De kostbare Napoleon» Het Lied van de Week» PELIKAANDAG. Algemeen Overzicht. Voor Huis en Tuig Vele tienduizenden Kebtten Zaterdag j.1. den Naiionalén Luchtvaartdag te Soflsjpr. berg bijgewoond- NóQ IS HET SPEL1 De duizenden, zij stroomen Nieuwsgierig naar het vliegterrein; Zij staren in de hooge luchten Naar 't ronkend monster. Och, wat lijn 1 NóQ IS HET SPEL1 Wij zien het stijgen en het duiken: En slaken 'n voldane zucht, Als wij de vliegmachien beschouwen, Zoo dartel, zoo secuur van vlucht. NóQ IS HET SPEL! Wij zien de bommen werpen, vaiien En vroolijk springen uit elkaar; 'n Feestterrein is nog het vliegveld: Ach, mag 't zoo blijven jaar op jaar. NóQ IS HET SPEL! Wij willen wenschen en vertrouwen: Wat wij thans zagen, blijve spel! Want blijkt het ernst, God moog' ons sparen Dan wordt hetzelfde spel 'n hel! OOME HENK- BINNENLAND. H» M. Koningin tot Kaar volk. Verlaging van de uit keeringen. uit het Gemeente fonds. De katholieke mijn werkers accepteeren een be middelingsvoorstel. Con flict bij Bat'a- Nederland- sche motorrenner veronge lukt. Allerlei- Maandagmiddag heeft H- M- de Ko ningin, zooals dat bij bijzondere gebeurte nissen gebruik is geworden in de laat ste jaren, via de Nederlandsche zenders het woord .gericht tot het volk, om dank te brengen voor de buitengewone belang stelling, ondervonden bij den dood van haar koninklijken gemaal, en dezen in har telijke bewoordingen nog eens te herden ken. De klare, gedistingeerde en uitmun tende uitspraak van onze taal, de oprecht heid bovendien, welke uit haar woorden Daar voren dringt, maken het beluisteren van een toespraak van H- M- steeds tot een moment van stille ontroering. Dat was dezen keer in bijzondere mate het geval, nu de eerste Vrouwe van ons land den weedom vertolkte, welke haar bij het verlies, binnen enkele maanden tijds, van een moeder en een echtgenoot, hebben vervuld. De regeering heeft menig gemeentebe stuur een nieuwe onaangename verrassing bereid door de indiening van een wets ontwerp tot wijziging van de regeling der uitkeeringen uit het Gemeentefonds. Hei heet officieel een „wijziging", maar deze wijziging had duidelijker „verlaging" kun. nen worden geheeten, want het zijn slechts enkele, tot dusver wel zéér misdeelde ge meentebesturen, welke van de voorgestel de wijziging eenig profijt zullen trekken. Vooral de grootere en. grootste gemeen ten gaan aanmerkelijk minder ontvangen en wij, voor ons, we vermogen zelfs niet te begrijpen, hoe aanpassing der uitgaven aan de nieuwe normen van inkomsten mo gelijk kan zijn. Zooals men weet, zijn de uitkeeringen aan de gemeenten als gevolg van het be faamde Kortingswetje reeds aanzienlijk te ruggebracht- Amsterdam b-v. kreeg nog slechts pl.m* 16 millioen uitgekeerd. Dat bedrag gaat nu teruggebracht worden tot--. 91/2 millioen. Het verschil zal in 10 jaren worden overbrugd- Datzelfde geldt voor andere gemeenten- Rotterdam kreeg na het Kortingswetje een uitkee- ring van 10-1 millioen; dat gaat gelei delijk, te weten over tien jaar, worden; 7-8 millioen. Den Haag ontving 5.7 mil lioen; in de toekomst wordt dat 2.9 mil lioen De werkloosheidsuitgaven hebben bij de toewijzing der uitkeeringen geen factor ge vormd, als zijnde niet stabiel. We vermoe den, dat het rijk deze uitgaven geleidelijk Hef meisje had mijnheer Elders in de wachtkamer gelaten. De heer Van den Brink Laarhof had n.L nog een bezoe ker bij zich, maar het onderhoud zou wel gauw geëindigd zijn, meende de gedien stige. Het was een aardig meisje, deze dienstbode van den heer Van den Brink Laarhof; knap, beschaafd, ja zéér be schaafd en spraakzaam, zonder eenige op dringerigheid. Mijnheer Elders keek verbaasd en ge troffen rond in de kamer, waar het meisje hem binnenvoerde. Hij was zwaar geïm poneerd door de oude, kostbare schilde rijen, welke aan de wanden hingen, door de geweldige, gebeeldhouwde oud-Hol- landsche kussenkast, de antieke leeren •toelen, het mooie oud-Delftsch, kortom öoor heel het kostbare, smaak- en stijl volle, kunstzinnige interieur. geheel voor zijn rekening gaat nemen. 1 Het Is waarlijk niet alleen de overheid, die schier onontwarbare financieels pro blemen moet zien op te lossen. Den ken we maar eens aan de moeilijke finan- cieele positie van onze mijnindustrie. Wij produceeren jaarlijks 12 millioen ton kolen en we verbruiken ook 12 ton! Dat zou dan mooi kloppen, als er nu ook nog niet 6 millioen ton jaarlijks uit het buitenland werden ingevoerd! Dat is noo- dig, omdat we niet alle soorten kolen, welke we behoeven, ook hier kunnen win nen. Bovendien hebben we handelsover eenkomsten met andere landen, waarbij we in den invoer van kolen hebben moeten bewilligen om voordeelen voor onzen land en tuinbouw te kunnen bedingen. Het ergste is, dat de buitenlandsche kolen hier te lande worden aangeboden tegen prijzen, welke nog beneden den k o s t p r ij s van onze eigen kolen liggen Dat komt voornamelijk door de zeer lage loonen in het buitenland. Die loonfactor is mede oorzaak, dat wij zoo goed als geen kans hebben om naar het buitenland uit te voeren. De mijndirecties wilden derhalve een loonsverlaging van 10 pCL, maar de ar. beidersbonden wezen die met beslistheid af, omdat hun loonen al de uiterste laagte- grens hadden bereikt en er in de mijnen bovendien geen volle week meer gewerkt wordt- Ook de arbeiders hebben, aldus redeneerende, gelijk- De Minister van Waterstaat deed een bemiddelingsvoorstel van 5 loonsverla ging, in twee étappes, n.L op 1 Aug. en op 1 October a.s- Over dat voorstel i$ in de contactcommissie zwaar gedelibe reerd. De R-K- Bond heeft tenslotte een nader voorstel der mijndirecties geaccep teerd, nl. 3 pCt. loonsverlaging, voor drie maanden gegarandeerd en daarbij toezeg ging eener huurverlaging voor de mijn- werkerswoningen en verlaging van- den prijs der kolen, welke voor huisbrand wor den toegewezen. Zeer waarschijnlijk zul len ook de andere arbeidersbonden dit voorstel thans aanvaarden. De directies hebben -nog toegezegd, dat bij noodig te blijken ontslag, de buitenlandsche krach ten zullen voorgaan. Een arbeidsconflict dreigt nu ook in de nieuwe schoenfabriek van Bat'a te Best- Van zekere zijde is de vestiging van deze Tsecho-Slowakijsche industrie in ons land toegejuicht, want onze Nederlandsche schoenindustrie heette achterlijk in haar technische organisatie. Bafa kon tegen onze industrie concurreeren, heette het, door doelmatige bedrijfsorganisatie en tóch nog betere loonen en arbeidsvoorwaarden aanbieden. Daarvan is niet veel gebleken. Van dezelfde zijde als bovenbedoeld, wordt thans geklaagd, dat Bat'a zich niet aan de collectieve overeenkomsten houdt, voor schandelijke loonen laat werken, deze willekeurig bepaalt enz- In de vorige week „kregen de arbeiders 3 dagen vacantie". Toen Zaterdag het loon ontvangen werd, bleek, dat de arbeiders die vacantie zelf moesten bekostigen; het loon werd niet doorbetaald- Het loon, waarmee huisvaders na die vacantie werden heengezonden, be droeg in vele gevallen 6 a 7 gld- Er dreigt thans een arbeidêrsconflict, nu een 12-tal ontevredenen zijn ontslagen. De heer G- W. F. van der Hoeven, referendaris van het Departement van Sociale Zaken, heeft Dinsdagavond voor den K.R-O. de maatregelen van steunver- laging verklaard, daarbij uiteenzettende, dat deze verlagingen niet zóó ingrijpend zijn, als wel eens wordt voorgesteld. Als bepaalde voorbeelden van aanmerkelijke verlaging worden genoemd, blijkt bij on derzoek, dat bijzondere omstandigheden zulks voldoende verantwoorden, b.v. an- der gezinsinkomen- De wijziging in de steunregeling, zei de heer Van der Hoe ven, heeft zelfs verbetering gebracht voor de groote gezinnen. De theorie van de departmentale re geling is misschien goed, maar de prac- tijk geeft toch wel een zeer ongunstig beeld. Statistische cijfers, door verschil lende vakbonden verstrekt, toonen aan, dat veel meer dan 90 0/0 der ondersteun den beduidend minder zijn gaan ontvan gen-, voor enkele percenten bleven de uit keeringen ongelijk, terwijl slechts 2 a 3 pCt- der werkloozen een eenigszins ver hoogden steun zijn gaan genieten. Het meisje glimlachte bescheiden om des heeren Elders verbazing. Ja lichtte ze toe mijnheer is een hartstochtelijk verzamelaar van antie ke kunst. Mijnheer Elders knikte.. Wat moet die man geweldig rijk zijn, dacht-ie. Geïnteresseerd liep hij op een vitrine toe, waarin allerlei kostbare kleine snuisterijen lagen. Die gouden snuifdoos is gegrafeerd met een „N". Ziet u? vroeg de zwart gelokte gedienstige. Het zijn allemaal echte brillantjes, welke er om heen zit ten. Het moet een geschenk zijn geweest van Napoleon aan een der bevelhebbers van zijn legers. Van Napoleon? vroeg, de Keer Elders met eerbied In zijn stem. Ja zei het huiskatje mijnheer Heeft veel historische kunstvoorwerpen ver zameld, welke van Napoleon afkomstig 2ijn. Daar In die kast staat een kostbare buste.... Ze wees naar een muurkast, van welke Het gordijn half was Opengeschoven, wat juist een blik toeliet op. een klein ge- De bekende Ne'derlandstKe motorrenner Van der Pluym is Zondag in België doo- delijk verongelukt, fócn hij op een race baan tijdens een wedstrijd uit de bocht schoot en tusschen het publiek terecht kwam. Verschillende toeschouwers werden gewond. Van der Pluym bereikte den leef tijd van 32 jaar en laat een vrouw met kind na. Het aantal verkeersongelukken was mede weer zeer groot tijdens het jongste week end- Twee slachtoffers vonden den dood en het aantal zwaar gewonden is dezem keer zeer groot. De vliegfeesten op Soesterberg, op Za terdag j.1., zijn schitterend geslaagd. Vele tienduizenden hebben van de prestaties on zer militaire vliegeniers genoten. Vooral de luchtacrobatiek trok belangstelling- Het esquadrille-vliegen was bijna volmaakt af. De regen, welke eindelijk is losgekomen, veroorzaakte in het Noorden van ons land eenige verkeersstagnatie, doordat de spoor lijn Leeuwarden—Zwolle op twee plaat sen verzakt bleek te zijn- Ongelukken zijn door de activiteit van het personeel voor komen. In heel het land houden de arrestaties aan van personen, die van opruiing wor den verdacht, door middel van het ver spreiden van geschriften, tijdens de jong ste onrust in Amsterdam en andere plaat sen. De justitie schijnt voornemens om zeer streng tegen ze op te treden, want vele verdachten zijn in voorarrest gesteld. BUITENLAND. De groote rede van Hitier onthult een onstellende men taliteit- „De wil van Hitier en het recht zijn één." Erger dan de tsaristische willekeur.Cultuurbolsje wisme.—Is Hitier zenuwziek en gevaarlijk voor zijn om geving? Een socialistisch- communistisch eenheidsfront in Frankrijk Weenen in het duister; drie dooden bij rel letjes. Alge mee 11e werksta king in San Francisco; hon gersnood en epidemiën drei gen. Van al hetgeen de pers omtrent den inhoud van Hitleris Rijksdagrede had voor speld, is maar weinig uitgekomen. Ze hield geen aankondiging in van Duitsch- land's herbewapening, noch was ze een afzweren van het nieuwe Germaansche hei dendom. Hitler's rede is enkel en alleen bedoeld geweest als een „afrekening" met de z.g- contra-revolutionnairen, een „recht vaardiging" van het optreden der regee ring. Maar welk een rechtvaardiging! Hitier erkende het rondweg, dat de verdachten zonder vorm van proces zijn neergescho ten. Hun schuld stond vast, zei hij, en een procesvoering waren deze lieden niet waardig. Steunde het doodschieten dezer verraders op geen recht of wet? Geern bezwaar! „De wil van Hitier en de wet zijn één," verkondigde Goering. Zeven en zeventig slachtoffers zijn gevallen. Men heeft ze overhoop geschoten, of ze een revolver in de hand gedrukt om zich te zelfmoorden. Wie geestelijken bijstand vroegen, dien is deze geweigerd! Ze wa ren zulken bijstand onwaardig! .Hitler heeft zich zelf als opperste rechter geproclameerd- Op zijn bevel zijn de verdachten neergeschoten; op zijn be vel zullen nog meerdere personen vallen, als hij .Hitler dat noodig meent. Ziedaar eigenlijk de verkorte inhoud van de rede van den grooten Nazileider. De wereld is er over ontsteld, heet dezen geest een uiting van cultuur.bolsjewistme. De wereld veroordeelt in scherpe bewoor dingen dezen gezagsterreur, welke erger is dan de grofste tsaristische willekeur. Algemeen wordt een dergelijke gezags- stelling een geweldige stap terug gehee ten, tot de tijden van middeleeuwsch ge weld. We kunnen ons voorstellen, dat vele menschen zich afvragen, of deze nieuwe Duitsche machthebbers nog wel bij hun verstand zijn. En daarom klinkt het be richt uit de Engelsche dagbladen niet vreemd, meldende, dat .Hitler aan een zenuwoverspanning ten prooi zou zijn- Op den dag moet hij herhaaldelijk met de handen onder het hoofd aan zijn bureau zitten, onderwijl hij voortdurend huilt- Overal om zich heen zou hij intrige en deelte van een buste des grooten veld- heers. Maar in de kamer er naast waren de stemmen plots opgeklonken. Het scheen, dat de bezoeker ging vertrekken en daar om had de gedienstige den zin niet kun nen voleindigen. Vlug en discreet verwij derde ze zich. Het onderhoud in de kamer er naast, scheen echter hervat te zijn, want de heer Elders wachtte al weer minstens tien minuten na het vertrek van de dienstbode. Hij kende den heer Van den Brink Laar hof, die zich nog maar kort in het stadje gevestigd had, niet- Hij had geschreven op een advertentie, waarin gelden voor le en 2e hypotheken werden aangeboden, en daarop had hij van den heer Van den Brink Laarhof een brief gekregen om eens te komen praten- Sjonge, sjonge, je kon wel zien, dat hier geld zatl Vreemd, dat zoo'n buste van Nopoleon zoo kost baar kon zijn. De heer Elders werd als 't ware gebiologeerd door den glimp van het beeld, welken hij van tusschen de ge opende gordijnen kon opvangen. Hij moest dat ding toch eens nader bezichtigen. De samenspanning vermoeden en deswege moeten zelfs de intiemste medewerkers vreezen, dat ze op een of ander oogenblik op Hitler'a bevel zullen worden dood geschoten. We gelooven niet veel van al zulke be richten, maar we kunnen begrijpen, dat ze ontstaan. De Rijksdag-vertooning heeft ten doel gehad om Hitler's optreden achteraf te laten sanctioneeren en toen Goering, Rijks president, die sanctie vroeg, heeft niemand ze durven weigeren. Hitler heeft méér ko gels te verschieten, dan hij op 30 Juni gebruikte! Zelfs Hugenberg stemde vóór, zij het met blijkbare gramschap op zijn gezicht. Von Papen, d e v i c e - k a n s e I I e r, was weggebleven. Hij heeft zich dus laten weerhouden om den moord op zijn trouwsten medewerker goed te keuren De wereld wéét het thans: Hitler zal van zijn trawanten en volgelingen véél dulden, alleen geen intrige tegen zijn leiding. Van. Röhm wist hij, dat deze zede lijk ontaard was, en hij deelde in den Rijksdag mede, dat deze medewerker het rijk voor 15 millioen had bestolen om zijn doeleinden te kunnen benaderen, nochtans heeft Hitler vijf uren achtereen gepoogd om Röhm van zijn intriges af te brengen. Dan zou hij hem verder hebben geduld en beschermdDan had Röhm nog méér millioenen kunnen stelen van het verarmde volk Maar Röhm wilde óók de opperste macht en alléén daarom kreeg hij den kogel. Wat ?n verwording! Wat }n gezags- ontaarding! In Frankrijk namen de socialisten het ongelukkige besluit om een éénheidsfront te vormen met de communisten. Hebben ze daar nóg niet geleerd, dat wie sa menwerking zoekt met Moskou, door Mos kou in liefde wordt verteerd? Geen geschikter middel is denkbaar om de scherpste reactie op te wekken dan door het communistisch gevaar een meer reëel aanzien te geven. Daarom zijn we er van overtuigd, dat de Fransche socialis ten door hun jongste besluit de kansen van een Fransch' fascisme sterk hebben bevorderd- Velen, die warm loopen vóór vrijheid en democratie tégen willekeur, werpen zich" in de armen van het fascisme, als de keuze wordt teruggebracht tot fascistisch' of communistisch geweld. Zoo gelooven we ook, dat de terreur methoden in Oostenrijk tegen het Dollfuss- regime tenslotte de machtsvestiging van het „vader 1 andsche front" slechts kunnen bevorderen. Van Zaterdag op Zondag is Weenen, blijkbaar door communisten, die den brand in het paleis van justitie wil den „vieren", in het donker gezet. Een gelijktijdig vlak buiten Weenen gehouden socialistische betooging werd door de po litie uiteengeslagen; drie betoogers wer den gedood. Ook in Amerika is ernstige politeke en economische beroering. In San Francisco is Zaterdag de algemeene werkstaking af gekondigd om de dokwerkersstaking, wel ke 2 maanden duurt, te ondersteunen» Honderd duizend stakers zijn de straten opgetrokken. Ernstige ongeregeldheden braken uit en men vreest in de stad voor hongersnood en het uitbreken van epi demiën. In het midden dezer week heeft de toe stand zich iets in gunstigen zin gewij zigd. Onder den indruk vermoedelijk van machtig militair vertoon, heeft de stakings- leiding het levensmiddelenvervoer prijs geven; ook het tramverkeer is weder her steld. De stakingsbeweging zelve breidt zich' overigens in onrustbarende mate over de Ver Staten uit, voornamelijk langs de kust van den Stillen Oceaaan. Ook de zeelie den in Boston en New-York hebben hun sympathie voor de stakers te San Fran cisco uitgesproken. De publieke meening begint zich" tegen de stakingen te keenen. Er gaat zelfs een roep om de diplomatieke betrekkingen met Rusland weer te verbreken, nu men zich in Moskou niet gehouden blijkt te heb ben aan de aangegane verplichting om geenerlei communistische propaganda in de Ver. Staten te laten voeren. bezoeker liep de kamer rond en bleef eindelijk voor de kast staan. Voorzichtig schoof hij het eene gordijn een weinig terzijde, maarop hetzelfde oogenblik gebeurde het* Het scheen, dat er iets haakteNapoleon tuimelde van zijn verhevenheid en nog vóór de heer El ders goed en wel begreep, wat er was gebeurd, lag de groote veldheer in grui zelementen aan zijn voeten Meteen werden de deuren opengescho ven, welke tot nog toe de suite geschei den hadden. De heer Van den Brink Laar hof keek met van ontzetting open ge sperde oogen naar den vernielden Napo leon en dan naar den schuld-bewusten heer Elders, die nog versuft met de slip van Het gordijn in zijn vingeren stond. De verzamelaar van antiquiteiten stak beide armen in de hoogte en jammerde; Na poleon l O, mijn Napoleon! De zwartlokkige dienstmaagd was even eens komen aansnellen. Bel aanstonds de politie op! riep haar meester haar toe. Maar zoover kwam het gelukkig niet. De heer Elders was weet bij zijn positie- OCULEEREM Augustus is de maand van OculeerenJ Hoewel het ook wel in de maanden Ju[| en September gebeurd, worden verreweg de meeste oculaties in Augustus gezetj Verschillende wildstammefjes kunnen nj geoculeerd worden. We jfóïïden ook kuni nen zeggen: een bepaalde variëteit va» een soort, kan daarep geoculeerd worden- in dat laatste geval is dan. de soort liet wildstammetje. Deze mag in den regej niet dikker zijn dan een vinger. Èen goede potlooddikte is de gewenschte maat. Vooral rozen, en vruchtboomen komen' voor het oculeeren in aanmerking. Met rozen heeft men in den regel hej meeste succes, tenminste voor een ama« teur. Met vruchtboomen gaat het ook wel, maar dit duurt veel langer, zoodat men over geduld moet beschikken. Rozen geven 't eerste jaar na het ocu. leeren reeds zeer mooie resultaten, dus die, welke men nu oculeert, kunnen het volgend jaar reeds aardig bloeien. Tenmin. ste de doorbloeiende soorten. Vooral in den nazomer Aug.—Sept., kan men, wan. neer de oculaties bijtijds fngenepen zijn, reeds aardige bloeibare struikjes of kroontjes hebben, wat met vruchtboomen niet het geval is. Dit laatste duurt voor kleine vormen, als struik- of pyramide, minstens 4—5 jaar, voor lei- en kroonboomen nog lan. ger, eer we leverbare boompjes hebben, laat staan, die vruchten geven. Daarom kunnen we het rozen-ocutee- ren aanbevelen. Men moet het natuurlijk steeds als een aardigheid beschouwen, want men kan ze voor een luttelen prijs koopen. Om te oculeeren moeten we wild. stammetjes hebben. Voor rozen nemen we hiervoor Rosa cania of Rosa rugosa. Da eerste wordt gezaaid, de tweede gesteld, Rosa canina lijkt mij wel de beste, en doet men goed deze gezamelijk te koo. pen, omdat ze altijd per 100 of 1000 ver. handeld worden. Zelf zaaien gaat ook we], maar dan duurt het weer één of twee jaar langer. Dikwijls ligt het rozenzaad een jaar over in den grond. Voorjaars worden deze éénjarige zaal. lingen op regels uitgeplant, zoodat men er naderhand met het oculeeren goed bi} kan komen. Men plant ze vooral niet te diep, omdat we steeds op den gladde» wortelhals oculeeren. Tijdens het oculeeren worden ze eerst met een ouden lap of doek goed schoon gemaakt, opdat er geen onreinheden van grond in de yerscli gemaakte wonden komen. Onze oculaties nemen we van zomerscheuten, waarvan de oogen nog niet doorgeschoten zijn. Wanneer de rozen, scheuten nog in knopvorm zijn is het de beste gelegenheid. De bladschijven en het bovenste weeke gedeelte der scheuten worden meteen verwijderd. Men laat een klein stukje bladsteel zitten voor het aan pakken van het schildje. Het oculatiehout wordt steeds in vochtig sphaguum of overeind in een emmer of gieter water gestoken, bewaard tot de behandeling. Daar waar men de oculatie plaatsen wil, wordt even de grond om den wor telhals der rozen van te voren verwij derd, waarna men met een scherp mes, liefst oculecr-mes, een opgaande en een dwarssnede maakt in den vorm van een T. Van te voren heeft men het oculatie- oog of -schildje reeds gesneden, dat men nu voorzichtig inschuift, de dwarssneden tegen elkaar sluitend. Het bculatie-oog goed afnemen, is wel het voornaamste werk; daarin moet steeds het zoogenaamde zieltje aanwezig zijn, een klein groen puntje vlak tegenover het oog. Na de bewerking wordt er een vochtig gemaakt raffiabandje omheen gebonden, niet te stijf of te los, maar gewoon af sluitend, behalve het oog en bladsteeltje, welke men vrij Iaat. Na een 14 dager kan men reeds constateeren of de opo ratie gelukt is. Stamrozen kweeken is iets bewerkelij ker. Men koopt ook hier weer gezamen lijk de stammen, die in bosschen gezocht, of hiervoor wel speciaal gekweekt wor den. Op de bepaalde hoogte zet men dik wijls twee oculaties, schuin tegenover el kaar. De boveneinden laat men ongehin derd groeien, want eerst het volgend voor jaar worden de geoculeerde rozen vlak boven het oculatie-oog teruggesneden. ven gekomen en stotterde excuses. Wat ik in onbedachtzaamheid heb vernield, zal ik vergoeden! zei hij met gebogen hoofde. Toen de heer Elders de deur van het deftige huis weer achter zich hoorde slui ten, had hij zich verbonden voor een be. taling van f240.schadevergoeding. En wat de hypotheek betrof, de heer Van den Brink Laarhof had hem er weinig uitzicht op gelaten. Hij zou de zaak nog eens overwegen, maar de overwaarde leek hem wel erg problematisch- Zeg, vrouwtje, vroeg de heer Van den Brink Laarhof aan de zwart, lokkige, die voor dienstmaagd had ge. speeld, hoeveel Napoleons hebben wt nog? Zeven, mannie! Stel er dan weer een op, want om 3 uur komt er nóg zoo'n huisjesmelker. Zoetjes aan zullen we weer eens naar een andere plaats moeten verhuizen- Ik heb voor die gelegenheid al een paar dozijn Dante-koppen besteld.

Soester Courant | 1934 | | pagina 2