I. Hei reent van sripacm, li. De neut van m. uma ui. De nsiii van mü. Diiia lil. Een raniiuis Mi perc. Doumui en Hooiland. Officieele Kennisgeving. Plaatselijk Nieuws. bijenteelt. Ingezonden stukken. Burgerlijke Stand. SaT Het goedkoopste adres in nieuwe en 2e handsch meubelen enz. J- JUT Algemeen Overzicht. binnenland. Burgemeester en Wethouders van Soest, brengen het navolgende onder de aan dacht van belanghebbenden: I- Krachtens de door den Raad in zijne vergadering van 11 October 1934 afge legde verklaring, als bedoeld in art. 5 van de wet van 27 Juli 1934, S. 450, mogen de winkels, behoorende tot een der navolgende groepen, met ingang van 21 October 1934 des Zondags tusschen 8 uur voormiddags en 8 uur namiddags voor het publiek geopend zijn en wel zooals hieronder is aangegeven; a. de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak een of meer der navolgende waren; brood, banket, suikerwerk, choco lade, al dan niet tezamen met consumptie ijs, ten verkoop in voorraad zijn, gedu rende een tijdvak van ten hoogste ZES achtereenvolgende uren, doch uitsluitend voor den verkoop van die waren; b. de winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak tabaksartikelen ten verkoop in voorraad zijn, gedurende een tijdvak van ten hoogste VIER achtereenvolgende uren, doch uitsluitend voor den verkoop van die waren; c- de winkels, waarvoor een vergunning, als bedoeld in art- 1, onder e of ondier g der Drankwet geldt» gedurende een tijd vak van ten hoogste VIER achtereenvol gende uren. II- dat de onder I bedoelde bepalin gen slechts gelden onder voorwaarde, dat in den winkel, zoodanig, dat daarvan te allen tijde van buiten af gemakkelijk kan worden kennisgenomen, is bevestigd een door of vanwege den Burgemeester ge waarmerkt geschrift of drukwerk, waarop duidelijk is kennis gegeven van de uren. waarop die winkel op Zondag voor het publiek is geopend, en waarop tevens duidelijk is aangegeven, op welken win kel het geschrift of drukwerk betrekking- heeft. Soest, 16 October 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, O. DEKETH- De Secretaris, J. BATENBURG. BV-L- SOEST. Dinsdagavond 30 Oct. a s. zal de pro- paganda-feeslavond van de Bijzondere Vrij willige Landstorm gehouden worden in gebouw Religie en Kunst aan de Rem brandlaan. De prijzen van de op 12 en 13 Sept. j.1. gehouden schietwedstrijden zullen dan tevens worden uitgereikt. Zijne Eerw- Pater Baromeus DeGreve zal een propaganda rede houden, terwijl het bekende duo Tholen en Van Lier het humoristische gedeelte van den avond zullen verzorgen. VERKOOPING. Notaris A- Romer te Baarn verkocht Woensdagavond in het café van den heer Butzelaar een tweetal huizen in de Van Weedestraat 11 B en Lange Bergstraat 1. Beide perceelen werden gekocht door den heer W. A- Hilhorst voor resp. f7000.— en f 4900. BRANDWEER SÓESTERBERG. In de door de Vi'ijw- Brandweer Dins dagavond gehouden vergadering werd in plaats van den heer Drewes tot secretaris gekozen de heer P. van Driel- Den heer Drewes werd dank gebracht voor het vele door hem voor de ver- eeniging verricht.. Als 2e secretaris werd gekozen de heer C- J- van Dam en als 2e voorzitter de keer J. Pas. KATH. KRING SÓESTERBERG- Zondagavond heeft de Kath. Kring zijn eersten avond gegeven in dit seizoen. Op dezen avond sprak de heer Jan Verheijen over: Felix Timmermans als religieus en litarator. Uitvoerig schetste spr. het leven en werken van dezen schrijver, waarna hij een voordracht gaf uit: De Ster bleef stille staan. Na de pauze las spr. een frag ment uit Timmerman's „St. Franciscus", hetwelk met groote aandacht werd ge volgd. Ook gaf spr. een blik op zijn eigen werk door middel van een zeer humoris tische schets. De voorzitter, de heer Nefkens, bracht spr. dank. H- K- H- PRINSES JULIANA TE SOEST. Toen Zaterdag 13 Oct- j-1- H. IC H. Prinses Juliana per auto door Soest reed in de richting Amsterdam, geraakte een der banden lek juist bij den winkel van bakker v- Brummelen, Kerkstraat- In de auto was behalve de prinses nog een hof dame en een heer gezeten. Van dit korte oponthoud, terwijl de chauffeur bezig was de band te verwis selen, maakte bakker v. Brummelen ge bruik om door een zijner dochters aan de prinses een doos met de beroemde Soester krakelingen aan te bieden, welk geschenk door de prinses met een hand druk dankbaar werd aanvaard. Toen de band verwisseld was en de auto weer verder reed, wuifde de prinses de familie v. Brummelen vriendelijk toe- Een eenvoudig en liefelijk tafereeltje tusschen de kroonprinses en ons volk. De afd. Soest der Ver. tot Bevordering der Bijenteelt in Nederland heeft het voornemen, om reeds zeer spoedig in deze winter een bijenteeltcursus te organisee- ren, waarvoor zich verschillende imkers al reeds hebben opgegeven. De cursus zal een meer uitgebreide wezen, en in af wijking met de regeeringscursus uit tien tot twaalf lessen bestaan, terwijl de tijd van aanvang waarschijnlijk in het be gin van November zal vallen. De cursus staat onder leiding van den heer W. A- van Elmpt, bijenteeltleeraar te Soest- Aan de cursisten wordt van elke les een schriftelijke samenvat. Dg verstrekt, terwijl een lichtbeeldenavond het geleer-1 de zal illustreeren. GOEDE VANGST. Zaterdagavond omstreeks half acht kreeg de poliiie telefonisch berecht van den winkelier B. aan de Van Weedestraat, dat er in zijn winkel een persoon was geweest, die zich schuldig had gemaakt aan defstal van een bankbiljet van tien gulden, door middel van de z.g- wissel truc- Door toevallige omstandigheden was de verdachte in de Burgemeester Grothestr. opgehouden en kon de politie den dader arresteeren. AANRIJDING Maandag te omstreeks 10-30 uur had op de Birkstraat nabij Birkhoven een aan rijding plaats tusschen een zeswielige houtauto en een luxe auto. Tengevolge van slippen geraakte de zeswieler aan het slingeren, met het gevolg, dat een tegen ligger werd gekraakt. Persoonlijke onge lukken hadden niet plaats, hoewel de nia- ferieele schade aanzienlijk is. 12i/2-JARlG BESTAAN V. EN A-V- „SOESTRBERG." Den 6en November a.s- is het 12i/2 jaar geleden, dat de Voetbal- en Athletiekver- eeniging „Soesterberg" het leven zag. Gezien de tijdsomstandigheden, welke natuurlijk ook haar invloed doet gelden op „Soesterberg", meent het bestuur deze gebeurtenis zoo sober mogelijk te mo e te ti herdenken. Zij acht dit het beste te kunnen be reiken door op dien dag aan hare leden een clubavond aan te bieden, waarop dan dit feit zal herdacht worden. •V Deze clubavond zal worden gehouden* in haar clublokaal, in het Café-Restaurant „Het Cendrum" te Soesterberg. Tevens zal op dien avond plaats vin den de trekking van de verloting ten bate van haar terrejnfoiids. Dé prijzen voor deze veriotifïg zuilen worden geëtaleerd in Mulder's Boekhan del te Soesterberg. Enkele van deze loten zijn nog voor radig; zij, die hunne sympathie met Soes terberg willen toonen, zijn in de gelegen heid daar blijk van te geven door het bestuur van deze laatste loten af te hel pen. OVERGEPLAATST. De heer H- Holst, kommes bij de di recte belastingen alhier, wordt met ingang van 1 Nov. a.s. overgeplaatst als kom mies bij de invoerrechten en accijnzen te Amsterdam- KERSTGAVEN-COMITé SOESTER BERG. In de plaats van den heer Drewes werd in het Kerstgaven-Comité als ie secre taris benoemd de heer H- W- Koneneef; in diens plaatsde heer N. Dippel als 2e secretaris-penningmeester. GEMEENTE-LEVERING- Naar wij vernemen is aan de Firma v. d. Wijngaart, brandstoffenhandel, Kerk- pad 17a N-Z-, alhier, de levering van brandstoffen ten behoeve van de gemeen te Soest en hare instellingen voor het stookseizoeti 1934.35 opgedragen. S.B-L-O. Zaterdag 20 October a.s. organiseert de S-B-L-O. niet toestemming van B. en W- van Soest een speldjesdag. Gezien het groote nut, hetwelk de li chamelijke opvoeding vooral voor de jeugd beteekeiit, doen wij een ernstig be roep op de inwoners van Soest 't goede streven van cleti S.B-L-O. op daadwerke lijke wijze a.s- Zaterdag te steunen- BEKROOND. De heer J. Loggers te Soesterberg, be haalde dezer dagen te Utrecht op de schietwedstrijden van den B.V-L- een 2en prijs in het pistool-schieten. ONGEVAL. Als gevolg van een rijwielongeval na bij Lage Vuursche aan Ds. Tuinstra te Soesterberg overkomen, moest Z.E- dezer dagen, in het Binnen-Gasthuis te Amster dam operatief worden behandeld. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres sen, achter de voorwerpen vermeld. Kindermanteltje, Hellingweg 4; schaar tje, v. Weedestraat 4; mesje, Burg. Gro- thestraat lla; pakje ondergoed, Pol. Bur-; befastingn-erk,'. Trcfh-* 8-28, Vosseveld; pa- rapluie, Molenstraat'7; zwarte riem, Wiek- sloot 103. Aangeloopcn; jonge hond, Beetzlaan 68.. VERKOOPING. Gisterenmorgen werd in hotel „Eem- land" door notaris W- J- Fortuijn Droog lever te Utrecht, bij inzet geveild het landhuis aan de Waldeck Pyrmontlaan, waarin jarenlang het Chr. Geref- Wees huis is gevestigd geweest- Het pand werd ingezet door den heer J. de Haas te Utrecht voor f5000 De afslag heeft plaats 25 Oct. a-s. Buiten verantwoordelijk heid der Redactie. VERZOEK AAN ALLE INGEZETENEN. Nu het verzoek tot verstrekking van schoolklcéding voor arme kinderen der openbare scholen te Soest door den Ga- meenteraad met 4 tegen 11 stemmen is verworpen, hebben otvdergeLekende gv. rneend om direct de handen aait de. ploeg te slaan en een commissie (e vonncn, ten einde langs particulieren weg medewer king te zoeken, om hulp te verleenen daar waar zulks na onderzoek noodig is; hier toe hebben de Hoofden der openbare scholen hun medewerking toegezegd, ter wijl wij uit de Oudercornmissie ook eenige leden, willen saam zoeken hieraan mede te werken. Wij doen dan ook een beroep op U allen alss de lijsten worden aangeboden (waarvoor wij aan Burgem. en Wethou ders vergunning hiertoe hebben uwe bijdragen naar draagkracht te willen storten; ook giften in natura zullen door ons dankbaar worden aanvaard- Bedenk wel, dat de winter spoedig in aantocht is en vele schoolgaande, kinderen gebrek zullen hebben aan kleeding en schoeisel. Gedenk het arme schoolkind! Namens het voorloopig Comité: D- L- v- Peursen, Nieuweweg 41. J- J- Amesz, Nieuweweg 39- GEBOREN: Johanna, d. v- J- Knoppers en. A. Hazeleger, Vaardehoogtweg 6; Jacobus Willebrordus Maria Bartholo- meus, z. v- B. J. v. Munster en J- C- C. Pijpers, Banningstraat 104; Yvonme Ma ria, d. v- D. A- v. Til en M- J- H. Cal- denhoven, Ossendamweg 59; Gerrie, d. v- P. v- Holteiï en M- Korevaar, plasweg 26; Francijntje, d. v- D. Lammertse en E. Broek, Nieuweweg 79. "ONDERTROUWD: A- J- Bolmers en G. Verwoerd; L- A- de Beer en. Oh. J. Brou wer; G. v- d. Berg en J. Hagen beuk; F. G- Krasenbi'ink en F. D.' Koch. GEHUWD; E. Janseh' ert1 H' Nep. OVERLEDEN: Maria Elisabeth Dieke, 73 jaar, wed. van A- H- v. Westering, Soesterb.straat 89; Hendrik Johann Len- sink, 49 jaar, geh. met C- J. Jansen., De Notaris A. O. DAMMERS te Soest zal op Dinsdag 23 October 1934, des voorm. 11 uur, in Hotel „Eem- land" aan de Van Weedestraat te Soest, Publiek Verkoopen tot 1 JANUARI 1954, van een Bur gerwoonhuis met schuur, erf en grond aan de Hartweg No 17, te Soest groot 3a, 90 c.a. De erfpachtcanon bedraagt f 24.per jaar. met schuur, erf en tuin, aan de Oran jelaan No. 1. te Soest, groot 2a. 22c.a. met erf en tuin aan de Sophialaan No. 7, te Soest, groot 6 a. 45 c.a. met erf. tuin en schuur, aan de Soes- terbergschestraat No. 2 te Soest, groot 14 a. 66 c.a. Bez. Dinsdag en Donderdag van 2 tot 4 uur. Aanv. en betaling der koopp. vóór of op 23 Nov. 1934. Terstond na afloop dezer Verkoo- ping zal gen. Notaris voor den tijd van ZES jaren Publiek Verhuren gelegen onder de Gemeente Soest en wel, aan de Molenweg, Schapen drift. Enghenbergsteeg en nabij de Eem, eigendom van de Ned. Her vormde Gemeente van Soest. Bree- der bij biljetten. Inlichtingen ten kan tore van gen. Notaris. Korte Brinkweg No. 21, 8oest Tevens aankoop van meubelen tegen den hoogsten prijs. Ractemakerstraat 15; Pefrondla Verschuur, 7,6 jaar, wed. van H- v. d. Heuvel, L. Brinkwég 53c. GEVESTlGP: P- de Wreede, p. Pottcr- laan 14; H- A- Regoor m. vr.,' Zwalu- wenweg 16; G. v- Schaik—v. Reijerse, Schooldwarsweg 1; R- de Vries m- g., Vosseveldlaan; M- v. d. Kuilen, Maatw. 2; M. J- Knaap m. vr., KI. Engendaalw. 4; C. C- v. d. Wetering, Vosseveldlaan; H. Brands, Vosseveldl- 2; T- Dekker, Braam weg 56; B. Carmiggelt, Amersf-str. 108; L. M- Hamelink, Dorresteinw. 15; J. H. Stootman, Laanstr. 44; M- E. Seifert, P. Potterlaan 14; C- Klein en H- Klein, Kon. laan 20; N. Schimmel, Kon.laan 9; P-A. Beek m. g-, Pelikaanweg 31; L- v. 't Erve, parklaan 7; P. Ph- Bonouvrie, School- dwarsstr. 4; J- Vesseur m. g., v. Lennep laan 74a; Meuffels, Kon.iaan 162; J- Fleu- ter, Da Costalaan 7; M- Drent, Hartman laan 18; A. M- Tusenius, Stationsweg 2; A- B- Ovcrgoor, Vredehofstr. 1; M. Werk hoven, Verl. Kolonieweg 4; D- de Vries m. g„ Pelikaanweg 33; A- J. de Blank, Vredehofstr. 23; M- W. J. v. Olst, Birkt- straat 34; H. P- Majoor, Kon.iaan 131 W. v- d. Waal, W. Pyrmontlaan 45; J- Jongbloed, Amcrsf.str. 119; M- C. Rook- maker, Soesterb.str. 125; J- F. Smit, Heu- velweg 34; A- J- Marcusse m. g.f Dijk huisstraat 9; L- F- J. Veltrneyer, Oude Utnechtscheweg 44; F. v- Oosten, Dijk- huisstr, 9; H- Jordense, Ainersf.str. 126; H- v. Wijk m. g., Stadhoudersl. 36; G- LoYw», N'tuweweg 38; P. v- Woerden m. vr, v. Lenneplaan 12; A- H. v. Kranen burg, Beetzlaan 22; J- S- Rasch m. g., en A- A- v. Eist, L. Bergstr. 19; J- Post m. g., en G- M. v. Maanen, Nieuwe weg 88. VERTROKKEN: L. A- v- Br. Ittersum van Soesterb.str. 118 naar Den Haag, Bazarstr. 50; M- Verstieten van Postw- 5 naar Bunnik, Groenweg 1; J. A- v. Zuilekom van Wieksl.ijeg W-Z. 15 naar Lochem, Barchumscheweg 9; J- A- v- d. Linden m. g- van Hartmanlaan 8 naar Hoofddorp, Concourslaan 13; C- W. C. Lijnden v. Bresse van Praamgracht 1 naar Arnhem, Diaconessenhuis; Wed. F- W. Ross van P- Utrechtschew- 48 naar Den Haag, Stevitistr. 184; G- H. v. d. Werve van Dijkhuisstr. 8 naar De Bilt, Soest- dijkerstraatw. 257; W- J- Steenwinkel van Heidew. 52 naar Hilversum, Middenw- 10; G. v- Dijk van Wieksl.w. O.Z. 21 naar Odijk, boerderij Atteveld; J. v. d- Berg van Atnersf.str. 90 naar Amersfoort, v. Assenroodstr. 29; B- D. Swanenburg van Banningstr. 98 naar Amsterdam, Loman- straat 88; Wed. R- Bruinsma van Den Blieklaan 46 naar Haarlem, Westerhout- park 14; J. M- Eikerbout van Atnersf.str. 114 naar Den Haag, Aardbeistraat 13; W, C- Verwoerd van Ringweg 10 naar Ba^rn, Amalialaan 1; C. Onderdelinden van De Beaufortlaan 3 naar Amersfoort, Jos. Israëlstr. 5; Ch. Warmenhoven. van Beckeringstr. 12a naar Utrecht, Vosstr. 5; L. ten Doesschaté van B- Grothestr. 58 naar Den Haag, Laan Copes 80; P- Worp van K- Brinkweg 22b naar 's Bosch, Tram kade 8; K- Rubbering van Amersf-str. 1 naar Zeist, Pr. Alexanderstr- 58; J- L. H- Moes van Amersf.str. 20 naar IJssel- stein, Bisschopstr. 20; M- Nienhuijs en J. A- Tolboom van Kerkstraat 18 naar Hilversum, Bakkersweg 25; J- A- Spelt van Molenstr- W-Z- 28 naar Hillegers- berg, Balsem ij nstr. 18b; H- L. Nieuwen- huis van v. Lenneplaan 33 naar Amster dam, Zandpad 5; W- A- Tekenbroek m- vr. van Julianastr- 68 naar Wageningen, Grintweg 229;^ T. Houders van v- Wee destraat 27 naar Zeist, Kersbergenl. ll J- M-1 Kroon van Wieksl.w. W-Z- 3a naar Den Haag, Fultonstraat 51; Wed. J- B- Groenè'wegen van Birkstraat 34 naar Dordrecht, Nóordhoveweg 2a. VERHUISD; W. Biermann m- g- van Rademakerstr. 33 naar Andriessestr- 2; J. v- Arkel m. g. van Wilhelminalaan 22a naar Dorresteinweg 45; Ja. Fleisch- mann van Beetzlaan 22 naar Heideweg 10; W- de Raadt m- vr. van Kon.iaan 157 naar Steenhofstr. 57; J- Brons m. g. van Nieuweweg 88 naar 83; J- v- Dijk m. g. van Spoorstr. 3 naar 6; C- v- Dijk! m. g. van Kampstr- 20 naar De Beauforfl. 3; F. Overink van Sophialaan 15 naar 1; J. W- R, A. Buchwaldt van Alb. Hahn- weg 1 naar Beckeringstr. 13a; Wed- H- W- Schainck van Schoutenk-vveg 7b naar Klaarwaterw- 26; J- Verschuur van Plas weg 8 naar Kerkstr. 9; E- v- Marque- rinckTroisk van Hildebrandtlaan 15 n. Nieuwerhoekstr. 2; D- A- C. Hiskemuller m- vr. van Olijkweg 13 naar Soesterb. straat 13; A. v- Asch m. vr. van. Van Lenneplaan 13 naar Noorderweg 25; D. Maagdelijn m. g. van Kon.iaan 48 naar Mariastr. 6; B- Aring van De Beaufort laan 2 naar Da Costalaan 7; J. Grund- meier van Braamweg 60 naar Da Costa laan 7; R- Jansen van v- Weedestr. 18 naar Hartmanl. 18; H- v. d. Heuvel m. g. van Buntweg 4 naar Klaarwaterw- 35; A. Velthuijzen van Braamweg 88 naar Kon.iaan 76; F- Wieier van B. Grothe- straat 13 naar Klaarwaterweg 49; J. J. Wickel van Kerkstr. 10f naar Kerkpad Z-Z. 6; J- F- W. Koerts van K. Hartweg 22 naar Kon.iaan 157; G- Schouwenaars m. g. van Ericaweg 2 naar Nieuweweg 15a; A. C. v. Schreeven m. vr. van Vosse veldlaan 10 naar 8; G. J. Westerveld m. g. van Braamweg 56 naar Birkstr. 10b; A- v. d. Breemer van Kerkpad N.Z. 13 naar Kerkpad N-Z- 33; S, Postuma m. vr. van Beetzlaan 41 naar Julianastr. 64- Najaarsgeneuglen- Kansel^ steun en politiek- Ver plichte arbitrage in land- bouw-conflict- De weer macht-actie in het Zuiden. Gewijzigde siandplaatsaftrefc voor rijksambtenaren. Met het fietsplaatje op het hart Een katholiek-democratische fusie. öediijfsraad voor de sigarenindustrie. Hebben we al reden gehad om den mooien nazomer te prijzen, waarmee we aangenaam werden verrast, het „echte" najaar verschilt in haar daverend entree niets van andere jaren. Stormen en regen vlagen gingen in het begin dezer week! over het land, de bootnen ontkleedend tot op bun winterscbe naaktheid en andere boosaardigheden uithalend. Onweer en bliksem vervolmaakten het tempeest- Hiec en daar is nog al aanmerkelijke schade aangericht. In Alkmaar sloeg de bliksem in den 60 M. hoogen toren van de St- Dominicus-kerk; de brandweer wist de schade gelukkig tot de torenspits te be perken Onlangs deed een aantal Amsterdam- sche predikanten een openbaar, schrifte lijk beroep op de regeering om de steun verlaging ongedaan te maken, daar het leed van vele werkloozen thans onvol doende gelenigd zou worden. Van dezelf de predikanten heeft zich weer een aantal tot de publieke opinie gewend en het be treffende manifest is mede onderteekend geworden door eenige ambtsbroeders uit de provincie. Nogmaals wordt een goed woord gedaan ten behoeve van de steun- verleening aan de werkloozen, doch thans: hebben de dominees zich óók begeven op het gladde ijs der politiek. Ze keurden de maatregelen der regeering tegen dei N-S-B- af. Deze beweging, zeggen ze, is zeer trouw aan Oranje en ze stelt zich uitsluitend op wettig standpunt, in afwij king, zoo constateeren de predikanten, met de S.D-A P., welke in wezen revolution- nair blijft en nochtans door de regeering de vrijheid wordt gelaten, welke aan de N-S-B- is ontnomen. O-i- hebben de predikanten zeer onder scheidene aangelegenheden op vreemde wijze samengekoppeld. Ze hebben er zelf schuld aan, als velen de motieven van hun oproep ten behoeve der steun- verleening aan werkloozen, thans cribschef beoordeelen. In Zeeuwsch-Vlaanderen dreigde reeds eenigen tijd een omvangrijk landbouw-con- flict, doordat de werkgevers het niet eens konden worden met de arbeidersorgani saties over de vaststelling der loonen-. Mr. Aalberse had als rijksbemiddelaar tot een vrijwillige arbitrage geadviseerd, doch deze werd door de werkgevers afgewe zen Thans heeft de Minister van Econo mische Zaken aan de circa 300 landbou wers-wekgevers bericht, dat hij ze op, grond van de Crisiswetgeving verplicht om zich aan de arbitrale beslissing te on derwerpen. Onderwerpen ze zich niet, dan worden ze van steun uitgesloten In ver band met deze minist^rieele tuss •henknmst hebben de arbeidersorganisaties de staking afgelast. Het hoofdbestuur van de verecniging „Ons Leger" heeft in Eindhoven verga derd met de verschillende weermachtcomi- té's in het Zuiden en daar is overeen stemming bereikt inzake de wijze, waarop verder gemeenschappelijk voor een ver sterking onzer weermacht zal worden ge ijverd. De regeering is wel vindingrijk bij hel zoeken naar verlagingstendenzen in. de loonregelingen. Naar het schijnt zal reed$ op 1 November a.s- een gewijzigde stand plaatsaftrek voor de rijksambtenaren in gaan; de gemeenten gaan in 4 in plaats! van in 3 klassen ingedeeld worden, het geen wel practisch zal beteekenen, dat da meeste ambtenaren een klasse komen tfi zakken en daarmee opnieuw met 6 pCt. worden gekort op bun salaris. Voor de fietsrijders is de minister vafl financiën eens mild geweest. Nu op 1 November een verscherpte controle op dö rijwielbelasting wordt ingesteld, heeft de minister tegemoet willen komen aan het diefstal-bezwaar en goedgevonden, dat hef fietsplaatje door den fietsrijder goed- zichtbaar op de borst wordt gedragen. Het zal dus voor het eerst vertoond gaan worden, dat de Nederlandsche belasting betaler zijn kwitantie van den fiscus op het hart draagt! De K-D-P., de partij van prof. Ver aart, is Zondag weer. eens een fusie met een andere katholiek-democratische groep aangegaan, n.1. met de Kath. Dem. Arb« Partij. Ter gelegenheid van een en andec hebben Prof. Veraart en Mr. Arts een paar scherpe redevoeringen afgestoken tegen de regfcering.Colijn en van hun hoopvolle inzichten getuigd voor den af loop der verkiezingen in het a.s- jaar. Minister Steenberghe heeft den twee den Bedrijfsraad geïnstalleerd, n.1dien voor de sigarenindustrie, hetgeen met eenige plechtigheid en een bescheiden verwachting van de geïnteresseerden, voo)B wat de toekomstige resultaten betreft, ge« paard ging.

Soester Courant | 1934 | | pagina 5