Officieele Kennisgevng. Ingezonden stukken. Plaatselijk Nieuws» Burgerlijke Stand. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter algemeene kennis, dat de Raad dezer gemeente in zijne vergadering van 5 dezer heeft bepaald, dat de winkels op Donderdag 27 December en Vrijdag 28 December a s. tot des avonds 10 uur geopend mogen blijven. Soest, 7 December 1934 Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH De Secretaris, J. BATENBURG. Buiten verantwoordelijk heid der Redactie. Soest, 6 December '34. Geachte Redactie. Reeds 300 jaar geleden vroeg Vondel »n één zijner kleinere gedichten: Of zou 't GEEN godsdienst zijn, rechtvaardigheid te plegen, Maar slinks en rechts te slaan naar allemande goed, GOD VOEREN IN DEN MOND, DE BOOSHEID IN 'T GEMOED. Zie, geachte Redactie, deze woorden vielen me opnieuw in (en 't gebeurt me meermalen), toen ik dezer dagen van wel ingelichte zijde vernam van één zoo er gerlijk geval van dierenmishandeling, en nog wel, naar ik verneem, door zooge» naamd vrome menschen gepleegd, dat ik 't nu niet óver me kon krijgen, er iets van in het publiek te zeggen, wat ik anders nooit doe. Hoewel dierenvriend, ben ik toch niet zoo overdreven in mijn liefde tot de dieren, dat ik ooit doen zou als die Engelsche bisschop, die na een kort bezoek aan één zijner collega's* waarbij hij zijn lakenschen mantel ach teloos op een zetel had neergeworpen, bij zijn vertrek bemerkte, dat poes zich een slip ervan had uitgekozen, om haar middagdutje op te doen. Wat deed onze dierenvriend? Hij nam mes of schaar en sneed den slip uit zijn mantel weg, om het beestje niet te storen in zijn slaap en vertrok met zijn gehavende cape om de schouders. Zie, dat gaat mij en stel lig ook allen dierenvrienden al te ver, maar overdrijving in dezen trant is mij heel wat sympathieker dan dit ijselijk ge, val van deze(n) dierenbeul(en). De men schen hadden, naar men zegt, een hond. een bastaard Sint Bernhard, een lief, een zachtzinnig dier, maar waar men wel af wilde. In den vroegen morgen bewerkte één der huisgenooten den kop met een hamer en sneed toen den strot half door, zag er niet meer naar om, liet het kreunend! in zijn ellende liggen en eerst des avonds na tien uur, toen de levensgeesten van den stakker nog niet geweken waren, maakte een veearts op verzoek van de Vereen, tot Besch. van Dieren er een einde aan. Er wordt om dit geval heel wat heen 'gepraat, maar wat mij nog het meest ergert is, dat de dader(s), aanstoker(s) of medeschuldige(n) tot de zoogenaamd vrome lieden schijnen te behooren of wenschen te behooren, die de kerk niet onbezocht laten en wellicht des Zondags morgens hun zwarte kerkjasje uit de kast nemen, om mede Heere! Heere! te gaan roepen, maar het er 's avonds na ge. danen dienst weer opbergen, als zij Vrijdag of Zaterdag hun afgrijselijk wanbedrijf gepleegd hebben. Weten dan die schepselen Gods niet, dat ook de dieren volgens tallooze uit. spraken van hun eigen Bijbel, hun eigen heilig woord Gods, schepselen van hun God zijn. Laten zij zich anders wenden tol: de Vereen, tot Bescherm- van Dieren, om wat lectuur, waaruit zij dit te weten kunnen komen, waaruit zij kunnen we. ten, hoe deze kinderen Gods volgens hun eigen Bijbel behooren behandeld te wor den. Schande over zulke menschen, die ik nog wel mijn medernenschen zou moeten noemen. Nu hoop ik alleen nog maar, dat ook hun aardsche rechter in Utrecht deze met niet al te clement oog zal be zien en dit geval als afschrikwekkend voorbeeld zal straffen. EEN DIERENVRIEND- Geachte Redacteur. Beleefd verzoek ik U een plaatsje voor het volgende. In verband met de uitlating van onzen Burgemeester in de laatstgehouden raads vergadering, „Als zouden de Soester werklui onwillig zijn, om veldwerk te verrichten," (volgens een verdere uitlating bedoeld hij zeker spit- en graafwerk) voel ik mij gedwongen het voor laatst genoemden op te nemen. Uit een ge sprek met een Soester arbeider heb ik op kunnen maken, dat de schuld berust bij de leiding zelf. In dit geval bij de opzichters van de Heide-Maatschappij er. bij hen, die boven hen zijn gesteld, dus hier bij B en W. Volgens zegsman, welke 10 weken in Rollecate heeft gewerkt, was het daar mogelijk om meer te verdienen als het uurloon. Hij heeft meerdere malen 17 18 en 19 gulden, ja zelfs eenmaal f 19.60 verdiend, terwijl men hier niet boven de f 13.50 uit mag komen- Komt een werk man er wel boven, dan is men er han dig bij om het begrootte bedrag te ver laden of de maat der te geilen losse grond ie verhoogen. Zoodoende doodt men de werklust en kweekt men luie arbeiders, want wie van ons zou meerder werk wil len verrichten, wanneer hij er geen be looning voor in 't zicht had. Daar komt nog bij, dat wanneer ze veel regenver. zuim hebben, ze met veel minder als f 13.50 huiswaarts keeren. Was het nu niet mogelijk, dat hun het oververdiende loon werd uitgekeerd, dan kwamen ze misschien in de regenachtige weken door elkaar genomen, ook op dit bedrag. Mij dunkt, f13 50 is voor een huisgezin toch geen overdaad; neen, zelfs veel te wei nig, als men bedenkt, dat daar nog vier of vijf gulden huur af moet en de mees ten toch reeds lang in achterstand leven. U, geachte redactie, dankend voor de plaatsruimte, verblijf ik, A. R- DE SOESTER BEGROOTING. Zooals reeds door ons gemeld werd is de vorige raadsvergadering door B. en W. de concept-begrooting aangeboden. Waar onze lezers ongetwijfeld benieuwd zijn naar den toestand onzer gemeente en verschillende posten, laten wij hieronder een en ander volgen. Voor het onderhoud van de brandweer materialen te Soest en Soesterberg wordt voorgesteld ut te trekken posten resp. van f705 en f250. Voor de commandanten te Soest en Soesterberg resp. f300 en f 50. Voor den tuinarchitect, den heer Kraayenbrink, is weer f1200 op de be grooting gebracht. Voor de Prov. Utr. Ver. tot bevorde ring van de hygiëne van Moeder en Kind wordt een subsidie voorgesteld van f200. De post onvoorzien euitgaven is be paald op f 30 723-99. De eindcijfers van den gewonen dienst der primitieve begrooting bedroegen in 1934 f996.493.41, terwijl die voor 1935 zijn geraamd op f 1.000-535-16. De kasposten op de beide diensten niet in aanmerking nemende, bedroegen de eindcijfers over 1934 f 705.469-18 en be dragen die voor 1935 f774.563.366. De eindcijfers der primitieve begrooting van den kapitaaldienst bedroegen in 1933 f 1.630 803.47; voor 1935 zijn de2e cijfers geraamd op f 1.205.815.49. De kasposten buiten beschouwing laten de, resteeren als eindcijfers van den ka pitaaldienst voor die jaren respectievelijk f 130 803.47 en f205.815.49. De ontwerpbegrooting v z:i 't gasbedrijf voor 1935 sluit met een geraamd bedrag aan onvoorziene uitgaven van f 1.761.12. De bij de gemeente belegde reserve van dat bedrijf zal naar raming per 1 Janu ari 1935 bedragen f 19-217.44. Begrooting maatschappelijk hulpbetoon. Het op de door maatschappelijk hulp betoon ingediende begrooting voor 1935 geraamd subsidie van de gemeente be draagt f51 050.voor het dienstjaar 1934 werd in de primitieve begrooting van dat jaar een subsidie van f41.700gevo teerd. Dit bedrag is echter niet toerei kend gebleken; bij een tweetal besluiten tot wijziging der gemeentebegrooting voor 1934 is het subsidie in totaal verhoogd met f27.000en gebracht op f68.700. De verhooging van het aanvankelijk toe gestane subsidie was noodig, omdat het maatschappelijk hulpbetoon in 1934 tijdens de buitenwerkingstelling der steunrege ling en de staking der werkverschaffing ook voor zijn rekening nam de uitgaven wegens steunverleening aan werkloozen en daarmede verband houdende kosten. Begrooting Souster Natuurbad. Op de door het bestuur der stichting tot beheer van het Soester Natuurbad op gemaakte en door B. en W. goedgekeur de begrooting van het Natuurbad voor 1935 wordt een nadeelig saldo geraamd groot f 6.000Overeenkomstig art. 2, lid 1 van uw besluit van 25 October 1933, 4e afdeeling No. 3146, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 20 November 1933, 3e afd. No. 3408/2674, tot oprichting van 'n stich. ting tot beheer van het Soester Natuur bad moet dit saldo in de gemeentereke ning worden verantwoord. Aan het slot gekomen van den aanbie dingsbrief der ontwerp-begrootïng voor 1935 willen B. en W. eindigen met de opmerking, dat het financieel aspect der gemeente tengevolge der ïog altijd met onverminderde kracht heerschende crisis steeds somberder wordt. Wil de gemeente ook in de toekomst het hoofd kunnen bieden aan het steeds meer dreigend ge vaar van verstoring van haar finaiiciëel evenwicht, dan zal op de uiterste sober heid gericht financieel beheer moeten worden gevoerd. Daarbij dient vooral het doen van uitgaven, die ook de komende jaren bezwaren, voor zoover zulks mo gelijk is, te worden vermeden. KATH. KRING SOEST. De serie ontwikkelings- en ontspan ningsavonden van genoemden Kring wordt a.s. Zondag voortgezet met een causerie met lichtbeelden, te geven door den ZeerEerw. Heer H. de Greeve over „De Schatten van een Pharao en het Graf van Toet Anck Amen. ERNSTIGE AANRIJDING. Maandagavond omstreeks 5 uur heeft op den Birktstraat een ernstige aanrijding olaats gehad. Een vrachtauto uit Hoeve laken kwam uit een zijweg, Juist op liet oogenblik, dat een zware tractor met aan hangwagen den hoofdweg passeerde. De auto uit Hoevelaken verleende geen voor rang aan het rechtsche verkeer en kwam in botsing met den tractor, die in volle vaart tegen een dikke" boom botste en totaal vernield werd Een wonder mag het heeten, dat de chauffeur even later tusschen de brokstukken uitkroop en ge lukkig ongedeerd was. Het verkeer ondervond groote stagna tie van langer dan één uur. Een file van auto's, ruim 1 K M. lang, stond aan weerszijden op dezen drukken verkeers weg. Dit is nu in een week het derde onge luk op den Rijksweg in onze gemeente. 'ALGEMEENE VERGADERING PLUIMVEE-VEREENIGING- De Pluimvee.vereeniging houdt heden avond een algemeene ledenvergadering in „De Gouden Ploeg". De heer Steffens, bestuurslid der vereeniging, zal spreken over „Mijn ervaringen als kippenhouder." AANBESTEDING. De architect P. Beekman, alhier, heeft in het openbaar aanbesteed den bouw van een dubbel winkelhuis aan de Burgem. Grothestraat. De uitslag is als volgtf Rams en v. d. Broek f 8684 G. van Egdom - 9295 H. v. d. Lugt - 9388 C. Wijnands 9685- J. de Rijk 9650. W. Elzenaar 9738 G. v. d. Berg 9880 J. Karelse 9965 G. de Jager, Soestel-berg,, 10200 Verhoef en Stam - 10208.— G. J. Bosboom 10298 Idsenda 0 - 10670. Van den Broek - 10750 B. van Mill - 10995 W. H- Hilhorst 11448 De bouw is gegund aan G. van Eg- dom, de op een na minste inschrijveir. andere biggen ïer merking aan den mer. ker mogen worden aangeboden, dan die, van welker geboorte door de leden schriftelijk (met inachtneming van den hierboven .gestelden termijn) kennis is ge geven aan den Secretaris der Plaatselijke Commissie. Naar ons van bevoegde zijde wordt medegedeeld zal de overdracht van teelt vergunningen op de volgende wijze kun nen plaats vinden: Een tuinder, die een teeltvergunning wenscht over te dragen, moet zich wen den tot het Landbouw Crisis-Comité, Af. deeling Tuinbouw, van het gewest, waar onder hij resorteert. De Landbouw Crisis-Organisatie ver strekt den aanvrager een formulier, dat na invulling aan de Organisatie moet wor den terug gezonden. De aanvrager ontvangt dan in zeer korten tijd mededeeling of de overdracht al dan niet goedgekeurd is. Na bevestigend bericht van de Orga nisatie kan de overdracht als tot stand gekomen beschouwd worden. Er wordt nadrukkelijk de aandacht op gevestigd, dat alleen overdracht kan plaats hebben op de bovenomschreven wijze en men bespare zich onaangename verrassin gen, die het gevolg zouden kunnen zijn van afwijking van deze voorschriften. plaats gehad. Een luxe auto wilde een aldaar stil staande auto links passeeren juist toen uit de richting Amersfoort een autobus kwam aanrijden. Door plotseling remmen en de gladheid van den weg slipte eerst genoemde auto, waarbij de autobus aan de voorzijde werd aangereden. Ook kwam de autobus in een sloot terecht, waardoor nogal schade ontstond en de wagen moest worden weggesleept. Persoonlijke ongevallen kwamen hierbij niet voor. LANDBOUW CRISIS-ORGANISATIE TE UTRECHT. Zooals bekend bestaat bij sommige landbouwers bezwaar zich vrijwillig aan te sluiten bij crisis-organisaties op gron den aan hunne godsdienstige overtuiging ontleend. De Minister van Economische Zaken is bereid aan dat bezwaar tegemo*et te ko men door gebruik te maken van de be voegdheid hem gegeven ip artikel 5 lid 1 van het Crisis-organisatiebesluit 1933, n.1. om in bepaalde door henf te beoordeelen gevallen en onder door hem te stellen voorwaarden vrijstelling te verleenen van de verplichting tot onderteekening van een schriftelijke aanvraag tot toelating als georganiseerde. Een landbouwer, die voor deze vrij. stelling in aanmerking wenscht te komen, kan daartoe een verzoekschrift bij den Minister indienen met een persoonlijke uiteenzetting van den aard van zijn be zwaren en de gronden, waarop die be» zwanen steunen. Vervolgens worden bij verschillende autoriteiten inlichtingen over den aanvrager ingewonnen, terwijl deze persoonlijk wordt gehoord. Een en ander dient om den Minister in de gelegenheid te stellen zich een oordeel te vormen of inderdaad achtenswaardige en onoverko melijke gewetensbezwaren bestaan en of overigens geen omstandigheden zich voor. doen, die zich in een bepaald geval tegen de vrijstelling verzetten. Nagegaan wordt o.m. of aanvragers ver zekeringen hebben loopen op eigendom men of op het leven, of zij rentezegels plakken, of zij bij andere veraenigingen zijn aangesloten, of zij landbouw.crisis- steun hebben geaccepteerd. Indien het gewetensbezwaar achtens waardig en onoverkomelijk blijkt, verleent de Minister voorwaardelijke vrijstelling, welke vrijstelling intusschen niet ontheft van het nakomen van alle verplichtingen voortvloeiend uit bij of krachtens de Landbouwcrisiswet 1933 bepaalde voor schriften. Deze vrijstelling wordt ingetrokken in dien de vrijgestelde deze voorschriften niet naleeft. Het gevolg der intrekking is, dat de steun wegvalt en het bedrijf niet nader kan worden uitgeoefend. Het onderzoek als bovenbedoeld loopt reeds eenige maanden; in de eerste plaats was daarvoor noodig een opgave van de provinciale organisaties van al diegenen, die in Mei 1934 wegens gewetensbezwa ren geweigerd hebben zich bij de provin ciale organisaties aan te sluiten. Het is voor die landbouwers, ook voorzoover zij nog niet een desbetreffend schrijven 'fan den Minister ontvingen, gewenscht thans schriftelijk hun bezwaren kenbaar te maken. Verder wordt er op gewezen, dat zoo als bekend, de geboorte-aangifte van big gen binnen 4 X 24 uur schriftelijk dient te geschieden bij den Secretaris der Plaat selijke Commissie. Echter is thans bepaald, dat voor big gen welke geboren zijn op 29, 30 en 31 December a.s. vóór 2 Januari 1935 des n m. 12 uur schriftelijk van de geboorte dezer biggen aan den Secretaris der Plaat selijke Commissie kennis moet worden gegeven. Verder wordt medegedeeld, dat geen WINTERLEZING. Mogelijk geheel overbodig, want men hoort nu al van verschillende belangstel lenden: Maandag 17 Dec. komt oud-Minis ter Bijleveld, willen wij, voor zoover noo dig, even er de aandacht op vestigen, dat voor het Chr. Comité voor Winter. lezingen en voor de Chr. Vrouwenbond op Maandag 17 Dec-, des avonds om 8 uur, in „Relegie en Kunst", bovenge noemde spreker zal optreden met 't on derwerp: „Het Christelijk Huwelijk". TASCHJE LEEGGEPLUNDERD. Een dame zette Maandagavond haar fiets voor een winkel. Toen zij even later weer uit den winkel kwam, was haar taschje leeggeplunderd. Het schijnt, dat in den laatsten tjjd meerdere van deze diefstallen in Soest voorkomen. Men rij dus op. zijn hoede. I KESTFEESTVIERINO. Evenals vorige jaren zal door de Eerw. Zusters der St. Josepli.stichting ook dit jaar een uitdeeling plaats hebben van kleedingstukken aan behoeftige kinderen. Deze kleederen zijn te bezichtigen a.s- Zaterdag 15 December van 3—7 uur en op Zondag 16 December van Kalf 12 tot half één en van 2—8 uur. Aan de tentoonstelling zijn eenige at tracties verbonden. Vooral voor kinderen. De giften en voordeelen der tentoon stelling komen ten bate der hulpbehoe venden en h'et Missiewerk. De uitdeeling der kleeren zal plaats hebben op Vrijdag 21 Dec- van 3—8 uur. SOESTER SCHAAKCLUB. Dinsdag 18 December moet de Soester Schaakclub als gastvrouw optreden voor 2 tientallen, die op bezoek komen. Voor het eerste tiental komen de Hilversummers en zullen de Soesters hun beste beentje moeten voorzetten om 't verlies zoo klein mogelijk te maken. Ook het 2e tiental zal tegen haar jongere zuster uit Bilt- hoven zwaar te verantwoorden hebben, gezien het feit, dat deze club van Amers foort met 10—0 wist te winnen. Wij wen schen de club echter alle succes toe. Ook met betrekking tot de propaganda- middag op den 2en Kerstdag, waarop, evenals vorig jaar, de voorzitter een si- multaan.seance zal geven, wenschen wij de club en den heer Schreuder veel suc ces toe. Voor medespelen kan men zich nu reeds opgeven. Schakers van Soest, Soestdijk en Baarn toont uw belangstel ling. De Soester club doet alles, om het den schaker naar den zin te maken. Hij, die Dinsdag 18 December een kijkje wil komen nemen, is welkom. MUZIEK- EN ZANGAVOND. Ten bate van 't Orgelfonds der Geref Kerk zal Vrijdag 21 December a.s. in de Julianakerk een Muziek- en Zangavond worden gegeven. Ziende naar koor en medewerkenden, belooft deze avond te worden een avond van kunstgenot. Men zie de advertentie in dit blad. BAZAR CRISIS-COMITÉ. Half Januari zal er een groote bazar gehouden worden ten bate van 't Crisis- Comité. De heer Okhuysen stelde voor het goede doel zijn hotel beschikbaar, wat goed te pas komt voor het restaurant, waar vele Soesters drie dagen kunnen komen eten of hun maaltijden kunnen laten halen, welke baten geheel ten voor- deele van het Crisis-Comité komen. Vele dames zijn al met animo aan het werk getogen. Vele gaven in bonte verscheidenheid komen reeds binnen bij Mevrouw Deketh en de andere medewerkende dames. Aller hulp, wordt ingeroepen l 'AUTO-ONGEVAB. Dinsdagmorgen heeft op de Birktstraat wederom een nog al ernstige aanrijding GEBOREN: Klaas Johannes, z. v. J. C. de Boer en J. Luberti:, Beetzlaan 36- Riemer, z. v. E. Smid en M. Renkema^ Korte Hartweg 42; Wilhelmus Jacobus, z, v. A. B. de Bruin en G. Natter, Molen straat W-Z* 1; Cornelis, z. v. C- Klaren- beek en M. F. Klawuhn, Klaarwaterwegi 50; Barend Jan, z. v. C- Ter Haar en H. Langenkamp, KI- Engendaalweg 17; Cato, d. v. J. W. de Rijk en J. P. Suket, Laanstraat 33. GEHUWD: R. v. Wijk en W- v. d. Hoef; G. v. d. Berg en J. Hagenbeek. GEVESTIGD: J. C. Mol, Amersfoort. schestraat 90; A. G- Bloem, Stadh.laan 39; F. W. Janssen m- g., Vinkenweg 17; R. Th. Geerders m. g., Dorresteinw- 28; G. van Sloofen, Birkstraat 40; A. B- B. Kist, Klaarwaterweg 40; G. de Bruin, Steenhofstraat 46; W. D. Hamer m. g., Krommeweg 19; P. W. Harskamp, P- Pot. terlaan 28; W. Blommestein m g-, To. renstraat 2d; C. M. P. S. Assie, Plas. weg 65; G. F. R. Spitzen, Beukenlaan 1; G. van der Kuy, Braamweg 94; J. Eder. veen m. vr., Kerkpad Z Z. 19a; D. R. v. d. Broek, Nieuweweg 15; M- Mosterkt, Amersf.straat 112; W. W. Blokhuis—Ro. mijn, K. Hartweg 24; Y. J. Exalto m. g., Schoutenk.weg 28; J. G. Daams m. vr., Braamweg 90- VERTROKKEN: J. P. Manschot van Rademakerstr. 1c naar Drieb- Rijsenburgf Traay 65; G. J. Higler van Kon.laan n. Hilversum, Kerklaan 28; Ch. Niessink van Amersf.straat 8a naar Heemstede, Meer weg 21; A. J. Padt van Nachtegaalw- 18 naar Zutphen, Marschweg 5; W. Nooder van Rademakerstr. 25c naar Zeist, A. v. Solmslaan 17; J. Wallenburg m- v. van Andriessestraat 7 naar Zeist, Dijnselweg, 71; W. Hasselbach m. g. van Molenstr. W.Z» 20 naar Terborg; M- G. v. d. Bre. mer van L. Bergstr. 7 naar Baarn, Ac- casialaan 42; Ch. van Beest van Heu. velweg 28 naar Amsterdam, Transvaal, straat 47III; A. Adelaar van K* Brink, weg 25 naar Hoogland, A 4; H. G. Haspers van Hellingweg 1 naar Koude kerk (ZH-), Geref. Past.; A. W. War. ning, Amersf.straat 140 naar Amsterdam, F. v, Mierisstr 28 boven; M. Rijlaarsdam' van v. Lijnlenlaan 10 naar Reeuwijk, Middelweg G 24; G. M. van Maane/j van Nieuweweg 88 naar Barneveld, Es. sen 7; J. J. Stalenhoef van Middelwstr, 74 naar Amsterdam, Legmeerplein 4; A. Philips van Molenstr. O-Z- 14 naar Baarn, Eikenboschweg 45; J. Jonker m- g- van Heuvelvveg 13 naar Amsterdam, le Con- sadstraat 130h; H. C. A. van Montfoort van Luchtv. afd. naar Amsterdam, Woest, duinen 1041; A. Schellevis m- dr- van Amersf.straat 70 naar Amsterdam, D. Wil- likplein 36h; Wed. G. W. Emsering van Burg. Grothestraat 37 naar Amsterdam, Zeilstraat 21III; G. Vos m. g. van Krom meweg 23 naar Baarn, Oosterstr. 62 VERHUISD: G. 'vu Soest van Schou tenkampweg 6 naar Birkstraat 40; J- H. Erzeij van Molenstraat W.Z- 61 naar Heu. velweg 38; A. M- Vermeulen van VerL Postweg 59 naar Sinnemaplein 25; Wed. S. J. Altenburg van Kon.laan 16 naar Dornesteinweg 16; A. van Offenbeek m» vr. van Braamweg 32 naar 90; J. Kre. mer m. vr. van K* Hartweg 9 n. Amers- foortschestr. 25; G- J. Koot m. g- van Kon.laan 101 naar 85; A. Ebing m- g, van v. Lenneplaan 15 naar Soesterb-str. 4; A. J- Kats m. g. van Pelikaanweg 23 naar Vinkenweg; J. Angener van Dorre, steinweg 12 naar B. Grothestraat 21H. Gerrits van Kerkpr. N.Z- 41 naar Ko- renweg 9; Ph. J. v. d. Pol van Schou. tenkampweg 28 naar Birkstraat 31; M. van 't Erve—Kok, P. de Geus en J. Ha gen van Parklaan 7 naar v. Lennepl- 5a; P. Haage van Birkstr. 31 naar nr- 12a; R. van Asselt m. g. van Braamweg 28 naar Birkstraat 18c; D. A- H- Jesse van Ossendamweg 10 naar nr. 7; H F- Hen driks van Veldweg 10 naar Hartmanlaan 8; P. W. Dahl van Kerkstraat 26 naat Hartmanlaan 8; A. W. Ressing van Mo lenstraat V Z' 61 naar B. Grothestr. 35. CARLTON KLANK~ MS komt deze week met twee Hoofdfilms. De eerste is een Wild Westfilm met George O Brien in Kruitdamp en Paar. denhoeven, naar het bekende werk van Zane Grey. Naast schitterende staaltjes van rijkunst kan men deze koning der Wild West als schutter en krachtmensdH bewonderen, o m. tijdens een gevecht bo venop een expressetrein. Het is een bij zondere Wild Westf ïlm. Als tweede Hoofd film staat De Moordende Straal op het programma, een grootscK opgezette sen satiefilm, zoodat dit programma voor hen, die van actie, kracht en geheimzinnigheid houden, iets zeer bijzonders is. Men zie de advertentie in dit no

Soester Courant | 1934 | | pagina 5