KLOMP's Taxi-bedrijf Ingezonden stukken. TELEFOON 984 Wij rijden uitsluitend met 6-cylinderwagens, 5- en 7-persoons, vaor TAXIPRIJZEN. fsjs D. F. VOIGT Kerkberichten. SMIT's Leesbiblotheek Officieele Kennisgeving. Buiten verantwoording der Redactie. NATUURBAD- EN NATUUR- GEHEIAIEN. IU Natuurbescherming en woningbouw betoog den wij in onze vorige beschouwing, ver draagt zich niet altijd. En ook zeiden we, dat men zich binnen een gemeenschap vrij moet kunnen ontwikkelen omdat het in- terium van elke levensbeschouwing inhoudt: verruiming van levensomstandigheden. De natuurbeschermer, wiens levenspositie in den regel is geconsolideerd, geniét gaarne van een zekere pastorale rust althans tracht daarvan te genieten temidden van het woelige en bruisende, leyen. Hij is er in geslaagd een idylissch plekje in 'n ideale omgeving aan de natuur te ont- treKken, waarin hij zich kan overgeven aan meditaties of onderzoekingen. Hij voelt er dus bitter weinig voor in zijn pastorale rust te worden gestoord. Wij raken hier een teer punt. Dé ntuui bescherm er heeft hoewel dit voor iedereen geldt recht op rust. De wetgever heeft zijn bemoeiingen, ten gevolge van ons gecompliceerd leven, ook moeten uitstrekken tot het terrein waarop den b'urger rust wordt gegarandeerd. Mddr, deze geldt in hoofdzaak in de nachtelijke uren. Het is n.1. verboden, de rust en orde na twaalf uur 's nachts te verstoren, hoewel dit begrip wel uiterst betrekkelijk is, want het ls den motorrijder b.v. niet verboden in een snelle en geruchtmakende vaart, des nachts Dver wegen en straten te suizen. Evenmin is het de spoorwegen verboden, des nachts een trein samen te stellen. Wat wij allen intusschen gaarne doen de natuurbeschermer maakt .daarop geen uit zondering dat is, het veld, .waarin wij ons bewegen, zoo ruim mogelijk te kiezen. Waardoor we en dit is de keerzijde lelkens gedwongen worden een der vele compromissen met het leven te sluiten. Zoo staat het dus ook met de bebouwing van Soest. De natuurbeschermer steunt niet op recht en wet, indien hij zich zou willen verweren tegen wat hij-zelf naarstiglijk heeft betracht: te weten, het zich vestigen temidden der natuur. Wat men voor zich-zelf aan de natuur heeft onttrokken, kan anderen niet worden belet hetzelfde te doen. Doet men dit wél, dan demonstreert men een bedenkelijk egoïsme. Uit deze opvatting blijkt, dat ik mij niet vereenigen kan met het creëeren van een industrie-plan, waarin het bouwen van arbei derswoningen is opgenomen. De qulntsosens van dit ansich" aanlok kelijke plan is echter niet, dat een zoo groot mogelijk aantal me:-.:chen aan het werk kan worden gezet; het overwegende element is, dat met zoo weinig mogelijk kosten, een zoo groot mogelijk rendement wórde verkregen. Wanneer er nu sprake is van vestiging van industrie, dan geef ik den fabrikant van zeil- vaartuigen, motor booten en jachten, kano's en roeibooten, een goeden kans, uiteraard met bijbehoorende outillage voor het opbergen van e. e. a. c.q. meeren aan den wal. Eenige meerdere bedrijvigheid vooral in den zomer is dit is buiten twijfel te ver wachten, waarmede het vreemdelingenver keer en het belang der pensionhouders wordt bevorderd. Een aangelegenheid, waarvan een belang rijke bevolkingsgroep in de zomermaanden de baten toevallen. Hét aanmoedigen tot iogeeren in Soest verdient derhalve alleszins aanbeveling, om dat uit dit bezoek toekomstige bewoners kun nen worden gerecruteerd. De gemeente stelle zich ten plicht, al datgene te entameeren wat het wonen in een stad aantrekkelijk maakt; al datgene te weren, wat het wonen in een stad ongeniet baar maakt. Door het zich realiseeren van de mogelijk heden welke Soest den góed-gesitueerde kan aanbieden, vloeit voort het recht doen we dervaren aan het smartekind der gemeente, met name: het Natuurbad. Indien bereikt mocht worden en dit lijkt mij zeer wel mogelijk dat rente en aflossing, afschrijving en een post voor on derhoud welke laatste post hierop heeft men vooral te rekenen door een toe gepaste onoordeelkundige constructie zal stijgen, dan zullen automatisch de gerucht makende klachten verstommen. Maar dan zat de gemeentenaar, zich het belang voor oogen stellend van allen, zich met de borst moeten toeleggen op al dat gene, wat in het belang is van allen. Een ander zeer sterk argument in het be toog van den heer v. d. Plas is de ont eigeningsprocedure. Laat ons deze kwestie eens in een vol gende bespreking onder de loupe nemen. v. IC. SOESTER ECONOMIE. Het is verheugend te zien, dat verschil lende mensen door de dringende nood, ont staan door de fouten in ons huidig econo misch beleid, gegrepen zijn en trachten hier voor een oplossing te vinden. Maar, en hier om heb ik naar de pen gegrepen, de tot dusver naar voren gebrachte ideeën.lijken me nog te veel' lapwerk, ondanks ze de fouten, die gemaakt zijn en nog gemaakt worden, niet in hun oorsprong aantasten en daardoor onmogelijk een bestendige verbetering kunnen Het vestigen van een .nrbeidersbelyoking brengen.. Ah er - een lek in uw huis is, zult rond een fabriek-centrum staat gelijk met een ge u immers in dc eerste plaats-bezig hou- domper te zetten op de uitingen van levens-"' vreugde. Wat gij niet wil dat u geschiedt, 'doe dit ook aan een ander niet. Voot diegenen, die hun levensonderhoud moeten winnen door in een fabriek te wer ken, voor diegenen, is juist gebiedend nood zakelijk, dat zij in een rustige omgeving krachten kunnen verzamelen voor den vol genden dag. De natuurbeschermer, welke het navolgbare voorbeeld heeft gegeven de steedsche steen- woesternijen de hielen te laten zien, moet derhalve de vurigste propagandist zijn voor de leuze: terug naar de natuur. Zoolang we echter van oordeel zijn, dat fabrieken onmisbaar zijn, moeten we deze, van aestlietisch standpunt bekeken wanstal tige bouw-gewrochten, zóó plaatsen, dat deze zooals de heer v. d. Plas terecht op merkte zoo weinig mogelijk hinder aan de bevolking veroorzaken. De consequentie hiervan echter is, dat de arbeidersbevolking het belangrijkste deel der bevolking van deze omgeving zich verwijderd moet houden. Aangezien ik evenals de heer v. d. Plas van oordeel bben, dat vestiging van industrie, ter bestrijding van werkloosheid mag worden toegelaten, ben ik echter zéér gevoelig voor het argument, dat deze ook de haard is waaruit nieuwe werkloosheid kan worden geboren. i-ia kan en hier ga ik mei: den heer Busch mee in een bepaald geval belee- kenen, dat wij het paard van Troje binnen halen. De mogelijkheden dus openlatende de wenschelijkheid dus inziende tot toelating, blijft echter de grootst-mogelijke voorzichtig heid geboden. Want afdoende waarborg ter vermijding van herniéuwde werkloosheid, kan uiteraard niet worden gegeven. De heer v. d. Plas oud-Rotterdammer, root-stedeling heeft zich vermoede- cenzijdig geïnspireerd op wat hij als woner heeft zien worden, de aanleiding is geworden tot het ...ceerig toonen zijdens de Soester-bur-1 gcr.j, hoewel het van onvoldoend beheer- schen der materie zou getuigen, nu maar nolens-volens het geheele plan te ver werpen. Het kan zeer wel daar, waar nood zakelijk gewijzigd moet worden, steunend op wat practisch mogelijk blijkt als een on derdeel worden beschouwd voor den uitleg van Soest. Sterk staat dan ook m.i> in het betoog van den heer v. d. Plas de figuur, met name; een haven. Aangezien echter in Baarn eenzelfde plan wordt, gekoesterd, mag de wenschelijkheid worden bepleit of terzake overleg mogelijk is om voor gezamenlijke rekening het plan uit te voeren en te exploiteeren. den om dat lek dicht te maken, en niet met het opdweilen van het binnendringende water of met het opvangen ervan. Juist daarom wil ik ook aandringen om ons niet langer bezig te houden met het lapwerk, omdat we allervvege zien, hoe de nood daardoor steeds erger wordt, wat overigens zeer logisch is. Het meest dringende wat om een oplos sing schreeuwt is de werkloosheid, waarmee de ideeën zich dan ook het meest bezig houden. En inderdaad is het van belang, dat we al onze aandacht in eerste instantie hier-1 op richten. Als we dit probleem na trachten te be naderen op de eenvoudigste wijze, ontdaan van allerlei bijkomstigheden, dan zien we: A. dat ieder mens recht op werk heeft, uat van ieder verwacht moet worden, dat hij zijn deel in het maatschappelijk werk op zich zal nemen en zal uitvoeren; B. dat ieder zijn deel van de opbrengst van liet maatschapppelijk werk zal ontvangen, om in zijn levensonderhoud te kunnen voor zien, mits hij zijn deel in het werk vol brengt (uitgesloten natuurlijk zieken e.d.). En juist deze twee grondstellingen, die ieder als juist zal moeten erkennen, worden op de meest grove manier in ons huidig systeem verlochent. De gevolgen van deze fout worden zoveel mogelijk verkleind, maar de fout zelf wordt in stand gehouden. Is het wonder, dat uit iets, dat funda menteel onjuist is en uit de maatregelen, die de gevolgen van het fundamenteel onjuiste moeten verminderen, maar het onjuiste dus in stand houden, niets anders kan voortkomen dan de huidige nood Want wat zien we gebeuren: A. Aan een groot aantal mensen wordt geweigerd hun deel in het werk op zich te nemen, wordt niet toegestaan hun plicht té volvoeren, met al de gevolgen van dien. De andere mensen zitten tot over de oren in het werk, en een massa werk, wat gedaan zou kunnen worden, zeer ten bate van Soest, blijft onuitgevoerd; stilstand in vooruitgang, in welvaart. B. Toch móeten deze werklozen natuur lijk onderhouden worden, en men vindt uit; „de steun". Een zeer funest uitbroedsel van onlogisch denken. Versta me goed: niet om dat ik de werklozen zou willen laten ver kommeren, ben ik tegen „steun", maar om dat dit op zichzelf een onjuiste instelling is, die de welvaart verhindert en dus de op lossing van het werklozenvraagstuk Want de steun moet opgebracht worden door de nog werkenden, de belastingbetalers en de werklozen moeten dit geld aannemen zonder mede te mogen werken tot de al gemene welvaart Bovendien wordt er zoveel tijd en geld besteed aan de vermindering van de gevol gen van deze chaos, dat er blijkbaar niets meer overblijft om de oorzaak zelve te be strijden. De enige manier om tot een verbetering van de toestand te komen is door te han delen volgens een wijze die niet in strijd is met genoemde grondstellingen. Wat volgt hieruit? We kunnen momenteel niet anders dan uit gaan van B, van het geld, dat nodig is om de werklozen in hun onderhoud te doen voorzien. Maar dit geld inoet op de juiste manier uitgekeerd worden, dus niet als „steun", maar als beloning van werk. Het werk moet echter tegen een juiste beloning gebeuren, stel dus bijv. f 2.50 per dag (8 uren). Bij een weekloon van f7.50 (wat men momenteel nog niet als steun ontvangt) zou dus 3 dagen werk ten bate van Soest moe ten verricht worden. Indien men van dit standpunt uitgaat, dus: dat voor iedere betaling behoorlijk -gewerkt wordt, (maar in verhouding tot een juiste beloning!) dan verkrijgt men een basis, die niet in strijd met de grondstellingen is en dan ailèen schept men de mogelijkheid tot een bestendige verbetering. Maar we moe ten vóoral opletten, dat betaling en werk elkaar delclcen; men mag voor één dagloon (f 2.50) niet meer als één dag werken eisen, zoals helaas vaak in de werkverschaffingen wordt gedaan. Evenzo mag men voor 1 dag werken niet meer dan 1 dagloonuitbetalen,, daar men anders weer in steun vervalt (ten onrechte der belastingbetaler). Iemand, die b.v. f5.aan steun ontvangt, zal dan slechts 2 dagen behoeven te werken en f5.aan be loning ontvangen. Dan punt A. Het recht om te werken wordt dus in ere hersteld. Maaren dit is ongetwijfeld een belangrijk punt, dat velen al zullen hebben voelen opwellen: welke ar beid komt voor uitvoering in aanmerking? E11 dan staat als overbiddellijk axioma vast, dat geen werk mag worden uitgevoerd, dat anders verricht zou worden door de nog werkenden. Hierdoor zou de werkloosheid zich slechts verplaatsen. Maar daarnaast is nog zo oeneindig veel werk, dat in deze tijd niet tot uitvoering komt, dat daarover geen kopzorgen hoeven gemaakt te worden. Direct voor de hand ligt reeds: Soest als vacantieplaats aantrek kelijker te maken. Iedereen vindt dit voor Soest dc brond van inkomsten, maar toch wordt er weinig gedaan om Soest het uiter lijk van een natuur-, rust- en vacantieplaats te geven, of althans heeft het dit nog niet. Vele plekjes, waar nu rommel wordt neer gesmeten, zouden als plantsoenen aangelegd kunnen worden, van trottoirs zijn nu meestal alleen de plaatsen aangegeven; enkel hierin zit reeds zeer veel werk, waartoe men nu niet komt, wat toch weinig kosten met zich brengt en dat ongetwijfeld Soest ten bate zal komen. Ik geloof wél, dat men het met me eens zal zijn, dat er tenslotte geen ge brek aan werk is. v Bezien vanuit dit oog^ünt worden ook de ideeën van den heer v. d. Plas (industrie terrein) en architect Keilen (goedkope wo ningbouw) van meer waarde. Als onderdeel van het boven uiteengezette kunnen deze ideeën zeer zeker voor verwerkelijking in aan merking komen. Zoals ze tot nog toe naar voren gebracht zijn, lijken ze mij enkel een ogenschijnlijke, hoogstens tijdelijke verbetering te kunnen brengen. Maar als de uitvoering op een fundamenteel juiste wijze geschiedt, dan kunnen ze ongetwijfeld mede werken tot een bestendige verbetering. Er zullen natuurlijk nog zeer vele moei lijkheden te overwinnen zijn. Veel zal nader overwogen, uitgerekend en besproken dienen te worden. Zo heeft het o.i. geen zin om een industrieterrein aan te leggen, in de hoop dat er wel eens een fabrikant op neer zal fladderen. Dit is enkel verantwoord, indien van te voren is vast komen te staan, dat er zich een fabrikant zal vestigen en dat de kosten zich zullen bedruipen. (Zoals o.a. bij 'tle Ford-fabrieken in A'dam is gebeurd). Maar al deze moeilijkheden zijn er slechts om overwonnen te worden en de mens is er naar geschapen om ze te kunnen overwin nen, indien hij zijn talenten maar wilde ge bruiken Verl. Kolonieweg 2. LAU FRANKEMA. Soest. NATUURBAD EN WONINGBOUW. De publicatie's en beschouwingen aan de Natuurbad-affaire gewijd, brengen de nood zakelijk daaruit voortvloeiende beroering. Of het nu wel wenschelijk is, de conse quentie zóó ver door te voeren, dat men het natuurbad gaat bestemmen voor vuilnis belt, is een consequentie, welke geen enkele ingezetene vermoedelijk wenscht te aanvaar den. Of dit denkbeeld door den heer Van Peursen ontwikkelt, bijval zal vinden, moet dan ook onwaarschijnlijk worden geacht Men doet onder alle omstandigheden ver standig blijk te geven van zelfbeheersching. Wie heerschen wil, moet allereerst blijk geven van zelfbeheersching. Kan men zichzelf niet in toom houden dan bereikt men het tegenovergestelde doel, d.i. dat de openbare meening zich afkeert. In een rustiger toon gesteld particulier schrijven door mij ontvangen (van welke schrijver om den' eerbied voor het briefgeheim de naam ongenoemd blijft) zou ik als volgt willen antwoorden. Vraag: Is er een tekort aan arbeiders woningen Antwoord: Indien de briefschrijver mijn beschouwingen nog- eens herleest, zal hij tot de ontdekking komen, dat ik deze vraag ontkennend heb beantwoord. Wél zoo staat er is er gebrek aan goedkoope woningen. Mijn correspondent gaat ia zijn consequen- ■tie's echter ook weer zeer ver, door de door mij genoemde bouwkosten ad een Koninginnelaan 4 bij Nieuworhoek Geen rit zoo groot geen rit zoo klein, wij zullen terstond bij U zijn I 99 KLOMP'S Rijwielhandel AgentFongers, Raleigh en Magneet rijwielen half millioen gulden aan te wenden voor afschrijving van. bestaande gemeente- en bouwvereenigingswoningen. Naar het mij wil voorkomen, zullen deze woningen opnieuw worden betrokken door huurders, welke door de tijdsomstandigheden gedwongen zijn, of zullen worden, een goed- koopere woning te betrekken. Ten aanzien van de opmerking, dat 400 M2 voor beteling te weinig zou zijn, ver wijs ik weer naar mijn beschouwingen. Ik heb n.1. gesproken van plusminus 400 M2 oftewel het gemiddelde. Voor groote gezinnen zal deze opper vlakte dan ook moeten worden uitgebreid. Of de crisis wetten voorts een beletsel zullen zijn voor het houden van een var ken, mag ik betwijfelen. De hard eeconomische noodzaak zal het nemen van maatregelen gebieden, terwijj andere zullen moeten worden ingetrokken. Of en dit ten slotte de boeren be reid zullen worden gevonden om hun land in plaats van te ploegen, zullen laten om spitten, lijkt mij een geld-kwestie. Als het niet duurder uitkomt, zullen zij er ongetwijfeld wel iets voor voelen. Maar dat dit zonder overleg met Maat schappelijk Hulpbetoon, welk lichaam de schrijver ook inschakelt, zal kunnen geschie den, lijkt mij voorshands een illussie. Maar wie weet. Wij ontmoeten op het oogenblik tal van merkwaardige dingen en verschijnselen. v. K. 't Vertrouwdste adres voor het maken van Uw BRIL, ook volgens recept van H. H Oogartsen is bij Gediplomeerd Opticien - Drogist Burgem. Grothestraat 30 - Tel. 363 Zondag 14 April. SOEST. NED. HERV. KERK. Oudekerk. Zaterdag 13 April, 's avonds 8 uur, Avond gebed. Zondag 14 April. Voorm. 10 uur Ds. J. I. van Schaick, Bevestiging nieuwe lidmaten. Nam. 6 uur Ds. E. Groeneveld. Emmakerk. Voorm. 10 uur Ds. E. Groeneveld. Bevestiging nieuwe lidmaten. Nam. 6 uur Ds. J. I. van Schaick. Kerkgebouw Hees. Voorm. 10 uur Ds. P. W. van der Waal. HERV. (GEREF.) EVANG. Christelijke U.L.O.-school, Spoorstraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Ds. A. Meijers van Utrecht. Goede Vrijdag, 's avonds 7 uur, Eerw. heer G. den Duijn, Cand. t. d. H. D. van Weesp. GEREFORMEERDE KERK. Julianakerk. Voorm. 10 uur Ds. S. Wouters. H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. S. Wouters. Dankzegging. Wilhelminakerk. Voorm. 10 uur Ds. B. Alkema. H. Avondmaal. Nam. 5.30 uur Ds. B. Alkema. Dankzegging. CHR. GEREFORMEERDE KERK. Julianastraat. Voorm. 10 uur en nam. 6 uur Godsdienst oefening. Woensdag 17 April, nam. 7.30 uur, Prof. G. Wisse van Apeldoorn. Goede Vrijdag geen dienst. VER. VAN VRIJZ. GODSDIENSTIGEN. Geb. „Religie en Kunst", Rembrandtlaan. Voorm. 10.30 uur Ds. J. L. Faber van Zutphen. R.K. KERK. Kerk Steenhofstraat. H. Missen 7 en 9 uur. Hoogmis 10.30 uur. 's Avonds 6 uur Meditatie. Maandagavond 7 uur Vrouwencongegratie. Kerk Nieuwerhoek. H. Missen 7.30 uur. Hoogmis 10 uur, 's Avonds 6.30 uur Méditatie. Dinsdag- en Zaterdagavond uur Lof. SOESTERBERG. NED. HERV. KERK. Nam. 23 uur Zondagsschool. Nam. 6 uur Ds. D. van Krevelen, Em. Pred. te Bosch en Duin. R.K. KERK- H. Mis 7.30 uur. Hoogmis 10.30 uur 's Avonds 6.30 uur Meditatie. HUIS TER HEIDE, NED. HERV. KERK. Voorm. 10 uur Ds. E. H. BlaauwendraacJ, TORENSTRAAT 3, SOEST. Telefoon 761. weder aangevuld Wild West, Detec. Romans voor de Vrouw. van Baarn. Doopsbediening. Nam. 6 uur Ds. J. L. Klomp van Wou denberg. Bevestiging van nieuwe leden. Voor bereiding H. Avondmaal. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter kennis van belanghebbenden, dat in verband met de a.s. verkiezingen ge legenheid wordt gegeven tot het aanplakken van door hen goedgekeurde reclamebiljetten aan de vijf van gemeentewege te plaatsen borden. Met het oog op eventueele ontsiering wordt de medewerking gevraagd om zoo veel mogelijk van de borden gebruik te maken en het plakken op andere plaatsen te vermijden. De biljetten dienen daartoe ten gemeente huize (bodekamer) te worden ingeleverd. Soest, 4 April 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. Burgemeester en Wethouders van Soest brengen ter openbare kennis, dat in verband met de stemming voor de verkiezing van leden van de Provinciale Staten, het kan toor van den Gemeente-ontvanger op Woen- dag 17 April 1935 gesloten zal zijn. Soest, 11 April 1935. Burgemeester en Wethouders van Soesi, maken bekend, dat vorderingen op de ge meente Soest ten laste van het dienstjaar 1934 ten spoedigste ter gemeente-secretarie (afdeeling financiën) moeten worden inge diend, met uitzondering van de vorderingen betreffende den dienst van Openbare Wer ken, welke behooren te worden ingezonden aan dien dienst, Lange Brinkweg 49B. Soest, 5 April 1935. Burgemeester en Wethouders voornoemd. De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. MEDEDEELING BETREFFENDE HET UIT TE VAARDIGEN VERBOUWVER- BOD VOOR EENIGE VOOR AARDAPPEL- WRATZIEKTE VATBARE AARDAPPEL RASSEN. De Burgemeester van Soest brengt ten verzoeke van den Minister van Economisch© Zaken het navolgende ter openbare kennis: In verband met het voor 1936 uit te vaar digen verbouwverbod van de aardappelras sen Bravo, de Wet en Kampioen zullen vele verbouwers van deze rassen er toe moeten overgaan, pootgoed van andere rassen aan te schaffen. Ten sterkste wordt aangeraden, daarvoor thans reeds de noodige maatrege len te nemen, omdat op verder uitstel van het verbouwverbod of het verleenen van ont heffing niet kan worden gerekend. Ten einde moeilijkheden en kosten bij de aanschaffing van nieuw pootgoed te voorko men, verdient het ten zeerste aanbeveling op. dit oogenblik reeds, dus voor de teelt van Ï935, zooveel pootgoed van het ras of de rassen, die men in 1936 wenscht te verbou wen, aan te schaffen, dat men uit de op brengst daarvan voldoende pootgoed heïft om de te verbieden rassen in 1936 geheel te kunnen vervangen. Aangezien het uitvaardigen van een ver bouwverbod van Bravo, de Wet en Kam pioen ten doel heeft de gevaren, die voor cultuur en handel aan de teelt van voor do aardappelwratziekte vatbare rassen verbonden zijn te verminderen, is het in de hoogste mate gewenscht ter vervanging van de ver boden rassen alleen die te verbouwen, wel ke voor de wratziekte onvatbaar zijn. Tot deze rassen behooren o.a. de in de rassen- lijst van het Instituut voor Plantenveredeling opgenomen geelvleezige rassen: Bevelander, Noordeling, Souvenir, West-Brabander, Popu lair, Furore, Triumf, Record. Robijn, Unicum, Muntinga 17, Konsurages, Gruno, Nationaal, Bato, Alpha, Atlas, Bonus, Erdgold, Preus- sen, Alberta en Juli en de witvleezige ras sen; Albion, Hellena, Concurrent, Parnassia, Majestic, Great Scot, Arran Cr est en Ar- ran Pilot. Bij aanschaffing van nieuw pootgoed geve men nauwkeurig acht op de rasechtheid. Het te velde goedgekeurde pootgoed, voorzien van certificaat en plombe van de N.A.K. geeft bijzondere waarborgen van echtheid. Bij aan schaffing van niet te v gekeurd poot goed trachtte men op andere wijfe de noo dige zekerheid te verkrijgen, in elk geval opdat dit van zuivere culturen afkomstig is. Soest, April 1935. De Burgemeester voornoemt^ Q. DEKETH, j

Soester Courant | 1935 | | pagina 5