Uit den Soester Raad. Winst en geen winstt De Ontvanger blijft. De strijd tegen bijbaantjes. Van twee begraaf plaatsen. Niet al te vlug. Nog eens de wegen op het Hart. Veel geld er bij en toch nog voordeelig uit. Critiek voor en na. Kermis en misleiding? De K.N.A.U. in de kou. Woensdagmiddag vergaderde 'de Raad onzer gemeente onder leiding van Weth. Van Klooster. i Alle leden waren aanwezig. De heer VAN KLOOSTER deelt mede, tiat van den Burgemeester een mededee- ling is ingekomen, dat hij wegens onge steldheid verhinderd is deze vergadering bij te wonen. Voor de agenda in behandeling komt verzoekt de Voorzitter den heeren Van Duren, De Bruijn en Grootewal de ge loofsbrieven van het nieuw benoemde lid, de heer Mulder, te willen nazien. Als genoemde heeren tot toelating ad- viseeren wordt hiertoe besloten. De agenda komt hierua in behandeling. 1. Mededeeling van ingekomen stukken. a. Het jaarverslag van de R.K. Ver- eeniging „Moederschapszorg" te Heerlen over 1933. Voor kennisgeving aangenomen- b. Rekening van ontvangsten en uit gaven over het tijdvak 1 Febr. 1933-'34 van het R.K. Fanfarekorps „St. Joseph" te Soesterberg. Voor kennisgeving aangenomen. c. Brief van Gedeputeerde Staten, hou dende mededeeling, dat zij goedkeuring hebben gehecht aan de gemeente- en be- Idrijfsbegrootingen 1934, benevens aan lenkele daarmede verband houdende be sluiten. I Voor kennisgeving aangenomen. I d. Een adres van P. W. Duin Jr., ver- toekende ontheffing van art. 15 der Bouw verordening, met mededeeling van B. en lW., dat dit bereids naar Bouw- en Wo ningtoezicht is gezonden om advies. Voor kennisgeving aangenomen, i e. Een adres van de Sociëteit „De Soes ter Kring", inhoudende bezwaar tegen den öanslag in het vergunningsrecht, met me dedeeling van B. en VV., dat dit reeds in behandeling genomen is. Voor kennisgeving aangenomen. f. Een adres van W. H. Verkerk, ver zoekende van hem aan te koopen een perceel grond, met mededeeling van B. en W., dat dit reeds in behandeling ge nomen is. Voor kennisgeving aangenomen. g. Een schrijven van T. Beuzel, ver zoekende hem te verhuren den tuin, ge legen nabij het gemeentehuis. Aldus besloten. h'. Een adres van het Bestuur der Ver eeniging „Soest-Vooruit", verzoekende ver betering van het wandelpad langs de Soesterbergschestraat vanaf den Gallen- kampelsweg tot de Van Beuningenlaan. De VOORZITTER deelt mede, dit ver, zoek te zullen bezien bij de verbetering van de Soesterbergschestraat. i. Een adres van het Bestuur der Cen trale Winkeliersvereeniging te Soest, ver zoekende het Natuurbad niet in gebruik te geven voor festiviteiten, met adhaesie- ibetuigingen van belanghebbende organi saties. Voor kennisgeving aangenomen. j. Kennisgeving van den Voorzitter van bet Centraal Stembureau, houdende mede. Ideeling, dat door den heer W. F. H. Busch de benoeming tot lid van den Raad niet is aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. k. Afschrift van besluit van den Voor zitter van het Centraal Stembureau tot benoemd verklaring van den heer A. Mul- lde r tot lid van den Raad- Voor kennisgeving aangenomen. 1. Kennisgeving van den Voorzitter van tiet Centraal Stembureau, houdende mede- tieeling, dat door den heer A. Mulder tie benoeming tot lid van den Raad is aangenomen. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Vaststelling van besluiten tot begroo- tingswijziging: a. algemeene wijziging 1933; b. algemeene wijziging 1934. Goedgekeurd. De heer GASILLE wijst er op, dat wederom verschillende posten zijn over schreden zonder voorkennis van den raad. Het gebouwtje achter het gemeentehuis, begroot op ruim f200-werd overschre den met f 183-- 3. Voorstellen verband houdende met tie exploitatie der ziekenauto door de af- tieeling Soest der Nederlandsche vereeni ging „E.H.B.O.". De door de afdeeling Soest der Neder landsche vereeniging „Eerste hulp bij on gelukken" ingediende verlies, en winst rekening over het jaar 1932, geeft, op gemaakt terzake van de exploitatie van tie ziekenauto, een batig saldo aan van f 92.16. Overeenkomstig de voorwaarde sub 111 van het raadsbesluit van 14 Juli 1930, bij welk besluit aan genoemde af deeling een bijdrage van f4000.werd toegekend in de aanschaffingskosten der Ziekenauto, inoet de helft van dit batig saldo aan de gemeente worden uitge keerd. Teneinde voor eventueel* nadeelige, saldi van latere jaren eenige reserve aan wezig te hebben, heeft het bestuur van meergemelde afdeeling gevraagd zijn batig saldo 1932 ad f92.16 te mogen reservee ren. B. en W. kunnen zich met dit verzoek vereenigen. Voorts is door de afdeeling Soest der Nederlandsche vereeniging „Eerste hulp bij ongelukken" jaarlijks een bedrag van f500 ten laste der verlies, en winstrekening gebracht, teneinde dit bedrag te reservee ren voor de aanschaffing van een nieuwe ziekenauto. De afdeeling heeft gevraagd de gevormde en alsnog te vormen reserve voor de aanschaffing van een andere zie kenauto bij de gemeente te mogen beleg gen tegen een rente van 4 procent per jaar B. en W. kunnen zich ook hiermede vereenigen en stellen voor aldus te be slissen. Indien de hierbij voorgestelde regeling op 1 Juli a.s. 'in werking treedt, zal door de afdeeling Soest der Nederlandsche ver eeniging „Eerste hulp bij ongelukken" een per dien datum gereserveerd bedrag van f 1756.22 in de kas der gemeente worden gestort. De heer STROBAND noemt de toe. wijzing der geheele winst aan de ver eeniging een verlies der gemeente. Ook acht spr. de rente van 4 te hoog. De VOORZITTER zegt, dat B- en W. thans het voorstel doen de rente te be palen gelijk aan de door de gemeente te betalen intrest. De heer VAN DRUEN steunt het oor spronkelijk voorstel van B- en W. De heer ENDENDIJK noemt de ver eeniging een groot belang voor de ge meente en wil daarom zooveel mogelijk steunen. De heer GASILLE wenscht zich te hou den aan de overeenkomst en het winst aandeel niet aan de vereeniging toe wijzen. De heer GROOTEWAL noemt het be. drag van f45.voor de gemeente on beduidend. Het is een gezonde gedachte om een reserve te vormen, vooral om dat een eventueel verlies toch door de gemeente moet worden gedekt- De heer VAN DUREN heeft het volle vertrouwen in het bestuun Spr. zou het onlogisch vinden, als de vereen- bij de gemeente haar gelden ging beleggen tegen een lagere rente. De heer ENDENDIJK is voor de ge dachte van den heer Gasille. Een rente van 4 o/o wil spr. echter aanhouden. Het voorstel van B. en W. wordt hier na aangenomen. De heeren Gasille, Stro band, Grootewal en Van Dam zijn tegen. 4. Voorstel tot toepassing van het tweede lid van art. 90 van het ambtenaren reglement ten aanzien van den gemeente ontvanger. Art. 90, lid 1, van het ambtenaren reglement dezer gemeente bepaalt, dat de ambtenaar, die den leef lijd van 65 jaar heeft bereikt, met den laatsten dag der maand volgende op het bereiken van dien leeftijd wordt ontslagen. Het tweede lid van gemeld artikel opent de mogelijkheid, dat het gezag dat heeft benoemd, de be paling van het eerste lid buiten toepassing laat, doch niet langer dan totdat de amb tenaar zijn zeventigste levensjaar heeft vol. bracht. Aangezien B. en W. prijs stellen op het behoud van den heer Alders voor noemd als ontvanger dezer gemeente, stel len zij voor de bepaling van artikel 90, lid 1, van het aambtenaren.reglement de zer gemeente tot wederopzeggens toe, doch uiterlijk tot het bereiken van het zeventig ste levensjaar, buiten toepassing te laten ten aanzien van genoemden ambtenaar. De heer GASILLE noemt de ontvan ger een goede kracht, doch acht de bij zondere omstandigheid, bedoeld in al. 2 van art. 90, niet aanwezig- De ontvanger wijst op zijn niet volledig pensioen, we gens aanstelling op lateren leeftijd. Dit mag volgens spr. geen doorslag geven om hem te behouden. Vele intellectueele per sonen zijn zonder arbeid en op zich zelf aangewezen. Daarom moet aan deze per sonen een kans worden gegeven. Het te veel aan arbeidskrachten eischt ontslag op 65-jarigen leeftijd. De jongeren moeten een weg vinden. De heer GROOTEWAL zou voor deze lezing voelen, wanneer gepensioneerden, waaronder ook gepensioneerde militairen, geen bijbaantjes tegen vergoeding vervul den, met welke werkzaamheden ook menige jonge kracht geholpen zou zijn. Bovendien wil de heer Gasille een ar beider van 65 jaar of ouder voor zijn ondersteuning wel laten werken- Dit alles is ongerijmd. De heer GASILLE noemt dit een hate lijkheid aan zijn adres, welke inet de zaak niets te maken heeft. Het voorstel van B- en W. wordt hier na met 3 stemmen tegen aangenomen. 1 5^ Voorstel lot toe!:""»* - van een rij.! wieltoelage ad f25.aan den tijdelijk bouwtec opzichter bij bouw. en wo ningtoezicht B. Haven. Goedgekeurd. 6. Vaststelling van een ontwerp.besluit tot het in schenking aanvaarden van grond van het R.K. Kerkbestuur te Soestdijk, met crediet-aanvrage voor wegen verbetering. In verband met de wenschelijkheid, ge uit in de vorige vergadering, komen B. en W. thans ook met een kostenberekening voor een minder kostbare verbetering van den Kostverlorenweg en den Belvedèreweg. Volgens deze berekening zouden de be doelde wegen verbeterd worden door het daarop aanbrengen van koolasch, terwijl de onverharde weg langs de begraafplaats verhard zou worden door het- daarop aan brengen van puin, grind en leem. De kos ten dezer verbeteringen worden in totaal begroot op f732. B. en W. zijn echter van oordeel, dat tot laatstbedoelde verbeteringen niet moet worden overgegaan, daar een dergelijke verharding geenszins afdoende is en elk jaar 'n belangrijk bedrag zou eischen voor onderhoud. B. en W. meenen dan ook, dat een behoorlijke verharding moet wor den aangebracht, temeer waar het als al gemeen noodzakelijk kan worden be schouwd, dat een goede toegangsweg aan wezig behoort te zijn bij een begraaf plaats. B. en W. handhaven daarom hun oor- spronke'ijk voorstel, waarvoor f3750.be- noodigd is. De heer GROOTEWAL zegt, dat de Belvedèreweg voor een groot gedeelte in goeden staat is. Spr. zou hét slechte ge deelte en de andere wegen in orde wil len maken. Dit geeft een besparing van f 1000— De heer DE BRUIJN kan zich hiermede vereenigen, als de eerste jaren geen kos ten aan de wegen komen. Spr. voelt meer voor radicale verbetering. De VOORZITTER meent, dat ook deze verbeteringen voldoende zijn te achten. De heer NOODER informeert of deze wegen op het uitbreidingsplan voorkomen en of de gingang van het kerkhof niet op den hoek kan komen, dan kon nog een weg vervallen. De heer VAN DAM kan zich met de nu voorgestelde verbeteringen vereenigen. Ook de heer ENDENDIJK kan deze plannen goedkeuren. Spr. wenscht geen in gang op den hoek en dringt aan op af ronding van een der hoeken. De heer VAN DRUEN kan zich met de gedachte van den heer Endendijk ver eenigen. Spr. verzoekt niet al te snel plan nen voor wegverbetering te maken- Bezui niging is noodig. De VOORZITTER merkt op, dat deze zaak reeds 2 jaar ha'.gen-dé is: bovendjen is het thans noodig. werkgelegenheid' te scheppen. De heer GASILLE wenscht de aange boden grond niet te accepteeren. Spr. ziet daarin geen voordeel. De heer DE BRIUJN en andere leden zijn deze meening niet toegedaan. Het voorstel van B. en W-, geamendeerd met het voorstel-Grootewal, wordt hierna goedgekeurd. 7. Crediet-aanvrage voor uitbreiding der rioleering langs den Kostverlorenweg in aanslui.mg aan de rioleeringen in het wegencomplex 'tHart. In de laatste vergadering werd aange houden de crediet-aanvrage voor uitbrei ding der rioleering langs den Kostver lorenweg in aansluiting aan de rioleerin gen in het wegencomplex het „Hart". B. en W. hebben omtrent deze aange legenheid opnieuw het advies ingewonnen van de Commissie Openbare Werken, wel ke Commissie van oordeel is, dat het aan brengen dezer rioleering voor den afvoer van het hemelwater op het „Hart" als strikt noodzakelijk is te beschouwen, waar om B. en W- hun oorspronkelijk voorstel handhaven. (Kosten f1094. De heer NOODER wil de natuurlijke loozing zooveel mogelijk benutten. Spr. acht 80 M. rioleering voldoende. De VOORZITTER: De weg komt nu klaar, dus de rioleering moet ook gereed komen. De heer GASILLE zegt tot de overtui ging te zijn gekomen, dat de kosten voor rioleering niet weggegooid zijn, daar deze later aan het hoofdplan kan worden aan gesloten. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. 8. Crediet-aanvrage van B- en W. voor verbetering van den Veldweg en den toe gang tot de Ned.. Herv. begraafplaats. In verband met de omstandigheid, dat de Veldweg en de toegang tot de Ned. Herv. Begraafplaats in minder goeden toe stand verkeeren, en het gewenscht is, dat een behoorlijke toegangsweg tot elke be graafplaats aanwezig is, stellen B. en W. voor te besluiten tot verbetering van den Veldweg en het gedeelte Molenweg vóór de begraafplaats en ten behoeve dier ver beteringen een crediet toe te staan van f 1420.—. Bij doorvoering dezer verbetering is een grondafstand van 475 M2. door het be stuur der Ned. Herv. Kerk benoodigd. De heer NOODER vraagt, waarom niet eerst met de kerk over afstand van grond is gesproken. De heer GASILLE brengt hulde aan B. en W. voor hun vlotte werk in deze zaak. Een en ander belooft ook daar een mooie verbetering. De heer HORNSVELD vraagt ook ver betering van tien toegangsweg naar den Veldweg. "De VOORZITTER zegt toe moeite Hier. voor te zullen doen. Het voorstel wordt hierna goedgekeurd. 9. Voorstel van B. en W. met betrek king tot den wegenaanleg op 't Hart. Bij besluit van den Raad van 10 Au gustus 1933, werd bepaald de werkzaam heden, verbonden aan den aanleg van wegen op 't Hart niet verder in werk verschaffing uit te voeren, doch deze wegen te laten afwerken en daartoe een openbare aanbesteding te houden. Krach tens dit besluit werd op 5 September d.a.v. een openbare aanbesteding gehouden en werd het werk na ingewonnen advies en op aandrang van de Commissie Openbare Werken gegund aan den laagsten inschrij ver C. Belt, alhier, voor de som van f4987.Door genoemde C. Belt is een aanvang gemaakt met de uitvoering van het werk, welke uitvoering hij niet heeft kunnen voltooien. Van de aannemingssom werd slechts een termijn ten bedrage van f 1346.10 uitbetaald. In het belang van het verkrijgen van een goed wegencomplex en mede met het oog op de financiën der ge meente, hebben B. en W. het noodig ge oordeeld de overeenkomst met Belt te doen beëindigen en zijn zij ter voorkoming van geschillen met den aannemer overeenge komen tot ontbinding van de op 31 Oc- tobor 1933 aangegane overeenkomst be treffende het afwerken van de te verbete ren en nog aan te leggen wegen met de uitdrukkeelijke verklaring, dat hij genoe gen neemt met betaling van f2400.en voorts onder schriftelijke verklaring, dat de gemeente en aannemer over en weer niets meer van elkander te vorderen heb ben. B. en W. stellen voor hen te machtigen aan de overeenkomst een einde te ma ken op voorwaarden als hierboven om schreven. Tengevolge van bovengenoemde omstan digheid, zijn de wegen voor een belangrijk deel onafgewerkt gebleven en hebben B. en W. gezocht naar een redelijke oplos sing dezer zaak. Het bleek niet mogelijk, zoowel voor eene openbare als voor eene onderhandsche aanbesteding, eene zooda nige algemeene omschrijving der nog te verrichten werkzaamheden samen te stel len, dat deze voldoende waarborg biedt voor het verkrijgen van deugdelijk werk. Volgens B. en W. stond daarom geen andere weg open dan zich' te wenden tot een firma, volledig bekend met wegen bouw, aan wie onderhands de opdracht tot bedoelde afwerking zou kunnen wor den gegeven. Nadat B. en W. zich' ervan overtuigd hebben, dat de afwerking der wegen met gebruikmaking van termak.teerpoeder het meest aan te bevelen is en ook in de praktijk blijkt te voldoen, hebben zij zich gewend tot de N.V- Keyjs A snb altfabrjgk te Rotterdam, die het verhardingsmateri aal levert en verwerkt. Met genoemde N. V. zijn B. en W. tenslotte tot over eenstemming gekomen, dat zij voor de som van f8600.zich wil verbinden tot het afwerken van de onvoltooide wegen en het aanbrengen van een deklaag op deze wegen. Voorts is genoemde N. V- bereid het werk gedurende 3 jaren na oplevering te garandeeren, en zal in dat tijdvak alle gebreken, die kennelijk het gevolg zijn van onvoldoende uitvoering of materiaal, gratis herstellen onder voorwaarde, dat na com primeering der wegdekken deze worden afgeteerd en afgezand volgens hare aan wijzing. Voor het geval deze aftering ei) afzanding binnen genoemd tijdvak van 3 jaren zal blijken noodig te zijn, is ge noemde N. V. bereid deze eerste behan deling over te nemen voor een som van 9 cent per M2, uitmakende ongeveer een bedrag van f2400. B. en W. stellen voor bovenomschreven werkzaamheden bij wijze van onderhand sche aanbesteding aan haar op te dragen. De VOORZITTER merkt <?p, dat in een der plaatselijke bladen critiek is uitge oefend op het besluit van tien raad, dat aan Belt dit werk is gegund. Wanneer het werk niet aan hem was gegund, zou die critiek wellicht nog erger zijn ge weest. Dan zouden, volgens dit blad, zeker de noodige duizenden guldens zijn weg gesmeten. Ook heeft men er op gezin- ispeeld, dat er, als gevolg van een ge heime vergadering, wel een luchtje aan deze zaak zou zitten. Spr. trekt zich' van die critiek niets aan. De geraadpleegde advocaat heeft geadviseerd de zaak als bovenbedoeld af te maken, daar de wegen anders nog wel 2 jaar zoo kunnen liggen- De heer GROOTEWAL wijst er op, dat de post van f2400-voor afteren der wegen als een onderhoudspost moet worden beschouwd. Wanneer de zaak op deze wijze wordt afgewerkt, zijn we nog voordeeliger uit dan wanneer indertijd dit werk zou zijn gegund aan tien anderen aannemer. De heer STROBAND wii de f2400— aan Belt niet uitkeeren. De gemeente moet het werk afmaken en de kosten eventueel op Belt verhalen. De VOORZITTER: In geheime vergade. ring is besloten deze weg niet te bewan delen. De heer NOODER vraagt, wie in deze zaak de schuldige is. Heeft de hoofd ambtenaar hier een verkeerd advies ge geven of is van zijn advies afgeweken. 13 alles reeds in kruiken en kannen, de ma chines zijn reeds op het terrein. In de commissie is besloten nog advies te vra gen van deskundigen. De heer DE BRUIJN begrijpt de hou ding van den heer Nooder niet. De heer Nooder moet weten, dat de hoofdambte naar in tiezfc geen schuld treft; de raad heeft c«_ii o-s.u.t genomen. Spr. acht liet niet fair aoo'n toon aan te slaan. De VOORZITTER hekelt het wantrou wen van den heer Nooder. De aannemer, heeft op eigen risico het materieel naar hier overgebracht, omdat hij anders dub bele kosten zou hebben. De heer DE NIES adviseert het voor stel te aanvaarden. Het onderzoek, dat in Bussum en Hilversum naar het werH dezer firma zijn ingesteld, hebben eeai schitterend resultaat gehad. Deze firma was niet alleen het voordeeligst, doch ga randeert bovendien 3 jaar lang het werk. Het afteren der wegen kost ons zelf 20 tot 40 ct. per M.; nu 9 cent. Het voorstel wordt hierna aangenomen. 10. Crediet-aanvrage voor verbetering van den berm langs een gedeelte der Van Weedestraat. Bedoelde crediet-aanvrage houdt verband met een verzoek van H. v. Sitter e. a. bewoners der Van Weedestraat, verzoe kende aansluiting van hunne perceelen op de rioleering, met bereidverklaring de gronden vóór hunne perceelen aan de ge meente af te staan onder voorwaarde, dat de gemeente voor hare rekening neemt de kosten voor trottoiraanleg. Waar volgens B. en W. de toestand ter plaatse van dusdanigen aard is, dat liet gewenscht is verbeteringen aan te brengen met het oog op de veiligheid van het wandelend publiek tengevolge van het drukke en steeds toenemende verkeer langs den Rijksweg, hebben B. en W. zich in verbinding gesteld met den Rijks waterstaat en gevraagd medewerking te willen verleenen, welke medewerking zou bestaan uit het verleenen van vergunning tot het verwijderen van een 10-tal hoo rnen en tot het leggen eener rioleering in een gedeelte van den Rijksweg tus- schen Lindenlaan en hoek Van Weedestraat Korte Brinkweg. Voorts hebben zij ver zocht vanwege het Rijk onmiddellijk tegen de bestaande klinkerverharding van den Rijksweg een verhard rijwielpad ter breedte van 1.25 M. en tusschen bedoeld pad en het vanwege de gemeente aan te bren gen tegel (winkel)-trottor een klinkerbe strating ter breedte van 4.20 M. aan te leggen. Het Rijk is volgens ontvangen bericht tot medewerking bereid, evenwel met uitzondering van het bekostigen der klinkerbestrating ter breedte van 4.20 M. De kosten van trottoir-aanleg, bestra ting tot aan het rijwielpad en die van rioleering worden in totaal begroot op f4.004.84. Conform besloten. 11. Voorstel van B. en W. inzake rul* ling van grond met Gebr. tie Lange. Dit punt betreft ruiling van grond aail den Vinkenweg voor gronden aan den jNkkerw^g- laan. Conform besloten. 12. Voorstel van B. en W. tot opnieuw vaststelling van de verordening op, dn heffing van schoolgelden voor Lager On derwijs. Conform besloten. De VOORZITTER doet hierna mede, deeling, dat nog een verzoek is ingeko men van de Kon. Ned. Athletiek-Unia (K-N.A.U.) tot het houden van een luna park, ten voordeele van het trainingsfonds voor uitzending van athleten naar de Olynv, piade. Voor meerdere politiehulp, eventu- eele reparatie en terreinhuur is hedenmor gen f600-gestort. De heer DE BRUIJN wil dit verzoek niet toestaan. Spr. is er als A.R. tegen, maar bovendien is het thans geen tijd voor dergelijke experimenten. Het spijt spr. dat tie Burgemeester toestemming heeft verleend, doch wil persoonlijk niet mee werken om de plaatselijke middenstanders een strop te bezorgen. De Keer GROOTEWAL zegt niet tegen kermis in het algemeen te zijn, doch wei tegen dezen opzet, omdat hier de K-N. A.U. slechts bijzaak en het belang der ondernemers hoofdzaak is- Deze zaak is scheef voorgesteld. Aan A.D.O. is verzocht het een of ander te organiseeren. Geheel los van alles organiseert A.D.O. thans een loop door Soest, welke ook doorgaat zonder de kermis. Spr. is tegen dit ver zoek. De heer ENDENDIJK heeft vernomen, dat de Burgemeester misleid is. Het spijt spr., dat de Burgemeester niet aanwezig is. Óf de Burgemeester stelt de zaak zoo voor, of de K-N.A.U. is een minderwaar-- dig lichaam. Wanneer het laatste blijkt^ wil spr. de andere gemeenten waarschu wen, Spr. is ook om principiëele redenen tegen de kermis. Toen Soesterberg een lunapark vroeg ten voordeele van een sportpark, sprak de Burgemeester van „Hoongelach van den duivel". Spr. neemt aan, dat de Burgemeester er in geloopen is, doch zelf wil spr. niet welbewust zijp medewerking verleenen. De heer NOODER wijst er op, dat „Soesterberg's Bloei" aan het Vliegfeest ten voordeele van het Pelikaan-comité eveneens een lunapark heeft willen ver binden. Het comité wilde dit echter niet De opzet van de K-N.A.U. is anders, om dat de K-N.A.U. wel de sanctie heeft ver leend. De VOORZITTER zegt sterk onder den indruk te komen, dat misleiding aan dit geval niet vreemd is- De heer VAN DAM is bang, dat de K-N.A.U. een knauw krijgt, wanneer het verzoek niet wordt toegestaan. De heer GASILLE betreurt het, dat hiet zoo over de K-N.A.U. wordt gesproken. De lieer DE NIES betreurt het, dat do K-N.A.U. zich met zulk een opzet inlaat.

Soester Courant | 1934 | | pagina 5