'i Algemeen Overzicht. Plaatsetijk Nieuws. Burgerlijke Stand. Administratie en Belastingwezen. BINNENLAND. De terugkeer van Koningin en Prinses. Gedenkteeken voor Koningin-Moeder. Prinsjesdag en communisti sche plannen. Bewape. oingsintrige in Nederland? - Een misdadengolf. Sport- successen. Allerlei. De terugkeer onzer beide vorstinnen op Maandag van deze week is aanleiding geworden tot een spontane en hartelijke huldiging van de zijde vooral der Ain» sterdamsche bevolking. Schoolkinderen hadden zich opgesteld langs den water weg, welke de Tabinta volgde, toen ze de koninklijke vacantiegangers in het land terugvoerde. Een Amsterdamsche Oranje vereniging met gepavoiseerde schepen is de Tabinta tegemoet gevaren en ook tal rijke particuliere vaartuigen namen aan deze huldiging deel. Groote volksmassa's hebben koningin en prinses toegejuicht, toen ze voet aan wal hadden gezet. Er ligt aan deze spontane huldiging een achtergrond van hoop en vertrouwen verscholen; meer dan ooit te voren zijn de blikken van het volk gericht op de prinses, van wie voor de toekomst van vaderland en dynastie nog voovele zege ningen worden verwacht. De nood der tijden heeft ons volk zich bovendien nauwer om den troon doen scharen; de latente Oranjeliefde bruischt in hernieuwde warmte op en we herin neren ons alles, wat we uit andere moei lijke perioden uit de geschiedenis van ons Vorstenhuis hebben te danken. ]n Den Haag is een begin van uitvoering gegeven aan een gedachte om middels bijdragen uit alle lagen van de bevolking der resi dentie een grootsch monument te doen oprichten, ter huldigende herdenking aan wijlen H. M» de Koningin-Moeder- Op Dinsdag a.s-, 18 September, zal op de gebruikelijke plechtige wijze de ver- eenigde zitting van de Staten-Generaal worden geopend, waarmee dan het nieuwe parlementaire jaar zal zijn begonnen, en het is ook weder bij die gelegenheid, dat meer dan in voorafgaande jaren de publieke belangstelling zal blijken voor onze vorstelijke landsleiding. In tal van plaatsen vormen zich reisgezelschappen om dien dag van het over-oude sprookje van gouden koets en schittering van unifor men te genieten. Het verluidt, dat de commmunisten voor dien dag een tegenbetooging willen hou den. Ze zouden bezig zijn om uit ver schillende streken van ons land z.g- hon- germarschen naar Den Haag te organi- seeren. Het is onbegrijpelijk, hoe de com munisten op het oogenblik van zulke actie een gunstig effect kunnen voorzien. Vast staat reeds, dat justitie en politie door het nemen van maatregelen den toegang tot Den Haag voor dergelijke marsch- troepen zullen afsnijden. Vanuit Amerika wordt ons land dezer dagen eenigszins in opspraak gebracht, In de Ver. Staten wordt een officieel onderzoek gehouden naar de gedragingen van een aantal menschen, geïnteresseerd bij de particuliere wapenindustrie. Door bepaalde getuigenverklaringen is de in druk gewekt geworden, dat in ons land verschillende bewapeningsondernemingen zijn gevestigd, welke zich onder een mis leidend Nederlandsch voorkomen, met de Duitsche herbewapening zouden ophou den. Een in Parijs wonend gewezen Ne- derlandsche marine-officier, die ten oiu zent de vereeniging „Onze Vloot" hielp oprichten, zou zoo wordt verder be weerd middels deze vereeniging en een door haar ontwikkelde nationalistische ac tie de Nederlandsche vlootbevvapening be gunstigen en opdrijven. Deze 2aken heb ben vrij veel opzien gebaard en het be stuur van „Onze Vloot'' in een eenigszins onprettige positie gebracht. 't Is of een moord.epidemie over ons land waart. Na de schanddaad op het Amsterdamsche meisje Sonja Beugeltasch, zijn we nog opgeschrikt geworden met de berichten over een moord op het Haarlemsche meisje W. en nu weer een moord op een 40-jarigen man in Hoofd dorp. De verdachten van al deze moor den zijn gearresteerd, in minstens twee der drie gevallen moeten we veronder stellen, dat de daders niet geheel toe rekenbaar waren. Het is een najaarsver schijnsel, dat vele zwakken of zieken van geest hun beheersching geheel verliezen. AJ kan de pers deze inoord-geschiedenis- sen niet geheel zonder betoon van belang stelling laten, toch is het goed, dat ze zich bij de mededeeling van bijzonder heden veel reserve oplegt. Bij de internationale atletiekwedstrij den te Turijn, waar om de Europeesche kampioenschapstitels werd gestreden, be haalde de Nederlandsche ploeg eenige mooie successen, Chris Berger werd kam pioen op 100 en de 200 Mier; peters werd hink-stap-sprong.kampioen (14.89 M-)- Toen de Nederlandsche motorrenner Van Dijk den vóór-laatsten Zondag in Tsjecho-Slowakije den gouden valhelm won, verloor een Haagsche deelnemer in dienzelfden strijd het leven. Op den jong- sten Zondag behaalde de Nederlandsche motorrenner Herkyleyns eenige 'lauweren in wedstrijden, welke te Montphléry in Frankrijk werden gehouden, maar de Fran.1 9che renner Marchant verongeh; de er! doodeljjk en de renner Cochef werd zóó zwaar gewond, dat voor zijn leven wordt gevreesd. Herkyleyns zelf heeft trouwens ook reeds meer dan een jaar in een zie kenhuis moeten liggen al» gevolg van een val. Wanneer zullen eens afdoende maat regelen tegen deze krankzinnigheid worden genomen? Van de deelnemers aan de jong ste T.T-races in Assen zijn er reeds vier „gesneuveld''. Woensdag van deze week; werd de 31ste Jaarbeurs te Utrecht geopend. Ofschoon de economische perspectieven nog maar weinig gunstig zijn, groeide het aantal exploitanten zoowel als de verhuur de oppervlakte wederom- Voor 't eerst is er een officicele Duitsche afdeeling. B. en W- van Amsterdam hebben op nieuw een voorstel tot loonsverlaging voor ambtenaren en werklieden in ge meentedienst bij het Georganiseerd Over leg aanhangig gemaakt, vermoedelijk on der druk van de regeering, welke naar nivellcering van loonen en salarissen in overheidsdienst streeft. Voor ambtenaren en politie wordt eene verlaging voorge steld van 46 pCt., voor beiders van 3—4 pCt, voor ongehuwden en vrouwe lijke ambtenaren nog eens 3 pCt- extra- Een kindertoeslag wordt voorgesteld van f 1.per kind vanaf het tweede kind. De bezuiniging, met deze voorstellen te verkrijgen, bedraagt 2i/3 milüoen, min 7 ton voor kindertoeslag. BUITENLAND. Een sovjettriomf ie Genève. Rusland wordt uitgenoodigd voor het lidmaatschap van den Volkenbond. Een presi dentscrisis in Tsccho-Slowa- kije. - Belangrijke verkie zingszondag in Zweden. De particuliere wapenfabri- cage in opspraak. Hitier trouw aan S.A. en S-S. Stakingskoorts in de Ver. Sta ten, Spanje, België enz. Een tragische pleizierreis: 133 dooden. Ondanks het verzet van Zwitserland en andere staten hebben <3e groote Europee sche mogendheden verkregen, dat meer dan twee/derden van het aantal Volken- bondsleden aan de Russische regeering een uitnoodiging verzonden voor het lid maatschap der internationale volkeren-or ganisatie. Reglementair wordt vereischt, dat de zaak alsnog aanhangig wordt ge maakt in een commissie van onderzoek, welke b.v- heeft na te gaan, of 't nieuwe adspirant-lid wel getrow haar internati onale verplichtingen nakomt- Zoo'n onder zoek zou wel eens pijnlijk kunnen wezen voor de Russen en daarom willen de bo venbedoelden twee/derden haar dat bespa ren en de Sovjets zonder meer tot den Volkenbond toelaten. Ook een lid echter kan bezwaar maken tegen afwijking van het reglement en men verwacht dat o.m- van Zwitserland- We kunnen dus nog voor verrassingen komen te staan in Genève, waar deze week de Assemblee wederom geopend is- Het schijnt ook, dat de Zwitersche re geering nog steeds het plan heeft om per volksreferendum te laten beslissen over de vraag, of Zwitserland wel lid van den Bond zal blijven, als Rusland daarin is toegelaten. Er wordt zelfs reeds over ver huizing van den Volkenbondszetel gespro ken voor het geval Zwitserland tot uittre den mocht besluiten; in dit geval zou Weenen een kans maken. De 84-jarige president van de Tsjecho- Slowaaksche republiek, stichter der Tse- chische volkspartij, sedert 1918 aan het hoofd van de nieuwe, na-oorlogsche re publiek, is ziek; hij zou een beroerte heb ben gehad, langzaam verlammen en op zijn einde voorbereid moeten zijn. De fi guur van president Masaryk heeft de zeer heterogene politieke groepen van Tsecho- Slowakije tot heden kunnen vereenigd hou den, maar men vreest een ernstige poli tieke crisis na zijn verscheiden. Het heet, dat Masaryk zulks zelf inziet en een politiek testament heeft opgesteld, waarin hij den bekwamen minister van Buitenl. Zaken, Bcnesj, als zijn opvolger aanbe veelt. In Zweden heeft Zondag a.s- eene ver kiezing plaats voor de provinciale raden. Met spanning wordt de uitslag tegemoet gezien, want al betreft het hier geen her nieuwing van den Rijksdag zeiven, de ver kiezing voor de prov. raden wordt be schouwd als een gelegenheid van het volk om zich uit te spreken over het be leid van de Zweedsche sociaal-democra tische regeer p De regeering wordt ge sterkt door het feit, dat de economische conjectuur zich niet ongunstig heeft ge wijzigd in Zweden. Bedroeg het aantal werkloozen er in Januari j.1- nog 172-000, thans zou het zijn teruggeloopcn tot 86.000- ln de Ver. Staten wordt een officieel onderzoek ingesteld naar de middelen, van welke de particuliere wapenfabricage zich ten behoeve van het verkrijgen van orders bediend. De beschuldiging luidt, dat het in deze industrie internationaal gebruikelijk is om elkaar de nieuwste technische „ge heimen" uit te wisselen, teneinde vriend en vijand te kunnen bedienen met het scherpste oorlogstuig. Door een stelsel van premies zouden vriend en vijand ook aan elkaar vcr;l:e;ttn. Ongelooflijke staal tjes van een en ander zijn bij het ge houden onderzoek meegedeeld. Nederland is "daarbij ernstig ln opspraak1 gekomen. Duitschland is beticht geworden van ge heime herbewapening; voor herbewape ningsdoeleinden zouden in omringende landen, ook in Nederland, verschillende gecamoufleerde bewapeningsindustrieën zijn gevestigd, paul Koster, een gewezen Nederlandsche marine-officier, wonende in Parijs, eens mede-oprichter van de ver eeniging „Onze Vloot" zou in het inter nationale complot zitten en o.m. gepoogd hebben om langs omwegen mitrailleurs te leveren aan de Nazi's in Duitschland. Het komt ons voor, dat enkele zaken buiten alle juiste verhoudingen worden opgeblazen en sommige getuigenverklarin gen zijn klaarblijkelijk onjuist, maar toch verdient het verloop der enquête met groo te interesse te worden gevolgd. Aan de jongste nationaal socialistische wapenschouwing in Neurenberg is een einde gekomen, met eenvuurwerk, dat als het grootste, ooit ter wereld gegeven, wordt beschouwd. Er zouden ongeveer een half millioen kijkers zijn geweest. Hitier heeft met ontroering in zijn stem aan 120.000 verzamelde S-A- en S.S- mannen verzekerd, dat hij deze organisa ties, op welke hij heeft gebouwd, nooit zal loslaten en van haar trouw op zijn beurt ten volle overtuigd blijft. Hij heeft op een en ander zóóveel ostentatieven nadruk gelegd, dat velen concludeeren, dat het gevaar van een vervreemding tus- schen deze legers en den leider, wel zeer groot is geweest. Een ware stakingskoorts teistert op het oogenblik een groot deel van de wereld. Het groote textielconflict in de Ver. Sta ten dijdt meer en meer uit. Rooseveld's voorstel om door arbitrage een oplossing te zoeken, is door beide partijen aan vaard, maar de arbeiders eischen, dat de werkgevers éérst als bewijs van overgave hun fabrieken zullen sluiten, die thans nog geopend kunnen blijven, doordat cir ca de helft der betrokken arbeiders de stakingsleiding niet volgt. In Madrid heet de algemeene arbeiders staking te zijn mislukt door het ingrijpen der regeering, welke het socialistische vereenigingsgebouw liet bezetten en de socialistische leiders deed arresteeren. Alle openbare bedrijven zijn in gang gebleven. De Belgische mijnwerkers hebben om een loonsverlaging te ontkomen besloten tot 'ti algemeene staking, ingaande Maan dag a.s. Ze hebben het Vakverbond ver zocht om voor heel België een algemeene werkstaking af te kondigen, maar daartoe zal het vermoedelijk niet komen. Cubaansche stakers worden er van ver dacht, dat ze bij het vertrek uit Havana een bom zouden hebben gelegd in het Amerikaansche s.s- Morro Castle, hetwelk met enkele hondercfén passagiers aan boord een pleizierreis maakte van New York naar Cuba en terug. Op enkele kilo meters uit de kust van New Yersey is het schip in brand geraakt en 133 op varenden kwamen in de vlammen of in het water om het leven, ondanks krach tige reddingspogingen vanaf toegesnelde schepen. Sommigen der bemanning van het verbrande schip hebben zich heldhaf tig gedragen, maar over het algemeen heb ben de manschappen blijk gegeven van een schadelijke lafheid. O-m- bereikte een reddingsboot, waarin plaats was voor 85 menschen, de kust met slechts 4 opva renden, n.1. 2 Chineezen en 2 Cubanen, die tot het scheepsvolk behoorden. Dat het schip geteisterd werd als ge volg van een aanslag van Cubaansche sta kers, is blijkens het onderzoek nog geens zins vaststaand. PLANTSOEN-ZORG. Door de gemeente worden op diverse plaatsen plantsoenen aangelegd, zoo oa- ook op het Hart b.v- Beetzlaan hoek Schrikslaan. Deze plantsoenen worden aan de zorgen van het publiek toevertrouwd,, zoodat dus ook mag worden veronder steld, dat de ouders hun kinderen er op wijzen, dat zij hierin geen schade aan richten en de aanleg vernielen. De politie zal streng tegen vernielingen van platsoe- nen optreden, doch de steun van het pu- bl.ek is hierin zeer zeker «oodip AANRIJDING. Dinsdag te omstreeks 11.30 uur had op de Da Costalaan een aanrijding plaats tusseften twee luxe auto's. Zekere H- D., wonende te De Bilt, reed daar geheel zonder noodzaak over de linkerzijde door de bocht, toen een andere auto, bestuurd door de R. uit Utrecht, vanuit de rich ting Vosseveldlaaii naderde. Beide, auto's werden beschadigd. Door de politie werd proces-verbaal opgemaakt. SCHAKEN. Dinsdagavond stond de Soester Schaak club in het teelten van belangstelling- Niet minder dan 60 schakers waren gekomen om te genieten van het sublieme spel van den jeugdigen Hongaarschen Schaakmees ter, den heer André Lilientha! uit Boe dapest, die Simultaan speelde tegen 34 borden, waaronder een blind partij, welke door den heer Renenran met zwart werd gespeeld. De spelers waren echter niet legen den meester opgewasschen, daar slechts een partij voor hem verloren ging en twee heeren remise behaalden. De ge- heele Seance werd in drie uur afgespeeld; een geweldig tempo. De winnaar was ae heer Jac. ae Bruin te Baarn, terwijl de heeren J. Timmer Jr- cn de voorzitter der club, de heer H. Schreuder, remise behaalden. De Soesier Schaakclub kan met geuoe- gen op dezen avond terug zien. Medegedeeld wordt nog, dat Dinsdag avond 18 Sept. een ledenvergadering za! worden gehouden. Als belangrijk punt staat op de agendabespreking uitdagings- wedsfrijden of winterwedstrijd. GEVONDEN VOORWERPEN- Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres sen, achter de voorwerpen vermeld. Vulpenhouder, P. Pottérlaan 26; schoen (tennis), Laanstraat 35; knipmes, Nieuwe- weg 15a; duimstok, Beetzlaan 35; twee boordjes, Pol. Bur.; Lipssteutel, Beetzlaan 23; armbandhorloge, Hartweg 10; colbert jas met broek, Braamweg 48; wit glacé handschoen, Pol. Bur.; kinderportmonnaie met inhoud, Nieuweweg 88; halsketting (im. paarlen), Pol- Bur.; actetasch met inh., Pol. Bur.; actetasch, Stationsw. 6. Aangeloopen: krielkip, Kerkpad N Z- 8; Duitsche herdershond, BGrothestraat 66. EERSTE SOESTER EIERVEILINQ. Kipeieren: hoogste prijs f3-70, middel- prijs f 3.40—f 3-55, laagste prijs f3.20. Eendeiereu f2.10- Alles per 100 stuks. Aanvoer 17-000 stuks. Handel vlug. NOODLANDING. Deze week heeft een militair vliegtuig van de Luchtvaart-afdeeling te Soester- berg nabij het Gein een noodlanding moe ten maken, welke landing, gezien het kleine terrein, goed gelukte. Waar dit kleine terrein geen gelegenheid gaf tot starten, moest de machine door personeel der L. V A. naar Soesterberg worden ge transporteerd. COMlTé KERSTGAVE. Maandagavond had in hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg, de oprichtingsver gadering plaats van het comité 1934 tot verstrekking eener Kerstgave aan behoef tige Soesterbergsche ingezetenen van alle gezindten. Na -een bezielende toespraak van den Secretaris van het comité 1933, den heer Drewes, traden een 15-tal dames en heeren toe. In dat bestuur werden ge kozen de heeren Janssen, voorzitter; Dre wes, secretaris; Baars, penningmeester; Wigman, 2e voorzitter en Koreneef, 2e secretaris-penningmeester. Overtuigd, dat evenals het vorig jaar, van vele kanten moreele en financieele steun zal worden ontvangen, hoopt het comité in de gelegenheid te worden gesteld, on danks de moeilijke tijden, in vele gezin nen tijdens de Kerstdagen een lichtstraal te doen schijnen, als symbool van men- schelijk medeleven met de minder be deelde medeburgers. SPELDJESDAO „ZONNEGLOREN". De opbrengst van den alhier gehouden speldjesdag voor „Zonnegloren" heeft in totaal opgebracht f434.48. GEWESTELIJKE LANDBOUW CRISIS-ORGANISATIE. Genoemde organisatie vestigt de aan dacht er op, dat tot zaakvoerder benoemd is de heer P. y d. Kamp te Eernnes, die eiken Dinsdag v-m- van 8—9 uur zit ting zal houden voor het opgeven van varkens voor de N.V C. in liet Stations- koffiehuis, Torenstraat, alhier. Voorts heeft >t bestuur der Landbouw crisis-organisatie voor Utrecht met ingang van 20 Augustus benoemd tot plaatselijke commissie voor het district Soest—Amers foort de heeren J. J Brouwer, Kerkpad N.Z- 35, voorzitter; i I Lam, Birktstraat 63, secretaris; W. Wantenaar, Birktstraat 73, lid en G- v- Putten, Lageweg, Amersfoort lid. ERNSTIG-AUTO-ONGELUK- Zondagavond omstreeks zeven uur is op den Soesterbergschensfraatvveg een ernstig ongeluk gebeurd, waarbij een doode te betreuren is. Op genoemd tijdstip reed een vracht auto uit Zandvoort, bestuurd door de» heer A. Koning uit Zandvoort, in de rich ting Soest. De wagen slingerde hevig over den weg en botste daarop tegen eenige boomen, waardoor de auto totaal ver. meld werd. A S- die naast den chauffeur gezeten was, werd door de zijruit geslin gerd en zoo zwaar gewond," dat hij bij aankomst in het ziekenhuis „De Lichten berg" bij Amersfoort, reeds bleek te zijn overleden. De chauffeur zelf was niet ernstig ge. .wond. Deze is naar het politicbureau over gebracht, waar hij tijdelijk in arrest is gehouden. De politie stelde 'n uitgebreid onderzoek in naar de schuldvraag- De bestuurder van de vrachtauto was onder den invloed van sterken drank en deed zeer verwar van sterken drank en deed zeer verwar de verhalen. ZOMERCONCERT. Het 7e en laatste Zomerconcert, te geven door de Soester Harmonie „Patiën- tia Vindt Omnia», Dir. H. Kok, zal plaats hebben op hedenavond (Vrijdag) 14 Sep tember, des avonds 8 uur. in de muziek tent in het rosarium. Het navolgende programma zal worden, ten gehoore gebracht: 1 The ciraaTafors Farewdr, 'Marsen, H. C. Blankenburg, 2 La Dame Blanche, Ouv., Boïeidieu. 3 Legendes du Daiiube, Vaise, julius Fucit, 4 Marche aux Fferabeaux No. 1, G. Meyerbeer. 5 Ouverture de Fra Diavolo, Auber. 6 Divertissement Champêtre Suite Balkt, in 4 deelen, Fern. Rouseau. 7 Freichiitsch, Fantaisie Sur 1' Opera, M. J. H- Kessels. '8 Sarie Marais, Marsch, C. J. N- CorL LICHTBE'ELDENAVOND CHR- U LO. SCHOOL SPOORSTRAAT. Het Bestuur der Nederl. Vereen- van Joden-Christenen bericht, dat op herhaald verzoek om nogmaals de lichtbeelden Van Palestina te vertooneu door Dr. Zalmann met medewerking van Mcj. Knuttel, hier. aan D.V. wordt voldaan, op a.s. Maan. dagavond 17 Sept. om 8 uur in de Chr. U.LO. School, Spoorstraat. De toegang is vrij- INKWARTlERING- Een bataljon Infanterie (Grenadiers en Jagers), bestaande uit 50 officieren, 140 onderofficieren en 600 soldaten, zal voor het houden van oefeningen in de Leger plaats bij Zeist, in den nacht van 20 op 21 September a.s. in verschillende scho len alhier worden ingekwartierd, waarna zij doortrekken naar Laren. BEVOLKINGSAANWAS. Op 1 September j.1- bedroeg het in. woneraantal dezer gemeente 15-9S2. Deze» dagen wordt dus de lö-OOOste verwacht- AANTAL WERKLOOZEN. Bij het agentschap der Arbeidsbemid. deling' alhier stonden op 1 September j.1. 323 werkloozen ingeschreven. SCHIETWEDSTRIJDEN. Woensdag en Donderdag hadden op de banen in „Oranjehof" de jaarlijksche schietwedstrijden pïaats van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, welke wedstrijden o.m. werden bijgewoond door den waarn. commandant v. h- Landstormcorps N.U.W. De uitslag van den eersten dag is al$ volgt: Koningschutters: H- M- Kemp 145 pnt., J. Kaldewaij 145, P. de Haas 145, G. Koek 144, J- Montfoort 141, G- C. A. Vreeland 141, P. Hoogeboom 135, J- C. Bijleveld 134, W. Lente 131- le klas; P. v- Mil 143 punten, J. v. Arkel 142, A. Slagboom 140, K- P. v. Ingen 140, L. C- Kok 140, A. Poutsma 139, J. v- d. Wal 139, J. v. d. Brcm=r 138, E. V. Schaik 136, J. Vonk 136, D. W. v. Hottum 135, P- H. Jansen 134, W. v. Rejjn 130, L. Kaldewaij 124- 2e klas: W- Weijts 137 punten, W. A. v- d. Kling 132, W. Schar 127, A. Rootselaar 127, C. y d. Flier 126, G- Floot: 116, P. G- Kok 111. 3e klas: A. y Reehorst 108 punten, R. de Bruin 90, G- v. Arkel 83. Hoogste geltiksbaan 296 p. Vrije Baan: L. Busbaan se, Baarn, 10 x 30 p-, H- Kemp 5 x 30, Koch 5 x 30, D. J. Hoekstra, Soesterberg, 5 x 30. GEBOREN: Petronella Johanna Clasi* na, d. v- H. C. Klarenbeek en C- W. Dijkman, Korte Hartweg 3; Petrus, z. v- C> Wolfsen en M- van 't Klooster, Wiek- slooterweg OZ- 49; Marjjke, d. H. Th. Knipscheer en J. L- W. F. de Veer, van Lenneplaan 35. ONDERTROUWD: J. A- Pouw en R, v. d. Veer; K. Ch. Mohrman en C- v. d. Berg; J. v, Asch en A. Rommers. GEHUWD: C- Th- v. Bergenhencgou- wen en W. J- Gijtenbeek. OVERLEDEN: Bartholomeus Corneüs Voorduin, 61 jaar, geh. met H- W. Stro- brand, Gallenkamppelsweg 2a; Hendrika van de Grift, 78 jaar, wed. v Th. Roest, Oude Grachtje 12; Cornelis Lodewijk Tou- ber, 50 jaar, geh. met E- C. Baasdorp, Steen hofstraat 73. VRAAG. Naar aanleiding van uw artikel ben ik zoo vrij mij tot uw redactie te wenden. De administratiekosten drukken zwaar op mijn bedrijf. Ik heb n.1. veel klanten, die bij thuisbezorging tegen kwitan.te wil len betalen. Is er niet een systeeem, waar door al dat schrijfwerk kan worden ver eenvoudigd ANTWOORD. Wij kennen uw bedrijf niet en de al gemeene toon, waarin uw vraag is ge steld, heeft een algemeen antwoord. In derdaad bestaat een systeem, waardoor, met gebruikmaking van carbonpapier, be stelling en kwitantie in één handbeweging worden geschreven. Ik verwijs U daarvoor naar het Maandblad voor het Boekhou den Augustusnummer, Mocht U verdere inlichtingen wenschen, dan verzoeken wij U. zich aan ons Bureau te vervoegen.

Soester Courant | 1934 | | pagina 6