Uit den Soester Raad. SOETAX Ga siu toeren Tel. 677 - Heuvelweg 14 Schrille tegenstellingen. Nog eens het Lunapark. De Burgemeester 14 dagen afwezig. Een oude opzet. Wat een Burgemeester wel en niet zegt. Liegen in de raadszaal. De slot-scène. Een winnende ver liezer. Goedkooper gas. Aroma of niet. Nadat in de vergadering van vorige week Woensdag met 8—5 stemmen het besluit was gevallen, dat door de ge meente het terrein aan de Paulus Potter- laan niet zou worden afgestaan voor het houden van een lunapark, is er in de eerste daarop volgende dagen nogal be weging geweest. Dat door de onderne mers, niettegenstaande dit besluit, voor al nu reeds vele kosten voor de inrich ting waren gemaakt en vele exploitan ten met hun inrichtingen reeds waren ge arriveerd, 11e krachten zouden aanwen den, om zoo mogelijk dit besluit nog on gedaan te maken, was begrijpelijk. Besprekingen met de beide Wethouders (de Burgemeester was in die dagen ook wegens ongesteldhei J afwezig) hebben dan ook geleid tot een spoedeischende verga dering, welke twee dagen later, Vrijdag middag, werd gehouden. Op deze vergadering was van de leden alleen de heer Van Duren afwezig, ter wijl de Burgemeester ook op deze ver gadering afwezig was. De leiding was daarom ook ditmaal in handen van Weth. Van Klooster. De VOORZITTER opende deze verga, dering met de mededeeling, dat, hoewel de Burgemeester hedenmorgen even ten gemeentehuize was geweest om diverse bescheiden af te geven, deze gedurende de eerste twee weken zijn bezigheden wel niet zou kunnen vervullen. Spr. wijst er mede op, dat gisteren avond van de Kon. Necl. Athletiek-Unie nog een uitvoerig schrijven is ingekomen, verzoekende alsnog toestemming te verke nen tot gebruik van het gemeenterrein voor genoemd lunapark. In dit schrijven wordt er op gewezen, dat in geen enkel opzicht van misleiding kan worden ge sproken. Aanvankelijk waren atl.kTek.wed- wedstrijden in het water gevallen. Spreker vraagt waarom men de toestemming niet zou geven, daar voor steun aan kunst en andere lichamen vaak afzonderlijke lunaparken worden georganiseerd. In Edam loopt met medewerking van de A.R. en C.H. zelfs een opzet, waarin 4 Zondagen zijn betrokken. De heer DE BRUIJN: Dat zijn dan geen anti.revolutionnairen. De heer GASILLE voortgaande zegt, dat 't hem spijt, dat de Burgemeester niet aanwezig is en dat in de vergadering van Woensdag een klad op de K.N A.U. is geworpen. Dit lichaam staat te hoog voor minderwaardige practijken. Van miskkling is hier geen sprake. De heer GROOTEWAL: U weet niet wat de Burgemeester heeft gezegd. De heer GAS1LLE weer voortgaande merkt op, dat door den heer Van Kolf schoten niet op gebruik van het gemeente- terrein is aangedrongen. De Burgemeestter heeft dit terrein zelf genoemd en als een zeer geschikt terrein aanbevolen. De VOORZITTER: Deze mededeeling klopt niet met de woorden van den heer Groofewal. De heer NOODER merkt op, dat hij Woensdag voor bet voorstel heeft gestemd, omdat de K.N.A.U. achter dezen opzet staat. Spr. ziet in deze aangelegenheid jalouzie tusschen de plaatselijke gym* De heer DE BRUIJN met verheffing] van stem: Toen de plaatselijke vereeni- ging op Hemelvaartsdag het lunapark niet geopend mocht hebben, is de opzet vervallen. Begrijp goed, dat ik minstens zoo'n groote mond kan opzetten als u. U maakt ons tot leugenaars. Zes leden van den raad kunnen de mededeelingen van den Burgemeester bevestigen. De heer STROBAND zegt nu vóór te zullen stemmen, omdat *van misleiding z.i. geen sprake is. j De heer ENDENDIJK merkt op, dat j het niet mogelijk is, dat in Edam met medewerking van A.R. een kermis wordt' georganiseerd. Dat zijn dan A.R. van den: kouden grond. De heer DE NIES wil het kerkelijk belang scheiden van het landsbelang. De heer DE BRUIJN: Ook wij staan het landsbelang voor, doch niet als een vuile vlag de lading dekt. De heer NOODER protesteert hier tegen. De samenstellers van het lunapark mag men niet als een vuile vlag stem pelen. Spr. vraagt verder of de in de handen van de ondernemers zijnde kwi tantie geen moeilijkheden voor de ge meente kan opleveren. Ook vraagt spr. hoe men alles kon voorbereiden als geen toestemming was gegeven. De VOORZITTER merkt op,'dat aan de commissie een schrijven is gezonden, waarin werd medegedeeld, dat het ver zoek om het gemeenteterrein te mogen gebruiken, bij den raad in behandeling zou komen, wanneer te voren een be drag van f600.zou zijn gestort en dat dit bedrag als vervallen moest worden beschouwd, wanneer een goedgunstige be schikking werd verkregen. Voor deze ston. ting is een kwitantie afgegeven. Tot het plaatsen van wagens en het verrichten van werkzaamheden op het terrein is geen toe stemming gegeven. Hangende de te nemen beslissing heeft spr. geen maatregelen wil len treffen. Het voorstel der beide Wethouders nastek- en a h ^iek-verce: ig.ngcn. Nog j wor(jt hierna in stemming gebracht meer komt spr. thans tot de overtuiging, dat de K.N.A.U. voor de volle 100 o/o achter deze zaak staat. De heer DE BRUIJN betreurt het, dat voor deze aangelegenheid de raad nog maals is bijeengeroepen en de vlag van de K.N.A.U. gebruikt wordt om de ker mis te dekken. Ondergrondsche krachten, aldus spr., zijn bezig dit minderwaardig strijden in den opzet opgenomen, doch gedoe binnen de grenzen onzer gemeente deze moesten door oorzaken buiten hun schuld later verval'en. De hierdoor wel eenigszins veranderde inzichten, aldus spr., en het feit, dat reeds vele kosten voor deze aangelegenheid zijn gemaakt, is voor de beide Wethouders aanleiding geweest de gemeenteraad voor deze aangelegen heid nog eens bijeen te roepen. Spr. doet hierbij de mededeeling, dat de beide Wet houders thans voorstellen het gevraagde terrein wèl af te staan. Hieruit mag echter niet geconcludeerd worden, dat bij de Wet houders eenige angst aanwezig zou zijn om de verantwoording in deze aangele genheid te dragen. Het is spr. onver schillig in welken geest ook thans een bes'issing zal worden genomen. De heer ENDENDIJK vraagt of hij goed heeft gehoord, dat het voorstel om het gemeenteterrein thans wèl af te staan, door beide Wethouders wordt gedaan, waarop door den Voorzitter bevestigend wordt geantwoord. De heer GROOTEWAL zegt, dat de Soester Trnclub, in samenwerking met de Stichtsche Turnkring en het Kon. Ned. Gymn. Verbond plannen had uitgewerkt tot het houden van een groot turnfeest in onze gemeente, hetwelk zoo worden gehouden op Hemelvaartsdag en eenige dagen voor en na dien dag. Aan dezen opzet waren zeer hooge kosten verbon den, waarom men in aanraking kwam met de ondernemers van het thans besproken lunapark. Alleen door toevoeging van een lunapark was de opzet mogelijk en kon den de kosten, pl.m. f1000.worden bestreden. Deze opzet kwam echter te ver vallen, doordat de Burgemeester geen toe. stremming gaf het lunapark op Hemel vaartsdag geopend te hebben; voor de andere dagen werd de toestemming wel verleend. Waar de turnzaak dus geheel kwam te vervallen, bleef practisch de ge legenheid tot het houden van een luna park over. Spr. kan zich levendig inden ken, dat men naar middelen heeft gezocht om het attraetie.terrein te doen doorgaan. Dat is dan ook de oorzaak, dat plotseling een ander sportüchaam, nu op het ter rein der athletiek, naar voren komt. Aan den heer Van Kolfschoten, burgemeester van Ednm, tevens Secretaris van de Com missie in de K.N.A.U. tot vorming van het t ai i igsfonds voor uitzending van Afhleten naar de Olympiade te Berlijn in 1935, heeft onze Burgemeester toestem ming verleend tot het houden van ge noemd lunapark. Toen heeft onze Bur gemeester er echter gelijktijdig op ge wezen, dat de beslissing tot gebruik van het gemeenteterrein in handen was van den raad, waarop de heer Van Kolfscho ten heeft geantwoord, dat dit in Edam niet noodig was en veel gemakkelijker ging. Te\ens wijst spr. er op, dat de heer Wigmans, die voor deze zaak zoo zeer opkomt, geen besturslid is van de K-N. A-U. of U.P.A-B., doch de vertegenwoor diger der kermismenschen. De heer GASILLE zegt den heer Van Kolfschoten te hebben gesproken. Deze heeft hem medegedeeld, dat hij onzen Burgemeester slechts enkele minuten heeft gesproken. Door gekibbel van enkele plaatselijke vereenigingen onderling zijn de te halen. Spr. geeft de raadsleden in over weging met God en hun geweten te raden te gaan bij het uitbrengen van hun stem. Spr acht een kermis een blaam voor 'de gemeente. De VOORZITTER zegt, dat deze ver gadering alleen is uitgeschreven, omdat z.i. een ander licht op deze zaak is geworpen. De heer GASILLE wijst er op, dat er in de vorige vergadering een heel andere stemming was. Toen was het misleiding voor en na. Als op de gemeente een klad is geworpen, dan is dat de schuld van den raad zelf, door de lichtzinnige wijze, waarop over deze zaak is gesproken. De heer ENDENDIJK merkt op, dat er voor hem geen reden was nog eens opj aangenomen met 8 tegen 5 stemmen. Voor stemden de heeren v. d. Bremer, Nooder, Grootewal, Lodeesen, Stroband, De Nies, Gasille en Van Klooster. De lunapark-zaak was hiermede voor de tweede maal van de baan; ditmaal in het voordeel der ondernemers. De VOORZITTER deelt hierna mede, dat hetzelfde terrein door de zangvereerii- ging „ApoIIo" is aangevraagd, om ge legenheid te hebben einde Juli een con cours te houden. Ook aan deze vereeni- ging wordt het terrein afgestaan. Hierna brengt de VOORZITTER ter sprake de uitzending van werkloozen naar Zwolle. Als spr. mededeelt, dat B. en W. en de commis^te^oedgunstig advisee- ren. wordt beslote^-de weinige hieraan verbonden kosten toe te staan. De VOORZITTER doet hierna de voor de ingezetenen zeker verheugende mede deeling, dat de gasprijs met 1 cent zal worden verlaagd. Ook wordt nog een crediet toegestaan van f425.voor aanschaffing van een betonmolen. Als een der leden hierna nog vraagt deze aangelegenheid terug te komen, om-I hoe het staat met de hinderwet-aanvrage dat zijn besluit o. m. was gegrond op van de Bouillon.fabriek aan de Van Wee- de meening, dat het thans geen tijd is voor dergelijke experimenten. Door de woorden van den heer Grootewal is spr. nog meer versterkt in de meening, dat niet alleen de Burgemeester maar ook de raad is misleid. Spr. heeft personen van alle mogelijke richtingen gesproken, die het houden van een kermis in deze tijden onverantwoordelijk noemen. De VOORZITTER: Maar wij hebben ook rekening te houden met andere mee ningen. De heer DE NIES wijst er op, dat het populaire in de voetbalsport oorzaak is. destraat, deelt de VOORZITTER mede, dat deze aanvrage is afgewezen. Wel kan spr. mededeelen, dat aanvrager met deze beslissing niet accoord gaat en in beroep komt en daarom verzocht heeft het bedrijf zooals het nu is te mogen doorzetten tot de volgende uitspraak is afgekomen. Uit de besprekingen blijkt, dat deze vraag het gevolg is van het feit, dat de aangevraagde uitbreiding reeds is toege past. De firma is bereid zoo noodig des nachts te laten arbeiden, opdat zoo min mogelijk last aan de omgeving wordt aan- aan. Aan B. en W. wordt geadviseerd dat onze voetballers in Italië de eer van d€ze zaa]t zoo {e regelen, dat niet rneer- i-\rt Onrl 1/,,,inüTl \Y /oir rif» lf[l. t - i 11 i ons land kunnen ophouden. Waar de ath letiek niet zoo populair is, kan spr. zich indenken, dat de K N A U. andere wegen moet bewandelen om gelden te verkrij gen, opdat ook op het gebied der athle tiek de eer van ons land kan worden bevochten. Spr. is er voor het terrein af te staan. De heer VAN DEN BERO zegt niet principieel tegenstander te zijn van een kermis. De slechte tijden en de voor de middenstanders te verwachten slechte ge volgen hiervan is reden voor spr. om tegen te stemmen. De heer GROOTEWAL houdt vol, dat we wel misleid zijn. Met betrekking tot de mededeeling van den heer Oasille, merkt spr. op, dat de Burgemeester an dere mededeelingen heeft gedaan. Voor wat de opmerking van den heer Nooder betreft, wijst spr. er op, dat hier geen afzond rlijke ath'e bk.vereenigingen be staan. Met het uit den ouden opzet over gebleven lunapark-gedeelte is men gaan leuren bij de K.N.A.U. Toen de opzet van De Soester Turnclub er was, wist de K-N.A.U. er nog niets van- De heer GASILLE: Toestemming voor den eersten opzet is nimmer verleend. De heer GROOTEWAL: Dat is wèl waar. De toestemming is zoowel voor het turnfeest als het lunapark verleend. In deze beslissing was echter opgenomen, dat op Hemelvaartsdag het lunapark niet mocht zijn geopend, terwijl het turnfeest op dien dag eerst om 12 uur mocht aan vangen. De heer GASILLE: U stelt de zaak verkeerd voor. De heer DE BRUIJN: U liegt! De heer GASILLE: Ik lieg niet! Hier wordt een onjuiste voorstelling gegeven. dere last wordt veroorzaakt. De vergadering wordt hierna gesloten. met de Groote 5 peraoons wagens (4-deurs) f 2.25 per uur. 4 Persoons wagens f2 per uur Het K.N.G.V. naar het Wereld Turn- tournooi te Budapest (30 Mei—3 Juni) en de K.N.V-B. naar het Wereld Voetbal- tournooi in Italië. In „Het Turnblad", officieel orgaan van het Kon. Ned. Gymn. Verbond versche nen begrijpelijkerwijs verschillende be schouwingen over de a.s. deelname van de Nederlandsche Keurturners aan het Wereld Tournooi, wat te Budapest wordt gehouden en over de schrille tegen stelling voor deze deelname vergeleken met die van onze voetballers. Aan deze beschouwingen ontleden wij o. a. het volgende; Voetballers: Holland—België 9—3 voor Holland. Heel Holland juicht. Holland—Ierland 5—2 voor Holland. Heel Holland juicht. Het deel is bereikt. Het Nederl. elftal gaat naar Rome. Tienduizenden zijn ge tuigen geweest van deze schitterende overwinningen. Men heeft geschreeuwd, gebruld van vreugde. Onze nationale trots is bevredigd. Het stadion was eenige malen uitver kocht. Het geld is binnengestroomd en ook honderden turners(sters) hebben eeni ge guldens geofferd om deze wedstrij den bij te wonen. En straks zullen we die stoere jongens, omstuwd en uitgeleide ge daan door een leger van supporters, pers fotografen, enz. naar Rome zien vertrek ken. Heerlijk gezeten in een Pulman-trein of vliegmachine nemen zij afscheid van vrien den en kennissen, die straks met kloppend hart de verrichtingen op het voetbalveld zullen volgen. Gedurende de reis worden zij verzorgd en vertroeteld als kasplantjes. Het mag hun aan niets ontbreken, daar hebben zij ook recht op. En frisch en monter komen zij aan om hun wedstrijd te spelen. Zij vech ten als leeuwen, wetende dat het oog van heel Nederland op hen gericht is. Ook van onze turners(sters). En weer zullen wij juichen en jubelen als zij een overwinning weten te behalen. Ook wij turners(sters). T urners; HollandBelgië. Nederland wint met grooten voorsprong. HollandLuxembourg. Nederland wint met grooten voorsprong. Holland—België—Engeland. Nederland wint met grooten voorsprong. HollandN. Frankrijk. Nederland wint met grooten voorsprong. 's Avonds even Vaz Dias beluisteren. Niets hoor. Men vindt het niet de moeite waarder melding van te maken. Den volgenden dag hoogstens een halve kolom druks in de dagbladen. „Da's mooi," zeggen de turners tegen „Da''s mooi," zeggen de turners tegen elkander. „Ze zijn toch' goed vooruit ge gaan uen laatsten tijd/' En verder wordt er geen notitie van die reuzenkerels ge nomen. Zij gaan echter rustig door en trach ten hun prestaties tot het allerhoogste op te voeren, om bij het „Wereld.tournoo" in Budapest een waardige plaats te ver overen. Ja, Dames en Heeren, ook onze jon gens gaan evenals de voetballers naar een wereld-tournooi. Ook zij zullen onze nationale kleuren moeten verdedigen. Ook zij zullen vechten als leeuwen voor de eer van ons V e r- b o n d, voor de eer van ons land. En straks, zullen ook zij de reis aan vaarden, doch NIET gezeten in een Pull- mantrein of vliegmachine, doch bij ge brek aan geld, in een 3e kl. coupé, 36 uren achtereen. En daarvan dragen wij tuurners en turnsters de schuld, omdat wij verzuimden onze bijdragen te storten om het allernoodigste geld bijeen te bren gen Onlangs hadden wij het genoegen in Leiden een oefenles bij te wonen en onze jongens aan het werk te zien. De les ving aan om half elf en om vier uur moesten de toestellen met ge weld worden afgebroken, anders waren zij misschien nu nog aan het werk. Wij hebben die jongens bewonderd om hun enthousiasme, hun moed en uithou dingsvermogen, doch toen wij zagen, dat zij na afloop der les ieder fl.offerden (en dat doen zij bij iedere les) voor het Budapestfonds, teen hebben wij ons ge schaamd over het gebrek aan medeleven van de meeslen onzer Zonder overdrijving kunnen we spreken van „schrille tegenstellingenals we een vergelijking maken tusschen de belang stelling, die men betoont voor de inter nationale voetbalwedstrijden en die onder vonden wordt voor hetgeen in het turners kamp geschiedt. We moeten erkennen, dat we zelden bij een turnevenement in ons land grooter belangstelling hebben ontmoet dan bij den landen wedstrijd Nederland België Engeland op Pinksteren vorig jaar te Rotterdam. Maar overigens, ja, overigens is de belangstelling maar weinig boven het nulpunt. De geweldige belangstelling, die het groote publiek nu eenmaal heeft voor de voetbal-ontmoetingen in het algemeen, die hebben wij niet. We kunnen dat voor ons zeiven minder prettig vinden, maar we hebben het als feit te accepteeren. Iets anders is het, of wij de belang stelling, die wij ook buiten turnerskringen voor het turnledrijf zoo vurig wenschen, niet in grootere mate dan tot dusverre te verwerven is. En aan het bereiken van dit doel be hoeven wij geenszins te wanhopen. De weg daartoe ligt voor een groot gedeelte in het werk van onze keurturners. Dit beweegt zich thans op een zoodanig peil, dat het ook als niet-gymnast onge twijfeld moet interesseeren. Daarom was het dan ook zeer goed gezien van ons Bondsbestuur, dat het op advies van het Technische Bondsbestuur, besloot, onze keurturners, die aan het wereld-tournooi te Budapest zullen gaan deelnemen, een afscheids.demonstra- tie te doen geven te Rotterdam, die voor iedereen tegen een zeer matigen entree prijs kon bijgewoond worden. Deze de monstratie. die 13 Mei te Rotterdam plaats vond, is dan ook' een schitteren*! succes geworden. Daarmede werd de aan, dacht van turners als van niet-gymnas- ten op het meesterwerk, dat onze keui* turners thans in staat Zijn te toonen, ge» j vestigd. I Maai' om de belangstelling van het groote publiek te trekken is er méér noodig. Daarvoor is noodig een éclatant j succes van onze jongens op het Buda» pester wereld-tournooi. Het groote publiek vraagt niet naar uit eenzettingen waarom Nederland geen eerste plaats in de rij der turnende naties inneemt. Het verstaat die redeneering[ niet en vraagt alleen o f Nederland pres- teerd tegenover andere landen. En dan,, ja dan, als er gezegd kan worden: Neder land HEEFT die en die landen geklopt, dan zal het publiek beredeneerd of onberedeneerd, dat doet er niet toe zeggen: Ja, ze presteeren wat, onze Hol- landsche jongens, want die en die lan den zijn zooveel grooter, hebben meer steun aan de gymnastiek en toch' wen den ze door Nederland verslagen, en daarom gaat onze belangstelling uit ook naar de gymnastiek. Het is geen zuivere redeneering, dat weten we wel, maar het publiek, de groote massa, laat zich alléén imponeeren door dingen, waarvan zij seïf meent verstand te hebben; door dingen, waarover het zich zelf gemakkelijk een oordeel kan vormen; öf door dingen, die haar door de be haalde resultaten tot nadenken brengen. Zulk een resultaat kan voor wat onze keurturners betreft, alléén een OVER WINNING zijn. Een ^verwinning, die Nederland in verbazing brengt. Een overwinning, die als een elastische schok door de massa gaat. Een overwinning, die de massa imponeert, zooals een Pelikaan.vlucht dat vermocht te doen. Iets, dat haar in begeestering brengt, om het RESULTAAT, het niet-vermoede, onverwachte resultaat. En om dat te bereiken, is iets heel bijzonders noodig. Iets heel bijzonders, dat wij turners durven vragen, durven verlangen van cmzö keurploeg, van die jonge, frissche kerels, die met inspanning van al hun krachten, met opoffering van hun eigen tijd en geld het uiterste willen doen om dat resultaat te bereiken. Wij moeten niet alleen zorgen, dat wij het publiek willen bereiken, maar ook de belangstelling voor de zaak der gymnastiek, die is de zaak der lichamelijke volksopvoe ding, willen doen oplaaien door het onver wachte, het schitterende van een OVER WINNING! Maar dat verlangen, die vraag naar een overwinning van onze "jongens op tegen standers, die als überhaupt sterker wor den geacht dan zij zijn, legt ons ook een duren plicht op. Wij moeten niet alleen zorgen, dat zij naar Budapest kunnen gaan. We moeien zorgen, dat zij kunnen gaan onder zoo goed mogelijke omstandig heden. We hebben het nu zóóver gebracht, dat wij ze WAARSCHIJNLIJK per 2e klasse naar Budapest zullen kunnen stu ren; dat we ze er een fatsoenlijk verblijf maar dan ook volstrekt niet meer dan dat en ten slotte een terugreis 3e klasse zullen kunnen aanbieden. Een heenreis van 36 uren spoor, een rustperiode van misschien 24 uur met in begrip van terrein, en toestellen-verken nen, zich aanpassen aan geheel vreemde omstandigheden, om dan uit te komen in een WERELD-TOURNOOI van kunsttur- nen, tegen rivalen, die den naam van on overwinnelijk dragen. En toch vragen wij een overwinning! Een overwinning, die het publiek, de groote massa, eindelijk eens zal imponee ren; die haar eindelijk eens zal doen zeg gen: die turnerij is toch óók belangstel ling waard. De athleet, de voetballer, de zwemmer, hij wordt verzorgd en vertroteld, opdat hij toch maar zoo fit mogelijk voor zijn wedstrijd van hoogstens een uur of anderhalf, soms zelfs maar van enkele minuten, volledige krachtsinspanning zal kunnen geven. Wij, die het enerveeerende, zware werk van een internationalen tweedaagscheoi gymnastiek-wedstrijd kenntn, wij moeten óók weten en beseffen, dat onze jongens op reis en gedurende hun verblijf een verzorging moeten hebben, die tip.top is. We moeten zorgen, dat ze fit aan den start verschijnen en fit kunnen blijven ge durende den duur van dit zware tournooi. Daarom moeten er nog duizenden kleine Hongaarsche vlaggetjes verkocht worden. Daarom moeten wij allen, turnsters en turners, grooten en kleinen, wij allen Bondsvrïenden, ons toonen echte suppor ters van onz?e Nederlandsche keurploeg, die de kleuren van het K-N-G-V. en van ons land gaat verdedigen in een wed strijd, die van onze jongens het hoogste en het beste vraagt van wat zij geven kunnen. En die van ons vraagt moreelen en materieelen steun op elke manier waar toe wij in staat zijn. Laat daarom ook de laatst ronde voor het „Fonds Budapest'' een doorslaand succes worden, opdat wij, als onze mcji- nen met succes uit dezen geweldigen wed strijd terugkeeren, met des te meer reden het RECHT op de belangstelling der massa voor de gymnastiek ook als sport evenement zullen kunnen doen gelden. J. J. v. d- LINDEN.

Soester Courant | 1934 | | pagina 2