Gezond Nationalisme. Ons Weekpraatje. D. F. VOSGT Burgam. Grothestraat 30 - Tel. 363 Pluimveeteelt. Plaatselijk Nieuws. Leert allereerst het eigen land kennen! De Duitschers worden van ons weggehouden, Waarom zouden we Lamme Goedzak spelen Zou liet logisch zijn geweest, als men iods in onze jeugd b-v. Engelsch, Latijn en Grieksch' zou hebben pogen te leeren, »óór men ons vertrouwd zou hebben ge maakt met de eigen Nederlandscbe taal? Neen immers! Om allereerst de eigen taal behoorlijk onder de knie te leeren krijgen, daartoe bieden de omstandigheden van aard en omgeving de gunstigste gelegenheid. Met bet verzamelen van kennis der Nederland sche taal wordt dan op de vlotste wijze ons gevoel voor grammatica ontwikkeld en het hechtste fundament gelegd voor ver dere ta *';undige studies. Wat hier geldt voor de taal en de talen, gaat ook op voor het leeren kennen van landen en volken. Er is geen enkele logi sche reden aan te voeren voor het maken van buitenlandsche reizen, ten pleiziere althans, voor we afdoende onzen eigen bodem in zijn verschillende schakeeringen en ons eigen volk in deszelfs verschillende geaardheid, hebben bezocht en gadegesla gen. „Wat men van verre haalt, is lekker", ïegt de. volksmond wel eens- We recti- ficeerendat 1 ij k t soms lekker- Dikwijls echter zal men zich miskocht gevoelen, als men achteraf tot de conclusie komt, dat men korter bij huis meer interessante ervaringen had kunnen beleven, dan men ver naar buiten en heel duur nauwelijks vond. i Wie eigen land en volk goed kent, is pas in de gelegenheid om juiste vergelij kingen te treffen en de bijzondere waarde van ervaringen op een buitenlandsche !reis vast te stellen. wezen. We hoorden laatst van een agrarischen Nederlandschen „bond", welke voor zijn leden een uitstapje had georganiseerd naar Kleef. Waarom juist naar Kleef, dat een paar stappen over de Nederlandsche grens ligt? Wel, omdat men daar zoo goedkoop kon eten! Om een paar centen uit te sparen op een maaltijd,- zou een agrarische bond be reid zijn een daad te stellen, welke lijn recht indruischt tegen de methoden van economisch verweer, welke onze andere landbouwvereenigingen uit harde noodzaak tegen de Duitsche autarkische politiek heefi te voeren! Eens sprak de Nederlandsche Minister van Economische Zaken in 's lands ver gaderzaal het fiere woord: We willen niet langer een Lamme Goedzak zijn! Met instemming begroette de massa deze woorden. Maar als het er op aankomt, dan zijn er onder die massa toch weer duizenden, die redeneeren: als ik in het buitenland goedkoop kan eten, dan wil ik desnoods die Lamme Goedzak tóch wel weer wezen) Wat 'n houding! Al hebben we vele bezwaren tegen de Duitsche economische politiek, tóch moet 't niet uit antLDuitsche gezindheid wezen, dat we met de a.s. vacantiedagen vóór de Oostgrens blijven. Omdat elk volk ter wereld in dezen tijd vóór en bóven alles eerst voor de belangen der eigen menschen opkomt, daaarom kunnen en mogen ook wij niet adders doen. Uit een gevoel van gezond nationa lisme, uit gemeenschapsplicht, brengen, we onze vacantie door in eigen land! Geldt al het bovenstaande reeds voor- ïiormale tijden, in deze dagen van eco-J *4 Vertrouwdste adres ïiomische ontwrichting moeten we het' bovendien als een daad van gezond nationalisme beschouwen, dat we de va cantie doorbrengen in eigen land- In tijden van nood en tegenspoed is het ten uiting van goeden maatschappelijken zin, wanneer de leden eener gemeenschap pogen om elkaar te steunen en te hel pen. „Het hemd is nu eenmaal nader dan de rok," heet dat in een Nederlandsche zegswijze. We merken datzelfde streven op het ©ogenblik trouwens ook in andere volke ren op en hef uit zich in tal van z g. beschermende maatregelen tegenover het buitenland- Men mag dat op zich zelf fataal vinden en overtuigd zijn, dat zulk streven den terugkeer van betere econo mische toestanden in den weg staat, daarnaast moet toch worden toegegeven, dat een land, hetwelk zich e e n i g buiten zulke beschermende maatregelen zou hou den, wanneer die door andere landen wor den getroffen, aan haar idealisme zou ten onder ga an- En deswege stellen we hier nadrukkelijk vast, dat in alle landen een intensieve actie wordt gevoerd om te laten koopen binnen de eigen grenzen en den vacantietijd in eigen land door te brengen- Die actie vindt weerklank; onze eigen handelsbalans wijst dat trouwens uit en onze zakenmenschen, hoteliers, restaurateurs, pensionhouders, e.d., weten het uit droeve ervaring, dat het buitenlandsche bezoek van geen betee- kenis meer is- Met vrij grove middelen soms weten buitenlandsche regeeringen hun onderda nen desnoods te dwingen om hun plei- zierreizen niet tot over de grenzen uit te strekken en speciaal de D/uitsche regee ring toont zich vindingrijk in dat opzicht- Duitschers, die een pas verlangen voor het buitenland, moeten precies opgeven,' wat ze over de grenzen hebben te dóen- Kregen ze tot binnenkort verlof om naar het buitenland 200 Mark mee te voeren, dezer dagen is dit bedrag teruggevoerd tot 50 Mark; slechts in bepaalde gevallen kunnen ze de beschikking krijgen over reischeque's ad 150 Mark, maar dat gaat héél moeilijk. Welnu, met 50 Mark op zak is practisch geen vacantie in het bui tenland door te brengen. En toch zijn wij, Nederlanders, nog altijd de beste klanten van Duitschland en wordt er onder ons door allerlei offi- cieele en semi.officieele Duitsche bureaux een intensieve propaganda gemaakt om het Derde Rijk als doel voor ons vacantie- uitstapje te bepalen. voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recep van H. H. Oogartsen is bij Gediplomeerd Opticien - Drogist Dennenw. 862; G- J. J. Narold en E. A. M. Smit van Torensir. 3 naar Doorn, Spar- renl. 4S; J. v. Brummehn van Kerkstr. 13 naar Zeist, Dolderschew. 193; D. S. Nicolaas m- g. en A. Tromp vanNieuwe- weg 15 naar Amersfoort, Soesterweg 516; K. R- Q. Jap—Tjong van Kampw. 46 naar Lith'; J. Boucher m. g. van Andriessestr. 10 naar Zuilen, v. Egmondkade 84; J. A. W. Donker van Soesterb.str. 114 naar Amsterdam, Banstr. 62III; W. Verweij van Amersf.str. 72 naar Hilversum, Eemnesser- weg 36. VERHUISD: H. Spek van Korteweg 15 naar Kon.laan 111; P. Heinhuis van Soes terb.str. 57 naar Schoutenk.weg 15; C. v. Stijn m. vr. van Steenhofstr. 43 naar Gr. Melmweg 9; D. Lammertse m- g. van Bosstraat 90 naar Nieuweweg 79; J. G- Strumpel van Beetzlaaan 79 naar Ban- ningstr. 50; J. C. A. v. Aken van Amersf. straat 19 naar Amersf.str. 92; G. Hagen- beuk m. g. van Birkstr. 44 naar Barto- lottilaan 3; F. L. Ortt en A. E- Alders van Plasweg 20 naar Bosstraat 12. Arbeid moet betaald worden. Mag voor betaling arbeid worden verlangd Het schijnt een dilemma BURGERLIJKE STAND. In Duitschland reist en „eet" men zoo goedkoopAldus hoort men landgenoo- ten wel eens beweren. Dat is in zekeren zin waar- Duitschland kan ons een koopje bieden met de marken, welke het eigendom zijn van buitenlandsche en vooral Nederland sche crediteuren, doch door dwangmaat regelen slechts door binnenlandsch-Duitsch verbruik in waarde kunnen worden om gezet- Heel het goedkoope leven in Duitschland is kunstmatig inééngezet; Buitenlanders, die er zich van bedienen, teren op hetgeen rechtens aan andere buitenlanders toekomt- Het is een valuta- handel met een bedenkelijken moreelen kant. Daarom moest de verlokking van goed koopte voor ons niet zoo aantrekkelijk GEBOREN: Reinier Adrianus, z. v. R. Hoksbergen en E. Voskuilen, Birkstr. 83a Anthonius Jóhannes, z. v. J. W. Staal en E. Meijnen, le Weteringpad 2; Gerrit Johannes, z. v. G. W. v. Boekei en H. M. Ruyer, Eernstraat 14; Maria Johanna Henriette Antonia, d. v. H. J. Habes en M. J. A. Oude Hendrikman, Banning, straat 41. ONDERTROUWD: O. de Haas en C- v. d. Toom. GETROUWD: E. H. C. J. Wijk en G. W. v. Voorst; J. G. Brandsma en A. Hylkema; P. J. v. d. Griend en G. Sterk; A. A. C. Visser en C. Spelt. OVERLEDEN: Johannes Josephus Wig- man, 63 jaar, geh. met H- M. Heyman, Talmalaan 23; Anna Wilhelmina Putman, 80 jaar, wed. van A. Hartsuiker, Hartman laan 53. GEVESTIGD: A. M. v. Hamersveld v. d. Veer, Amersf.str. 1; A. G. Mager, Hartmanl. 50; M. de Vries, Heideweg 52 H. v. d. Brink en H. Otterloo, Andriesse- straat 6; J. A. B- v. d. Heijden, Vredehof straat 2; H. T. Klawühn, Beukenlaan 21c W. Veenstra, Kerkpad ZZ. 33; G. Boe lens, Kampweg 30; F. W. G. Linck m. vr., Soesterb.str. 36; F. D. Pronker, Amersf. straat 21; v. Eek, B. Grothestraat 9a J. J. de Jong, F. Huijckl. 22; G. Holstege. Laanstr. 19; P. Steenkamp, Den Bliek laan 59; J. Niemeijer, Julianastr. 65; A. C. W. v. Driest, Amersf.str. 119; E. E. Vis- kerstr. 3b; J. W. v. d. Hee, Birkstraat 95 J. A. Scheerboom m. g., K. Hartweg 40, H. Dik m. vr.. B. Grothestr. 71; J. Meer- ding, O. Utrechtschew- la; C. Ranft- Bense, Nieuwew. 25 A; J. J. M. v. d. Heijde, Luchtv. Afd.; Wed. P. v. d- Hooff, Bartolottilaan 11. VERTROKKEN: G. Sursum m. g. van Nieuwew. 79 naar Amersfoort, Tuinstr. 16; G. v. Voorst van Nieuwstr. 57 naar Amersfoort, Lauwentsstr. 20; M. H. Kui ler van Amersf.str. 119 naar Hilversum, Fabritiusl. 30; A. J. A- Segers van Rade- makerstr. 25 naar Hoogland, Kerklaan; S. A. Krikke van Julianastr. 4 naar Ave- reest, Hoofdvaart F 241; W. C. Kersten van Kerkdw.str. 6 naar Maartensdijk, Mo- lenw. 26; D. W. v- d. Linden van Verl. Postweg 46 naar Amsterdam, Haarl. Hout tuinen 19; G. v. Steijn van Gr. Melmweg 9 naar Renkum, Utr-weg 40, Heelsum; R. P. Pieterson van Eikenl. 10 naar Utrecht, Asterstr. 22; M. J. H. Rompen m. g. van Stadh.laan 62 naar Venlo, Ham- burgersingel 39; J. R. Govaars van Vos- seveldl. 28 naar Utrecht, Fr. Hendrikstr. 72; N. P. J. v. Steijn van Vredehofstr. 9 naar A. Paulowna, Zandweg 92; A. M. E- v. Steijn van Vredehofstr. naar Vel- sen, Ruiterstr. 202; G. W. v. d. Voort van v. Leijndenl. 8 naar Amersfoort, Pier- sonl. 14; W. M. de Vries van Lindenl. 14 naar Amsterdam, Overtoom 216 hs.; H. Bennik van Amersf.str. 91a naar Enschede, BLOEDLUIS. De ergste levende plaag van ons hoen- dervolkje is zeker wel de bloedluis, welke alle jaargetijden optreedt, maar in den zomer het meest én welke zich dan ook sterk vermenigvuldigt. Menige kippenhou der is ten opzichte van het bezit aan bloedluizen in zijn hok multi.millionnair. Bloedluis is de meest voorkomende en meest schadelijke parasiet op het hoender lichaam. Ze komt, practisch gesproken, in eiken kippenstal voor, maar kan en moet afdoende worden "beteugeld- Dat moet, omdat bloedluis schadelijk is voor kip en kippenbaas, al lééft ze slechts op de eerste alleen. Kippen kunnen er ondra gelijk door worden geplaagd, ze worden ziek van jeukte en slapeloosheid, staken of verminderen den leg, en ze worden vatbaar voor allerlei ziekten. Om te weten, hoe men de bloedluis moet be strijden, is het noodig haar wijze van op treden te kennen. Op den dag is het hoendervolkje vrij van haar plaaggeesten, welke dan in ware héirscharen zitten weggekropen tusschen naden van planken, in kieren, onder as falt enz. De bloedluis kan overal tusschen komen; waar twee planken opeen gespij kerd zitten, daar vindt de bloedluis in de tusschenruimte nog een graag geko zen schuilplaats- Ze begint eerst in den avond in actie te komen, als de kippen haar roeststokken voor den nacht hebben bezet. Dan kruipen de bloedluizen via mestplank, wand»of anderszins naar de roesstokken en gaan vandaar op de kip pen over. Ze hebben slechts één levensbehoefte: het bloed der kippen behoeven ze. Dat zuigen ze gedurende den nacht af, waar na ze wél-voldaan naar haar schuilplaat sen terugkeeren. De hoenders hebben in- tusschen een slapeloozen nacht doorge maakt. Men ziet het in den zomer wel eens hier en daar, dat kippen er de voor keur aan geven om buiten in boomen e.d. te overnachten, tot wanhoop van den kippenhouders, die dat een onhebbelijk aanwensel vindt- Toch is h ij, onbewust, de schuldige. De kippen schuwen het nachtverblijf om de bloedluis. Wie een hok heeft met veel naden en overeen gespijkerde latten en laatjes, een verblijf, dat slechts zelden of nooit wordt ont smet, die breke hier en daar maar eens een plankje uit- De zijde, welke naar bin nen was gekeerd, zal als met een stof laag overdekt lijken. Haal maar eens een stuk vlak ijzer, een hamer of bijl, over die stoflaag! Men verft dan één breede roode streep van bloed, het van de kip pen geroofde bloed der bloedluizen! Hoe men. het ongedierte moet bestrij den? Allereerst door het den weg naar de kippen af te snijden. Als men roest- latten aan de wanden heeft vastgespijkerd, dan maakt men den weg van het onge dierte al uiterst eenvoudig en gemakke lijk. Ook als de roestlatten op vaste schraagjes zijn bevestigd, welke aan de mestplank vastzitten. Roestlatten moeten los rusten in inkepingen, welke re gelmatig dik onder de groene of gele zeep of onder vaseline worden gehouden. Het zal voor de bloedluis dan onmogelijk zijn om op de roestlatten (zitstokken voor den nacht) te komen, zonder door de vette substantie te gaan; daarin loopen ze vol komen vast- De roestlatten zelve moeten elke week in den zomer, elke veertien, dagen in den winter, met een creolie- oplossing worden afgeborsteld.. Voorts is het noodig, dat heel de h'oenderstal regelmatig wordt ontsmet. Men kan dat doen door in den winter twee maal totaal, en des zomers minstens elke maand, het hok van binnen te kal ken en het kalkwater voor 5 pCt. met zuivere creoline te vermengen. Zorg, dat ge met de kwast alle naden en kieren bestrijkt. Beter is echter nog om het hb"k om dezelfde tijden uit te spuiten met een 5 pCt- creoline^opïossing in water en dan met een broesspuit, waaruit de fijne deeltjes tot in alle hoeken en naadjes doordringen. Deze bewerking is ook goed tegen ander ongedierte. Het krabbed op den bodem moet zoo nu en dan worden ververscht, de bodem zelve moet dan, in dien deze van beton is, met een creoline- oplossing worden geschuurd. Een. losse bodem wordt zwaar met de meergemelde oplossing gesprenkïed en daarna diep om gespit. Er doen zicH soms feiten voor, waar over men als mensch en nuchterling graag eens zijn meening zou zeggen op ongezouten wijze of met een grapje of met een traan in het oog, al naar de omstandigheden van „het geval" zijn. Maar vóórdat men tijd en gelegenheid heeft bekomen om een pen op het papier te zetten, zijn er dan vaak reeds lieden naar voren getreden, die de affaire tot een politieke aangelegenheid hebben ge maakt, daarbij voor- en tegenstanders in deelende in respectievelijk een kamp van rose-roode vooruitstrevenden en inkt zwarte reactionnairen. Dan zit je ineens te kijken met je objectieve meening, want n mensch laat zich' nu eenmaal niet graag indeelen Daar hebben we b v. de Amsterdamsche plantsoen-affaire. De gemeente had we gens de geboden bezuiniging 75 man uit den actieven plantsoendienst genomen en naar de arbeidsreserve afgevoerd- Als een particuliere patroon je naar de arbeids reserve afvoert, dan ga je „met de com plimenten", zonder méér. Niemand neemt daar serieus aanstoot aan. Als de reser vist zijn eigen weerstandsreserve heeft uit geput, dan klopt-ie niet aan bij zijn laat- sten patroon, maar bij Maatschappelijk Hulpbetoon, d. i. bij de overheid, welke put uit de gemeenschapskas. Wie in gemeenschapsdienst is en naar de arbeidsreserve wordt afgevoerd, die krijgt als (reservist een zekere iiitkeering, óók van de overheid- De weg naar de gemeenschapskas is er dus zoo goed als in het eerste geval, alleen wat korter. Niemand neemt daar serieus aanstoot aan. Waar de Amsterdammers wél aanstoot aan namen, is, dat thans hun mooie pantsoenen worden verwaarloosd, >t gras er uitschiet tot hooibare hoogte en het onkruid de schoone planten verstikt. Terwijl daar 75 man plantsoenpersoneej werkloos rondloopen en voor hun niets doen met f 20per week worden be taald. Op een kwaden dag zijn een aantal particulieren, gewapend met scharen, zei sen en grasmachines, op de Amsterdam sche jungle neergestreken en daar hebben ze in tirailleurslinie alles wat er te veel of te hoog stond van den Amsterdam- schen bodem weggemaaid- Totdat de po litie kwam en proces-verbaal opmaakte wegens het onbevoegd en ongesalarieerd ordenen van de Amsterdamsche wanorde- Toen het particuliere ordeningsplan al dus met gewapend geweld was tegen gegaan, begonnen de menschen weer fc prakkezeeren over de gereserveerde, me? f20per week gehonoreerde, buiten be< drijf gestelde pantsoenwerkers- Mogen die voor hun f20per weelf nu niets doen aan de verwaarloosde par« ken? zoo vroegen de naïevelingen- Neen! zeiden de politiekelingen, da( mogen ze niet! Zóó iets te vragen, zagen we in een politiek partijblad aan« geduid als „treurig geschrijf" en gebaze{ van menschen „vastgedacht in simplistisch* formules", waarvan ze de „ingewikkelds gevolgen, die evenzoovele noodlottigheden! zijn" ten eenenmale niet overzien. Men schen, die zulke vragen stellen, komen „zelf niets tekort", maar „zitten andere* gestadig achterna om ze armer te maken". Nog véél en véél meer leelijks werd vati de naïeve vragenstellers gezegd En tot die laatsten, we erkennen het met schaamte behoorden we oor spronkelijk óók- Niettegenstaande we zelf een hoop tec kort komen en onzen evennaasten met ge« noegen het vette van het leven gunnen. De affaire echter is met één slag e* een hoop woorden tot een politieke ver. wikkeling gemaakt en nu moeten we zwij* gen. We zouden anders zoo graag nog een!* om een duidelijk antwoord hebben ver. zocht op onze moeilijkheid: waarom ar beid wél moet worden betaald, en niet altijd voor betaling arbeid verlangd schijnt te mogen worden. We weten natuurlijk wel, dat we geens zins van een Amsterdammer voor f20— een week lang arbeid mogen verwachten, doch' zou het nu werkleijk politiek- of sociaal-misdadig wezen, wanneer gereser. veerden plantsoenwerkers werd opgedragen om voor hun uitkeering van f20per week b-v. 20 uren arbeid te prestoeren?, Moet men voor zulk een gedachte nu werkelijk een vervolger van den arbeider worden geheeten, ^en. die dorst naaï proletariërsbloed, een, i zwarter is dai de zwartste conservatief? De politiek is wél moeilijk soms! Zulke politiek, als we schetsten, snap( de massa tegenwoordig niet meer- Zoomiif als de politiek van cumulatie- En zoomiï als de loonsverlagingpolitiek- Die laatste politiek achten we econo. misch even dwaas als de politieke zuehi om economische en sociale uitwassen tt beschermen, alléén omdat ze eens in poli. tieken strijd verworven zijn. 't Is kortzichtigheid, welke de a.poli< tieke toekomst verhaast. In den handel zijn metalen steunpunten voor roesstokken te verkrijgen; ze zijn in kleine olie-reservoirs bevestigd- Door de stokken echter in inkepingen te laten rus ten, besmeerd als boven omschreven, be reikt men óók volkomen het gestelde doel. Ventileer véél bij zomerwarmte, kalk de ramen op het Zuiden wit, en laat die wit blijven. Aan de binnenzijde be smeren, anders regent alles weer schoon! totdat de zon in het najaar haar grootste kracht heeft verloren. NATIONALE LCHTVAARTDAG. De K-L.M. is van plan ter gelegenheid van den nationalen luchtvaartdag op 14 Juli a.s. te Soesterberg, extra vluchten daarheen te orgamseeren. Teneinde een groote deelneming te ver zekeren, zullen de tarieven uiterst matis zijn. EVANGELISATIEGEBOUW TE HEES. H.H. kerkvoogden en notabelen der Ned. Herv. gemeente alhier hebben besloten, na het prachtige resultaat van den bazaar, die een paar maanden geleden is gehou den, het begeerde Evangelisatiedebouw op Hees te gaan bouwen. De geheele bouw som is er nog niet. Men hoopt dan ook, dat er nog meerdere giften zullen binnen, komen. TENTOONSTELLING VAN KINDERARBEID. Door hét bestuur van den kinderspeel tuin van „Ons Belang" te Soesterberg, is Zaterdag in een perceel van die woning stichting een tentoonstelling georganiseerd van clubwerk, dat in den afgeloopen win ter door de kinderen vervaardigd was. Bij opening ging de voorzitter, de heer A. Hilhorst, de geschiedenis na van de totstandkoming der cursussen, waaraan verschillende personen belangeloos hadden medegewerkt. Zoo had het bestuur van „Ons Belang" een lokaal beschikbaar ge- ssteld en hadden anderen zich beijverd voor de inrichting ervan, terwijl algemeen de ouders bewijzen van medeleven had den gegeven. Bovenal prees ht) d« leiding van den heer Pijpers, die bereid gevon den was om de jongens les te geven in figuurzagen en huisvlijt, alsmede mevrouw Pijpers voor haar onderricht aan de meis jes in het maken van nuttige en fraaie handwerken. Beiden waren bijzonder ge schikt voor dat werk, waaraan elk zicK gedurende twee avonden per week mej liefde en geduld gegeven had en dat zij met het najaar weer hoopten voort ta zetten. Het mooiste succes was wel, da( de kinderen altijd ijverig waren opgekomen en pleizier gekregen hadden in hun ar. beid, waarvan het resultaat hier op over. zichtelijke wijze was tentoongesteld. He( muntte alles uit door correctheid en net. heid. Zoo zag men verschillende nuttigt en zeer smaakvolle voorwerpen van d< jongens, met figguurzaag bewerkt uit tri* plex of staal. In 't bijzonder vielen og een tweetal prachtige lampen, alsmede eiw kele miniatuur.vliegtuigen, de laatste fijg bewerkt uit staal, ingelegd op zwarten achtergrond. Evenzoo mochten de handwerken vat de meisjes gezien worden. De leiders en leerlingen hebben eer vat hun werk. CONCERT „ZANGLUST". Maandagavond werd door het Kindeft zangkoor „Zanglust" in de tent in he( rosarium een concert gegeven onder lek ding van den directeur, den heer H. Jt van Mourik. Allereerst lieten de kleinste peuters ziel liooren, waarna de --ootere klas eenigl' liederen ten gehoore bracht De zangnummers zaten er goed in, jammer was het, dat de directeur ziel meermalen gedrongen gevoelde mede t< zingen. Het slotkoor was zeer goed; d< stemmen in dit koor passen zich zeel goed aan. DE K.N.A.C. EN DE NATIONALE LUCHTVAARTDAG. .Teneinde de belangstelling voor dei nationalen luchtvaartdag op 14 Juli a.s te Soesterberg aan te wakkeren en haal leden in de gelegenheid te stellen 01 practische en gemakkelijke wijze dit fel bij te wonen, heeft de K.N.A.C. in overlel met bet Luchtvaart.Comité, dat dezen dal organiseert, een gedeelte van het paddocl afgehuurd, dat zich vlak naast de eere tribune en bij de hangers bevindt. Daal kunnen de leden met hun auto's oprijdel en dus in Engelschen trant van 't schouw spel genieten, zonder dat zij Hun auto'l elders behoeven te parkeeren. De auto'l worden er ruim opgesteld en het ver keer naar hét paddock zal zoodanig woi den geregeld, dat liet In korten tijd ki worden bereikt en verlaten.

Soester Courant | 1934 | | pagina 2