si C. J. DEK ELOO Officieele Kennisgeving. PRIMA BANKETBAKKERSPRODUCTEN, Burgerlijke Stand. Bont Allerlei. Plaatselijk Nieuws. landstormfilm. Eventjes lachen. D»)sefd aanbevelend, Coesterbergschessraat 20 STREMMING VERKEER- Burgemeester en W-ethhouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat de ter. mijn van afsluiting van de Banningstraat voor het verkeer in beide richtingen met motorrijtuigen, andere rij- of voertuigen en lij- en trekdieren en vee in verband met eene vernieuwing van het wegdek dier straat wordt verlengd tot 15 De cember 1934- Soest, 21 November 1934- Burgemeester en Wethouders voornoemd,' De Burgemeester, G. DEKETH- De Secretaris, J. BATENBURG- Telefoon 533 aan onze ruim gesorteerde St. NiCOLAAS-ETALAGE, welke tbans gereed is, overtuigt li. dat bij den Banketbakker én KWALITEIT én SORTEERING is1 Wij brengen et HET BESTE en HET NIEUWSTE, zoowel van EIGEN FABRIKAAT „1. van EERSTE KLAS FABRIEKEN. Tevens willen wij nog eens Uw aandacht vragen voor onz® els Boterletter, Banketstavan, geyuld Speculaas, dikke Brokken, enz. U weet het: Ü&P Probeer het alleen om de KWALITEIT I Nog steeds geven wij 5 KORTING. Voor f 10.— bons i 0.50 terug. WERKLOOSHEIDSVOORZIENING- Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat door hen met ingang van 1 Dec- 1934 wordt ingesteld een regeling voor de controle, waarvan het gevolg moet zijn, dat vrij nauwkeurig kan wor den vastgesteld, wat over een zeker tijds verloop aan inkomen is genoten door aanvragers om onderstand, plaatsing bij de werkverschaffing of anderszins- Teneinde aanvragers als hierboven be doeld behulpzaam te zijn het aantal werk- loozendagen aannemelijk op te geven, wordt de gelegenheid open gesteld op werkloczendagen te komen stempelen. Verplichting hiertoe bestaat niet, doch werkloozendagen die niet vanwege de ge meente van een stempel zijn voorzien, komen voor beoordeeling der verzoeken als zoodanig niet in aanmerking- Nadrukkelijk wordt nogmaals de aan dacht gevestigd op de destijds gedane mededeeling, dat van week tot week nauwkeurig moet worden bijgehouden een etaat waarop vermeld worden de inkom sten al dan niet uit arbeid verkregen door alle gezinsleden van den aanvrager. Waar in den vervolge overtuigend moet blijken, dat de hulpverleening inderdaad ten goede komt aan hen, die daarvoor werkelijk in aanmerking komen, wordt ieder arbeider in zijn eigen belang aan geraden op werkloozendagen op nog na der bekend te maken plaats en uren, te komen stempelen. Voorts wordt er na drukkelijk op gewezen, dat indien blijkt, dat de aanvrager over een tijdsverloop van b.v. één jaar, inkomen heeft geno ten hooger dan een zekeren norm, door Burgemeester en Wethouders te bepalen, geen onderstand wordt verleend, zoodat ieder in overweging wordt gegeven hier mede ernstig rekening te houden. Nadere inlichtingen hieromtrent worden gegeven ten gemeentehuize (zij-ingang) op werk dagen van des v-m< 9—12.30 uur door der. controledienst- Soest, den '15 November 1934- Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G- DEKETH- De Secretaris, J- BATENBURG. GEBOREN: Bernard Theodorus, z- v- j- G- Chrispijn en M. Baumeister,. Bar- tolottilaan 27; Margaretha Johanna, d- v- Ch- Wegerif en H- v. Witzenburg, Amers- f.straat 113; Johanna Maria, d. v. J- v- Amerongen en E- C. M. Middeldorp, Hartweg 38- ONDERTROUWD: K- J- H. Poll en A- H- Horsting; J. M- W- Sevenhuijsen en N- v. Eijk. GEHUWD: D- v. d. Broek en G. >t Jong; G- v. Soest en G. Slootetn- OVERLEDEN: Antonius Willem Fran. c>scus Nierop, geh- m- M. A- Schurink. 48 jaar, De Castolaan 15; Herman Broek huis, 47 jaar, geh- m- E. B- Kloos, Men delsshonlaan 14; Hermina Maria van den Brink, 2 mnd-, Mariastraat 4; Adriana Verhoef, 56 jaar, geh- m- J. J- Schalkxj, Korte Melmweg 2.1 GEVESTIGD: A. T- Slagter m. g-, Dorresteinweg 11; W. Stemerding, Post weg 68; P. C. Stuyvenberg m. vr., Van Weedestraat 36a; J. Dijkstra, EmmaL 12; A. C- v. Dijk, Emmalaan 5a; J. F. Vleer, Vredehofstraat 23; Ch'. v- Beest m. g-, Heuvelweg 28; H- J- Diehl, Verl. School- weg 17; G. Brouwer—Knoppers in. d., Schoolstraat 11; K- Feldhaus, v- Weede- str- 28; O. Wüiemse, Eemweg 2; J- Bos, Klaar waterweg, 54; M. P. Vogel m. g-, Molenstr. O.Z. 19; O- v- Woudenberg m- g.. Molenstr. O.Z- 27; J- A- Spoelstra, SchriksJaan 49; W. Jongerden, Naesau.l. 18; F. Altena, Schoolstraat 62; j- v. Dijk, iWleksl-.weg O.Z. 21; Wed J. H. H. To rn as, Nieuweweg 64; Wed. iTv Krijnen, f.straat 18; H. J. C. Breuken en M- Breuken, Klaarwaterweg 45; P- Wiersma, Nieuweweg 94; C. W. Nieuwenhuis, Amersf.straat 6a; K- J. Timmer, Verl. Postweg 82; G. J. v. Groningen m. g., Schoutenkampweg 9a. VERTROKKEN: Wed. Dr. J. Th- de Visser van L. Bergstraat 10 naar Den Haag, Bezuidenhoutscheweg 347; T. H. Schouten van Amersf.str. 65 naar Amster dam, Alb. Thijmstr. 38; P. A- v. Heng- stunt van Mddelwijkstr- 19 naar Utrecht, F. C. Donderstr. 7bis; F- v- d. Pol m.g. van Nieuwstr. 57 naar N ij kerk, Laakw. 366; Wed. J. H. Heugen van Kampw. 74 naar Den Haag, Kanaalweg 116; C. E. Dijkman van Stationsweg 1 naar Amster dam, Archimedesvveg 92bis; D. J. F. Mansveld van Gallenk. Pelsweg 10 naar Amsterdam, Archimedesweg 92 bis; M- Post van Nieuweweg 88 naar Amersfoort, Reigerstr. 24; T. G. Grummel van Amers. f.straat 18 naar Tegelen, Kloosterstr. 19; E. Hoogland van de Zoom 11 naar Am sterdam, Kanaalstr. 1141; Wed. G. J. A. Br. v. Hardenbroek v. Ammerstol van O. Tempellaan 8 naar Amersfoort, Da Cos- taplein 1; P. M- v. Lambalgen—Helmondt van Sinnemapl. 9 garneveld, Glind 5; J. P. J. Scheurwater van Veldweg 2a n. Apeldoorn, le Wormenschew. 28; E. F. de Vries m. v. van Hartweg 32 naar Baarn, Oosterstr. 48; G. W. Mortier van Postweg 109 naar Amsterdam, Riouwstr. 12; D. H. G. v. Vlaardingen m. g. van Dorresteinweg 39 naar Hilversum, J. v. Beijerenstraat 22a; G- Hagenbeuk, m- g. van Bartolottilaan 3 naar Amersfoort, Soesterweg 170; P. H. Woudenberg van Talmalaan 29 naar Amersfoort, Wevers singel 44; A. v. Neijenhoff m. g-, G- A- ter Horst en G. F. Houtman van Noor- derweg 21 naar Hilversum, „Hindegooi", H. Rading; S. v. Dijk van Soesterb.straat 125 naar Doorn, Hirtlerdrift 7- VERHUISD: Wed. J v. Klooster, van Soesterb.straat 32 naar Birkstraat 2a; D. Mulder van Nieuwstraat 24c naar Os- sendamweg 18a; P. E. Zeegel en W. C v. d. Ancker m. g. van Braamweg 13 naar Wieksl.weg O.Z. 97; B- 't Lam m. g. van Kon.laan 27 naar Beetzl. 63 Th. G. J. v. d- Schroeff van Luchtv-afd. naar Amersf.str 95a; H- J- v- Schalkwijk van Kon.laan 47 naar Stadhouderslaan 47; G. Strumpel m. g. van Pijnenb.laan 2 n- Verl. Talmalaan 27; B- Algra m. g- van Nieuweweg 59 naar Vinkenweg 21; G. H- v. d. Broek m. g. van Bosstraat 11 naar Bosstr. 59; H- A. Hendriks van v. Maa- renstr. 5 naar Sportweg 7; W- v. Voort- huijsen m. g. van Banningstraat 1 naar Den Blieklaan 3; G. v. d. Kamp m- g. van Krommeweg 19 naar Kon-laan 118; Wed. D. Haks van B. Grothestraat 36 naar Vredehofstr. 29; A. de Visser m. vr. van Wilhelminaal 8 naar Julianastr. 78; E. Kreijmann van Stadh.laan 39 naar Hartmanlaan 17; G. v. Hummel m. g. van Verl. Schoolweg la naar Kerkstr. lof; C. Verhagen en Wed. T. Bos van F- Huijcklaan 19 maar F- Huijcklaan 30; W- Winter m- vr. van Den Blieklaan 37 naar Braamweg 30; V. P. Rochat van Verl. Postweg 82 naar Amerf.str. 6a. De werkloozen zullen in de gelegen.' heid worden gesteld deze film kosteloos te zien op een speciale middagvoorstelling- Voor hen, die uit principe nimmer een bioscoop bezoeken, zal een speciale voorstelling worden georganiseerd, waarop deze füm en enkele andere groote histo rische momenten van het Nederh Volk, zullen worden vertoond. Men zie nadere aankondiging in het volgend nummer. ORANJE-AVOND. Men verzoekt ons plaatsing voor het volgende Vrijdag 30 November a-s- hopen wij onze oranjevrienden weer te ontmoeten in „Religie en Kunst". Om 8 uur zal de Propaganda-avond van de Christelijke Oranje Vereeniging „Juliana van Stolberg", aanvangen. Een enthousiast spieker, Ds- A- Verwaal, zal ongetwijfeld ons oranjehart nóg warmer doen kloppen. Verder zullen muziek en zang een aangename afwisseling bieden Zte verder het programma, dat aan de leden zal worden toegezonden. Geeft U op als lid- Schaart U met ons om den troon onzer Vorstin en laten wij in Gods kracht trachten die troon te be schermen tegen de steeds meer dreigende gevaren. 1 1 JEUGDDIENST- De eerste Jeugddienst in de Ned- Herv. Kerk zal plaats hebben Zondagavond 25 Nov-, T uur, in het lokaal achter de Emmakerk. Deze diensten worden uitsluitend ge houden voor de jeugd- REDE VAN PROF- BROUWER. Hedenavond zal pfof- A- M. Brouwer uit Utrecht, in de oude Ned* Herv- kerk spreken over; „De kerk in nieuwe ba nen."- een buitengewone prestatie genoemd wor den. i APOLLO- Op 13 December a.s. zal de mannen - zangvereeniging „Apollo" in de groote zaal van „Religie en Kunst" een zang uitvoering geven. Medewerking zal wor den verleend door het Loenensch man nenkoor. TELEFOONCEL' TE SOESTERBERG- Door den Rijkstelegraaf- en Telefoon dienst is thans aan den Amersfoortschen straatweg te Soesterberg naast Mulder's boekhandel een openbare telefooncel ge plaatst De regie was in handen van den heep A- van Weert, terwijl het grimeer- ea kapwerk was verzorgd door mevrouw Ei van Weert—Wiersma. Esvac heeft vroolijk en prettig feest gevierd. DE BERGSPELERS. Maandagavond werd door „De Berg- spelers" te Soesterberg een uitvoering ge geven in „Huis ten Halve". Opgevoerd werd ,,'n Beste dag heb ik meegemaakt". Er werd zeer goed gespeeld; de rollen waren in goede handen. ARRESTATIE MET VERZET- Zaterdagavond was W- W-, een inwo ner onzer gemeente, die mog al graag een borrel drinkt, op den openbaren weg terwijl hij zich in kennelijken staat van drokenschap bevond- Een onzer agenten wilde' hem arresteeren, opdat hij zijn roes kon uitslapen. W- was van deze arresta tie evenwel niet gediend en verzette zich met kracht tegen den agent- Het gevolg was een worsteling, waarbij ten slotte de dronkaard ;t onderspit moest delven- Op Woensdag 28 Nov- a.s., 's avonds 8 uur, zal de Landstormfilm „Sluit de gelederen" in het Flora-theater te Baarn worden vertoond. De plaatselijke commissie wekt alk landstormers op deze flim, die algemeen wordt geroemd, met familie en kennissen te gaan zien en hooren. Plaatsen kunnen worden besproken vóór Dinsdag 27 Nov-, bij den heer Hoo- geboom, v- Weedestraat. KATH- KRINO SOESTERBERG. Zondagavond werd in 't Missiehuis St- Jan te Soesterberg door de tooneelclub van den Kath- Kring aldaar een tweede uitvoering gegeven van „Meneer Klap roos". Het spel was ook ditmaal vlot en de bijval groot. Dat stuk en spel nogal in de smaak vallen, mag zeker worden afgeleid uit het feit, dat genoemde ctub ra aangezocht om bedoeld stuk nogmaals op te voeren en w«l voor de militairen der Luchtvaart- afdeeling, op Donderdag 6 Dec- a-s., in de militaire cantine. UIVER-FILM- De film van de aankomst van de Ui ver- intocht te Amsterdam zal op het ope- ningsprogram van Carlton Klankflims in Amersf straat 52, 1- M. lanssens, Amers-1 Soest worden vertoond- PROCES-VERBAAL'. Door de politie te Soesterberg is tegen verschillende personen proces-verbaal op gemaakt ter zake overtreding van 't mo tor. en rijwielreglement en der Arbeids wet. IJSBAAN „SOEST VOORUIT". Voor liefhebbers der schaatsensport wordt op de in dit blad voorkomende aankondiging der Ijsbaan „Soest Voor uit" de aandacht gevestigd- MARIA-VEREEN1GINO SOESTERBERG. Zondagavond werd in hotel „Huis ten Halve" te Soesterberg, de jaarlijksche uit voering gegeven door de Tooneelclub der vereeniging- Opgevoerd werd „Het offer van de Missiezuster" en „Zij schrijft hem af", blijspel in 1 bedrjjf- Pastoor Mocking bracht in zijn inlei dend woord hulde aan Mej- Van Bergen Henegouwen, voor haar vele werk voor de vereeniging. Het spel was uitmuntend en de rollen bleken in goede handen. Door den heer Rooda werden eenige mooie vioolsolo's, op de piano begeleid door den jongeheer Harmssen, ten gehoore gebracht- PSYCHOMETRISCHE AVOND- Dinsdagavond hield de heer J- Pom- per uit Amersfoort, in de kleine zaal van „Religie en Kunst" een psychometrische avond. De zaal was geheel beziet Spreker begon met een korte inleiding, waarmede hij uiteenzette, dat menschen allereerst bewust moeten leven- God leeft bewust in alle menschen maar niet alle menschen leven' bewust in God. Daarna legt spr. uit, dat hij geenf spi ritist is; menschen, die op een seance gerekend hadden, moet hij teleurstellen- Hij ziet van degenen, die bij hem komen, de lichamelijke of geestelijke ongesteld heden, zonder dat dit hem kenbaar ge maakt behoeft te worden. Ook levens- omstandighheden, ja zelfs onmiddelijke ge. dachten kunnen in ziju gedachten worden overgeplant- Nadat de eerste proefneming absoluut ongeslaagd mocht heeten, wisselde juist heid en fouten elkaar verrassend af- De lieer Pomper gaf raad en waarschuwia gen, voorspelde en toonde kwalen aan, soms zeer verward, soms helder en vast- Enkele intieme mededeelingen wilde hij in de pauze of na afloop geven- Ook verzocht hij de aanwezigen, die zich niet bevredigd achtten, hem eens op zijn we- kelijksch spreekuur alhier te bezoeken. GENT, BRUGGE, ANTWERPEN- Over dit onderwerp sprak Dinsdagavond in het St- Ludgardisgebouw voor de leden van den Kath- Kring de heer Lode van Gent. Na een inleidend woord van den voor zitter, de heer Dr- Rupert, gaf spreker voor de pauze een beeld van Antwerpen en daarna van Gent en Brugge. Van deze steden behandelde spr- hoofd zakelijk de middeleeuwsche kunst, als bouw-, schilder- en beeldhouwkunst- De vlotte en zeer onderhoudende rede werd van het begin tot het einde ver- duidelijkt met een groote collectie licht beelden, waardoor zeer veel moois kon woorden getoond van datgene, wat van de beroemde oude Vlaamsche kunst is overgebleven. De 'Kath- Kring heeft zijn leden met dezen avond iets moois gegeven- MOOI SUCCES- In het Orgeb'iad van deze week staat vermeld, dat het examen Kerkelijk Or gelspel, dezen zomer afgelegd door mej. Maartjé Landman, met het hoogste aan tal punten der afgenomen examens in Nederland bekroond is- Daar zij de eerste leerling was, die Mej. Ida Jongsma voor dit diploma opleidde, raag dit zoowel voor leerares als leerling "werden dan ook sponta FEESTVERGADERING E.S.V.A.C- De Eerste Soester Voetbal en Athletiek Club heeft Maandag zijn elfde jaarfeest gevierd in de groote zaal van hotel „Eemland", die tot de laatste plaats be zet was. Ruim acht uur heette de voorzitter, de heer Clemnts, allen hartelijk welkom, in het bijzonder afgevaardigden van den Utr- Prov. Voetbalbond en van plaatse lijke zusterverenigingen en verder de le den en belangstellenden. Dit jaarfeest, aldus de heer Clements, wordt niet onder gunstige omstandighe den gevierd- Esvac neemt nog altijd een fataje plaats in, in de klasse waarin zij speelt- Dat moet veranderen. Het frap peerde hein, dat hij thans zooveel jonge lui ziet, die op de eerste oproep wel be reid zijn een feestje mee te maken, maar afzijdig blijven, wanneer er geoefend wordb Ook dat dient te veranderen- Spr. wekte deze jongelui op om geregeld de oefen-avonden bij te wonen- Een woord van dank uitte spreker ten opzichte van de winkeliers, die de ver eeniging in staat gesteld hebben met dit programma voor den dag te komen- Zij hebben het mogelijk gemaakt vanavond een tombola te houden, die, naar hij hoopt, ten volle mag slagen- Voor de op te voeren klucht „Ketty jokt nooit" vroeg hij ten slotte de volle aandacht- Met den wensch, dat allen een ge noeglijken avond zullen hebben, besloot de heer Clements zijn openingsspeech- Het orkest Uiterwijk—Van Bentum liet zich daarop hooren, waarna „Ketty jokt nooit" werd gegeven. Het spel was zeer vlot en de spelers toegejuichd. DE WREKENDE GESCHIEDENIS- Het Hofdstad-tooneel is op tournee met een sarcastisch' blijspel „Ex-koning Pe ter", dat Cor van der Lugt als fuivende ex-koning en Annie v- Ees als meegaan de secretaresse weer zeer goed ligt- De Hongaarsche tooneelschrijver Zoltan Hor- vath, die scherp is als een Shaw, maar niet zoo verwaand, Iaat de ex'-koning o-m. de volgende geestigheid lanceeren; „Er zwerft een gezellig en vrij uitgebreid troepje onttroonde staatshoofden door de landen van het oude Europa rond." De oude heerscher van Moldavië voelt er niets voor om de kroon opnieuw te aanvaarden, die de wispelturige massa# welke hem eens wegjoeg, waar op zijn hoofd wil drukken- Hij weet wat zorgen en gevaren aan dit ambt verbonden zijn; de risico is grooter dan van welk vak! ook. Dit woord klinkt oneerbiedig nu, doch' wij bezigen het opzettelijk, omdat doot sommigen om demagogische redenen zoo> geleurd wordt met het risico van den arbeid. Dit tooneelstuk doet nu zeer pijnlijk! aan. De moord op Alexander die geen leeglooper, doch hardwerkend dictatot was doet dê geschiedenis van zijn voorgangers weer opdoemen. Milan, de vierde vorst uit het huisi Obrenowitsj waar de eene pretendent de andere verstiet was zulk een soort koning als Horvath' feekent- Als Koning van Servië leefde en fuifde hij in Parijs. Hij raakte zoo in schulden en verwikke* lingen, dat hij voor 3 millioen zijn Ser visch' staatsburgerschap verkocht en be loofde nooit meer in >t land terug tö komen. Hij scheidde in 1888 van zijn echtgenoote, Natalie Kesjko, doch verzoen de zich in 1893 met haar en besteeg ia 1894 opnieuw de troon, doch' maakte zich weldra weer onmogelijk en zette zijn schandelijk leven te Parijs voort- Zijn zoon Alexander werd nu werkelijk vorst- Deze huwde in 1900 met Draga, een vroegere hofdame van koningin Natalie- Zij werden in den nacht van 10 op 11' Juni 1903 beidie op zeer wreede wijze vermoord in hun paleis: daarna wierp men de lichamen uit het raam- Deze moord geschiedde door officieren# naar men voorgaf omdat Draga geen kind als troonopvolger zou willen hebben, doch hiervoor een van haar broeders bestemd had. Aangenomen wordt echter, dat in deze moord zeer zeker het Huis Kara* georgewitsj betrokken was- De vader van den nu vermoorden Alexander Peter werd koning Peter vanServië- Tegen de konings moordenaars trad hij niet op, niettegen staande de mogendheden dit eischten eh hij er zelfs om in moeilijkheden raakte- Gelukkig was het leven van deze ooh niet. Wegens ziekte was hij in 1914 reeds genoodzaakt het regentschap van zijn tweede zöon Alexander te aanvaarden- Toen kwam 28 Juni 1914 de moord te Serajewo op Aartshertog Ferdinand en zijn ideale gemalin- De noodige bescher ming schijnt er opzettelijk niet geweest', te zijn, schrijft Emil Ludwig in zijn boeWj „28 Juni 1914"- Was dit een provocatie tot doodslag èn wereldoorlog? Alexander moest door de bezetting van Servië vluchten, keerde na afloop van den millioenenmoord in 1918 terug en volg de in 1921 zijn vader op: toen werd hi| koning van Servië, Kroatië en Slovenië» Dit Rijk Joego-Slavië groot te maken, was zijn levensdoel- De moord in 1914 heeft er toe geholpen.- hij ging er nu voor naar Parijs- Feestelijk werd hij ontvangen; te midden van praal en, macht werd hij gedood- Niet voldoen-j de beschermd is ook hij door moorde naarshand gevallen- VROUWELIJKE LOGICA- ..Drie meuwe hoeden iu één week?? Win moet die betalen?" >,Maar ze kosten niets-"- >,Niets? Hoezoo?" „Ik heb ze uitgespaard op het hui«- houdgeld-" 'N MOOIE! „Kan ik dit boek van je lezen?" »,Het spijt me, maar bet is een principe van me om nooit mijn boekea uit te lee- nen. Maar je kunt dit meekrijgen; dal heb ik gisteren van m'n zwager geleend'"

Soester Courant | 1934 | | pagina 5