Plaatselijk Nieuws. het onderzoek der BEGROOTINQ, In de afdeelingen zijn verschillende op merkingen gemaakt over de subsidievoor- itellen. De 2e afdeeling stelt voor, om één lijn te trekken en geen onderscheid te maken, een algemeen standpunt ten aanzien der subsidie-verleening in te ne men, door te bepalen, dat 50 pCt. wordt jgekort op de oorspronkelijke brutobedra- gen der subsidies. De le afdeeling nam eveneens een al gemeen standpunt in door te besluiten, dat vereenigingen en instelliingen ten doel hebbende de behartiging van cultureele, geestelijke en liefdadige belangen een sub sidie blijven genieten als voor 1934 is vastgesteld. Overeenkomstig deze standpunten stelt de le afdeeling voor de subsidie voor de vrijwillige brandweer te handhaven, terwijl de 2e afd. voorstelt de vereeni- ging te Soest f50 te geven, die te Soes- terberg f25. Hetzelfde geldt voor het Groene Kruis met de bedragen resp, f625 en f312.50; voor de Wijkverpleging, de St. Elisa- beths-vereeniging en voor de Ver. Eerste Hulp bij Ongelukken, waaraan de 2e afd. f 12.50 wil geven- Aan de Prov. Utr. Vereeniging tot be vordering der hygiëne van Moeder en Krnd wil de le afd. met B- en W. f200 geven, de 2e afd. f125 of f150- Wat de bewaarscholen betreft, stelt de le afd. voor de subsidie van f225 te handhaven en het aantal leerlingen voor nog. op te richten scholen te brengen op tenminste 60 kinderen. De 2e afd- stelt voor f125 per school. De subsidie der muziekcorp sen wenscht de le afd. te handhaven, de 2e afd. wil de Soester Harmonie f250 geven en de Soesterbergsche Fanfare f 100 Hetzelfde standpunt nemen de resp. afdeelingen in tegenover de turnclubs. De 2e afd. wil aan de Handelsavond school te Baarn voor het jaar 1935 een subsidie verleenen van f8 per leerling uit Soest voor de verplichte vakken. De le afd. wenscht handhaving der subsidies van de Vereenigingen voor Vreemdelingenverkeer; de 2e afd. stelt voor beide vereenigingen de helft te geven n.1. aan Soest Vooruit f325 en aan Soes- terbergs Bloei f 175. De 2e afd. stelt voor een subsidie van f25 voor de Ver. tot Bescherming van Dieren en f50 voor de Jeugdherberg „De Heidebloem". Aangedrongen wordt op bezuiniging in de kosten van 't onderhoud der politie auto. De" 2e "afd. 'meent, dat 'n bedrag van f 721 voor aankoop van brandkranen te veel is, daar voldoend slangenmateriaal 't gemis van brandkranen op korten af stand vergoedt. Er wordt bevreemding uitgesproken over het feit, dat door B. en W- wordt voorgesteld de vergoeding voor 'n snel- vervoermiddel van den hulpkeurmeester te doen vervallen. Op het onderhoud van huizen, torens enz. stelt de le afd- een bezuiniging voor van 10 pCt., de 2e afd- van 20 pCt. De 2e afd- stelt voor een goed- kooper teerpraeparaat voor de wegen te gebruiken, voorts adviseert de afdeeling1 het onderhoud van w andelplaatsen en plantsoenen miet f 200.te verminderen; een lid wil een verlaging met f 1000. De le afd. stelt voor den post aan koop van materialen voor het magazijn met f 10.000 te verlagen, teneinde toezicht te kunnen uitoefenen op de uitgaven. De 2e afd. stelt voor den post Rijks werkverschaffing met f 6090 te verminde ren en deze post te brengen op den post gemeentelijke werkverschaffing. Eenige leden bepleiten extra-belasting voor de grondslagen motoren en auto mobielen (geen bedrijfsauto's) van de per- soneele belasting, terwijl beide afdeelin gen voorstellen het bedrag, verkregen uit bezuiniging als gevolg der gedane voor- Stellen, in mindering te doen strekken van de opbrengst der opcenten der per- soneele belasting. MENEER KLAPROOS. Woensdagavond werd voor de Se maal door de R.K- Tooneelclub van den Kath. Kring „St. Carolus" te Soesterberg op gevoerd: „Meneer Klaproos", klucht in 3 bedrijven. Ook ditmaal werd 't stuk vlot gespeeld en mochten de spelers een uit bundig succes oogsten. De vele aanwezi gen hebben een vroolijke avond gehad en de heer Peters, regisseur der club, heeft alle eer van zijn werk. E.S.V.A.C- Onder groote publieke belangstelling vond Dinsdagavond in hotel „Eemland" Üe trekking van de E.S-V.A.C.-verloting plaats. De uitslag der trekking was als volgt: No. 10 clubfauteuil; no. 112 doos siga ren; no. 151 taartschep; no- 155 jam lepel; no. 156 zelfstrikker; no- 163 bre tels; no. 208 zelfstrikker; no- 259 doos sigaretten; no. 263 een Adamson; no. 286 zakboekje; no. 293 doos postpapier; no- 423 een Adanison; no. 437 vulpotlood; no. 441 .servetstandaard; nc 463 salon hanglamp; no. 626 plateele vaas; no- 639 foto-album; no. 632 zilver theezeefje; no. 640 een Adamson; no. 686 zelfstrikker; no 728 bloempotje; no- 775 vulpenhou der; no. 795 slavork en lepel; no- 817 doos sigaren; no. 845 puntenslijper; no- 885 pakje tabak; no. 911 groote doos sigaretten; no. 934 dames- of heerenrij wiel; no. 976 klokje; no. 987 pak tabak; no. 994 een Adamson. Prijzen kunnen worden afgehaald bij den heer W. v. d. Tak, Hartmanlaan No. 110- JONGE BOERENBOND. Op Zondag 27 Jan. zal in het St- Jozef gebouw een uitvoering worden gegeven door de R.K- tooneelclub „St. Isidorus". Opgevoerd zal worden „Op Drijfzand", een tooneelspel in vier bedrijven door J. E- Odijk. NATUURHIST. VEREEN- De afdeeling Soest van de Natuurhisto rische Vereeniging hield Vrijdagavond haar jaarvergadering ten huize van den voorzit ter, den heer Rinke Tolman. Na 'n welkomstwoord van dezen, bracht de secretaresse, Mevr. Kathe Tolman Mussche het jaarverslag uit, dat getuigde van opgewekt vereenigingsleven. Het le dental was met zes vooruitgegaan. Tot veler genoegen circuleerde in het afgeloo- pen jaar een porfeuille, bevattende o.a- de Berggids, de Wandelaar, Floralia, enz. Het Bestuur is paraat geweest, toen be kend was, dat B. en W- de architect den heer J. Loudon uit Hilversum, hadden aangesteld als bouwkundig adviseur. In een onderhoud met dit bestuurs college bleek, dat de meeningen over het behoud van natuurschoon niet geheel pa rallel liepen. Ook is een adres aan den Raad gezonden inzake de schoonheids commissie. In het jaarverslag werd gewe zen op het jammerlijke feit, dat de laat ste prachtige heidegrond aan de Bosstraat is omgespit. Soest, vroeger beroemd en ge liefd om zijn mooie heide, die vanuit de lokaaltrein de aandacht trok, heeft veel van haar bekoorlijkheid verloren. Verschillende excursies werden gehou den: zoo naar 't verlichte Narcissenpark xVoordaan te Groenekan. Op 2en Pinksterdag trok een kleine stoet echte natuurvrienden naar den krui dentuin van Adr. v. d. Vijsel te Den Dolder. In Sept. is een paddenstoelemexcursie gehouden onder leiding van den heer E. F. Nanninga, biologisch student te Utrecht, waarvoor veei belangstelling bestond. Zeldzame exemplaren werden gevonden. In Oct. volgde een welgeslaagde herfst- tentoonstelling: paddenstoelen, opgezette vogels en zoogdieren, een steenen col lectie, doozen met prachtige Nederl. vlin ders, wespennesten, een collectie schelpen, enz. waren er te bewonderen. Om 't jaar te besluiten verscheen even als in 1933 Jan P. Strijbos uit Heem stede met een kistje prachtige lantaarn plaatjes en zijn mars met grappige in- termesso's. Hij is hier altijd een welkome gast en vertelde op boeiende wijze over duinvorming en vogelleven op de wad deneilanden. De penningmeesters Mevr. G. Klop— De Zoete, gaf het financieel verslag. De ontvangsten bedroegen f 15236i/2- Mede tengevolge van een kleine gemeentelijke subsidie, die zoowel van 1933 als van 1934 in dit laatste jaar was ontvangen en verantwoord, was er een klein voor- deelig saldo. De contributies bedroegen f 88- Een der leden gaf daarna een cause rie over vogelle/en in Soest en elders. Mooie lantaarnplaatjes verduidelijkte het gesprokene, dat zeer gewaardeerd werd en met groote aandacht werd gevolgd. 't Was 'n prettige avond en een goed begin in 1935. OPBRENGST VERKOOP KINDER ZEGELS. De opbrengst van den verkoop van kinderzegels en kaarten is dit jaar ge weest f 1090.72. Het vorig jaar f 1016.77. Dit jaar dus nog meer. Door het comité waren verkocht 11.922 postzegels. Met den verkoop van de kinderkalen ders heeft men geen succes gehad. Men vond ze wel mooi, maar... te duur. DE SOESTER PLUïMVEE- VEREENIGING. Deze vereeniging vergaderde Woensdacr- avond in „De Gouden Ploeg". Nadat de voorzitter, de heer Ten Raa, bij deze eerste vergadering in 't nieuwe jaar den leden veel geluk had toege- wenscht, daarbij de hoop uitsprekende, dat ,zqo langzamerhand weer betere tij den zouden aanbreken, werden de notu len en ingekomen stukken voorgelezen. Vervolgens werden de eereprijzen, die op de tijdens de Kerstdagen gehouden tentoonstelling waren behaald, uitgereikt. Hierbij waren mooie medailles, o. m- van H. M- de Koningin, van H. K. H. Prinses Juliana, den Commissaris der Koningin, het Gemeentebestuur, de V.V. V. Soest Vooruit, enz., bekers en andere voorwer pen. Daarna kwam in behandeling een voor stel van 13 leden, om met ingang van 1 Januari 1935 het oude reglement als Pluimvee- en Konijnenfokkers-Ver. te blij ven handhaven. Tot goed begrip van dit verzoek diene, dat verleden jaar een ge wijzigd reglement is aangenomen, dat be paald, dat de vereeniging in den vervolge alleen pluimvee-vereeniging zou zijn. De konijnenfokkers hadden in dien tijd een eigen vereeniging opgericht. T!:ans wil men weer vereenigen, temeer, omdat de Konijnenfokkers-Ver. ten doode is opge schreven. Besloten werd, na eenige dis cussie, dat de vereeniging weer tot stand zou komen en dat het bestuur het oude reglement na enkele technische wijzigin gen weer zou indienen op de volgende vergadering. Tot leden van de kas-commissie, zoo- wel voor de vereenigingskas als voor die der tentoonstellingskas, werden benoemd de heeren Blom (Beckeringstraat), Kar stens en Maagdelijn. Op 28 Januari a.s- zal de vereeniging een mooie feestavond geven, die tegen laag entrée ook toegang voor n iet-leden verleend. Na een korte rondvraag, kreeg de heer Steffens gelegenheid zijn tweede causerie te houden over het onderwerp: „Mijn ervaringen als kippenhouder." Hij behan delde thans het practische gedeelte, wat met aandacht werd beluisterd en waar op een geanimeerd discours volgde. Na een dankwoord van den voorzitter aan den heer Steffens, werd deze gezel lige, leerzame vergadering gesloten. SOESTER MUZIEK-VEREENIGINQ - „PATIËNTIA VINCIT OMNIA." In de laatst gehouden jaarvergadering heeft de volgende Bestuurswijziging plaats gehad. Het Bestuur is als volgt samengesteld J. Geijtenbeek, voorzitter; B- Lagemaat, secretaris, ades Korenweg 3; H. Straks, penningmeester; J. Lagemaat, bibliotheca ris; H. van Sitter, algemeen secundus; C. vaii den Broek en J. A. Staal, com missarissen. Het Hoofdbestuur is vervallen en is veranderd in een Adyies-commissie. De Commissie van Advies bestaat uit 5 meerderjarige personen, welke worden gekozen uit de kunstlievende leden of do nateurs. Gekozen zijn als volgt, de heeren A. O. Dammers, J. N- Plemper van Balen, J. O. A- Batenburg, M. Hornsveld en J. S. van Duren. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGSBRIGADE. Het doet ons genoegen mede te kunnen deelen, dat b.g. vereeniging weer een feestpropaganda-avond organiseert. En als wij ons dan het feit herinneren, dat de avond van het vorig seizoen zoo'n ge weldig succes is geweest door o.a- de opvoering van het tooneelstuk „Aan de Eembocht" en er nu opnieuw een stuk zal opgevoerd worden, geschreven door dezelfde schrijfster (Mevr, A- Hübner) en gespeeld door o neuker, dezelfde hoofd-' personen, dan gelo'oven ■'wij,1 dat de Red dingsbrigade weer "een avond geven zal, waarvan wij tevoren het wélslagen kun nen voorspellen. „Amor in 't Kappershuis" heet het en is in den werkelijken zin des vvoords „blijspel" genoemd. De lach zal niet ont breken, temeer daar de regie, eveneens als vorig jaar, ook thans in handen is van Mevr. H- en dat is haar wel toe vertrouwd. Eigenlijk loopen wij de zaak eenigszins vooruit, maar een repetitie, die wij bij woonden, was oorzaak van dit neerpen nen. Wij komen er natuurlijk nader op terug en hopen, dat ons enthousiasme niet te voorbarig is geweest. Voor verdere bijzonderheden verwijzen wij naar de advertentie van deze ver eeniging, voorkomende in onze adv.-ko- lommen en geven onze geachte lezers den goeden raad: Wilt U zich amusee ren, gaat dan naar den avond van de Soester Reddingsbrigade op Woensdag 23 Januari a.s- in Hotel „Eemland". KATH. KRING SOESTERBERG- De Kath. Kring „St- Carolus" te Soes terberg, zal Zondag 27 Januari a.s- in „Huis ten Halve" wederom een zijner avonden geven voor leden en donateurs. De heer Peter van Rooijen zal dien avond een causerie houden met illustra tieve en muzikale begeleiding, terwijl me dewerking zal worden verleend door de Soesterbergsche Orkest-Vereeniging, diri gent de heer Rooda. BONTE AVOND VAN 'T NUT. Vrijdagavond gaf 't Nut in de groote zaal van „Religie en Kunst" een bonte avond, bedoeld tot stijving der kas en tevens als propaganda voor zijn arbeid. Namens het Bestuur van 't Nut sprak Mej. Spronk het welkomstwoord en deel de mede, dat op initiatief van Mevrouw Warnaars eene verloting was gehouden en met succes. Hierna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van het gevarieerde pro gramma. Begonnen werd door het sedert 2 maanden opgerichte neutrale gemeng de koor „Wij willen zingen", hetwelk al lereerst zeer verdienstelijk zong „Zondag morgen" van Frans Abt. De leiding is bij den heer J. Bartelsman in zeer goede handen. Zijn rustig, onverdroten werken, zijn toewijding en werkelijke bekwaamheid als musicus en dirigent, zullen zeer zeker het 'hare bijdragen tot den groei en bloei der vereeniging. De heerenbezetting kon wel wat beter zijn. Terecht zeide de heer Wassink, voor zitter den vereeniging, dan ook, dat nog enkele heieren tot de geliefden zul len behooren en ditmaal niet de dames. Na het optreden van dit koor had de verloting plaats eener prachtige pop. Ge lukkige winnaar(es) werd de houder(ster) van lot no. 57. Daarna droeg mej. Meijhnk, declamatrice uit 's-Gravenhage, enkele verzen voor, o.a-: „Holland van Potgieter, „Het land huisje" van Anth. Donker en „De Wil gen" van Adama van Scheltema, waarbij ernst en luim elkander afwisselden. Vervolgens werden verschillende fraaie prijzen verloot, w.o- een paar zeer mooie schilderstukken, terwijl voorts nog eenige prijzen bij opbod werden verkocht. Dit was mevr. Warnaars wel toevertrouwd- Na de pauze zong het Gemengde koor nog een paar liederen, terwijl mej. Meij- link nog een paar verzen voordroeg. Aan het slot van den avond werd aan allen dank gebracht, die hadden mede gewerkt tot het weslagen van dezen avond. De declamatrice, alsmede mevr. War naars, hadden een bloemenhulde in ont vangst te nemen. Het geheel was een geslaagde avond. MlSSiE-NAAIKRANS SOESTDIJK. Zondagavond gaf genoemde Naaikrans een druk bezochte uitvoering ten bate van het Missiewerk. Mej. Orth, presidente der Naaikrans, opende den avond, waarbij zij haar ge noegen uitsprak over de groote opkomst. Steeds, aldus spreekster, bereiken ons uit de Missie's verzoeken om steun in ve lerlei vorm. Spreekster hoopt, dat naast een genoe- gelijken avond, de uitvoering een flink saldo zal opbrengen. Voor het voetlicht werd hierna ge bracht „Overwonnen", spel van ernst en luim door Jenny Meijerink. Verschillen de momenten gaven aanleiding tot hartelijk gelach, hetgeen ongetwijfeld mede het ge volg was van het voortreffelijke spel. Na de pauze werd nog gegeven „Ar- tistennood", eveneens van Jenny Meijerink. Ook dit stuk werd op sublieme wijze ver tolkt. Iets wat vooral opviel was de goede uitspraak der speelsters, alsmede de tot in de puntjes verzorgde tooneelen en het kapwerk. De Naaikrans kan op een goed ge slaagden avond terug zien. Maandag had de tweede opvoering plaats, eveneens met veel succes. GEVONDEN VOORWERPEN. Omtrent de navolgende voorwerpen zijn inlichtingen te bekomen aan de adres sen, achter de voorwerpen vermeld. Belastingmerk, Politie Bureau; dames handschoen, Kerkpad Z.Z- 21; zakje met inhoud, Pol. Bur-; Lipssleutel, Pol. Bur.; bedrag aan geld, Pol. Bur.; kruisje (van rozenkrans), Pol. Bur-; Alpinomuts, Mo lenstraat 2; bos sleutels, Schoolstraat 27; gebreide handschoen, Pol. Bur-; parapluie, Middelwijkstraat 2. Dieren: herdei-shond, Nieuwstraat 19b; bruin hondje, Trein 8.28, Birktstraat; herdershond, Akkerweg 6. LANDBOUW CRISIS ORGANISATIE VOOR UTRECHT. De Nederlands ;he Akkerbouw-centrale maakt bekend, dat uiterlijk op 31 Januari 1935 de garantie-bewijzen oogst 1934, be doeld in het Reglement Suikerbieten-Steun 1934, moeten zijn ingeleverd bij de des betreffende suikerfabrieken en dat na dien datum niet ingeleverde garantie-bewijzen behoudens gevallen van hooge uitzonderin gen van onwaarde zullen zijn. De Nederlandsche Akkerbouw-centrale maakt bekend, dat ieder, die als winter voorraad een hoeveelheid van meer dan 1000 K.G- aardappelen voor eigen ge bruik wenscht op te slaan, ook al is hij niet georganiseerd bij de centrale of bij een der Landbouw Crisis Organisaties, een daartoe strekkend verzoek kan indie nen bij de Nederlandsche Akkerbouw-cen trale, Afd. Binnenland (Aardappelen), Be- zuidenhout 15 te 's Gravenhage, onder vermelding van de redenen, waaronder hij een dergelijke voorraad wenscht aan te houden. spreekbeurt. Ds. Keers uit Batavia, welke met ver lof hier te lande vertoefd, zal Vrijdag 15 Februari, 's avonds 8.15 uur, in de Oude Kerk spreken over zijn werk in Indië. CHR. COMITÉ VOOR WINTER- LEZINGEN. De Vereeniging voor Chr. Winter- lezingen, in samenwerking met de Chr. Vrouwenbond alhier, gaf haar 3e winter- Iezing, in 't gebouw „Religie en Kunst"'. De heer Francken uit Utrecht, trad op met zijn onderwerp: „Menschentong en Engelenstem". De voorzitter van het Comité opende de vergadering met het lezen van Psalm 150 en gebed en sprak daarna 'n kort welkomstwoord tot spreker en luisteraars. Waar de heer Francken in het weke- lijksch vragenuur voor de NCR-V, bij zijn beantwoording een gehoor van wel licht duizenden heeft, die hij echter nooit ziet luisteren, moet het hem, aldus spr., toch een genoegen zijn, dit veel kleiner aantal hoorenden nu eens te zien. De zaal was dan ook zeer goed bezet. De heer Francken begon zijn lezing met de uitlegging, dat het onderwerp van zijn lezing niet zijn dagelijksch terrein be sloeg, maar dat hij het toch' heel aan genaam vond, zich hier eens op toe te leggen. Uitgaande van de dichtregels „Menschentong en Engelenstem, looft Zij nen Naam, verheerlijkt Hem", zet spreke® vervolgens uüeen, hoe bij de schepping, de menscbelijke taal rein en volmaakt was, tot uitdrukking van de gedachten, maaC ook tot het geven van schoone bewoor dingen en indrukken, en bovenal "tot het zingen van Gods lof. Ook de Engelen kregen een taal, doch deze diende slechts tot het uitwisselen van gedachten en het zingen van Gods grootheid. Door dd zondeval is echter ook de menschentaal zondig geworden en onvolkomen. Dd menschentong is geworden tot een boos aardig lid van het lichaam, dat, wat he( meeste zondigt. In kwaadspreken, drift, vloeken, etc- Met het eerste Pinkster feest kregen de Apostelen nog eenmaal de Paradijstaal terug, doch alleen die gene, die wilden gelooven, verstonden die. Zoo gaat het de eeuwen door, maar, zooals Johannes op Patmos geprofeteerd heeft, komt eenmaal, na den Oordeels* dag, de volmaakte éénwording van men* schen en Engelentaal in de eeuwigd lofzang van Gods liefde. Spreker eindigde dezen avond met dank* zegg1"11^ KJ-V. SOESTERBERG. Vorige week werd in hotel „Huis ten Halve" een vergadering gehouden vooc de KJ-V. te Soesterberg, waarin als spie* ker optrad de Eerw. Heer Reijerse, kape* laan der parochie Soest. Op zeer duidelijke wijze zette spr. liet doel en streven der KJ-V. uiteen, ter. wijl ide verschillende na de rede gestel* de vragen eveneens op duidelijke wijad door den spr. werden beantwoord- Aan het einde der vergadering dankfö de Z-eerEerw. Heer Pastoor Mocking den spreker voor zijn duidelijke rede. BAZAR CRISIS-COMITÉ. Onder groote belangstelling is Woens* dagmorgen in hotel Ökhuijsen de groots bazar ten bate van het Crisis-comité ge opend. De opening had plaats door den hee® Burgemeester onzer gemeente, Mr. Deketh. Spr. wees in zijn met gloed en bezie ling uitgesproken openingsrede vooral or den geest des tijds, waaronder de tegen* woordige menschlreid gebukt gaat. Als geesel des tijds wijst spr. op cte machteloosheid der menschheid, de nood, welke zeer hoog gestegen is, op de ont* moediging en de weemoed, op de velen, die reeds ondergingen of met angst ds toekomst tegemoet zien. j Ook leest spr. een gedicht voor van Tony de Ridder, waarin gewezen wordt op de drie groote zuilen, waarop de tnen* schelijke kathedraal is opgebouwd, n.1* het geloof, de hoop en de liefde. Deze drie onderdeelen nader besprekende, merkt spr. op, dat liefde is geven- Spr. denkt hierbij aan het vele, dat voor dezen ba* zar werd geschonken, aan de dames en heeren, die zooveel werk hebben ver richt, om 't geheel op te bouwen. Liefdfll is ook het koopen door de burgerij en van een groote medewerking in dit op* zicht is spr. overtuigd- Na deze gevoelvolle woorden van den Burgemeester werd door de vele aanwe* zigen het eerste couplet van het Williel* mus gezongen, waarmede de bazar vooij geopend wer'd verklaard. Hierna las mevr. Cromjong een ge dicht voor, met de opwekking aan alfel aanwezigen, om door een gezamenlijks gift een goed begin met dezen bazar tö maken. De verschillende' verkoopsters en at* tractie's hadden het hierna al spoedig zeer druk. Het is een goede gedachte van het comité de prijzen niet hoog te stellen, zoodat een elk naar verhouding van eigen beurs een grooter of kleine® steentje kan bijdragen. De verschillende verkoopstands voor handwerken, luxe ea huishoudelijke artikelen enz- maakten goe* de zaken, hetgeen niet minder het geval was met de attractie's, als rad van avon* tuur, grabbelton, speerwerpen, prijzen* pomp enz. Ook weet een leuk klein meisje, om- getooverd tot een snoezig engeltje, heel handig haar dames- en heerenklanten mes te krijgen, om een of meer plantjes uit haar goed voorzien tuintje te koopen. De bazar op zichzelf is ondergebracht in eenige achter elkander gelegen zalen in het rechter gedeelte van het gebouw, terwijl de groote zaal is vrijgehouden voor den feestavond, welke gisterenavond, eveneens ten bate van het comité, werd gehouden. De verschillende gerechten, welke doo® vele rappe dameshanden worden verkre* gen, worden hoog geroemd, hetgeen cc niet weinig toe bijdraagt, dat ook deze afdeeling handen vol werk heeft. Zooals bekend kunnen de maaltijden aldaar wor den genuttigd, maar ook bestaat de ge legenheid diverse spijzen thuis bezorgd ts krijgen, waarvan eveneens een zeer druk gebruik wordt gemaakt. De Vrijw. Brandweer-Ver. heeft zicH met Üe bezorging belast en deze dienst komt handen te kort, om alles op tijd bezorgd te krijgen. Het is ons bekend, dat de ontvangsten gedurende de twee afgeloopen dagen de verwachtingen hebben overtroffen, hetgeen een verheugend beeld te zien geeft. Zij, die nog geen bezoek brachten aan deze instelling raden wij aan dit als nog te doen. Het is een gelegenheid on< op aangename wij/^ A f] "n.

Soester Courant | 1935 | | pagina 5