr. leest hierbij een telegram voor van de Bischoppelijke inspectie. Spr heeft met drie andere leerkrachten het voorrecht dit jubileum mede te vie ren, daar ook zij 121/2 jaar aan de school verbonden zijn. Spr. hoopt nog lang ge tuige te zijn van den groei en bloei der school en nog eens het zilveren feest mede te kunnen vieren. Hierna leest spr. de ingekomen brieven voor, o.a. van den heer v. Welie, Hoofd der O. L. School aan de Beetzlaan, welke getuigt van har telijke samenwerking, alsmede van de Eerw. Zusters der Meisjesschool en de familie's Bosboom en Wilke, zulks onder aanbieding van een bloemstuk en een fruitmand. Pastoor Smit riep hierna als voorzit ter van het Schoolbestuur, de aanwezigen het welkom toe en in 't bijzonder de kinderen. Spr. gaat terug naar het tijd stip, dat de school werd opgericht en de moeilijkheden nog overwonnen moesten worden. Toen is door eenige personen een plan uitgewerkt hier een school te stich ten; de benoodigde grond was reeds aan gekocht. Met welwillende medewerking van het Gemeentebestuur werden de plannen van een 5-klasse school met gymnastiek lokaal goedgekeurd; de archiiect Van Vliet en zijn mannen zorgden voor bestek en teekening, terwijl het vverlc werd opge dragen aan den aannemer Lammers uit Amersfoort. 15 October '21 werd het Schoolgebouw ingewijd en als hoofd be noemd de heer Pieper en als leerkrach ten de andere jubilarissen, n.1. de heer Van Schalkwijk (thans waarnemend hoofd), de heer Kouwenberg, mej. Ortt, alsmede mej. Gregorius. Deze laatste werd bij haar huwelijk vervangen door mej. Jansen. De school begon met 135 leerlingen, thans zijn er 227. Vele gunsten, aldus spr., heeft de school van God ontvangen; door het onderwijs werd een goede grondslag gelegd. Daar om werd hedenmorgen een H. Mis aan God opgedragen, gezongen door de kin deren zelf. Gelijktijdig met het jubileum der school zijn er vier jubilarissen, die 121/2 jaar de school hebben gediend. Het Schoolbestuur huldigt allereerst het hoofd der school, den heer Pieper, die alle zor gen voor de school heeft gehad, welke vooral in den beginne niet weinig waren. Zeer veel heeft de heer Pieper van ziju kracht gevergd, hetgeen ongetwijfeld mede oorzaak is, dat 'hij thans in eeii minder goede gezondheid verkeert. Spr. uit den hartgrondigen wensch, dat een volledig herstel hem spoedig in de gelegenheid mag stellen zelf weer het bestuur der school in handen te nemen. Hierna richt spr. zich tot den heer Van Schalkwijk, plaatsvervangend hoofd, hem huldigend voor zijn trouwe arbeid en dan kend voor den steun, die het Schoolbe stuur steeds ondervindt. Spr. hoopt, dat hij nog vele jaren aan de school verbonden zal zijn. De heer Kouwenburg, aldus spr., is een man zonder pretenties, maar met groote liefde voor zijn werk en door de jongere leerlingen niet weinig gewaar deerd. Hij legt de fundamenten voor het latere leven. Zich tot mej. Ort wenden de, noemt spr, haar een unicum op onder wijsgebied. Zij geeft zich geheel voor haar taak, leidt zachtzinnig, en met takt; zij bindt het kind aan kerk en parochie. Ook haar wenscht spr. nog een langdurige werkzaamheid aan* de school toe. Verder dankt spr. alle andere krachten voor hun arbeid. Onder veel bijval biedt spr. hierna den jubilarissen allen een fruitmand aan. Hierna is het woord aan den heer Bur gemeester, die namens het Gemeentebe stuur spreekt. Spr. is ontroerd, wanneer hij terug blikt. Alles getuigt van groote voldoening en blijdschap voor hetgeen hier gedurende 121/2 jaar ïs geschied. Namens de gemeente wenscht spr. de school groei en bloei toe en hoopt, dat de leerlin gen het hun gebodene later zullen uitdra gen. Als volgende spreker komt dan naar voren de heer Van Loon, inspecteur bij het onderwijs. Het zou voor hem zeer gemakkelijk zijn geweest om te berichten „wegens drukice arbeid verhinderd", wat dan ook geen leugen zou zijn geweest, daar er veel werk, o. m. voor de examens, op handen is, maar spr. wilde persoonlijk het School bestuur feliciteeren. Spr. vraagt zich af of het wel tijd is om te feesten in deze tijden van ellende, maar dan meent hij, dat er teen reden is om de zorgen eens éven op zij te zetten. Spr. noemde het een daad van beteekenis, toen voor 121/2 jaar deze school werd gesticht. Uit de kinderschoen is de school gegroeid en de jaren van het bestaan der school zijn zeer vruchtdragend geweest. Spr. heeft zeer veel goeds van het personeel gezien; de woor den door den Pastoor tot het personeel gericht zijn spr. dan ook uit het hart gegrepen, Spr. wenscht den heer Pieper een volledig herstel toe en de schoolleiding in het algemeen veel goeds en Gods beste zegen. De heer Benschop sprak hierna eenige hartelijke woorden namens het Schoolbe stuur der parochie Soest. Het onderwijs op de Maria.schöol te Soest, aldus spr., staat op Hoog peil. Naast zijn felicitatie brengt spr. hiervoor hulde aan Schoolbe. stuur en onderwijzers. De heer Wijts, hoofd der R.K. .UL.O. school, meent, dat er alle reden is dit jubileum te gedenken. Het Schoolbestuur mag trots zijn op deze school. Den heer Pieper biedt hij de beste wenschen aan voor zijn herstel. Als de heer Pieper hierna het woord verkrijgt, dankt hij voor de waardeerende woorden, maar zegt het meest prijs te stellen op het getuigenis van den inspec teur. Hierna had de prijsuitdeeling plaats voor trouw kerkbezoek, waarna nogmaals door de kinderen een Led werd gezongen en door een 6-tal kabouters en elfen koningen een op het jubileum toepasse lijk stukje werd gegeven. Nadat Pastoor Sniit zijn dank had be tuigd aan de aanwezigen voor hun op komst, werd de koffie geserveerd. Des middags werd een kinderfeest ge organiseerd in het St. Ludgardisgebouw en mede bijgewoond door Pastoor Smit en den heer en mevrouw Batenburg. De feestvreugde werd verkregen door het optreden van Mr. William uit Am sterdam, met buikspreken, marionetten, goocheltoeren, enz. Dat het Mr. William niet aan belangstelling en medewerking ontbroken heeft, zal wel niet behoeven te w orden gezegd Tusschen de bedrijven door werden de leerlingen geixarieerd op allerhande lek kernijen. Het gymnastieklokaal was gesierd met met vlaggen en palingroen. Het schoolfeest is keurig, gevierd. OVERTREDING HINDEr T. Terzake overtreding Hinderwet werd door de politie proces.verbaal opgemaakt tegen den fabrikant N. J. H. alhier. Ten nadeele van den slager B. alhier, werd een muisje rookvleesch ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in naar den dader. UITBREIDING NOODLANDINGS- TERREIN. Zooals reeds eerder vermeld werd, wordt tegenover het bestaande vliegveld, aan de overzijde van de Batenburglaan, langs den Schoolweg, een terrein van ongeveer 7 H.A. in gereedheid gebracht, bestemd voor uitbreiding van het noodlandis gsterretn der militaire luchtvaart, daar het bestaande terrein onder sommige omstandigheden te klein gebleken is. Het wérk is reeds in reeds in gevordercïSu staat. Zoo worden alle obstakels als boonien en struikgewas opgeruimd en zal binnen enkele weke# het terrein geheel en al geëgaliseerd zijn. Weliswaar gaat hiermee een stukje natuur, schoon verdwijnen, doch daar staat weer tegenover, dat andere uitgestrekte terrei nen, waarop het rijk de hand gelegd houdt, weer ongerept blijven. EEN ZANGHULDE. Door Soes'.erkergsch Gemengd Koor, onder leiding van Theo de Vries, werd Zaterdagmiddag in den tuin hunner wo ning, een zanghulde gebracht aan den heer en mevrouw J. Castelijn, bescherm heer vati het koor, in verband met het feit, dat zij 41 jaar in den echt verbon den waren. Nadat de voorzitter, de heer De Wilde, namens de vereeniging zijn gelukvvenschen had uitgebracht en door het jongste lid een fraai palm was aangeboden, zong het koor op schitterende wijze een tweetal liederen, dezelfde waarmede het zoo pas op het zangconcours te Zutphen een eer sten prijs gewonnen had. Nog werden er een paar groepsfoto's genomen en een drietal cheers uitgebracht, waarna de zan gers nog eenigen tijd gezellig in ,/t Zwaan, tje" bijeen bleven. MET GROOT VERLOF, De dienstplichtigen der lichting 1933 ploeg III, behoorende tot de Luchtvaart- afdeeling, zullen op 2 Juni a.s. in het genot van groot verlof worden gesteld. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen^ aan de adres sen achter de voorwerpen vermeld. R.K- Gebedenboekje, Heuvelweg 22; een paar glacé dameshandschoenen, Pol. Bur.; rijwielbelastingmerk, Beetzlaan 28; vulpen, Julianastraat 12; deken, Pol. Bur.; dames- tasch, Pol, Bur. Amersfoort; kinderporte- monnaie, Pol. Bur.; twee sleutels, Pol. Bur.; rozenkrans in étui, Nieuwstraat 6b; kinderhoedje, Pol. Bur.; grijze korte jas, Steenhofstraat 68. RECTIFICATIE. In Üe advertentie van Jantje van Alles in ons vorig nummer stond als prijs voor electra lampen (5 10 16 25 32 50 kaars) genoteerd 25 ct.IdM; moest zijn 29 ct. NAAR CONCOURS. Op 2en Pinksterdag zal door de CHris- telijke Zangvereeniging „Crescendo", dir. J. v. d. Rovaart, worden deelgenomen aan Het concours te Zutphen. De vereeniging komt uit Iit de 3e af deeling Oemengde Koren. DUIVENSPORT. De uitslag van de gehouden wedvlucht vanaf Vilvoorde door de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw" te Soest, is als volgt: H. Pohlman 1 15. H. v. Sitter 2. A. Rijksen 3 13 31 35 44. A. Schaap 4 10 30 38 45. W. C. Priem 5 27. J. Rijksen 6- J. Groen 7 12 18 22 47. G. Groeneveld 8 19 23. G. Roeten 9 36 37. 42. T. Dorrestein 11 32. W. Nieuwenhuis 14 34 36. E .Grift 16 40. B. v. Boeyen 1 25. H. Schouten 20 30. C. v. Soest 21 24 26. G. Teeken 28. F. Limburg 29. E. Geijtenbeek 33 43. J. Burgstede 41 48. Gelost om 8 uur werd de eerste duif geconstateerd om 10.6-11 sec. Laatste duif om 10.22.3 sec- CHR. HISTORISCHE KIES- VEREENIGING. Door de vele en drukke werkzaamhe den was Ds. E. Groeneveld genoodzaakt te bedanken als voorzitter van de Chr. Hist. Kiesvereeniging. Door het overlijden van den heer J. F. Neumann is tevens een vacature ontstaan als penningmeester. Thans is het bestuur als volgt samen gesteld: J. J. van Amerongen, voorz-; D. Hoolwerf, secretaris; M- Hornsveld, penningmeester; A. Quick en TH. J. Reg- ter. NAAR MARKEN—VOLENDAM. De pleiziervaarten op het IJselmeer zijn geen luxe of nieuwigheid meer. De vaarten op ongeregelde tijden zijn in vorige sei zoenen reeds omgezet in een dagelijksche dienst en thans kennen we geen zomer seizoen of IJselmeer zonder de salonboo ten van de Nieuwe Onderneming IJsel meer. Dat genoemde onderneming kost wat kost, haar goede naam wenscht te be stendigen, mag blijken uit het feit, dat naast de luxe salonboot IJselmeer I, wel ke vorig seizoen in de vaart werd gebracht, thans de IJselmeer II in dienst zal wor den gesteld, een boot, welke wat com fort betreft de I nog weer overtreft. Hoewel de dagelijksche dienst eerst aan vangt op 20 Juni a.s., zijn voor de Pink sterdagen toch reeds tochten georganiseert. Voor bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Dienstregelingen omtrent de in -dezen zomer te houden vaarten zijn te bekomen bij het Verkeershuis. Ook is aldaar ver krijgbaar de door genoemde onderneming uitgegeven verluchte Oids voor 't Gooi en omgeving. Zoowel wat inhoud, indee- .ling als typografische verzorging betreft mag deze Gids er in alle opzichten zijn. De onderneming komt ditmaal schitte rend naar voren. DE STORMERS. Ter gelegenheid van het behalen van het Kampioenschap 2e kl. G-W-K-B. werd Woensdagavond door de Korfbalvereen. „De Stormers" een feestavond belegd in de groote zaal van hotel „Eemland". De zaal was aardig bezet. De clubvlag sierde de wand. Het slagvaardig strijkje, onder leiding van den heer D. Uiterwijk, zorgde voor goede muziek. De voorzitter der club opende de feest avond en verheugde zich, dat vele sport- broeders waren opgekomen, om 't feest mede te vieren. De kampioensclub werd hierna gehul digd; door de supporters met een fraaie krans en door de V.V. „Esvac" met een zilv. medaille. De kampioen ledenwerver, de jongeheer Jaap de Regt, ontving als belooning een vulpen en vulpotlood. Na deze hulding werd het blijspel „Het Testament" opgevoerd, dat uitstekend werd weergegeven. Men had over de ge- heele linie de juiste toon te pakken. 'tSlot bracht een kleine tombola en een gezellig einde. „De Stormers" hebben keurg hun Kam pioensfeest gevierd. ONGELUK. Bij een voetbalmatch op het BeQuick- terrein alhier, kreeg de speler Martron van deze club een beenbreuk. BIJEENKOMST. De voorgenomen bijeenkomst van de Voetbal, en Anthletiek-Vereeniging „Soes- terberg", vastgesteld op Woensdag 16 Mei, is door omstandigheid verzet moeten wor den en is nu vastgesteld op Woensdag 23 Mei e.k. Allen, die sympathiek staan voor de voetbalsport, worden beleefd verzocht Ideze bijeenkomst te bezoeken. LOOP DOOR SOEST. Zooals onze lezers uit de dagbladen bekend zal zijn, wordt op. Zaterdag 2 Juni door de Pers. en Propaganda Commissie van de Koninklijke Nederlandsche Athletiek Unie en de „Propaganda Commissie 1936" in Soest een Nationale 4 K.M- hardloop- en snelwandelwedstrijd uitgeschreven, waarvoor de Heer Burgemeester alle me dewerking heeft toegezegd. De organisatie van dezen wedstrijd werd opgedragen aan de Turn. en Athletiek- vereenïging A.D.O. Gezien de energieke wijze waarop deze Vereeniging steeds alles aanpakt, heeft de K.N.A.U. o.i. met dezen „Loop" alle kans van slagen. Weliswaar is de een tweetal jaren ge leden gehouden „Loop" miiftler goed ge, slaagd door het gebrek aan medewerking van de zijde van het publiek, toch toont men nu vertrouwen in het Soester pu- bliek te hebben en wij gelooven ook wel, dat dit vertrouwen niet misplaatst zal zijn en men niet in de pers zal kunnen lezen, dat de Soester bevolking voor een der gelijk sportgebeuren nog niet rijp is en sportgevoel mist. Denkt er dus om „Soesiers", deze loop moet slagen, het is een eerc- schuld tegenover de athletiek wereld, die moet worden ingelost. De inschrijving is open voor K.N.A.U. leden voor alle klassen, terwijl er ook! een open klasse is voor niet-K.N-A.U. leden, zoodat ook de inwoners van Soest in de gelegenheid zijn aan dezen wed strijd mede te doen. In elke klasse zijn minstens 3 prijzen. Inschrijving kan geschieden bij den se cretaris van A. D. O-, den heer H. de Graaf, Soesterb.str. 38; inschrijfgeld 25 cL en 10 cent voor het Olympisch Fonds. De inschrijving sluit 28 Mei. Het zal door de Pers. en Propaganda Comissie van de K.N.A.U. op hoogen prijs worden gesteld, indien vereenigingen, cor poraties en anderen, voor dezen nati onale n w e d s t r ij d prijzen beschikbaar zouden willen stellen. Men wende zich ook hiertoe tot den heer De Graaf. Indien het parcours de goedkeuring van den Heer Burgemeester kan wegdragen, dan zal de start zijn op de Spoorstraat en de finish aan het einde van de Stadhou derslaan, achter Hotel Eemland, waar ook de kleed- en waschgelegenheid zal zijn en later de prijsuitdeeling. Volgende week zullen wij met meer bij zonderheden kornet TOEKENNING ONDERSCHEIDINGS- TEEKEN. Namens den Minister van Defensie is door den Chef van den Generalen Staf, te rekenen met ingang van 18 Mei a.s.* de zilveren medaille voor 24-jarigen trou wen dienst toegekend aan den fourier C. Lagerweij van de Luchtvaart.afdeeling al hier DE SOESTER TURNCLUB. De Soester Turnclub schijnt de zaken goed aan te pakken. Een groot program ma is voor 1934 samengesteld, zoodat zoo-» wel de turners als de athleten en wande laarsyoldoende gelegenheid zullen krijgen te toonen, dat het hun ernst is met de propaganda voor de lichamelijke oefening. Vrijwel iedere maand van het komendö seizoen wordt er door de Soester Turn club zelf het één of ander op sportgebied georganiseerd, terwijl bovendien aan velé, door zustervereenigingen te organiseerert wedstrijden zal worden deelgenomen. En als het spreekwoord van een goed begin is het halve werk waarheid bevat^ dan zijn we benieuwd naar de presta ties van de Soester Turnclub, want on- getwijfelt mogen we zeggen, dat Het be gin zeer goed is geweest, ja zelfs vooï de volle honderd procent is geslaagd- We vermeldden reeds de succesvolta deelname van een aantal leden der S-T.Q» aan de gymnastiekwedstrijden te Voort huizen op 17 Maart j.1., waar niet min* der dan vijf prijzen werden behaald, n-L één eerste, twee tweede en twee dercta prijzen. 21 April namen 13 leden deel aan een gehouden 30 K.M. marsch te Baarn, waafl al deze deelnemers(sters) een herinnerings- medaille behaalden, terwijl bovendien een fraaie vereenigingsmedaille aan de S-T.C. werd toegekend- Op Hemelvaartsdag, 10 Mei j.1., trok ken een 40-tal leden naar Amersfoort, om deel te nemen aan de officiëele K-N-G-V. marsch van 25 K M. voor leden boven 16 jaar en van 15 K-M. voor adspiranten. Alle deelnemers(sters) van de S-T.C. ver kregen de fraaie, speciaal voor deze imarscH vervaardigde herinneringsmedaille, terwijl naast een fraaie vereenigingsprijs ook de eenige uitgeloofde beker aan de Soester Turnclub werd toegekend voor 't grootst aantal deelnemers in ploegverband. Dinsdag 5 en Woensdag 6 Juni zullen een groot aantal leden deelnemen aan dö gymnastiekwedstrijden te Nijkerk, waar wordt deelgenomen aan de personeele en vereenigings gymnastiek-driekampen voou dames en heeren, terwijl met vijf nummers oefeningen naar eigen keuze zal worden deelgenomen- Zaterdag 9 Juni organiseert de S-T.C. een officiëele K-N.G.V. marsch te Soest met vrije inschrijving, waarop wij nog nader terugkomen. Verder is de omstandigheid, dat do S.T.C. voor drie jaren beslag heeft ge legd op een fraai athletiekterrein aan do Birktstraat, oorzaak, dat in de maan den Juni en Juli op dit terrein achter eenvolgens zullen plaats vinden: Ie- een trialmeet tusschen de vereenigingen S-T.C., Excelsior, Amersfoort en Athleta te Zeist; 2e een openluchtuitvoering gymnastiek en 3e officiëele atletiekwedstrijden, waarovefl reeds met de K-N.A.U. in onderhandeling is getreden. Voegen we hierbij nog een te houden propaganda-optoclit door Soest en een groote gymnastiek.uitvoering in Novem ber, dan mogen we ongetwijfeld spreken van een prachtig programma-

Soester Courant | 1934 | | pagina 5