Officieels Kenmsgving. Plaatselijk Nieuws- Burgerlijke Stand. Ingezonden stukken. Burgemeester en Weihouders van Soest brengen nogmaals ter kennis van belang hebbenden, dat de winkels, waar uitslui tend of in hoofdzaak hetzij visch', hetzij fruit, hetzij tabaksartiketen, hetzij een of meer der navolgende waren; brood, ban ket, suikerwerk, chocolade, al dan niet tezamen met consumptie-ijs ten verkoop iri voorraad zijn, alsmede de winkels, waarvoor een vergunning, als bedoeld in art- 1, onder e, of onder g der Drank wet geldt, des Zondags gedurende de krachtens de Winkelsluitingswet toegesta ne uren enkel geopend mogen zijn onder voorwaarde, dat in den winkel, zoodanig, 'dat daarvan te allen tijde van buiten af gemakkelijk kan worden kenisgenomen, is bevestigd een door of vanwege den Bur gemeester gewaarmerkt geschrift of druk werk, waarop duidelijk is kennis ge geven van de uren, waarop die winkel op Zondag voor het publiek is geopend, en waarop tevens duidelijk is aange geven, op welken winkel het geschrift of drukwerk betrekking heeft- Een drukwerk als bovenbedoeld is tegen betaling van f 0-10 aan het politiebureau verkrijgbaar. Soest, 13 November 1934 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, O- DEKETH- De Secretaris, J. BATENBURG. N-C.R.V. JUBILEUMFONDS 1934. In verband met de herdenking dit jaar van het 2e lustrum der N-C.R.V-, heeft zich ook in deze gemeente een commis sie gevormd voor de inzameling van gel den voor den bouw eener nieuwe studio- Zij bestaat uit de heeren; Ds- A. Groe- neveld, Ds- Alkema, A- Endendijk, S- van Gorkum en D- A- de Bruijn. MOEDERCURSUS- Evenals voorgande jaren zal, uitgaande van de afd- Soest van het Groene Kruis, wederom gedurende vier maanden en aan vangende l Dec-' a.s., een moedercursus worden gehouden- Men zie de adverten tie in dit blad- KATHOLIEKE KRING- De Kath- Kring organiseert Dinsdag 20 November a.s. zijn tweeden avond in dit seizoen. Ditmaal is het de Vlaming Lode van Gent uit Antwerpen, die de leder, zal doen genieten van „Drie Zusterste den; Gent, Antwerpen, Brussel''. Lode van'Gent, algenreciv- bekend als vlot, echt Vlaamsch spreker, zal-spreken over kunst en kunstschatten in de drie genoemde steden. Vele gekleurde lichtbeelden zul len het gesprokene verduidelijken. Ongetwijfeld een mooie en leerzame avond. VOOR HET SCHOOLKIND- Het Neutraal Comité tot verstrekking van kleeding en schoeitsel voor het be hoeftige schoolkind, deelt ons mede, dat de opbrengst der gehouden collecte be draagt f 606-351/2 en een partij kleeding en schoeisel. Genoemd Comité brengt aan allen, die tot het welslagen van deze collecte hebben bijgedragen, den welgemeenden dank- Mochten er nog personen zijn, die door afwezigheid niet hebben kunnen bijdragen en dit alsnog wenschen te doen, dan ver zoekt het Comité hunne bijdragen te wil len doen toekomen aan het adres van den Penningmeester, den lieer A- de Nies, Eikenlaan 17, Soest- CHR- M1DDENSTANDSVER- EENIGING- In de groote zaal van „Eemland" werd Maandagavond door de Chr- Midden- standsvereeniging een propaganda-avond gehouden. Na de opening betreurde de voorzitter, de heer Joh- Tak, het zeer, dat de vergad-ring zoo slecht bezocht werd- Dat er van de zijde der Midden standers enthousiasme gevraagd wordt, bewees wel de heer I<- Meima uit Utrecht, die als eerste spreker optrad met het onderwerp; „Moet de Middenstand onder- gaaji?" Spr- vraagt: Kan de Middenstand verdwijnen? Neen, aangezien zij de scha kel vormt tusschen producent en consu ment -Het zou voor de huisvrouw een ra np worden- De Middenstand heeft el- dis recht van bestaan- Niet in de eerste plaats lijden zij onder materie de diuk, a dus spr-, doch veeleer onder geestelijke druk- Wij moeten arbeiders voor God zijn vdaar deze depressie ook Gods werk is. Daarom: organiseeren, om oll-s te be hoeden voor ondergang- Na deze uitgebreide, heldere uiteenzet- ting, genoten wij van de zang, ten ge- hoore gebracht door het Evangelisch Zangkoortje der Geref- Kerk en door mevr. Veltman. De heer F- Lente vergastte ons op enkele geestige voordrachten- De tweede spreker, Mr- K- P- v. Wes ten te Amsterdam, behandelde het onder werp; „Organisatie der Chr. Midden stand een eisch van dezen tijd"- Spreker noemt organiseeren mooi en leelijk; leelijk, doordat het gewoonlijk tegen iets gaat, mooi, wanneer het vóór iets is- Organisatie ontaardt dikwijls in belangen gemeenschap- Spr. meent, dat Christe lijke organisatie wezen moet: broeder- dienst- Niet tanker te strijden mét au-1 deren, doch; vóór elkaar- De enkeling bereikt niets in dezen tijd van versplin tering daarom: organiseeren een eisch van den tijd- Daar er geen vragen gesteld werden, onderstreepte de heer Meima het ge sprokene door den heer Van Westen- Het zangkoortje liet zich hierna nog maals op uitstekende wijze hooren- Een tweetal voordrachten door den heer Lente deed ons nog eens lachen en dan besloot een opwekkingswoord van den voorzitter deze belangrijke avond- AANRIJDING. Maandagmorgen had in de Kerkstraat een aanrijding plaats tusschen twee ach ter elkaar rijdende auto's, doordat de voorrijdende auto plotseling vaart moest verminderen. Aan de achterzijde van laatst bedoelde auto werd menige schade toege<. bracht- De bestuurder der tweede auto reed door, doch zijn nummer kon wor den opgenomen. DIRECTEUR OPENBARE WERKEN- Voor de betrekking van directeur van Openbare Werken alhier, hebben zich reeds ruim 200 sollicitanten aangemeld- CHR- WINTERLEZING. In het kerkgebouw aan de Julianasfraat werd Donderdagavond de eerste Winter- lezing gehouden, georganiseerd door het Comité voor Chr- Winterlezingen en de Ned- Chr. Vrouwenbond. Ds- Vunderink van Zeist trad op met het onderwerp-. „De ontwikkelingsgang in het zielsleven". Nadat de heer A- Endendijk, voorzitter van het comité, op de gewone wijze ge opend had, werd door hem met een enkel woord de spreker van den avond inge leid. Ds- Vunderink begon op zijn bekende, soepele wijze, met een korte uiteenzet ting van zijn onderwerp- Wat een mensch noodig heeft om van klein kind psychisch uit te groeien tot bewust levend mensch, mag bijna een worsteling genoemd wor den. Reeds vóór de geboorte beginnen de reacties van de moeder op het kind te werken. Ook na de geboorte, wanneer het kind nog geheel onbewust leeft, is de ziel reeds ontvankelijk voor indrukken- Spr. verdeelde zijn rede in drieën; De infantilie jaren, de jaren van 't ouder complex en de puberteitsjaren- Het infan tiele, de eerste vier of vijf levensjaren, zijn die van de lichamelijke vrijmaking, prestaties van kracht en zelf-kunnen- Het psychisch leven is nog negatief hef Sk-besef is nog niet. aanwezig- Na het 5e jaar begint de geestelijke losmaking, het onderscheiden van fantasie en werkelijk heid de nieuwsgierigheid naar 't leven, dat zich uit in vele vragen- Het kind komt al subject te staan tegenover de wereld als object- Besef van kwaad en verdriet Over boosheid van de ouders wordt ontwikkeld evenals de beheer- sching en vreugde iets mee te deelen aan anderen. Remmingen in deze zielegroei kunnen veroorzaakt worden door lichame lijke of intellectueele stoornissen, ook door opvoedingsfouten, wanneer ouders b-v. de kinderdingen als onbelangrijk terzijde du wen, en 't kind daardoor gesloten en een zelvig wordt- Hierdoor komen de min derwaardigheidscomplexen voor het kind zelf te sterk uit- Dit is dus het ouder complex het ontwikkelen van de ziel onder autoriteit van ouderen. Met de puberteitsjaren komt de geestelijke en li chamelijke onafhankelijkheid, de logica ontwikkelt het kind wil geen ouders meer boven zich wil zélf vermeent, dat alleen zijn eigen inzicht 't juiste is ouders voelen er niets van in hun oogen- Er komt strijd en dóór die strijd ook nederlagen vooral op zede lijk gebied- Hierdoor ontstaat oneven wichtigheid waarbij meestal 't gevoel van eigen kleinheid bedekt wordt door onnoodige ruwheid en grootdoenerij- Spr. besluit zijn rede met een ernstig woord tot de ouders, om in de pTbertiteits- jaren van hun kinderen zich vooral niet op te dringen als heerschers, maar terug te treden onder ongemerkte leiding want evenals een jonge boom niet groeien kan onder de schaduw van een groote, kan ook het kind niet uitgroeien onder de heerschappij van ouderen- En alleen, wie met God over de kinderen spreekt, zal een juiste weg vinden- Hierna ging spr. in dankgebed voor. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen, aan de adres sen, achter de voorwerpen vermeld. Bagagedragerriem, Pol- Bur.; een paar nieuwe kousen en gesp, L- Brinkweg 39; groot pak, Soesterb-straat 77; motorkap, Soesterb.straat 63; paar glacé heerenhand schoenen, sjaal, paar dames handschoe nen zwart, heerensjaal en R.R. kerkboekje Pol. Bur.; 2 Alpino-mutsen, B. Grothe- straat 8; huissleutel, Steenhofstraat 27- belastingmerk, Nieuweweg 115; huissleul tel, Julianastraat 10- Aangeloopen: kleine poes, iTalmalaan 18* herdershond, Molenstraat 54. DE SPEURDER f, Belangstellenden verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie om trent de vestiging van den NederI- Be wakingsdienst „De Speurder". Waar de oprichter zijn sporen op dit terrein ten volle heeft verdiend, kunnen wij een aansluiting bij dezen dienst aan bevelen. KATH- DEMOCRATISCHE PARTIJ. Voor een ei-volle Religie-zaal sprak Dinsdagavond Prof- Mr. Dr. Veraart over; „De groote taak der Kath- Dem. Partij." Na opening en inleidind woord door den voorzitter van het district Eemland, komt de heer Veraart aan het woord en meent, dat hij niet behoeft te betoogen, daf er onder het volk een economische en geestelijke nood heerscht- Reeds 5 jaar gaan we onder dit juk gebukt en niemand zal de overheid hiervoor aansprakelijk stellen. De regeering moet echter helpen, hetgeen mogelijk is, doordat zij de beschik king heeft over reserves. Er moet ko men een constructieve politiek, waarbij het eerst moet worden gelet op de economisch zwakken, omdat de crisis de geestelijke goederen aantast- Daarvoor te arbeiden is de plicht van alle katholieke partijen- Het leger der werkloozen groeit nog steeds, doch voorziening in den nood is mogelijk- Tijdens de debatten deze week in de Tweede Kanier is de regeerïng hierover danig aangevallen, maar zeer be grijpelijk gaf zij geen kamp- Ook de rede van minister Oud bevredigde niet- Een conflict is zeer wel mogelijk en niet min der hierdoor de val van het ministerie Colijn. Alle democraten, aldus spr., zijn deze regeering beu- De arbeider, aldus spr., wordt oneven redig belast, daarentegen de geldhandel gesteund- Spr. hoopt van harte, dat Hoofdstuk I der begrooting wordt afge- stemt en hierdoor het caoinet zal vallen- Voor dit laatste, aldus spr-, moeten zorgen de S-D.A.P-, de Vrjjz. Dem., de Chr. Dem- Unie en de Roomsch Katho lieken. Spr. vraagt zich af of de R.K- Staatspartij de weg nu zelf zal vinden en een verzuim van 5 jaren zal goed ma ken. Onder daverend applaus beëindigde spr. zijn rede, welke met aandacht werd ge volgd. Door een drietal personen werden vra gen gesteld en tot genoegen door den spr- beantwoord. E-S.V.A.G Ter gelegenheid van het elf-jarig be staan biedt het bestuur zijn leden, do nateurs en begunstigers Maandag 19 No vember a.s. een feestavond aan in hotel „Eemland"- Het bekende E-S-V.A-C.-clubje zal als dan opvoeren een klucht in 3 bedrijven, genaamd „Ketty jukt nooit", uit het Ame- rikaansch vertaald door Ad- Pool. Leden onder de 15 jaar hebben op dezen avond geen toegang; voor hen wordt binnen korten tijd een aparte avond georganiseerd. E- SLUIS, f Onder zeer veel belangstelling heeft Maandagmiddag in het crematorium te Velsen de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van den heer E- Sluis, vroeger arts te Stadskanaal, de laatste 10 jaar alhier wonende- Zeer vele vrienden uit Stadskanaal en Soest waren aanwezig. Voor de kist on der orgelspel daalde, werd er gesproken door de heeren Doorman en Spitzer, die den overledene herdachten als vriend, medicus en mensch. VOLKSONDERWIJS De afd. Soest hield Vrijdagavond een propaganda-avond in „Religie en Kunst", welke niet zoo druk bezocht was als dii den laatsten tijd het geval was- Onder de aanwezigen bevonden zich enkele raadslegen, hoofden en personeel der scholen, afgevaardigden van zuster-orga- nisatie's enz. Het podium was met palmgroen versierd, een tafel met een keur van prijzen was aanwezig- Bij het binnentreden ontving elk een bloempje, gratis aangeboden door de diverse bloe misten; de prijzen waren eveneens ge schonken. De voorz-, de heer Frjjlink, riep allen het welkom toe en zag in de belangstel ling, dat er nog liefde is voor het Open baar onderwijs. Spr. betreurt de ophef fing van 300 Openb. scholen, waardoor vele onderwijzers op wachtgeld komen en de meeste kinderen terecht komen op de Bijz- school, daar de lagere school meest al te ver verwijderd is- Daarna krijgt de heer A- v- d. Heide, lid der Tweede Kamer, het woord, die dankbaar is voor de Openbare school te mogen spreken, daar deze snel en ge weldig wordt afgetakeld, ofschoon de instandhouding een volksbelang is- On danks het feit, dat de bevolking toeneemt, neemt het getal leerlingen der Openbare school af en dat der Bijz- toe. Daar na geeft spr- een overzicht hoe het in zijn schooljaren was toen de christelijke splijtzwam nog niet was doorgedrongen- Allen zaten broederlijk saam, er was wel verschil van meening, maar het meest om een tol. Op de Openb. school leert het kind eenvoudige onmisbare dingen, er wordt hen duidelijk gemaakt wat rechtvaardig is, bovenal komt het op het karakter aan- Langzaam, door het opkomen der poli tieke partijen, kwam ook de splijtzwam op school. Kinderen van verschillende religie mochten saam geen matjes vlech ten. Er werd gesputterd tegen de Openb- school, dat men er wel voor betaalde, maar geen gebruik van maakte- Toen werd de schoolstrijd ingevoerd en de gelijkstel ling kwam. Hoewel beginsel goed is moet de school zijn voor allen- Nu vraagt door de gelijkstelling elk partijtje (53) om een school, alleen ds- Kersten, de ultra-calvi- mist, krijgt geen subsidie, omdat zijn school niet tegen brandgevaar is verze kerd. Bij ons sterk individualisme komt er versplintering. Er is zelfs een R. K- geitenfokvereen- Er is geen land waar het zoo sectarisch is als hier, ieder houdt er 'n aparete gosdienst op ina en elk denkt dat hij het ware heeft- Er is geen een heid, maar verbrokkeling. De gelijkstel ling heeft veel excessen opgeleverd, om dat elke richting een school aanvroeg. En door dit alles lijdt alleen de Openb- school het loodje, op haar wordt wel, op de Bijzondere niet bezuinigt- De Open bare school eerbiedigt elke richting, over daad lijdt tot doma's, zij wordt als het hoogste volksgoed opzij gezet voor de Bijzondere. Laat elk overtuigd zijn van de groote plaats, die de Openb- school in het leven inneemt en daarnaar hande len. De Openbare school is niet dogma tisch, ook niet godsdienstloos, maar be oefend de zedelijke waarheid- Het verdere deel van den avond werd gevuld door pianomuziek van den heer De Geus, levensliedjes van den heer J. Veenstra en declamatie van den heer W- K- Rijsdorp. GEBOREN; Jan, z- v. N. v- d. Spaa en G. v. Doornik, Klaarwaterweg 48; Pieter, z- v. G. H- v. d. Broek en J. Helmus, Bosstraat 59-, Anthonie Theodo- rus, z- v. A. Westerveld en H- van Koutrik, Eigendomweg 4; Roel, z- v. A, H- M. Vierdag en G. Boelens, Kamp weg 30; Cornelia Gerarda, d- v- J. R. v- d. Grift en G. v. Schalkwijk, Birk- straat 30; Everardus Gerrit, z- v. G. Westerveld en G- v. Agterveld, L. Brink- weg 7; Nicolaas, z- v- A. Butselaar en W- Meerveld, Dorresteinweg 81; Hen- drikus Everardus, z- v. A. J. v. d. Hen gel en J- A- v. d- Groote veen, Kerk- pad Z-Z. 45; Jan, z. v- R. de Jager en N- M- Koning, Kerkpad N.Z. 44; Neel- tje, d- v. C. Drost en M- Hak, F. Huijcklaan 20; Wilhelmus Petrus Adria- nus, z- v. P. Tolboom en G. Rotman, Spoorstraat 3- ONDERTROUWD: G- T- Th. Zeijder- veld en W- Blom; H. F. de Feijter en M- G. v. d. Bremer; D. v. d- Broek en G- Jong; G- v. Soest en G. v- Slooten. OVERLEDEN: Eppo Sluis, 68 j., geh. met G- Wiersema, Spoorstraat 54; Hu- bertina Virginie Paque, 72 j-, Wilhelmina- laan 8; Niesa Maria Siccona Kiers, 84 jaar, wed- van W. Leensma, Juliana straat 3A- Buiten verantwoordelijk heid der Redactie. Mijnheer de Redacteur, Mag ik beleefd voor onderstaand ant woord een plaats verzoeken- De persoonlijke aanval op mij gedaan door de heeren Frieling en Bult van Volksonderwijs, Assink en Kraaijenhage, van de Ouder-Commissie, wil ik kort be antwoorden, daar hun doel niet is be reikt met hun tegenwerking, twee jaar heeft U den tijd gehad, zoo iets voor het schoolkind te doen, en nu door an deren voor het kind gezorgd wordt, wilt U hun de zaak uit handen nemen en het voor doen komen, dat Volksonderwijs dit doet; dit was voor U een misgreep- Ook wat betreft mijn standpunt om de ont vangen gelden in de gemeente Soest te besteden, en niet daar buiten, zooals meer gebeurt is, maakte bij U een minder goede indruk- Op grond hiervan vermeen ik, dat met mij geen samenwerking moge lijk bleek te zijn- En tot slot wil ik nog even vermelden, dat ik de woorden van den groote Torbecke tot de mijne wensch te maken én zeggen; „Wacht op mijn daden"- Want het warme hart, dat U de zaak toedraagt, zal in Nov- en Dec- wel zeer koud wezen- En daar ben ik niet op gesteld- Mét beleefden dank, D- L- v- PEURSEN- Nieuweweg 41- LEIDT REACTIE TOT BEZINNING? Als algemeen geldende opvatting in onzen haastigen jachtigen tijd is „reac tie" troef. Een opmerkelijk verschijnsel valt thans waar te nemen- Is vaak juist dat er „niets nieuws onder de zon is", het Uiver- enthousiasme, dat als een rilling van gi gantische afmetingen over ons land is ge golfd, is in wel sterk-sprekende tegen stelling met den sloomen en tragen tred van het immer zich wel zeer langzaam bewegende, steeds grooter omvang aan nemende werkloozen-leger- De tegenstelling is hier; top-snelheid en den gang van de trekschuit- Dit is het zeer merkwaardige van de zen tijd- En het is zeer de vraag, of deze tegenstelling ooit zoo duidelijk naar voren is gekomen- Merkwaardiger nog, omdat in BEIDE richtingen groei is waar te nemen- Want nauweliiks z" eeni—rins bekomen van de adem-benemende span* ning in de Mdbourne.race, of een 22- jarige jongeman in het Noorden van ond land kondigt een uitvinding aan, die ctfl prestatie's van parmentier en zijn man nen absoluut in de Schaduw stelt- Stel U voor een auto te bezitten, die slechts f25 per jaar aan brandstof kost- En hoeveel geruster zal men in een vliegtuig stappen als de gevaarlijke brand stof, s-c- benzine, niet behoeft te worden meegevoerd. En welk een tijdsbesparing wordt uitgewonnen, omdat „tanken" niet meer noodig is- Wél mogen wij spreken van in oen zeer merkwaardi'gen tfj& te leven- Mét een dergeTijken motor in het ver volg een ritje te maken Amsterdam— Batavia vice-versa „it 's only a stap"; aannemende voor het oogenbük, dat dc werkelijkheids-zin aanwezig zal zijn- Wat nog moet blijken- De verhalen, welke omtrent deze uit vinding de ronde doen, grenzen intus- schen aan het fantastische; een fantasie echter, welke met elke uitvinding in den regel gepaard gaat- Zal zij aan de blijkbaar hoog gespan nen verwachtingen beantwoorden, dan is uiteraard aan hen, die iets met benzine van doen hebben, een nekslag toegebrachb Prof. van Calcar spreekt in „De Te legraaf" van 2 dezer van; „Secunacu- flikkeringen der gebeurtenissen, welke e!. kander „in toomlooze vaart voorbijsnel len"- Inderdaad! De door de wetenschap tot hooge span kracht opgevoerden geest speciaal, die van de Westerling, wordt een blijkbaar voorshands niet te breidelen druk opge- tegd. De Westersche techniek blijkt voorals. nog een ongelimiteerde hoeveelheid „wind op den molen te hebben. Quo Vadis? Intusschen wordt het werkloozenlegec een compacte massa, in het geheel niet meer in staat tot voortbewegen, welhaast steriel. Eenerzijds dus ONBEGRENSDE actie,, anderzijds BEGRENSDE reactie. Want al staat vast, dat de techniek geen grenzen kent, de op een hoop ge dreven werkloozen kennen deze wei- De grens ai.1. waar het lijfsbehoud spreekt, de natuurlijke drang tot leven bestaat. Méér nog dan welke opzienbarende uitvinding ook, is deze aangelegenheid het „alpha en omega" der samenleving- Waar de één zich instelt op „vooruit gang", wordt de ander gedwongen zich vertrouwd te maken met „den weg. zuruck"' De terugweg, welke voert naar zelf werkzaamheid met name bewerking van den grond, dan wel industrieele arbeid op het platteland- Het is ongetwijfeld niet zoo eenvoudig om de jeugd met hare hoog-gespanneii idealen en verwachtingen, met deze ge dachte vertrouwd te maken- Omdat het beteekent; zich' tevreden stellen met bescheiden levenseischen reactie dus. 1 In een brochure, gericht aan den mi nister-president dr- H. Colijn, formuleert het Verbond van Nederlandsche Werk gevers deze gedachte o-a. als volgt: „Wij ontkomen niet aan den indruk, „dat bij dit geheele probleem de regee- „ring te veel vastzit aan het gegroeide., „Naar ons gevoelen zal Nederland shchtt „uit het moeras geholpen kunnen worden, „indien men den durf heeft zich" van veeï „van het bestaande vrij te maken- In dit „verband vragen wij Uwe Excellentie et} „zich ook eens rekenschap van te wil- „len geven OF HET BEVORDEREN! „VAN DEN TREK NAAR HET LAND* „niet een economisch en sociaal nuttig „werk zou zijn." Gelijk bekend, stelt de regeering zich op het standpunt van aanpassen aan ctó gewijzigde omstandigheden; het V- v. N, W- doet een poging het tempo op te voeren. Als gezegd, voor de jongeren is dit niet zoo eenvoudig; zij hebben een zekec recht ontevreden te zijn, doch de oude ren hebben den plicht op b°":"*vng te wijzen. En als onder de ouderen valt te coa- stateerén, dat ook onder dezen meer cri- tiek wordt gehoord dan wel wenschelijk is, dan kan de oudere kwalijk worden aangemerkt als degene, die de jongere voorgaat op den weg naar bezinning- Zij, die geroepen zijn het land, de provincie of wel een gemeente te bestu ren, hebben meer dan ooit behoefte aart een welwillende opbouwende houding,, terwijl critiek zich niet behoeft uit te sluiten, zoo deze slechts van opbouwen- den aard is- Voorzoover Soest betreft, ligt hier óók nog een ruim arbeidsveld- Soest kan, door hare natuurlijke lig ging mede, ook medewerken in een richting als door het V- v. N. W- aan gegeven. Een weg, die de conclusie wettigt, in de gegeven omstandigheden de eenig juiste te zijn. v- K. Door te late inzending konden wij bovenstaande regelen niet meer in ons vorig nummer opnemen- Hoewel, na de Wolvegasche ontnuch tering, de passage der brandstoflooze mo- tor haar waarde heeft verloren, achten wij het geheel belangrijk genoeg liet alsnog een plaats in onze kolomm'en te geveni: Red.

Soester Courant | 1934 | | pagina 5