Uit den Soester Raad. Plaatselijk Nieuws. Voor huis en tuin. Onder groofe belangstelling van werk- loozen, die door de C. P. H-, afd. Soest, daartoe waren opgeroepen, kwam Woens dagmiddag te 2 uur de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter was de burgemeester, Mr. O. Deketh'. Afwezig was de heer De Bruin. De VOORZITTER dankte allereerst den raad voor de vele blijken van belang stelling, betoond bij het overlijden van zijn geliefde echtgenoote. De ingekomen stukken werden afgedaan volgens de voorstellen van B. en W» Aan de orde kwam nu de verdere be handeling van de ontwerp-begrooting. De heer NOODER vroeg allereerst, of de door B. en W. voorgestelde her-invoe ring van de steunregeling met rijkssubsi die afhankelijk werd gesteld van de in werkingstelling van het Werkloosheidssub- sidiefonds. Komen de voorstellen van B. en W. af ten behoeve van de werkloozen of alleen om f20.000 uit 't rijsssubsidie- fonds te slepen. En kunt U me ook zeg gen, wat de normen zijn van de toekom stige steunuitkeeringen? Als die beneden de huidige steunnormen van M. H. zou den blijven, heeft spr. bezwaren. De VOORZITTER antwoordt op dat laatste, dat het de door den minister vast gestelde bedragen zijn, welke zullen gel den. De steun komt voor een gehuwd paar op circa f9.plus 75 cent vanaf het derde kind tot een zeker maximum. Spr. wil echter tevens kenbaar maken, dat in de gemeente de werkverschaffing vóór op zal worden gesteld en iedereen on herroepelijk van steun zal worden uitge sloten, die weigert om te werken. De heer NOODER verklaart, dat hij thans, nu de invoering der rijkssteunrege ling afhankelijk is gekomen van de in stelling van het werkloosheidssubsidie- fonds, anders staat dan vroeger tegenover da voorstelten van B. en W. om de be- groojng in overeenstemming te brengen met de te verwachten nieuwe financieele rijksregelingen, op het oogenblik bij de Staten-Qeneraal in behandeling. De heer GASlLLE licht toe, hoe een tal raadsleden er toe gekomen is om een raadsvergadering aan te vragen over de verdere afhandeling van de gemeente- ••ooting op den grondslag, dat geen .ciiing zou worden gehouden met de nieuwe financieele rijksregelingen. Spreker gaat het geheele verloop van de begro tingsbehandeling nog eens na en komt tot de conclusie, dat de raad alsnog goed zal doen bij de verdere behandeling geen rekening te houden met de nieuwe, te verwachten f.nancieele rijksregelingen. Wat 'de steunregeling betreft, daartoe kunnen we besluiten, afgezien van de nieuwe wet ten. De invoering van de steunregeling is hier in den raad twee maai afgestemd, maar dat kwam door de verkeerde toe lichting van B. en W. Hadden B. en W. den raad in kennis gesteld van de circu laire van den minister van 28 Juni '34, waarin werd uiteengezet, dat bij het be steden van een zekere som aan steun en werkverschaffing, een bepaald percentage door 't rijk zou worden terugbetaald, dan zou de steunregeling al lang zijn inge- voerd. De VOORZITTER komt er tegen op, dat B. en W. de zaak zouden hebben vertroebeld. Waar de minister in de aan gehaalde circulaire op doelde, was (een tijdelijke maatregel, welke op 1 Jan, '35 niet meer zou gelden, maar dan zou worden opgelost in de nieuwe rijksrege ling. Met die rijksregeling moeten we dan ook consequent vasthouden bij de samen* Stelling van de begrooting, als we an derzijds de invoering van de steunrege ling er op willen laten steunen. Ook de heer GROOTEWAL is nu be keerd tot invoering van de rijkssfeunrege. ling, welke aan de gemeente f2260. voor dit jaar kost, maar deze ook in staat stelt om f28.000.voor de werk loozen méér te besteden. En daarom is Spr. ook in ander opzicht van meening veranderd en thans er vóór om bij de vaststelling van de begrooting met de nieuwe rijksregelingen rekening te hou den. Op aandrang van den heer ENDEN DIJK erkent de heer DE NIES, dat in derdaad in de financieele commissie de voorstellen tot invoering van de rijkssteun regeling aan de ordj waren vóór de demonstratie werd gehouden, georgani seerd door de afd. Soest van de S.D.A.P., terwijl in het Volksblad de indruk is ge wekt, dat B. en W. eerst onder den in vloed, van die demonstratie uitgegaan, tot hun voorstellen zouden zijn gekomen. De heer SfROBAND blijft t betreu ten, dat de raad niet aanstonds besloot om met de nieuwe rijksregelingen geen reker,ing te honden. Dan hadden we een sluitende begrooting gehad zonder belas ting vuhooging en had het publiek kun- ïien zien, dat we onze hulshouding be hoorlijk luidden gevoerd. Meest dan Ia- fc'r nog f97.000.— ris gevolg van de nieuwe wntcu worden gezocht, dan zoude men wefen, hoe dat kwam. De heer VAN DUREN acht 't publiek .Veld- .'Cr.'de ingelicht. Ook de bevsr MULDER blijkt Sjans voor 3? samenstelling te zijn van een begroe iing, waarin de consequenties van de ricuwe rijkswetten tot uitdrukking komen, fcpr. stelt echter voor om de gemeente, voor wat de personeele belasting betreft, over te brengen van de 6e naar de 3e klasse, waarmee de kleine huurders ont last zouden worden, al moet daarnaast 't aantal opcenten op de gemeentefonds- belasting worden verhoogd. De VOORZITTER en de heer GROO TEWAL bestrijden de mogelijkheid voor dit oogenblik van de klasse-verhuizing; de wet Iaat dat niet toe. De VOORZITTER brengt thans in stemming het voorstel van B- en W. om n u, bij de verdere behandeling van de gemeentebegrooting, de nieuwe regee- ringsmaatregelen te laten gelden. Alleen de heeren Mulder en Qasille stemden tegen. Aan de orde was nu: le. De rijkssteunregeling weer in te voeren. Voor werkverschaffing wordt een som begroot van f 40.000.—, voor steunregeling f50.000 Dit voorstel wordt z. h. s. aangeno men. 2e. Verhooging der opcenten op de perc. belasting van 70 op 140 opc. Alleen de heer Qasille wil geacht worden te hebben tegengestemd. 3e. Verhooging opcenten gem.fondsbelas- ting van 45 op 65 opc. 4e. Heffing van 40 opcenten vermogens belasting. 5e Verplaatsing der gemeente voor de gem.fondsbelasting van de 2e naar de 3e klasse. De voorstellen 2 tot en met 5 worden z. h. s. aangenomen. 6e, Verhooging van de straatbelasting van 5 op 6 °/o. Aangenomen met de stemman der hee ren Gasille, Mulder, Van Dam en Horns- veld tegen. TIJDELIJKE SALARISKORTING? Alsnu kreeg de heer GASILLE gele genheid om zijn voorstel te verdedigen tot het toepassen van een tijdelijke sala riskorting (1 Maart '34 tot 1 Maart '35). Hij meende, dat de jongste salarisherzie ning in het algemeen niet tot een sa larisverlaging heeft geleid. Hij wil kor ten; tot 1050 gld. niets, tot 1300 2 pCt., tot 1550 3 pCt., tot 1800 4 pCt., daarboven 5 pCt-, van de totale salaris sen. Totale besparing; f5278. De heer NOODER bestrijdt het voor stel. Alle salarisverlagingen in de maat schappij hebben de economische toestan den slechts slechter gemaakt. Ook de heer ENDENDIJK is tegen het voorstel-Gasille. We zouden ons een brevet van onbekwaamheid verkenen, als we de pas herziene regeiing nu al weer gingen beknabbelen. De VOORZITTER acht zelfs de mo gelijkheid afwezig, dat het voorstel even tueel door de hoogere autoriteiten zou worden aanvaard. Op aandrang van den minister is onze saiarisregeling aan de rijksregeling aangepast. De nieuwe rege ling, welke we aannamen, is thans in Den Haag in onderzoek. Die regeling zal wor den goedgekeurd of niet, maar men zal geen korting op een goedgekeurde rege ling aanvaarden. De heer MULDER acht onze selaris- regeling absurd opgevoerd, maar wil voorloopig het Haagsche onderzoek af wachten. Het voorstel-Gasille, in stemming ge bracht, krijgt alleen de stemmen van de heeren Gasille, Van Duren en v. d. Bre- mer vóór. De begropting in haar geheel'in stem ming gebracht, wordt aangenomen met één stem tegen (Qasille). Naar aanleiding van afwijzende voor stel van B. en W. op een verzoek van den heer Van Aken te Soesterberg voor de inrichting van een Eau de Cologe- fabriekje, merkte de heer NOODER op, dat zulk een fabriekje geen reuk of hin der geeft. De heer GROOTEWAL zegt, dat er toch wel bezwaren schijnen te zijn. Reeds eerder heeft een ander eén dér- gelijk fabriekje te Soesterberg willen in richten en toen was er één bewoner van de buurt, die bezwaren maakte, n.1..,,. de heer Van Aken, die thans een aan vraag doet. Het verzoek van dezen heer werd af gewezen. De heer Frank kreeg toestemming voor de inrichting van een houtzagerij op de Koninginnegaan. Het voorstel tot vaststelling van een verordening voor de Commissie van Ad vies ter beoordeeling van bouwontwerpen ontmoette bedenkingen. De heel* ENDENDIJK wilde er mee wachten, tot een Directeur van Openbare Werken is benoemd, een voorstel, dat gestetmd werd. De moeilijkheid is, dat in het ontwerp wordt vastgelegd, of de te benoemen directeur al of niet zitting zal heben in die commissie. Sommige leden mcenen, dat de nieuwe directeur over de wenschelijkheid van zulk zitting nemen, vooraf moet worden gehoord. Het voorstel-Endendijk tot onthouding haalt 77 stemmen. In de volgende ver gadering moet dus worden herstemd. Bij de behandeling van een voorstel tot wijziging van de gemeentebegrooting, uitte de heer NOODER sombere vermoe dens over de toekomst van het bedrijf, vooral door het gebruik van petroleuin- gasbranders. De aanschaffing van een tel machine vond bij hem bedanking, óók bij de goedkoope petroleum; er is een zekere tariefsherziening in voorbereiding. De telmachine werd met 9—5 stemmen aanvaard. Het voorstel tot wijziging van de ver ordening op den Keuringsdienst van vee en vleesch, werd aangehouden, omdat de bedoelingen der door hoogerhand ten deze gewenschte wijzigingen den raad nog niet duidelijk waren. Vacatures in stembureaux werden aan gevuld. De heer H. v. d. Hoek, die zich' ge dupeerd gevoeld bij de aanbesteding van werkzaamheden ter verbetering van het speelterrein bij de school in de Kerke- buurt, ontlokte den heer MULDER de klacht, dat Op. Werken bij de uiteinde lijke uitvoering in eigen beheer weer van het bestek is afgeweken. Hij vraagt naar de werkelijke kosten dier uitvoering. Wethouder VAN KLOOSTER zal de cijfers nagaan en schriftelijk overbrengen, maar de aanvrage van den heer v. Hoek om schadevergoeding werd met algemee- ne stemmen afgewezen. Een crediet-aanvrage werd toegestaan voor wijziging in de beplanting langs een tweetal wegen. De heer NOODER wenscht, dat dit vakkundig werk niet door Armenzorg zal worden uitgevoerd, maar in productief werk. Dit idee werd afgewezen met twee stemmen, van de heeren Nooder en De Nies, er vóór. De bewoners van de Erfcaweg, die ver- vcrschdlende verbeteringen vroegen, kre gen nul op hun request. Van Ged. Staten is bericht ingekomen, dat ze bezwaar maken tegen de instelling van een tijdelijken ophaaldienst van vuil, zoo lang de nieuwe directeur van O. W. niet is benoemd en de dienst van O. W. niet is gereorganiseerd. De VOORZITTER wil Ged. Staten beduiden, dat de proef voor de gemeente een financieel gunstige uitkomst heeft en vraagt den raad om te besluiten de proef tot uiterlijk ultimo December van dit jaar voort 'te zetten. De heer GASILLE vindt de zaak duur. Als we -uitbesteden, dan kost het ons geen geld, maar thans gebruiken we drie arbeiders van O. W., die iesamen circa f4000.— per jaar kosten. De VOORZITTER: Maar voor wie we op het oogenblik geen werk hebben. De heer GASILLE erkent dat, maar meent, dat ze op wachtgeld gesteld moe ten worden. Verschillende leden achten wachtgelders nóg duurder. De heer GASILLE wilde de proef tot uiterlijk 1 Juli slechts laten voortbestaan. Aldus wordt besloten. RAPPORT- >3ANNINGSTRAAT. Voorgelezen werd het rapport van de gemeentelijke deskundigen, die een onder zoek hebben ingesteld inzake de Banning- straatkwestie; het zijn de heeren Ir. Groo- te, Dir. van Op. W. in Hilversum en C. Krijn, Hoofding. bij den Prov. Water staat in N. Holland. Zij hebben geconstateerd, dat onder den rijweg een drietal boomstronken zijn aan getroffen, welke verwijderd hadden moe ten worden; het ter plaatse blijven van deze stronken moet de uitvoerder hebben gekend. Wel kan worden gedacht aan sabotage. Zwarte aarde is niet overal ver vangen door zuiver zand, maar waar de aarde van zanderig karakter was, lijdt de kwaliteit van het werk er niet door. Walsen van den zandweg achtte de com missie ondoenlijk; deze eisch had niet ge steld mogen worden. De langsnaden der pJaten zijn niet overal 2 maal met sproeifalt bestreken, maar het nut daar van komt de commissie ook problema tisch voor. Door regen zijn de platen voldoende vochtig gehouden, waardoor sproeien overbodig was. De loonverhou- dingen worden ongunstig beoordeeld; ze hebben invloed gehad wellicht op den geest van het werkvolk. Het komt de commissie voor, dat de betonplaten die nen te worden verwijderd, welke boven de drie boomstronken hebben gelegen, dan een tijdelijke bedekking van klinkers, door de gemeente te verstrekken, worde gelegd en na een paar maanden nieuwe platen worden aangebracht. De alge- moene conclusie is, dat het werk slordig werd uitgevoerd, het toezicht slap is ge weest, maar dat het werk behoorlijk is op geleverd en er geen onrust behoeft te wezen over de kwaliteit. De gemeente zal geen verhaal hebben op den aannemer, die b.v. meer zand verwerkte dan uit het bestek bleek en ook nog andere tegen- vorderingen kan laten gelden. Het beste is quitte te rekenen. De VOORZITTER deelt mee, dat B. en W. den aannemer hebben geschreven en nader met voorstellen in den raad zul len Komen. De heer MULDER is niet tevreden over het verloop van het onderzoek, dat niet breed genoeg zou zijn opgezet, B. en W. hebben de zaak opgehouden, wat de gemeente een schade heeft be rokkend van 10 a 20 duizend gulden, die uiteindelijk.... door spr. op B. en W. en in liet bijzonder op den wethouder zullen worden verhaald. Op voorstel van den heer GASILLE besluit de raad om over deze aangele genheid niet verder te spreken en eerst de betreffende voorstellen van B. en W. af te wachten. RONDVRAAG. Op voorstel van den heer ENDENDIJK wordt weer een crediet toegestaan voor werkloozen-jeugdvverk. De heeren VAN DUREN 'en VAN DAM dringen aan op uitvoering van werken uit het fonds van de nu goedgekeurde Baat belasting. De heer DE NIES beklaagt er zich over, dat door M. H. nog altijd produc tief werk wordt verricht, in strijd met een genomen raadsbesluit. De heer MULDER herhaalt eenige vroegere vragen, waarop hij naar zijn meening nog geen voldoende bescheid kreeg. De heer GROOTEWAL vraagt, of den raad nog wel eens het rapport zal be reiken van de commissie van onderzoek inzake het Natuurbad. Spr. heeft boven dien gehoord, dat het dezer dagen in de pers zal worden gepubliceerd. Hij wenscht openbaarmaking. Te 6 uur werd de openbare vergade ring gesloten. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Gisterenmiddag te even 12 uur heeft op de B. Grothestraat een ernstig ongeval plaats gehad. De heer Vuurens uit deze gemeente, komende van het erf van de werkplaats van den heer v. d. Velden, reed eerst eenige meters aan de linkerzijde van ge noemde straat in de richting Nieuwerhoek, om daarna zonder teeken te geven naar rechts over te steken. Uit de richting Soest kwam gelijktijdig een motorrijder, welke, om een aanrijding te voorkomen, nog zoo ver mogelijk naar rechts uit week. Een aanrijding was echter niet te voorkomen. V. kwam ruggelings op de stuurinrichting der motor te recht, waar door de motorrijder het stuur kwijt raak te en tegen een boom reed. Laatstgenoemde bekwam hierdoor zeer ernstige been- en armfracturen. De dok toren Rupert en De Vos hebben V. ter plaatse behandeld, waarna hij per zieken auto naar het ziekenhuis te Amersfoort werd overgebracht. De motorrijder liep een kleine hoofd wonde op. Het rijwiel werd nogal'beschadigd, ter wijl ook de motor eenige averij opliep. Procesverbaal werd opgemaakt. VARA-AVOND. Dinsdagavond werd in „Eemland" een Vara-avond gegeven. De zaal was geheel gevuld. Na de opening door den heer Mud, het optreden van Mevr. Lottie Wins met eenige transformatie-stukjes en den heer Alex Wins als goochelaar, waar mede beide personen veel succes hadden, xtradt als spreker op de Vara-voorzitter, de heer A. de Vries. Spr. wijst er op, dat 1935 voor de Vara een jubeljaar is. 1 Nov. 1935 toch bestaat de Vara 10 jaar. Op 1 Nov. '25 niets bezittende, heeft zij thans de beschik king over een goed geoutilleerde studio, geheel vrije gebouwen, een reserve van f 150.000.50 zenduren per week, een eig-en orgaan, een ledental van 60.000. De uitgaven beloopen f700.000.per jaar. Spr. wijst er op, dat de Avro, welke zuiver fascistisch is, hoopt op ondergang van de Vara. Met alle kracht zal hier tegen worden gestreden. Waar de zendhuur alleen reeds f30. per uur bedraagt, dringt spr. aan om de Vara krachtig te steunen. Met een groot Vara-feest zal in 1936 het 10-jarig bestaan worden gevierd. Ook roept spr. de aanwezigen op met de a.s. verkiezingen hun plicht te doen. Met een leuke ti'ansformatieschets werd de avond besloten. MONDACCORDEON-VEREENIGING „BRAVO,'. Genoemde club gaf Maandagavond in de groote zaal van „Eemland" een uitvoe ring, welke zeer druk bezocht was. De heeren Sjollema en Peeters uit Baarn ver zorgden het muzikale gedeelte met viool- en accordeonmuziek. De fraaie banier met de behaalde eereteeker.en sierde het podium. Klokke 8 uur opende de voor zitter de samenkomst met een woord van welkom en deelde mede, dat de club ge meend had een uitvoering te moeten geven, daar de club 100 donateurs en phn. 50 leden telt. Spr. hoopt, dat deze aan tallen zullen worden verdubbeld. Hierna trad allereerst op de afd. „Jong Bravo", welke aardig voor den dag kwam; het gebodene was nog zwak, maar zui ver. 't Bleek, dat zoowel de jongens als de meisjes op hun instrument goed thuis zijn. De groote club is zakkende in leden tal, hetgeen te betreuren is. We willen onze Soester jongelui daarom aansporen deze zoo gewilde muziek te gaan beoefe nen en zich te stellen onder de zoozeer bekwame leiding in deze vereeniging. De directeur, de heer C. Mooij, ver tolkte Mozart's „Wiegelied" en „O, Solo Mio", welke nummers zeer in den smaak vielen. Enkele leden der club vulden het mu zikale gedeelte van den avond aan met voordrachten en kleine tooneelstukjes, die het zeer goed deden. Tot slot liep een verloting om frraie prijzen. „Bravo" heeft prettig gefuifd. LANDBOUW CRISIS-ORGANISATIE. District Soest—Amersfoort. Aan de leden wordt bekend gemaakt. dat inplaafs van den heer IC Lam tot secretaris is benoemd de heer T. Dorre- sfeuijn, wonende Staalwijklaan No. 4, Soest, en dat genoemden secretaris voor de leden zitting zal houden icderen Vrij dagmorgen van half elf tot elf uur, in hotel de Kroon te Amersfoort en iedeveu Vrijdagavond van zes uur tot half acht in het kantoor der Coöperatieve Land- bouw-vereeniging, Torenstraat No. 14 te Soest, te beginnen a.s. Vrijdag 15 Maart. Een ieder wordt vriendelijk verzocht hiervan goede nota te nemen en zooveel mogelijk voor verschillende zakjn op de vastgestelde uren te komen. Ook wordt een ieder verzocht het adres van genoem den secretaris te notceren. SCHOORSTEENBRANDJE. Woensdagmiddag werd de huïp ingeroe pen van de Brandweer te Soesterberg vcor een schoorsteenbrandje op den Kampweg. Het vuur was spoedig bestreden. VERKEERSONGEVAL. Woensdagvoormiddag te 11 uur nad voor het Raadhuis een verkeersongeval plaats. Op dat tijdstip stond zoowel aan de rechter, als aan de linkerzijde van den weg een autobus. Uit de bus naar Amers- foort was een 73-jarige dame gestapt e:i wilde deze voor de bus om naar 't post kantoor gaan. Zij werd echter door een personenauto, komende uit de richting Baar, „geschept", waarbij zij eenige wou den aan haar beenen bekwam. Zij werd binnengedragen in de woning van den gemeentebode, waar Dr. V. de eerste hulp verleende; daarna is zij per politie auto naar haar woning alhier vervoerd. Het door de politie ingesteld onderzoek bracht aan het licht, dat den bestuurder van de personenauto geen schuld trefc. PLUIMVEE- EN KON11NENFOKKERS VER. „SOEST EN OMSTREKEN". Woensdagavond werd in de zaal van het hotel „De Gouden Ploeg" de jaarver gadering gehouden onder leiding van dc« heer Ten Raa. Ingekomen was een schrijven van de Amersfoortsche Piu mve^-fokkers-ver. met verzoek om mede te werken aan de ten toonstelling op 29 en 30 Nov. en 1 Dcc. '35, alsmede een schrijven van de groep Konijnenfokkers „Onder Ons", verzoeken de in de vereeniging te worden opgeno men. Als groep is dit niet mogelijk, wel kunnen de personen individueel 'lid wor den. Als leden werden voorgesteld de hee ren L. Windhouwer te Den Dolder, M. Roels te Soestdijk en als adspirant-lid de jongeheer J. Roels. Verder een schrijven van den Lande! Bond van Pluimvee. Ver., opgericht te Apeldoorn, met verzoek tot toetreding. Al die schrijvens werden om prae-advies in handen gesteld van het bestuur. Uit 't daarop uitgebrachte jaarverslag blijkt, dat het ledental terugliep van 99 op 76. De rekening sluit met een batig slot van f82.55. Uit het tentoonstellingsverslag bleek, dat deze goed geslaagd is. Het verslag der propaganda-commis^ie werd goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd herkozen de heer A. D. Steffens en in de plaats van de heeren J. A. de Koning en T. de Jong gekozen de heeren J. J. W. Blom en J. Achterberg. De contributie werd vastgesteld op f 1.50 per jaar. Zij, die 1 Juh de contributie niet betaald hebben, mogen aan geen tentoonstelling deelnemen. Tot leden der tentoonstellingscommis sie worden benoemd de heeren Graau- mans en Gaasbeek. Na herziening van Statuten en Regle ment werd de vergadering gesloten. KAMERPLANTEN. Wie in Augustus van >t vorige jaar Pelargon'iums (Geraniums) en Fuchsia's stekte, moet deze nu oppotten of ver potten. Ook de oude planten brengt men weer aan het groeien door ze wat meer water te geven en in het licht te bren gen. Alle kamerplanten verlangen weer wat mest- Met de winterrust van Clivia's is het eveneens gedaan, ze moeten nu regelmatig water hebben. De meeste kamerplanten kunnen op hef einde van de maand worden verpet, maar men kan dat ook zeer goed nog een maand uitstellen, zonder dat het de planten zal schaden. Neem vooral geen te groote potten, indien een pot geheel en al dooi'worteld is, moet men een grootere nemen, waarin de oude pot pre. cies past- IN DEN MOESTUIN. Reeds in het begin van de maand, vooi zoover liet weer nrewe.kt natuurlijk, kunnen sla, bloemkool en sjalotten buiten worden uitgCplant, alsmede voorgeteeLH erwten, peulen, capucljncrs en tuinboonem Zaaien kan rren om dezelfden tijd: spi nazie, raapstelen, koolrabi, radijs, peier. s<die en zomerrapen- in de tweede helft van Maart leggen we al de' volgers van erwten, capuc'jners en peulen. Dan leggen we bij go*d weefl tevens de niet-voorgeteelde tuinboor.en en late aardappelen, ook de voorgekiem- de vroege aardappelen. Om dien. tijd zaaien we voorts roods en witte kool, pompoenen, rabarber, krop sla, snijsla, selderie, prei, uien en wor telen

Soester Courant | 1935 | | pagina 5