Oorlogsherinneringen» Wtijnhaedl'P&ede&s Meedrijven fufnm Zr. "Te De overweldiging van België* Tusschen twee fronten. Kroniek van de week 'Pluimveeteelt. Voor huis en tuin. De omzwervingen van een oud-oorlogscorrespondent. Ik kom nu tot het verhalen van' enkele kleine oorlogsincidenten', welke ik mee maakte. Deze belevenissen zijn belangrijk voor me geweest, omdat ze me op di recte wijze leerden zien^ hoe de franc- tireursfabelen ontstonden. Ik ervaardë te vens de eigenaardige sensatie van een tocht door twee vijandelijke linies heen. Uit het „Handelsblad van Antwerpen" had ik vernomen, dat de kerk van Riempst verbrand zou: zijn, de pastoors van die gemeente en; van Sicbem gevan gen waren genomen, enz. Ik wilde er zelf eens gaan zien, omdat ik eerder reeds in Riempst was geweest en daar met den pastoor een korte gevangenschap had ge deeld. In Riempst bleek echter alles rus tig; er was niets bijzonders gebeurd, be halve dat de burgemeester intusschen „spoorloos*' was geraakt, omdat hij het lot wilde ontgaan van de andere burge meesters uit den omtrek, die reeds een week te Tongeren verzameld zaten, door de Duitsehers stevig bewaakt. Toch vernam ik in het dorp, dat de situatie er dreigend' was. Het was in den- ochtend van Zaterdag 26 September. Er werd beweerd, dat Belgische troepenaf- deelirigen in den omtrek in de bosschen lagen en dat e.lk oogenblik een gevecht kon worden geopend. Ik ging in de aan gegeven richting. De weg was volstrekt verlaten en ook bevond zich geen levend wezen meer in de huizen, welke ik pas seerde; iedereen was gevlucht voor de ge varen van' den te wachten strijd. Zoo kwam ik halverwege Bitsen, waar de weg een kromming heeft. Aan weerszijden- vindt ment er een; begroeiing van laag hout, hetwelk een kostelijke natuurlijke dekking oplevert. Van vlak bij me klinkt op eens een; schot, ik hoor de ko, gel fluiten> en.... sta plots, versfrijfd van schrik, als aan deni grond genageld: lk heb tenslotte weli eens reden gehald om erger te beven, maar de volkomen verlatenheid] van het terrein, waar ik geen levend wezen: ontdek, de diepe stilte van de natuur, en dan plots dat harde, nijdige, luide schot.... daar vlak bij, zonder dat ik nochtans verder iets hoorde of waar nam,'t was alles van een afgrijselijke benauwenis. Pourquoi; tirez vous sur un HoIIan. dais? roep ik eindelijk. Waarom schieten jullie op een Hok lander ïk wist wel, toen. ik dat riep, dat ik geen antwoord zou bekomen en dat men zich niet zou laten, zien.; mijn doel was alleen om kenbaar te maken, dat ik 'een, Hollander was. lk wachtte nog even en vervolgde dan mijn weg. Het besluit daartoe was moei lijk, want ik vreesde, dat ik wéér «en schot zou hooren, als ik nog één pas durfde doen' en dat het dan raak zou zijn. Er gebeurde voorloopig echter niets. Nog geen vijf. minuten echter heb ik mijn weg vervoegd, of er duikt plotseling uit het kreupelhout een Belgische infanterist op, die middfen op deni weg springt en zijn geweer dreigend- op, me richt, 't Is natuurlijk één van die lui,, die me be schoten hebben, en met een omtrekkende beweging naar. de plaats is geloopen-, waar hij me thans aanhoudt lk heb den« man mijn papieren laten zien natuurlijk niet de Duitse hé aanbevelingen en. toen. was de zaak In. orde. Het ging nog erg gemoedelijk in dien eersten: oorlogstijd. Ik kreeg den goeden raad van hem om niet in zoo „rare" kleeding te loopen ik droeg teen spor.teolbert met rijbroek, puttees en rugzak daar ik anders, wel eens abu sievelijk v.oor. een Duitsch militair kon worden, gehouden en.... neergeschoten; De man. ofschoon, wetende, dat ik v,an een plaats kwam;, waar de Duitsehers baas wanen, viel me overigens niet met vragen lastig. Tot Büsen ligt de weg weer v.olstnekt verlaten, maar vlak voor dit stadje ko men van; achter een, huis plots een paar Duitsche soldaten te voorschijn, die m«e toeroepen te blijven staan, dan op me afkomen, en me vervolgens de wacht bin- nenvoeren, in het bedoelde huis gelegen. Mijn papieren bleken hier natuurlijk weer in orde, maar men deelde me toch mede, dat ik naar den plaatselijken comr mandant in het „Bahnhof" zou. worden overgebracht en voorloopig B'lsen niet zou mogen verlaten. Toen ik door het stadje werd< geleid* scheen dit ook geheel] uitgestorven,; slechts verscheen, nu en. dan iemand aan. de deur om verschrikt het nieuwe slachtoffer na te staren, dat werd weggeleid. Op het Bahnhof (station) werd ik zonder veel complimenten in een h.ok geduwd*, waar nog een zestal burgers zaten, die als los- loopcnd waren opgepikt en. wien 't angst zweet op het gelaat stond voor hetgeen zou gaan gebeuren. Drie soldaten bewaakten de geopen de deur en waren onophoudelijk bezig met het sarren, van. de gevangen, men- scheti, dien ze aanzegdén, dat ze straks zouden worden gefusilleerd óf opgehan gen. De menschen kregen er in den let terlijken zin de stuipen van op Kef Ifjf. Ik was natuurlijk óók een ,schweinhund" en werd zoodanig behandeld, totdat het me begon te ergeren- en ik met een krach tig woord vertelde, dat ik als Hollander zóó niet behandeld werrschfe te worden en dat ik straks, als het onderzoek zou uitwijzen, wie ik was, den commandant wel eens zou vragen, of hij dat optre den van zijn soldaten kon goedkeuren. Dat standje hielp geducht; de bewakers kwamen zwaar onder den indruk van mijn woorden en, ik slaagde er ui om: nu ook mijn medegevangenen wat op fe beuren. Ik vernam, van. hen thans het volgende: Toen d« Duitsehers, eenige dagen ge leden, Rilsen hadden ontruimd: vermoe delijk op het bericht der nadering van een sterke afdeeling Belgen was een patrouille van elf Belgische soldaten Ril sen binnengekomen. Ze hadden op het gemeentehuis de Duitsche vlag neerge haald en de Belgische geheschen; de spoorlijn hadden ze op twee plaatsen ver. nield. Vrijdagsavonds, dus den avond vóór ik in Büsen werd gevangen geno men, waren, de Duitsehers in groofer ge tale per trein uit Tongeren, teruggeko men, Hoewel deze trein, uiterst langzaam reed, daar alle mogelijke voorzorgen tegen een overval waren genomen* derailleerde ze toch, prompt op de eerste der twee opgebroken punten: Persoonlijke ongeval len hadden daarbij niet plaats. De manschappen stegen uit en meteen werd een hevige aanval' ingezet op het nabijgelegen station en de aangrenzende huizen, omdat de Duitsehers meenden, dat het plaatsje weer door de Belgen was bezet. In de gemeente, noch in de stationsgebouwen bevond zich' echter een enkele piot meer Toen de Duitsehers eindelijk óók tot die overtuiging waren gekomen* werd de „aanval" gestaakt, maar bleken ze woe dend omja, om alles. Direct begon een wilde jacht op de mannelijke bevol king en in de buurt van het station wer den een tiental huizen in brand gestoken. Het meerendeel der bevolking vluchtte d'e Kempen, in; mijn medegevangenen wa ren daarbij, achterhaald en gevangen ge nomen, Verscheidene vluchtelingen werden neergeschoten. De gemeentelijke notabelen, werden uit hun huizen gehaald en als gijzelaars naar Tongeren overgebracht. De pastoor-Deken werd daar 's anderen daags, vrijgelaten om; zooals ik dat later uit zijn eigen mond vernam aan- de pastoors in de 18. dorpen van, zijn dekenaat order te gaan geven, dat ze aan, hun. parochia nen moesten, mededeeten, dat hun dorpen zouden worden, verbrand en de inwoners gedood, als de spoorlijn ergens zou wor den beschadigd, onverschillig of zulks door Belgische soldaten of burgers zou wor den gedaan. Toen ik een paar uur „opgesloten'' had gezeten, werd ik éindelijk gehaald voor mijn „verhoor". Md. (Wordt vervolgd.) BINNENLAND. DE 32e JAARBEURS welke op Dinsdag jJL werd geopend, belooft in allé opzichten een schitterend verloop te zullen hebben. Voor 't eerst zal de Jaarbeurs worden vereerd met een gemeenschappelijk bezoek van onze volks vertegenwoordigers; de leden der Eerste Kamer komen op Zaterdag van deze week naar Utrecht en de leden van dé Tweede Kamer op Maandag a.s. Een speciale Belgische dag is georganiseerd tegen Woensdag 20 Maart. Te Utrecht exposeeren in totaal 1691 deelnemers, w.O; 'n aantal' buitenlanders; in totaal zijn 1-50S2 M2 expositieruimte verkocht, d;k 440 M2 méér dan int het vorige jaar. Groote opmerkzaamheid trekt een ge zamenlijke demonstratie van d'e NederJand- scbe textie-indusfrie, voor zoover déze zijden- of kunstzijden stoffen vervaardigt. Blijkt uit deze 32 e Jaarbeurs, dat onze zakenniensche» nog een goed: vertrouwen hebben op d'e toekomst, onze regeering blijft het be/uinigingssignaal blazen, lïet groote bezuinigingsplan, dat de inkrim ping van velé nuttige overheidsdiensten ten gevolge zat hebben, is thans in het kabinet afgehandeld en voor indiening bi) d« volksvertegenwoordiging- gereed: "Wel ken kant de regeering op wil, blijkt ook duidelijk uit haar besluit om d'e INPOLDERING DER ZUIDERZEE STOP te zetten, althans voor de eerste jaren. De begroofingspost voor inpoldering van der N.O. Polder, heeft ze teruggenomen-, dat werk zal dus voorloopig niet in uit voering komen-; Zelfs heeft ze f 2-15.000 geschrapt op den post „ontginning en tijdelijke exploitatie van den Wieringer- ireerpolder". De machtige afsluitdijk blijft aldus voorloopig «e» «eeseüjlf dure, maar onproductieve uitgave. Beneikti is alleen, daf duizenden vïsschers hun bestaan heb'-T ben verloren en de regeering mfllioenen moet uitgeven voor een onvoldoende hulp- verleeniging aan deze menschen. We begrijpen tenslotte de lijn niet, wélke de regeering met deze bezuinigings poli tiek volgt Ze schept «en fonds van 60 millioen om groote werken te laten uitvoeren, maar houdt daarna een machtig werk in, waaraan reeds «en begin van uitvoering was gegeven. In d«ze Omstandigheden zou de ménsch- heid haast bereid worden gemaakt om maar weer te gaan gelooven in WARDENJER'S MOTOR als middel om ons voor een poosje uit dén crisisput te helpen. De Wolvegaasche uitvinder vraagt nogmaals onze speciale aandacht. Voor een groepje ingewijden heeft hij zijn motor laten draaien zoo heet het tenminste en Maandag j.L zou hef experiment te Wolvega in een café publiek worden herhaald. Wardenier heetf 1500 toegangsbewijzen van een rijks daalder per stuk laten drukken, maar de bevolking uit de omgeving heeft haar vertrouwen verloren en schijnt niet ge neigd otn daarbij ook nog een rijksdaal der te verspelen. De demonstratie ging niet door; er waren trouwens ook nog technische redenen, die eenig uitstel nood zakelijk maakte. Wardenier vertelde aan dé pers, dat zijn Nederlandsche financie ren, dus de baronnen met hun 13 mil lioen, hem niet meer steunen, maar thans wordt hij geholpen door een Amerikaan- schen minister met 2 millioen, door een Itahaanschen attaché en door een „Eu- ropeeschen staat", die hij niet noemen mag. Tóch een leuke jongen, die Wardeniérr Hij heeft thans óók onthuld, welke drijfkrachten zijn motor heeft; deze loopt op: samengeperste lucht, bovendien op „een soort waterstofgas" èn een... Italiaansch poeder t Vanwege dat laatste moet misschien de interesse van den Ita- liaansclien attaché worden verklaard. We g éven Wardenier nog tijd tot 1 April, doch als zijn motor dan nóg niet publiekelijk draalt, gelooven we, dat hij ons bij den neus heeft willen némen. VAN WOLVEGA TOT OSS Wardenier bezorgt Wolvega een zekere reputatie en we vreezen, dat deze op «den duur van «enigszins lachwekkenden aard zal worden, maar dat is toch zoo niet erg als een reputatie van angstwekken- den aard moet zijn. Dat ondervinden de bewoners van Oss, een gemeente, die toch voor 99 °/o door behoorlijke menschen, wordt bevolkt, maar door een kléine mis dadige minderheid een meer en meer be zoedelden naam krijgt. Heel de reputatie van Oss wordt veroorzaakt 'door een paar familiereden, dfe van geslacht op geslacht met misdaden zijn besmet en wier misdadig karakter een ingeboren nap tuur is geworden. De dé Bie's genieten, wat dat betreft, een vleselijke faam. De 1-9-jarige de Bie, die met meer dan 60 messteken werd afgeslacht, behoorde tot deze familie. Zijn 21-jarige neef de Bie wérd onlangs voor dezen moord tot 15 jaar gevangenisstraf veroordeeld- En deze week hoorde een 16-jarige broer van dezen moordenaar, ook tegen zich zeiven 15 jaar eischen als verdachte in de zaak van den roofmoord op een 60-jarigen man te Oyent Dat de eerst-bedoelde IQ-jarige de Bie, die zoo beestachtig werd afgemaakt, zelf oök niet bepaald een toonbeeld van deugd was, bewijst het getuigenis van zijn moeder voor de rechtbank, toen ze Van hém verklaarde, dat hij haar kort voor zijn dood nog de bekentenis had afge legd van deelname aan een roofmoord in de buurt. Wat «en zegen zou het zijn* als zulke haarden van misdaad konden worden uit geroeid. BUITENLAND DE GRIEKSCHE REVOLUTIE heeft tenslotte langer geduurd dan de eerste berichten uit Athene, na het uit breken van den opstand, hadden d'oen ver moeden. Het heeft bijna een week ge duurd; voordat dë regeerïngstroepen in ernst optraden tegen het Opstandelïngen- léger, dat onder generaal Kameiios stond jen «en gedeelte- van Macedonië en Thra- Jeië bezet hield. Tot dan waren slechts vliégtuigéskadërs in actie geweest. Dat uitstel heeft tot allerlei geruchten aanleiding gegeven. Bericht werd o. m., dat dë regeering haar eigen troepen niet vertrouwde, dat deze gebrek aan ammuni tie hadden enz. In werkelijkheid blijken nu toch inderdaad de weersomstandighe den het openen van den strijd te hebben belet; de sneeuw was in Tracië tot an derhalve meter hoog gevallen. Zoo gauw de fCgeeringsfroepen Maandag jj. den aanval konden Openen, stortte het ver zet der rebellen ineen. De Gen. Staf der revolutionnairen kon zich bij de vlucht nauwelijks op Bulgaarsch gebied redden. Vooraf had zich reeds de bemanning van «en kruiser, de „Helll", aan de regeering onderworpen. Alleen de revolutionnairen op het eiland Kreta, onder leiding van Venizelos, konden zich nog op hun ge ïsoleerde positie handhaven, maar dat kon niet anders dan een kwestie van duur wezen. Reeds een blokkade van dit eiland zou t tot de overgave kunnen dwingen. De rebellen hebben een en ander échter niet afgewacht en Kreta verlaten. Veni zelos is naar Italiaansch gebied gevlucht; de vloot is weer volledig in handen der regiering; Het is düidélijk, dat dc jongste revo lutie zooal niet bewerkt, dan toch begun stigd is door buitenlandschë machten. Italië en Bulgarije hadden er beiden be- lang bij, dat Griekenland aan het Balkan pact zou verzaken, hetwelk de huidige territoriale verhoudingen in het Zuid-Oos ten van Europa garandeert. Italië streeft altijd nog naar directen invloed óp, zoo geen annexatie van «en deel van de Adriatische kust op den Balkan en Bul garije streeft naar het herwinnen van de gebieden, welke in den jongsten oorlog aan Servië (Joegoslavië) en Roemenië ver loren gingen. Venizelos streefde er naar om zijn politik met die van Italië en desnoods ook met die van Bulgarijë in overeenstemming te brengen, terwijl de huidige regeeering in het Balkan-pact zich verbond met Joego-Slavië en Roemenië. H«t misloopen der revolutie is dus ook )een streep door Mussolini's rekening. Natuurlijk hebben ook geschillen van bimiënlandsche politiek het uitbreken van de revolutie beïnvloed; in de huidige Griekschë regeering schuilen monarchisti sche tendenzen, terwijl de Venizelisten republikeinen zijn. Ook zijn de Joego slavische en Roemeensche koningshuizen aan de gewezen Grieksche koningsfamilie vermaagschapt, maai' toch schijnt een her stel van een Grieksche monarchie, te oor- deelen althans naar uitdrukkelijke verkla ringen van de huidige regeering, m de naaste toekomst nog niet te verwachten. DE KERKSTRIJD IN DUITSCHLAND is wederom fel ontbrand door een dui delijk en scherp stelling nemen van de Beüjdeniskerk tegen het aangematigd kerk gezag van rijksbisschop Müller, tegen de moderne rasse-leer en tegen Rosenbfcrg's opgedrongen nationaal-socialistische cul- tuurphilisofië. Tegen dat alles is op Zon dag jj. in hondrden protestantsche ker ken een protest voorgelezen, dat was op gesteld door de synode van de Belijde- niskerk. In de provincie is de politieke politie opgetreden; ze drong hier en daar zelfs de kerken binnen en arresteerde dé predikanten Toch wordt verwacht, dat Hitier bet kerkelijk verzet op den duur niet zal kunnen weerstaan en den rijks bisschop Müller, zijn vriend Rosenberg en het streven naar ©en eigen Duitsch geloof, zal moeten verloochenen. DE DIPLOMATIEKE REIZEN in Europa zullen nu eerlang toch voort gang hebben. Ondanks de ergernis »n Duitschland over de publicatie van het Engelsche Witboek, schijnen Sir John Simon en Hitier elkaar nog vóór einde dezer maand in Berlijn te zullen ontmoe ten. Vóór dien tijd zal Eden, de Engel sche Lord-Groot-Zegelbewaarder, te War schau en Moskou confereeren. Het zal wel zijn om Duitsche gevoeligheden te ontzien, dat Simou niet zelf naar Polen en Rusland reist. Voor de ontwapening of bewapenidgs- beperking, welke toch 't doel van deze rei zen moest zijn, zien wé overigens nietv eel heil meer. Daartoe is de stemming in de betrokken hoofdsteden door de voorafge gane incidenten te veel bedorven. Waar ter wereld is op het oogenblik sprake van een goede stemming? Als vol keren elkander niet benijden en bestrij den, dan lokken binnenlandsche conflic ten en troebelen uit. Cuba is in volslagen revolutie; er heerscht «en politieke sta- kingsterreur van geweld, waartegenover de regeering de Grondwettelijke waarbor gen heeft opgeheven, om de scherpste répressailles te kunnen nemen. Mexico wordt verteerd door een onzinnige kerk vervolging, welke in verschillende Mexi- caansche staten tot gewapend verzet leidt. Straks zal de regeering de door haar op geroepen booze geesten niet méér kunnen bezweren en dan eindigt het drama in .een bloedbad. Een Mexicaan, die zijn re geering blijkbaar eéa handje heeft wil len helpen, schijnt zélfs éten AANSLAG OP DEN PAUS in den zin te hebben gehad. De man was naar Rome afgereisd om een audiëntie bij den Paus ié verkrijgen, maar de in lichtingen over hem waren zóó slecht, dat zijn verzoek meerdere malen werd afge wezen. Toen hij zich wederom meldde, werd hij gearresteerd en toen vond men een scherp geslepen dolk o^ hem, Hij werd aan de Italiaansch© politie overgele verd, die hem over de grenzen des lands heeft gezet. DE CHACO-OORLOG blijft een volkenstrijd, waarvan 't einde niet te zien is. Ook de Volkenbondsraad weet er g«een weg meer mee, nadat het verbod van wapenlevering eenzijdig ten gunste van Bolivia werd opgeheven. Para gay, dat 't lidmaatschap van den Volken- bend opzegde, vindt steun bij sommige regeeringen, o.a. van Argenfië en Urugay, die Paragay onrechtvaardig behandeld achten door den Volkenbond, welke be ëindiging van den strijd eischte, toen Pa ragay den oorlog tegen Bolivia voor zich gunstig had ontwikkeld, maar aan Bolivia legd, toen de regeering van dit land in geen moeilijkheden m den weg had ge- 1932 den oorlog als aanvaller begon door het sinds vele jaren door Paragay bezet en bestuurd Chaco-gebiied binnen te dringen. GAAS ONDER DE ZITSTOKKEN VAN HET KIPPENHOK- W« bedoelen thans: vfcehtdraad bov®t den mestvloer, ouder de zitstokken vaat leghoenders. Hiermede wordl beoogd: het voorkomen, dat eieren, wellek) eventueel des nachts of ontijdig boven den mestvloer gelegd worden, zullen breken; b- het voorkomen, dat kippen, op den mestvloer loopende, vuile poaten zullen krijgen en vervolgens bij het leggen de eieren in de legnesten bevui'en, vuilscha. lig maken; c- het voorkomen, dat eierpikkers wor. den gekweekt door de aanwezigheid van stuk gefcgde eieren op den mestvloer enz. Dat is allemaal prachtig goed bedoeld en best, maar; wat zien wij nu in de practijk gebeuren? Jammer genoeg, zien wij bij enkele pluimveehouders, dat liet van kwaad tot erger is geworden. De mestvloer onder de zitstokken wordt nu zóó afgesloten, dat de hoenders al leen bóven den draad op de zitstokken, maar niet meer onder die stokken op; den mestzolder kunnen komen, met hel gevolg, dat sommigen dien mestvloer niet meer op tijd van den mest ontdoen. Want zoo rede«eeren er enkelen; en ze handelen er ook naar! de hoen. ders kunnen niet meer op den mest ko men, dus laten wij die uitwerpselen maar wat langer liggen, dat spaart werk uit meteen. Ziet, daar zit nu een der factoren, dia het gevolg van het gebfuik van gaas bo. venhedoeld zijn. Waar al jaren geijverd werd voor het geregeld schoon houden der mestvloeren, daar zien wij nu ten. gevolge van het gaasgebruik ophoopin. gen van uitwerpselen tot 10 c-M. en hooger! De hoenders worden nu genoodzaakt den nacht door te brengen boven de op. stijgende ammoniakgassen van haar eigen uitwerpselen. Hierop wordt bij alle re. dame, die er voor gemaakt is, niet of, niet voldoende gewezen- Wij zijn van meening, dat we de mestvloeren zoo vrij mogelijk moeten laten, zoodat deze liefst dagelijks van uitwerpselen kunnen wor. den ontdaan en geen kweekplaatsen wor. den van alle mogelijke en onmogelijke onreinheden. Gaasbodems, als hierboven bedoeld, zijn goed, maar: de reiniging moet toch' ook geschieden; al behoeft zulks niet pre. cies iedere» dag, wanneer men 's mor. gens -een weinig turfmolm door 't vlecht, draad strooit- Worden de ntestzolders niet geregeld schoon gemaakt, dan treedt bij warnt weer spoedig de roode luis op- En als deze ier eenmaal is, dan wordt het o, zoo'n toer, 0m ze -er weer weg te krij. gen- Dat heeft menigeen onzer wei eens ondervonden- D.V. 24 M;: Btng t( Sor->, Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist IN DEN BLOEMENTUIN. Verschillende bloemplanten kunnen \vé in het begin van Maart zaaien in kist jes en zaaipannen, die we in de kamer voor een raam op het Zuiden zetten of in de serre, we dekken met glas en zoo lang het zaad nog niet gekiemd is, leg» gen we papier over het glas- Zoo gauw de plantjes zichtbaar worden, moet het papier er af; veel licht moet dan wor den toegelaten en er moét dan meer en meer worden gelucht- De plantjes wor den spoedig in andere bakken en daar in op 'grooter afstand verspéend- Vooi: zulke cultuur komen jn aanmerking: Asters, Phlox, Petunia, Zinnia en Ver bena. Buiten kunnen wé Anemonen plan ten 5 h 7 c M. diep en op 10 c.Mw ouderlingen afstand Ranonkels, Gla« diolenj Tijgerbloëmen, Kaapsche Hyacin-* thenn, sommige Lelies en ook nog Spi. rea. Zoo gauw de vorst, die in de eerstel dagen van Maart zich' nog deed gelden, is afgetrokken, moéten de rozen aanstond* van dek worden ontdaan» Tegen dat geen zware nachtvorsten meer zijn té vreezen, snoeien we zé op een buitenoog. in de tweede helft van Maart kunnen we Vuurpijlen planten en Monbretia's- Het uitzetten van voorjaarsplan ten op de peTken moet ook niet langer worden uit gesteld» W« noemen: Vergéet-nve-nietjes, Violen^ Phlox enz» Op het einde van de maand moet dö tuin er wéér keurig uitzien; randen moe ten dan zijn afgestoken en paden ge schoffeld- in Maart kunnen we de Begonia-knol- of potten in ©en verwarmd vertrek te plaatse^ vóór één venster op het Zuiden. Mé» légt zé één c-M. onder de aarde en m«t de holle zijde naar boven» VocB* tig houden. Begin Juni kunnen ze buiteal 'op 25 c-Mk worden uifgeplant. gro< Hui C in c jaar Soe goedlo '29. Te weg 2 Voor Zonda „Zonn goede lelijke wordei heer D Ors Verzi kraan v

Soester Courant | 1935 | | pagina 6