Oorlog sherinneringen. De overweldiging van België» Naar Dinant. Kroniek van de week. Plaatselijk Nieuws. De omzwervingen van een oud-oorlogscorrespondent. Tot nog toe was ik de ©enige Neder landsche journalist geweest, die de ge beurtenissen op het oorlogsterrein in het Westen, althans aan Duitsche zijde, volgde. Op den 9en September begon ik een tocht met een collega van „Het Leven", kien heer Arthur Tervooren. We hadden een auto gecharterd en een jongen, kloe ken chauffeur, tot deelname aan onze avonturen bereid gevonden. Leuven bleek rustig, ofschoon er zich' nog verschillende gruwelijke tooneelen af speelden bij het zoeken naar lijken, die nog in kelders, waarboven de verbrande huizen waren ingestort, lagen opgesloten. Voor het eerst zag ik op dezen 9en September de Duitsche marine in België: veel matrozen, zee.officieren en een admi raal. Deze verschijning van de marine leverde veel stof tot gissingen; later bleek, dat ze bestemd was om mede te doen aan den aanval op Antwerpen en tot taak had om na vermeestering van deze vesting de Belgische kust te bezet ten. Ook in Brussel troffen we matrozen aan, maar in de hoofdstad viel overigens slechts weinig vertoon van militaire zijde waar te nemen. De stemming was er ge drukt, maar „vinnig". De café's werden bijna niet bezocht, maar de Brusselaars vonden gelegenheid te over om van hun patriottische gevoelens te getuigen. Schier uit elk huis wapperde de Belgische vlag! Deze demonstratie was op touw gezet op advies van burgemeester Max. Diens krachtige houding had de bewondering van de stadsbevolking. Brussel had naar haar uiterlijk niet van Iden oorlog geleden; geen huis was be schadigd en ook waren er geen dooden of gewonden gevallen. Aan levensmidde len was geen gebrek; dagelijks werden aanzienlijke voorraden uit Duitschland aangevoerd. Op den weg BrusselCharleroi troffen we eveneens maar weinig Duitschers aan. Alleen in het stadje Hal lag een bezet ting. Op deze geheele route was weinig gebrand, maar véél geroofd en geplun derd. Jumet, een voorstad van Charleroi, een flinke gemeente met bloeiende industrie, bleek geheel vernietigd. Hier zou de be volking weer hebben geschoten Ver scheidene. inwoners werden gedood. Juist toen we Charleroi, de grootste stad in het zuidelijke Belgische mijnge- bied, binnenreden, knapte een der vee- ren van onze auto, waardoor deze ver deren dienst weigerde. Charleroi bleek zwaar gehavend; 165 huizen waren ver brand; vele daarvan stonden op den Boulevard Audent. Tot de verwoeste bouwwerken behoorden ook het Instituut Si Joseph, het klooster van de Naam- sche Zusters en 't aangrenzende eeuwen oude miraculeuze kapelltje „St. Marie des Remparts". Meer dan 100 burgers waren gefusil leerd; vele lijken van omgekomenen lagen ook nog in de kelders. De ge meentebestuurders en de geestelijke auto riteiten waren aanvankelijk als gijzelaars gevangen gezet- Voor hun vrijlating eischten de Duitschers een som van 10 millioen francs, maar na loven en bie lden namen ze met li/2 millioen genoe gen, een kapitaal, dat door de verschil lende banken werd bijeengebracht. Zooals in Leuven en in andere ge- meenten, hebben de Duitschers zich ook in Charleroi aan plunderingen schuldig gemaakt- In deze stad hebben vele Duit schers zich bovendien hoogst ernstig mis dragen tegenover vrouwen en meisjes- Voor de plundering van banken werd een speciaal systeem gekozen. Een bank laten overvallen en leegrooven, was blijk baar te ordinair; daarom werd als regel een stad of dorp. een „belasting" opge legd van ettelijke millioenen. Indien de overweldigers daartoe een geschikt mo tief bij de hand hadden, dan werd die belasting geheven als strafmaatregel en anders heette ze eenvoudig: oorlogs belasting. Bepaald werd, dat die belas ting door de banken moest worden op geleverd; de Duitschers zorgden er steeds voor, dat ze het 3 of 4 dubbele eisch ten van het kapitaal, dat aanwezig werd verondersteld! Charleroi was den 22sten Augustus genomen. Op den 21 sten, des avonds, was een kleine patrouille de stad bin nengekomen. Van deze patrouille ont kwam niemand er lagen n.1. nog Bel gische troepen in de stad maar op den 22sten, des morgens om 7 uur, trok een groote macht Duitschers van verschil lende kanten de stad binnen, waarop dadelijk met het stichten van brand en het fusiUeereii van een aantal mannen werd begonnen. Op den dag van onze aankomst in de stad heerschte er des avonds groote drukte aan het station, waar verschillende treinen uit de richting Maubeuge aan kwamen. Een dier treinen was geheel ge vuld met vele honderden gevangen ge nomen officieren en manschappen der be zetting van deze Fransche vesting; een tndere trein vervoerde uitsluitend gewon de Duitschers; de zwaarst-gewouden wer den op draagbaren gelegd en naar de ziekenhuizen en hospitalen van Charleroi overgebracht- Het stationsplein was voor een groot deel met deze oorlogsslacht offers gevuld. Duitsche officieren vertelden ons, dat Maubeuge direct na de overgave op ver schillende punten in brand was gestoken, omdat de burgersenz- De lezer kan zich de rest nu wel denken. Onze Leven-metgezel maakte eenige foto's van het Stationsplein, waar zoo vele gewonden op draagbaren in de open lucht verzameld lagen en toen werd het tijd, dat we aan logies gingen denken en aan onze kapotte auto! Het logies kregen we in een hotel, waar Duitsche officieren lagen ingekwartierd, Ze werden secuur bewaakt en beschermd door soldaten, die op de gangen heen en weer liepen. De prompt-regelmatige voetstappen dezer schildwachten verhin derden ons natuurlijk om in slaap te komen en daarom stonden we midden in den nacht maar op om te trachten onze auto te repareeren. De schildwachten maakten aanvankelijk bezwaar, maar met goede woorden en dito Hollandsche si garen kregen we de soldatenharten murw. Met behulp van een halfwas-smid, een paar zware ijzeren klemmen en schroef, bouten, slaagden we er in om de auto weer een beetje in den juisten stand te brengen. Na toen nog een „ontbijt" te hebben genoten van een paar sneedjes kei-hard zwart brood met koffie zonder melk en suiker er heerschte n.1. een ontstellend gebrek aan levensmiddelen in de stad vertrokken we, des morgens om 6 uur, in de richting-Dinant. Per proclamatie was het verboden om zich verder dan 15 K M. buiten de stad te begeven. Daarom besloten we om de hoofdwegen te mijden en te trachten door binnenwegen, welke zich door het Arden nen-gebergte heen slingeren, Dinant te bereiken. Eerst rijden we nog door de voorstad Montigny sur Sambre, welke het lot van Jamet heeft gedeeld en in vlammen is opgegaan. Buiten deze stad rijden we in de rich ting Chateles, waar we een uitgestrekt slagveld aantreffen; duizenden gesneuvel den liggen er begraven. Over een groote oppervlakte bevinden zich talrijke verhoo gingen, bestrooid met ongeluschte kalk en met kruisen uit twee ruw-houten plankjes getimmerd beplant- Met pot lood of krijt vonden we op die kruisen vermeld, hoeveel slachteroffers er onder verzameld lagen. Zoo las ik: Hier ruhen 10 Soldaten franz. I.R. 36 gef. 22.8. R.IP. Hier ruhen 23 Soldaten der Deut- schen I.R. 78 und 91. gef. 22.8.14. R.I.P. Hier ruhen 7 Offiz. der Deutschen I.R. gef. 22.8.14. R.I.P. Hier ruhen 140 Soldaten franz. I.R- 36 gef. 22.8. R.I-P. Zoo waren de opschriften van een viertal kruisen, voor welke ik bleef staan, maar van zulke kruisen zag ik honderden stuks op dit slagveld Md. (Wordt vervolgd.) BINNENLAND. Met deze rubriek beoogen we wekelijks op bijzondere wijze de aandacht te ves tigen op die feiten en gebeurtenissen, welke eenige nadere beschouwing waard zijn, opdat we het den lezers aldus ge makkelijker zullen maken om zich de b e t e e k e n 1 s van een en ander vlotter te realiseeren. In regeeringskringen blijkt men zich op het oogenblik sterk te interesseeren voor het afloopen van ons arbeidsmarktcontract met Duitschland, op 31 Maart a.s. We zullen in een nieuwe overeenkomst ge degen voordeelen voor onze menschen, die in Duitschland werkzaam zijn of waren, moeten weten te bedingen, öf anders scherpe maatregelen moeten nemen tot wering van Duitsche arbeidskrachten in ons land- Zooals de toestand thans is, kan deze niet worden bestendigd. HOEVEEL VREEMDELINGEN IN ONS LAND? Er zijn op 't oogenblik 120.000 vreem delingen in ons land gevestigd en daar onder zijn 40 000 Duitschers. Tè weten: op een Nederlandsche bevolking van 8 millioen zielen. Zou 't Duitsche volk, dat 61 millioen zielen telt, even zwaar met Nederlandsche gasten zijn belast, dan zou den er meer dan 300 000 Nederlanders in Duitschland moeten toeven. In werkelijk heid echter zijn in Duitschland slechts 18 000 van onze landgenooten gevestigd, waarvan er door de velerlei „bescher mende» maatregelen van de Duitsche re geering ten behoeve der Duitsche arbeids markt, 10 000 werkloos zijn en door onze regeering moeten worden onderhouden; de rest zal binnen korten tijd een gelijk lot ten deel vallen. Terwijl aldus onze regeering wordt gedwongen om onzen landgenooten in Duitschland geld voor onderhoud toe te sturen, teren tiendui zenden van onze Oosterburen hier, op onzen eigen grond, nog op ons restje economische kracht- Alleen reeds de som men, welke de Duitsche dienstboden jaar lijks „naar huis», dus naar Duitschland, overmaken, worden op tesamen 2i/2 mil lioen gulden geschat- Al 'te goed, is buurman's gek. EEN DREIGEND MIJN- CONFLICT. Onze eigen economische zorgen zijn waarlijk drukkend genoeg, zoodat we ze niet door vrienden van over de grenzen kunstmatig behoeven te laten verzwaren. In ons Limburgsche mijngebied dreigt een belangrijk conflict als gevolg van de tijdsomstandigheden. Er kan niet loonend worden geproduceerd; onze export wordt door invoerverboden en conUngenteeringen bemoeilijkt en op de binnenlandsche markt hebben de Limburgsche mijnen te maken met concurrentie uit het buitenland, waar de arbeidsloonen veelal lager zijn dan ten onzent en met export-premies wordt ge werkt. Waar niet langer loonend kan worden geproduceerd; onze export wordt ders de dupes worden, totdathun loon en hun levensomstandigheden in het al gemeen, de uiterste grens hebben bereikt, de grens, welke hen scheidt van WANHOOP EN HOGER. Aan die grens staan thans onze Lim burgsche mijnwerkers. Niet alleen de moderne bond heeft dan ook besloten, dat geen nieuwe verslechteringen meer zullen worden aanvaard, maar de katholieke organisatie van mijnwerkers denkt er precies zóó over en het was hun geeste lijke en sociale leider, de bekemde aal moezenier Mgr. Dr. Poels, welke hun op een groote betooging van j.1. Zondag vóórhield: desnoods moogt ge den strijd niet mijden, als de mijndirecties u nog eenige verslechtering willen opleg gen! De rijksbemiddelaar, Mr. Aalberse, heeft van de week zijn best gedaan om de partijen tot elkander te brengen, maar voorloopig tevergeefs. In het conflict zijn enkel nog de particuliere mijnen be trokken, maar die bijten in Zuid-Limburg altijd het spit af voor het geheel. Breekt de strijd, welken we voorzien, inderdaad uit, dan gaat ons mijngebied 'n hopelooze toekomst tegemoet. Slechts de regeering zou kunnen helpen door steun aan het mijnbedrijf, maar uit een brief van minister CoÜjn is gebleken, dat daarop weinig uitzicht bestaat. DE BIE IN APPÈL- Veel belangstelling is er overal voor de behandeling in booge* beroep van het proces-De Bïe, den jongeman uit Oss, die in eerste instantie tot 15 jaar gevange nisstraf werd veroordeeld wegens moord op zijn neef. Er is twijfel gerezen aan de schuld van den verdachte en die twij fel wordt gedeeld door den bekenden pleiter in strafzaken: Mr. Roobol. Deze heeft de verdere verdediging van den verdachte op zich genomen. Wat de openbare meening het meest interesseert, is de beschuldiging van den verdachte en van enkele getuigen uit het proces, gesteund door Mr. Roobol, dat de marechaussees uit Oss zeer afkeurens waardige, Amerikaansche, methoden zou den hebben toegepast in hun overigens prijzenswaardigen ijver om eindelijk eens hebt te brengen in de duistere crimineele aangelegenheden van Oss. Ze zouden den verdachte en ook getuigen, hebben ge slagen, geranseld en mishandeld, tot op het bloote lijf en zóó, dat een der mis handelden het bewustzijn verloor, om de noodige bekentenissen af te persen. Wij kunnen de gegrondheid van deze beschul digingen natuurlijk niet beoordeelen, maar Mr. Roobol neemt ze aan en meent ze te kunnen bewijzen. Hij heeft er een rap port over uitgebracht aan den Minister van Justitie en hij heeft bij de justitie een aanklacht ingediend tegen den mare chaussee, die de mishandeling zou hebben geleid, opperwachtmeester L- Curfs. Deze laatste heeft intusschen bij de eerste be handeling der moordzaak de mishahdeling onder eede ontkend. Het is hoog noodig, dat deze zaak haarfijn wordt uitgesponnen. Noodig om wille van de reputatie van onze politie en haar methoden; noodig ook ter ge ruststelling van de openbare meening, want beter is tenslotte, dat eeti moord zaak onopgelost blijft, dan dat we poli- tiemethoden gaan invoeren, welke tegen alle menschelijkheid, rechtvaardigheid en beschaving indruischen. BUITENLAND. 1 r~" De algemeene politieke situatie in de wereld blijft ingewikkeld, maar wanhopig is ze niet. Er is zelfs reden voor eenig opdmisme. Uit Zuid-Amerika komen be richten, dat Paragay, de overwinnende en dus halsstarrige partij in het Chaco- confüct, ten zeerste beducht geraakt over de zelf uitgelokte! begunstiging door den Volkenbond van Bolivia, aan welk land de wapenlevering Is vrijgegeven. Deze vrees kan tenslotte de Paraguanen naar de conferentietafel leiden, wat een succes zou beteekenen voor den Volkenbond. DE OORLOGSBEDREIGING MiNDERjT niet alleen in Zuid-Amerika, maar ook in het conflict tusschen Italië en Abessinië, óndanks het feit, dat Mussolini fascisti sche militie naar Afrika Iaat verschepen. In de Abessïnïsche hoofdstad worden n I. onderhandelingen gevoerd, welke zich niet ongunstig ontwikkelen. HET DUITSCHE ANTWOORD op de Fransch-Engelsche nota aan Ber lijn heeft van de week onderwerp van bespreking uitgemaakt in den Franschen ministerraad- Het feit, dat Duitschland zich slechts enthousiast heeft getoond voor een luchtpact, zonder in te gaan op de andere Fransch-Duitsche voorstel len van garantieverdragen onder leiding van den Volkenbond en een terugkeer van Duitschland naar Genève, heeft na tuurlijk ontnuchterend gewerkt, maar men hoopt, dat de Duitsche regeering wel aan de Fransch-Engelsche verlangens tege moet zal willen komen, als haar gelijk- gerechtigheid ma^r openlijk wordt erkend en gedemonstreerd door 'n gezamenlijke conferentie, zonder dat daaraan een aan Duitschland afgedwongen accoord is voor. afgegaan. Men blijft hopen op een uiteindelijke algemeene Europeesche toenadering, maar het proces daartoe belooft van langen duur te worden. De voorloopig meest voor de hand liggende mogelijkheid is een samenspreking van den Engelschen minister van Buit. Zaken, Sir John Simon, te Berlijn, eigenlijk ter voorbereiding van een drie mogendheden-confenentie. ALGEMEENE STAKING IN BELGIË?, Meer als een protest tegen de libe raal-katholieke regeeringspolitiek *n Bel» gië, was tegen Zondag a.s. een groote socialistische demonstratie in Brussel aan gekondigd ten behoeve van het socialisti sche „plan van den arbeid". Die demon stratie, waarvoor een toeloop van 150.000 a 200 000 menschen werd verwacht, is verboden, omdat relletjes werden gevreesd, als het vorig jaar, op 6 Februari, in Pa rijs bloedig werden onderdrukt. Dit ver bod heeft Dinsdag een socialistische in terpellatie in de Belgische Kamer ten ge volge gehad, waarbij de regeering echter met 89—73 stemmen in de meerderheid bleef. De socialistische partij en de dito vakbeweging nemen met dezen loop van zaken echter geen genoegen. Op Donder dag van deze week zouden ze gezamenlijk een buitengewoon congres beleggen en daarop zou o.m. een voorstel aan de orde komen om een algemeene protest staking uit te roepen. De socialisten m België zien in het verbod n.1. een nieuw symptoom der vermeende bedoe ling van de regeering om in België een dictatoriaal regiem te vestigen naar Oos- tenrijksch model. DAT ZAL JE GEBEUREN. Ter gelegenheid van het 2e Lustrum der R.K. Gem. Zangvereeniging „Sancta Caecilia» te Soesterberg had Donderdag avond de tweede opvoering plaats van de revue „Dat zal je gebeuren». Ook deze opvoering is 'een groot suc- ces geworden. De zaal was geheel bezet. Het spel was wederom zeer vlot en de muzikale medewerking van den hr. Roo- da en den jongheer Hanssen werd ook nu niet weinig gewaardeerd. De vereeniging kan met genoegen op deze lustrum-viering terug zien. AUTO-ONGEVAL. Dinsdagmiddag heeft op de Amersfoort- sche straatweg te Soesterberg een ern stig auto-ongeval plaats gehad- Toen een vrachtauto van de fa- Van Doorn te Amersfoort, die een autodienst onderhoudt tusschen Amersfoort en Utrecht, in de richting Amersfoort ging en naar de Margarinefabriek wilde afslaan, werd dit blijkbaar niet opgemerkt door een uit de zelfde richting komende motorrijder. Deze persoon werd door het voorscherm ge grepen en met een zware hoofdwonde naar een ziekenhuis te Amersfoort overgebracht- De motor werd ernstig be schadigd. De politie heeft de zaak in on derzoek. SOESTER VRIJWILLIGE REDDINGS BRIGADE- Bovengenoemde vereen, hield in Hotel „De Gouden Ploeg» haar tweede jaarver. gadernig. De voorzitter, de heer M- L, v- d. Es, opende deze druk bezochte en z£er ge animeerde vergadering met in 't bijzon ter welkom te heeten de heer en mevr. v. d. Woord uit Amsterdam- Door ambts bezigheden bleek voor de familie v. d. Woord verhuizing naar Amsterdam nood zakelijk en heeft mevr. v. d- Woord voor het secretariaat moeten bedanken. Ook dankte hij de heeren Dr. Stroband en Stoof voor de belanglooze medewer king, opnieuw weer in >t afgeloopen jaar ondervonden. De aftredende bestuursleden, de heeren M. L. v. d. Es, voorzitter, dr, H, J. Stro band, medisch leider en J. W. Quelle, penningmeester, werden opnieuw gekozen, 'terwijl de heer J- Reiman jr. bij «enigste candidaatstelling het secretarisambt werd opgedragen. Een schrijven van den Ned. Bond, waarin de vereeniging werd gewezen op het feit, dat, nu zij twee jaar ondersteu nend lid is geweest, zij zich als afdee- ling moest aanmelden, werd ter afdoe ning opgedragen aan een commissie uit het bestuur. Na diverse mededeel in gen van den technïscWen leider, den heer M L v- cC Es, werden na de rondvraag ^?nige fraaie prijzen verloot De gewonnen prijzen werden dien pen ningmeester ter hand gesteld voor de a s. tombola. KATH. KRING SOESTERBERG. Zondag 3 Maart zal de Kath. Kring „St. Carolus» te Soesterberg, wederom' een gezellige avond geven. Een duo van naam zal optreden, terwijl een flinke band aanwezig zal zijn, om de vasten avond-stemming er in te brengen. KINABU. Vele lezers zullen misschien niet direct het opschrift begrijpen. Welnu: Kinabu is 't groote gezellige huis aan den straat weg Amersfoort—Soesterberg en dankt zijn naam aan het doel wat het beoogt Elke 6 weken (gedurende het geheele jaar) komen 60 bleekneuzen uit 't geheele land, van alle gezindten, van vrijheid, zon, frissche lucht, goede voeding en liefde volle omgeving genieten. Dus telken jare 500 kinderen. „De Centrale Commissie voor Uitzen ding van Nederlandsche kinderen naar Buiten" wil gaarne zooveel mogelijk be hoeftige kinderen helpen. Zij ontvangt daarvoor vele bijdragen en zorgt met plaatselijke comité's voor het opnemen en uitzenden van kinderen in daarvoor uit gekozen gezinnen 6f in het Kinderhuis Rinabu. Omj dit werk meer bekend te maken, zoo succesvol mogelijk te doen zijn en speciaal om Kinabu te verrij ken met een ligtial, waarin 60 k n- deren hun middagslaapje kunnen dcc:i, heeft onderstaand dames-comité beslot, n o|m! U uit te noodigen om op Vrijdag 22 Pebr. a.s. van 2—5 en van 7—10 uur en Zaterdag 23 Febr. a.s. van 10—5 en van 7—10 uur een bezoek aan Kinabu te brengen. Er zal voor een gezellige ontvangst gezorgd worden. Vele dingen zullen U te koop aangeboden worden, om iets voor het goede doel bij te dragen. Boven dien stelt het comité zich voor om op Vrijdagavond een gezelligen avond te or- ganiseeren, waar o.a. een film vertoond zal worden, die U een kijk geeft op het geen de Centrale Commissie doet voor de kinderen in de gezinnen en op Kinabu. Mogen velen aan deze uitnoodiging ge volg geven! Zijt gij niet in de gelegenheid, stort dan uw bijdrage op 't postgirono. 158730 tn van Zr. J. D- Benhtem, Directrice Kinderhuis „Kinabu", Soesterberg. Mejuffrouw Zr. J. D. Benthem. Mevrouw J- C. JongbloedGerritsen. Mevrouw A. C. KlaarhamerVan Delden Mevrouw A. M. J. PlompJurriaanse. Mejuffrouw A. van Rossum. Mevrouw Jhr. H. A. SandbergPhilips. ZENTO. De Intern. Zendingstentoonstelling, wel ke vorige week in „Religie en Kunst" werd gehouden, is Woensdag gesloten. Ds. E. Groeneveld dankte de zendelin- lingen, die van het hunne hadden ge geven, om de liefde voor de zending te vermeerderen. Ook bracht spr. dank aan de dames en heeren, die het comité had den bijgestaan. Volgens spr. had de ten toonstelling haar kosten gedekt, o.m. ia een gift van f100.ingekomen. Het be zoek aan de tentoonstelling was volgens spr. niet bijzonder druk geweest, wel had den ook meerdere personen uit Baarn de tentoonstelling bezocht. Spr. hoopt, dat meerdere liefde voor de Zending is ge wekt en velen lid zullen worden van het Zendings-comité. Ook wees spr. nog op het op 3 Juli a s. alhier te houden Zen- dingsfeest- JOOP TER HEUL. Voor hun leden en donateurs voeren de korfballers van H- E. 6 Maart „Joop ter Heul» op. Onder leiding van Rien van Noppen is ook dit jaar weer een stuk van Cissy van Marxveldt gekozen en gezien het suc ces van ,,'n Zomerzotheid" lijkt ons deze keuze niet slecht- „Joop ter Heul» is één van de beste bewerkingen van Dom de Gruyter. Een stuk zonderde afgezaagde intriges, naams verwisselingen, vergissingen enz. maar vol humor; geestig van dialoog, en van begin tot einde spannend, omdat iedere:n in de zaal stukken uit zijn eigen herin nering en jeugd op het tooneel ziet her leven. De H- E.-ers hebben dit stuk reeds in Woerden gespeeld {ten bate van het Al gemeen Ziekenhuis) voor een „uitverkocht huis» en volgens Ket Woerdens Nieuws blad met eclatant succes. We rekenen dua op een sucoesvollen avond. KERKCONCERT. In de oude N. H. Kerk zal op 28 Fe bruari a s. een concert gegeven worden ten bate Üer kerk Medewerking verleenen daarbij d Klein Gem- Koor, onder leiding van den heer Ft, Breekveldt, Baarn, en mevr. Constan. toe d eBussy, Hilversum, alt; mej ElLy v. d. Pol, Amsterdam; de heeren Rich Tijhuis, Baarn; Hans Ponten, Utrecht; O. Veenstra, Hilversum; mej. Bertha Kuyier, Baarn en de heer F- Breekveldt^ Baarn.

Soester Courant | 1935 | | pagina 13