Uit den Soester Raad. 't Vertrouwdste adres D. F. VOIGT Joh. v. Schalkwijk Jr. Steen hof str. 55 Tel, 9G6 Reparatie-Inrichting aan alle merken. Een motie voor een volgend menu. f 8500.00 verlies en toch nog winst. Nog eens het Na tuurbad endan nog eens* Oorlogsver klaring van De Bruijn aan den Burgemeester* Geen werkverschaffing, wel 16000 inwoners en 100 noodlijdende gezinnen. Werkverruiming. Een wandelpad langs den rijksweg. Vrijdagmiddag vergaderde de Raad onzer gemeente onder leiding van den Burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Na de gebruikelijke opening komt de agenda in behandeling. 1. Beëediging van het nieuw benoem- üe raadslid A. Mulder. Nadat de heer Mulder de vereischte leeden beeft afgelegd, feliciteert de Voor zitter h i met zijn benoeming, daarbij den wensch uitende, dat hij zijn beste krach- Jen aan de gemeenschap zal geven- 2. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen dd. 30 April, 23 en 25 Mei 1934. Onveranderd vastgesteld. 3. Mededeeling van ingekomen stuk ken. a. Een adres van de Broederschap van Ontvangers van gemeenten in Nederland betreffende centralisatie van rekenplichtig beheer. i Voor kennisgeving aangenomen, b Proces-verbaal van kasopname. Voor kennisgeving aangenomen, c. De door O. S. vastgestelde gemeente en bedrijfsrekeningen over het jaar 1931. Voor kennisgeving aangenomen. Verzoek van de Wed. de Wit te Soesterberg om huur van een woning van „St- Joseph" te Soest, met voorstel van B- en W. De beer NOODER steunt dit verzoek. Het door Wed. de Wit bewoonde huis is een onbewoonbare woning. Ook de heeer GROOTEWAL steunt dit verzoek. Het Kerkbestuur wil zoo noodig (garant zijn voor de huur. De VOORZITTER wijst er op, dat het Gemeentebestuur in deze aangelegenheid niets heeft te zeggen. Spr. zal zich ver staan imet het bestuur der bouwvereeni- jging „St. Joseph" en goedgunstig advi seer en. e. Rekeningen van V. V. V- „Soester- berg's Bloei" over de jaren 1932 en 1933- Voor kennisgeving aangenomen. f. Kostprijsberekening iover het jaar 1933 van de voor Amersfoort benoodigde hoeveelheid gas. Voor kennisgeving aangenomen. g. Een schrijven van de N»V. P-U-E.M. Inhoudende de mededeeling, dat op 1 Juli a.s. zal ingaan een tariefsverlaging voor ide straatverlichting. Voor kennisgeving aangenomen, h'. Een schrijven van de N.V. P-U-E.M. inhoudende de mededeeling van de ver laging van het kleinkrachttarief tot 12 et- per K.W. Voor kennisgeving aangenomen, i. Het door Ged. Staten goedgekeurde Raadsbesluit dd- 9 Maart 1934, le afd. no. 3396, waarbij B. en W. tot 1 Januari 1936 gemachtigd zijn gemeenteterrein, ge legen in het complex ,,'t Hart", onder hands te verkoopen. Voor kennisgeving aangenomen. De heer DE BRUIJN dringt er op aan eventueele verkoopen ook te brengen in de welstandscommissie. Ook zal het goed zijn adspirant-koopers er op te wijzen, dat al te groote complexen daar niet meer mogen worden gebouwd. j. Een schrijven van B- en W. verzoe kende goed te keuren, dat een bedrag van f36-voor aankoop van ladders ten behoeve der brandweerauto te Soestetberg wordt bestreden uit het door den Raad verleende crediet voor aankoop van de motorspuit, welk crediet daarvoor toerei kend blijkt te zijn. Goedgekeurd. k. Een adres van H. Wolfsen, verzoe kende ontheffing van de bepaling der ver ordening ex art- 4 der Hinderwet voor Ide oprichting eener houtzagerij, met mede- Ideeling van B- en W. dat dit bereids in behandeling genomen is. Voor praeadvies verwezen naar B- en W. 1. Een adres van B. H. Duwel, ver- Zoekende ontheffing van de bepaling der verordening ex art. 4 der Hinderwet voor de oprichting eener slagerij met rookerij en kookerij, met mededeeling van B- en W- dat dit bereids in behandeling genomen is. Voor praeadvies verwezen naar B. en W. m. Een schrijven van de N.V. Arnhem- 'sche Waterleiding Maatschappij inhouden de de mededeeling, dat de proefneming met de wijziging der tarieven op 1 Juli a.s. gestaakt zal worden, aangezien de resultaten negatief zijn uitgevallen. Voor kennisgeving aangenomen, n. Een adres van den Raad der Gere formeerde Kerk e. a., verzoekende de ge meente voortaan voor kermisgedoe te be waren. Voor kennisgeving aangenomen, o. Een adres van G. G. v. d- Berg fot aankoop van grond, met mededeeling van B. en W., dat dit bereids in behan deling genomen is. Voor praeadvies verwezen naar B. «n W. p. Een adres van de Vereeniglng „Een ichool met den Bijbel te Soest" verzoe kende medewerking te verkenen voor rde uitbreiding met één lokaal van de Chr- School aan den Driehoeksweg. Voor praeadvies verwezen naar B. en W. q. Een schrijven van den Brandraad, beklagende zich over het niet-hooren in zake den aankoop van een motorspuit voor Soesterberg, en verzoekende hieromtrent de redenen te mogen vernemen. Voor praeadvies verwezen naar B. en W. r. Schrijven van A. Endendijk, lid van den Gemeenteraad, waarin hij mededeelt, dat hij aan het bestuur der Stichting tot beheer van het Soester Natuurbad heeft kennis gegeven, dat de functie van be stuurslid dier stichting door hem niet meer kan worden waargenomen. Zal bij punt 14 der agenda worden be. handeld. s. Verzoek van de raadsleden A. En dendijk en D- A. de Bruijn tot het mogen behandelen van een door hen voorgestel de motie inzake de handhaving van het reglement voor het Soester Natuurbad. Zal bij punt 14 der agenda worden be handeld. t Vragen van de raadsleden J. Noo- der en A- de Nies inzake werkverschaffing met beantwoording. De behandeling dezer vragen wordt als nog aan de agenda toegevoegd. De heer ENDENDIJK verzoekt de be handeling van de onder de letters r en s genoemde punten uit te stellen tot de volgende vergadering. Door de organisa ties is hem Hierom verzocht. u. Adres van J. L. v- d. Lichte ver zoekende hem alsnog te verkenen de door hem aangevraagde ontheffing van art. 15 der Bouwverordening. Voor praeadvies in handen van B. en W. v. Adres van P. Th- v- Driel te Soes terberg inzake een door hem aangevraagde bouwvergunning. Voor praeadvies in handen van B- en W< w. Adres van F. H. Haubaer betref fende aanbieding van grond voor weg aanleg. Voor praeadvies in handen van B. en W. 4. Vaststelling van besluiten tot wij- ziging der begrooting diensten 1933 en 1934: Zonder bespreking vastgesteld. a. algemeene wijziging gemeente-, grond, en gasbedrijfsbegrooting 1933; Zonder bespreking vastgesteld. b. wijziging gemeente, en wegenfonds- begrooting 1933; Zonder bespreking vastgesteld, c* wijziging gemeente- en gasbedrijfs begrooting 1933; Zonder bespreking vastgesteld, d. wijziging grondbedrijf sbegrooting 1933; 7- Voorstel van B. en W. fot intrek- en stellen B. en W. voor hef Bestuur king van het raadsbesluit dd- 3 Mei 1933 \e verzoeken het bad zoo min mogelijk tot invoering van een tijdelijke korting op de salarissen van h'et gemeenteperso- neel in verband met de inwerkingtreding der wet 31 Mei 1934 Stbl- No. 281 tot wijziging der Pensioenwet 1922. Bij de wet van 31 Mei 1934 is met ingang van 1 Juli 1934 het verhaal van pensioensbijdragen als bedoeld in art- 36 der pensioenswet 1922, imperatief voor geschreven. Op grond van deze wet zal met in gang van 1 Juli a.s. worden verhaald: a. voor eigen pensioen 41/2 en b. voor weduwen, en wezenpensioen 51/2 C/0' Op het personeel dezer gemeente wordt thans verhaald: a. voor eigen pensioen 3 0/0 en b. voor weduwen, en weezenpensioen 21/2 Tengevolge van de invoering van bo vengenoemde wet zullen deze percentages dus resp. met li/2' en 3 0/0 verhoogd wor den, hetgeen voor het gemeentepersoneel een belangrijke salarisverlaging beteekent. Dit is de bedoeling der wet echter niet geweest. Volgens B- en W. bestaat er daarom aanleiding om het gemeentepersoneel op de een of andere wijze schadeloos te stel len voor het nadeel, dat voor hen uit de door hooger gezag getroffen regeling voortvloeit. Dit zou ten deele kunnen ge schieden door het intrekken der tijdelijke korting, die van de jaarwedden dezer ambtsdragers wordt ingehouden (gehuw den 21/2 o/o van de eerste f2000sala ris per jaar en 5 0/0 van hetgeen daar boven wordt genoten en voor ongehuw- den 21/2 0/0 van de eerste f1000sala ris per jaar en 5 0/0 van hetgeen daar boven wordt genoten). B- en W. stellen voor aldus te beslui ten. De VOORZITTER wijst er op, dat het Georganiseerd Overleg andere voorstellen heeft gedaan. B. en W- handhaven echter hun voorstel. Wel zijn B. en W. bereid met andere voorstellen te komen, wan neer te veel schade door de ambtenaren wordt geleden. De heer ENDENDIJK wijst er op, dat de lagere ambtenaren het meest worden getroffen. Er ontstaan verschillen van f7 tot f37.Spr. bepleit het geven van een toeslag tot de selarisregeling is herzien. De heer GROOTEWAL kan zich niet vereenigen met het voorstel van B. en W. De gehuwde lagere ambtenaren worden het meest getroffen. De ongehuwden heb ben zelf voordeel. Spr. wil direct een toe- slag geven gelijk, aan het bedrag, wat de ambtenaren milder zullen ontvangen. De VOORZITTER wil dit later bezien. Het voorstel-GR^DTEWAL wordt hier na aangenomen. Adres van het Bestuur 'der Veree- n'ging „Soesterberg's Bloei'», verzoekende verbetering der straatverlichting te Soes terberg, met voorstel van B- en W. De straatverlichting in deze gemeente brandt als volgt: Soest van 3/4 uur na zonsondergang tot 12.30 uur 's nachts; Soesterberg van i/2 uur na zonsondergang tot 12 uur 's nachts. B. en W. hebben reeds aan de P.U-E-M. opdracht gegeven voor Soesterberg de tijd stippen van Soest over te nemen, waar- jdoor 't licht 'n kwartier later zal worden Zonder bespreking vastgesteld. algemeene wijziging gemeentebegroo- onisl0ken en i/2 uur later zal worden ting 1934 Zonder bespreking vastgesteld, f. wijziging gemeentebegrooting 1934, waarbij de uitkomsten der begrooting Na tuurbad 1934, voor zoover noodig, in de gemeentebegrooting worden verwerkt. Eveneens vastgesteld. 5- Vaststelling van een besluit tot wij ziging der gemeentebegrooting 1933, als mede van de daarbij behoorende begrooting en rekening van het Natuurbad over het jaar 1933. voor bet maken van Uw BRIL. ook volgens recep van H. H, Oogartsen Is bij Gediplomeerd Opticien - Drogist Burgam. Grothestraat 30 - Tel. 363 6. Voorstel tot wijziging van het raads- besluit van 29 November 1933 tot opname aan kasgeld voor het dienstjaar 1934- Ged. Staten wenschen geen goedkeuring te hechten aan genoemd besluit, waardoor de gelegenheid werd geopend kasgeld op te nemen tot een bedrag van f200000.—. Ged- St. vragen het bedrag terug te brengen tot f 130-000.zijnde het be drag, dat ten hoogste noodig zal zijn voor het doen van tijdelijke betalingen in 1934. Aldus besloten. Hierna komt in behandeling punt 1 der aanvullingsagenda. 1- Voorstel van B. en W. tot h'et af lossen van een geldleening en het we derom aangaan van een geldleening. De VOORZITTER wijst er op, dat de mogelijkheid bestaat tot aflossing van een geldleening per resto groot f846.000.- welkst-leening indertijd was aangegaan tot verstrekking van gelden aan de bouwver- eenigingen. Thans kan f600.000.— worden geleend voor 41/4 pCt. en het restant tegen 4 3/4 pCt. Hoewel 'n bedrag van pl.m- f8500 moet worden betaald voor vervroegde af lossing, is deze transactie in het voordeel der gemeente. Het voorstel van B. en W. wordt goed gekeurd. gedoofd. De hieraan verbonden kosten be dragen f 17-50 per jaar. De verlichting der Banningstraat stel len B. en W. voor te behandelen bij' de voorstellen inzake vernieuwing van het wegdek dier straat. Conform besloten. 9- Adres der Vereeniging „Soester- berg's Bloei'», verzoekende afwerking van den Verlengde Postweg, met voorstel van B. en W. B- en W. stellen voor afwijzend op dit verzoek te beslissen. In genoemd adres worden onjuiste meeningen geuit, terwijl, voor openbare feesten ter beschikking te stellen. Conform besloten. 14- Behandeling van het adres van den Raad der Gereformeerde Kerk van Soest e. a. verzoekende maatregelen te treffen met betrekking tot de exploitatie van het Soester Natuurbad. B- en W. deelen betreffende dit adres mede, dat zij dit adres om bericht en oor deel hebben toegezonden aan het Bestuur der Stichting. Blijkens schrijven van het Stichtingsbestuur is deze van meening, dat het sluiten van het Natuurbad op den Zon dag om redenen van exploitatie-mogelijk heid en de reeds gesloten overeenkomsten met derden ten eenenmale onmogelijk wordt geacht. Voorts is het Bestuur ten aanzien van het al of niet toelaten van z.g. Zonnebaden van gevoelen zich niet te moeten inlaten omtrent de beweringen van adressanten, als zoude het nemen van zonnebaden schadelijk zijn voor de gezond heid, terwijl tenslotte wordt medegedeeld, dat in vergelijking tot het vorige exploita tie-seizoen door het Bestuur reeds rui mere gelegenheid is geboden tot het ne men van n i e t-gemengde baden. Het Stichtingsbestuur acht geen redenen aan wezig den bestaanden toestand te wijzi gen en verzoekt B- en W. den raad voor te stellen dienovereenkomstig aan adres santen te berichten. Het adres en het oordeel van het Stich- tngsbestuur geeft B. en W. aanleiding in herinnering te brengen, dat op advies van de raadscommissie belast geweest met het onderzoek naar de mogelijkheid tot het stichten van een zwemgelegenheid in deze gemeente, de Raad bij besluit van den 10 November 1932 met overgroote meer derheid van stemmen het voorstel heeft aangenomen een Natuurbad te stichten- Noch van uit den Raad zelve, noch van de zijde van hen, die thans tegen de in richting en de exploitatie daarvan meenen bezwaren te moeten inbrengen, werden motieven vernomen tegen het stichten van een Natuurbad in deze gemeente. Mits dien mag worden aangenomen, dat met het besluit tot stichting van het Soester Natuurbad alle daaraan verbonden ge volgen voldoende waren overzien en aan vaard. Bovendien werd bij meerderheid van stemmen besloten tot openstelling van het bad op den Zondag en voorts regelen vastgesteld met betrekking tot het gebruik der inrichting. Ter uitvoering van deze besluiten werd het Natuurbad op 17 Juni 1933 in exploitatie gebracht. B- en W. zijn van meening, dat na de opening van het bad de praktijk heeft geleerd, dat bij de exploitatie van een Natuurbad, waarin gemengd baden is toe gelaten, het niet mogelijk is het gemengd samenzijn van de baders ook buiten het zwemwater, vooral wanneer het bezoek de duizendtallen overschrijdt, tegen te gaan zonder de instelling tot welker exploitatie met hare financiëele gevolgen is besloten, ernstig te benadeelen. Aangezien het col lege van B- en W. in zijn toen bestaande samenstelling het vorige badseizoen de in richting heeft geëxploiteerd zonder dat van de zijde van den raad noch van anderen gemotiveerde bezwaren naar voren zijn ge bracht, over onjuist of ongepast gebruik van de inrichting, zijn B. en W., althans de meerderheid, van meening, dat geen overwegende bezwaren bestaan bij het ge bruik der inrichting dezelfde maatstaf te doen aanhouden als in dat seizoen is toe gepast geweest. B. en W. zouden hieraan echter willen verbinden de bepaling, dat het toezicht op het bad door het Stich tingsbestuur moet worden uitgebreid en verscherpt in overleg me't B- en W. Hun nerzijds doen B. en W. de toezegging zoodanige maatregelen te treffen, dat alle bezoekers van de inrichting verzekerd kun nen zijn van de behartiging van hunne zedelijke belangen, door de ten deze ver antwoordelijke overheid en het Stichtings bestuur, aan wiens medewerking in deze verbod fot hef z.g. „zonnebaden" niet kan worden gesteld, doch dat op het gebruitó van de ihrichting in het algemeen, stren* ger toezicht zal worden uitgeoefend tot meerdere veiligheidstelling van de zede, lijke belangen van hen die de inrichting bezoeken C. dat In vergelijking tot het voriga exploitatie-seizoen de tijd voor niet «e. mengde baden op een ruimer aantal u?en is gesteld, waardoor de gelegenheid daar. toe niet alleen in naam maar ook in wer. kelijkheid bestaat- De heer ENDENDIJK wijst er op, dat B. en W. schrijven, dat nimmer bezwa. ren tegen de exploitatie zijn ingebracht, Als kantteekening heeft spr. daarnaast ge. plaatst: Onwaar! E>e VOORZITTER noemt deze uitdruk, king onparlementair. Vertegenwoordiging van Etectrolux en Volta STOFZUIGERS zoolang de Verordening tot heffing van niet den minsten twijfel bestaat. een aanlegbelasting niet is goedgekeurd, de afwerking van genoemden weg onbillijk heden zou scheppen tegenover stortingen, welke in den loop der tijden in het wegen fonds hebben plaats gehad- Conform besloten. 10. Voorstel van B. en W. fot het geven van namen aan eenige nieuwe straten op het Hart. B. en W. stellen de navolgende namen voor: Koekoekweg, Leeuwerikweg, Peli- kaanweg en Merelweg. Conform besloten. 11. Benoeming van een lid van eeni 2-tal raadscommissies in de vacatures, ont staan door de ontslagname van het raads- lid Mej. H. Funke. Het betreft hier de commissie voor Be lastingzaken en de comm- Werkverschaf fing. B. en W. stellen voor den heer Mul der in deze commissies te benoemen. Aldus besloten. 12. Vaststelling van de vergoeding ex- art. 101 der Lager Onderwijswet 1920 over 1930 ten behoeve van de stichting En- geendaalschool. Aldus besloten. 13. Adres van het Bestuur der Cen trale Winkeliersvereenlging te Soest, ver. zoekende het Natuurbad niet in gebruik te geven voor festiviteiten, met voorstel van B. en W. Waar genoemde inrichting met ingang van 1 April jj. in gebruik werd gegeven aan de Stichting tot beheer van het Soes ter Natuurbad is de beoordeeling dezer aangelegenheid aan genoemde Stichting Omtrent de sluiting der inrichting op Zondag merken B- en W. op, dat waar ten aanzien van dit vraagstuk geen alge meene wettelijke regeling bestaat, het slui ten van het Natuurbad voor een zeer groot deel van de inwoners van Soest en voor velen daarbuiten een te groote beperking van hunne vrijheid zou betee- kenen. Bovendien zou de inrichting zelve daardoor een buitengewoon groot finan cieel nadeel ondervinden, dat niet gedra gen kan worden door inwoners der ge meente, die bij de exploitatie en het be houd der inrichting geen belangen heb ben. Tenslotte vereenigen B. en W. zich met de mededeeling van het Stichtings bestuur, n.1. dat in vergelijking tot het vorig exploitatieseizoen reeds ruimere ge legenheid is geboden voor het nemen van werkelijk gescheiden baden en deze ge legenheden in verband met het gebruik dat daarvan gemaakt wordt, voorloopig althans als voldoende kunnen worden beschouwd. B. en W. stellen naar aanleiding van de verzoeken van adressanten voor, hun College te machtigen daarop te berich ten a. dat de raad handhaaft het besluit dd. 22 Mei 1933, waarbij de uren van openstelling der inrichting ook op den Zondag werden bepaald; b. dat in verband met de reeds te dien aanzien getroffen orde-maatregelen, en het bezwaar om een juiste omschrijving vast te stellen wat onder het nemen van zon nebaden wordt begrepen, een algemeen De heer ENDENDIJK neemt dan dit woord terug en spreekt van: Onjuist. Spr. doorgaande wijst er op, dat hij zelf indertijd eenige klachten heeft ingediend. Van de door B. en W. genoemde waar. borgen verwacht spr. niet veel. Spr. moet toegeven, dat het adres der kerkbesturen te laat komt en thans, in verband met de afgegeven abonnementen en verpach tingen het verzoek niet kan worden in. gewilligd. Spr. protesteert echter tegen de meening, dat geen definitie kan worden gegeven voor het woord Zonnebaden. De heer DE BRUIJN zegt, dat het be. stuur der Ned. Herv. Kerk het adres nief heeft geteekend, omdat het meende, dat de Burgemeester zijn toezegging gestand zou doen. In de vergadering van 31 Jan. i-r 1. heeft de Burgemeester zich duidelijk uitgesproken tegen zedenverwildering in ons Natuurbad. Spr. leest hierbij voor een gedeelte der notulen van bedoelde ver gadering. Het heeft spr. verwonderd, dat in nog geen half jaar de houding van den Burgemeester geheel is gewijzigd en dat hij zijn steun heeft gegeven om het vrije verkeer om het gehcele bad over een strook van 15 M. toe te staan. Spr. be. treurt het, dat de Burgemeester zijn prin. cipe heeft verzaakt. Spr. zal voor zijn prin. Icipe uitkomen, ook dan, wanneer de ge. heele gemeente tegen hem zou opstaan. De Burgemeester kan er van overtuigd zijn, aldus spr., dat ook de Herv. Kerls zich zzl uitspreken, wanneer de Burge. meester zijn houding niet wijzigt. De heer DE NIES wijst er op, hoe na de schepping de menschen geheel naakt rondliepen en hoe ook b.v. in Indië de geheele inlandsche bevolking nagenoeg ontkleed rondloopt, waardoor zX minder neigingen worden gewekt. Kerkelijk zijn deze menschen één groote eenheid. Hier is op dit terrein niet anders dan ver deeldheid. Spr. kent Ds. Van Schaik als iemand met ruime opvattingen en begrijpt niet, dat zijn volgelingen in dit opzehj zoo klein zijn. De heer GROOTEWAL' meent, dat de Voorzitter zich heeft gehouden aan zijn op 31 Jan. uitgesproken meening. De Bur gemeester wilde toen geen canovijver en speeltuin. Spr. komt regelmatig in het bad, doch heeft nog nimmer een of andere onregelmatigheid gezien. De heer v. d. BERG protesteert tegen de woorden van den heer De Nies. W<S leven nog niet in een tijd van naakt, cultuur. Spr. wenscht, dat de stichting het reglement zal handhaven. In deze aan gelegenheid is de beslissing aan den raad. De VOORZITTER zegt, dat geen ver. anderingen plaats grijpen. De Stichting volgt het voetspoor van den raad in hef vorig seizoen. In de vergaderingen is het spr. meermalen gebleken, dat geen defi nitie van zonnebaden ko-n worden gegeven. De eigenlijke zonnebaden blijven geschei den. Het gezamenlijk verpoozen op het strand in badmantel of strandpyama is practisch niet uitvoerbaar, daarom is dit opgeheven. Spr. wenscht een goede zwem gelegenheid en geen speeltuin, zooals ook door hem gezegd is in de vergadering op 31 Januari. De Stichting en B. en W. zullen waken voor excessen en het toe- zcht zoo noodig verscherpen. Spr. tart een ieder gevallen te noemen van welken aard ook, die strafbaar zijn en in het Natuur bad zouden zijn gepleegd. Spr. zegt niet met de ultra.moderne groep te zijn mee gegaan en nog dezelfde meening te heb ben als op 3i Januari. I De heer ENDENDIJK ondersteunt het protest van den heer v. d. Berg inzake de woorden van den heer De Nies. Met be trekking tot de woorden van den Voor zitter zegt spr. in bijzonderheden te moe- ten treden. Spr. zal dit thans niet doen, doch hiermee wachten tot bij de behan deling der motie. De VOORZITTER komt er met klem tegen op, dat de heer Endendijk de motie heeft ingetrokken. Spr. had thans vooo goed een einde aan deze zaak willen ma ken; nu zal de gemeente nog eens in een belachelijk daglicht worden gesteld. De heer ENDENDIJK merkt op, dat hij zelf tot de stichting van het bad heeft medegewerkt. Spr. is soepel geweest en' is zeer ver gegaan om een bevredigends exploitatie te verkrijgen; iets wat hem dooit zijn geloofsgenooten zelfs is verweten. Tegen verdere uitwasschen zal spr. strij.' den.

Soester Courant | 1934 | | pagina 2